PDA

Zobacz pełną wersję : Wysuszona skóra głowy!!



Sylwunia83
24-04-2010, 21:29
Witam mam pytanko do was dziewczyny ...Od jakiegos czasu schodzi mi płatkami skóra z głowy i nie jest to łupiez chodze duzo na solarium przyznaje sie i susze włosy suszarka i macham po nich jescze prostownica..Nakładam maski odzywki ale nic nie pomaga włosy sa nawilzone ale skóra glowy swedzi i schodzi...Przy czarnych włosach to duzy problem..Prosze o rade:)

Emist
24-04-2010, 22:10
radzę przejść się do dermatologa...migiem.

sylwia-p_86
24-04-2010, 22:30
Emist ma racje bo tu cos specjalistycznego powinno pomóc i tzreba luknąc czy to nie jakies chorobsko

Sylwunia83
24-04-2010, 22:31
Byłam u lekarza i powiedzial ze to przesuszona skóra glowy i bardziej do fryzjerek powinnam sie zgłosic o porady i nie łazic na solarium:/:

Ewelina83
24-04-2010, 22:34
Ja mialam to samo po solarium-najlepiej jak pujedziesz sie opalac nastepnym razem to zakladaj sobie chustke na glowe to ochroni skore glowy przed nadmieernym opalaniem no i wystarczy ze zrobisz sobie dobry tydzien przerwy i powoli zach´znie wracac wszystko do normy! Duzo odrzywek a najlepiej dac sie skorze i wlosom samym przetluscic-tzn nie myj glowy jak najdluzej jesli jestes w domu i nie ma potrzeby to nie myj!!Mi fryzjerka wlasnie doradzila ze przy takich problemach najlepiej jest myc glowe jak najmniej!

Sylwunia83
24-04-2010, 22:35
o widzisz a ja prawie codziennie katuje bo widac te platki skory i nerwicy dostaje:*

Ewelina83
24-04-2010, 22:37
no to wlasnie nie myj:) Bo jak myjesz i znow suszysz to one ciagle sa przesuszone!Bedzie dobrze:)

Chanti25
24-04-2010, 22:47
Sylwunia a jakim szamponem myjesz głowę tzn włosy? Może być też źle dobrany szampon... Oczywiście polecam zakrywanie włosów i głowy w solarium , gdyż nie przesuszysz wtedy włosów , ani skóry głowy.

Sylwunia83
24-04-2010, 22:50
PANTENE SZAMPON INTENSYWNA REGENERACJA kurcze ale jak od dwoch miesiecy znowu zaczełam chodzic na solarium problem sie pojawił..A jest chanti szmpon nawilzajacy głownie skore a nie same wlosy???

nanami7
24-04-2010, 22:53
polecam head&shoulders :) taki do suchej skóry głowy :) mi pomógł miałam ten sam problem :)

Chanti25
24-04-2010, 22:55
Kurcze to z tego wynika ze szampon masz dobry-chyba że alergia na jakis składnik tego szamponu.... hmmm a może spróbuj ampułek co wsmarowujesz we włosy i skórę głowy Wyniki Szukania w Grafice Google dla http://img.bazarek.pl/117860/9687/593253/100_18552239144af0a730c3eb8.jpg (http://images.google.pl/imgres?imgurl=http://img.bazarek.pl/117860/9687/593253/100_18552239144af0a730c3eb8.jpg&imgrefurl=http://www.bazarek.pl/searchx.php/q,fiolki%2B10%2Bml&usg=__QmNT4WoTDgszd3s2tWsdrbR908A=&h=100&w=100&sz=3&hl=pl&start=13&um=1&itbs=1&tbnid=Tn3Itd6eoDL5ZM:&tbnh=82&tbnw=82&prev=/images%3Fq%3DREVLON%2Bampulki%2Bdo%2Bsuchych%2Bwlo s%25C3%25B3w%26um%3D1%26hl%3Dpl%26client%3Dfirefox-a%26rls%3Dorg.mozilla:pl:official%26tbs%3Disch:1) One maja za zadanie nawilżyć włosy i skórę głowy.

