PDA

Zobacz pełną wersję : Dzieciaczkowo - pieluchy, zupki, radości i troski



Yasumi
25-04-2010, 18:00
Wszystko o malenstwach i dla nich,pomocne linki,sklepiki,dobrzy specjalisci w dziedzinie pediatrii i neonatologii,skarbnica wiedzy w malym palcu..piszemy..!!

---------- Dodano o godzinie 17:00 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 16:57 ----------

Ja zaczne-pampersy na sztuki,fajne,ekologiczne,wyprobowalam na pupce moich trojaczkow ,polecam :)



Pieluchy Newborn 2-4kg (http://pieluchy.net/index.php/cPath/46)

sadira
25-04-2010, 18:14
Fajny temat :)
Ja dodam domowy sposób na ząbkowanie: przekroić ząbek czosnku, czysty :) palec posmarować sokiem i na dziąsełko w miejscu wyżynającego się ząbka. Działa odkażająco, znieczulająco i ząbek szybciej wyjdzie, wypróbowałam na moim maluchu :D

nanami7
30-04-2010, 20:24
Jak kobieta jest w ciąży i słucha muzyki, która ją uspakaja to kiedy urodzi dziecko i maluch jest zdenerwowany i płacze to powinno mu się puścić tę muzykę, której słuchało się w ciąży. Maluch powinien się uspokoić :)

Agusia_pa2
30-04-2010, 21:05
A ja wam podam fajną stronkę dla starszych maluchów z kolorowankami i innymi zadaniami do wydrukowania...
Coloriages pour enfants. Le coloriage c'est coloriez .com ! (http://www.coloriez.com/) dzial coloriages to kolorowanki :) Często z niej korzystam :)

Yasumi
01-05-2010, 03:45
bardzo fajna stronka :)

klanat
01-05-2010, 04:16
Świetna strona!!! moje córki będą jutro zachwycone!!!!

Yasumi
01-05-2010, 13:35
Szafka.pl - szafa każdej mamy (http://szafka.pl/)

bardzo fajna stronka,ktora odkrylam przedwczoraj :)

mozna sie niezle obkupic za pare zl lub wymienic nioepotrzebne juz rzeczy

KaMiLaC.
04-05-2010, 15:37
ja sie dzis dowiedzialam ze moj malutki ma nietolerancje laktozy :( i z cyca musimy na mleko lecznicze przejsc :( dostalismy recepte na nutramigen 1 :) ktoras dawala dziecku to mleko?? podobno ma ochydny smak i zapach, ale czyni cuda z brzuszkiem dziecka, bo nie ma kolek, bolow itp :)

Anna Kula
04-05-2010, 15:39
kamila a czy sie objawia ta nietolerancja laktozy?

nanami7
04-05-2010, 16:07
portal szafka.pl jest rewelacyjny. Wiele fajnych rzeczy można tam znaleźć za niewielkie pieniądze.:)

KaMiLaC.
04-05-2010, 16:10
objawy sa bardzo podobne do kolki - placz, napiety brzuszek, gazy, zielona kupka itd.
mozna to myslic z kolka, ale dziecko na piersi ma rzadziej kolki niz to na mleku w proszku :) po nakarmieniu dziecka piersia od razu pojawiaja sie te objawy :( przy kolce objawy sa pozniej widoczne i kolka atakuje mniej wiecej o tej samej godz - wieczorem lub rano :( a nietolerancja po kazdym karmieniu daje znac o sobie, ze cos dzidziusiowi nie pasuje :(
to samo mialam ze starsza pociecha tylko ze w 4 m-cu sie ujawnila jak juz zoladek dziecka "dojrzal" :( a teraz bardzo szybko sie pojawila nietolerancja :(
no nic - zobaczymy jak bedzie z tym mlekiem :)

samaron
04-05-2010, 16:21
Ja podawałam swojemu nutramigen, a raczej próbowałam, bo to jest takie paskudne, że nie chciał pić.
Mój miał skazę białkową, więc przez długi czas byłam na ostrej diecie, w końcu lekarz polecił, żebym sama jadła nutramigen, w celu wzbogacenia diety, bo na samych marchewkach i ziemniakach dobrego mleka bym nie miała.
Przebrnęłam ledwie przez półtorej puszki, w postaci naleśników i innych takich, bo pić się tego nie da.
Jeśli chodzi o dzieciaczki, to maluszki nie mają na tyle wykształconych kubków smakowych, żeby wyczuć ten ostry gorzki smak, wszystko smakuje im jak mleko matki, więc jeśli podejdziesz do tego na spokojnie, to powinno być ok.
Jedne dzieci piją inne plują, mój był z tych drugich, ale może Twój będzie należał do pierwszej bandy:D

KaMiLaC.
04-05-2010, 17:14
oby Sami :D i dzieki za rade :*

Sami a ile Twoj mial jak stwierdzili skaze?? :)

samaron
04-05-2010, 17:21
Jakieś 2 tygodnie, zaraz na pierwszej wizytacji położnej, ale wcześniej zadzwoniłam do lekarza, pediatry - alergologa.

KaMiLaC.
06-05-2010, 14:56
Jedne dzieci piją inne plują, mój był z tych drugich, ale może Twój będzie należał do pierwszej bandy:D

Mój jednak głodomór i z tej pierwszej bandy :skacze:

sadira
06-05-2010, 17:43
Mój Żuczek ma skaze, ale na szczęście nie tak silną, wystarczyło, że z diety wyeliminowałam nabiał, ale teraz powoli wprowadzam do swojej diety jakiś jogurcik co jakiś czas i sprawdzam czy go sypnie. jogurty są oki, ale jak się połasze na kawałek żółtego sera to od razu go sypie :(

korcia225
06-05-2010, 23:23
ja podawałam swojej niuni sztuczny pokarm juz w 2 miesiącu na z miane z cycem i nie miała koki ani razu wiec to chyba nieprawda że dziecko karmione sztucznie ma częściej koli mija kolezanka karmiła tylko cycem i to co 30minut i mała miała takie kolki ze ja wykrecało

KaMiLaC.
08-06-2010, 09:16
prawda korcia ;) kazdy lekarz ci to powie :D a kolezanka jak karmila co 30 min to najzwyczejniej w swiecie sa 2 opcje: albo dziecku bylo za malo i krzyczalo, albo sie przejadalo bo co 30 min dostawalo :D albo kolezanka nie uwazala z jedzonkiem :D

my juz po pierwszych szczepieniach :D bylo super - mały dzielny jak na faceta przystalo :D szczepilismy standardowa szczepionka - 3 kłucia :D poszlo bardzo gładko i oby tak przy kazdym ^_^
przed nami dziecko dostalo szczepionke skonfigurowana i z placzu tak sie zaniosl placzem ze zemdlal :(masakra! :placz::placz:

kachna831
08-06-2010, 10:31
Fajny temat :)
Ja dodam domowy sposób na ząbkowanie: przekroić ząbek czosnku, czysty :) palec posmarować sokiem i na dziąsełko w miejscu wyżynającego się ząbka. Działa odkażająco, znieczulająco i ząbek szybciej wyjdzie, wypróbowałam na moim maluchu :D

Muszę wypróbować, mojej Niuni akurat wyżynają się dwa ząbki jednocześnie...

Ja lubię kupować córci ciuszki na www.modneubranka.pl

RoksiSK
16-09-2010, 15:45
Dziewczyny pomóżcie ;] muszę kupić krzesełko dla synka - skończył 7 m-cy. Starszemu było niepotrzebne, więc nie kupowałam. Na co zwrócić uwagę przy zakupie? Jakie modele polecacie? Na necie jest tego masa, a ja nie mam pojęcia które... Może być z tych droższych, bo wolę dołożyć, niż później narzekać;)

Andziapl1
16-09-2010, 15:56
Hej!
Ja kupiłam swojemu synowi krzesełko drewniane cos w tym stylu
KRZESEŁKO KLUPS AGA I DO KARMIENIA TEAK 2 W 1 (1216228698) - Aukcje internetowe Allegro (http://allegro.pl/krzeselko-klups-aga-i-do-karmienia-teak-2-w-1-i1216228698.html)
jestem z nigo bardzo zadowolona jest stabilne i funkcyjne!tylko troche ciężkie ale mam pewność że się nie przewróci do tyłu :) sąsiadka ma plastikowe i nie jest zadowolona bo ciągle się przesowa gdy dziecko się odpycha!!

RoksiSK
16-09-2010, 16:05
Andzia a ono ma pasy do zapinania bobasa?

Andziapl1
16-09-2010, 16:11
Nie nie ma!szkoda właśnie tego jest minus!chociaż nie zdażyło mi się żeby przełożył noge lub coś takiego!

edytakon
16-09-2010, 16:11
A ja mam BABY ONO i sprawuje się doskonale a używam je już dla drugiego dziecka i NIC się nie dzieje:)
KRZESEŁKO DO KARMIENIA Baby Ono nowa lepsza cena! (1220490747) - Aukcje internetowe Allegro (http://allegro.pl/krzeselko-do-karmienia-baby-ono-nowa-lepsza-cena-i1220490747.html)
tylko mam starsza wersję, ale widzę ze tylko ceratkę zmienili :)
Dla pierwszej mialam drewniane, taki stoliczek+kresełko, ale szybko się rozklekotało a z tego korzystam już wsumie 2 lata i nadal jak nowe. do tego łatwa w czyszczeniu (dwie plastikowe tacki do jedzenia, na siedzeniu ceratka) i dziecko na poczatku (pierwsze obiadki) jadło na pol lezaco (przepraszam za brak pl znakow, ale zaraz mi sie wiesza klaw)

sylla
16-09-2010, 16:12
Miałam krzesełko podobne do tego które poleca Andzia. Było świetne tzn. jeszcze jest tylko że na strychu. Krzesełko ma zapięcie i dziecku nic w nim nie grozi. Ponadto gdy maluch już podrośnie można zdjąć część z krzesełkiem. Dolną cześć się odwraca w odpowiedni sposób i można z niego zrobić mały stoliczek i dosunąć siedzisko z góry. Super sprawa dla dzieciaków do rysowania itp.
Dodatkowo krzesełko jest wykonane z nieprzemakalnego materiału. W razie wypadku wystarczy tylko przetrzeć. Jest super w utrzymaniu czystości a to też ważne.

betisska
16-09-2010, 16:12
Ja mojemu Synkowi kupilam takie:
KRZESEŁKO PEPE NAJNOWSZA KOLEKCJA+KURIER GRATIS!! (1216894730) - Aukcje internetowe Allegro (http://allegro.pl/krzeselko-pepe-najnowsza-kolekcja-kurier-gratis-i1216894730.html)
I naprawde jestem z niego super zadowolona!
Maly ma juz 22 miesiace i sam sobie wchodzi na krzeselko. Ma kilka pozycji oparcia oraz wysokosci siedzenia. Jest super. A przy tym bardzo bezpieczne i stabilne.

edytakon
16-09-2010, 16:13
co do pasów posiada :)
odpychanie tez mozna zniwelować (ma hamulce) moge polecić na 100%

Andziapl1
16-09-2010, 16:20
No moja sąsiadka może ma jakiś kiepski model nie ma hamulców!Napisałam poprostu jej zdanie jak się wypowiadała na temat jej krzesełka ja osobiście plastikowego nie mam więc niewiem jaki jest w praktyce!

edytakon
16-09-2010, 16:24
tymbardziej,ze mam porównanie (dla drugiego dziecka trzeba bylo dobrze posklejać krzesełko drewniane zeby nadal dalo się je uzytkować)
co do stoliczka to fajna sprawa, ale moje nie luboa tak siedzieć (woą zestaw z IKEI) stół większy i iecej kredek można porozrzucać :)

klanat
16-09-2010, 16:29
Ja powiem o innych aspektach niż wizualne
Moim zdaniem ważne jest żeby krzesełko było regulowane i mialo siedzonko zmywalne:)
Regulowane tzn żeby stolik sie przesuwał w przód i tył to najważniejsze wiem z doswiadczenia sama mam dwa w domu.
Chicco Happy Snack Highchair - Pink Scribble : mothercare- Nursery Equipment, Maternity Clothes & Baby Shop (http://www.mothercare.com/Chicco-Happy-Snack-Highchair-Scribble/dp/B001CC0FMI/sr=1-3/qid=1284643599/ref=sr_1_3/279-7293019-7366952?_encoding=UTF8&m=A2LBKNDJ2KZUGQ&n=42862041&mcb=core)
to jest fajne :)
I plus takiego krzesełka bardzo malo miejsca zajmuje jak sie go złozy a to ze stolikiem sie nie sklada

RoksiSK
16-09-2010, 16:31
Edytakon i Betisska - boskie foteliki - i te funkcje - pewnie któryś z nich wybiorę.
Co do drewnianego i tej funkcji, że można później zrobić stolik - to akurat nie jest mi potrzebne bo straszemu kupiłam już jakiś czas temu stolik z Ikei i dwa krzesełka (chyba przewidziałam, że drugie się może przydać :D)

Klanat fajne to z Chicco:D Tu masz rację - musi być powierzchnia zmywalna:P i to łatwo zmywalna :D

U mnie takie krzesełko może stać rozłożone, bo mam miejsce w kuchni.

