PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie łyżworolki polecacie?



anchel
22-04-2010, 12:47
Witam :)
Mam mały problem,mój synek (6 lat),zażyczył sobie na urodzinki łyżworolki a ja zupełnie się na tym nie znam :( może mogłybyście doradzić coś w tej sprawie? Chodzi mi o firmę,rodzaj kółek itp...

rudzia1985
22-04-2010, 13:18
moze nie kupuj odrazu jakis porzadnych i drogich lyzworolek bo jest jeszcze za maly ( chyba ) na rolki i moze sie nie utrzymac w pionie i bedzie sie przewracac ;) szkoda jest siniaczkow na pupie i pozdzieranych nozek :)
dlatego proponuje na poczatke kupic wrotki na 4 kolka, nalepiej metalowe lozyska, wkladane pod but lub pelne ale wiazane jak but :) zadnych klamerek i plastkowych zapiec od srodstopia do palcow bo to tylko noge gniecie i jezdzi sie niewygodnie, jedyne zapiecie to na wysokosci kostki by sie noga nie krecila :)
kolka - pamietam, ze przy wrotkach sa plastkowe lub gumowe tzn. takie ja mialam jak bylam mala, wiec jakbym miala cos wybrac to gumowe :)

tu masz aukcje jak mniej wiecej wygladaja takie wrotki, nie koniecznie sa te dobre

HIT SEZONU KOLOROWE,REGULOWANE,WROTKI (994326619) - Aukcje internetowe Allegro (http://allegro.pl/item994326619_hit_sezonu_kolorowe_regulowane_wrotk i.html)

ja mialam podobne jak bylam mniejsza ale nie mialam plastykowych zapiec tylko skorzane wszystko :)

jesli chodzi o rolki to moze cos takiego na poczatek

ROLKI-WROTKI POLI DLA DZIECI R.28-31 KOSZALIN (994535215) - Aukcje internetowe Allegro (http://allegro.pl/item994535215_rolki_wrotki_poli_dla_dzieci_r_28_31 _koszalin.html)

sa na trzy kolka, sa w ksztalcie rolek i na pewno bedzie sie mu lepiej jezdzic niz na rolkach jednosladowych :)

jesli rolki to ja osobiscie mam i wole wiazane, kola kauczkowe, zapiecie na kostce z plastku, sznurowane jak but i jedno zapiecie na rzep ( na srodstopiu ) i jezdzi mi sie bardzo wygodnie :)
zadnych platkowych kolek bo bardzo szybko sie scieraja i pekaja...

dudejla
22-04-2010, 13:35
zgadzam się ale może dla takiego malucha lepsze jednak nie wiązane bo nie wiem czy poradzi sobie z odpowiednio mocnym naciągnięciem sznurowadeł a potem zawiązaniem
Koła kauczukowe a i teraz można kupić rolki z regulowanym rozmiarem nogi

rudzia1985
22-04-2010, 13:49
jesli chodzi o rolki to mysle, ze jednak bedzie lepiej jak maluch bedzie mial wiazane jak but bo naprawde przy plastikowych zapieciach bardzo noga boli, gdy jest za mocno zapiete no i co najwazniejsze odpinaja sie ;) noga na wysokosci kostki musi byc stabilna, jak przy lyzwach :)
nie daj Boze, jakby mu sie w trakcie jazdy odpiely, automatycznie ma luz w nodze, ktora pozniej cala "chodzi", powoduje utrate rownowagi i upadek :(
zasznurowane - jak sie sznurowki zabezpieczy jeszcze rzepem to nie ma prawa sie rozwiazac, no i w razie, gdy sie przy kostce zaczep odepnie to jeszcze jest zabezpiecznie wiazane :)

ale oczywiscie mowie o tym co ja bym kupila swojejmu malemu :)

kazda ma pewnie jakies doswiadczenia zwiazane z rolkami - ja mam dosc szerokie :p

anchel
22-04-2010, 13:55
rudzia,mój synek nie chce nawet słyszeć o wrotkach bo jego koledzy mają rolki i on też chce a te z trzema kółkami są na niego za małe :( więc muszę szukać rolek.

