PDA

Zobacz pełną wersję : Praktyki



ilonia123
28-03-2010, 22:47
Dziewczyny nie orientujecie się czy praktyki trzeba odbyć u mistrza?

Bo kiedyś ktoś mi mówił że jak osoba jest już pełnoletnia to nie musi uczyć ją kosmetyczka z tytułem mistrza?

Może któraś miała gdzieś praktyki i się w tym orientuje?

zyza
28-03-2010, 23:32
ilonia dotyczy to kosmetyki?
daj spokoj u nas robila praktyki laska jedna druga trzecia a my swiezo po skzole bylysmy...
ja tez nie robilam praktyk u mistrza... wiadomo ze na bank wiecej sie nauczysz...
prawde powiedziawszy moje znajome wiekszosci robily tylko papierek bez odbywania praktyk ja wolalam sie jednak douczyc i smigalam caly miesiac...

Agnieszka Praska
29-03-2010, 08:47
pezepisy sie zmienily:D teraz praktyke mozesz odbyc w kazdym salonie kosmetycznym, a kosmetyczka prowadzaca nie musi miec nawet wyksztalecnia pedagogicznego tak jak to bylo wczesniej:)
moze byc nawet kosmetyczka po kursie lub szkole policealnej tylko musi miec salon i pieczatke zeby umowe i dziennik praktyk podbic;)

natka_23
29-03-2010, 09:16
nie chciałabym mieć praktyki u kosmetyczki po kursie ;/ dla mnie taka osoba jest nie kompetentna

ilonia123
29-03-2010, 14:00
nie chciałabym mieć praktyki u kosmetyczki po kursie ;/ dla mnie taka osoba jest nie kompetentna

Ja też tylko że ja mam koleżankę po zawodowym kursie kosmetycznym 1 rocznym do tego miała szkołę wizażu i stylizacji i wiem ze duzo się od niej nauczę bo jest dobra kosmetyczką bo sama do niej chodze :)


ilonia dotyczy to kosmetyki?

tak dotyczny to kosmetyki

zyza
29-03-2010, 14:42
to praktyki mozesz miec wszędzie :D

kobietazpazurem
29-03-2010, 17:25
Można ale nie każdy chce takich praktyk udzielać ..

natka_23
29-03-2010, 17:43
to prawda ja pierwszym roku znalazlam praktyke bez problemu ale na drugim to juz nich nie chciał mnie przyjąć, wiadomo zaraz był koniec roku i przez to konkurencja, na szczescie mam juz to wszytsko za soba :skacze:

naatajla
29-03-2010, 20:31
praktyke mozesz odbyc w salonie jakim tylko chcesz no oczywiscie jak beda potrzebne jakies praktykantki :)

anula_sara
31-03-2010, 20:27
Hey ja mam pytanie czy na formu jest ktos kto posiada swój gabinet kosmetyczny w Łodzi okolice centrum i czy nie chciał by przyjąć osoby na praktykę kosmetyczna była bym wdzieczna mam 20 lat i muszę odbyć praktyki do czerwca :)

Pati88
01-04-2010, 17:41
ja mialam wielki problem z praktykami wypisalam sobie numery do 9 gabinetow dzwonie do 8 to jedna mowi ze maja za maly salon, druga ze ma stazystke trzecia miala oddzwonic (nie zrobila tego) a reszta mowila ze nie przyjmuja dopiero za 9 razem kobitka mi powiedziala ze przyjmuje i zebym przyjechala na "rozmowe" fuksem mi sie udalo...

naatajla
02-04-2010, 10:53
ja problemu nie mialam poszlam do tego gabinetu w ktorym chcialam praktyki i odrazu sie umowilam na termin w ktorym mam przyjsc :)

zyza
02-04-2010, 11:13
ja mialam wiele kosmetyczke nie chcialo przyjmowac na praktyki dwa gabinety znalazlam w tym w jednym byla juz praktykantka na ok 10 w mojej miejscowosci :D

ssisi2
05-04-2010, 02:51
Jeśli nie możesz poszukać gabinetu na praktyki to szkoła ma obowiązek zrobić to za ciebie

naatajla
05-04-2010, 12:18
tak u mnie tak bylo w szkole ze jakbym nie potrafila znalezc sobie praktyk to szkola mi ja szukala ale bym musiala za to placic :P na szczescie sama znalazlam

Anna Kosińska
05-04-2010, 12:29
szkola chce czy nie chce jest zobowiazana by Ci pomoc w poszukaniu miejsca na praktyki..a z tym placeniem za to to lekkie przegiecie..

