PDA

Zobacz pełną wersję : W roli głównej... jajo



RoksiSK
12-04-2010, 12:42
Jest tyle odmian i wariacji przepisów na jajka, że warto im przydzielić osobny temat;) Dziewczyny podajcie swoje przepisy :D
Ja dzielę się swoim:) proste i w miarę szybkie... jeszcze szybciej znika z talerza:D

25-30 dkg pieczarek myjemy i podsmażamy na cebulce + sól. Zostawiamy do wystygnięcia.
10 jajek gotujemy. Po wystygnięciu obieramy i przekrajamy na pół. Wyciągamy żółtko.
W maszynce do mielenia mielimy pieczarki z cebulką oraz żółtka na w miarę jednoloią masę. Doprawiamy solą i pieprzem i nakładamy do połówek jaj. Na wierzchu robimy kleks z majonezu i posypujemy posiekanym szczypiorkiem lub papryką mieloną lub tym i tym.

Jajka znikają w zastraszającym tempie, więc warto zrobić więcej. Na drugi dzień są tak samo dobre ;)

aga
12-04-2010, 12:47
Ten farsz jest pyszny!! Miałam takie na święta tylko bez majonezu i też zniknęły w bardzo szybkim tempie :)

Elizabeth76
12-04-2010, 12:48
Bardzo ładnie to wygląda na talerzu i pewnie jest pyszne :huh:. Na pewno to spróbuje zrobić :]

dzoana
12-04-2010, 18:47
ale śmiesznie wygląda :D ale musi być pyszne :P

farbstift
13-04-2010, 18:15
Ja czasem robię pastę z tuńczyka i stosuję jako nadzienie do jajek- pychotka:)
Świetnym pomysłem na jajeczne danie sa wszelkie omlety. Ja lubię z farszem (kiełbaska,cebulka,papryka,ogórek kiszony podsamżone na patelni)

RoksiSK
13-04-2010, 18:25
Zjadłabym z tuńczykiem:)

Chanti25
13-04-2010, 21:51
Masakra, ale bym takie jajeczko zjadła :) mniam mniam

farbstift
02-05-2010, 09:45
Takie cuda znalazłam- fajnie wyglądają i smak pewnie nieziemski: JAJA FASZEROWANE - Przepisy (http://www.kwestiasmaku.com/kuchnia_polska/jajka_faszerowane/jajka_faszerowane.html)

aga
02-05-2010, 18:37
To ja dam Wam prosty przepisik na pyszne śniadanko - grzanki z jajek znane również jako tosty:)
2 jajka bełtamy ze sobą widelcem, dodajemy szczyptę soli i maczamy chleb(najlepiej czerstwy) w przygotowanej ciapce i kładziemy na rozgrzany olej na patelni...jak jedna strona jest już rumiana odwracamy grzanki kładziemy na rumiabej stronie serek, zakrywamy pokrywką i czekamy aż się rozpuści i druga strona bedzie rumiana:) na wierzch możemy posypać szczypiorek, rzodkiewkę albo inne warzywa na które mamy ochotę:)

RoksiSK
02-05-2010, 19:37
Aguś ja dodaję trochę mleka do jajka - przysmak mojego synka :D

Chanti25
02-05-2010, 19:47
To ja dam Wam prosty przepisik na pyszne śniadanko - grzanki z jajek znane również jako tosty:)
2 jajka bełtamy ze sobą widelcem, dodajemy szczyptę soli i maczamy chleb(najlepiej czerstwy) w przygotowanej ciapce i kładziemy na rozgrzany olej na patelni...jak jedna strona jest już rumiana odwracamy grzanki kładziemy na rumiabej stronie serek, zakrywamy pokrywką i czekamy aż się rozpuści i druga strona bedzie rumiana:) na wierzch możemy posypać szczypiorek, rzodkiewkę albo inne warzywa na które mamy ochotę:)
Aga ja też tak robię z chlebkiem albo bułkę kroje na kromki i reszta tak samo jak z chlebkiem. ja to nazywam DRUGIE ŻYCIE CHLEBA LUB BULKI :cwaniak2::haha:

