PDA

Zobacz pełną wersję : kto może wykonywać botoks?



moje-paznokcie
07-04-2010, 21:27
dziewczyny ,czy któraś z Was wie jakie studia trzeba skończyć,by wykonywać botoksy itd.? Czy to dziedzina kosmetologii czy dermatologii a może jeszcze coś innego? Z góry dziękuję za odpowiedź

Anna Kosińska
07-04-2010, 21:37
Dla Mnie zgroza gdy slysze ze wykonuje to kosmetyczka..
Kosmetolog czy doktor medycyny estetycznej jak najbardziej sa to osoby wywalifikowane do taich zabiegow..
Poczytajcie sobie..znam ten obiekt jak i ich strone..wiec polecam

Wypełnianie zmarszczek, bruzd twarzy - Warszawa, Warszawa , mazowieckie - Favore.pl - usługi w internecie! (http://www.favore.pl/1378_wypelnianie-zmarszczek-bruzd-twarzy-warszawa-mazowieckie.html)

moje-paznokcie
07-04-2010, 21:45
dzieki,ale tam pisze tylko,że Zabieg może wykonywać wyłącznie lekarz doświadczony w zakresie stosowania preparatu,a ja chcę wiedziec jakie studia wybrac,by móc to wykonywac! pozdrawiam i czekam na odpowiedzi

samaron
07-04-2010, 21:49
No najlepiej medycyna:D

Anna Kosińska
07-04-2010, 21:55
medycyna jak juz.. takie zabiegi wykonuja lekarze, powinni to wykonywac lekarze takie Moje zdanie..
taimi zabiegami mozna skrzywdzic czlowieka,sparalizowac go na cale zycie..
ale mozesz wybrac kierunek kosmetologi na poziomie najwyzszym..jak profesjonalnie to nazwac to nie wiem ale cos w tym stylu..
bo tak czy siak powinni wykonywac to lekarze..
a na medycyne sa przyjecia do 27 roku zycia..bo chcial;am ale niestety dla mnie bylo za pozno..

hassi
07-04-2010, 22:07
Aniu, a powiedz mi, ponieważ moja mama ciągle własnie marudzi że chce sobie zrobić botoks, gdzie u nas w zachodniopomorskim jest jakies miejsce godne polecenia do tego zabiegu?? Ja jej odradzam, ale ona jest osobą publiczną, niedługo konczy 50 a chce wyglądać jak co najmniej 35, najgorzej jak zobaczy się gdzieś w jakiejs gazecie lokalnej bez "tuningu" :P Wszyscy mamy w domu ze 3 dni przerąbane tak to mama przezywa :/

Anna Kosińska
07-04-2010, 22:23
hassi,kochana daj Mi czas do jutra bo jest w Szczecinie bardzo dobry doktor ktory to wyoknuje,do niego babki z roznych krajow przyjezdzaja ale musze do kolezanki dryndnac a teraz to tak za pozno,no wiesz hehe..
ale dam Ci znac..

zyza
08-04-2010, 07:28
z tego co ja wiem to dermatolog ma takie uprawnienia i bodajże kosmetolog z mgr ale ze zniesli na protest dermatologow mgr dla kosmetologow bo przeciez lekarze muszą dluzej sie uczyć a kosmetolog ma takie same uprawnienia po mgr to wychodzi na to ze powinien tylko i wyłącznie dermatolog:D jak to sie ma do rzeczywistości to ja juz nie wnikam :D
zacięta kłotnia była ze dermatolodzy maja odbierany chleb przez kosmetologow,a ja jestem zdania ze dermatolog przede wszystkim ma dobrze leczyć a nie upiekszać a kosmetolog powinien upiększac...
chociaz sam botoks mnie przeraża, wole mniej drastyczne rzeczy jak ostrzykiwanie kwasem hialuronowym to przynajmniej jest naturalny składnik naszej skóry a botoks to nic innego jak uszkadzanie nerwow twarzy,w dodatku mam znajomą ktorej powieka do tej pory opada bo sobie botoks zrobila... babeczka z kasą takze w renomowanym gabinecie robila:D

Agnieszka Praska
08-04-2010, 09:51
tylko i wylacznie lekarze moga wykonywac botoks, dermatolodzy( specjalizujacy sie w medycynie estetycznej) i chirurdzy plastyczni:)
kosmetolog nie ma uprawnien do tego typu zabiegow;)

dorotka_19
13-04-2010, 16:37
dokładnie agulusia, kosmetolodzy nie mogą wykonywać takich zabiegów!!
sama studiuję kosmetologię i nie ma nawet żadnej specjalizacji w tej dziedzinie.

Anna Kula
13-04-2010, 18:31
Ja własnie wprowadzam do salonu botoks , wypełniacze . Podpisuje umowe z lekarką która ma skaczone wszystkie potrzebne kierunki do tego celu . wiem ze pracuje w szoitalu jako radiolog a dodatkowo robiła cos pod katem własnie botoksu . Jutro bede sie z nia widziec to zapytam i wam napisze co i jak trzeba .

sylwia-p_86
13-04-2010, 19:02
Tak jak laseczki piszą kosmetolog ani kosmetyczka nie mogą,a wiąże się to z przerwaniem ciągłości naskórka,którego my kosmetolodzy nie możemy...Botoks wstrzykuje dermatolog bądź dermatolog estetyczny.