Sylwunia83
24-04-2010, 22:55
jakis w domu mam to zerkne do jakich włoskow jest:)

_kasiunia_4
24-04-2010, 23:04
ja po head&shoulders ( niby przeciwłupieżowy ) dostawałam taki łupież że szok.. więc go omijam jak ognia a używam takiego z apteki teraz i jest ok :) jak się skończy to różnych używam zanim go kupię byle nie head&shoulders

Ewelina83
25-04-2010, 11:32
ja po head&shoulders ( niby przeciwłupieżowy ) dostawałam taki łupież że szok.. więc go omijam jak ognia a używam takiego z apteki teraz i jest ok :) jak się skończy to różnych używam zanim go kupię byle nie head&shoulders
Ja mialam po nim to samo i to w sumie nie tylko ja bo juz duzo opini slyszalam na ten temat:)
W tym przypadku to mi sie wydaje ze zaden szampon nie zadziala od tak bo to nie jest zwykly lupiez tylko spalona skora glowy i przesuszona-wiec trzeba ja pozadnie nawilzyc...
A jesli chodzi o nawilzenie to mozna jeszcze jedwab w skore glowy wsmarowac ! No i jedyne wyjscie to na solarium chusteczke i jak narzadsze mycie glowy i problemu nie bedzie:)

zyza
25-04-2010, 13:29
sylwunia nie wiem czy to ci sie do czegos przyda ale pewnie uzywając pantene zauwazyłas ze wlosy sa brdzo mieciutkie prawda? nie wiem czy stosujesz też odzywkę ale pantene w swoim skladzie posiada jakies woski ktore zamykają łuski wlosa ale także blokują skore na glowie... dla mnie nie bylo lepszego szamponu ale jak zaczęlam stosowac go juz w trzecim opakowaniu zaczelo mi sie cos takiego robić... moja ciotka ktora jest w ameryce fryzjerką powiedzial mi o tych woskach w pantene i zrobilam sobie detoksykacje przy pomocy jakiegos naturalnego szamponu i zmieniłam odzywkę... dlatego mowi sie ze odzywke nie naklada sie na skore glowy... oprocz tego zapwene stosujesz przy prostowaniu jakies specyfiki jak stosowalam loreala ten do prostowania wloswo a oprocz tego jeszcze jedwab... i wlasnie odpadala mi skora platami... teraz obecnie stosuje maskę raz na miesiąc intensywnie odzywiająca z naturalnych skladnikow... sa takie dostepne w Naturze takie pro eko bez chemii ja lubię taką żołtą...
ale powaznie jesli wosk ci zasklepi skore to skora broniąc sie moze zacząc sie sypać podobnie jak łupież... zmień szampon na jakis lagodny jak naturia joaany albo rzepa i zmien odzywkę...
a co do dermatologow to im za chiny nie wierzę... oni badanie robia tylko na podstawie wywiadu przynajmniej u mnie:D

Sylwunia83
25-04-2010, 13:40
zyza mialam odzywke rowniez i uzywam jej;(

Anika
25-04-2010, 16:13
Sylwunia83, mam ciocie, ktora miala straszny lupiez, czy zluszczajaca sie skore na glowie. Stalo sie to dodatkowo uprzykrzajace kiedy zaczelo jej wchodzic na CZOLO!! Wygladalo to co najmniej tragicznie, przyznaje. I wiesz czym to wyleczyla?? NIZORALEM. Sprobuj uzyc Nizoralu z tego co slyszalam to szampon ten zawiera antybiotyk. Fakt faktem wydaje sie byc skuteczny.

zyza
25-04-2010, 17:10
ja ci nie polece uzywac zadnych środkow z apteki a tym bardziej nizoral head&shoulders bo jesli masz przesuszenie skory glowy to mozesz sobie zaszkodzić... sprobuj zmienic nawyki jakie stosujesz dla głowy albo znajdż porzadnego specjaliste dermatologa prywatnie
acha zapomnialam dodać
jak tylko dowiedzialam sie o tym pantene zaczęlam podpytywac klientki 50% z nich mialo łupiez jak uzylo powyzej dwoch opakowań... takze moze to jest metoda :D

Anika
25-04-2010, 19:48
ja ci nie polece uzywac zadnych środkow z apteki a tym bardziej nizoral head&shoulders bo jesli masz przesuszenie skory glowy to mozesz sobie zaszkodzić...