Mam jeszcze pytanie do Edytakon i Betisska - czy te podane przez Was krzesełka są stabilne, tzn. czy nie są wywrotowe?

Andziapl1
16-09-2010, 16:33
To też zależy od firmy Ja mam z firmy FOX INDUSTRIE.Poleciła mi go ciotka słóżył jej do dwójki dzieci potem oddała go siostrze która ma też dwójke dzieci i ma go do tej pory i nic z nim nie jest jest w takim samym stanie tylko może siedzisko zmieniło troszke kolor od czyszczenia!Widziałam go i dlatego się zdecydowłam na taki model!!
A co do przesuwania blatu w przód i wtył to oparcie jest rególowane i bez problemu można wyjąć dziecko! :)

klanat
16-09-2010, 16:37
Roksana znalazlam polskiego linka ale te co dziewczyny dały z allegro sa śliczne :)
Wszystko dla niemowląt. Zabawki, artykuły dziecięce, foteliki, wzki. - KRZESEŁKO DO KARMIENIA dla dzieci CHICCO HAPPY SNACK, SEVENTY (http://superbobo.pl//index.php?products=product&prod_id=2374&utm_source=nokaut.pl&utm_medium=cpc&utm_campaign=2010-09&utm_content=2374)

RoksiSK
16-09-2010, 16:38
Dziękuję :*

edytakon
16-09-2010, 17:18
Moje jest stabilne moja mala (roczna czesto w nim staje i jeszcze nie zdazylo sie jej wypaść;)
poza tym ten blacik z przodu się sciaga i pozniej do stołu mozna dostawić (naszego jadanego) :) jk dla mnie najlepszy zakup

betisska
16-09-2010, 17:21
RoksiSK są bardzo stabilne. Mój Synek jest bardzo ruchliwym dzieckiem i nawet podskakiwał w tym krzesełku, odpychał się nóżkami od stołu i nic się nie działo:) Naprawdę polecam, bo bezpieczeństwo Dziecka jest najważniejsze!

RoksiSK
16-09-2010, 17:33
Dziewczyny a kiedy zaczęłyście maluchy w krzesełku sadzać? Mój leniuszek jeszcze sam nie siada, woli jak go noszę ;) a mój kręgopsłup już się buntuje...

Tutaj znalazłam bardzo podobne do tego z PEPE - identyczne prawie wymiary http://allegro.pl/krzeselko-do-karmienia-4baby-kid-continental-hit-i1221966496.html - śliczne jest to z pandą :D

edytakon
16-09-2010, 18:31
moje jak siedzialo podparte to juz wolalo samo siedzieć niż z przylepioną mnie :)

a tak powaznie to mały siedział w tym od ok. 5-6 mca najmłodsza od 5go ,ale ona od 6 sama już siadała wiec była dość silna

betisska
16-09-2010, 18:38
No mój Mały też silny chlopak:) Jak miał pół roku to siedział, a nawet czasem mi zasypiał w tym foteliku:) Oparcie jest rozkładane więc się wysypiał hihi

RoksiSK
16-09-2010, 21:39
Starszy synek jak miał 7 m-cy to sam już siadał (oglądała fotki i porównywałam :D) a Sebastian tylko na rączki - masakra, bo chodzę przemęczona i z wiecznie obolałym kręgosłupem...

klanat
16-09-2010, 22:16
Wszystko zależy od dzieciaczka ale ja moje dziewczyny sadzalam w to krzeselko nie tylko do jedzenia ale tez kladlam zabawki i ksiazeczki zapinalam w pasy i siedzialy czasami tak nawet godzine :)
Super jest tez dac miseczke plastikowa pełną chrupek np flipsow i godzina z głowy :)

RoksiSK
17-09-2010, 10:39
Super jest tez dac miseczke plastikowa pełną chrupek np flipsow i godzina z głowy :)

Brzmi jak marzenie :]

Zadzwoniłam dziś do sklepu, gdzie kupuję często dla dzieciaczków różne rzeczy i mają krzesełja PEPE :D aż sę zdziwiłam, bo widziałam u nich tylko drewniane. Więc już nie będę szukała dłużej.

Dziękuję dziewczyny za pomocy i porady - jesteście Kochane :kwiatek:

majkarodzik
16-10-2010, 22:57
Mamuski jak mam ulzyc mojej Juli przy zabkach, zadne masci nie pomagaja. jutro zakupie jeszcze czopki przeciwbolowe:( a juz nie wierze ze pomoga

rudzia1985
16-10-2010, 23:04
kolezanka podaje synkowi masc Sachol, ale na prawde w takiej ilosci tyle co nic
to silna masc, moze ustanie ale osobiscie nie proponuje bo zalecana dla dzieci od 3 lat ;)
jednak ona sie uparla i twierdzi, ze pomaga...

choc przy zabkowaniu u malutkich dzieci tak jest, ze bole sa silne i praktycznie nic nie pomaga, ewentualnie herbatka z rumiankiem, o ile mi sie ziolko nie pomylilo :)

majkarodzik
16-10-2010, 23:27
Rudzia- dziekuje, jutro zakupie moze pomoze:)

krasnaludka
19-10-2010, 21:29
nam najbardziej sprawdził się żel dentinox n, rewelacja nic innego!!! poza tym można kupić taką fajną siateczkę do jedzenia dla takiego bobasa np NUBY GRYZAK GRYZACZEK DO PODAWANIA POKARMU OWOCOW (1266282804) - Aukcje internetowe Allegro (http://allegro.pl/nuby-gryzak-gryzaczek-do-podawania-pokarmu-owocow-i1266282804.html) wkładasz tam jabłko marchew itp wcześniej schłodzone dzieciak traktuje to jako gryzak a do tego sobie ulża.

donna69
19-10-2010, 21:34
Mamuski jak mam ulzyc mojej Juli przy zabkach, zadne masci nie pomagaja. jutro zakupie jeszcze czopki przeciwbolowe:( a juz nie wierze ze pomoga


spobuj poszukac w Polsce Globulki "Osanit"
sa to malutkie kuleczki Homeopatyczne.
moje oba chlopaki super cicho przeszly zabkowanie.
tez probowalam wszystkiego i one sie najlepiej sprawdzily:ok:

RedSunset
19-10-2010, 21:55
u mnie podobnie, tylko dentinox pomagał...także mogę polecić

rudzielec
20-10-2010, 00:13
u nas obylo sie bez placzu w czasie ząbkowania, ale kupilam mimo wszystko bobodent rumiankowy prosto z lodowki daje ukojenie na zabki... od jutra bede pilnowala polrocznego malucha, nie wiem jak dam sobie rade bo mam swojego poltora rocznego...;/ ale coz...mam nadzieje ze dam rade;]

majkarodzik
20-10-2010, 00:30
Dziekuje Wam kochane z calego seduszka:) jak dobrze Was miec:*

krasnaludka
20-10-2010, 19:30
i życzymy powodzenia w walce z ząbkowaniem mój mąż mówi :"jest kobietą musi się przyzwyczajać do bólu"...z każdym nastepym będzie łatwiej

zyza
07-11-2010, 14:52
Basiulka karmisz cyckiem?
jezuuuuu ja musze przejsc na butlę bo moj maly je spokojnie tylko jak ma butle przy cycku sie wyrywa, krzyczy, nalyka sie powietrza i potem dalej krzyczy bo go gniecie w brzuszku powietrze trzeba go z godzine nosisc zeby wszystko sie odbeklo tak wiec dziewczynki ciezaroweczki z doswiadczenia mlodej mamy mowie wam nie dajcie sobie nakarmic dziecko butlą w szpitalu! jesli chcecie karmic piersią od razu cycek jesli butla to butla ale nie ma mieszania :D

z racji dodatniego mojego GBS nakarmili mi butla bo ja bylam na antybiotyku po porodzie i musieli ,wiec walczylam kolejne 3 dni zeby z wrzaskuna nauczyc cyca... :D i szczegolnie jesli dzieci sa bardzo zywiolowe... moj dawla mi czadu juz w brzuchu bo na ktg normy spelnial w 10-15 minut (po tym tez mozna poznac ze dziecko bedzie zywiolowe)

a tak wogole to nigdzie tutaj nie mozna pogadać o noworodkach a chcialabym od czasu do czasu pogadać z mlodymi mamami jak after basia czy kamilą...
ale nie chce zakladac nowego tematu bo jest temat nasze dzieci:) ktos widzi jakies rozwiązanie?

zyza
08-11-2010, 18:22
nooooo to temat trzeba odswiezyć :D
hahahahaha
czyli temacik jest to mam nadizeje ze sie rozkręci bo jak mam chwile wolnego to lubie podpytać :D

ja sie obecnie borykam z kupą... znaczy sie chyba moje dziecko zaczyna sie regulowac jakos bo kupa jest albo jedna na dzien albo wcale a za to na nastepny dzień sa dwie...
czy przy przejsciu z cyca na butle to norma? miala ktoraś tak? wiadomo teraz to mnie caly czas kupa niepokoi :D

korcia225
08-11-2010, 18:34
zyza nie zgodzę się z tobą moja mała była karmiona butla w szpitalu przez prawie 2 dni a cyca potem ciągła normalnie i jeszcze była dokarmiana butla bo ja miałam mało pokarmu a mała miała żółtaczkę i musiała byc w inkubatorku dopiero w domu dostawała cyca co 2 godzinki i butle z woda albo koperkiem

rudzia1985
08-11-2010, 19:11
Zyza dwie kupki na dzien lub wcale ?
to nic :D moja sasiadka czasami ma z malym tak, ze go nakarmi - kupa - przebierze i po 15 min kupa, po kilku godzinach kupa :P i nie to ze rozwolnienie albo cos, normalna, zwykla kupka :)
czasami sie zdarza, ze przez kilka dni nie ma ale ja to nie nie pokoi bo juz nie raz tak mial, chyba regulowanie sie organizmu...niestety ona nie karmila piersia bo nie mogla, ale kilka razy zmieniala mleko bo maly ciagle kolki i wymioty...juz sie uspokoilo :)
teraz ma inny problem - maly ma juz 10 miesiecy a nie raczkuje, tylko sie czolga i lekarze panika bo tak byc nie powinno :huh:
zapisali go na zajecia gimnastyczne - przesada ? moim zdaniem tak, bo nie kazde dziecko musi raczkowac ;)

Nnisiaa
08-11-2010, 21:39
Zyza tak jest na butli ze nie ma kupki po kazdym karmieniu....mysmy mieli roznie jedna dziennie czasem dwie czasemw cale...a czasem nawet 1 na tydzien .....takze nie martw sie tym jesli ma,luch jest na butli:)

szpila59
08-11-2010, 22:46
Zyza dwie kupki na dzien lub wcale ?
to nic :D moja sasiadka czasami ma z malym tak, ze go nakarmi - kupa - przebierze i po 15 min kupa, po kilku godzinach kupa :P i nie to ze rozwolnienie albo cos, normalna, zwykla kupka :)
czasami sie zdarza, ze przez kilka dni nie ma ale ja to nie nie pokoi bo juz nie raz tak mial, chyba regulowanie sie organizmu...niestety ona nie karmila piersia bo nie mogla, ale kilka razy zmieniala mleko bo maly ciagle kolki i wymioty...juz sie uspokoilo :)
teraz ma inny problem - maly ma juz 10 miesiecy a nie raczkuje, tylko sie czolga i lekarze panika bo tak byc nie powinno :huh:
zapisali go na zajecia gimnastyczne - przesada ? moim zdaniem tak, bo nie kazde dziecko musi raczkowac ;)
Rudzia raczkowanie dla malucha jest bardzo ważne :) Ćwiczy miesnie, rozwija kręgosłup, rozwija nawet inteligencję dziecka i mowę. Chcoiaż zgadzam sie , że lekarze troche przesadzają... często dzieci właśnie zaczynaja raczkowac około 10-zz miesiaca życia, no ale gdyby dziecko nie raczkowało jeszcze kilak miesięcy to juz byłby poważny powód do niepokoju.
No ale skoro dziecko został ozapisane na zajęcia gimnastyczne to i tak przyniesie mu to same korzyści :D

rudzia1985
08-11-2010, 23:04
Szpilcia, ja nie wiem, nie pamietam czy raczkowalam ale moj chlop po 8 miesiacach juz chodzil na dwoch nogach, podobnie jego mlodsza siostra, reszta rodzenstwa raczkowala, takze nie zgodze sie z tym, ze dziecko musi raczkowac ;) a jak nie raczkuje to powazny problem zaraz i zajecia gimnastyczne, ktore i tak mu nie pomoga bo jak organizm nie chce to nie...
a sasiadki synek normalnie sam siedzi, w lozeczku stoi, rozwija sie prawidlowo, psuje, rozrabia, gaworzy po swojemu, i drze sie rano na rodzicow, ze maja go wyjac z lozeczka bo on juz wstal :P jak normalne zdrowe dziecko, a gdy trzymasz go za raczki to jakby mogl to juz by biegal, moze przejdzie okres raczkowania i zacznie chodzic :)
teraz beda go sadzac w chodziku, zobaczymy...
syn zas od mojej szefowej corki ma prawie 4 lata i jeszcze robi w pampersy, a innej kolezanki synek ma 7 lat i nosi pampersy - tu bym powiedziala, ze cos nie hallo ;)

nanami7
08-11-2010, 23:28
Raczkowanie raczkowaniem, chodzenie chodzeniem, a ja Wam powiem, że lekarze wyolbrzymiają czasami...
A czy to normalne, żeby 3-letnie dziecko nie mówiło ??
Albo mówiło półsłówkami i nikt go nie rozumiał ?
Może i nie, ale powiem Wam, że mój kuzyn tak miał.
Nie mówił, wszyscy się bali, że się źle rozwija.
Teraz młody ma lat 8 i normalnie się rozwija, tylko zaczął mówić "trochę" później ... ;) Chyba z lenistwa, bo inaczej nie można tego wytłumaczyć.

