PDA

Zobacz pełną wersję : Podstawowe pojęcia przy przedłuzaniu paznokci-zdjęcia, opis



seqoya
28-02-2009, 12:23
Bardzo ważne jest też ostateczne nadawanie kształtu. Wiąże się to z linią włosa...

Czyli grubością wolnego brzegu paznokci.
Linia włosa nie może być zbyt gruba, bo nie dość ze brzydko wygląda (nienaturalnie), to dodatkowo, obciąża paznokieć i może to powodować różne niemiłe niespodziewajki :)

seqoya
28-02-2009, 12:25
Jest to najbardziej narażone miejsce na pęknięcia i złamania. Znajduje się mniej więcej na wysokości 1/3 pazurka, patrząc od wolnego brzegu. Linię stresu wzmacniamy tworząc łagodne uwypuklenie, zabezpieczy paznokcie przed urazami. Przy krórkich paznokciach nie musi być wielki brzuch, a nawet nie powinien

Przy długich pazurkach należy popracować nad porządnym wzmocnieniem, ale też bez nadmiernej przesady ;)

ania81
17-03-2009, 17:15
ja mam zawsze maly problemik z idealnym "c" ale praca czyni mistrza

Chanti25
17-03-2009, 18:48
Po tej lini widać , która stylistka jest naprawdę rewelacyjna :)
Pozdrawiam Was :*

barbara_kawka
17-03-2009, 22:56
bardzo pomocne przy tworzeniu krzywej C jest odwrocenie pazurkow po nalozeniu zelu a przed wlozeniem do lampy... dobry zel ladnie splywa sie w TO miejsce :)

magoo
18-03-2009, 13:04
bardzo pomocne przy tworzeniu krzywej C jest odwrocenie pazurkow po nalozeniu zelu a przed wlozeniem do lampy... dobry zel ladnie splywa sie w TO miejsce :)


To prawda, świetny sposób, jednocześnie zapobiega rozlaniu żelu na skórki :P. Zdobiąc pazurki warto też na ten fragment paznokcia wkomponować jakiś większy ozdobny element, samoczynnie żel skupia się w tym fragmencie tworząc nasze upragnione C :kwiatek:

magoo
18-03-2009, 13:14
Dobra rada ;), komuś, kto pierwszy raz ma zrobione paznokcie nie zostawiam lini włosa zanim się nie nauczy obchodzić z paznokciami w ten sposób zdobionymi. Polecam odsunąć skórki i delikatnie je potraktować frezarką. Po nałożeniu żelu skórki nasuną się na jego koniec i przykryją żel.

Artlia
18-03-2009, 15:16
To prawda, świetny sposób, jednocześnie zapobiega rozlaniu żelu na skórki :P. Zdobiąc pazurki warto też na ten fragment paznokcia wkomponować jakiś większy ozdobny element, samoczynnie żel skupia się w tym fragmencie tworząc nasze upragnione C :kwiatek:

tak właśnie robię :D

Anna Otkińska
02-04-2009, 10:51
Jest to najbardziej narażone miejsce na pęknięcia i złamania. Znajduje się mniej więcej na wysokości 2/3 pazurka, patrząc od wolnego brzegu. Linię stresu wzmacniamy tworząc łagodne uwypuklenie, zabezpieczy paznokcie przed urazami. Przy krórkich paznokciach nie musi być wielki brzuch, a nawet nie powinien

Przy długich pazurkach należy popracować nad porządnym wzmocnieniem, ale też bez nadmiernej przesady ;)
nie na wysokości 2/3 tylko 1/3 od wolnego brzegu
chyba że na wyskości 2/3 ale wtedy od wału a nie od wolnego brzegu
jesli przycisniemy palec opuszkiem do blatu stołu wtedy na pazurku pojawi się linia stresu (taki biały łuk zarysuje sie pod paznokiciem):)

Anna Otkińska
02-04-2009, 11:55
Przedstawione zdjęcia są mojego autorstwa zabraniam kopiowania i ich rozpowszechniania bez mojej zgody

Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu

barbara_kawka
02-04-2009, 11:57
Przedstawione zdjęcia są mojego autorstwa zabraniam kopiowania i ich rozpowszechniania bez mojej zgody
Aniu cos chyba sie stalo .. bo nie ma zadnego zalacznika :(

Anna Otkińska
02-04-2009, 11:58
juz jest musiałam edytowac bo jak wrzuciłam przez forum zdjecie było nieczytelne

Chanti25
02-04-2009, 12:49
Aniu jesteś wzorem do naśladowania :)
PODZIWIAM Twoja pracę:ok:

Anna Otkińska
02-04-2009, 13:05
heheh dzieki akurat ten pazur z tych fotek wyżej był robiony 100 lat temu więc tez nie jest idealny ale tu chodziło o wyjasnienie pojęc co gdzie...

Kamis
02-04-2009, 13:20
Świetna robota ANIU !!

Jess
02-04-2009, 14:02
bardzo przydatne,dziekuje :kwiatek:znalazl by sie ktos kto by mi pomogl przy krzywej c,juz probowalam obracac do gory nogami,ale ogolnie czesto wychodza mi plaskacze:(

ivonna70
02-04-2009, 14:18
Nie wiem na jakich żelach pracujesz. Do tworzenia krzywej "c" najlepsze są żele gęste. Wówczas nie spływają, tylko ładnie się utrzymują tam gdzie trzeba.

kingaaa
02-04-2009, 16:29
Aniu! Mucha nie siada!!! Królujesz na naszym forum :) :)

Jess
02-04-2009, 20:13
niby mam gesty modelujacy od Activ ale nie powiezialabym ze jest gesty

barbara_kawka
03-04-2009, 00:39
sprobuj troszeczke obnizyc jego temperature a bedzie gesciejszy .. pracujesz na tym w zlotej kuli ?

Jess
04-04-2009, 08:58
sprobuj troszeczke obnizyc jego temperature a bedzie gesciejszy .. pracujesz na tym w zlotej kuli ?



