PDA

Zobacz pełną wersję : krok po kroku wykonanie pazurków żelami ( tips )



barbara_kawka
05-04-2009, 09:55
moi drodzy ... ze wzgledu na to iz chyba nie ma takiego temaciku ... moze kazda niech opisze w jaki sposob robi pazuraski i porownamy ... a moze ktores robia to lepiej i bedziemy mogly sie czegos nauczyc jedna od drugiej :D

natalcia134
19-04-2009, 00:12
1. Dezynfekcja dloni.
2. Odsuniecie skorek kopytkiem metalowym.
3. Usuniecie skorek frezarka i zmatowienie rowniez frezarka.
4. Odpylenie szczoteczka.
5. Odtluszczacz.
6. Primer.
7. Ja nie robie na tipsach, wiec podkladam forme.
8. Maluje szkielet, zaciskam go a jak zrobie wszystkie to jeszce raz przeciagam go cieniutko zelem, bo wiadomo podczas zaciskania moze sie cos zniszczyc.
9. klade zdobienie, french, brokaty, koronki, muszelki, itp.
10. Zalewam clearem, buduje krzywa c.
11. 3 minuty w lampie.
12. Zmywam warstwe dyspersyjna.
13. Piluje i nadaje ksztalt.
14. Odpylam.
15. Ewentualne cyrkonie.
16. Nablyszczacz.
17. Oliwka, balsamik i gotowe.

ivonna70
19-04-2009, 08:26
Od punktów 1 do 5 tak samo. Nie stosuję primera, ponieważ w większości stosuję żele Star Nails, a one go zawierają.
6. Dobranie i przyklejenie tipsów
7. Skrócenie tipsów do odpowiedniej długości
8. Nałożenie na tips płynu zmiękczającego i wyrównanie frezarką przejścia
9. Pierwsza warstwa cienka, na to ozdoby i dwie minuty w lampie
10. Druga warstwa grubsza i budowanie krzywej C - dwie minuty w lampie
11. Trzecia warstwa w celu wyrównania, nakładana 1/3 od wału tylnego.
12. Zmycie warstwy dyspersyjnej
13. Opiłowanie i nadanie kształtu paznokciom
14. Odpylenie
15. Wtarcie oliwki w paznokcie w celu zakończenia procesu chemicznego (tak mi doradził szkoleniowiec ze Star Nails)
16. Odtłuszczenie
17. Nałożenie żelu quatro i utwardzenie cztery minuty.
18. Natłuszczenie skórek oliwką.

daisy77
13-11-2009, 18:46
czy po kazdym utwardzeniu zelu musze przemywac cleanerem???
bo jak wyciagam z lampy i dotykam to jest tak jakby nie utwardzilo i sie klei dalej,probowalam utwardzac dluzej i tez sie klei, wiec przemylam cleanerem i bylo super.
Nie mam kursu i dlatego pytam czy trzeba po kazdym wyciagnieciu z lampy przemywac cleanerem??

asia
13-11-2009, 18:57
ja tak jak ivonka tylko z primerem a próg piłuję pilnikiem (co się niedługo zmieni:D )

daisy nie przemywwa się po każdej warstwie, tylko po ostatniej. żel ma być 'lepki', to normalne:)

szpila59
13-11-2009, 19:01
Nie, nie, nie przemywaj wszystkich warstw cleanerem.
Przemywamy tylko kiedy odtłuszamy paznokieć, po zbudowaniu krzywej C i jeśli chcesz po nałożeniu kamuflażu, gdy chcesz zrobić końcówkę french.
Ta lepka warstwa to warstwa dyspersyjna (Warstwa dyspersyjna to ta klejąca warstwa po nałożeniu i utwardzeniu żelu. )Ona zawsze będzie i jej nie przemywamy :P Po prostu nakładaj kolejne wartwsy żelu i nie zwracaj na nią uwagi :D
Wydawać by się mogło, że żel nadal jest nie utwardzony bo się nadal klei. A to właśnie o to chodzi. Na sam koniec, po nałożeniu ostatniej warstwy żelu oraz po jej utwardzeniu, należy pazura przemyć Cleanerem.

asia
13-11-2009, 19:19
a to teraz ja się spytm, ja nie przemywam kamuflażu przed frenczem, co nam to daje?