Kamyczek:)
09-11-2010, 14:31
No jakby nie patrzec to kazde dziecko jest inne:) Jedno szybciej mowi,a drugie szybciej chodzi!! No coż trzeba dziecko jakos zachecać do działania..

zyza
09-11-2010, 21:41
ja bede miala pozamiatane... dziecko ma 1,5 miesiaca a w kapieli kombinuje jak zrobic mostek, probuje stawac na nogach, glowe unosi juz tak wysoko ze patrzy na wprost leząc na brzuszku... i chociaz nie pozwalamy mu bo slaby kregolup to cwaniak juz kombinuje...

nawet probuje sie przewracac z plecow na bok...

takze widzicie kazde dziecko inaczej sie rozwija a to moje smoczysko jest strasznie silne :D

zyza
09-11-2010, 21:46
to mialaś szczescie Korcia :D moj nie chcial i koniec :D tak samo znajomej synek dokladnie to samo...
a jak z nim walcze i zmuszam do cycka to nalyka sie powietrza i boli go brzuszek i ryczy glosno... (nie kolka bo wystarczy ze po dlugim ryku mu sie odbeknie nawet po 2 h od jedzenia i przestaje plakac)
takze ja kosztem bolu dziecka nie bede dawac mu cycka kiedy nie chce bo potem cierpi...
je cycka tylko w nocy kiedy spi bo wtedy nie wie ze to cycek...

afterglow
10-11-2010, 16:37
zyza czasami po jedzeniu ja mojego nosze storcem na rekach nawet pol godziny zeby mu sie porzadnie odbilo. Moze byc tak jak mowisz, kiedy dziecko nie odbije dobrze. Moj tak mial, ze chcial jesc, ale po jedzeniu nie spal. Bo charczal odksztuszal. Dopiero kiedy zauwazylam, ze beka na odwal sie po jedzonku, a po godzinie konkretnie, to dluzesz nosilam do odbicia i problem zniknal. Widocznie maly Twoj jadl lapczywie, lykal duzo powietrza i teraz karmienie piersia kojarzy mu sie z np bolem brzuszka czy uczuciem niekontrolowanej pelnosci. Tak sie dzieje, kiedy pokarm przygniecie banke z powietrzem w zoladeczku. Ale mowi, NOSIC NOSIC i jeszcze raz NOSIC. Wiem, ze to niekulturalne z tym bekaniem, ale na prawde, im wiecej razy mu sie beknie tym lepiej. Moze sprobuj na razie odciagac pokarm i karmic go butelka swoim mleczkiem, a kiedy znowu bedzie mial przekonanie ze smak Twojego mleka nie przysparza mu niekomfortowych momentow sprobuj wrocic do piersi.

Ja swojego karmie cycem i raz dziennie podaje herbatke koperkową w butli. Nie widze, zeby mial problem z piersią później :)

a karmienie butla w szpitalu a pozniej piers to nie ma znaczenia. Powaznie, mi malego tez dokarmiali w szpitalu butla i sztucznym mlekiem, bo po porodzie ciagle chcial jesc, a nie mialam pokarmu. po 20h porodu bylam tak zmeczona ze nie kontrolowalam czy karmie czy spie wiec w nocy moj maly byl karmiony butla. To nie ma znaczenia Kochana, uwierz mi. Jedyne co moze byc powodem to to, ze z butli je sie latwiej, bo nie trzeba wkladac tyle wysilku w ssanie, ale im czesciej przystawiasz tym maluch wiecej sie uczy. A w naszym przypadku, poltora miesiaca, to dopiero START w umiejetnosci karmienia piersia :)

Ej ciezarowki najbardziej gadatliwe juz wyklute, rozpakowane, a co z reszta? Czy ja lub Zyza jako zastepczynie Pani Prezes mamy Was do porzadku ustawić? :PP

korcia225
10-11-2010, 19:11
powiem wam ze ja moja nosiłam prawie ze na ramieniu pionowo i leciutko klepałam po pleckach i nie musiałam jej nosić zbyt długo bo zaraz jej się odbijało
zyza to w dzień ściągaj mleko do butelki stratny nie będzie powiem wam ze ja sie strasznie źle psychicznie czułam jak karmiłam piersią nie wiem czemu ale mnie to dołowało może przy 2 będzie inaczej

zyza
11-11-2010, 14:47
w nocy je mi z cycka bo nawet sie nie rozbudza... podsuwam cycka zassa i jest ok ale w dzień zapomnij! on tylko wyniucha cycka i ucieka od niego... i z butli tez chetniej je modyfikowane... mojego juz jest malo tyle co na nocne karmienie...

ale mowie wam powaznie moja przyjaciolka miala tak samo a nakarmili jej dziecko tylko raz butlą w szpitalu... mojego chyba ze 4 razy bo po ciazy i tej cukrzycy musial dostawac papu bo drżal z braku cukru a nie umial ssac z cyca i bardzo sie denerwowal...

dziewcyzny ktore po naturalnych porodach od razu dostaly dziecko do cyca nie mialy zadnego problemu z cyckiem i dzieci jadly spokojnie i 20 minut... a moj jadl tylko 5 minut i albo zasypial albo klrzyczal i uciekal od cycka....

zmienilam tez mu butle na delikatniejsze smoczki bo tak bardzo zalecaja Aventa ale one sa bardzo twarde... i nie wazne ze butelka anty kolkowa jak dziecko lapczywie nalyka sie powietrza...

my tez poimy herbatka koperkową, dodatkowo dostaje krople Sab simplex po 6 do kazdego jedzenia zeby sie lepiej odbekiwalo
(nie wiem czy u was sa dostepne ale swietne niemieckie krople... a najlepsze jest to ze u nas ciezko dostać... ja kupilam te krople i tez espumisan w kropelkach dla dzieci i wiecie co? one maja ten sam sklad aktywny do rozbijania pęcherzykow powietrza... takze to jest polski zamiennik tych niemieckich)
dostaje teraz po troche mleka zeby w miedzy czasie odbeknąc...

mimo to dalej mamy problem z bekaniem i niestety krzyczy nadal wieczorami :D

anikol
11-11-2010, 16:22
Zyza albo synek jest leniwy albo ma wadę języka a dokładnie wędzidła.
U mnie było to samo, nie potrafił cyca chwycić a jak już to zrobił to się tak biedny namęczył że aż mi serce pękało. Okazało się że ma za krótkie wędzidełko języka i nie potrafi dobrze do cycka się przyssać.
Karmiłam go niecałe 3 miesiące i skończyło się na butli.
Iza jak mały i ty nie dajecie rady to nie ma sensu na siłę go zmuszać bo skończy się tak jak u mnie.
Jadł z cyca jadł a któregoś razu w nocy pobudka ja go dostawiam do piersi a one puste ;( straciłam pokarm.
I raz dwa do apteki po modyfikowane bo nie miałam takiego w domku, nie przypuszczałam nawet że można stracić pokarm w jeden dzień.
Musisz przemyśleć wszystkie za i przeciw.

afterglow
11-11-2010, 17:23
skoro w nocy je to nie wada. odciagaj pokarm w dzien! bedziesz miala wiecej nie tylko na nocne karmienie i uwawzaj zeby w ciagu dnia, jak nie karmisz nie robily sie zastoje lub wyczuwalne kamyczki w piersiach. bo moze bolec.

moj kuba jutro o 10 ma operacje. ma przepukline w lewym jajeczku :((

rudzia1985
11-11-2010, 18:23
o jej, After bardzo smutno mi sie zrobilo :( taki maluszek i juz przepuklina :przytul:
biedy Kubus, ale na pewno wszystko bedzie dobrze, trzymam kciuki :)

goslava
11-11-2010, 20:03
after wszystko bedzie dobrze:* trzymam za malucha kciuki i buziak dla niego:*

afterglow
12-11-2010, 17:22
jestesmy po wizycie w szpitalu. Operacja przesunieta na 23 listopada. Okazalo sie, ze niunius ma zbyt rozlegla przepukline jadrowa. Swiatlo po zstapieniu jajeczek do moszny nie zamknelo sie. Byli przygotowani na zabieg... Jednak bedzie potrzebna operacja w pelnej narkozie... Wiec przesuwamy trzymanie kciukasów na 23 listopada od ok gopdziny 8.00.

Anna Kula
12-11-2010, 17:39
trzymamy trzymamy wszystko bedzie dobrze

mala
12-11-2010, 18:12
trzymam tez kciuki za twojego maluszk,a
i za ciebie takze bo wiem co to dla matki znaczy oddac dziecko pod noz w pelnej narkozie
jestesmy z toba

asiekfr
13-11-2010, 09:28
afterglow-trzymamy caly czs i bedzie dobrze...musi byc!:)

rudzia1985
13-11-2010, 15:14
Zyza masz jeszcze problem z kupka u malego ?
podpytalam kolezanke, ktora miala podobny problem i powiedziala, ze w sklepie z naturalna zywnoscia ( chyba o tym mowila ) jest taka masc/krem na brzuszek, ktora pomaga przy kupce - zabij, zapomnialam nazwy - i nie da sie jej kupic w aptece...
musialabys podpytac, kolezance pomogla :)

zyza
15-11-2010, 19:09
kupa u mojego to byla heca... nie mial dwa dni dostał czopka zrobil 3 od razu pieluszki poszly... to teraz robi mi po dwie na dzien... reguluje sie :D
Rudzia pytaj kolezanke!

ja nadal mam problem z odbekiwaniem...
no co problemy z trawieniem kolkami itd koncza sie po 3 miesiącu wiec troche powalcze jeszcze... trzeba to przezyc... tylko serce mi sie kraje jaktak glosno ryczy a ja nic nie moge zrobic tylko nosic... pomogla nam pozycja z reklamy ta na zolwika na rękach do gory kolami... kojarzycie?
je z cycka normalnie w nocy... cycek produkuje mi juz pokarm tylko na noc... no nic zobaczymy za czas jakis jak cos mam mieszanke w domu bo w dzień wisi na butli...
nie bede odciagac na dzień bo to boli... mnie zreszta nawet karmienie boli a mowili ze sie sutki zahartuja...

After trzymam za was kciuki... bedzie dobrze :przytul: :*

barbara_kawka
17-11-2010, 23:41
iza jakbys karmila non stop to byloby ok i nic by nie bolalo ;) kwestia tygodnia . mi w szpitalu na jednym cycu sie rana zrobila , a bolalo jak pieron .

a wogle ja w szpitalu mialam na sali laske ktora twierdzila ze dziecko sie nie najada i bla bla ... sama po butle chodzila . a zwyczajnie z lenistwa jej sie karmic nie chcialo. ja mojego nawet co 10 minut potrafilam przystawiac i nadal niekiedy tak jest . a ona myslala ze na piersi tak jak na butli chyba , a na piersi pierwsze 3 tyg to delikatna meczarnia bo laktacja sie reguluje i dziecko na zadanie musi byc do piersi przystawiane .

zyza
18-11-2010, 20:45
mi tez cycek pekl i bolalo ale karmilam dalej z bolącym... wytrzymywalam ten bol bo lapczywe me dziecię potrafilo dziąselkami mocno pogryzc mamusię :D

teraz cyckiem karmie w nocy :D powaznie ja walczylam z nim dwa tygodnie zeby go tylko cycka nauczyc a mialam z tego tytulu tylko nieprzyjemnosci bo bardzo mocno placzace dziecko ktore az sie zanosilo...
musialam zacząc dawać butle i jest ok...

wszyscy mi mowili ze kolki zaczynaja sie ok 4 tygodnia u nas byly juz w 2 tygodniu i tez mi nikt wierzyc nie chce...
takze Basiu moj moze sie nie najadac bo jak je z butli to potrzebuje 160 co godzinę... daje mu butle za godzinę herbatkę za godzinę znow butle itd...

no ale on obecnie jest wielkosci 4-6 miesiecznego dziecka wiec nawet pielegniarki ktore szczepily go dzis kazaly mi dawać tyle ile sobie zażada...
najpierw cyc potem butla
i sukces bo znow polubil cycka w dzień i w dzień ze dwa razy tez zje a jest duzo lepszy niz laktator bo jednak mniej boli jak on sciagnie a nie ten cholerny laktator......


ps. na jakie szczepienia sie zdecywoalyscie platne czy z karty szczepien?

tusia
19-11-2010, 09:50
na pekniete sutki sa specjalne silikonowe nakladki, bardzo przydatne moim zdaniem...

