PDA

Zobacz pełną wersję : Gdy kręgosłup woła o pomoc.



Patii
17-04-2010, 11:40
Hej dziewczyny:)

Wczoraj mialam warunki ekstremalne do robienia pazurków... Nie dość że siedziałam skulona, to jeszzcze na bok... robilam w tej pozycji dwie pary rączek.. co zajelo mi okolo 4 h..w jednej pozycji...

Wczesniej robilam w lepszych warunkach ale tez nachylona..

Wczoraj juz nie umialam wytrzymac na krzyż, a dzisiaj dalej boli.

Macie jakies skuteczne sposoby na ten ból?;)

napewno nie tylko mi sie przyda ten watek, moze ktoraś z was ma jeszcze takie problemy:)

troszke mi pomoglo zrobienie mostka, bo rozciaglam w druga strone,
i jak sie polozylam podłożyłam pod odcinek lędźwiowy zwiniętą poduszke małą, wtedy byla duuza ulga;)

jak wy radzicie sobie z bólem kręgosłupa;)?

unita
17-04-2010, 13:03
chodze na plywalnie i odpukac poki co mam spokoj z bolami kregoslupa

asia
17-04-2010, 13:04
oj mnei tez boli szczególnei ze mam skrzywienie. w planach mam zakup klęcznika, który jest dla mnei najwygodniejszym siedziskiem chyba (no procz foteli, ale tu sie nei da robic pazurów w głębokim fotelu ;) )

Patii
17-04-2010, 13:45
no w fotelu raczej bylo by ciezko hehe;) chociaz mamie kiedys robilam;D

ja mam za niski stol w pokoju do robienia... wyzszego znow miec nie moge, bo glupio by wygladał w tym moim malym pookoju;p

ale mysle nad kupieniem jakich nizszych krzeselek albo pufek;) moze to tez by pomoglo troche;)

soffii25
17-04-2010, 13:57
ja mam masaże i pomaga, ale muszą być systematycznie bo inaczej wszystko wraca

zyza
17-04-2010, 14:44
ja juz na chacie polecalam twarde wyrko... albo polezeć sobie na podlodze albo i sie zdzremnąc... ja mialam problem tak ze 2-3 noce a teraz wstaje jak nowo narodzona:D nawet jak duzo sie garbię...

nanami7
17-04-2010, 15:11
ja polecam masaż ;)

farbstift
17-04-2010, 17:31
Ja musiałam kiedyś chodzić na laserki:) potem rehabiltacja i pływanie. Pływanie najbardziej pomaga:)
Ja też mam niskie stanowisko do pazurków, więc mam taki jakby pufek i na nim siedzę, żeby się nie garbić zbytnio:D

kasiasssss
17-04-2010, 19:15
nie polecam mostka,ale masaze jak najbardziej,ja mam dyskopatie i to wlasnie masaze mi pomagaly najbardziej,dobre sa tez cwiczenia na kregoslup,ale ciezko tu opisac,lepiej zajzyj do netu moze beda jakies fotki

BasiaPazderska
17-04-2010, 20:11
Ja to dopiero mam problemy z kręgosłupem.
Przez 1,5 roku pracowałam w firmie produkującej dekory łazienkowe i 6 dni w tygodniu po 10 godzin siedziałam zgarbiona i malowałam te paskudne dekory.Teraz jak mam postać dłużej niż 20 min to ból taki,że łzy mi ciekną po policzkach,siedzieć w jednej pozycji też nie potrafię za bardzo bo tak samo zaczyna kręgosłup boleć.
W dodatku po operacji kolana w 2002 roku lewą nóżkę mam o 1,5cm krótszą od drugiej i dłuższe chodzenie powoduje ból w lędźwiach,który utrzymuje się przez kilka dni:(

Ja to w ogóle jestem jakaś nie dorobiona:)

RoksiSK
17-04-2010, 20:31
Na miejscowy ból kręgosłupa lub karku polecam żel Altacet - jest super:ok: Sama często smaruję krzyż lub kark - starość nie radość :D

kasiasssss
17-04-2010, 20:52
Altacet nie dziala pzreciwbolowo,troche kojaco i jest na obrzeki,lepiej juz cos p/bolowego jak ketonal zel,ale jak kregoslop ostro boli to zele wogole nie pomagaja