Ladyss
05-04-2010, 18:06
Ja muszę za praktyki szkole zapłacić 75 albo 95 zł, już nie pamiętam jak mam napisane na umowie. Ale i tak taniej mi to wyjdzie niż szukanie osobiście...

zyza
05-04-2010, 19:15
ja musialam zaplacic za praktyki 75 zl ale znalazlam sobie sama... czy to nie jest absurd? dobrze ze kosmetyczka zrzekla sie pieniedzy bo pozniej musza sie z tego rozliczyć a jak jakas pedagogicznego nie ma to moga sie przyczepic... także placilam mniej...
ale za to ze sama sobie znalazlam?

aneczka19895
05-04-2010, 19:25
yyyyyy.... płacić za praktyki?? GŁUPOTA!!
Ja jestem teraz w trakcie praktyk z gabinecie kosmetycznym (uczę się w szkole policealnej) i wiem, że praktyki można odrobić w każdym gabinecie ( o ile cię przyjmą bo ja miałam niemały problem z tym bo niektóre panie wyjechały do mnie z tekstem "ja sobie za certyfiakty płaciłam to i ty sobie zapłac, ja za darmo nie będę cię uczyć :/) gdybym sobie sama nie znalazła to szkoła załatwia wszystko tylko i nic nie trzeba za to płacić.

ilonia123
06-04-2010, 00:02
Ja mam dokładnie to samo nic nie płacę ale Pani dyrektor powiedziała mi ze musi ta osoba mieć mistrza i guzik prawda bo dzwoniłam do kuratorium i powiedziano mi ze jeśli mam ukończone 18 lat to może byc zwykła kosmetyczka bez mistrza :)

Agnieszka Praska
06-04-2010, 08:46
u mnie sie nic nie placi za praktyki chociaz wiem ze niektore kosmetyczki prosza o pokrycie kosztow produktow na ktorych praktykantka sie uczy wykonywac zabiegi:)

Ladyss
06-04-2010, 10:40
Taaa i są jeszcze takie które "proszą o pokrycie kosztów" a pozwalają tylko przyglądać się pracy...

honeypuff
14-05-2010, 20:51
mam pytanko :D moze ktos byl w podobniej sytuacji i wie ;)

Babeczka od praktyk u ktorej bylam poszukuje stazystki i tu pojawia sie problem.
nie jestem zameldowana w miescie w ktorym mieszkam a w zwiazku z tym nie jestem zarejstrowana w PUP. i tu jest jeszcze wiekszy problem.
czy moge sie zarejstrowac bez meldunku w danym miescie?
czy musze byc jakis okreslony czas zarejstrowana w PUP zeby mogl mnie ktos przyjac na staz?
czy musze miec ukonczona szkole kosmetyczna aby pojsc na staz kosmetyczny czy wystarczy ukonczone liceum + matura + kurs kosmetyczny :D ?


w poniedzialek planuje przejsc sie do PUP i popytac, ale przeciez to jeszcze 3 dni !! nie moge wytrzymac i nie myslec o tym :D a na necie nic konkretnego nie pisze ;s bardzo prosze o pomoc :)

Emist
14-05-2010, 22:08
1. bez meldunku choćby tymczasowego UP Cię nie zarejestruje.
2. nie ma takiego terminu,możesz się zarejestrować we wtorek,w środę iść na staż,po złożeniu dokumentów staż załatwia się ok 3 tygodni (sprawdzają,dzwonią,pytają)
3. z tego co wiem,nie koniecznie,miałam propozycje stażu w szkole,w pionie administracyjnym,mimo wykształcenia drogowego,grunt to matura

od siebie dodam,że możesz ubiegać się o zwrot kosztów dojazdu,jeśli staż odbywa się poza miejscem zamieszkania (faktycznego) musisz złożyć wniosek,jednak aby otrzymać zwrot kasy,musisz przedstawiać imienne bilety miesięczne
obecnie,jeśli dostaniesz staż z Unii,to tylko do końca października (bo rozliczają się rocznie i "prowizja" wynosi ok 860zł netto (ok 740 do łapki)

honeypuff
15-05-2010, 00:21
kurcze mam nadzieje ze jakos da sie to zalatwic


a jak z UP to mniej kasy dostane czy tyle samo ?

a i jeszcze jedno :D mam rente po ojcu ok 600zl a gdzies przeczytalam ze dochod nie moze przekraczac polowy tego co dostane ze stazu... prawda to czy cos mi sie pomylilo ? :D