co do szczepien to warto zaplacic za te dodatkowe, moj mlody ma juz 12 lat ale robilismy mu wszystkie platne szczepienia

zyza
19-11-2010, 17:04
tusia mowilam o tyvh standardowych ale platnych nie dodatkowych...
te ktore sa w jednym kluciu :D

betisska
19-11-2010, 18:55
taka szczepionka nazywa sie skojarzona 6w1 badz 5w1, ja mojemu Synkowi kupowalam infanrix hexa.

zyza
19-11-2010, 20:58
no wlasnie toooo :D tez mam hexę :D

a co silikonowych nakladek to dziecku mojemu jeszcze gorzej szlo ciagniecie przez nie...

jakby ktos potrzebowal moge oddac w dobre ręki nakladki silikonowe :D

betisska
19-11-2010, 21:23
Ja tez mialam te nakladki chyba avent, ale moj Maly nie chcial przez nie "ciagnac",wiec zostalo mi tylko smarowanie:) bepanthenolem chyba...juz nie pamietam, ale sprawialo mega ulge:)

barbara_kawka
21-11-2010, 17:45
Ja tez mialam te nakladki chyba avent, ale moj Maly nie chcial przez nie "ciagnac",wiec zostalo mi tylko smarowanie:) bepanthenolem chyba...juz nie pamietam, ale sprawialo mega ulge:)


ja tez bepanthenolem wyleczylam :) no i bez obaw mozna go stosowac i zmywac nie trzeba bo maluszkowi nie szkodzi :)

co do szczepionek ... tych skojazonych jest kilka ;) a co robicie z rotawirusami i pneumokokami??

zyza
21-11-2010, 21:12
jesli chodzi o rotawirusy i pneumokoki to ja sie nie zdecyduję bo w zeszlym roku byla moda na 'meningokoki' i 'pneumokoki' a w tym roku rotawirusy...

i jestem zdania ze jakby to bylo tak bardzo niebezpieczne i powszechne to szczepionka miala by swoj tani albo i bezplatny odpowiednik w karcie szczepień podstawowych a z tego co wyczytalam to ilosc zachorowań nie jest taka wielka
inf ze strony ' ostra biegunka rotawirusowa jest przyczyną ponad 80 zgonów rocznie, 6500 hospitalizacji, 52 tysięcy porad ambulatoryjnych i około 207 500 zachorowań'

inaczej pielegniarki mowily ze to jest tzw. grypa żołądkowa :D no i u nas jakieś 310zl x 3 szczepienia
akurat u nas z kasą nie ma problemu ale licząc to wszystko do kupy to dziecko napakuję niepotrzebnie chemią itd...
dlatego zdecydowalam sie wlasnie na skojazone zeby nie pakowaly w dziecko razy trzy tych samych konserwantow w ktorych jest miedzy innymi rtęć kiedy moga podac to w jednej dawce a nie w 3 :D

a jesli chodzi o pneumokoki to nosicielami jest 60% dzieci :D i nie zawsze to oznacza problem i chorobę :D

samaron
22-11-2010, 13:04
Ja szczepiłam skojarzonymi, tymi 6 w 1, do tego też rotawirusy, bo stosunkowo łatwo załapać, u nas atakuje 1-2 w roku i powiem szczerze, że Mały przechodzi bardzo łagodnie w przeciwieństwie do nas:D No i jest doustna.
Pneumokoki odpuściłam.

zyza
09-12-2010, 22:00
dziewczynki mam problem...
kolezanka na podstawie zdjec na nk stwierdzila ze moj babel może mieć asymetrię ulozeniową...
spotkalyscie sie z czymś takim? nie chodzi mi o suche informacje z neta bo to juz przerobilam ale chodzi mi o to czy ktoras ma jakies z tym doswiadczenia?

martwię sie bo on rzeczywiscie jakby bardziej ukladal sie na jedna strone i zwija sie w C na prawy bok...

:placz:

rudzia1985
09-12-2010, 23:54
generalnie moja sasiadka miala na poczatku to samo, maly lezal tylko na prawym boku, na lewy za cholere nie chcial sie odwrocic i co kazal zrobic lekarz - obrocic dziecko o 180 st, jesli lezy w lozeczku, zeby patrzyl sie to samo miejsce ale z lewej strony, w tym momencie musi odwrocic glowke, zeby cos zobaczyc
ona ma tak wlasnie, ze lozeczko stoi przy scianie i na prawo ( czyli po jego prawej ) ma okno, szafki, przewijak, na ktore patrzyl, obrocila go wiec maly widzial wtedy sciane i chcac cos zobaczyc przewracal glowe w druga strone :)
mozesz to samo robic z zabawkami, najlepiej grajace by przykuly jego uwage - najpierw z prawej, pozniej obroc Malego ale zabawke zostaw w tym samym miejscu...
chce czy nie chce musi sie odwrocic na lewo :)

no jak nie pomoze to wybierz sie do lekarza, pewnie bedzie rehabilitacja ale nic strasznego :)

mala
10-12-2010, 22:31
dziewczynki mam problem...
kolezanka na podstawie zdjec na nk stwierdzila ze moj babel może mieć asymetrię ulozeniową...
spotkalyscie sie z czymś takim? nie chodzi mi o suche informacje z neta bo to juz przerobilam ale chodzi mi o to czy ktoras ma jakies z tym doswiadczenia?

martwię sie bo on rzeczywiscie jakby bardziej ukladal sie na jedna strone i zwija sie w C na prawy bok...

:placz:
moj maly tez tak lezal
mnie jeszcze straszyli ze moj nie slyzsy na jedno ucho bolezy tak wygiety w jedna strone
ale z czasem sie to zmienilo
mi sie wydaje ze duzo maluszkow tak lezy

majkarodzik
11-12-2010, 21:42
U nas straszyli rehabilitacja, ale w sumie skonczylo sie na tym, ze sami dalismy rade wlasnie bawiac sie zabawkami. Raz z jednej strony raz z drugiej i teraz nie ma tego problemu:)

rudzielec
11-12-2010, 23:18
co do szczepien to ja szczepiłam małego tymi 3 w 1 ze kluja go jeden raz a nie 3...i tak co pol roku i po 180zł... no to zaraz dziewuchy nie wiem dlaczego zaczely mi gadac, a po co ty placisz jak mozesz miec za darmo, ja tam wole jak dzieciak sie uodporni od bólu bla bla bla.... ale ja jesli mam akurat na to wplyw to wole ulżyc mojemu dziecku;) mojemu dziecku tez badania sluchu nie wychodzily ale chyba po dwoch dniach mu wyszly dobre wyniki, takze ma certyfikat;) tez miałam jazdy z tym, ze miał stope jedną zawiniętą tak jakby w środek...juz sie cisnał w brzuchu i mu sie tak zastała noga, ale tylko masowanie oliwką po kąpieli i mu pomogło...potem znowu jakies problemy z bioderkiem...przy porodzie uszkodziły...pieluszkowanie itd...dobrze ze juz jest duzy chlop i juz nie mam z nim takich problemów;)

zyza
12-12-2010, 22:28
pocieszylyscie mnie babeczki :D
dziekuje :D bo dziekusiow tu nie ma :D

a w jakim wieku zaczelo sie zabkowanie u was? u mnie 3 miesiac leci i zaczynaja sie harce bo slini sie niemilosiernie az sie pieni i wcina wszystko nawet mojego cycka ktory juz bardzo cierpi :D mam podstawy zeby sadzic ze moga to byc pierwsze objawy poniewaxz jego tatus szybko zabkowal i wyczytalam w informacjach od poloznej ze zabkowanie moze zaczac sie w 3 miesiacu...

betisska
12-12-2010, 23:32
MOj Dawidek mial 7 miesięcy jak wyszły mu dwie dolne jedyneczki:) Ale ślinił się jak miał jakieś 4 miesiące:) Polecam żel dentinox.

anikol
13-12-2010, 20:33
Izula mój M<ati miał 9 miesięcy i wszystkie zęby i dzięki bogu!
Każdy dzieciak rozwija się swoim własnym tempem.

rudzielec
14-12-2010, 10:15
zyza z tego co ja wiem, to ja tez mialam juz ząbki jak miałam 3 miesiące...ale podobno lepiej jak dziecku wyjdą troszke poźniej, bo są bardziej zmineralizowane czyt. zdrowsze;] moj aleks bardzo pozno dostał ząbki, bo kilka dni przed rokiem wyszedł mu pierwszy...a wiadomo, ze niebezpieczne jest pozne zabkowanie, bo czaszka moze nie wytrzymać, ale nie ma co sie denerwować wystarczy miec dziecko pod kontrolą lekarza i najwyżej nacinają dziąsełka zeby zabek szybciej wyszedł. moj maly tez mial takie objawy w okolo 4tym miesiacy, ale czekalam dosc dlugo, zeby sie pojawil pierwszy;]

zyza
14-12-2010, 23:03
ok dzieki za info :d normalnie mam tysiące pytan...
tylko ja mam watpliwosci mlode mamusie?

afterglow
16-12-2010, 15:55
mojemu juz sie wyzyna zya- wiec nie jestes sama :) dolny siekacz pokazal glowke od szpilki. tak sie nam wydaje, ale przy wizycie zapytam.
a moja mama rozmawiala z polozna o tym ze mi szkrab sie slini i pcha raczki do buzi. powiedziala, ze nie zawsze to oznacza zabkowanie. ponoc slinianki zaczynaja na dobre pracowac, stad sliny tyle. aa raczki do buzi- to prawidlowy objaw rozwoju w tym wieku. umyj palucha i delikatnie przejedz po dziaselkach, jak beda twrade to slini sie po prostu, jak rozpulchnione to lec po gryzak i masc kojaca :)

zyza
16-12-2010, 21:50
kurcze pojaiwly sie plesniawki :D

ale juz zaradzilismy :D i smarując go zawiesiną wyczulam cos ostrego na dziaselkach tak jakby kawalek zeba albo jakby cos mu sie wbilo... ale probowalam to poruszyc i nic... musze to przetestować jeszcze :D znacyz sie dobrze sprawdzic :D bo to ma na dolnych dziselkach pod dolna warga tak na wysokosci naszych 3 dolnych :D

majkarodzik
16-12-2010, 22:05
Kochane powiem Wam, ze ja mialam ten sam problem ( jak miala 2 miesiace). Jula strasznie sie slinila i bylam pewna, ze to zabki. Pociesze Was, ze to doipero poczatek, bo teraz to sie dopiero slini, masakra. Ale juz przynajmniej mamy 2 dolne zabki i na dniach pojawi sie na gorze:)

afterglow
17-12-2010, 00:00
zyza, tesciowa dzisiaj mi mowila zeby sprawdzic na lyzeczke. wez lyzeczke i delikatnie postukaj w to miejsce, jak uslyszysz "brzdek" to zab :D

zyza
17-12-2010, 21:46
after ale tak dziwnie? wylazlo mi tak jakby z przodu dziaselka a nie u gory jak zawsze wychodza ząbki...
taki mini kolec... musze sprobować z lyzeczka

samaron
18-12-2010, 13:13
U mojego wyłaziła najpierw taka jakby hmmm, torebeczka ze skórki, nieco spuchnięta, o dziwnym kształcie, wcale to nie przypominało zęba, potem mu to pękało, albo sam sobie "zeskrobał" i dopiero pojawiał się ząb.
I mój ślinił się bardzo mało, nie zauważyłam też wzmożonych objawów dolegliwych (tylko lekka gorączka i marudzenie) stosowałam zamrożony gryzak i jakąś tam maść.

afterglow
22-12-2010, 22:44
after ale tak dziwnie? wylazlo mi tak jakby z przodu dziaselka a nie u gory jak zawsze wychodza ząbki...
taki mini kolec... musze sprobować z lyzeczka

no moj ma niby tego zeba wlasnie na wysokosci dolnych trojek i od przodu, od frontu, anie na dziasle z gory. wyglada mi na to samo co ma twoj szkrab, chhyba to zab. nie wiem. sprawdzalas lyzeczka? moj nie da sobie sprawdzic...

zyza
27-12-2010, 09:19
lekarz stwierdzil ze to nie ząb ze to jakis syfek... ale on sie ani nie zmniejsza ani nie znika...
lyzka nie dam rady sprawdzic bo mi nie daje :D

after sprawdzilam to nie zab bo za miekkie nie stuka o lyzeczke...
ale zejsc nie chce...

nanami7
18-01-2011, 23:35
Kobitki, a poradźcie co ugotować 1,5 rocznemu dzieciaczkowi na obiad? :)

barbara_kawka
19-01-2011, 12:03
nanami moze w necie poszukaj jakichs przepisow dla dzieciaczka :)
Powyżej 1 roku - Przepisy - Ksiazka-Kucharska.pl (http://www.ksiazka-kucharska.pl/przepisy/Powyzej-1-roku/)
na przyklad to ;)

nanami7
21-01-2011, 22:45
dzięki :*

zyza
22-01-2011, 19:03
Ankieta o pieluszkach dla znajomych (http://www.streetcom.pl/language/pl-PL/Ankietaopieluszkachdlaznajomych?code=6566CED3-0E33-49D2-A507-3A9A60236513)

ponoć sa tu darmowe probki pieluch sleep and play jak wypelni sie ankiete :D

ja wypelnilam zobacyzmy co podesła :D

otrzymalam info na maila ze podesla probki :D

zyza
16-03-2011, 12:15
ja juz otrzymalam próbki pampersa a ktoraś zamawiala?