:)nie ten dopiero zamowilam,w domu mam gold ze zlota zakretka,moze faktycznie sprobuje wsadzic go do lodowki na chwile przed,dzieki bardzo;):kooffa:

barbara_kawka
04-04-2009, 09:46
w lato z tego co slyszalam zawsze lepiej jest posiadac jakis zelik gesciejszy bo on i tak bedzie sie pod wplywem temperatury troszke rozrzedzal .

ps. ja uzywam tego w zlotej kuli ... fajny jest ... tylko to opakowanie malo praktyczne ... strasznie sie zel boczkami wylewa i opakowanie oblesnie sie brudzi ... :(

Jess
05-04-2009, 11:40
wczoraj mialam w lodowce no i bylo jakby lepiej;),mam jeszcze jeden problem,denerwuje mnie strasznie jak wychodza mi lopaty.tzn,jak nakladam tips,wypiluje to wyglada ok,super ksztalt zadnych lopat ale potem jak przyjdzie na to french i zel to na koncu wydaje mi sie jakby sie troche rozszerzaly,nie wszystkie ale ogolnie ja to widze,poradzcie mam ten tips jeszcze weszczy robic czy jak,bo juz nie mam pomyslow;(acha jak w zle miejsce wklejam pytanie to napiszcie,nie umiem sie tu polapac jeszcze,zeby odszukac odpowiedzi potem szukam pol godz.:huh:
w lato z tego co slyszalam zawsze lepiej jest posiadac jakis zelik gesciejszy bo on i tak bedzie sie pod wplywem temperatury troszke rozrzedzal .

ps. ja uzywam tego w zlotej kuli ... fajny jest ... tylko to opakowanie malo praktyczne ... strasznie sie zel boczkami wylewa i opakowanie oblesnie sie brudzi ... :(

barbara_kawka
05-04-2009, 11:45
ciesze sie ze pomoglam .. :) a co do lopat... spojz wyzej jak ania otkinska wytlumaczyla te wszystkie linie ... aha i po nalozeniu zelu odwracaj na chwilke przed wlozeneim do lampy do gory nogami ...powinno chociaz troszke pomoc ;)

seqoya
05-04-2009, 12:53
nawet nie zauważyłam pomyłki :wstydek:, ale tam już poprawione :)

dzidzia
05-04-2009, 14:11
Po tej lini widać , która stylistka jest naprawdę rewelacyjna :)
Pozdrawiam Was :*


i tu się z Tobą zgodzę :P

daruniunia
06-04-2009, 10:49
Dziękuję Anno napewno mi się to przyda! :)

Kamis
06-04-2009, 11:37
temat warty przyklejenia :)

towal21
08-04-2009, 23:15
Aniu dzieki

natalia268
13-04-2009, 19:44
No no no bardzo przydatne :)

Kamis
21-04-2009, 14:49
Tutaj mamy chyba rekord i w sumie nie ma co się dziwić :D

18 podziękowań za jeden post :good:

Anna Otkińska
21-04-2009, 14:55
Cieszę się ze mogłam pomóc

dominika198989
22-04-2009, 18:42
dziekuje mi tez pomoglas :))

iwa1223
28-05-2009, 15:39
nie bardzo wiem gdzie to wstawić ale w tym temacie chyba pasuje... :)

BAZA WIEDZY

Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu

beniulek
28-05-2009, 17:28
bardzo przydatne,dziekujemy!!!!!!

moniczka690
04-06-2009, 16:00
dziękuje przyda się napewno:good:

Basia85
16-06-2009, 15:20
nie bardzo wiem gdzie to wstawić ale w tym temacie chyba pasuje... :)

BAZA WIEDZY

Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu


Świetna pomoc dla początkujących :) Dzięki :przytul: pozdrawiam

---------- Dodano o godzinie 14:20 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 14:15 ----------


Przedstawione zdjęcia są mojego autorstwa zabraniam kopiowania i ich rozpowszechniania bez mojej zgody

Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu



Podziwiam :wow: i gratuluję sukcesów Aniu. Pozdrawiam :przytul:

goslava
07-07-2009, 11:04
Aniu przysłużyłaś się początkującym i chyba nie tylko ;)

---------- Dodano o godzinie 10:04 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 09:29 ----------

Bardzo przydatna rzecz...wielkie dzięki

pa_pi1
08-07-2009, 21:40
A ja załącze coś takiego, może komuś się przyda :)




Rodzaje tipsów, pilników, żeli , lamp.




Proces przygotowania naturalnej płytki paznokcia

Bardzo ważna rzeczą przy przedłużaniu paznokci jest przygotowanie naturalnej płytki paznokcia . 1.Skórek nie wycinamy jedynie odsuwamy je patyczkiem .

2.Przed zabiegiem płytki paznokciowe należy:

-delikatnie zmatowić, za pomocą delikatnego pilnika

- odtłuścić cleanerem




Rodzaje tipsów


Tipsy UniwersalneNaturalne
Mleczno- kremowe, z tworzywa sztucznego . Maja widoczną krzywiznę C i proste brzegi. Najprostsze w obróbce. Mogą mieć głęboką kieszonkę do paznokci szerokich i płaską kieszonkę, do paznokci bardzo krótkich.

Tipsy French
. Śnieżnobiałe, z tworzywa sztucznego Z krótką końcówka przystosowaną do paznokci w stylu French. W tego rodzaju tipsach matowi ,się bardzo delikatnie , jedynie przejście pomiędzy tipsem, a naturalnym paznokciem.




Tipsy airbrush
Ozdobione gotowymi ornamentami. Nie należy tu piłować progów paznokcia, wyłącznie lekko zmatowić

Tipsy Clear

Przezroczyste z tworzywa sztucznego. Kształt mają podobny do tipsów naturalnych. Są idealne do wykonywani zdobień


Rodzaje pilników




Pilniki różnią się między sobą kształtem i ziarnistością.


Kształty:








Prosty

Wykorzystywany do matowienia i opiłowywania płytki paznokcia oraz przy przedłużaniu paznokci. Wykorzystywany do nadawania kształtu paznokciom i ich modelowania





Banan

Wykorzystywany jest do matowienia i opiłowywania płytki paznokcia oraz przy przedłużania paznokci. Jest specjalnie zaokrąglony, ułatwia piłowanie trudno dostępnych miejsc ,zabezpiecza skórki wokół paznokcia przed skaleczeniem.



Pilnik szklany

.Pilnik jednostronny, nie powoduje uszkodzeń paznokci. Idealny do nadawania kształtu paznokciom naturalnym oraz tipsom .Piłuje szybko i delikatnie.

Bloki
Służą do spiłowywania i matowienia powierzchni paznokcia .Funkcje pełnią stosownie do swojej ziarnistości.