Zgredo
13-11-2009, 19:24
Warstwa dyspersyjna jest w kolorze żelu a więc może się nieco mazać kolor jeden po drugim.

daisy77
14-11-2009, 20:06
ahaaa, dziekuje bardzo:)
robilam akrylowe ,a dzis pierwszy raz zrobilam zel i mi sie to dziwne nie wydalo, takie lepkie?? hmmm, :)
teraz juz wiem, dziekuje ze na mnie nie krzyczalyscie:)

---------- Dodano o godzinie 21:06 ---------- Poprzedni post był napisany Wczoraj o godzinie 21:53 ----------

No to ja juz nie wiem...
dzis sie spotkalam z dziewczyna ktora sie zajmuje paznokciami 5 lat, robila kurs w warszawie i mi powiedziala zw trzeba przemywac po kazdym razie...
no to jak to jest???
wiekszosc z was mi napisalo ze sie nie przemywa,czy wy wszystkie nie przemywacie???

szpila59
14-11-2009, 20:42
ahaaa, dziekuje bardzo:)
robilam akrylowe ,a dzis pierwszy raz zrobilam zel i mi sie to dziwne nie wydalo, takie lepkie?? hmmm, :)
teraz juz wiem, dziekuje ze na mnie nie krzyczalyscie:)

---------- Dodano o godzinie 21:06 ---------- Poprzedni post był napisany Wczoraj o godzinie 21:53 ----------

No to ja juz nie wiem...
dzis sie spotkalam z dziewczyna ktora sie zajmuje paznokciami 5 lat, robila kurs w warszawie i mi powiedziala zw trzeba przemywac po kazdym razie...
no to jak to jest???
wiekszosc z was mi napisalo ze sie nie przemywa,czy wy wszystkie nie przemywacie???
To że ktoś zrobił kurs, to nie znaczy że zna się najlepiej :P
Ile ja się naoglądałam blogów " doświadczonych stylistek po kursie" w internecie. Powiem Ci że wieeeeele z nich robiło niestety o wiele gorsze pazurki niż osoby które żadnego kursu nie miały.
Ja wszędzie słyszałam że nie powinno się przemywać za kazdym razem, więc tego się będę trzymać ;P

daisy77
14-11-2009, 21:01
nie ,pewnie ze tak , nie kazdy kto zrobil kurs wie lepiej:)
ja niestety nie mam kursu i dlatego sie chcialam wybronic tym ze ona ma,
no kurcze to dzis znow siade do kompa i caly wieczorek poczytam poszukam i zobacze co o tym sadza tez gdzie indziej moze??

Anika
15-11-2009, 21:26
Z tymi dziewczynami po kursach rzeczywiscie bywa roznie. Wiele dziewczyn wybiera szybkie i tanie kursy. Czego efekty mozemy znalezsc, tak jak wspomniala juz o tym szpila 59 na wielu stronach w internecie.
A co do tego przemywania: z tego co wiem, to zel trzyma sie albo powierzchni zmatowionej albo warstwy dyspersyjnej zelu.

pa_pi1
15-11-2009, 22:42
Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu

ja robię tak samo :)

asia
21-11-2009, 18:44
Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu


hihi tu sie nie krzyczy:D

kochana to że robiła kurs w wwie to nic nie znaczy, miejsce jak każde inne!!
a skoro zajmuje się 5 lat, znaczy że robiła kurs z 5-6 lat temu - wtedy żel był mniej znany i być może ktoś ją tak nauczył (hihihi albo to była pani I od emist:D:D:D ). ona na 100% źle mówi, nie przemywasz tych warstw, właśnie one dobrze trzymają jak są lepkie. jakbyś przemyła, musisz też zmatowić ponownie, dla dobrej przyczepności.

na stronie silcare Silcare - Twoja hurtownia kosmetyczna (http://silcare.pl/) jest napisane, że jak zakupisz pełen zestaw to na życzenie masz darmowy mini kursik jak używać ich produkty. może warto sie wybrać? od razu byś opowiedziała jak jest:D

daisy77
26-11-2009, 23:38
nie wiem gdzie o to zapytac wiec zapytam tutaj..
robilam dzisisaj paznokcie i juz tak pod koniec zaczely sie tworzyc jakby milimetrowe krostki na paznokciach klientki... nigdy tego nie mialam wczesniej!!!
czy moglo to byc spowodowane nie dobrym wyschnieciem cleanera (polozylam na to cienka warstwe zelu)
????
kurcze no, czy ktoras z was sie kiedys z tym spotkala???

asia
27-11-2009, 00:16
hmm jak to na cleaner żel? może masz fotki? zaraz coś zaradzimy:)

daisy77
27-11-2009, 17:09
o tych krostkach napisze i zapytam pozniej ale teraz najwazniejsze.
juz na koniec po pilowaniu nadaniu ksztaltu paznokcia odpylam pedzelkiem i przemyc cleanerem przed nalozeniem nablyszczacza czy nie musze przemywac tylko odpylic i tak na to polozyc nablyszczacz????
czyli.
pilowanie
odpylanie
nablyszczacz
czy pomiedzy odpylaniem a nablyszczeniem przemyc cleanerem??