A dlaczego Nizoral mialby byc szkodliwy??

Chanti25
25-04-2010, 22:31
Ja jeszcze dodam ze sucha skóra głowy może być spowodowana zmiana hormonalną lub złą dietą :D

nutella
26-04-2010, 11:38
Witam
ja jako fryzjerka moge jedynie doradzic :
- nizoral (jak to jest lupiez)
- czeste natluszczanie wlosow np. przez maseczke z rycyny
- no albo jak wczesniej wspomniala jakas dziewczyna naturalne natluszczanie czyli rzadkie mycie wlosow np. raz w tygodniu ,az do ustopienia problemu.



Przepis na maseczki z rycynki dla zainteresowanych :

Jeżeli nasze włosy są zniszczone i wypadają zróbmy następującą kurację: 1 żóltko + 1 łyżka oleju rycynowego + 1 łyżka oliwy z oliwek. Wszystko dokładnie wymieszać, lekko podgrzać i nanieść na włosy. Następnie nałożyć czepek, owinąć głowę ręcznikiem i taką maseczkę możemy trzymać nawet całą noc (ale wystarczy również godzinę). Następnie włosy myjemy, a do ostatniego płukania dodajemy sok z cytryny lub ocet jabłkowy. W przypadku, gdy nasze włosy mają tendencję do przetłuszczania, sok z cytryny możemy dodać także do maseczki.

Jeżeli mamy włosy pozbawione blasku zastosujmy mieszankę:
w jednym litrze wody rozpuszczamy 100 ml soku jabłkowego, 100 ml octu jabłkowego, 10 g oleju rycynowego. Wszystko wymieszać i nanieść na umyte i wilgotne włosy. Po kilkunastu minutach spłukać czystą wodą.

przepis dla leniuchow :
dodac lyzke rycyny do odzywki i trzymac 2-5 minut ,po czym obficie splukujemy.

Oczywiscie wszystkie maseczki wykonujemy na umytych, mokrych wlosach.

pozdrawiam i zycze szybkiego rozwiazania problemu

Ewelina83
26-04-2010, 11:56
Moja tesciowa ma problem z lupiezem i pomaga jej tylko Nizoral!
Tu w tym przypadku problem pojawil sie przez solarium przez przesuszenie glowy-mialam to samo wiec wydaje mi sie ze wizyta u dermatologa malo co da jedynie zastosowac sie do wskazowek i poczekac co bedzie dalej-u mnie sie uspokoilo i nie mam z tym problemu odkad zakladam chustke!U mnie problem wygladal tak ze skora nie schodzila mi z calej glowy tylko wlasnie tam gdzie padalo na nia najwiecej swiatla czyli przod srodek i tyl po bokach problem byl mniejszy!Jesli problem by nie zniknal pomimo wszystkich prob jego wyeliminowania go to wtedy mozna szukac rozwiazania u lekarzy!
Z reszta to nie chodzi tylko o solarium- lekarze takze informuja o tym zeby chronic swoje wlosy i skore glowy przed sloncem slonecznym wiec tym bardzeij przed solarium gdzie dawka 15-30 minut w solarium rowna sie calodniowym przebywaniu na sloncu!