RoksiSK
14-04-2010, 09:34
Tylko i wyłącznie lekarz.

hassi
15-04-2010, 23:19
Annamon i jak z tym doktorem?? :)

zyza
19-04-2010, 13:37
dlatego napisalam ze zniesli mgr dla kosmetologa bo obecnie mozna zrobic tylko licencjat prawda? wlasnie na protest dermatologow :D zeby kosmetolozki chelba nie odbieraly ale mgr kosmetologii z przeszkoleniem tez ma takie uprawnienia...

hassi
19-04-2010, 14:23
Nie chodzi tutaj mysle o odbieranie klientow czy pieniazkow..
To jest juz za duza ingerencja by wykonywala taki zabieg kosmetyczka..

dorotka_19
21-04-2010, 13:39
pierwsze słyszę, żeby z kosmetologii był tylko licencjat, mgr jest normalnie ;]

sylwia-p_86
21-04-2010, 13:41
jest jest mgr z kosmetologii np w poznaniu na medycznej

mgr kosmetologi po przeszkoleniu moze wykonywac botoks??????

Agnieszka Praska
21-04-2010, 14:11
nie moze, normalny botoks moze wykonywac lekarz;) jest mnustwo zabiegow ktorych kosmetolog z mgr wykonywac nie moze

dorotka_19
22-04-2010, 09:48
dokładnie tak, nie ma przeszkoleń na botoks, to tak jakby było szkolenie np. na przeszczep nerki co może wykonywać tylko lekarz !!

unita
22-04-2010, 09:59
dokładnie tak, nie ma przeszkoleń na botoks, to tak jakby było szkolenie np. na przeszczep nerki co może wykonywać tylko lekarz !!


tu sie troche mylisz, sa szkolenia na zabiegi z botoksu i kwasu hialuronowego, ale sa przeznaczone dla lekarzy:)

sylwia-p_86
22-04-2010, 10:03
Tak myslałam,że nawet po przeszkoelniu nie da rady,ale może za pare lat cos się zmieni w końcu ciągle coś gmeraja w przepisach :P

Agnieszka Praska
22-04-2010, 10:45
szczerze watpie;) i nie liczyla bym na to:)

zyza
22-04-2010, 11:19
no to w takim razie ja musialam cos zle zrozumiec pewnie zabrali uprawnienia kosmtelogom bo sama sledzilam wlasnie te dysputy i kosmetolog mial uprawnienia do ostrzykiwania...
kosmetolog ma chyba wieksza wiedze od kosmetyczki Hasii
ale dla mnie dziwną rzecza jest ze np. stomatolog albo jakis inny lekarz moze wykonywac zabiegi botoksu a kosmetolog ktory raczej o anatomii wcale nie wie mniej od lekarza nie moze...
a to mnie pocieszyłyście ze jest mgr bo jak ostatnio czytałam artykul w ktorejs gazecie to mieli calkiem zniesc:D
bardzo dobrze w kazdym razie bede mogla sie szkolić w tym kierunku az do mgr :D

unita
22-04-2010, 12:11
ja mysle, ze jezeli kosmetolog jest po akademii medycznej , to tez moglby takie zabiegi robic, bo anatomii moze miec tyle samo co lekarz

zyza
22-04-2010, 12:40
no moze kosmetolozki wywalczą kiedys swoj status :D
teoria o odbieraniu chleba nie jest moja tylko własnie wyczytałam artykuł w ktorejs gazecie ale ze obecnie nie mam dostepu do gazet w pracy to wam nie powiem w ktorej, jakaś z dziedziny welness i spa :D
nie wiem czy ogladałyscie rozmowy w toku o tej amerykance co nazwyaja ja barbi... ona sobie sama wstrzykiwala specyfiki w skore wiec to chyba nie jest az tak trudne skoro amerykanki moga sobie robic to samemu?? ja nie mowie o operacjach liftingu itd... ale ostrzykiwanie nie jest takie trudne trzeba miec wyczulenie w palcach i znać anatomię twarzy czy pach albo innych częsci ciala jak np. botoks ma zapobiegac poceniu :D

wiewioora
02-05-2010, 00:53
tylko lekarz.to juz jest dosyc powazna inwazja w cialo.botoks jest cudem estetyki i medycyny ale nieodpowiednio podany moze naprawde zrobic krzywde.korzystam z dobrodziejstw tegoz eliksiru i wiem ,ze u mnie potrzeba rowniez lekarza z doswiadczeniem.zle podanie botoksu w obszarze kurzych lapek moze spowodowac u mnie tzw efekt myszki miki.no coz,tak natura mnie stworzyla.

zyza
12-05-2010, 10:42
znalazłam ciekawy artykuł na temat botoksu :D
na sforze
Sfora.pl - Kuracje odmładzające to wielkie oszustwo - Świat (http://www.sfora.pl/Kuracje-odmladzajace-to-wielkie-oszustwo-a20047)

"Botoksu używają dziś nie tylko kobiety. Naukowcy odkryli jednak, że takie zabiegi mogą nam wyrządzić wielką krzywdę.
- Okazuje się, że jeżeli używa się go zbyt często lub zastrzyki robi osoba niewykwalfikowana, to botoks może przyprawiać nam zmarszczek - donosi "The Daily Mail".
Jeżeli część miesni twarzy zostanie sparaliżowana, to innemięśnie do tej pory nieaktywne mogą zacząć pracować.