panikowalam panikowalam a moj szkrab nadal ząbkow nie ma, a gryzie wszystko co popadnie...
mojej kolexzanki cora jest z tego samego dnia jak Adek i ma juz 4 :D

rudzielec
16-03-2011, 17:06
moze maluszek wział cos do buzki i jakies zapalenie jamy ustnej sie wdało? co do zabków, moj dostał tuż przed roczkeim, doslownie kilka dni przed, martwilam sie strasznie. nie ma co porównywac swoich dzieci do innych, bo kazde rozwija sie swoim tempem, ja tez tak z poczatku robiłam, a bo kolezanki syn to juz robi to i tamto, a moj nie:d niepotrzebnie zawracalam sobie glowe, a tym bardzoej porównywac chlopca do dziewuszki to nie ma sensu, bo kazdy wie, ze dziewczynki o wiele szybciej sie rozwijaja niz chłopcy;)

rudzia1985
16-03-2011, 21:54
Zyza nie paniukuj. Adek moze ma pozniejszy stan rozwoju zabkow :)
Pamietaj, ze kazde dziecko jest inne, inaczej sie rozwija :)
Sasiadki syn ma juz kilka zabkow, nie wiem moze z 8 czy 9 a w styczniu mial roczek :)
Niby pierwsze wychodza na dole, jedynki a on dostal gorne dwie dwojki :D

zyza
26-03-2011, 10:39
teraz nie panikuje bo wiem ze im pozniej ząbki tym lepiej dla ich stanu zdrowia znaczy sie szybko wychodzace częsciej sie psują...
panikowalam wczesniej ze zeby mu ida w3 miesiącu :D

zapalenia nie ma bo pilnuję raz juz mial plesniawki i wyleczylismy a ta torebka ktora mu sie pojawila znikla po stosowaniu dentinoxu żelu na swędzące dziąselka :D ponoć te kropeczki robia sie od 'nadpobudliwych' slinianek :D

nadal zero zębów (ja tam sie ciesze przynajmniej w cyca nie ugryzie:haha:)

ps. dziewczynki co u waszych maluchow? bo gadam tylko ja :D

ps.2 pampersy sa do duszy... dostalam probki sleep and play i od razu przeciekly - mialy do 9 godzin trzymać, po godzinie nie bylo o czym mowic i Adek ma malutkie zaczerwienienie to nawet nie mocne odparzenie ale wkurzylam sie niemilosiernie i wracam do huggiesow....

barbara_kawka
06-04-2011, 12:12
to fakt , play mi tez kilka razy przecieklo a to ze wzgledu ze maja gumeczke w pachwinkach slaba i naciagajac pieluche sie gumka tez naciagala . huggiesow tez uzywam :) jednak najlepsze jak do tej pory byly pampers premium care ;) z tym ze one sa chyba tylko do 3jeczek :( a husteczki zyza jakie uzywasz?? ja z huggiesa te z nat.bawelna . super sa !! idealnie wilgotne i nie wysychaja ;)

zyza
06-04-2011, 13:44
sa takie fajne w tesco z firmy gaga :D wyprobowalam na sobie kiedys to wiedzialam ze nadadza sie dla Adka :D mieciutkie i latwo sie rozpakowują :D nie testowalam zadnych markowych jak podpasowaly nam te :D

barbara_kawka
17-04-2011, 14:31
a tych tez probowalam :) faktycznie fajne ;) a tutaj cos ode mnie , bo szukalam ostatnio przyczyny tego ze Kuba znow non stop na cycu wisiec chce a jak sie go odkleji to od razy oczy jaj 5 zl ;)

SKOKI ROZWOJOWE - 1 ROK ZYCIA

Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu

Basiu, a może by tak źródło i autora co?


ŹRÓDŁO : inne forum ;) a dodala to tam niejaka madziara ;) a ta strona z ktorej ona to wziela juz tego nie zawiera :) SAMI nie bij ;)

katarynka89
17-04-2011, 14:41
Kobitki, a poradźcie co ugotować 1,5 rocznemu dzieciaczkowi na obiad? :)

mój syn ma rok i 3 miesiące i obiady je zazwyczaj z nami :) wiadomo jak kotlet to bez panierki itp. O wogule wcześnie odmówił mleka więc trza było improwizować, teraz je właściwie wszystko co My :)

---------- Dodano o godzinie 13:41 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 13:35 ----------


wracam do huggiesow....


ooo matko widze że ile małych pup tyle uczukleń :) Sergiusz ma właśnie od huggiesow uczulenie :) i na większość innych np. rosmanowske czy dady:/ ratuje nas pampers activeBEBY:)
Natomiast chusteczki TYLKO dada z biedronki i to niebieskie :/

zyza
18-04-2011, 16:19
kurcze inne pampersy spoko ale te play to masakra.... nie tyle co uczulenie a przeciekanie i slabe wsiąkanie... pomimo smarowania sudocremem dziecko sie lekko odparzylo... a pielucha po godzinie wymagala zmiany gdzie na opakowaniu obiecuja magiczna noc :P

Baska a to dobre, a ja myslalam ze Adek co jakis czas robi sie marudny bo znowu zeby mu dokuczaja...

barbara_kawka
18-04-2011, 21:44
kurcze inne pampersy spoko ale te play to masakra.... nie tyle co uczulenie a przeciekanie i slabe wsiąkanie... pomimo smarowania sudocremem dziecko sie lekko odparzylo... a pielucha po godzinie wymagala zmiany gdzie na opakowaniu obiecuja magiczna noc :P

Baska a to dobre, a ja myslalam ze Adek co jakis czas robi sie marudny bo znowu zeby mu dokuczaja...

mi cos o tym after wspominala ale tak konkretnie to doczytalam jak znalazlam w/w ;)

afterglow
26-04-2011, 15:16
skoki rozwojowe czasami potrafią nas w blad wprowadzic, co :)

uczulenia/odparzenia pieluszkowe najczesciej swoja przyczyne maja w zbyt czestej zmianie firmy. Moj maly od urodzenia ma tylko pampers i nigdy nie zdarzylo sie, zeby przeciekly, lub nie trzymaly. Rozmiar 5 nosi. ostatnia pieluszke zmieniam kolo 22 i do 9 rano jest ta sama, dopoki nie wstaniemy. Nigdy nie poszlo bokiem. Chusteczki tez pampers. Jakos nie lubie kombinowac i zmieniac.

Co do Huggiesow to raz mialam kilka szt, od znajomej, i mojemu Kubie nie podeszly. Odparzyly mu moszne. Dla mnie zbyt sztywne. Ale dla Pań chcacych zaoszczedzic moge smialo polecic biedronowskie DADA PREMIUM- koniecznie premium. Ponoc pampersy przy nich wymiekaja. Ja w Holandii nie mam Biedroneczki, wiec biere co mam dostepne, ale tylko z Pampers.

U nas tez zebow brak. I dobrze. Urozmaicenie diety tez nam idzie swietnie, bo Bubcio je wszystko co mu dam. Oczywiscie odpowiednie do wieku.

z nowosci rozwojowych
- skonczyl wczoraj 7 miesiecy
- obraca sie na boki, z plecow na brzuch i odwrotnie
- prostuje nozki do stania
- siedzi
- je lyzeczka
- gaworzy mamamamamama, tatatatatata, dadadadadada, babababab, papapapapa
- świadomie daje rączkę zeby ja pocalowac, kiedy sie go o to poprosi
- skupia sie na jednej zabawce, jesli ma do wyboru 2
- smieje sie do wszystkich i ze wszystkiego ;)
- je swoje stopy

a wyglada tak :)
40280
40281

rudzia1985
26-04-2011, 18:22
After, Synusia masz przystojnego :) Te jego niebiesciutkie oczka...mmmm :)

katarynka89
26-04-2011, 18:37
dziewczyny co do pampersów to ostatnio m brakło i wysłałam faceta z ojcem do miasta po pieluchy:D kupili pieluchy z biedronki dada premium, byłam załamana ale co zrobić zaczełam używać :D jakie było moje zdziwienie gdy sergiusz nie miał na następny dzień żadnych krostek ani zaczerwienienia :O Chłonność nie powala ale na dzień spokojnie daje rade :D (na noc kupiłam mu pampersa) Spokojnie mogę polecić tanie a dobre :D paczka roz.4 ma 54sztuki. a kosztuje ok 28zł . Więc spokojnie można sobie zaoszczędzić :D

zyza
27-04-2011, 19:40
after wlasnie slyszalam ze normalne pampersy sa super a ten sleep and play to jakis niewypal... sąsiadka co ma juz maluchy 2 i 3 latka mowila ze na sleep and play to ona tez sie zawiodla...
ja mimo wszystko planuje teraz zmienic hugiesy na pampersy klasyczne bo huggiesy sa strasznie 'sztywne' i dosc szerokie w kroku... to mialo sensn jak maly byl maly i na etapie pieluchowania bo wtedy nie musialam mu zadnej dodatkowej pieluchy montowac przy huggiesach...
ale coż

patrze na Kubusia Afterki i widze tego samego zboja w oczach co i u nas...
Adek moj nie chce gadac... dzis mu sie udalo powiedziec Dudu (mowimy do niego Duduś) a tak ani mama ani tata ani papa... on caly czas abu - i tu nastepuje plucie na umór i puszczanie baniek ze sliny :D niby tak szybko gaworzyl bo juz w drugim miesiacu zaczynal mowic aaaaa, uuuu a teraz stop :D
Adek pelza do tylu odpycha sie rekami i tylko jak rak... takze obecnie zsuwa sie mi z lozka... i staje przy lozku z zacieszem
i obrazil sie na chodzik - teraz chce tylko zeby go za rączki prowadzic to my na zmiane z ojcem latamy a ten przebiera nogami - najlepiej jakby mogl biec jeszcze |:D
masakra on sie calkowicie inaczej rozwija niz ksiazkowo :D

na swieta bylismy przerazeni bo Adus zacząl bardzo marudzic, nie pozwolil dziąsel dotknąć i wszystko gryzl... sie balismy ze ząb bedzie i z glowy swieta spokojne a duzo wyjazdow...
swieta minely ani pol zęba nie ma... :D
hahaha on mnie kiedys wykonczy :D
ale ząb jest w poblizu czuje to po cycku :P

katarynka89
27-04-2011, 21:08
oj ząbkowanie jest straszne :/ my przez ząbki prawie w szpitalu nie wylądowaliśmy :/ pierwsze 2 wyszly szybko że nie wiedziałam kiedy dopiero jak o łyżeczkę zastukało to zobaczyłam a kolejne to porażka dziecko po 40 stopni gorączki miało, wymioty i kompletny brak apetytu :/
a z mową to sie nie martw Sregiusz miał 4 mce jak gaworzył do roku mówił spokojnie mama, tata, baba , babacia, nionio itp. a teraz tylko mówi :NIE! i nionio czasem i opowiada godzinami w swoim języku :/ ani mama ani tata nie powie nawet raz :/

ja też pokaże mojego pomocnika jak nam w remoncie pomagał :D
40382

40383

40384


umorusany był lepiej od robotników :D

rudzielec
27-04-2011, 21:44
AFTERGLOW - swietny maluszek;) faktycznie oczka cudaśne
KATARYNKA - pomocnik pierwsza klasa, frajdy mial pewnie co nie miara;]

co do gadania maluszków, moj ma 2lATa i tez mu ciezko idzie, rozumie wszystko, wsadzi po sobie kubeczek czy jakies naczynie do zlewu, wyrzuci po sobie papierek i nawet wie do ktorego kosza. poda mi scierke jak go poprosze, no normalnie wszystko, ale gadac nie chce. powie meko zamiast mleko:D mamo, tato, baba, pipka:D nie wiem skad to wziął:D powie: trzy sześć:D papa, czesc, no w sumie to zaczyna pomału wiem ze kazdy idzie swoim tempem dlatego staram sie nie porównywac go z innymi dziecmi w jego wieku.

oto i moj syn Aleks po kąpieli i jego pomysły:D
przepraszam za post pod postem, nie wiem czemu sie tak zrobiło.

katarynka89
28-04-2011, 10:41
hehe ale ma śmieszną przepaskę :D ale już wielki chłop z niego :D 2 lata to już pojętny
Same chłopaki puki co u Nas:D

Sergiusz tesz jest na etapie trzy i sześć :D to chyba większość dzeci tak ma.

nanami7
02-05-2011, 15:03
After, ale już duży ten Twój chłopak ;)

Rudzielec, maluch baaaardzo podobny do mamusi ;)

zyza
07-05-2011, 20:39
MAMY ZĘBOLAAAAAAA !!!!! :skacze::skacze::skacze:

katarynka89
07-05-2011, 20:49
gratulacje :D pierwszy czy już kolejny???