asiek
27-11-2009, 17:24
ja pazurki przemywam z warstwy dyspresyjnej tylko przed końcowym piłowaniem :)

daisy77
27-11-2009, 17:47
no to nablyszczacz badz jednofazowke normalnie na odpylone paznokcie klasc tak?? nie przemywac cleanerem??

asiek
27-11-2009, 22:09
trzeba odpylić, no jak dużo pyłku to można przemyć :) nic się nie stanie :)

asia
27-11-2009, 22:56
płytkę matowisz, ja potem przemywam spirytusem. dajesz primer -musi wyschnąć w większości firm. i jedziesz z jednofazówką - warstwa i do lampy, warstwa i do lampy (bez przemywania!), 3 warstwa i jeżeli już wszystko zbudopwałaś to wyjmujesz, przemywasz i nadajesz kształt. siłą rzeczy jest ponownie matowy i wtedy dajesz nabłyszczacz, uważając żeby nie wyjechać za masę bo się będzie zapowietrzać

daisy77
27-11-2009, 23:30
oj dziekuje, no to nastepne pytania..:(
zrobilam frencha na tipsie i dalam tez leciutko brokat...i zaczelo sie robic zolte:(
nie wiem czemu ta koncowka sie zrobila zolta:(
no i jak juz skonczylam pazurki to pani sobie zarzyczyla zeby je skrocic:(
no to staralam sie delikatnie je pilowac ... i chyba jakies powietrze popodchodzilo prawie w kazdym paznokciu tak od koncowki w taki trojkacik poszlo jak sie zdobienia na ukos na koncowce daje-wiecie o co mi chodzi??
no to kaszana dzis totalna poleciala na tych jej paznokciach....
pomozecie cos???

asia
27-11-2009, 23:52
a jaki brokat miał kolor? bo mógł puścić farbę

jeżeli chodzi o długoiść, to zawsze ustalaj przed kładzeniem masy, każ jej przetestować na telefonie czy czymśtam czy na pewno nie za długie. jak niestety rozmyśli się po zrobieniu, tu musisz skrócić, ponownie wypiłować wszystkie krzywe i ja bym pokryła prócz nabłyszczacza jeszcze raz żelem dla pewności.

powietrze popodchodziło ci od wału, czy od wolnego brzegu? jak od wolnego to znaczy że podczas piłowania dostało ci się powietrze między brokat, musisz uważnie zalewać, żeby pęcherzyków nie było na przykład. jak od wału to tak jakbyś je podważyła? albo skórki zalałaś albo żel się dobrze płytki nie przyczepił, tak mi się zdaje

daisy77
28-11-2009, 00:07
brokat byl bialy mieniacy sie na niebiesko a powietrze podeszlo od walu paznokcia i tak po ukosie szlo jak sie brokat na ukos nieraz daje i ale w dwoch od wolnego brzegu tez podeszlo...
jak jej odpadna to dopiero bedzie checa...
pytalam piec razy czy dobra dlugosc tak, tak ,tak a potem ze ona dziecka chyba w nich nie przewinie i zeby skrocic, no ale tak delikatnie je pilowalam tylko zam wal (koncowke) pilowalam nic wiecej..

asia
28-11-2009, 00:17
przeczytaj temacik: http://forum.wzorki.info/ogolnie-o-paznokciach/287-podstawowe-pojecia-przy-przedluzaniu-paznokci-zdjecia-opis.html

jeżeli skracałaś to musiałaś piłować wolny brzeg. jeżeli podeszło od wału, to może jeszcze za mało masy (za dużo wypiłowane)? powinnaś wypiłować i jeszcze raz masę nałożyć, bo 1) to nieestetycznie wygląda 2) bardzo łatwo o uszkodzenia mechaniczne 3) pod zapowietrzeniem zbiera się wilgoć która jest powodem chorób. dlatego pamiętaj zawsze żeby uważać na to.

ale wydaje mi się, że to powietrze zrobiło się na frenczu? jeżeli tak to pazurki mogą się jej 'rozwarstwić' nazwijmy to:/ napisz proszę dokładniej:)

daisy77
28-11-2009, 00:23
tak jak ty napisalas, pilowalam tylko wolny brzeg i podeszlo pod koncowke french i od walu w dwoch pazurkach, podeszlo wlasnie wtedy jak pilowalam wolny brzeg i tu i tu:(

asia
28-11-2009, 01:50
czyli albo zbyt spiłowałaś, albo podważyłaś najprawdopodobniej. myślę że dobrze będzie zaprosić klientkę na poprawę lub super szybko na uzup. pamiętaj że zapowietrzenia nie możesz zalać żelem, tylko trzeba je wypiłować. powodzonka i jak coś to pisz:)

daisy77
29-11-2009, 18:05
ja tylko ja pilowalam sama koncowke wolnego brzegu ,nie wolny brzeg-sama koncowke.
podkresle ze to tipsy byly, a jak robilam na formie i tez tak skracalam -pilujac sama koncowke samego wolnego brzegu to nie podeszlo mi nigdy powietrze...