"To forma samoobrony organizmu
(javascript:void(0)), który za wszelką cenę chce odblokować pełną zdolność twarzy to wyrażania różnych emocji, a to jak wiadomo botoks powstrzymuje - dodaje gazeta"
Okazało się, że najbardziej aktywnym regionem twarzy są mięśnie u nasady nosa.
Po zastrzyku z botoksu w czoło, mięśnie zaczynają pracować ze zdwojoną siłą. By temu zapobiec, trzeba paraliżować toksyną kolejne partie mięśni. W rezultacie z twarzy robi się maska.
O nowych badaniach na ten temat można przeczytać w najnowszym numerze pisma Journal of Cosmetic Dermatology.

hersa
13-05-2010, 11:45
Chętnie zafundowałabym sobie botoks, mimo tego że mam 23 lata. Ja ciągle się marszczę, bo się wściekam nie wiadomo na co (taka moja natura) albo słońce bardzo mnie razi i powoli zaczyna mi się robić zmarszczka "wojownika" między brwiami. Zamiast się potem martwić jak się jej pozbyć wolałabym zapobiec no i wyglądałabym o wiele przyjaźniej nie mogąc się marszczyć :P oczywiście pod pachy też chętnie bym sobie zafundowała, niestety kasy brak... eh...

Marzena822
23-08-2010, 17:21
hej dziewczyny!
przede wszytskim musi to byc lekarz z certyfikatem na wykonywanie wszelkich zabiegow z botoxem lub za pomoca wypelniacza! warto zapytac lekarza o taki dokument..zazwyczaj na scianach w gabinecie sa zawieszone wiec mozna zobaczyc jakie szkolenie odbyl:)
czy slyszalyscie ze otwarli klinike w Luboniu Collagena? czy moze ktos udzielic jakis komentarzy? ktos juz tam mial robiony zabieg? ja sie zastanawiam ale chce uslyszec wasze opinie?? pomozcie!!

idlao
07-12-2011, 17:07
hmmm....lekarze... no właśnie powinni to bardziej ograniczyć jeśli już... bo dlaczego taki dentysta może to robić lub radiolog ;/ a kosmetolodzy nie ;/....... dermatolog?? niech się zajmie leczeniem zmian skórnych itp., dentysta zębami a radiolog niech patrzy w zdjęcia :) ginekolog też może??? i gdzie mi wstrzyknie?? w wargi sromowe?? :haha: dziwne....
jak juz to chirurdzy moim zdaniem są bardziej odpowiednimi osobami :)

zyza
07-12-2011, 17:16
idlao chociazby dlatego ze dentysta konczy studia medyczne i to nie te 5 lat magisterki tylko duzooo wiecej... dentysta jakkazdy student medycyny ma do przebycia jeszcze na studiach ginekologie, interne, patologie itd... majawieksza wiedze anatomiczną :) nie wierze ze kosmetolożka ma az tyle anatomi co lekarze...

mimo to jestem nadal za tym zeby kosmetolog mógl ostrzykiwac bo jednak to nie jest operacja typu lifting...

idlao
07-12-2011, 22:12
no dokładnie :)
co do wiedzy :) no wiesz na studiach może tak a potem wiele się zapomina :) mam kilka znajomych dentystek i radiologów :)
no cóż my tego nie zmienimy :)

Zen.
08-12-2011, 12:31
Mnie się wydaje, że z tą anatomią to może być różnie w zależności od uczelni i wykładowców. Po prostu jedni będą wymagać wiecej inni mniej. lepiej jak więcej.
Inny przykład. Mam przedmiot alergologię (3. rok kosmetologii) i pani doktor powiedziała nam, że mamy więcej zajec i szerszy program z tego przedmiotu niż studenci na medycynie (pewnie ogólnej nie mowię o specjalizacji). W sumie troche to nie dziwi, bo alergie na kosmetyki są w miare częste. Jestem ciekawa jak to wygląda na innych uczelniach.