oooo a mój syn wczoraj był u dentysty na lamizowaniu ząbków bo już mu próchnicą zaczęła wchodzić od soków chyba :/ ale już zabezpieczone:D a jaki mój facet był dzielny to aż jestem z niego dumna :D

zyza
08-05-2011, 13:08
pierwszy :D adek zacząl 8 miesisac wiec dlatego tak sie ciesze :D

katarynka89
08-05-2011, 14:52
to teraz pewnie pójdzie szybciej :)

rudzielec
08-05-2011, 17:19
super jak poszedl jeden to i reszta wyjdzie w miare szybko;] tylko te trojki po jakims czasie wychodza i bardzo ciezko dzieci z tego co slyszalam je przexchodza, u nas dzieki bogu wszystkie zabki bez zadnych dolegliwosci;)

katarynka89
08-05-2011, 19:12
a sergiusz jest wybrykiem natury bo jak miał ok 4 miesięcy to mu trójki górne wyszły :D wystraszona jechałam do pediatry, ten zdziwiony mówi że to niemożliwe i wysłał mnie do dentystki, ta też szok ale przecież zębów sie powstrzymać nie da :D potem długo, długo cisza, aż się rzuciły wszystkie na raz :D

zyza
08-05-2011, 22:08
ok mam teraz pytanie do doswiadczonych mam
chce odstawic mlodego od cyca tylko jak sie za to zabrać?
chcialabym stopniowo i maluch moj je 3 razy dziennie przed drzemkami czyli zasypia na cycu, nie toleruje smoczka ani nic do usypiania...
butlą i mlekiem modyfikowanym pluje dalej niz widzi...
strasznie placzejak odmawiam mu cyca i poprostu nie dam rady... ma ryczec az sie zmęczy?
obecnie zabkuje bo cos mi sie zdaje ze zaraz druga jedynka wyjdzie wiec na razie czekam...
ale moze ktoras doswiadczona mi pomoze?

katarynka89
08-05-2011, 23:00
moj był mały bardzo jak nie mogłam karmić więc zaspokoił się butlą z mlekiem ale tez ok 7 miesiąca całkowicie odmówił mleka :/ ratowałam go sokiem przed snem a teraz strasznie żałuje bo już musiałam z nim lecieć do dentysty. Moja koleżanka natomiast smarowała sutki musztardą albo pieprzem i Lenka sama odmówiła cyca mówiła "cić beee"

Ja mam teraz problem z piciem w nocy :/ mały się domaga i nie chce spać bez butli, próbowałam rozcieńczać sok z wodą ale nie zdaje egzaminu, wody samej też nie chce :/ czasem udaje mu sie przespać noc bez przerwy na picie ale rzadko :/

zyza
09-05-2011, 14:42
kurcze widzisz ale ta lenka byla duzo starsza nie? skoro juz mowila i rozumiala... a jak takiego bąka oduczyc?

zyza
25-05-2011, 09:23
oduczylam Baka cyca na dzień... uffff cieżko bylo bo płakal strasznie... nie dziwie sie tez bym plakala jakby mi zabrali cos co uwielbiam :D nadal dostaje cyca w nocy bo pokarm nocny lepszy, tłustszy bogatszy w kwasy omega co pozwala lepiej rozwijac sie mozgowi dziecka, no i nadal ma maminą ochronę :D

niedlugo skonczy 8 miechow no i nauczyl sie:
- sam siadać
- sam wstaje (po mamie, po szczebelkach łóżeczka, w kojcu)
- rewlacyjnie pić z kubka (nie umie jesc ze zwyklej butli, albo kubek zwykly, albo niekapek albo lyzka)
- robic kosi kosi i papa (ale nie odpowiada na machanie czy jak ktos mowi kosi bo robi to jak mu sie zachce)
- jak ma dwie zabawki to stuka nimi o siebie :D
- codziennie rano zalatwiać sie do nocniczka

i karmi pieska :D

Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu

i uwielbia kapiel z tatą :D

Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu

barbara_kawka
26-05-2011, 13:50
hehe super IZa :D swietny rechot :)

---------- Dodano o godzinie 12:50 ---------- Poprzedni post był napisany Wczoraj o godzinie 23:55 ----------

mój pierwszy dzień matki :skacze::skacze::skacze::skacze:

http://images43.fotosik.pl/888/9a4ebfc4c18c745cmed.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9a4ebfc4c18c745c.html)

xsunnyolciax
26-05-2011, 14:00
Zyza, jaki Bąbel fajny, śmieszek niesamowity :D Wygląda, jakby nigdy nie płakał :P
Basiu, mały dżęntelmen rośnie :D

zyza
26-05-2011, 14:10
oj plakac to on potrafi :D
Basiu wspanialy mezczyzna od rana :D u mnie dopiero po poludniu bedzie niespodzianka...

na razie dzis Adus sprawil mi prezent bo zareagowal na 'daj buzi' otworzyl swoja buziuchne i wystawil otwarta do buziaka :D pierwszy raz :D tak wiec mysle ze to specjalnie na dzien mamy :D

wisienkakwspz
26-05-2011, 14:17
zyza jaki śmieszek :D A buziak na pewno był częścią prezentu ;)
barbara_kawka no fiu fiu pięknie :D (mój M niestety niedomyślny, więc pewno nawet kfiotka nie będzie :/:)

zyza
26-05-2011, 20:11
wisienka dlatego ja od miesiaca chodze i mowie ze w dniu matki mam sie czuc jak mamusia :D myslisz ze bede czekac na domysly? faceci i ci mali i ci duzi musza miec powiedziane wprost :D

no to sie tez chwalę :D

katarynka89
26-05-2011, 23:39
a ja dostałam smsa od mojego syna :D Tylko tata średno trafił z czasem bo akurat smyka usypiałam jak telefon się rozdzwonił :D

rudzielec
27-05-2011, 10:57
zyza - jaki kochaaaaaany, boze a zwlaszcza przy kąpieli;) świetny widok;) no i kubek czadowy;)
barbara kawka - no i jak wrazenia po pierwszym dniu? strasznie miło, prawda;) równiez świetny widok maluszka z kwiatkiem;)

wisienkakwspz
27-05-2011, 15:28
zyza a mi się biżuteria podoba :D

katarynka przynajmniej pamiętał ;)

A co do domyślności chłopów to mi się mega oporny egzemplarz trafił, bo nawet rano dzwoniłam do Niego, żeby złożył życzenia swojej mamie, to myślałam, że pomyśli i o mnie, a ten nic ;) A jak w końcu wieczorem Mu napomknęłam, że jest mi przykro, to strasznie przepraszał i twierdził, że miał mi życzenia z córą złożyć zaraz po powrocie z pracy, ale Go zagadałam :huh:

barbara_kawka
04-07-2011, 23:50
moj babelek ( a w tle babel ;) )

Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu

rudzielec
04-07-2011, 23:59
o niee, Kubus jest cudny, pewnie dostal czkawki od tego śmiania się, moj maly zawsze miał:D:D

katarynka89
05-07-2011, 00:40
słodziaki małe :D

Zyza powiedz mi jak nauczyłaś Adka robić siusiu do nocnika ?? Mój Sergiusz ucieka :D nie zdążę go dobrze posadzić a On wstaje i robi obok :/

a co do Lenki to ma ok roku teraz ale Ona już normalnie gada :D lepiej niż mój syn o pół roku starczy :D

barbara_kawka
05-07-2011, 00:47
o niee, Kubus jest cudny, pewnie dostal czkawki od tego śmiania się, moj maly zawsze miał:D:D

otoz to .. byla czkawka ... nawet slychac mojego meza jak mowi cos tam ze koniec bo czkawki dostaniesz :D hehe

lenanails
05-07-2011, 23:39
katarynka ja mam 3 letniego synka który za chiny nie chciał usiąść na nocniku, ale ktoregoś dnai poszedł do kuzyna rok starszego i zobaczył że on siusia do nocnika to on od razu też chce i wogóle i tak się zaczeło...gorzej było z wołaniem w tamtym roku próbowałam go uczyc w wakacje ale niestety nie szło nam najlepiej, doszło do tego ze do przedszkola zaczął chodzić z pampersem( na szczęście mógł) bo gdy tylko zabawił sie to od razu zapominał że pampersa nie ma i majtki mokre gdy nastała jesień przerwaliśmy oduczanie bo nie miałąbym gdzie ciuchów suszyc no i wogóle zimno... a moje dziecku ku zdziwieniu samo powiedziało pięknego dnia że nie chce pampersa i zaczął sie kontrolować:) i smiga juz dłuższy czas bez...myslę że musiał dojrzeć do tego:D póki co zostal nam jeszcze problem z siusianiem w nocy bo tego nie pilnuje jeszcze ale jestesmy an dobrej drodze:)

Czarnulka1523
06-07-2011, 00:08
my jutro mamy kolejną wizyte i może się okaże co bedzie zobaczymy.... najdziwniejsze jest to że starsznie schudłam....

fajne te wasze male aniołeczki.....

wisienkakwspz
06-07-2011, 12:00
katarynka a ile twój synuś ma lat? Moja córa w sierpniu kończy 2 i na razie sie jej na nocnik nie spieszy ;) Tzn. jak ją sadzam to czasem sika, ale często ucieka, a nie chcę jej na siłę zmuszać. Widocznie jeszcze nie nadszedł jej czas ;)

zyza
06-07-2011, 21:37
słodziaki małe :D

Zyza powiedz mi jak nauczyłaś Adka robić siusiu do nocnika ?? Mój Sergiusz ucieka :D nie zdążę go dobrze posadzić a On wstaje i robi obok :/

a co do Lenki to ma ok roku teraz ale Ona już normalnie gada :D lepiej niż mój syn o pół roku starczy :D

jeszcze nie nauczylam wołac o siku ale co rano jak sie dobrze nie rozbudzi sadzam, daję zabawki chwile siedzi zrobi kupke jesli chce a po siku wstaje i ucieka z nocniora :D ja go uczylam juz od dluzszego czasu od kiedy sam siedzi zeby wlasnie wiedzial co rano robimy :d ogolnie mam grzecznego lobuza moze siedzieć troche i sie bawic :D

lenanails
06-07-2011, 21:50
mój mały też bierze zabawki jak idzie na nocnik a ja nie to babcia nauczyła go mówić : "słowo przedszkolaka nic nie będę ruszał w łazience:D" i faktycznie nie rusza bo wczesniej to różnie bywało:)

iwa1223
10-08-2011, 23:30
a ja trochę z innej beczki... :) nie chcę otwierać nowego tematu :] a jestem z wami już tyle czasu że muszę wam powiedzieć :D

będę babcią :D czy pierwszą na naszym forum??

Chocolata
10-08-2011, 23:34
Baardzo mlodą babcią chyba:] gratulacje kochanai pociechy z maleństwa:)

samaron
10-08-2011, 23:37
O jaaa Iwona ! fajnie, gratuluję :)

rudzia1985
10-08-2011, 23:43
Pewnie pierwsza wiec tym bardziej gratulacje :)

iwa1223
10-08-2011, 23:56
dzięki dziewczynki :) syn(21) a właściwie to przyszła synowa(20) mi oznajmiła w ostatnim czasie że chyba pod koniec lutego się urodzi... trochę mogli poczekać bo są parą nie cały rok, no ale cóż... stało się i teraz to już tylko się cieszyć :D

lenanails
11-08-2011, 00:58
Gratuluję przyszłej babci:)

pysialali
11-08-2011, 01:07
Iwa gratuluję!! :)

Askar
11-08-2011, 09:17
Iwa, gratuluję :)