.Rodzaje żeli UV




Jednofazowe

ŚREDNIO GĘSTY- PRZEZNACZONY NA WARSTWĘ –
-PODKŁADOWĄ ,
-BUDUJĄCĄ
- NABŁYSZCZAJĄCĄ.
NAKŁADA SIĘ NIM WSZYSTKIE 3 WARSTWY.
JEGO ELASTYCZNOŚC GWARANTUJE TRWAŁOŚĆ PRZY UDERZENIACH




Trójfazowe

Proces przedłużania wykonuje się za pomocą trzech różnych żeli,
pierwszy- to żel podkładowy łączący o dobrej przyczepności do podłoża (bonder);
drugi- żel budujący, którym konstruujemy i kształtujemy prawidłową linię paznokcia (z właściwą krzywą C, linią włosa i wzmocnieniem punktów stresowych);
trzeci- żel nabłyszczający, którym wykańczamy , żeby był odpowiedni połysk i ładny wygląd .Żel ten ma też właściwości wypełniające wszelakie porowate nierówności, które pozostały po końcowej obróbce. Zabezpiecza wcześniejsze warstwy


French

Kolor śnieżnobiały lub mleczny. Służy do tworzenia białych końcówek paznokci.



Różowy

Żel budujący posiadający o różowe zabarwienie. Zakrywa wszelkie niedoskonałości i nierówności płytki



Żele kolorowe

Stosowane są do zdobień. Nakładane są na przedostatnią warstwę.

1% nieutwardzonego żelu stanowi lepka warstwa, którą usuwamy za pomocą cleanera.


Rodzaje lamp Ultrafioletowych




Do przedłużania paznokci techniką żelową potrzebna jest lampa UV. Umożliwia ona schnięcie żelu. Lampy dobiera się w zależności od ilości zamocowanych w nich żarówek UV oraz potrzeb stylistki.

Lampa 9-W
Wyposażona jest w 1 żarówkę 9 Watową.
Lampa 36-W

Lampa zaopatrzona w 4 żarówki 9 Watowe. Można ustawić czas pracy na 30 sek.,90 sek., 120 sek. 180 sek. oraz pracę ciągłą.
Lampa 45-W

Lampa zaopatrzona w 5 żarówek 9 Watowych .Można włożyć do niej 2 dłonie .Wyposażona jest w suszarkę. Cza pracy można ustawić na 90 sek., 300 sek.



Świetlówka 9 W

500 godzina pracy-zalecana jest wymiana świetlówki , ponieważ potem ulega wydłużeniu czas potrzebny do utwardzania żelu.



Uzupełnianie paznokci:







Paznokcie najlepiej uzupełniać średnio raz w miesiącu. Odrost wtedy jest mniej widoczny i mniej pracy się wtedy wkłada w uzupełnianie.







Wykonujemy następujące czynności:

1.Odtłuszczamy paznokcia

2.Piłujemy delikatnie najlepiej blokiem miejsce odrostu oraz cały paznokieć(tak by się nie świecił).

3.Nakładamy odtłuszczacz (Primer) tylko na odrost.

4.Cienką warstwą żelu pokrywamy cały paznokieć oczywiście razem z odrostem.

5.Wkładamy do lampy UV na min.

6.Przemywamy Cleanerem.






Dopełnianie nie jest trudne. Najlepiej „częściej” uzupełniać paznokcie. Jeśli jest „większy” odrost wykonujesz dokładnie te same czynności tylko na odrost nakładasz „grubszą” warstwę żelu. Bywają odrosty które niestety trzeba całkowicie spiłować i wtedy jest dwa razy więcej pracy przy paznokciach!!!

Zuzanna Rzeszewska
09-07-2009, 17:12
Uwielbiam to forum :D mozna sie udoskonalac z kazdym dniem dzieki waszym radom.

aga
09-08-2009, 00:24
dziekujemy ;)

to tego służy przycisk http://img24.imageshack.us/img24/272/postthanksv.gif

andziuska1
16-10-2009, 19:19
Dziekuje bardzo za te wszystkie wiadomości:)))):)

wercia
11-11-2009, 20:40
hej :) strasznie fajnie to opisalas:) az milo sie czyta zwlaszcza ze ja dopiero zaczynam i te rady napewno sie przydadza:) :kwiatek::kwiatek::kwiatek::kwiatek::kwiatek::kwia tek::kwiatek::kwiatek::kwiatek::kwiatek:

aneczka19895
12-11-2009, 11:09
wszystkie Wasze rady są bezcenne!!!!:):):)

bestilka007
13-11-2009, 00:23
nomi sie przydalo bardzo :):)

Aniahk
16-12-2009, 21:41
super - bardzo przydatna wstaweczka :)

skarbenia7
17-12-2009, 16:41
Aniu, jesteś po prostu niesamowita !!

anchel
19-12-2009, 10:42
Super,dzięki dziewczyny. Bardzo pomocne posty :)

kiesznia88
05-01-2010, 17:33
ja osobiscie z tymi wiadomosciami zapoznalam sie juz dawno:) ale bardzo mi sie podoba ze na tym forum ludzie dziela sie swoimi wiadomosciami, zawsze sluza pomoca........ przegladajac inne fora zauwazylam, ze jesli ktos zada pytanie kobitki staja sie agresywne, maja pretensje jak ktos wogole smie zadawac takie pytania ....forum nie jest po to by uczyc, one za wiedze placily i nie maja zamiaru sie nia dzielic;/ a osoba nie posiadajaca certyfikatu w ich oczach odrazu jest beznadziejna bo niby jak mogla sama sie nauczyc....

Cukierek
05-01-2010, 22:01
potwierdzam , ale na szczęscie mamy to forum:)

Magdalena-Nails
11-01-2010, 13:06
No no super przydatne wiadomości :good:
Jesteście dziewczyny Super :skacze::D

Elizabeth76
28-01-2010, 20:59
Linia stresu jest to miejsce typowo narażone na uszkodzenia mechaniczne typu złamania, pęknięcia czy zmiażdżenia. Jak dokładnie określić, gdzie się znajduje? Wystarczy delikatnie uderzyć paznokciem o jakąś twardą powierzchnię. Miejsce, które najbardziej zaboli, a jednocześnie zmieni chwilowo kolor, oznacza dokładnie linię stresu. To właśnie ona jest przyczyną tworzenia przez stylistów paznokci, krzywej C. Odpowiednie jej zbudowanie, zapewni nie tylko trwałość wykonanych paznokci, ale także zabezpieczy naturalne paznokcie przed urazami.