I też jestem za tym, zeby kosmetolog mógł ostrzykiwać, ale pod warunkiem ukończenia licznych szkoleń, sprawdzenia jego wiedzy teoretycznej i praktycznej, oraz ewentualnego postępowania w razie komplikacji jakichkolwiek. Niestety chyba jeszcze długa droga do tego, zęby było jasno określone co może kosmetyczka, kosmetolog, dermatolog czy lek. med. estetycznej. A szkoda. Dobrze, że chociaż przywrócili magistra.

pinoczetkaaa
10-12-2011, 16:07
dziewczyny chirurg plastyczny na pewno możne , dermatolog i..... teraz ..... stomatolodzy/ dentyści robią;) wiem bo kol robi u znajomego dentysty sobie usta ;) a kosmetolodzy niestety nie a szkoda ;)

Agnieszka Praska
12-12-2011, 07:51
szczerze nigdy w zyciu nie dalabym zeby ostrzykiwal mnie kosmetolog;]
i tylko dlatego bo wiem na jak "wygorowanym" poziomie sa studia:huh: moze dlateo maja takie ograniczenia jakie maja

karchola
06-03-2012, 10:55
Pełny rok anatomii przy 50h wykładów i 130h w prosektorium, 30h ćwiczeń z anatomii klinicznej. Nie sądzę by były to godziny takie jak na kosmetologii. Przypominam również, że medycyna jako studia to sama podstawa więc logiczne, że przedmiotu alergologia na początku będzie więcej na kosmetologii. Na specjalizacji to już inna bajka.. Odnośnie botoksu to myślę, że ma to również związek z posiadaniem wiedzy nie tylko z zakresu anatomii ale i neurologii czy neurochirurgii. Potrzebna jest też podstawowa wiedza psychologiczna bo przecież nie powinno się tylko odmówić 20letniej dziewczynie przychodzącej na botoks ale pomóc ponieważ błędnie postrzega swój wygląd. Zarówno lekarz med jaki denstysta mają prawo ukończyć kurs z zakresu medycyny estetycznej. szkolenie z zakresu medycyny estetycznej botox, wypełniacze - Firmy Usługi Szkoły Kursy Szkolenia - Gumtree Dolnośląskie / Wrocław (http://wroclaw.gumtree.pl/c-Firmy-Uslugi-kursy-szkolenia-szkolenie-z-zakresu-medycyny-estetycznej-botox-wypelniacze-W0QQAdIdZ358852672)

Salon Prestige
27-07-2012, 12:22
Kto może robić botoks? otóż czytając to co wszystkie piszecie widzę, że nie macie zielonego pojęcia o czym tak na prawdę piszecie. Botoks może robić kosmetolog. Sama nim jestem i robię u siebie w gabinecie takie zabiegi... powiedzcie mi dlaczego kosmetolog może robić mezoterapię igłową a botoks już nie? nie wiecie o tym, że jest na to paragraf, że kosmetolog ma prawo robić takie zabiegi bo nie jest to medycyna lecznicza a medycyna upiększająca... Możecie Panie sobie wejść na stronę Eclest i zobaczyć jakie są szkolenia. Tam sa szkolenia medyczne dla kosmetologów m.in botoks i wypełniacze jak i mezoterapia igłowa. Więc jeśli ktoś nie ma zielonego pojęcia o tym to niepotrzebnie tylko mówi takie rzeczy, że tylko lekarz może to robić bo to nieprawda. My na studiach też miałyśmy anatomie, też znamy budowe i funkcję mięśni wiemy co i jak więc nie rozumiem dlaczego ktoś mówi w taki a nie inny sposób... ludzie kojarzą sobie kosmetyczki tylko z robieniem paznokci a nie wiedzą jak kosmetologia poszła w góre ;) Następnym razem przed pisaniem takich rzeczy radzę się trochę zainteresować i bardziej zorientować co i jak.. ;) pozdrawiam wszystkie Panie kosmetolog które są tego samego zdania!!:]

Zuuzaneczka
28-07-2012, 14:48
Kto może robić botoks? otóż czytając to co wszystkie piszecie widzę, że nie macie zielonego pojęcia o czym tak na prawdę piszecie. Botoks może robić kosmetolog. Sama nim jestem i robię u siebie w gabinecie takie zabiegi... powiedzcie mi dlaczego kosmetolog może robić mezoterapię igłową a botoks już nie? nie wiecie o tym, że jest na to paragraf, że kosmetolog ma prawo robić takie zabiegi bo nie jest to medycyna lecznicza a medycyna upiększająca... Możecie Panie sobie wejść na stronę Eclest i zobaczyć jakie są szkolenia. Tam sa szkolenia medyczne dla kosmetologów m.in botoks i wypełniacze jak i mezoterapia igłowa. Więc jeśli ktoś nie ma zielonego pojęcia o tym to niepotrzebnie tylko mówi takie rzeczy, że tylko lekarz może to robić bo to nieprawda. My na studiach też miałyśmy anatomie, też znamy budowe i funkcję mięśni wiemy co i jak więc nie rozumiem dlaczego ktoś mówi w taki a nie inny sposób... ludzie kojarzą sobie kosmetyczki tylko z robieniem paznokci a nie wiedzą jak kosmetologia poszła w góre ;) Następnym razem przed pisaniem takich rzeczy radzę się trochę zainteresować i bardziej zorientować co i jak.. ;) pozdrawiam wszystkie Panie kosmetolog które są tego samego zdania!!:]

Kurczę trzeba to sprawdzić :ok:nie kręci mnie botoks ale została tu poruszona ciekawa kwestia


szczerze nigdy w zyciu nie dalabym zeby ostrzykiwal mnie kosmetolog;]
i tylko dlatego bo wiem na jak "wygorowanym" poziomie sa studia:huh: moze dlateo maja takie ograniczenia jakie maja