Emilia B.
11-08-2011, 09:45
Iwcia gratulacje!! :kwiatek: Będziesz nasza sexi babunią hehe ;) lepiej w młodym wieku niż wogóle - trzeba się cieszyć z nowego członka rodziny :) Pogratuluj młodym ode mnie ;)

iwa1223
11-08-2011, 13:05
:love: dziękuję, przekażę gratulacje... :D

zyza
30-08-2011, 13:20
dawno mnie nie bylo a u nas takie rewolucje :)

duda skończyl 11 miesiecy

tak więc podsumowanie Adusia:
- potrafie siedziec i bawic sie samodzielnie nawet godzinę czasu! nie daj boże mamusia zacznie tłuc garnkami... na pewno robi pyszna zupkę więc trzeba jej pomóc
- chodze po 2-3 kroki i wielką radochą śmieje sie z tego że potrafię
- śpie raz dziennie, przesypiam wiekszosc nocy, czasem robie mamie pobudki 2-3 razy w nocy a czasem wogóle
- mówię - mama, tata, baba, dada, łała, bum bum, ici ici (oczywiscie jak widze kota) a jak sie bawię samochodami naśladuję silnik i robię brrruuuuuum
- kiedy widze rower to jest to wielkie 'brum' i lece na oslep ciagnąc za sobą dziadka
- mam wlasne zdanie i twardo sie go trzymam!
- lubię guziczki w dvd, pokretla glosnosci, myszke komputerowa i jej rolkę bo wtedy ekran tak fajnie lata, klawiatura tez jest spoko potrafie jednym uderzeniem wylączyc caly system
- wołam domownikow donosnym 'aaaaaa'. Kiedy mamusia mówi zawolaj babcie i krzyczy 'babcia!' ja jej tym 'aaaa' wtóruję
- potrafię wtrącac sie w zażartą dyskusje przy stole... głosnym 'aaaaa'... tylko czemu wtedy wszyscy milkną?
- wiem o kim sie mówi jak mówi sie tata, mama, babcia dziadek i oczywiscie kici
- pokazuje mamusi gdzie misio ma nosek a gdzie oko, ale tylko wtedy gdy mam kaprys
- na telefonie na zdjeciu tez potrafie pokazac 'gdzie jest Duda?'
- trafiam rączką z jedzonkiem do buzi, sam sie napije ze swojego kubka niekapka ale polowa potem wyladuje na podlodze bo to frajda zalać mamę
- rzucam pilka w stronę mamusi tyle ze nie zawsze pilka jest posluszna... czasem od reki odkleic sie nie chce a czasem leci w drugą stronę
- umiem kucnąc i nieporadnie wstąc z kucaka jesli mamusia trzyma mnie za ręke albo trzymam sie czegoś np. mebla
- kiedy nie chcę jesc odpycham rączką jedzenie i kręce glowa na 'nie nie nie'
- kiedy slyszę muzyke macham głowa jak na 'nie nie nie' tanczyc nie umiem jeszcze
- potrafie uczesac mamusię - czasem dostanie szczotką po glowie ale jest bardzo cierpliwa
- robię kotu cacy cacy ale on tego nie lubi bo za duzo sily wkladam w tluczenie go po grzbiecie
- w tv tez potrafie rozpoznac kota i wtedy mówie 'ici' to zdecydowanie moje ulubione zwierzątko
- waże 12,1 kg i mam okolo 86cm wzrostu bo noszę juz ciuszki na 92cm
- łozko, pufa czy schody to dla mnie nie przeszkoda - umiem zdobywac szczyty!
- szafki i szuflady to tez nie przeszkoda - każda otworze

iwa1223
07-03-2012, 22:55
:skacze:no to jestem od dziś babcią... synowa urodziła dziś przed 20 dziewczynkę 2900 / 52 męczyła się bidulka od poniedziałkowego popołudnia, długo to trwało, ale dała radę... jak będę miała fotkę to ją tu wkleję :D

Nysza
07-03-2012, 23:14
iwa to gratulacje dla świeżo upieczonej babci i mamie :kwiatek::kwiatek::kwiatek:

DiamondShine
08-03-2012, 08:09
ja rowniez gratuluje babci ;) wiem jak to jest bo moja mamuska jest tez babcią młodą nawet jeszcze 40 lat nie ma ;) traktuje jak swoje bo mnie miala tylko jedna:)

pysialali
08-03-2012, 09:08
Jak fajnie :) GRATULACJE BABCIU :)

kath82
08-03-2012, 13:31
Ja również gratuluję i życzę dużo zdrówka dzidziusiowi i mamusi, a babci radości z pociechy:D.

iwa1223
26-03-2012, 22:29
tak jak obiecałam :) przedstawiam wam kochane moją wnusię Julię :D:love:

Nysza
26-03-2012, 22:58
witaj Julia
ale urocza kobietka z Ciebie :kwiatek::kwiatek:
Twoja babcia pęka z dumy ... i sie nie dziwię :)

samaron
27-03-2012, 10:10
Ale słodziutka !! Oj Iwonka ucałuj ją koniecznie od ciotek forumowych :)

lukasiatko
27-03-2012, 10:57
Jaka piekna wnusia ,gratulacje !! a jakie piekne imie :).Moja myszka ma juz rok i prawie 2 miesiace ,nie pamietam juz jak byla taka malutka to sie szybko zapomina :( .Chodzi juz do zlobka i mowi dac ! ;) .Niezly z niej rozbojnik rosnie :)

rudzia1985
27-03-2012, 19:01
Gratulacje :kwiatek: :) Jesli sliczna...Anioleczek :)

Askar
27-03-2012, 20:30
Iwa, cudna Kruszynka. Gratuluję! :kwiatek::kwiatek::kwiatek: Teraz pozostaje Ci tylko Julkę rozpieszczać :D

natalia268
28-03-2012, 17:21
Piękna :love: jak laleczka.. i jakie włoski :) cuuudna :)

iwa1223
03-04-2012, 22:13
dziękuję dziewczynki :* nie mogę się doczekać aż Julcia będzie sztywniejsza i można ją będzie brać pod paszki:] wtedy dopiero ją wyściskam i wycałuję od forumowych ciotek :skacze::love:

Iraa
03-04-2012, 22:23
Też przyłączam się do gratulacji,wiem ile to radości kiedy pojawia sie w domu taka mała istotka :love:

milenka_olsztyn
01-05-2012, 15:58
I ja gratuluję cudnej Julki:) niech rośnie duża i zdrowa:)
A ja mam pytanie dziewczyny do was. Może to za wcześnie ale ja wolę mieć wszystko zaplanowane wcześniej itd więc rozglądam się już za rzeczami dla dzidziusia. Chcę kupić łóżeczko turystyczne takie o:
OKAZJA - ŁÓŻECZKO z lampką OSTATNIE SZTUKI - HIT ! (2306731835) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. (http://allegro.pl/okazja-lozeczko-z-lampka-ostatnie-sztuki-hit-i2306731835.html)
Myślę że takie turystyczne to dobre rozwiązanie kiedy w pokoju za bardzo miejsca nie ma...
No ale najbardziej chodzi mi o wózek. Jakie wy dziewczyny macie wózki i jaki najlepiej wybrać?? U mnie w mieście na ulicach same x-landery ale mi jakoś nie bardzo one się podobają i też nie chcę wózka takiego jak całe moje miasto... Ale też za bardzo nie wiem na co zwracać uwagę... Podoba mi się taki:
LEVIROO DUE II FOTELIK SPIWOREK PARASOL XXXL SET (2283963890) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. (http://allegro.pl/leviroo-due-ii-fotelik-spiworek-parasol-xxxl-set-i2283963890.html)

NiCoLa
02-05-2012, 08:37
Milenka powiem Ci, że wózkiem najlepiej musisz się przejechać i zobaczyć. Ja zanim kupiłam swój wypróbowałam 2 i jeździło mi się nimi strasznie.

Próbowałam :
Wózek Wielofunkcyjny 2w1 CONECO MUSTANG V3+GRATIS! (2293318679) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. (http://allegro.pl/wozek-wielofunkcyjny-2w1-coneco-mustang-v3-gratis-i2293318679.html)
ZESTAW BABY MERC WÓZEK MERC S6+FOTELIK (2305481018) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. (http://allegro.pl/zestaw-baby-merc-wozek-merc-s6-fotelik-i2305481018.html)


Kupiłam:
QUINNY BUZZ 3 - k o m p l e t n y (2317964878) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. (http://allegro.pl/quinny-buzz-3-k-o-m-p-l-e-t-n-y-i2317964878.html)
i z tego wózeczka jestem mega zadowolona! nawet u mnie po lesie świetnie się nim jeździ, nie mówiąc już o naszych chodnikach.

DiamondShine
03-05-2012, 10:32
ja łóżeczko mam zwykle drewniane biało brązowe z sosny. wózek hmm kupiłam używany wygląd miał jak nówkaz matpola.. Oskarek mój urodził się w zimie więc tak wózka na gwałt nie potrzebowaliśmy ale kupiliśmy używany i teraz używam go tylko do kołysania małego do spania. i nic pozatym. mam też spacerówke mój mąż kupił za grosze w Londynie i też w garażu stoi bo mały zbój nie chce w nim siedzieć;/

asiekfr
03-05-2012, 12:25
u mnie to byly cale przeboje z wozkami .... w rezultacie mam 5 :D ,z czego jeden w polsce ,bo stwierdzilam ze nie bede wozila jak jade na wakacje . pozostale cztery kupowalam i po kilku tygodniach okazywalo sie ze to jednak nie to co chcialam .Trzymam wszystkie cztery :) .... teraz mam do wyboru do koloru.
Ogolnie najwiecej uzywalam spacerowki z Maclarena ,zwrotny ,w miare wygodni i nie ciezki .

Ja mialam takie lozeczko tyrystyczne .Zdecydowalismy sie na takie ze wzgledu na ciagle rozjazdy . Jestesmy miedzy trzema kracjami non stop,wiec nie bylo wyjsia ..... ale teraz twierdze ,ze to najlepsze lozeczko na swiecie. Super sprawa . Kupilismy tylko do niego dobry materac i jak bylismy w domu to dziecku wygodniej na takim materacu a jak gdzies jechalismy ,to byl ten materaz od kompletu.Tam jest tez regulacja wysokosci,jak dziecko malenkie to mozena ten materac wyzej zamocowac ,a jak wieksze to na dol.
Jedyny minus ..... szelesci:D,bo to taki ortalion ,czy cos takiego .

DiamondShine
03-05-2012, 13:38
asiek ja tez mam wozek z Maclarena spacerowke ;) swietny jest tylko moj nie chce w nim siedziec

iwa1223
29-09-2012, 21:03
to ja i moja Jula :) już wyściskana i wycałowana od was też... ;) ma już 7 miesięcy

Askar
29-09-2012, 23:27
Jeju, już taka duża, a dopiero, co chwaliłaś się,że babcią będziesz! Zresztą wyglądasz jak mamusia! :)
Ja jak będę mamą, to będę wyglądać jak babcia! :skacze:

sylla
01-10-2012, 10:08
Jula śliczna. A Ty iwa faktycznie jak mama a nie babcia ;).
Gratuluję wnuczki!

Dziewczyny powiedzcie mi jak Wasze dzieciaczki wyglądały wagowo w wieku 3 miesięcy?
Bo ten mój smok to ma chyba za duży apetyt ( jeżeli można tak powiedzieć).
A to mój Marcel. Bo chyba go jeszcze tutaj nie pokazywałam?
http://images42.fotosik.pl/589/d7b417fe24651ef1med.jpg

rudzielec
01-10-2012, 11:58
sylla - ja cie krece ale masz klocuszka:) ja bym mu dala gdzies z 5 miesiecy :) kocham takie papusne buziaczki:) zaraz zobacze w ksiazeczce ile moj Aleks tam miał.....7,5kg. A Marcel ile wazy? Ale slodziak, no:)

sylla
02-10-2012, 14:27
rudzielec to Twój synek też pięknie sobie poczynał... 7,5 kg! No no...

Marcelini waży mi teraz ponad 9 kg. Jak chłop to chłop a nie kalesony ;)
Każdy mi mówi , że on jak na pół roku wygląda..[COLOR="Silver"]

rudzielec
02-10-2012, 21:21
no kochana no to jest co dźwigać:) niech rosnie zdrowo slodziak:)

Paulistka
03-10-2012, 12:20
No to i ja sie pochwale moim Jasiulem. :skacze: 10 miesięcy skończy jutro!

sylla
03-10-2012, 14:38
Paulistka co za przystojniak :)

nanami7
03-10-2012, 17:05
słodziachne macie dzieciątka :D

milenka_olsztyn
03-10-2012, 17:10
dziewczyny jakie kosmetyki polecacie dla niemowlaków??

rudzielec
03-10-2012, 17:31
ja uzywalam do kapieli oilatum, do pupy sudocrem, swietny jest. a kremiku po kapieli z johnsonsa.

souki2020
06-10-2012, 18:07
tu moj szkrab na FB ;p pomagier

sylla
06-10-2012, 19:14
Ja tam kupiłam większość z nivea. Słyszałam że niektóre uczulają. Jeżeli chodzi o oliatum. To położna mi poleciła płyn do kąpieli. Bo mały miał potówki. Ale guzik pomogło. Kąpałam go w skrobi ziemniaczanej i po czterech kąpielach nie było śladu wysypki. Niektóre kosmetyki są przereklamowane niestety ;(

A teraz zmartwienie. Dzisiaj zawiozłam Majkę do szpitala. Wymiotowała i bolał ją brzuszek. Została na oddziale dziecięcym. Dostaje kroplówkę i robią badania.
Kurcze jak nie urok to .... ;(

milenka_olsztyn
19-11-2012, 09:29
To ja teraz z 9 miesięcy muszę zacząć się tu udzielać :)

ciesze się że filmik się podoba:)
A Sandrunia dziś kończy tydzień:)

przeniesione

sylla
20-11-2012, 13:48
Ale ślicznotka :). I ustka takie całuśne :D

milenka_olsztyn
21-11-2012, 17:03
Chcecie próbkę z sesji?? :) proszę :)

betisska
21-11-2012, 17:05
Jejku, jaka sliczna Sandrusia, normalnie mala modelka:)

Paulka
21-11-2012, 17:31
Chcecie próbkę z sesji?? :) proszę :)

Piekne zdjęcia, pięknie się mała uśmiecha na nich:D

Aniuta27
21-11-2012, 21:03
Jula śliczna. A Ty iwa faktycznie jak mama a nie babcia ;).
Gratuluję wnuczki!

Dziewczyny powiedzcie mi jak Wasze dzieciaczki wyglądały wagowo w wieku 3 miesięcy?
Bo ten mój smok to ma chyba za duży apetyt ( jeżeli można tak powiedzieć).
A to mój Marcel. Bo chyba go jeszcze tutaj nie pokazywałam?
http://images42.fotosik.pl/589/d7b417fe24651ef1med.jpg


mój mały ważył 5600g jak miał 3mce, waga urodzeniowa 4040g i 60cm długi :D
Wszyscy przeżywali, ze gruby i komentowali a ja szału dostawałam bo nic nikomu nie pasowało.
Teraz ma 19mcy i waży 11kg200g :) I wygląda super jak dla mnie, najważniejsze że jest zdrowy.