Rozróżniamy dwa rodzaje krzywych C; pozioma (linia niebieska) tzw. warstwą tunelu i pionową (linia czerwona) zwana krzywą stresu. W stylizacji bardzo ważne jest by zachować te krzywe podczas nakładania żelu i akrylu. Dobre ukształtowanie krzywej C świadczy o prawidłowym wykonaniu paznokci.
Ideą zbudowania prawidłowej krzywej C, jest nałożenie odpowiednich proporcji żelu lub akrylu na linii stresu. Należy jednak pamiętać o tym, że każde paznokcie są inne, i dlatego proporcje należy dobierać odpowiednio do ich kształtu.

Istnieje kilka technik formowania krzywej, najczęściej jednak wykonuje się ją na warstwie drugiej- budującej (jak sama nazwa wskazuje buduje paznokcia). W tym celu grubszą warstwę żelu nakładamy na środek paznokcia i delikatnie go rozcierając pokrywamy boki i wolny brzeg paznokcia. W przypadku kiedy pracujemy na żelach rzadkich, wykonanie krzywej c jest troszeczkę trudniejsze, jednak możemy ją ładnie wyprofilować trzymając przez kilka sekund w lampie, paznokcia odwróconego powierzchnią do folii lustrzanej, dzięki czemu żel się wypoziomuje i utworzy idealną C. Wykonywanie krzywej akrylem jest znacznie prostsze od żelowej, z tego względu, gdyż akryl z natury zastyga dokładnie w miejscu w którym go położymy. Wystarczy tylko odpowiednią kulkę akrylu nałożyć na środek paznokcia i delikatnie ją rozgnieć, pokrywając cieniutką warstwą boki paznokcia.

karna26
02-04-2010, 22:15
Ja takze jestem bardzo zadowolona z forum,mozna sie bardzo duzo dowiedziec ! :good:

jOotka
04-04-2010, 00:13
extra ;)

już wszytko jasne ;P wiedziałam, co to krzywa c i w ogole, ale dużo lepiej jestr wiedzieć wiecej ;>

:*:*:*

kleo
07-04-2010, 14:04
oj przyda się przyda, aby nie zapomnieć jak wygladaja prawidłowo zbudowane paznokcie
w szczególności mi bo dalej mam problemy z krzywą i łukiem

klanat
15-04-2010, 02:24
Ja sie nauczyłam teorii z tego forum w dwa dni wiecej ,:jupi::jupi::jupi:niż na innych forach przez trzy miesiące pozdrawiam wszystkie dziewczyny!!!!

RoksiSK
15-04-2010, 10:08
Dziewczyny jesteście wielkie :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:

klanat
15-04-2010, 23:51
świetnie rozrysowane i opisane trudniej zrobic hi hi

kobietazpazurem
16-04-2010, 07:27
Świetne rady!! A co do budowy paznokcia warto tak sobie od czasu do czasu to przypomniec :)

julcia88
16-04-2010, 18:56
Zgadzam sie, na pewno informacje sie przydadza :)

Kaja21
14-05-2010, 11:49
Nie wiem czemu ale jak byłam na kursie to instruktorka powiedziała, że krzywa C to jest ta linia uśmiechu a tutaj widze, że to jest zupełnie co innego:huh:

gosia29096
18-05-2010, 01:24
bardzo przydatne posty na pewno mi pomogą jak i wielu innym początkującym dziewczyną wielkie dzieki :kwiatek:

marta2166
23-05-2010, 12:04
to forum jest rewelacyjne! dziekuje dziewczyny za dobre rady :)

Ewelina83
23-05-2010, 12:25
Ja rowniez tu wiecej informacji zdobylam niz na kursie!!!Dzieki wam!

joy
07-06-2010, 16:57
zalezy bardzo duzo od osob ktore ten kurs prowadza. ja np z forum nie dowiedzialam sie niczego nowego ale nie mowie ze forum nie jest przydatne :)

Bea-dziubek
08-06-2010, 21:39
Dziewczyny, dziekuję Wam bardzo za to forum i informacje które tu umieszczacie. Ja uczę się dla siebie, bo po przeliczeniu wydatków na dwie osoby, opłaciło mi sie kupić sprzęt i te wszystkie cudeńka i zabrać sie do roboty. Mam(ależ jestem skromna) zdolności plastyczne, więc szybko załapałam jak i co sie robi właśnie czytając to forum, a opłacać kurs po to by wynieść z niego to co już wiem nie opłaca mi się , to mi się zwróci za kilka lat a wtedy to mogę już nie chcieć robic sobie pazurków.Jestem wdzięczna wszystkim które dziela się swoja wiedzą a także Ani za pokazanie swoich prac, to wielka podpowiedź. całuje Was wszyskie gorąco.:przytul:

Anika
16-06-2010, 17:15
To forum, jest prawdziwą skarbnicą wiedzy!! A umiejętne jej wykorzystanie z pewnością zaowocuje w pięknych, a przede wszystkim prawidłowo zrobionych paznokciach!! :)
Jest tutaj tyle specjalistów z dziedziny pazurkowej służących zawsze dobrą radą oraz tyle materiałów pomocniczych w postaci schematów czy filmów, że osoba, która dopiero rozpoczyna swoją przygode z pazurkami, zaczyna sobie zdawać sprawe, że temat przedłużania paznokci jest o wieeeeele szerszym tematem, niż możnaby przypuszczać. Poza tym co ważne i niezmiernie istotne- forumowicze dbają również o pogłebianie swojej wiedzy organizując warsztaty forumkowe, co naprawde jest czymś FANTASTYCZNYM!! :)

Agnieszka Praska
07-07-2010, 13:30
skopiwana z sk
napisane przez Anie z Toronto


moze kogos zaciekawi



Czytajac Polskie fora caly czas lapie sie na tym ze w Polsce jakos sie tak dziwnie przyjelo ze "Krzywa C" (ang. c-curve) znaczy linia boczna paznokcia, czyli luk paznokcia (ang. arch)
C-curve na calym swiecie to nic innego jak po Polsku tunnel.

Troche mylace co??

Zwlaszcza ze wszystkie inne terminologie zwiazane ze stylizacja paznokci sa dosc dokladnie przetlumaczone z angielskiego.