Nie wiem gdzie studiowałaś, ale ja już na pierwszym roku kosmetologii dostałam wycisk (zaoczne, prywatne!) a mam porównanie bo jednocześnie jestem na państwowej dziennej filologii polskiej. Jestem w szoku jak trudne są te studia, czego zupełnie się nie spodziewałam... Sądziłam że to głównie malowanie pazurków i wyciskanie pryszczy :D Więc nie można w ten sposób generalizować ^_^

zyza
29-07-2012, 23:04
Salon Prestige jakbys nie zauwazyl/la to temat zalozony jest w marcu 2010 od tego czasu przepisy sie zmieniaja raczej...
warto doglebnie wczytac sie w tresc...
i nie to ze szerzymy herezje tylko sobie glosno myslimy, wymieniami poglądami bo nie jedna z nas chcialaby miec mozliwosc robienia takowych zabiegow...
przy okazji warto byloby sie najpierw przywitac bo pobrzmiewa wypowiedz w spam i reklamę...

Salon Prestige
09-08-2012, 19:01
Przepisy się zmieniają masz rację tylko z tego co mi wiadomo ta ustawa jest z 2009 roku :) jeżeli temat był rozpoczęty w 2010 to jakby rok później co? :) pozdrawiam!

Agnieszka Praska
10-08-2012, 08:39
w estetice jest fajny artykul wlasnie z opisem co mozna kosmetologowi a co lekarzowi i z tego co pisze wg ustawy to ten pierwszy nawet lasera po szkoleniu nie moze uzywac bo prawo jakie jest takie jest;)
do posiadania uprawnien w kwestiach ostrzykiwan i iniekcji kosmetolog i kosmetyczka to co najwyzej popatrzec sobie moze, moze to robic tylko i wylacznie lekarz z dyplomem kosmetologa:)

kosmetologia lekarska sa to studia podyplomowe przeznaczone dla i tu cytuje

"Studia te przeznaczone są dla osób legitymujących się dyplomem lekarza lub lekarza dentysty, posiadających czynne prawo wykonywania zawodu."

Absolwent studiów podyplomowych kosmetologia lekarska będzie przygotowany do współpracy z kosmetologami, lekarzami chirurgii plastycznej i dermatologii, oraz samodzielnego wykonywania licznych zabiegów leczniczo-kosmetologicznych, m.in.:

korekcji zmarszczek (zastosowanie toksyny botulinowej i wypełniaczy),
wykonywania zabiegów w przypadku hiperhydrozy,
wykonywania peelingów lekarskich,
wykonywania peelingów mechanicznych (m.in. mikrodermabrazja wodna i diamentowa),
zastosowania metod mezoterapii w biorewitalizacji skóry (mezoterapia igłowa i bezigłowa),
wykonywania lipolizy,
wykonywania zabiegów z użyciem aparatów RF,
wykonywania zabiegów z wykorzystaniem aparatów IPL,
wykonywania zabiegów z wykorzystaniem aparatów z zakresu endermologii, presoterapii, ultradźwięków i wiele innych.


natomias kosmetologia upiekszajaca zajmuje sie glownie

Zabiegi zapobiegające i zmniejszające otyłość.
Zabiegi wspomagające leczenie cellulitu.
Zabiegi zapobiegające i zmniejszające rozstępy skórne.
Zabiegi stosowane w przypadkach głębokiego złuszczania naskórka.
Makijaż podstawowy.
Modelowanie za pomocą podkładu i pudru.
Makijaż korekcyjny stosowany w przypadku defektów kosmetycznych – blizn potrądzikowych, teleangiestazji, przebarwień, asymetrii.
Pielęgnacja dekoltu i biustu.

Salon Prestige
10-08-2012, 12:38
I tu się mylisz :) czy twoim zdaniem dermatolog albo dentysta to lekarz z dyplomem kosmetologa ;]... studia kosmetologii robiąc magistra trwają 5 lat. Kosmetolog ma prawo robic takie zabiegi a jeżeli uważasz, że jest inaczej zapytaj pierwszego lepszego dermatologa niech ci powie. Najbardziej dziwi mnie to dlaczego waszym zdaniem kosmetolog może wykonywać permanentny i mezoterapie, no bo przecież na permanentny chodzicie do kosmetyczki a nie do lekarza z dyplomem kosmetologa... a botoksu nie skoro ingerencja w skórę jest prawie taka sama.. wykonując mezoterapię igłową też działasz igłą i na dodatek większą niż w przypadku botoksu... na lasery też chodzicie do kosmetyczek a nie do lekarza. Kto chodzi na depilację laserową do lekarza?... bzdura. Radzę się bardziej dowiedzieć a później wypowiadać. Nie chcę być niegrzeczna ale strasznie irytuje mnie cos takiego jak ktoś zielonego pojecia nie ma o czymś a plecie takie bzdury :) pozdrawiam!

nanami7
10-08-2012, 14:48
Salon Prestige, a mnie irytuje jak osoba wchodzi na forum i prawi madrosci w zwyklej dyskusji. Po to jest FORUM by dochodzic prawdy i czasami plesc bzdury by ktos inny mogl Cie sprostowac.
Jak widac lubisz sie denerwowac bo wchodzisz tylko w ten jeden temat, a w zadnym innym nie masz nic do powiedzenia :).