---------- Dodano o godzinie 19:05 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 18:19 ----------

czy to dlatego ze to tips byl tak mi podeszlo w kazdym paznokciu te powietrze??

asia
29-11-2009, 19:14
moim zdaniem nie, chyba że go niedokładnie opracowałaś albo jest jakiejś złej jakości

daisy77
29-11-2009, 19:57
no a jak przykleje tipsa i zrownam prog ,to calosc tipsa tez zmatowic czy lekko spilowac czy zostawic nie naruszonego??
Bo ja tylko zrownuje roznice ,reszty tipsa nie ruszam, to moze to bylo przyczyna?

Kaniusia0
29-11-2009, 21:41
Równujesz tipsa z naturalnym paznokciem i matujesz tipsa dokladnie tak aby się nie świecił, wtedy jest lepsza przyczepność żelu.

daisy77
29-11-2009, 21:54
no a ja nie matowie calego tipsa, czy to moglo byc przyczyna tego podejscia powietrza?

---------- Dodano o godzinie 22:54 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 22:50 ----------

tu dam zdjecie dla przykladu gdzie te powietrze mi popodchodzilo, w prawie kazdym jak te kreski biale sa, od szpica boku.

o juz jest

asia
30-11-2009, 13:01
daisy jak chcesz dorzucić coś to wypowiedzi użyj edycji posta:)

tak do mogło być przyczyną popodchodzenia, nawet w 100%, trzeba koniecznie zmatowić całego tipsa, zerknij sobie w odpowiednie tematy,tam masz krok po kroku:) właśnie dlatego na formie tak ci się nie zrobiło:) czyli tajemnica wyjaśniona:)

luska102
01-12-2009, 08:22
Ja tez matuje calego tipsa tak by sie nie swiecil.

A jesli chodzi o ten brokat to tez mam taki w fiolecie ale jak go wtopie to tez pojawia sie odcien zolty.
Wydaje mi sie ze niektore brokaty maja takie pylki ktore po zalaniu zelem mienia sie na zolto.

daisy77
01-12-2009, 11:30
nie, ten brokat mieniacy sie na fiolet ma tez zawartosc zoltych brokacikow,tylko musisz dobre swiatlo miec dzienne to je dojrzysz:)
a potem surprise na bialej koncowce wychodzi:)
czyli fiolet z zoltym :)

eva
06-12-2009, 10:55
Ja wykonuje to w ten sposob :)
1.Dezynfekcja rak wlasnych i klientki.
2.Odsuniecie skorek metalowym kopytkiem.
3.Dokladnie sciagam nablonek.
4.Skrocenie paznokci.
5.Matowienie plytki paznokcia przy uzyciu pilnika o gradacji 180.
6.Odtluszczenie plytki.
7.Dobranie rozmiaru tipsa, przyklejenie i skrocenie.
8.Zniwelowanie progu tipsa
9.Odpylenie.
10.Aplikacja primer.
11.Na tips nakladam owalny ksztalt z zelu kamuflujacego
12.Nakladam koncowke french, formuje smile line
13. Okolice stresu pokrywam zelem budujacym
14.Calosc pokrywam zelem budujacym. Formujac przy tym wszystkie krzywe.
15.Po utwardzeniu przemywam wartswe dyspersyjna
16.Nadaje ksztalt pilnikiem o gradacji 100
17.Odpylam
18.Nablyszczam glosem.
19.Oliwka:)

paznokietki000
02-05-2010, 22:02
Ja pazurki wykonuję w następujący sposób :D :

1.Przygotowanie stanowiska pracy
2.Dezynfekcja dłoni swoich, klientki ,oraz narzędzi
3.Patyczkiem delikatnie odsuwamy skórki ( w razie konieczności, skórki można wyciąć przed odsunięciem)
4.Matowimy naturalny pazurek ( Musimy zrobić to bardzo dokładnie, w przeciwnym razie doprowadzi to do zapowietrzeń
5.Naklejamy tipsy, obcinamy je gilotynką na pożądaną długość
6.Pilnikiem o ziarnistości 100/180 zacieramy różnice między naturalnym paznokciem a przyklejonym tipsem
7.Tylko na naturalną część paznokcia nakładamy primer bezkwasowy (czekamy aż odparuje )
8. Nakładamy cienką warstwę żelu jednofazowego na 3/4 przedłużonego paznokcia , nakładamy na żel ozdoby, dłoń wkładamy do lampy na 3 minuty
9. Po wyjęciu z lampy nakładamy na pazurek grubszą warstwę żelu ( na całej powierzchni, jednak podczas wykonywania tej czynności należy patyczkiem usuwać nadmiar żelu z okolic skórek ) w trakcie nakładania tej warstwy, budujemy krzywą C na linii stresu ( w miejscu w którym pazurki są narażone na urazy mechaniczne ). Dłoń do lampy na 3 minuty.
10. Po wyjęciu z lampy przemywamy dokładnie pazurki odtłuszczaczem , pilnikiem nadajemy im kształt , nakładamy 3 (ostatnią warstwę żelu). Wkładamy dłoń do lampy na 3 minuty
11.Przemywamy zbudowane pazurki odtłuszczaczem, matowimy delikatnie powierzchnie paznokci bloczkiem, nakładamy lakier nabłyszczający "Top coat " , na skórki aplikujemy pięknie pachnącą odżywkę i GOTOWE ^_^^_^^_^