Emist
15-05-2010, 18:50
niestety nie wiem,jak to jest ze stażem z up,mogę zapytać znajomego,więc odp dopiero w poniedziałek,z tego co wiem,to najpierw dają staż na 3 m-ce,później go przedłużają do chyba roku maxymalnie.

poproś kogoś o meldunek tymczasowy,starczy do rejestracji:)

co do dochodów też nie mam pojęcia,bo nie posiadam żadnego ;] może w google coś się znajdzie :)

pogodka20
15-05-2010, 20:15
Honey nie wiem jak u ciebie, ale u mnie trzeba być zarejestrowanym w PUP przez 3 m-ce za nim dostaniesz od nich cokolwiek typu staż, kurs, dotację. Nie wiem jak z meldunkiem ani z rentą. Musisz mieć ukończoną szkołę średnią. Staż możesz dostać max na 12 m-cy. Ja pierwszy dostałam na 5 m-cy, a drugi na 6 m-cy brakło mi miesiąca do roku. I możesz się o niego starać do ukończenia 25lat po tym wieku przepada. Mam nadzieje że ci się uda:)

honeypuff
15-05-2010, 20:24
no jak beda 3 miesiace zanim dostane to juz bedzie lipa, i jjeszcze naklonic kogos zeby mnie tu zammeldowal :D ale mam nadzieje ze tu bedzie inaczej :D

an28ia
17-05-2010, 22:58
Ja odbyłam praktyki u babeczki z 30 letnim stażem pracy, i tak dobrze poszło że obecnie tam pracuje ") Na szczęście praktyka moja nie wyglądała w sposób że tylko się przyglądałam. Niestety nie jestem dopuszczana do wszystkich zabiegów, ze względu na jeszcze nie ukończoną szkole, ale swoje grono klientek jest :)
Życzę powodzenia :)

Sildre
25-05-2010, 23:39
Dziwna sprawa. Ja pracowałam w PUPie rok czasu i... dużo się zmieniło po nowelizacji ustawy. Przede wszystkim:

1. Nie trzeba mieć meldunku, ani stałego ani tymczasowego. Wystarczy tylko oświadczenie, że nie jest się zarejestrowanym w innym Urzędzie Pracy, przebywa się w danej miejscowości i podać adres do korespondencji.

2. Terminu rzeczywiście nie ma. Jeśli kobitka miała zgłoszony staż już wcześniej to tylko kwestia kilku dni lub tygodnia (zależy jak pracują ;)). Jeśli nie zgłaszała stażu, no to niestety trzeba wszystko załatwiać. Pracodawca musi wypełnić dokumenty, złożyć wniosek o utworzenie stażu i czekać na zebranie się komisji i ich decyzję. Potem może podać imiennie osobę, którą chce przyjąć (tzw. staż pod osobę, który jest wg mnie nie fair no ale ba ;)) lub otworzyć rekrutację.

3. Co do stażu i wykształcenia. Szczerze mówiąc wszystko da się naciągnąć i wszystko zależy od wymienionych obowiązków przez pracodawcę. Przykładowo dobry urzędnik tak na prawdę jest w stanie wysłać kogoś na staż, kto w sumie nie ma kwalifikacji (np. ja po szkole gastronomicznej poszłam na staż do pupu, bo "znajoma znajomego" dodała i wpisała w system zawód wyuczony: pracownik biurowy... i chyba tylko na podstawie dwóch lat przedmiotu techniki biurowej w szkole;) bo z zawodu i dyplomu jestem cateringowcem). Jeżeli masz choćby kurs zgodny ze stanowiskiem to jak najbardziej jesteś odpowiednią osobą - w końcu po kursie posiadasz kwalifikacje zawodowe i powinnaś otrzymać dyplom ukończenia kursu. To wystarczy.

4. Jednak... jeśli chodzi o rentę :/ nie może ona przekraczać kwoty połowy minimalnego wynagrodzenia = 658,50 zł - stan od 01.01.2010r. To warunek przy rejestracji.