laurencja
10-08-2012, 23:09
a ja tak czy siak nie poszłabym do kosmetologa wykonac taka usługe bo najnormalniej w swiecie bym sie bala

Agnieszka Praska
11-08-2012, 11:55
I tu się mylisz :) czy twoim zdaniem dermatolog albo dentysta to lekarz z dyplomem kosmetologa ;]...


oj widze ze malo w temacie zorientowana jestes:o:] radze doczytac ustawe;)
lekarz robi podyplomowke 2 letnia z kosmetologii lekarskiej wlasnie zeby wykonywac zabiegi z medycyny estetycznej:D
heh moj ginekolog tez robi botoks i w tym celu robil kosmetologie uzupelniajaco
i to nie ja sie myle whg ciebie tylko 2 uniwersytety z ktorych info wkleilam :D

w 2011 ustawa o dzialnosci medycznej sie zmienila zabraniajac osobom bez wyksztalcenia medycznego wykonywania ww zabiegow;]

Salon Prestige
13-08-2012, 11:54
Ok super twój ginekolog robi botoks :) no to fajnie ale to sa pojedyńcze przypadki gdzie ktoś robi podyplomówkę z kosmetologii żeby robic takie zabiegi... znam od groma dentystów ktorzy to robia bo obracam się w takim gronie mam rodzinę wśród lekarzy i wiem o tym, że większość ludzi mówi, że tylko oni mogą to robić bo najnormalniej w świecie kosmetolog to dla nich konkurencja... jeżeli macie ochotę to wejdźcie sobie w google i wpiszcie "szkolenia medyczne dla kosmetologów" gdyby to było zabronione to owa strona raczej by nie istniała a takie szkolenia nie miałyby racji bytu a jednak... :)

KarolciaK
13-08-2012, 17:27
Powiem Wam tak. chodziłam na praktyki do jednego salonu, gdzie Pani była kosmetyczką (nie kosmetologiem) i wykonywała zabiegi np. na kwasach medycznych. I zaczełam się zastanawiać jak to w ogóle jest, bo jak zapisywlam się do szkoly to babeczka ktora jest kosmetologiem z wyksztalcenia, mowila nam, ze kosmetyczki mogą używać kwasów o jakimś stężeniu, kosmetolodzy o wyższym stężeniu, a lekarze o jeszcze wyższym. No i jak zobaczyłam, że ta pani uzywa kawsów medycznych no to troche sie zdziwiłam miala na to ukonczone szkolenia itd, ale skoro mozna zrobic szkolenie, które uprawnia nas do wykonywania zabiegu to po co te studia?? Może mi ktoś to wytłumaczyc? jestem bardzo ciekawa jak to wygląda prawnie.

seqoya
04-01-2013, 23:21
Najbardziej dziwi mnie to dlaczego waszym zdaniem kosmetolog może wykonywać permanentny i mezoterapie, no bo przecież na permanentny chodzicie do kosmetyczki a nie do lekarza z dyplomem kosmetologa... a botoksu nie skoro ingerencja w skórę jest prawie taka sama..


Zabawne porównanie, czyli na tatuaż też powinno chodzić się do lekarza ;) dla mnie nie jest, to odpowiednie porównanie, nie popadajmy ze skrajności w skrajność ;) po za tym stwierdzenie cytuję "skoro ingerencja w skórę jest prawie taka sama" określenie prawie czasem ma duże znaczenie ;)
Uważam, że wszystko jest dla ludzi. Jak ktoś nie ma ręki, to krzywdę zrobi nie zależnie czy jest to kosmetyczka, kosmetolog czy lekarz. A niestety często się słyszy, że ktoś ma coś w ofercie w czym kompletnie się nie czuje bądź robi, to zwyczajnie źle. Ale niestety ŻĄDZA PIENIĄDZA
Najlepiej zrobić przed faktem porządny wywiad środowiskowy i jeśli z takiego wywiadu wynikałoby, że w takim np salonie Prestige jest osoba która jest profesjonalna i odpowiednio przeszkolona, to nie zależnie od tego czy jest to kosmetyczka, kosmetolog czy lekarz, osobiście wybrałabym się tam na zabieg :)

Kasia991
23-02-2013, 22:20
Hmm...jestem bardzo ciekawa na czy stanęło, bo ilekroć patrzę na podyplomówkę z kosmetologii i kursy robienia botoksu, to organizatorzy wymagają wykształcenia medycznego: stomatolog lub zwykły lekarz..więc jak w końcu?