hersa
22-04-2010, 14:05
jak byłam mała, nie było rolek tylko wrotki, takie metalowe zakładane na buty :) jak dostałam kasę na komunie to kupiłam sobie rolki z plastikowymi kółkami (kto się na tym znał wtedy) i koniecznie chciałam zapięcia, nie sznurówki i wcale mi się zapięcia nie odpinały, mojej przyjaciółce też się nic nie odpinało i nic nie gniotło. I dużo łatwiej jeździ się na rolkach wbrew pozorom. Najlepiej jest poprostu przymierzyć i zobaczyć czy noga nie lata w środku. W liceum też miałam zapinane tyle że z kauczukowymi kółkami. Oddałam kuzynowi bo on wyczynowo trochę jeździł, a teraz załuję, bo pojeździłabym a szkoda mi kasę na takie porządne. Spytam później mojej przyjaciółki jakie firmy dobre bo ona nadal jeździ i sie orientuje trochę, tylko nie wiem czy jest sens kupować drogie, porządne rolki dziecku które za rok z nich wyrośnie. Ja bym kupiła w jakimś supermarkecie zwracając uwagę na jakość wykonania i kółeczka koniecznie kauczukowe.

Jade
22-04-2010, 14:16
Moja młodsza corka miala 6 lat jak zaczela jezdzic na rolkach,miala ochraniacze na nadgarstki,na kolana,kask na glowe i byla w siodmym niebie ze moze jezdzic.Oczywiscie pierwsze jazdy byly pod okiem meza i moim.A pozniej juz jezdzila z siostra,a to ze kilka razt upadla na 4 literki nie zrazilo ja.I tez nie chciala wrotek.

rudzia1985
22-04-2010, 19:12
no coz, kazde dziecko jest inne :)
jesli chce rolki bo koledzy maja to kup rolki :)
ale jak mowilam i dziewczyny rowniez...szkoda teraz kupowac drogie rolki bo na pewno szybko sie zuzyja i jak Hersa napisala, za rok z nich wyrosnie i tak bedziesz musiala kupic nowe ;)
a znajac dzieci w tym wieku szybko zmienia zainteresowanie ;)
ale decyzja nalezy do Ciebie :)

aga
24-04-2010, 17:20
moim zdanie na wrotkach jeździ sie o wiele trudniej niz na rolkach, trudno sie skreca wiec ja byłabym za rolkami:) kółeczka najlepiej kauczukowe jak juz któraś pisała, plastikowe sie nie nadają...moja 12 letnia siostra ma rolki w których da sie zmieniać rozmiary i moja noga spokojnie sie w nie mieści wiec radziłabym polować na takie żeby potem za rok nie trzeba było kupować następnych:)

nanami7
24-04-2010, 22:04
my kupiliśmy mojej kuzynce rolki z regulowanym rozmiarem i takie są najlepsze :) i też polecam rolki a nie wrotki :)

anchel
25-04-2010, 14:05
Dzięki dziewczyny. Znalazłam takie i chyba je zamówię :)
ROLKI REGULOWANE DLA DZIECI ENERO 090 30-33 ABEC 7 (994488178) - Aukcje internetowe Allegro (http://allegro.pl/item994488178_rolki_regulowane_dla_dzieci_enero_09 0_30_33_abec_7.html)

rudzia1985
26-04-2010, 12:16
jesli sie zdecydowalas na rolki to fajnie :)
ja osobiscie wzielabym takie co podalas ze wzgledu na kilka rzeczy :)
no i pamietaj o ochraniaczach i kasku...


ps. na wrotkach da sie skrecac tak samo latwo jak na rolkach :)