RoksiSK
02-05-2010, 19:50
Chanti świetna nazwa :D

aga
02-05-2010, 22:41
Oo ciekawe z tym mlekiem, musze wypróbować:)

jOotka
04-05-2010, 18:09
ee tam. ja lubei zwykła jajkownice :P

farbstift
10-05-2010, 13:27
Sałatka z jajek:
Sałatka z jajek - MojeGotowanie.pl - Przepisy - Przekąski - Sałatka z jajek (http://www.mojegotowanie.pl/przepisy/przekaski/salatka_z_jajek)
Cebulica:
smażymy mnóstwo cebulki na rozgrzanym oleju, dodajemy kilka jajek i przyprawiamy;)

dzikakura
10-05-2010, 14:05
salatka sniadaniowo wiosenna w roli głównej-jajo:)

akt pierwszy

potrzebne nam beda:
peczek rzodkiewek, cztery jaja na twardo, peczek szczypiorku, pierz, sol, smietana kwasna lyzka majonezu

akt drugi
przygotowujemy:

rzodkiewka w talarki, jajko w gruba kostke, szczypior drobno, sol pieprz smietana wybeltana z lyzka majonezu

akt trzeci..
mdlejemy jak sprobujemy po omdleniu podajemy z chlebkiem zapiekanym z serem, albo z buleczka z maslem

tusia
10-05-2010, 14:07
:slina: brzmi pysznie:D musze taka zrobić i zemdlec przy jedzeniu:skacze:

farbstift
10-05-2010, 14:09
Kurko zrobiłaś mi taaakiego smaka na tą sałatkę:glodny:

dzikakura
11-05-2010, 10:39
jedzcie pijcie, nie zalujcie sobie, tylko taaa smietanaaaa:skacze:

RoksiSK
11-05-2010, 10:40
Kurko mi też :slina: pociekła :D

nanami7
11-05-2010, 16:47
Aga ja też tak robię z chlebkiem albo bułkę kroje na kromki i reszta tak samo jak z chlebkiem. ja to nazywam DRUGIE ŻYCIE CHLEBA LUB BULKI :cwaniak2::haha:


ja też tak robię, ale bez serka;)

RoksiSK
12-05-2010, 20:53
Dziś właśnie synkowi robiłam takie grzaneczki :D

Jade
12-05-2010, 21:41
U mnie w domu ojciec robil nam bulke z jajkiem,Bulke kroil na kawalki tak jak popadlo,na pateni rozpuszczal duza ilosc margaryny takiej do smarowania i do tego wrzucal bulke ktora musiala wciagnac ta margaryne i sie przyrumienic,na koniec dodawal rozbeltane jajka,mieszal dodawal sol i pieprz:)

Ja uwielbiam robic roznego rodzaju jaja faszerowane np.ugotowane i ostudzone jajka zostawiam w skorupkach,ostrym nozem przecinamy tak zeby nam tylko nie pekly jaja po bokach.Nastepnie wyciagamy lyzka jajka siekamy,do tego dodajemy posiekana pietruszke,mozemy dodac pieczarki posiekane drobniutko i podsmazone.Farsz robimy wedlug swojego smaku.Caly farsz mieszamy,przyprawiamy pieprzem,sola i nakladamy do wczesniej przekrojonych skorupek,dobrze dociskamy.Kazda polowke takigo jajka maczamy w bulce tartej i podsmazamy na patelni do zarumienienia.