Mam nadzieję że pomogłam. W razie wątpliwości odnalazłam w internecie filmik. Zachęcam do obejrzenia go :)

Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu

agasol78
01-06-2010, 11:20
A ja byłam uczona tak:

1. Dezynfekcja rąk własnych i klientki.
2. Odsuniecie skórek metalowym kopytkiem (dokładnie oczyszczenie z nabłonka).
3. Skrócenie paznokci.
4. Matowienie płytki paznokcia przy użyciu pilnika o gradacji 100/180.
5. Odtłuszczenie płytki.
6. Dobranie odpowiedniego rozmiaru tipsa, przyklejenie i skrócenie.
7. Zniwelowanie progu tipsa, zmatowienie.
8. Odpylenie.
9. Aplikacja primera tylko na naturalną płytkę.
10. Pierwsza cienka warstwa żelu przeźroczystego (jednofazowego). Do lampy na 3 minuty.
11. Druga cienka warstwa - to mleczno-różowy żel, na 3 minuty do lampy.
12. Trzecia cienka warstwa - to mleczno-różowy żel, na 3 minuty do lampy.
13. Czwarta warstwa - to french, na 3 minuty do lampy.
14. Piąta warstwa - to french, na 3 minuty do lampy.
15. Szósta cieniutka warstwa żelu przeźroczystego, na 3 minuty do lampy.
16. Siódma warstwa - grubsza warstwa budująca, odwracam palca w celu ładnego uformowania krzywej C co powoduje brak konieczności piłowania, na 3 minuty do lampy.
17. Przemywam cleanerem i piłuję delikatnie blokiem.
18. Odpylam.
19. Nakładam cieniutką warstwę żelu nabłyszczającego, na 3 minuty do lampy.
20. Na koniec - oliwka.

Chyba o niczym nie zapomniałam.

PYTANIE:

Czy nie za dużo tych warstw uczono mnie nakładać????? Niedługo będę zaczynać pracę z Klientkami i chciałabym żebyście wypowiedziały się na ten temat :)

edytakon
01-06-2010, 11:55
agasol - ja spacjalistką nie jestem, ale jakos duuuzo tych warstw. ja robię tak paznokietek i pazurki dobrze się trzymają.

To i ja zadam pytanie
czy po nałożeniu 1 warstwy clear a przed wykonaniem frencha zmywacie cleanerem warstwe i matujecie blokiem?bo w salonie jedna dziewczyna udzialala mi wskazowek i twierdziła, ze przed nalozeniem jakiejkolwiek warstwy żelu po zmyciu tej warsty klejącej nalezy blokiem lekko zmatowić tipsa i tylko odpylić i już nie przemywać cleanerem. Zastanawiam sie czy te ociupinki nie spowodują zapowietrzania się żelu?

agasol78
01-06-2010, 12:03
agasol - ja spacjalistką nie jestem, ale jakos duuuzo tych warstw. ja robię tak paznokietek i pazurki dobrze się trzymają.

To i ja zadam pytanie
czy po nałożeniu 1 warstwy clear a przed wykonaniem frencha zmywacie cleanerem warstwe i matujecie blokiem?bo w salonie jedna dziewczyna udzialala mi wskazowek i twierdziła, ze przed nalozeniem jakiejkolwiek warstwy żelu po zmyciu tej warsty klejącej nalezy blokiem lekko zmatowić tipsa i tylko odpylić i już nie przemywać cleanerem. Zastanawiam sie czy te ociupinki nie spowodują zapowietrzania się żelu?
No w sumie to sporo tych warstw, ale paznokcie są bardzo delikatne i nie grube. Hmmm sama nie wiem :) A jak Ty robisz pazurki (pytanie do edytakon)??? Ile warstw dajesz?