rudzia1985
26-04-2010, 12:45
moj facet ma przesuszona skore na glowie - byl u dermatologa, uzywal wszystkie szampony i odzywki jakie pisalyscie i zadna mu nie pomaga a ja dostaje szalu bo wszedzie na jego czarnych ciuchach widac "snieg"
nie chodzi do solarium, nie suszy wlosow suszarka, pracuje w czapce i codziennie myje wlosy - moze to przez to ale jakby nie umyl wlosow to ja bym padla bo pod ta czapka poci mu sie glowa :D

ja tez chodze do solarium i susze wlosy ale jednak nie mam takiego problemu ;)

hersa
26-04-2010, 13:35
ja też tak mam, pojawiło sie jakieś 3 lata temu i nic nie pomaga. To nie jest łupież, prędzej łuszczyca, a po pantene i po odżywce WAX (tej z apteki) to tak mnie łeb swędzi, ze mam ochotę wyrwać wszystkie włosy razem ze skórą. Właśnie nie sypie mi się tak jak łupież tylko płaty mi schodzą i ja to oczywiście rozdrapuję bo mnie swędzi, robią sie strupki i historia się powtarza. U mnie nie ma dermatologa normalnego. Jak byłam u jedynej baby która u nas przyjmuje, powiedziałam co jest grane to nawet nie spojrzała na skórę, tylko z odległości 0,5 metra stwierdziła ze to łupież. Teraz zaczęlam myć głowę takim tanim szamponem za 6 zł wielka butla z brzozą on jest czy coś to jakby trochę lepiej.

rudzia1985
26-04-2010, 13:56
no wlasnie moj ma podobnie, schodzi mu z glowy normalnie jak platki sniegu :(
tez ma strupki na glowie i bardzo czesto sie drapie :( masakra...

korcia225
26-04-2010, 14:56
mi tak skóra schodziła z głowy jak mi fryzjerka skórę popaliła rozjaśniaczem i wtedy nakładałam oliwkę taką dla dzieci na włosy i masowałam głowę owijałam ręcznikiem i po 20minutach myłam głowę i zeszło wszystko polecam:)

zyza
26-04-2010, 14:57
A dlaczego Nizoral mialby byc szkodliwy??

własnie dlatego ze jak jestes chora na grype to czemu nie bierzesz lekow na ospę? chodzi o to zeby niepotrzebnie nie stosowac środkow jak do końca nie wiadomo co to jest... a nizorla jest dośc agresywny i w moim przypadku przy mojej wrazliwosci head &shoulders jest dośc agresywny... i chodzi o to by nawilzyc glowe o ile to jest przesuszenie a nizoral dopiero jesli zostanie stiwerdzony lupiez...
tak jak nutella napisala
to tak jakbym napisala wetrzyj sobie zóltko i troche cytryny to ci przejdzie ale jak nie wiemy z czym mamy do czynienia na glowie to ja wolę nie polecac 'wez to ci pomoze' dlatego mowie zeby nie brala nizoralu...
niech tylko sprobuje zmienic srodki na lagodniejsze a nie na ostrzejsze... wszystko zalezy od stanu glowy...

sylwunia ja jakis czas temu mialam taki klopot ze nagle zaczęly mi wypadac wlosy i dostałam łupiezu... najpierw przestalam rozjaśniać wlosy bo to pewnie przez to... nadal nic... dopiero odstawilam syossa odzywkę skora mi sie uspokoiła i przestała swędzieć :D takze przyczyna moze być bardzo blaha to nie musi byc od razu łupież albo zmiany łuszczycowe...

nutella
26-04-2010, 15:22
sylwunia ja jakis czas temu mialam taki klopot ze nagle zaczęly mi wypadac wlosy i dostałam łupiezu... najpierw przestalam rozjaśniać wlosy bo to pewnie przez to... nadal nic... dopiero odstawilam syossa odzywkę skora mi sie uspokoiła i przestała swędzieć :D takze przyczyna moze być bardzo blaha to nie musi byc od razu łupież albo zmiany łuszczycowe...[/QUOTE]

Tak to prawda czasem przyczyna jest bardzo blaha.
Czasem zle dobrany szampon badz odzywka powoduje wlasnie takie skutki.
Z mojego doswiadczenia moge powiedziec tylko tyle,ze na problemy skorne najlepszy jest szampon pokrzywowy. Moze nie pachnie zbyt zachecajaco ,ale naprawde jest godny polecenia.