Aczkolwiek tak było u mnie, teraz weszły kolejne poprawki do nowelizacji (np. staże z funduszu europejskiego nie są obciążane kosztami składek tak jak staże z funduszu pracy), nie wiem co tam się zmieniło jeszcze, bo już się w to nie bawię i interesuję się tylko swoimi "prawami". Ale muszę też przyznać, że PUP PUPowi nie równy i w każdym troszkę inne są zasady... dziwne, ale niestety taka nasza Polska... ;)

Aaa no i są miłe (lub jak ja to uważam białego murzyna...) zasady. Istnieją staże do 25 roku życia oraz powyżej 25 roku życia ;) I jeśli ukończymy staż możemy podjąc kolejny byle tylko nie na tym samym stanowisku (np. 1 staż- kosmetyczka, 2- staż wizażystka ;) )

turkusova
01-07-2010, 14:06
Hej:)
Orientujecie sie może jakie wymagania m usze spełniac przymując praktykantkę? Mam dziewvczyne chetna na praktyki ale obawiam sie ze moze nie spełniam jakieś kryterow...? Mam swojkącik paznokciowy u fruyzjerki i własna DG, to tyle...

unita
01-07-2010, 14:43
hmm, kiedys zeby moc szkolic praktykantow trzeba bylo miec dyplom mistrzowski z danego zawodu, ale poki co stylistka paznokci nie jest oficjalnym zawodem, wiec kurczaczek nie wiem.
A na jakiej zasadzie mialaby byc ta praktyka? dziewczyna uczy sie w szkole i ma miec praktyki czy jak?

honeypuff
01-07-2010, 15:20
jesli chodzi o szkoly komsetyczne to z tego co ja mialam to musial byc to salon kosmetyczny lub odnowy biolgoicznej, i trzeba miec tylko pieczatke salonu etc. :D same pazurki nie wystarcza, bo tak naprawde np. u mnie wszkole nie uczymy sie stylizacji paznokci, tylko rozne zabiegi na cialko etc. dziewczyna powinna dostac od szkoly taka kartke co musi zrobic na praktykach i ci ja wreczyc.

Darianna_Krak
08-07-2010, 01:39
jesli chodzi o szkoly komsetyczne to z tego co ja mialam to musial byc to salon kosmetyczny lub odnowy biolgoicznej, i trzeba miec tylko pieczatke salonu etc. :D same pazurki nie wystarcza, bo tak naprawde np. u mnie wszkole nie uczymy sie stylizacji paznokci, tylko rozne zabiegi na cialko etc. dziewczyna powinna dostac od szkoly taka kartke co musi zrobic na praktykach i ci ja wreczyc.


Może to być salon stylizacji ;)


turkusova,a może chodzi Ci o staż?

honeypuff
08-07-2010, 03:42
ale przy szkole kosmetyczniej raczej nie mozna isc na praktyki i uczyc sie tylko pazurkow, przeciez w tym zawodzie robisz zabiegi, a jak masz je zrobic dobrze jak nie odbylas odpowiedniej praktyki??

zyza
08-07-2010, 08:44
no dokladnie honey ma racje :D najwiecej dziewczyna nauczy sie na praktykach, lepiej niz w szkole bo w gabinecie ma bezposredni kontakt z klientka...
i musi umiec zabiegi po szkole kosmetycznej...
jednak u nas otworzyli roczna wizaz i stylizacje i sie zastanawiam czy czasem one tez praktyk nie odbywaja :D

Evelyn.
08-07-2010, 10:19
ja mam często praktykantki. wystarczy pieczątka

honeypuff
08-07-2010, 11:28
Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu

no jak jest tylko wizaz i stylizacja to raczej moga w samych pazurkach miec praktyki :D bo im zabiegi nie potrzebne :)

Ladyss
08-07-2010, 13:05
Ja jestem po rocznym wizażu i stylizacji paznokci i żadnych praktyk nie odbywałam. Nawet nie wiem czy na jakimś rocznym kierunku są praktyki.
Teraz jestem w dwuletnim studium kosmetycznym, pierwsze praktyki już mam za sobą i podpisuję się pod słowami honey - na tym kierunku wykonujemy zabiegi kosmetyczne a nie stylizację paznokci a więc musimy iść na praktyki do salonu kosmetycznego a nie tam gdzie ktoś ma "kącik paznokciowy"... turkusova ani praktykantka nie pomoże Tobie bo pewnie jest zielona w tym co robisz ani Ty nie pomożesz jej zdobyć wiedzy i doświadczenia.

malutkaistotkaa
09-07-2010, 00:20
a myslicie ze ktos bez kursu moze isc na takie praktyki do salonu??