Elizabeth76
01-06-2010, 12:09
A ja byłam uczona tak:

Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu
PYTANIE:

Czy nie za dużo tych warstw uczono mnie nakładać????? Niedługo będę zaczynać pracę z Klientkami i chciałabym żebyście wypowiedziały się na ten temat :)

łooo jesusicku :wow: a kto cię tak uczyl tyle tych warst kłaśc ??

Annauelle
01-06-2010, 12:12
Wytrzymałosc paznokci nie zalezy od ilosci nakładanych warstw...ale od techniki ich nałożenia...
edytakon - ja przedłuzam w ten sposob pazurki,ktore sa z natury dosc niekształtne...wykonujac tzn. szkielet pazurka...
Wszystko zalezy od żeli...wiekszosc żeli nakładamy na zmatowioną powierzchnie naturalnego pazurka...kolejnych warst sie raczej nie matuje...i nie odtłuszcza.
Chyba,ze pracujemy na zelach Willa Nails,które z jedynych mi znanych zeli moga byc aplikowane na odtłuszczony i nie zmatowiony szkielet :)

Elizabeth76
01-06-2010, 12:18
agasol78 wytrzymałośc paznokci nie zależy nie od ilosci warstw jakie nałożysz żelu czy akrylu tylko od dobrze zbudowanej wypukłości na lini stresu tz. krzywej c .Matko pierwszy raz słysze żeby ktoś kładł tyle warstw żelu

agasol78
01-06-2010, 12:39
agasol78 wytrzymałośc paznokci nie zależy nie od ilosci warstw jakie nałożysz żelu czy akrylu tylko od dobrze zbudowanej wypukłości na lini stresu tz. krzywej c .Matko pierwszy raz słysze żeby ktoś kładł tyle warstw żelu
Ufff, to widzicie takie bzdury mnie uczono na szkoleniu (szkolenie odbywało się w Rzeszowie). A ile warstw dajecie jak robicie frencha i kamuflarz dajecie też??? Kochane jak dobrze, że Was tu mam :)

Annauelle
01-06-2010, 12:58
Ja nakładam lącznie 3 warstwy...ale wszystko zalezy od żeli.

agasol78
01-06-2010, 13:05
Ja nakładam lącznie 3 warstwy...ale wszystko zalezy od żeli.
A jak z frenchem to ile warstw dajesz? A kamuflarzu nie dajesz???

Elizabeth76
01-06-2010, 13:24
A jak z frenchem to ile warstw dajesz? A kamuflarzu nie dajesz???

ja robię tak szkielet clear ,cover ,clear ,nabłyszczam:)

Annauelle
01-06-2010, 14:21
Szkielet clear,cover i zel nablyszczajacy. Ja pracuje glownie na Willi i moge sobie pozwolic,ze klade zel nablyszczajacy na cover. Tymbardziej,ze zel white z tej samej firmy nakladam jak lakier.

agasol78
01-06-2010, 14:49
Szkielet clear,cover i zel nablyszczajacy. Ja pracuje glownie na Willi i moge sobie pozwolic,ze klade zel nablyszczajacy na cover. Tymbardziej,ze zel white z tej samej firmy nakladam jak lakier.
Dzięki Annauelle za odpowiedź :) A może inne dziewczyny się wypowiedzą ile warstw żelu dajecie???

paznokietek1000
01-06-2010, 15:58
ile warstw?? to zależny od zdobienia, przy frenchu to podkład, cover budujący i nabłyszczacz

Elizabeth76
01-06-2010, 16:05
Dzięki Annauelle za odpowiedź :) A może inne dziewczyny się wypowiedzą ile warstw żelu dajecie???

agasol widzę że to cię męczy :D

Żele ze względu na technikę pracy zostały podzielone na dwa rodzaje: na żele jednofazowe i żele dwufazowe.

Żele jednofazowe to takie, która mają właściwości trzech żeli. Żelem jednofazowym możemy zbudować warstwę podkładową, budującą i nabłyszczającą czyli tu masz 3 warstwy :D

Żele trójfazowe składają się z trzech żeli:

Żel podkładowy ( BONDER, BASE GEL), którym tworzymy pierwszą warstwę, nakłada się ją bardzo cienko.
Żel budujący (BUILDER), którym budujemy paznokcia, jedną grubszą warstwą .
Żel nabłyszczający (GLOSS, QUICK FINISH) służy nam do nabłyszczania wykończonych paznokci.

agasol78
01-06-2010, 16:48
Kochana elaxx76 dziękuję za odpowiedź. Ale czy czytałaś jak mnie uczono? Co o tym myślisz? Paznokcie naprawdę nie wychodzą grube i nie wiem, którą warstwę opuścić???? POMOCY!!!!