Anika
27-04-2010, 00:26
... jak nie wiemy z czym mamy do czynienia na glowie to ja wolę nie polecac 'wez to ci pomoze' dlatego mowie zeby nie brala nizoralu...
niech tylko sprobuje zmienic srodki na lagodniejsze a nie na ostrzejsze... wszystko zalezy od stanu glowy...


Absolutnie sie zgadzam, ze jak nie wiemy z czym mamy do czynienia nie powinno sie eksperymentowac tylko pojsc po fachowa pomoc. A teraz pisze do osob ktore wiedza ze napewno maja lupiez-
A tak serio to nie sadzilam ze jest az tyle odmian lupiezu :wow:

Łupież suchy (łupież zwykły) - najbardziej pospolita odmiana łojotokowa. Objawia się niewielkimi, suchymi płatkami naskórka złuszczającymi się mniej lub bardziej intensywnie na skórze głowy.

Łupież tlusty - cięższa odmiana łupieżu łojotokowego. Objawy są podobne jak w przypadku odmiany suchej, ale złuszczające się kawałki naskórka są większe, niekiedy żółtawe i tłuste. Podejrzewa się, że może prowadzić do łysienia łojotokowego, choć hipoteza ta nie jest jak dotąd w przekonywujący sposób udowodniona.

Łupież pstry - występuje głównie w obrębie klatki piersiowej i objawia się żółtawymi, brunatnymi lub różowymi plamami na skórze. Łupież pstry występuje po okresie dojrzewania, w młodszym wieku pojawia się sporadycznie.

Łupież różowy Giberta - spotykane nazwy obiegowe różowaty, różany, czy nieprawidłowo łupież Gilberta (faktycznie nazwa pochodzi od Camille'a Melchiora Giberta, który opisał tę chorobę w 1860). Jest to odmiana łagodna, a co ważniejsze, ustępująca samoistnie po około 6 tygodniach, bez leczenia. W jej wyniku na tułowiu i kończynach występują różowe, złuszczające się plamy o wielkości do kilku centymetrów. Czasem towarzyszy im świąd - wówczas w leczeniu stosuje się mannitol lub hydrokortyzon.

Łupież rumieniowy - na tę odmianę cierpią głównie mężczyźni, a najczęstsze objawy to ciemnoczerwone lub brunatne plamy na udach i w okolicach moszny. Przebieg najczęściej jest łagodny, a skutki ograniczają się do łagodnego złuszczania naskórka.

Łupież biały - występuje częściej u dzieci i osób młodych. Można go rozpoznać po występowaniu białych plam, najczęściej skupionych w okolicach twarzy i na kończynach. Stosunkowo często obserwuje się swędzenie, a leczenie tej odmiany łupieżu bywa dość przewlekłe.

Sylwunia83
27-04-2010, 10:08
Ja od wczoraj chodze z przetłuszczona łepetyna nałozyłam na skóre serum tłuste jak olej i nawilzam sie zobaczymy jakie bede efekty:good:

evva
27-04-2010, 15:43
PANTENE SZAMPON INTENSYWNA REGENERACJA kurcze ale jak od dwoch miesiecy znowu zaczełam chodzic na solarium problem sie pojawił..A jest chanti szmpon nawilzajacy głownie skore a nie same wlosy???
szampon E45 jest wlasnie szponem do nawilzania skory
glowy i wlasnie jest do takich problemow tylko go chyba w aptece kupisz
:)

kobietazpazurem
28-04-2010, 10:25
Ja walczyłam z wysuszoną głową baaardzo długo, ten łupież mnie dobijał. Używałam chyba wszystkich dostępnych środków na rynku i nic, aż już myślałam, zeby iść z tym do lekarza ale pomyślałam sobie, że skoro od nawet tych delikatnych szampon.ów przeciwłupieżowych nic się nie sprawdza to musze mieć tak delikatną tę skórę że szok. No i kupiłam sobie szampon dla dzieci... Są różne zapachy piękne a łupież jakby ręką odjął. Szampony dla dzieci są najdelikatniejsze i tej głowy nie podrażniają dodatkowo więc polecam może i to się u Was sprawdzi.

jOotka
04-05-2010, 19:15
D e r m a t o l o g !!!!!!