RoksiSK
16-05-2010, 20:01
Jade muszę spróbować tych faszerownych^_^

RoksiSK
25-05-2010, 06:52
Zupełnie zapomniałam o jednym przepisie ;] Wczoraj robiłam - pycha :D

Pasta jajeczna.
8 jaj ugotowanych i obranych. Albo drobniuteńko siekamy, albo wrzucamy do urządzenia i ciekamy (mam z Tipperware Mistrza kuchni). Do tego sól, 3-4 łyżki majonezu, łyżka śmietany, pół pęczka posiekanego szczypiorku, pieprz. Najważniejszy składnik - świeża pachnąca bułeczka lub chlebuś ^_^

kobietazpazurem
30-05-2010, 12:47
Ja na paste jajeczną mam troszkę inny przepis:

6 jajek na twardo posiekanych, 1 makrela- podrobniona, por bardzo drobno posiekany, majonez, sól do smaku :) Pychota, mżna wedle uznania dodać jeszcze troszkę ogórka kiszonego

RoksiSK
30-05-2010, 14:50
Dobry przepis :ok: Trzeba spróbować :D

Gość
30-05-2010, 14:57
ja czasem robie taką paste:

10jaj na twardo
250g sera zółtego
1/4 kostki masła
2łyżki majonezu
(jak ktoś lubi ostrzejsze to mozna 1łyżeczkę musztardy sarepskiej-najpepsza z kamisa)

jaja i ser scieramy na tarce z małymi oczkami i dodajmmy reszte sładników
nawet soli i pieprszu nie trezba

Ladyss
30-05-2010, 18:39
U mnie pasta na śniadanko wygląda jeszcze inaczej:
- jajka
- świeży szczypiorek
- masełko
- sól
Jajka i szczypiorek drobno kroję, dodaję do tego masło (tak jakbym dodawała majonez), przyprawiam tylko solą i ugniatam widelcem. Na chlebek pyyyszne.

Gość
30-05-2010, 18:56
to prawie jak jaecznica :D

Ladyss
30-05-2010, 18:59
Izka gotowane jajka do jasnej ch... :haha:

Gość
30-05-2010, 19:07
no wieeeem ino myslałam o mocno ściętej :haha:

kasiasssss
30-05-2010, 19:16
napewno pyszne,dawajcie jeszcze ja uwielbiam jajka

Ladyss
30-05-2010, 19:29
A jeszcze z jajkiem uwielbiam podsmażany chlebek i mam tu dwie wersje...
1. SUROWE jajko (specjalnie dla Ciebie Iza zaznaczyłam:haha:) mieszam widelcem z przyprawami (jak na kotleta czy omleta), maczam w tym chlebek i na patelnie. Jem z dżemikiem i jest pyszne:D

A jak nie mam tyle czasu (czyt. nie chce mi się) to...
2. Robię literatką dziurę w kromce chleba, buch ją na patelnie i w tą dziurę wbijam jajko, posypuję szczypiorkiem i szczyptą soli. Jak się zarumieni to podpiekam z drugiej strony.

farbstift
13-06-2010, 10:23
Ja nie miałam dziś nic na śniadanie, nawet chleba, no i patrzę a w lodówce jeszcze jaja od babci mam:) Nie miałam ochoty znów z koperkiem jeść to zrobilam tak:
kilka ogórków marynowanych w chili, occie etc. pokroiłam w kostkę i podsmażyłam na masełku, do tego 3 jaja, sól, pieprz...Smak rewelacyjny:glodny:

vmajkav
07-03-2011, 18:19
a ja pastę jajeczną robię jeszcze inaczej
1. 5 jajek ugotowanych na twardo
trochę pora (tej białej części) pokroić w kosteczkę
trochę majonezu
sól i pieprz do smaku

2. 5 jajek ugotowanych na twardo
ogórki konserwowe pokrojone w kosteczkę (ja na oko kroje, wiec nie napisze ile)
trochę szczypiorku lub rzeżuchy
majonez
sól pieprz do smaku

Uwielbiam :D

speedcat007
08-03-2011, 00:30
bardzo fajny przepis i do tego swietnie sie prezentuje na zdjeciu :). moja mama robi cos podobnego na siweta i jest to pychotka!!!