Elizabeth76
01-06-2010, 17:03
Kochana elaxx76 dziękuję za odpowiedź. Ale czy czytałaś jak mnie uczono? Co o tym myślisz? Paznokcie naprawdę nie wychodzą grube i nie wiem, którą warstwę opuścić???? POMOCY!!!!

Tak czytałam i większej bzury na temat paznokci nie slyszałam :o ja naliczyłam że dajesz 8 warstw żelu razem z nabłyszczaczem :woot: :o ja daje 3 warstwy zelu jeszcze pociagam dodatkowo nabłyszczaczem Ja wszechwiedzaca nie jestem ale ten kto cię tak nauczył to jest.........:porazka: poczytaj na forum dużo cennych rad tu znajdziesz ;)

agasol78
01-06-2010, 17:17
Kochana jesteś! Widzisz właśnie dlatego to wrzuciłam, bo przeczytałam że dajecie mniej i przy tym skraca to czas pracy!

soffii25
01-06-2010, 18:34
nigdy jeszcze nie spotkałam się z tyloma wartwami
ja robię tak jak pozostałe dziewczyny, daję 3-4 warstwy i koniec ;)
Kurs który skończyłam do najlepszych nie należał, ale takich cudów nas nie uczyli ;)

edytakon
01-06-2010, 20:10
Agasol
ja daję tak:
cieniutko clear
cover i na niego ozdoby jesli maja byc
na to clear budujący
i na koniec nabłyszczacz

AguchaG
16-12-2011, 21:30
Czy Clear żel moge uzywac jakos 1 warstwe lakieru np jak robie french?? I przed nablyszczeniem znowu go?

rudzia1985
16-12-2011, 21:51
Ja robie tak, ze jak utwardze bialy to daje cienka clearu na calego i odrazu na nia wiecej do zbudowania krzywej ale nie daje tak jak lakier bo pazur sie zlamie jak o cos pukniesz, chyba ze na mega krotkiego ;)

AguchaG
16-12-2011, 21:54
Czyli np moge zrobic tak ze normalnie przygotuje plytke etc nakleje bialego tipsa bo narazie malowanie zelem frencha mi tak az nie wychodzi jeszcze wypiluje wszystko etc nakladam clear, utwardzam robie np stempel, nablyszczam?

xsunnyolciax
16-12-2011, 22:56
raczej nie, bo będzie za płaski- nieprawidłowo zbudowany.nałóż clear, ale później jeszcze clearem czy tam żelem pink french zbuduj paznokcia, później opiłuj i na koniec stempel i nabłyszczacz ;)

marshall
17-12-2011, 09:28
ja robie tak
/ dezynfekcja
/skorki plus frezarka przy skórkach delikatnie
/matowienie
/tipsy dobieranie i klejenie
/opilowanie
/primer
/gruntujązy żel i 2 min lampa
/maskujacy żel jeżeli frencz i lampa 2 min
/bialy zel a jak robie kolor to nakładam odrazy żel budujacy mleczny i lampa
/po białym żel cler budujący wiadomo że sciagamy wszedzie warstwy depresyje
/opiłowanie i nadanie kształtu
/ jak frecz to juz tylko żel nabłyszczajacy a jak kolorowe zel kolorowy i nabłyszczacz 2 min lampa

na koniec olejek na skorki

milane
13-12-2012, 10:10
Witam serdecznie
mam takie pytanie,od jakiegoś czasu robie pazurki na szablonie i mam pare pytan,bo wydaje mi sie ze cos robie nie tak..
wykonuje szkielet i po utwradzeniu szkieletu przemywam go clienrem opiłowuje go troszeczke,zeby nadac pazurkowi troszke kształtu,nastepnie nakładam cover,końcówka french,buduje krzywa C,piłuje...
niestety pazurki czasami podchodza powietrzem po bokach;( nigdy mi sie to nie zdarzało przy pracy na tipsach,oczywiscie oduwam skórki ,odpylam,primer tak jak zawsze przy pazurkach robonych na tipsie,czy winą może być przemywanie po zrobienie szkieletu?z góry dziekuje za odpowiedzi

asiek
13-12-2012, 10:28
Poczytaj te tematy http://forum.wzorki.info/metoda-zelowa/332-wszystko-o-formach-szablonach-prawidlowe-podlozenie-instrukcje-itp-40.html
http://forum.wzorki.info/metoda-zelowa/9912-rogi-paznokcia-odchodza-od-zelu.html
http://forum.wzorki.info/metoda-zelowa/1229-problem-z-zelem-na-naturalnych-pazurkach-6.html
może tu coś znajdziesz, a najlepiej jakbyś zapytała w pierwszym temacie bo to jest o tipsach ;)

konwalia1515
28-01-2013, 14:43
Mam pytanie. Otóż jak robicie żelem białą końcówkę to robicie jeden palec i do lampy, w tym czasie palec u drugiej ręki i do lampy czy od razu całą rękę i dopiero do lampy?