Patii
17-04-2010, 22:01
mnie chyba jednak bardziej bola miesnie przy kregoslupie.. bo teraz zauwazylam ze boli juz tylko w momencie schylenia (potem moge byc schylona), w momencie prostowania sie, siadania (tez moge potem siedziec normalnie)..
no mysle ze mi przejdzie niedlugo;D

kasiuu a czemu mostka nie polecasz?:>

mala
17-04-2010, 22:04
ja tez mamprolemy z plecami
zawsze staram sie siedziec prosto
teraz chodze na akupunkture bo ostatnio tak bolalo ze az mniew noge ciaglo
narazie jest ok

nadya188
03-06-2010, 05:05
może Basię tzn ketopron, basen i unimil? Żel rozgrzewający do masażu. JA mam mega problemy z kręgosłupem ale to przez wagę. Nie mogę przewrócić się nie raz na bok w łóżku po pracy w ogrodzie. Okropieństwo :(
Czytałam też że pomaga spanie na twardym bez poduszki, najlepiej na ziemi ze zgiętymi kolanami.....ja mam twarde łóżko więc to z kolanami super sprawa ale niestety na plecach nie potrafię zasnąć....:(:(

goonis
03-06-2010, 18:51
hej, ja też miałam problemy z bólem przy kręgosłupie, był to ból mięśni, okazało się, że najlepsze efekty w moim przypadku dała krioterapia plus laser, po jakichś 5 zabiegach mogłam normalnie z łózka wstać, gdzie wcześniej robiłam to na czworakach... :/

szpila59
03-06-2010, 19:49
Mimo że mam tylko 15 la to już kręgosłup tak mnie boli że czasami sie czuje jak staruszka :(
Zawsze rano kiedy wstaje z łóżka w całym kręgosłupie wsyztsko mi "trzeszczy" i "chrupoce" tak samo jak wtedy gdy ise place wyłamujE? :huh: wiecie może co to jest i jak sie tego pozbyć , bo nie robie tego celowo :(

Latika
04-06-2010, 00:14
jak za długo boli to najlepiej do lekarza.

Mnie bolał tydzień i znalazłam gdzieś głęboko w szafie zwykłego pajączka na plecy takiego na gumie...myślę sobie-a spróbuje choć nie wierzyłam że taka guma coś zdziała to już po 1 nocy (połowie bo strasznie był waski i ściągłam )ból prawie ustąpił...potem jeszcze trochę w dzień polatałam i jak nowo narodzona:) teraz zawsze po niego sięgam jak mnie łamie ale to raz na ruski rok...wtedy to był ból mocny.

Ale badania sie przydadzą,warto "od święta" zrobić sobie przeswietlenie bo organizm nam wysyla sygnaly po to abysmy je rozwiązały i nie męczyly się ani nie olewały tego.

kobietazpazurem
04-06-2010, 10:03
ja wczoraj robilam tesciowaj i szwagierkom pazurki to jakies 5 godzin pracy potem sobie w domu jakies 2 godziny i potem juz wysiadalam tak mnie kregoslup bolal, no coz takie uroki, wszystko wyjdzie na starosc ...

Zuzanna Rzeszewska
04-06-2010, 13:13
Ja się strasznie garbię, a przy paznokciach to już w ogóle jak dzwonnik z Notre Dame :) myślę nad tym pajączkiem, kiedyś go miałam i troszkę pomagał.

zyza
04-06-2010, 16:34
fajna metoda na kregoslup siedziec na pilce np. przy kompie... zmusza to czlowieka do pracy tymi miesniami ktorych raczej nie uzywamy i wzmacniamy kregoslup :D
poniewaz ja teraz nabralam kilogramow i mam spore obciazenie kregoslupa pilka do cwiczeń jest nieodzowna :D

ladyboss
16-07-2010, 17:11
dziewczyny niestety nasza praca sprzyja bólom kregoslupa siedzimy po kilka godzin dziennie jak Zuzanna napisala dzwonnik z Notre Dame.. Mam czasem taki bol jak sie poloze ze szok mysle ze masaze i ruch dobrze zrobia nie tylko naszym kostuchom.. ale takze i zdrowiu hehe

nanami7
16-10-2012, 16:22
Mialyście tak że bolał Was kregoslup pomiedzy lopatkami, bol promieniowal na lewa strone i mialyscie klopoty z braniem glebszego oddechu ?
POMOCY !!
Co to moze byc?