;(

JadziaDax
13-05-2016, 12:47
Zacznij od zmiany szamponu i nie używaj tego samego za długo, bo włosy się przyzwyczajają. Dużą ofertę znajdziesz np.: w Chantal (do kupienia np. na Hebe), nie tylko szamponów, ale też odżywek czy masek regeneracyjnych

Sysynda
20-05-2016, 01:45
Możesz mieć po prostu podrażnioną skórę i tyle. A jak sobie z tym poradzić, przeczytasz tutaj Wrażliwa i podrażniona skóra głowy ? jak ją pielęgnować, by zmniejszyć swędzenie i zaczerwienienie na głowie? | S.O.S Uroda - Porady , Kosmetyka SPA - SOSuroda.pl | Serwis poświęcony tematyce urody i nie tylko : Aktulaności, Porady , pytania i odpowi (http://www.sosuroda.pl/wrazliwa-i-podrazniona-skora-glowy-jak-ja-pielegnowac-by-zmniejszyc-swedzenie-i-zaczerwienienie-na-glowie) Też tak kiedyś miałam, na szczęście zmiana kosmetyków pomogła.

basia08
25-05-2016, 14:22
Uważam, że koniecznie powinnaś udać się do dermatologa. Warto spróbować domowych sposobów, polecam maskę z miodu i cytryny :) i nawilżające szampony do włosów. Warto zaopatrzyć się w te naturalne, w pełni wykonane z naturalnych składników, bez parabenów i SLS.. zobacz tutaj mają :Szampony bez SLS do włosów. Delikatne i ekologiczne szampony do pielęgnacji włosów. - kosmetyki naturalne - sklep Matique (http://www.matique.pl/pl/szampony_k24s1.html) :)

EweK
18-09-2016, 21:52
może to łojotok, lepiej skontaktować to z lekarzem

Kieco1
28-09-2016, 20:40
Ocet jabłkowy dobrze wpływa na stan włosów, ale może przynieść ulgę również swędzącej skórze głowy. Ocet przywraca prawidłowe pH oraz zabija bakterie i grzyby, które mogą być odpowiedzialne za przesuszenie i łupież .
Jak używać octu jabłkowego na skalp? Dobrym sposobem jest zrobienie własnej odżywki. W buteleczce ze sprayem łączymy równe ilości wody i octu jabłkowego. Następnie spryskujemy skórę głowy, zostawiamy na kilka minut, po czym myjemy włosy ziołowym szamponem. Kurację octem jabłkowym należy przeprowadzać co drugi dzień, by szybko zauważyć pozytywne rezultaty.

JadziaDax
24-09-2018, 23:19
Mi tutaj sprawdziła się seria Elastabion Floslek, kompleksowa pielęgnacja skóry i włosów.

JadziaDax
22-10-2018, 23:18
Myj głowę Elastabion Floslek, mi bardzo pomógł.

ell
21-08-2020, 12:28
Ja bardzo lubię myć odżywką, bo wtedy dłużej mam świeże włosy, aczkolwiek wymaga to więcej czasu. Osobiście najbardziej lubię odżywki i maski z serii Nature Box (ja mam różową i zieloną, miałam kiedyś też czerwoną, wszystkie świetne).

Druga odżywka jaka się u mnie super sprawiła to odżywka z serii Delpos https://delpos.pl/ . Stosowałam ją razem z szamponem oraz wcierką w skóre głowy i rezultaty bardzo dobre. SKora głowy odżywiona, włosy wzmocnione.
Zauwazylam ograniczenie wypadania włosów oraz włosy, które miałam na głowie były mocniejsze oraz lepiej odżywione.

agus123
30-06-2021, 01:44
Tego typu wysuszenie skóry może być spowodowane przez łuszczycę. Sama łuszczyca charakteryzuje się m.in. wykwitami. Czy zauważyłaś je na swojej skórze? Więcej informacji na temat łuszczycy można znaleźć w tym miejscu: https://www.ducray.com/pl-pl/luszczyca :-). Ducray posiada preparaty, które pomagają w walce z tą chorobą.