paula2329
28-01-2013, 15:43
http://forum.wzorki.info/pomoc-pytania-problemy/908-problemy-przy-stylizacji-paznokci-wszystkie-ktorych-nie-ma-w-tematach-53.html
sprawdz tu milane-powinnas znalezc odpowiedz-bo bylo podobne pytanie


konwalia to zalezy od zelu jaki masz.ja do tej pory robilam białym do frencha z activu i on jest sredniogesty,ale nadawal sie do nakladania na 5ciu paznokciach jednoczesnie ,cienkie dwie warstwy.Aktualnie mam perfect withe z PB i jest on bardzo gesty-Prawie konsystencja kremu nivea hehe wiec robie po dwa pazurki dosyc grubo,ze wystarcza jedna warstwa

Martyna.nails
16-02-2013, 20:42
ja zawsze robię białą końcóweczkę po jednym pazurku i w międzyczasie w drugiej rączce,bo jednak zawsze jest ryzyko,że coś spłynie...Naturalnie zależy to od samego żelu,jakiej jest konsystencji,ale żeby nie ryzykować,że praca pójdzie na marne to od razu utwardzam :)

Nysza
16-02-2013, 22:42
Mam pytanie. Otóż jak robicie żelem białą końcówkę to robicie jeden palec i do lampy, w tym czasie palec u drugiej ręki i do lampy czy od razu całą rękę i dopiero do lampy?
to jaką techniką będziesz robić zależy tylko od Ciebie
od Twoich umiejętności, konsystencji żelu i .... od klientki
jak przychodzi mi nerwus, który nie potrafi sekundy utrzymać nieruchomo rąk,
to robię po jednym i do lampy - wówczas jej się nie nudzi i ćwiczy sobie ręce wkładając je na przemian do lamp :D
ja mam wówczas pewność, że nie zniszczy mojej pracy za czym nie skończę ostatniego frencha malować

sandrus
17-02-2013, 00:40
W związku z tym,że używam gęstego białego żelu to kładę go na cztery paznokcie i dopiero do lampy.później druga ręką i kciuk z pierwszej..

asia
18-02-2013, 12:52
dokładnie, najwięcej zależy od systamu żelowego, na którym pracujesz (tzn oprócz umiejętności ;)), każda firma oferuje żele innej konsystencji i poziomu bieli, bardzo ważne jest, aby dobrze się z nimi zapoznać i używać róznych technik, stosownych do konkretnego produktu. np cieżko będzie opanować żel rzadki sposobem do żelu gęstego ;)

nataszka25
12-01-2014, 21:41
Jeżeli chodzi o żel french pink, kolejność nakładania:
-podkład
-końcówka french
-french pink (nakładam go tak jak cover czy po całym paznokciu?)
-clear
proszę o poradę :)

asiek
13-01-2014, 07:53
Jeżeli french pink to tylko tak jak cover ;)

goldengirl
08-07-2015, 19:06
Dziewczyny mam pytanie a jak przedluzam paznokcie zelem jesli dziewczyna nie ma krotkich paznokcie tylko powiedzmy srednij dlugosci ? Musze wtedy je skrocic czy moge forme podlozyc pod taki dluzszy paznokiec????

B-S
08-07-2015, 20:41
Teoretycznie możesz, ale nie powinnaś. Od spodu będzie paskudnie wyglądać, no i tunel będzie kiepski jeśli naturalne paznokcie zostawisz dłuższe.

goldengirl
09-07-2015, 22:55
Chciałąbym jeszcze spytac czy przy uzupełnieniu paznokcia żelowego również uzywam zaciskarki czy tylko przy budowaniu szkieletu??

kasiapelasia590
17-10-2015, 05:38
Zastanawiam sie czy mozna nalozyc jednofazówke pod builder i gloss..jakby zamiast bondera..pomozecie? ;)

annuzi
23-10-2015, 12:18
Tak na chłopski rozum .. to skoro żel jednofazowy przeznaczony jest do warstwy podkładowej, budującej, i wykończeniowej. To myślę że można na cienką warstwę jednofazówki nałożyć żel budujący ... ale to tylko moje myślenie :D
ja z kolei pod jednofazowy nakładam żel podkładowy i jest dobrze :D
najlepiej wypróbuj sama :) i daj znać ;)

mika1982
31-05-2016, 15:58
Witam nie wiem czy dobrze trafiłam z tematem , chciałam ie podpytać czy pod żel nakładać primer? Ja zaczynam dopiero swoja przygode z paznokietkami i nie mam za duzo wiedzy?.Jeśli byłaby taka możliwość to proszę o pomoc.