Tekila_18
09-07-2010, 01:05
Na praktykę bez kursu to nie, ale możesz iść na staż na przyuczenie. A jeśli nie masz kasy na kurs to wystarczy że załatwisz sobie zaświadczenie od jakiegos salonu czy cuś zaniesiesz do urzędu pracy (jeśli jestes zarejstrowana jako bezrobotna) i oni powinni taki kurs sfinansować, bo dzięki temu papierkowi zdobędziesz pracę czyli jedna osoba na bezrobociu mniej:)

malutkaistotkaa
09-07-2010, 09:32
niestety studiuje dziennie wiec taka opcja odpada

Evelyn.
09-07-2010, 09:44
tak jak wyżej na praktykę może wysłać cię tylko szkoła-dzięki temu skierowaniu pracodawca nie będzie miał kłopotów- z np. posądzeniem o nielegalne zatrudnienie, a na staż urząd pracy tak jak napisała Tekila
z tego co wiem innej opcji nie ma...

Tekila_18
09-07-2010, 16:22
Ale teraz masz wakację do października :) Więc mozesz coś pokombinować. Na staż mozesz iść na 3 miesiące, taki jest najkrótkszy jesli się nie myle. Więc jeszcze masz czas:)

Sildre
12-07-2010, 19:17
Czas stażu pracy może być nawet na miesiąc, zależy jak się Urząd z pracodawcą dogada i odwrotnie. Ale z reguły tak jak mówisz trwa on minimum 3 miesiące, bo po prostu na mniej z reguły z żadnej ze stron się nie opłaca. Także przyjęte są staże 3 miesięczne, 6 miesięczne i roczne. Ale pracodawca musi się także liczyć z tym, że na taki sam okres czasu (minimalny) musi później tą osobę zatrudnić. Wątpię zatem by niestety malutkaistotka mogła być zatrudniona na staż :( Poza tym okres wakacji nie zwalnia ją z bycia studentką, nadal nią jest i posiada prawa studenckie oraz zakazy - tu brak możliwości rejestracji w PUP :(

Ah i nawet jeżeli po stażu były stażysta zostanie zatrudniony i następnie się zwolni to na pracodawcy nadal ciąży zobowiązanie zatrudnienia po stażu i musi przyjąć kogoś na ten wakat.

Emist
14-07-2010, 22:41
wtrącę się ;] jeśli wybieracie staż z środków Unii Europejskiej (wybierając lepszą kasę) musicie się liczyć z tym,że owe staże kończą się w październiku - listopadzie,z prostego względu,że dany PUP musi rozliczyć się z wydanych na ten cel środków do końca roku.Jeśli macie możliwość wyboru,idźcie na tzw państwówkę (kasa mniejsza,ale dłuższy okres stażu) i pytajcie dokładnie,staż tzw państwowy można przedłużać do roku czasu bez przerwy pomiędzy listopadem-lutym.

MalaMi280783
12-08-2010, 22:34
oj Boziu a ja muszę praktyki odbyć do końca roku i tak marzą mi się praktyki w Toruniuuuuuu moim kochanym... / a jestem z pomorskiego :D / ale po tym co piszecie coś czarno widzę moje aspiracje... ;(jak mam udowodnić ludziom ze im nie zdemoluję gabinetu ani nie napsuje ani nie pomarnuje materiałów tylko chcę się przyglądać i robić co umiem a jak odkryją że mam smykałę to niech mnie dopuszczą a jak stwierdzą że nie mam to do miotły ze mną... DORADŹCIE doświadczone kobitki :*

Sildre
12-08-2010, 22:41
Hmmm zapewne znajomych od znajomych i od znajomych znajomych nie masz, bo tak zawsze najłatwiej coś dorwać. Zawsze pozostają wycieczki po salonach (wiem, straszne) lub po prostu ogłoszenie. U mnie w mieście pełno ogłoszeń "przyjmę ucznia/praktykanta", ale głównie fryzjerzy, kosmetyczki z akcentem na pierwsze.
Można też wszem i wobec rozgłosić rodzinie i znajomym by pytali w swoich salonach, z których korzystają czy ktoś nie potrzebuje lub nie szuka. Tylko z tym Toruniem to chyba troszkę kiepsko...
W ostateczności zgłosić się do szkoły by załatwiła praktyki.

MalaMi280783
12-08-2010, 22:50
wycieczki po salonach już planuję :D daje sobie miesiąc plus minus na atakowanie Torunia - będę łazić i obwieszać ogłoszenia aż mnie wywiozą służby porządkowe a właścicielki salonów będą gonić z włączonymi frezarkami ;[;a jak nie to przemęczę się w mojej boskiej wsi której prawie nie ma na mapach ale jest pełno salonów w których pedicure próbują jeszcze omegą dziobać :wow: 'la katastrofa!

honeypuff
12-08-2010, 23:58
Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu

o ile dobrze sie orientuje omega nie jest przezytkiem :D i jest bardzo przydatna do bardzo niezadbanych stopek np. u starszych Pań, ktore nie chodza zbytnio na pedicure.