A wiec..... pomyslalam sobie... zmienmy to

Ciekawa jestem jak daleko to foum siega!!
Zmienmy terminologie w magazynach i na innych forach!
Czemu nie?
Kto jest za?
Osoby ktore sa za.... napiszmy o tym na innych forach, napiszmy o tym w magazynach.... przekazmy to innym stylistkom.
Jako instruktorzy/nauczyciele... przekazmy to naszym studentom


Zwlaszcza jak na calym swiecie mowi sie tak samo...
Niech pozniej sie nie mowi ze Polacy maja zle pojecie o profesjonalnej terminologii.
Rowniez dobra znajomosc terminologii przydaje sie jak Polki/Polacy startuja na miedzynarodowych konkursach. Nie dosc ze czesto jest bariera jezykowa nie utrudniajmy sobie zycia niepoprawna terminologia...

Mala lekcja angielsko - polskiego:

smile line = linia usmiechu
stress area, stress line, stress point = okolica stresu, linia stresu, punkt stresu
french = french
c-curve = krzywa c, tunel
arch = łuk paznokcia

beata671
02-08-2010, 16:53
Kobietki kochane może któraś z was mi wytłumaczy?? ostatnio w ktoryms z magazynow paznokciowych przeczytalam ze błędne jest mówienie na grubość paznokcia ze to linia włosa- to po prostu grubość, a linia włosa znajduje się tuż przy wale paznokciowym. Linia włosa jest to linia "pustej" płytki przy skórkach, nie ma tam ani żelu ani akrylu. po-prostu jest pusta. i ma właśnie grubość włosa, minimalna ale potrzebna aby nie zalać skorek. to jak to w końcu jest bo już się gubię :(

sylla
02-08-2010, 21:40
No też mnie zaintrygowałaś? Czekam na odpowiedź dziewczyn z doświadczeniem.

gattina
02-08-2010, 21:54
U nas się przyjęło, że linia włosa to jest grubość wolnego brzegu, a to wcale nie jest prawda. Linia włosa oznacza linię przy skórkach.

marisol82
26-08-2010, 21:07
ja chyba za dużo macham pędzelkiem przy tym bo dzis mi wyszły pęcherzyki powietrza jak budowałam C:/:

byli
26-08-2010, 21:55
Z tego co wyczytałam już nie pamiętam kiedy: linie włosa są 2, przy wale okołopaznokciowym i na wolnym brzegu. Niestety nie wiem ile w tym prawdy.

samaron
27-08-2010, 09:22
W Polsce zawsze musi być inaczej,
u nas przyjęło się mówić (po jakimś czasie dopiero, bo najpierw była linia włosa na wolnym brzegu) ,że są 2 linie włosa, przy wałach i na wolnym brzegu.
Ale prawidłowo linia włosa jest tylko przy skórkach a wolny brzeg to wolny brzeg. :D

madzikj
12-09-2010, 11:47
bardzo pomocne przy tworzeniu krzywej C jest odwrocenie pazurkow po nalozeniu zelu a przed wlozeniem do lampy... dobry zel ladnie splywa sie w TO miejsce :)


bardzo przydatna informacja :ok:ja dopiero sie uczę zdobić paznokcie więc mi się napewno przyda ta informacja dzięki
pozdrawiam gorąco:]

fashion.nails
20-09-2010, 15:27
Kobietki kochane może któraś z was mi wytłumaczy?? ostatnio w ktoryms z magazynow paznokciowych przeczytalam ze błędne jest mówienie na grubość paznokcia ze to linia włosa- to po prostu grubość, a linia włosa znajduje się tuż przy wale paznokciowym. Linia włosa jest to linia "pustej" płytki przy skórkach, nie ma tam ani żelu ani akrylu. po-prostu jest pusta. i ma właśnie grubość włosa, minimalna ale potrzebna aby nie zalać skorek. to jak to w końcu jest bo już się gubię :(


Linię włosa tworzy wolny brzeg prawidłowo wystylizowanego paznokcia, a nazwa pochodzi od tego że linia ta jest cieniutka
Grubości paznokci nie oznacza, gdyż prawidłowo wystylizowany pazurek jest przy linii włosa cieniutki, a w punkcie stresu(apex) odpowiednio gruby. Pazurki mają dwie krzywe C poziomą (krzywą tunelu) i pionową (linie stresu)

Dagiecz
26-09-2010, 12:41
Dużo informacji i sposobów na idealne pazurki jest w nowymm numerze Akademii Paznokcia.Opisali wszystko dokładnie,jak piłować żeby uzyskać idealny kształt i co zrobić żeby linia wlosa była idealna

---------- Dodano o godzinie 11:41 ---------- Poprzedni post był napisany Wczoraj o godzinie 19:18 ----------


Ja sie nauczyłam teorii z tego forum w dwa dni wiecej ,:jupi::jupi::jupi:niż na innych forach przez trzy miesiące pozdrawiam wszystkie dziewczyny!!!!
Ja uczę się tu więcej niż na kursie :)


Wezme gazetke z salonu w poniedzialek i zeskanuje wam te foteczki i tekst :)

Kamilia B.S.
31-10-2010, 02:01
a ja nie mogę się zgodzić z początkowymi informacjami w tym temacie...
punkt stresu jest zdecydowanie w 1/3 licząc od wału paznokciowego, a nie od wolnego brzegu...
no spróbujcie sobie to wyobrazić, przecież pazurek wyglądałby jak bułka i nie wiem jakim sposobem uzyskiwałoby się cieniutką linię włosa
(zresztą wystarczy położyć palec na stole i lekko docisnąć paznokieć o blat, a punkt stresu natychmiast nabierze koloru)
paznokieć powinien wznosić się łagodnym łukiem od skórek do punktu stresu (1/3 od wału), a później opadać już po linii prostej -wtedy wygląda zgrabnie, naturalnie z łatwością osiągamy cieniutką linię włosa (grubość wolnego brzegu) i nie ma mowy o krogulczym kształcie :)

barbara_kawka
31-10-2010, 09:52
a ja sie nie zgodze z Toba Kamilio ... od jakiegoś czasu juz przyjete jest ze linia wlosa znajduje sie tuz przy wale paznokciowym i chodzi o to aby masa plynnie dochodzila do walu stajac sie coraz ciensza ... i wlasnie na koncu przy wale ma byc grubosci wlosa ... a grubosc wolnego brzegu to juz inna bajka .