rudzielec
16-10-2012, 16:56
nanami ja tak mam od kilku dni ale tylko jak pracuje 12h dziennie stojac na nogach, takze wiem ze u mnie to fizyczna praca napewno robi swoje. jakos pozniej przechodzi, a na drugi dzien znow to samo.

MT89
16-10-2012, 17:15
Ja równiez mam problem z kręgoslupem :( Mam wadę kręgosłupa, boczne skrzywienie - skolioza, a co za tym idzie mam asymetryczne biodra i w związku z tym jedną nogę krótszą. Miałam rehabilitację i chodziłam z wkładką w bucie. Obecnie odczuwam ból w każdym odcinku kręgoslupa, co jakiś czas w immym. Największym problemem sa jednak te nieszczęsne biodra :/ Czasem mam uczucie jakby w prawym coś tarło, a znów lewe jest zbyt luźne. W prawym teraz już pernamentnie odczuwam ból podczas chodzenia, nie mówiąc o bieganiu. Czasem prawie ciągnę nogę, bo nie mogę jej zginać w biodrze. Natomiast 3 razy w życiu miałam stluczoną kość ogonową, tzn tak podejrzewam, bo do lekarza nie poszłam. Dwa razy w zimie, a trzeci raz spadłam ze schodów. Tak powarzny to był upadek, że nie mogłam obrócić się na 2 bok w łóżku, ani się schylić, ale samo przeszło. Teraz po kilku latach odczuwam tego skutki :( Zdarzyło mi się tak, ze zaczęło mnie boleć w nocy w okolicy właśnie kości ogonowej tak, że się przebudziłam. Poszłam do łazienki, a gdy wychodziłam i odwróciłam sie, zeby zgasić światło, zemdlałam. Gdy się ocknęłam pobiegłam do sypialni i usiadlam na krzesle i zaczęłam ciężko i głośno oddychać, przerażona, ale to wiem od chłopaka, bo byłam w szoku i nie pamiętam tego. Chłopak się obudził i dopiero weszłam do łóżka, uspokoiłam się i zasnęłam. To był okropny bół, czułam jakby mi ktos rozrywał miednice. Kilka razy się to powtórzyło, ale bół był mniejszy i nie straciłam świadomości. Wiem, ze już dawno powinnam iśc z tym do lekarza i pójde. Takie uszkodzenia i zwyrodnienia w tej partii ciała, które dają takie objawy źle rokują szczególnie gdy chce się wykonywac pracę siedzącą taką jak stylistka paznokci.
Dziewczyny dbajmy o nasze kręgosłupki, bo to w sumie jeden z najważniejszych organów ;)

nanami7
16-10-2012, 20:59
eh takie młode jesteśmy, a jednak coś nie tak.
MT powinnaś iść jak najszybciej do lekarza, bo co jak co ale z takimi rzeczami żartów nie ma i dziwię się że Twój facet Ci nie dał kopniaka w pupcię, bo mój sam by mnie zawiózł do lekarza :D

Więc ja byłam na pomocy doraźnej dziś o 18, zrobili mi EKG żeby wykluczyć problemy z sercem. Dostałam jakieś dwie paczki tabletek: Tolperis i Diclo Duo. Tą pierwszą już wzięłam, odczuwam mniejszy ból, ale nadal mam problemy z oddechem.
Przez tydzień dwa razy dziennie będę brać tabletki, a jak mi nie przejdzie to muszę koniecznie zrobić prześwietlenie kręgosłupa. Mogą być to objawy jakieś zwyrodnieniowe, albo zwykły nerwoból (bardzo możliwe).
Boli jak piernik, ale wolę mówić sobie, że nie boli bo nie mam zamiaru siedzieć w domu i marudzić. Generalnie ból nie jest porównywalny do niczego, ale póki co do zniesienia. Boję się tylko nocy, żebym znów się nie obudziła o 3 w nocy i nie mogła się ruszyć tak jak to miało miejsce dzisiaj...