Sildre
13-08-2010, 00:25
Ja się zgodzę z honey, bo sama chciałam się w omegę się zaopatrzyć, bo umm sama mam takie zaniedbane, że tylko mnie zlinczować za to :wstydek: Ale bez przeszkolenia "how to use" nie zaryzykuję. I niestety, ale tylko omega by coś zdziała, bo z frezarką to by mi pedicurzystka po prostu umarła ze starości ;)

Asia_Yasmin
06-09-2010, 08:46
Dziewczyny a przy okazji

Zapraszam Serdecznie na Praktyki do Naszej Firmy
Nasze Praktykantki nieucza sie podawania kawy i sprzatania
moga to potwierdzic :)

Kosmetyka i paznokcie

zapraszamy Serdecznie
wiecej info kontakt@yasmin.com.pl

joanne
21-10-2010, 19:03
No ja też bym trochę na ten temat się dowiedziała! Najchętniej Gdańs albo warszawa, bo tam najczęsciej bywam

Valia
22-10-2010, 10:35
w trendy style można odbyć praktyki. Warszawa

gattina
08-02-2011, 23:15
Czy wiecie gdzie w Warszawie można odbyć praktyki? :) Prócz Trendy Style ;)

sweetpazurki
15-02-2011, 20:30
a ja pracowalam z kolezanka która była po studiach i miała mniejszą wiedzę niż ja po studium :/ także wydaje mi się, że dobra kosmetyczka może też chodzić do gorszej szkoły choćby z braku funduszu na studiowanie

Evelyn.
15-02-2011, 20:59
tak jak wyżej... wszystko zależy od uczącego i uczennicy. ja miałam kilka praktykantek chyba 8- z czego dwie według mnie nadawały się do tej pracy-miały poprostu talent, nie wiem jakie miały oceny na zajęciach, ale takie rzeczy się czuje, jedna z nich otworzyła sobie salon w sąsiedniej miejscowości zaraz po skończeniu szkoły (lubiłam 6 tylko,a z tych dwóch dobrych polubiłam tylko jedną, co nie zmieniało mojej oceny) no, a ja nie mam studiów, poprostu samorodny talent:haha:

KarolciaK
07-05-2011, 09:22
dziewczyny, a wiecie może jak to jest ze stażem?? bo chciałabym iść na taki staż pazurkowy, ale nie wiem co i jak?

sztynka
08-05-2011, 12:05
Z tego co wiem nie ma czegoś takiego jak staż pazurkowy, bo u mnie w mieście nie istnieje zawód stylistki paznokci. Pani mi powiedziała, że musiałabym ukończyć kosmetykę, albo inny kierunek i pod niego się "podczepić". Tak jak ja mam ukończone fryzjerstwo to mogłabym niby iść do salonu fryzjersko-kosmetycznego i mieć wpisany staż fryzjerski, ale być na kosmetycznym. U mnie tak jest nie wiem jak u Ciebie.

KarolciaK
05-07-2011, 16:16
a powiedzcie mi czy na staż trzeba iśc przez UP? Czy dałoby rade zrobić np. tak, że staż byłby bezpłatny, albo pracodawca by mi wypłacał pensje? Mnie nie chodzi o to, żeby zarobic tylko, żeby się nauczyć i wdrążyć w prace, bo jednak wiadomo, że taki staż daje dużo.

Paulka
05-07-2011, 16:33
tak, na staż to tylko z UP, i pojdziesz na niego podwarunkiem ze UP bedzie mial w tym momecie pieniązki na to, u mnie to zwylke bywa tak ze nie ma, a pracodawca to tylk oz własnej nie przymuszonej woli moze CI cos odpalic co miesiac, nie da Ci wypłaty...

KarolciaK
05-07-2011, 17:05
no i tu jest ten problem, bo w urzędzie kasy nie mają, a jest kobitka, która chciałaby mnie na staż i teraz nie wiadomo jak to logicznie rozwiązać

Paulka
05-07-2011, 17:13
no widzisz ona chce stazystke bo ona za nia nic nie zaplaci a pomoc ma...no tak to jest niestety w naszym poronionym kraju

KarolciaK
05-07-2011, 17:23
Ona moze nie tyle chce na staż co, żeby kogoś zatrudnić, a ja się boje tak od razu. Pogadam z nią może najpierw zatrudni mnie jako pomoc.