Kamilia B.S.
31-10-2010, 14:45
Basia, chyba nie przeczytałaś dokładnie ;) chodziło mi o linie stresu a nie o linię włosa hihi
zresztą ja mam na temat dyskusji o pojęciach własne zdanie
uważam, że żeby był porządek, to trzeba TWARDO PRZYJĄĆ JEDNĄ WERSJĘ albo decydujemy się na pojęcia ogólnoświatowe (i wtedy najlepiej darować sobie ich tłumaczenie), albo operujemy wewnątrzkrajowymi, a ten kto się wybiera za granicę musi we własnym zakresie opanować obcojęzyczne definicje i regułki tak samo jak język ;)
inaczej chaos nas zabije, bo każdy będzie się trzymał innego systemu terminologii :|

barbara_kawka
31-10-2010, 15:52
z łatwością osiągamy cieniutką linię włosa (grubość wolnego brzegu)

mi chodzi o ten fragment wiec z tego co widze zrozumialam baardzo dobrze .

Kamilia B.S.
31-10-2010, 23:26
Basia co do tego fragmentu to zdania są jednak podzielone :)
popatrz na inne fora, to się przekonasz
mnie uczono, że linia włosa jest właśnie z tamtej strony i przeczytawszy temat widzę, że nie tylko mnie :)
a co do linii włosa przy wale... no cóż, jeżeli chodzi o odległość masy od skórek, to mogłabym przyznać rację takiemu nazewnictwu, ale jeśli chodzi o grubość masy, to nie bardzo, bo od tej strony spiłowujemy masę tak, żeby nie było absolutnie żadnych uskoków, nawet na włos :)
paznokieć ma przechodzić płynnie z naturalka w sztuczny :)

gattina
31-10-2010, 23:35
Już było to kiedyś pisane na forum. To u nas w Polsce przyjęło sie, że linia włosa to grubość wolnego brzegu, a wszędzie jest inaczej, czyli że to jest grubość przy wale ;)

Kamilia B.S.
01-11-2010, 00:23
gattina, no właśnie na tym forum i w tym temacie przeczytałam dwie różne definicje dotyczące zmiany tego właśnie zagadnienia :)
jedna mówiła że to odległość masy od skórek
druga, że grubość masy przy skórkach
przyznasz, że to dwie różne sprawy ;)

ja uważam, że dopóki w jakiś cudowny sposób język wszystkich szkoleniowców w Pl nie zostanie zunifikowany, to nie ma sensu się o to kłócić, ważne żebyśmy rozumiały o czym mówimy :)

gattina
01-11-2010, 10:28
No tak, tak. Ale to też wynika kto u kogo się szkolił. Bo ja się szkoliłam i mi też mówili że to grubość wolnego brzegu, ale tutaj i też od innych instruktorek już słyszałam że właśnie jest tak jak pisałam wcześniej :)

rudzielec
01-11-2010, 11:23
poszperalam i na `innym` forum dziewczyny tez na ten temat dyskutuja i jedna napisala...
``To samo jest z linią włosahttp://imgx.wizaz.pl/forum/images/smilies/smile.gif rozmawiałam z mistrzynią świata Loreną M. i ona była zdziwiona tym co my nazywamy linią włosahttp://imgx.wizaz.pl/forum/images/smilies/smile.gif u nas mowi się,że powinna miec grubosc góra 3 wizytówek=myślimy o koncówce pazurka , a u nich oznacza to linię przy skórkach``
wiec sa rozbieznosci...

Kamilia B.S.
01-11-2010, 11:43
no dokładnie dziewczyny są rozbieżności i wynika to pewnie z tego, że w naszej branży w odróżnieniu od np. fryzjerstwa nie trzeba ronbić kursów czeladniczych, nie ma egzaminów państwowych na szkoleniowców itd. itp.
już sam fakt, że na paznokcie przedłużone niektórzy mówią "tipsy" jest rozbrajający, a jest to powszechnie przyjęte
je się od jakiegoś czasu zastanawiam w jaki sposób ujednolicić język pojęć i nazwewnictwo w branży pazurkowej, ale szczerze mówiąc nie mam pomysłu.
może wam coś przychodzi do głowy? :)

gattina
01-11-2010, 20:35
Kamilia B.S., mi się wydaje, że na pewno gdyby pisma paznokciowe pisały jedno i to samo to byłoby dużo lepiej. Wiadomo, ze jednak pismo to jest pewna informacja, a w necie ile ludzi tyle opinii.

Emist
01-11-2010, 22:17
powrócimy do tematu czy wszędzie będziemy propagować offtop?;]

moniula
07-11-2010, 23:32
poszperalam i na `innym` forum dziewczyny tez na ten temat dyskutuja i jedna napisala...
``To samo jest z linią włosahttp://imgx.wizaz.pl/forum/images/smilies/smile.gif rozmawiałam z mistrzynią świata Loreną M. i ona była zdziwiona tym co my nazywamy linią włosahttp://imgx.wizaz.pl/forum/images/smilies/smile.gif u nas mowi się,że powinna miec grubosc góra 3 wizytówek=myślimy o koncówce pazurka , a u nich oznacza to linię przy skórkach``
wiec sa rozbieznosci...

Mnie tez uczono,ze linia wlosa to ta linia przy skorkach....i sie tego trzymam.:)

sarahaha
09-12-2010, 19:53
ja osobiscie z tymi wiadomosciami zapoznalam sie juz dawno:) ale bardzo mi sie podoba ze na tym forum ludzie dziela sie swoimi wiadomosciami, zawsze sluza pomoca........ przegladajac inne fora zauwazylam, ze jesli ktos zada pytanie kobitki staja sie agresywne, maja pretensje jak ktos wogole smie zadawac takie pytania ....forum nie jest po to by uczyc, one za wiedze placily i nie maja zamiaru sie nia dzielic;/ a osoba nie posiadajaca certyfikatu w ich oczach odrazu jest beznadziejna bo niby jak mogla sama sie nauczyc....