Agnieszka Praska
24-02-2013, 16:41
tylko lekarz moze ostrzykiwac

Zoskasmoska
20-05-2013, 14:14
Hmm...jestem bardzo ciekawa na czy stanęło, bo ilekroć patrzę na podyplomówkę z kosmetologii i kursy robienia botoksu, to organizatorzy wymagają wykształcenia medycznego: stomatolog lub zwykły lekarz..więc jak w końcu?
W koncu jest tak, ze jest "wolna amerykanka" , nikt nie zabroni Ci tego robic. Bo tak naprawde nie ma przepisu, ktory by Ci to zabranial. A lekarze, zoladkuja sie, bo ucieka im kasa! Fak faktem, ze istnieje ryzyko powiklan, ale ono jest wszedzie. Kto nic nie robi temu sie nie zdarza. I tak samo jak lekarze, tak samo i kosmetolodzy paprza swoja robote z ktorej nie potrafia wyjsc. Po prostu zycie!
I znam tez takie moje kolezanki, ktore robia wypelniacze i robia to o niebo lepiej a nizeli nie jeden lekarz. Bo uwazam, ze one maja wiecej pojecia i duzo szersza wiedze o estetyce twarzy i kanonie piekna a nizeli nie jeden urolog, pediatra, ginekolog, lekarz rodzinny czy stomatolog. Nie zadko lekarze ci ktorzy ostrzykuja, nie wiedza nic o kosmetologii a ich stycznosc z tym tematem to 4 godzinny kurs podawania wypelniaczy i oplacenie pieniedzy za certyfikat, ktory dobrze jak wisi w gabinecie na scianie.
Tak wiec rzeczywistosc wyglada tak, ze laski z naszej szkola sie w tej dziedzinie i sa takie firmy, ktore chcetnie ich biora, malo tego szkolenia w tych firmach prowadzone sa przez lekarzy, ktorzy sa normalni!! Wiem, ze jest warszawa www.kosmetologia- medyczna.pl i wroclaw LA ROSEE Polska (http://www.larosee.pl) :]

karchola
20-05-2013, 16:07
Nie zadko lekarze ci ktorzy ostrzykuja, nie wiedza nic o kosmetologii a ich stycznosc z tym tematem to 4 godzinny kurs podawania wypelniaczy

No ja osobiście wolałabym lekarza, który ma pojęcie o przebiegu nerwów i anatomii całej twarzy niż kosmetyczkę, która wie coś " o kosmetologii". Jeżeli klientka świadomie, korzysta z usług osoby wstrzykującej botoks bez wykształcenia medycznego to nawet mimo uszkodzenia nerwu nie może pociągnąć do odpowiedzialności inaczej jest gdy tej świadomości nie ma. Kosmetyczka powinna wiedzieć gdzie stoi granica i oczywiste jest ze w jej kompetencje przerywanie ciągłości naskórka nie wchodzi. Lekarz trzepie na tym kasę bo musiał wysiedzieć na zajęciach z anatomii w wymiarze nieporównywalnym do tego, który jest na kosmetologii i ja to rozumiem.

Zuuzaneczka
21-05-2013, 21:38
Obserwuje ten temat i w końcu wypowiem się jako osoba od kilku miesięcy drążąca ten właśnie temat i działająca co nieco na poważnie w różnych stowarzyszeniach i jako osoba wykonująca mezoterapię igłową i wypełniacze:hi: od razu muszę obalić tezę o przerwaniu ciągłości naskórka - gdybyśmy tym tropem różnicowali lekarza od kosmetologa czy od kosmetyczki, to z rynku zniknęłaby połowa zabiegów. Tatuować musieliby lekarze, a nie jak to często bywa, panowie bez ukończonej podstawówki w mrocznych studiach -_- makijażem permanentnym też zajmowaliby się lekarze, jak również nie można by było wycinać skórek i wyciskać pryszczy. Nie mówiąc już o popularnych dermarollerach z igiełkami, które teraz co druga kobieta ma w domu :P co do anatomii - nie wiem, jaki jest jej zakres w studium kosmetycznym, ale ja na kosmetologii anatomię twarzy musiałam znać na blachę... Nie chodzi jednak o to, by licytować się kto może, a kto nie może wykonywać zabiegi z zakresu tzw. medycyny estetycznej, bo prawnie NIE JEST to zabronione kosmetologom. Ampułki do mezoterapii igłowej czy kwas hialuronowy są do upiększania, a nie do leczenia. To samo dotyczy nawet botoksu - stosowany w celach KOSMETYCZNYCH nie leczy! Pytanie brzmi więc raczej, jak powinno to wszystko przebiegać. Ja mam to szczęście, że po pierwsze jestem osobą przy zdrowych zmysłach i umiem ocenić swoje możliwości w zakresie stosowania w.w. Jeśli nie wiem, czy podołam życzeniu klientki, odsyłam ją do chirurga, który przyjmuje w tym samym miejscu, w którym pracuję :ok:wprowadzając do oferty zabiegi z zakresu medycyny estetycznej naprawdę warto być w ścisłej współpracy z lekarzem. Pewnych rzeczy z zakresu wypełniaczy wykonać bowiem nie umiem niekoniecznie dlatego, że nie jestem lekarzem, lecz dlatego że obecnie brak jest odpowiednich warsztatów dla kosmetologów, na których można by było porządnie zgłębić ten temat, bądź na takowe warsztaty kosmetolodzy nie są wpuszczani. Nie ma możliwości kształcić się w tym kierunku na uczelni. Co do bezpieczeństwa - polecam artykuł Wypełnianiacze rzadko powodują komplikacje | Rynek Estetytyczny – Lekarze, Firmy, Biznes (http://www.rynekestetyczny.pl/usa-wypelnieniacze-rzadko-powoduja-komplikacje), dodam, że wiem z opinii lekarzy, moich szkoleniowców, iż temat jest sztucznie rozdmuchiwany przez tych lekarzy, którzy obawiają się stracić pracę. Ten, kto jest dobry w tym co robi i nie ma cen z kosmosu, a ma za to pełen zeszyt pacjentów nie zaprząta sobie głowy kłótniami z kosmetologami ;) dodam, że moja klientka neurolog która przychodzi do mnie na mezoterapię antycellulitową, śmieje się z botoxowego szumu, gdyż ona podaje dawki nawet 60-krotnie większe niż stosowane do twarzy niemowlakom z porażeniami czy tikami :huh: myślę, że mimo wszystko potrzeba regulacji w tym temacie, bo w tej chwili z tematu zrobiło się mydło i powidło, takie zabiegi powinny być wykonywane przez osoby po 5 letnich studiach kosmetologicznych (mówię to, choć sama tytuł mgr będę mieć za rok), a obecnie robią to nawet osoby niezwiązane z kosmetyką, np. tylko po kursie manicure. Zobaczymy jak sytuacja będzie się zmieniać w najbliższym czasie.