Paulka
05-07-2011, 17:29
a no to super jak chce Cie zatrudnic...dobry jest czasem taki skok na gleboką wode, bedziesz miała moywacje do uczenia sie nowych rzeczy zeby dobrze wypasc, to moje zdanie...mysle ze nie ma sie co czaic:D

KarolciaK
05-07-2011, 17:48
tylko nie wiem czy jak dla mnie nie będzie za głęboka. W sumie bez ryzyka nie ma zysku ;p ;) Dzieki za poradę ;)

Paulka
05-07-2011, 23:48
jak nie spróbujesz to sie nie przekonasz, wal śmiało:D

vica
08-07-2011, 15:36
no i tu jest ten problem, bo w urzędzie kasy nie mają, a jest kobitka, która chciałaby mnie na staż i teraz nie wiadomo jak to logicznie rozwiązać
Czy aby na pewno nie ma pieniążków?

Z doświadczenia wiem, że jeśli znajdzie się pracodawcę, który zagwarantuje zatrudnienie po odbyciu stażu, to pieniążki jakoś się znajdują. Jest połowa roku, dopiero dostali fundusze, popytaj podrąż może się uda coś zdziałać.
Powodzenia.

Paulka
08-07-2011, 15:45
załatwiłam wreszcie praktyki:skacze: oj jak sie cieszi to jeszcze na takich super dogodnych warunkach ze hoho:D

vica
08-07-2011, 16:00
To gratuluję :D

KarolciaK
08-07-2011, 16:08
tylko ja już im mówiłam, że jest taka pani co by mnie chciała a oni, ze nie przyjmuja wniosków o zorganizowanie stażu. Ale zagadałam z kobitkaz tego salonu i powiedziała, że jak pójde do szkoly to mogę przyjść do niej na praktyki.

vica
08-07-2011, 16:20
Lepszy ryc niż nic. Jak sie nie udało na staż, to są praktyki. Gratuluję :D

natka_23
11-07-2011, 19:53
KArolciak dowiedz sie jeszcze w UP na temat pracy interwencyjnej, urząd wysyła i pokrywa koszty zusu i pensji dla pracownika cos na zasadzie stazu :)

KarolciaK
11-07-2011, 20:26
dzięki Natka jutro pojadę i się dowiem, dam znać jaka padła decyzja;p

Paulka
15-07-2011, 13:41
idę dzis pierwszy dzień na praktyki :woot: trzymajcie kciukasy!!plissss.....

KarolciaK
15-07-2011, 15:34
Paulka trzymamy kciuki i czekamy na relacje jak było?;p

gattina
17-07-2011, 00:03
U siebie gdzieś? :)

Paulka
17-07-2011, 15:40
nio tak w koz, codziennie bede zasuwała po 4 godz po siedzeniu w pracy 8siem godz:D wic dzien wypełniony po brzegi od 9 do 21 i tak do konca sierpnia:D
super...jutro zaczynam

Aliz
18-07-2011, 01:46
ej dziewczyny, nawet nie macie pojęcia jak Wam zazdroszczę:) sama chciałabym już być po tym cholernym technikum i robić studium kosmetyczne, a tak nic, jedno wielkie czekanie a w tak się nie mogę doczekać praktyk w salonie:)

Paulka
18-07-2011, 10:24
u mnie nie jest tak kolorowo wcale, moze i z praktyk sie ciesze oczywscie stres przed pierwszym dniem jest ale ja do konca sieprpnia nie bede miala zycia, 12 godz pracowac przez 1,5miesiaca i tylko niedziele wolne :woot:

Aliz
18-07-2011, 13:52
oj, ale przynajmniej nie możesz narzekać na nudę:D

Paulka
18-07-2011, 17:39
no wlasnie zobaczymy, podobo dwa pierwsze dni to sprzatanie kosmetykow a potem to juz tak jak w pracy :woot:

gattina powiedz mi czy ty jak mialas praktyki to liczylas ze dzien to osiem godzin??

gattina
18-07-2011, 21:41
To zalezy od kobiety jak się z nią dogadasz. Z niektórymi można tak, że siedzisz 6 a do dzienniczka wpisujesz 8, a z niektórymi jest tak, że możesz po 6 ale wtedy dłużej wychodzi.