MT89
17-10-2012, 12:34
nanami , ależ on mi daje kopniaki tymbardziej, ze ośrodek zdrowia mam na osiedlu, 2 min od mojego bloku. Z tym, ze ja nie ufam lekarzom. Mojej mamie mówili, ze jest zbyt młoda na ból kręgosłupa, że udaje itp. Potem lekarz zepsuł operacje i zamiast dysków mieli dać koszyczki tytanowe, a nie dali. W ogóle prawie umarła w szpitalu - gorąco odradzam szpital w Jastrzębiu!!! Później nikt nie chciał po nich poprawiać i codziennie zmaga się z bólem nie do wytrzymania. Tramal nie pomaga :(
A Twoje objawy mogą byc spowodowane przez kręgosłup. Od niego to chyba wszystko może bolec. Mój ojciec mial bóle brzucha i tez przez kręgosłup. A ja co jakis czas rano nie mogę wziąc wdechu, bo mnie przeszywa ból w ledzwiach.
Dobrze zrobiłas, ze pojechałaś z tym, ja tez w końcu muszę posłuchac chłopaka i pójść po skierowanie na prześwietlenie. Moze tu lekarze sa inni, zobaczymy. Ja ogólnie mam kłopoty ze zdrowiem, więc od czegos musze zacząc.
nanami życzę zdrowia i oby wszystko było ok i żeby się jak najszybciej poprawiło, a bóle nie spędzały Ci snu z powiek :)

Paulka
17-10-2012, 12:38
oj nanami znam ten bol, tzn nie mam problemow z oddychaniem ale czuje kregoslup i to bardzo dobrze, mam przesuniety jeden krag w kregoslupie i stad to wszystko, musze sie wybrac na nastawienie tego ale...
a co do tego ze od kregoslupa moze bolec wszystko-swieta racja, moj znajomy mial powazne problemy z kolanami, przez kregoslup wlansie

nadiuszka
01-11-2012, 13:45
Dziewczynom z problemami i nie tylko gorąco polecam rytuały tybetańskie ze "Źródła wiecznej młodości". W sieci jest pełno informacji na ten temat.
Wad żadnych - same zalety.
Plusy:
za darmo
ćwiczenia bardzo proste, w każdym wieku i z każdą waga da radę je powtarzać
to tylko max pół godziny dziennie
naprawia się nie tylko kręgosłup ale przy okazji i cały organizm
no i ten główny cel wieczna młodość :D mmmm kuszące

opisałam moje doświadczenia w temacie http://forum.wzorki.info/zdrowie/9856-choroby-zawodowe-jak-sobie-z-nimi-radzimy.html
a jak macie inne dolegliwości związane z naszą pracą to podzielcie się nimi i sposobami ich zwalczania


piłeczka to fajna sprawa. właśnie sobie jej szukam. która lepsza z wypustkami czy bez? i jakiej wielkości powinna być dla dorosłej osoby bo widzę że są różne.

majka2
29-11-2012, 22:33
ja mam podobne problemy... ale może jakieś masaże rzeczywiście by pomogły?

nanami7
02-12-2012, 23:40
Mi póki co przeszło z kręgosłupem i mam nadzieje, że moj problem juz nie powroci, bo to bylo cos strasznego :(

od tego czasu tylko raz przez trzy dni bolal mnie kark z lewej strony ze nie moglam obrocic glowy, ale wzielam szybko te tabletki od lekarza i przeszlo.
Juz nie chce by to wrocilo :(

malgosiakot5
10-07-2015, 14:34
Ja bym radziła zrobić dobre badania kręgosłupa http:/http://www.rexmedica.pl/rezonans-magnetyczny-kolana url, najlepiej pójść prywatnie i potem specjalista ci da jakieś leki, bo samo to nie przejdzie.