Zgadzam sie z tym, ja jestem początkującym samoukiem i ucze się robić paznokietki tylko i wyłącznie dla siebie więc bez sensu wydawać tyle pieniędzy na kurs. Dopiero dołączyłam do tego forum ale zdążyłam już zauważyc dużo życzliwości za co wszystkim dziękuję. Jesli okaże się, że w czymś i ja mogę pomóc na pewno pomogę, teoretyczną wiedzę posiadam bo interesuje się paznokietkami od kilku lat ale dopiero ostatnio odważyłam się na zakup zestawu akryli i akcesorii przydatnych w przedłużaniu pazurków.

Mam pytanie bo piszecie o żelu i krzywej c, żeby przewrócić paznokcia itp...A jak najlepiej utworzyć C przy metodzie akrylowej??

pazureczek89
16-01-2011, 23:47
świetne rady przydadzą się ;)

stefcia92
24-01-2011, 07:44
mam maly problem moja krzywa C jest do poprawy ale nie mam pojęcia jak ja ładnie wymodelować :(
robie pazurki na tipsie i nie wiem dokładnie jak powinien byc spilowany zeby nie byl za szeroki ale zeby uzyskac ta "c" .
Macie dla mnie jakas rade ? ( od razu mowie ze szablon odpada :)

Emilia B.
24-01-2011, 11:30
tipsy tunelowe :)

stefcia92
25-01-2011, 08:05
a z takich zwykłych da się zrobić ładny tunel ?

Paulka
31-01-2011, 15:12
a ja mam ogromne problemy z wyraźnym i ładnym tunelem;/ co na to poradzić??

samaron
31-01-2011, 15:29
a z takich zwykłych da się zrobić ładny tunel ?
Aż tak ładnego nie da się, można kombinować ze zwężaniem termicznym, ale efekt nie będzie hmm, zadowalający.

---------- Dodano o godzinie 14:29 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 14:28 ----------


a ja mam ogromne problemy z wyraźnym i ładnym tunelem;/ co na to poradzić??
Ćwiczyć.

Paulka
01-02-2011, 10:17
a co dokładnie ma wpływ na tunel??

Emilia B.
01-02-2011, 11:58
zaciskanie pazurka i odpowiednia ilość materiału po bokach :)

xsunnyolciax
01-02-2011, 12:05
Pulka, jak dobrze podłożysz formę, to czasami nawet nie trzeba zaciskać, ewentualnie bardzo lekko palcami i też wyjdzie. Jak mówi Sami musisz ćwiczyć, innej opcji ni ma :D

Paulka
01-02-2011, 13:22
a szablony tez maja na to wpływ??

Emilia B.
01-02-2011, 19:28
bardziej nie jej rodzaj a to jak się ją podłożyło :)

Paulka
01-02-2011, 21:50
czytałam materiały o podkładaniu szablonu ale musze jeszcze to poćwiczyc bo narazie to salbo u mnie z tym;/albo aj mam takie glupie płaskie pazokcie;( hiihih

Emilia B.
01-02-2011, 21:51
nauczysz się ;) tylko trzeba dużo ćwiczyć a nim sie obejrzysz przejdziesz z formą na porządek dzienny ;)

Emilia B.
06-02-2011, 22:21
znalazłam ostatnio na necie przydatne foteczki :) jest pięknie pokazane jak zrobić idealnego frencha ;)
Zdjęcia są podpisane adresem (źródłem) :)
364283642936430

elzbieta
17-11-2011, 00:10
Witam,co trzeba przycisnac przy tworzeniu tunelu? jak to przycisnac i kiedy?

rudzia1985
17-11-2011, 00:19
Nie wiem o jaka metode pytasz ale dla zelu masz tu temat http://forum.wzorki.info/przedluzanie-paznokci/2041-technika-budowania-tunelu-zelowego-termiczne-formowanie-tipsow.html

Blondyna_1988
29-11-2011, 14:16
Wow ileż informacji znalazłam dzięki Wam :) Na pewno mi się przydadzą... w drodze jest mój zestaw startowy... Ciekawe jak sobie poradzę :)

studionefretete
23-04-2012, 13:26
Jest to najbardziej narażone miejsce na pęknięcia i złamania. Znajduje się mniej więcej na wysokości 1/3 pazurka, patrząc od wolnego brzegu.

Mb45682
30-05-2012, 21:35
a ja to sie wogóle nauczyłam na kursie żeby, a zreszta tak mi zawsze wychodzi ze najpierw sklejak rogi na szblonie. bo jak podłoże pod paznokieć to zawsze krzywo mi wychodzi. atk to jest równo i pieknie :DD

Nysza
31-05-2012, 08:59
MB hmm tylko, wówczas nie możesz juz dokładnie dopasować formy pod paznokieć
a każdy paznokieć jest inny
nieco inaczej podklejasz formę np. przy krogulcach ( dużo pań ma przeważnie takie na palcu wskazującym)

powinnaś skupić się na poprawnym podłożeniu formy
aby dobrze przylegał szablon, aby forma zbytnio nie uciekała w dół - a to że skrzydełka nieco krzywo się przykleją,
to nie jest aż taki wielki grzech - przecież wizualnie będziesz widzieć jak nałożyć masę aby było prosto

paulina860130
09-09-2012, 12:53
Nic tylko ćwiczyć i ćwiczyć, ja teraz wolę formę od tipsa.

kingasss
12-10-2012, 19:50
bardzo pomocne przy tworzeniu krzywej C jest odwrocenie pazurkow po nalozeniu zelu a przed wlozeniem do lampy... dobry zel ladnie splywa sie w TO miejsce :)

Zgadzam się z tym odwracaniem pazurków, u mnie sprawdza się to rewelacyjnie.

Shonali
25-10-2012, 22:07
Powiedzcie mi czym wg Was jest krzywa C? Bo spotkałam się tu na forum (i nie tylko) z tym określeniem w stosunku do apex'u. No i niby wszystko fajnie, ale... czytałam niedawno w którejś z gazet, że krzywa C to tylko i wyłącznie kształt wolnego brzegu, nazwa ta nie odnosi się do apex'u.

Natomiast linia włosa to grubość masy przy wałach, nie zaś "na końcu" paznokcia (tu mamy po prostu grubość wolnego brzegu).