EwaS.
19-07-2011, 07:59
u mnie nie jest tak kolorowo wcale, moze i z praktyk sie ciesze oczywscie stres przed pierwszym dniem jest ale ja do konca sieprpnia nie bede miala zycia, 12 godz pracowac przez 1,5miesiaca i tylko niedziele wolne :woot:
Paulka czy Ty dostałaś ze szkoły dokładne wytyczne odnośnie praktyk? Ile godzin masz do odrobienia na salonie?
Przepraszam że tak wypytuję ale z tego co widzę po dziewczynach które przychodzą do mnie to praktyki trwają ok 120 godzin i dzień Twojej pracy powinien trwać 6 godzin, góra 8. Ale nawet jeśli zgodziłaś się na 8 godzin to 6 dni w tygodniu przez 1,5 miesiąca to wychodzi więcej ;|

Paulka
19-07-2011, 10:29
Ewa zle zrozumialas, chodzi o to ze ja dziennie chodze po cztery godziny, ale zeby zaliczyc dzien potrzebuje osmiu godzin,(tak mi sie przynajmniej wydaje ze 8) mam 20 dni praktyk to albo 120 albo 160 zalezy ile dziennie godzin powinnam miec...wiec odliczajac niedziele i 1 sobote, no i jeszcze swieto jedno i moj wyjazd czyli dwa dni, wychodzi ze do 31 sierpnia zrobie 160 godz. a pisalam wczesniej o 12 godzinach w pracy bo od 9 do 17 pracuje gdzie indziej a po 17 ide na praktyki;)

gattina
19-07-2011, 19:57
Wytyczne dostaje się w drugim semestrze od babeczki, która steruje praktykami. Dostaje się zagadnienia na praktyki, które powinny być przerobione, dwie umowy, po podpisaniu umów dostajesz dzienniczek. W Cosinusie jest to 20 dni po 8 godzin, czyli 160 godzin trzeba zrobić. Jak się umówisz i zaczniesz chodzić po 4 godziny dziennie to wtedy dłużej robisz, ale musisz wyrobić 160.

Paulka
20-07-2011, 10:30
no to tak wlasnie robie sobie po 4 w soboty po 8 i do donkca sierpnia wyrobie, umowilam sie z babaeczka ze podpiszemy umowe jak juz dostane ja ze szkoly, nie ma pospiechu:D ale mam tam fajowo,naprawde:skacze:

KarolciaK
24-10-2011, 12:12
Kochani poszukuję salonu kosmetycznego w Łodzi w którym mogłabym odbyć praktyki. Jakbyście coś wiedziały to proszę o info na prv. ;)

Nefra
30-10-2011, 20:32
Dziewczyny ,dzisiaj moja sorka powiedziała mi ,że praktyki mogę odbyć u osoby ktora ma papiery na szkolenia albo u kogoś kto ma przynajmniej 5 lat prowadzony salon. Spotkałyście się z czymś takim? Miałam iść do mojej siostry ciotecznej ale ona ma chyba krocej niż pięć lat swoj zakład...

Agnieszka Praska
30-10-2011, 20:35
nieprawda :) praktykr mozesz odbyc w kazdym salonie, a kosmetyczka nie musi miec nawet kursu pedagogicznego ;)

Paulka
31-10-2011, 10:05
nefra, tak ja sie spotkalam, teoretycznie aga ma racje nie potrzebe sa papiery pedagogiczne, jaedak ja spotkalam sie z taka sytuacja ze niektory szkoły nie przyjmuja praktyk jesli osoba ktora sie pod nimi podpisala nie ma na to papierow...

Nefra
01-11-2011, 14:18
Spotkałam się z siostrą na ....cmentarzu :) Mówiła ,że pierwszy raz słyszy o czymś takim.... i ze ogólnie nie bierze praktykantów no ale mnie weźmie...:) :skacze: No i tak czy siak ma zakład ponad 5 lat.

Danutka
10-11-2012, 18:08
Moje praktyki to był totalny załam:( ,nawet nie chcę o tym pisać:placz:.Jakbym jeszcze raz miała je robić to tylko na takiej zasadzie,że płacę jak za kursy,mówię czego chcę się nauczyć i kosmetyczka mnie szkoli oraz daje zaświadczenie o odbyciu praktyk.Czytałam,że w Krakowie można się na takie zapisać.A moje miesięczne praktyki skończyły się tak,że wytrzymałam z trudem tydzień:placz:,dostałam szczęśliwie zaświadczenie i resztę czasu który miałam na to wygospodarowany przeznaczyłam na zrobienie kilku płatnych kursów.