karchola
21-05-2013, 22:18
Tak długo jak branża kosmetyczna opiera się na braku wymaganych dokumentów czy wykształcenia do wykonywania zabiegów tak długo będzie problem w tym temacie. Bo czym odpowie kosmetyczka skoro nie posiada "prawa do wykonywania zawodu"? Lekarz jak spierniczy to chociaż wiadomo, jakie może ponieść konsekwencje. Co do wycinania skórek to wiadomo, że jest to RYZYKO, a nie świadome przerywanie. I pewnie, póki ktoś jest świadom swoich umiejętności, jego klient braku możliwości pociągnięcia do odpowiedzialności uważam , że wsio jest ok.

Zen.
21-05-2013, 23:00
A ja polecam udac się na jakikolwiek kongres gdzie spotka się tak zwanych lekarzy medycyny estetycznej (cos tkaiego nie istnieje tak naprawdę ) i popatrzeć na te urocze lekarki robione przez lekarzy - 70 % tych uroczych pań wygląda tak samo, kto bywa będzie wiedzieć o czym piszę, niejeden kosmetolog ma wiekszy zmysł estetyczny niż np ginekolog, który 25 lat zaglądał tam gdzie nie sięga słońce i nagle porobił sobie uprawnienia na wypełniacze. Tyle ode mnie w tym temacie, wolałabym iść do kosmetologa niż pierwszego lepszego lekarza.

baśka
20-08-2013, 12:22
u nas sa takie przepisy ( chyba nastawione na zarobek lekarzy) , ale np w Arabii Saudyjskiej mogą to robić przeszkolone kosmetyczki , podobno kobiety po 20 tym roku zycia juz sie ostrzykuja!

chanah
16-04-2018, 19:33
Botoks powinny wykonywać tylko wykwalifikowane gabinety medycyny estetycznej. Ja jak ostatnio miałam tego typu zabieg, to najpierw weszłam sobie po prostu na stronę https://www.moment.pl/medycyna-estetyczna/gdansk i tam znalazłam idealny gabinet, który podjął się wstrzyknięcia w moją skórę botoksu. Kilka tygodni po zabiegu mój mąż powiedział mi, że znowu wyglądam jak nastolatka <3 <3 <3 !! !! !!

cass
20-04-2018, 07:24
Osoba przeszkolona. Z tego co wiem to lekarz i kosmetolog ale po wykonaniu odpowiednich kursów, na których dowie się dokładnie jakie okolice powinno sie ostrzykiwać aby osiagnąć dobry efekt. Nie wiem czy wybralabym sie do kosmetyczki bez doświadczenia.
Botoks jest odwracalny, ale.... jeśli nie jest wykonany dobrze to może spowodować zmniejszenie mimiki czy opadanie powieki na ponad pół roku. A nie jest to nic przyjemnego :P
Co to jest botox? | Medycyna estetyczna, kosmetologia, depilacja (http://depilacjalaserem.info.pl/co-to-jest-botox/)
Ogólnie nie jest to bolesne. Miałam na czoło. Lekarz wprowadza za pomocą cieniutkiej igiełki w czoło toksyne botulinową.Efekt pojawia sie po kilku dniach.

Dembo
27-11-2018, 21:40
Tak jak czytam niektóre wpisy to się łapię za głowę - odpowiedzcie sobie na pytanie czy byście chcieli aby botoks robiła Wam osoba, która uważa, że to potrafi, a niekoniecznie została do tego odpowiednio przygotowana? Rosnące zainteresowanie jeśli chodzi o tego typu zabiegi sprawiają, że w Polsce jest wiele miejsc, w których można wykonać czy zabiegi oparte na botoksie czy też jakieś bardziej skomplikowane elementy chirurgi plastycznej, jednak odsyłam do takich miejsc no chyba, że ktoś lubi ryzyko i późniejsze (często nieodwracalne) problemy.