Trochę się to gryzie z tym, co przez lata nam (mi?) wpajano. Jak to jest u Was? Jak Was uczono? Jak Wy uważacie?

sztynka
25-10-2012, 23:59
Krzywa C u mnie = apex
Linia włosa = wolny brzeg
Miejsce przy skórkach = wały około paznokciowe
A to nazywane przez innych krzywą C na wolnym brzegu, to dla mnie tunel.

cathy
06-11-2012, 19:50
Wasze porady są dziewczyny bardzo przydatne:)

natalilka
09-02-2013, 23:31
Ja bardzo często korzystam z metody odwracania palca z żelem w celu wypoziomowania żelu. Trochę denerwuje mnie to,że co niektóre stylistki uważają tą metodę za mało profesjonalną i jak już się raz spotkałam z opinią "że jest to metoda nie godna profesjonalistki" ;) Ja osobiście uważam,że najważniejsze to jest żeby ułatwiać sobie pracę i wspomagać się wszystkimi metodami by skrócić czas pracy :)

sandrus
09-02-2013, 23:36
Jestem takiego samego zdania i jak najbardziej prakt:)ykuje ten sposób

nanami7
10-02-2013, 13:13
co jest malo profesjonalne ? :P
profesjonalna metoda to taka, ktora my uwazamy za najlepsza :) i tyle.

isa
24-02-2013, 20:49
Dokładnie profesjonalizm to , jest aby wszystko wyszło dobrze i ja również stosuję tą metodę i odwracam paluszka :)

reniusia1002
23-06-2013, 12:17
ja gdy kiedys bylam u kosmetyczki i robila mi paznokcie a zaklad miala juz czynny od 10 lat a robila wiecej to tez kazaa odwracac pazurek.a robila nawet wzglednie.wiec nikt mi nie powie ze to ne jest profesjonalne.kazdy ma inna metode robienia pazurkow.i niektorym dziewczynom jest latwiej poprostu gdy klientka odwroci lapke.

beauticos
06-10-2013, 13:44
Koleżanka jest po świeżutkim kursie renomowanej firmy z naprawdę górnej półki za wysoka cenę, gdzie uczono je odwracać paluszek...dla mnie też jest to dziwne ale skoro fachury uczą w ten sposób...to chyba chodzi o efekt końcowy a nie sposób w jaki się go osiągnęło

Anioleczek87
07-10-2013, 15:58
Rozumiem, że odwrócenie paznokci odznacza skierowanie płytki paznokcia w stronę podłogi tak? Patrzenie na opuszki, na całą dłoń od środka? O to chodzi prawda? ;P
wiem, ze głupie pytanie :)

natalia268
07-10-2013, 16:02
nie nie ;)
chodzi o odwrócenie całej dłoni ... czyli o 180 stopni ;)

Anioleczek87
07-10-2013, 16:26
No tak, czyli odwracamy ja tak, ze widzimy wewnętrzną cześć dłoni, prawda? ;>
Tak jak byśmy chciały żeby nam ktoś przybił piątkę ;P

rudzia1985
07-10-2013, 20:25
Dokladnie tak powinnas obrocic dlon. Mozesz tez tak nawet chwile przytrzymac w lampce by sie lekko przymrozilo a potem juz normalnie trzymac :)

Anioleczek87
08-10-2013, 09:46
A to nie wiedziałam, nigdy tak nie robiłam (jako klientka).
Super - dzięki za odpowiedź dziewczyny ! :)

Klaudusi
04-06-2014, 13:09
tak właśnie robię :D

Ja też :)
A jestem początkująca:)
Super forum!
Pozdrawiam:)

agatadz
02-12-2014, 23:32
Witam Dziewczyny nie wiem czy dobry temat wybralam ale mam problem pracuje juz 8 lat jako stylistka i pracuje na hybryach Gelish Harmony i mam problem jak robie jasne kolory to sie brudza:( tzn wyglada to tak jakby farbowaly od ciemnych ubran i zastanawiam sie co mam z tym zrobic??? czy macie jakis p[omysl??? moze powinnam uzywac innego topa???pomozcie!!!!

Marilyn*
03-12-2014, 18:43
Ja też pracuję głównie na Gelish Harmony, które kolory brudzą ci się i po jakim czasie? Wydaje mi się, że to normalne u większosci produktow, to tak jak z ubraniem , zalozysz białą marynarke i szybko jest brudna, inaczej w orzypadku czarnej ;] tzn. też się brudzi , ale nie jest to tak widoczne

supcio
23-05-2017, 03:14
Ja korzystalam, brudzi sie jedynie troszeczkę

licówka
21-02-2018, 15:45
A myślałam, ze tipsy to już przeżytek.

pieknoczylibeauty
23-03-2018, 14:34
bardzo pomocny wątek

Natt
15-05-2018, 08:12
Witam zaczelam przygode z paznokciami metoda zelowa potrzebuje pomocy mianowicie po nalozeniu topu nĂ kolor I przemyciu cleanerem paznokiec zmarowil sie jak zrobic zeby sie blyszczal

ell
11-12-2019, 13:17
Polecam tak jak tutaj pisza dziewczyny obejrzeć sobie filmiki z podstawami. Można się dużo w ten sposób dowiedzieć. No i potem trzeba ćwiczyć cwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć. Z każdym kolejnym manicure, bedzie to wychodziło o wiele lepiej.

Obecnie w darmarsklep jest dobra promocja na zestaw do robienia hybryd od Semilac. https://darmarsklep.pl/zestawy-do-manicure/semilac-zestaw-do-hybryd-flexible-lampa-led-48-24w

Lampa jaka jest w tym zestawie jest obecnie jedna z lepszych lamp jakie mozna kupic. Utwardzi wszystko. Polecam unikać natomiast lamp typu mostek bo nie mają odpowiedniej mocy i mogą być problemy z utwardzeniem a stąd już bardzo krótka droga do alergii.

https://darmarsklep.pl/img/imagecache/13001-14000/8e9a1b89e9e99d1f6f80929ad42e9e60f474729e.jpg

cass
28-07-2021, 12:47
Od siebie polecam jeszcze ten artykuł
https://www.miastokobiet.pl/dlaczego-manicure-hybrydowy-jest-tak-popularny-5-powodow/

Na stronie jest opisane na co zwracać uwagę, aby manicure dobrze się trzymał.

Co ma znaczenie w mojej opinii

Dobra jakość bazy i lakieru - najlepij jeśli są jednej firmy bo wtedy dobrze się ze soba zgrywają
Malowanie cienkimi warstwami - grube buły lakieru kiepsko się trzymaja na paznokciu
Utwardzanie w odpowiednim czasie w lampie
Oczyszczenie płytki paznokcia
No i nie zalewanie skórek.