sollyana
10-01-2017, 09:25
Na zmęczenie najlepszy jest odpoczynek. Nie mówię tutaj o nie wiadomo jak drogim i dalekim wyjeździe do ciepłych krajów ale raczej o turnusie rehabilitacyjnym. Sama staram się co jakiś czas korzystać z tego typu wyjazdów i głównie sprawdzam je na stronie Turnusy rehabilitacyjne w górach ? Zakopane. Dofinansowanie z pfron |Willa Wojnar (http://wojnar.pl/turnusy-rehabilitacyjne/) Mi takie wyjazdy bardzo pomagają bo czuję, że robię coś nie tylko dla zmęczonego ciała ale i dla duszy i mojej głowy.

basiuq
18-01-2017, 14:18
Mi pomogły ćwiczenia na kręgosłup, jak mięśnie się wzmocniły to ból sam przeszedł..

cass
04-10-2017, 07:01
Kilka porad ode mnie:

nie przeciązajcie kręgosłupa ponieawż jest to niebezpieczne
zapiszcie się na ćwiczenia
polecany jest basen. Sprawia,ze kondycja nasza się zwiększa. Jednoczesnie nie obiciąża stawów i kręgosłupa tak wiec jest to najlepsze ćwiczenie przy takich właśnie problemach.

Na pewno macie w swojej okolicy jakiś basen czy aquapark, do którego warto jest sie zapisać!

Wiolka42
25-10-2017, 15:08
Basen albo lekarz i jakaś porządna rehabilitacja

Basiczek
01-12-2017, 04:35
Ja po dwóch porodach, latach pracy na stojąco wreszcie dojrzałam do częstszego siadania. Nie pomogło. Poszłam do ortopedy w Warszawie, na Mokotowie jest prywatny Evimed Ortopedia - Centrum Medyczne Evimed (http://evimed.com.pl/ortopedia) musiałam pójść na zwolnienie (na szczęście płatne), żeby się rehabilitować. Dowiedziałam się też, że siedzenie wcale nie jest najlepsze dla kręgosłupa. Potrzebny jest ruch zróżnicowany, uruchamiający różne partie mięśni.

renatas
19-03-2018, 11:52
Warto zadbać o swoje zdrowie od samego początku. jesli pojawiają się bóle stawów i kręgosłupa to najlepiej wybrać się do ortopedy czy rehabilitanta i oni nie tylko pomogą, ale też doradzą co robić na co dzień aby później nie mieć problemów. Ja przez ostatnie 3 lata pracowałam w niewygodnych warunkach i zawsze zwlekałam aż w końcu nie wytrzymałam i wybrałam się do Przychodnia REHAVITAE - opinie na domy4u (http://www.opinie-pracodawcy.pl/firma/przychodnia-rehavitae) . Powinnam zrobić to od samego początku.

Samantaa
24-09-2018, 13:39
Gdy kręgosłup woła o pomoc to warto mu pomoc. Słyszałaś może o wibroterapii? Ja własnie trochę zainteresowałam się tym urzadzeniem. Ostatnio nawet znalazłam taki test przeprowadzony przez redakcję portalu abc zdrowie https://portal.abczdrowie.pl/zestaw-do-wibroterapii-ram-vitberg-test-redakcyjny, w którym redaktorka sprawdza skuteczność działania urządzenia. Efekt był bardzo pozytywny więc jak widać działa :) Pomyśl o kupnie tego urządzenia jesli chcesz pozbyć się dolegliwości związanych z kręgosłupem.

masia
21-12-2018, 07:36
Nie sądzicie, że przed podjęciem jakichkolwiek działań wypadałoby najpierw skonsultować się z ortopedą? Powodów bólu kręgosłupa może być całkiem sporo. Zachęcam do skontaktowania się z ortopedą Adrianem Stępińskim (http://www.adrianstepinski.com/), który będzie w stanie określić, co z kręgosłupem jest nie tak. ;)

agus123
12-04-2019, 20:36
Moim zdaniem, gdy kręgosłup woła o pomoc, warto udać się do profesjonalisty, który byłby w stanie pomóc nam uporać się z bólem. Zapoznaj się również z tym artykułem: https://carolina.pl/fakty-mity-dyskopatia/ i wyklucz wstępnie dyskopatię. Na pewno nie warto decydować się na żadne zabiegi bez konsultacji ze specjalistą.

elzbieta81
15-04-2019, 20:51
Z kregoslupem to przechodzila dosc duzo moja znajoma.