A twój chłopczyk super, tylko ściskać i całować :D

Wrzucę zdjęcie mojego Tośka gdy miał 3mce :)

rudzielec
22-11-2012, 11:05
aniuta - ja nie wiem czego oni chcieli, to fakt maly byl duzy jak na 3 mce ale nie gruby:) taki klocek po prostu:)

milenka_olsztyn
22-11-2012, 11:15
Ja jestem ciekawa jak moja mała będzie wyglądała mając 3 miesiące:D bo już pyza coraz większa się robi :) no i potrafi przybrać na wadze ponad 100g dziennie :D

betisska
22-11-2012, 13:10
Moj Maly przy kazdej kontrolnej wizycie u lekarza byl poza siatka centylowa :) Zawsze byl DUZY! Ale jak zaczal rosnac i chodzic to tak sie wyciagnal....teraz ma 4 latka i 115cm wzrostu, a wazy 18kg. Takze nie przejmujcie sie waga Waszych pociech, bo z mojego Synka tez wszyscy grubasa robili ;)

Aniuta27
22-11-2012, 15:03
aniuta - ja nie wiem czego oni chcieli, to fakt maly byl duzy jak na 3 mce ale nie gruby:) taki klocek po prostu:)

Ja wiem czyklocek- był proporcjonalny :), to też zależy dużo od wagi urodzeniowej. u nas np mały przybrał tylko 1,5kg od urodzenia czyli normalnie bez porywów :) No i długi był w porównaniu do innych dzieci bo 60cm to nie mało :)

rudzielec
22-11-2012, 18:34
U mnie klocek oznacza fajnego pulchnego bobasa:) Z resztą mój też był taki, teraz ma 3i pół i waży 20kg takze jest ok:):)

Aniuta27
22-11-2012, 18:55
Ahahaha a ja sobie z takim konkretnym klocem skojarzyłam, przepraszam :D

No to już poważnego chłopczyka masz w domu, pewnie nie lubi jak się mówi ze jest mały. Oj i ja czekam aż mój zacznie choć trochę mówić, a co dopiero jak przyjdzie do przedszkola, on jest taki niedobry ehh

sylla
23-11-2012, 10:22
Milenko zdjęcia córci z sesji piękne.

Aniuta Twój Tosiek nie był grubaskiem. Długi mi się wydaje . Ale to może takie ujęcie. Słodziak.

Mój gwiazdorek obecnie waży 10,5 kg. Ma skończone pięć miesięcy. Wyrosły mu już dwa zęby. Szybko i zwinnie przekręca się z pleców na brzuszek . I obraca się wokół swojej osi czy to na plecach czy na brzuchu.
Kupiliśmy mu bumbo do nauki siedzenia. I ku naszemu zdziwieniu nie zmieścił się do środka :(. Na upartego go wcisnęliśmy ale mu ciasno tam...

dorota_pazurki89
07-01-2013, 22:01
Hej Kobietki a mi się urodził synek równe 2miesiące temu :) Calvinek ważył 2800g mierzył 58cm :) moje cudo najpiękniejsze :) same zobaczcie :)



Viewing image m7Tzy.jpg - Wgraj zdjęcia na forum.Wzorki.info (http://pliki.wzorki.info/?v=m7Tzy.jpg)

asiekfr
08-01-2013, 10:56
Dzieciaki rozne sie rodza,potem sie zmieniaja.Maja byc zdrowe a reszta przyjdzie w swoim czasie Gratulacje Dorota . Rozkoszny maluszek i niech rosnie zdrowo!!
A tu moj tez dwa miesiace 64169Jest rozkoszny ,smieje sie non stop.Przesypia cale noce i w ogole jest kochany. Starszy brat go meczy ,podchodzi do niego ,lapie mu raczki i krzycze "... rece do gory".

milenka_olsztyn
08-01-2013, 11:27
Asia cudny:)
Dorota słodziaczek:)
Moja gwiazda w niedziele kończy 2 miesiące:) właśnie leży i gada sama do siebie i się śmieje:D

asiekfr
09-01-2013, 00:19
O prosze jaka laleczka ..Jaka ona jest szczuplutka,drobniutka.Nic tylko modelka nam tu rosnie.

nanami7
09-01-2013, 23:31
ale sobie słodko ziewa... ahh :love:

sylla
10-01-2013, 12:08
Dziewczyny gratuluję słodkich dzieciaczków.
dorota_pazurki słodziak maluszek.
asiekfr ślicznioch :) i już walczy z podnoszeniem główki :) super siłacz. Dzieciaki jak mają rodzeństwo to całkiem inaczej się wychowują :) .
milenka trzecia fotka z uśmiechem wymiata :)
ślicznotka mała :) Piękna jest!

Mój Marcelek to kawał łobuza. Ma już prawie 7 mc.
Wspiera się na rękach i kolankach i hysia do przodu i tyłu. Jeszcze nie raczkuje ale się czołga. Jak chce się dostać do chomika który na razie stoi na podłodze to jest sprint. Marcela wszystko interesuje i jest strasznym gadułą. Ciągle coś "gada" po swojemu. Normalnie paszcza się nie zamyka. Czasami mam dość :P
A tutaj Marcel próbuje dorwać choinkę :D 64243

milenka_olsztyn
10-01-2013, 12:17
Dziękujemy z Sandrą za komplementy :*

My też ćwiczymy podnoszenie głowy:) ułatwia nam to że Sandruśka uwielbia leżeć na brzuszku:)

asiekfr
30-01-2013, 20:29
Kobietki moje drogie powiedzcie mi jaka wode najlepiej kupic dla 3 miesiecznego bebulka.tutaj uzywam Evian ,ale moze jej nie byc w tej mojej miescinie w polsce.

natalia268
30-01-2013, 22:11
o rany, nie smakowała mi ta woda :D przepraszam za off :skacze:

milenka_olsztyn
21-03-2013, 16:04
Asia ja kupuje mama i ja :)

a moja Sandra opanowała już do perfekcji przewracanie się z pleców na brzuch i wkładanie stóp do buzi :D skończyło się grzeczne leżenie :D

lirene21
17-06-2013, 11:43
wczoraj po 4 przyjechala po mnie karetka... z rany po cc zaczela wydobywac sie ropa z krwia i to w takiej ilosci jak z kranu, ja mialam goraczke, zle sie czulam brzuch bolal tak okropnie jakby ktos mnie pobil ...dzien wczesniej tez bolal mnie brzuch ale myslalam ze malego za duzo nosilam.
okazalo sie ze zrobilo mi sie zakazenie, oczyscili rane dali antybiotyk i pytam czy moge przy nim karmic piersia oni ze tak bez problemu... ja sobie czytam w necie a wszedzie jest napisane ze nie mozna. Wieczorem nie moglismy z mezem uspic syna od 17 do 23 http://imgx.wizaz.pl/forum/images/old_icons/2mur.gif spal nie spokojnie... teraz tak samo od 5 rano nie spal tylko marudzil i plakal do 10. spi bardzo niespokojnie... dzwonie do poloznej a ta mi mowi ze jest bezwgledny zakaz karmienia przy tym antybiotyku http://imgx.wizaz.pl/forum/images/old_icons/2mur.gif i musze poprosic o inny. boze co za konowały siedza w tym szpitalu... jak nie zmienią to musze odciagac pokarm a malego tylko na butle... ale wtedy po moich wczesniejszych problemach z karmieniem moze po 1.5 tyg. pokarm zaniknac :( nie wiem co zrobie jak mu zaszkodzilam tym lekiem :( bo mam dawke uderzeniowa :( siedze i placze ze moglam zaszkodzic malemu

milenka_olsztyn
17-06-2013, 12:02
Lirene nie martw się. Nie zaszkodziłaś mu. W mleku na pewno nie ma dawki takiej jak ty bierzesz.
Odciągaj pokarm regularnie i będzie wszystko ok. I co najważniejsze NIE STRESUJ SIĘ bo od tego pokarm zanika najczęściej.
Nie ciekawa sprawa z tym zakażeniem..;/ moja ciotka miała to samo;/ Zdrówka!!

lirene21
17-06-2013, 12:25
Lirene nie martw się. Nie zaszkodziłaś mu. W mleku na pewno nie ma dawki takiej jak ty bierzesz.
Odciągaj pokarm regularnie i będzie wszystko ok. I co najważniejsze NIE STRESUJ SIĘ bo od tego pokarm zanika najczęściej.
Nie ciekawa sprawa z tym zakażeniem..;/ moja ciotka miała to samo;/ Zdrówka!!
ale juz widze ze ma wplyw na malego :/: jest okropnie nie spokojny i widac ze brzuszek go boli :( a już mieliśmy swoj rytm dnia, rytualy przed snem i jak narazie wszystko jest zaburzone :( nic tylko siąśc i plakać nad nie wiedza lekarzy. zawiodłam się i to bardzo na służbie zdrowa panstwowej...zdecydowanie bardziej wole isc prywatnie, gdybym miala wybor gdzie chce placic skladni ubezpieczeniowe to napewno wybralabym prywatnych lekarzy

milenka_olsztyn
17-06-2013, 12:32
przygotuj się na to że rytm dnia ci się zburzy jeszcze nie raz. Na bóle brzucha na kolki na zęby i na choroby. Niestety takie maluszki mają mnóstwo bolesnych dolegliwości. Ja tam od samego początku jakoś wrażliwa na to wszystko zbytnio nie byłam. Jak boli go brzuszek moze daj mu trochę rumianku tylko z łyżeczki najlepiej.
Nasza służba zdrowia fakt jest tragiczna ale ty siebie nie masz za co obwiniać. Przecież jakbyś wiedziała to bys nie brała tego antybiotyku :)

marylin
17-06-2013, 20:47
lirene21 jak tam Ty i maluszek? Ja się nie wypowiadałam ale śledzę temat i teraz się martwię:( mam nadzieje, że wszystko ok.

lirene21
17-06-2013, 22:34
mam inny antybiotyk po konsultacji z pediatra dopiero zostal wybrany. Najgorzej ze musze malego na dwa dni odstawic od piersi zeby organizm pozbyl sie starego leku... dzis jak odciagalam pokarm przez pol godz. udalo mi sie tylko 30 ml wyssac :/: nie dziwne ze sie nie najada... boje sie ze calkiem mi zaniknie pokarm, ale jak juz sie tak stanie to nic nie poradze :/:

lirene21
07-08-2013, 09:13
Dziś konczymy 2miesiace i mamy 6kg 66cm trzy szostki idealnie opisuja charakter kuby. wczoraj pediatra zaskoczyla mnie mowiac ze malemu zeby ida ! od 2tyg właśnie okropnie slini sie marudzi pcha raczki do buzi i nie chce za bardzo spac w nocy... z mezem chodzimy jak zombi... jakoś wcześnie te zabki mu rosna...

milenka_olsztyn
07-08-2013, 09:32
Lirene waga niezła :D moja ma prawie 9 miesiecy a waży coś koło 8 :D
Z zębami jest różnie... mogą wyjść za 2-3 miesiące i pewnie tak też wyjdą...

lirene21
07-08-2013, 14:03
Lirene waga niezła :D moja ma prawie 9 miesiecy a waży coś koło 8 :D
Z zębami jest różnie... mogą wyjść za 2-3 miesiące i pewnie tak też wyjdą...

Nie przerazaj mnie tymi miesiacami... my juz mamy sajgon taki ze tylko w glowe sobie walnac sciana.... ja chce żeby juz mu wyszly te zeby. wcześniej kolka później skaza a teraz zzeby.... i jeszcze mamy problemy z kupieniem mm ani pepti ani nutramigenu nie ma w hurtowniach. w aptekach zapasy koncza sie wiev nie wiem co moj maly będzie jadł

sylla
07-08-2013, 14:09
lirene faktycznie wcześnie mu idą ząbki.
Mojemu synkowi chyba w 4 czy 5 miesiącu wyszły cztery na raz. I jakiś czas był spokój. Potem znowu dwa... A teraz ma skończone 13 mc i wyżynają mi się kły. Te najciężej idą bo już chyba z miesiąc i dopiero łebki widać.

milenka Twoja gwiazda tez już spora. Ale ten czas leci.
Pamiętam jak miałaś rodzić ...

Marcel skończył 13 miesięcy wczoraj byliśmy na szczepieniu i waży 14 kg. Już całkiem dobrze chodzi powiem nawet , że biega pędzikiem i przez to troszkę wyszczuplał .
http://images63.fotosik.pl/52/b18071e6be09c0ffmed.jpg (http://www.fotosik.pl)

milenka_olsztyn
07-08-2013, 15:21
Sylla słodki chłopaczek:)
Lirene moja mała też śliniła się chyba od 2 miesiąca czy od 3 a 1 ząb wyszedł jak miała ponad 5 miesięcy.
Mi lekarz te wczesne ślinienie się wytłumaczył tak że to wcale nie zęby tylko w wieku 2 miesięcy dziecku wykształcają się ślinianki na języku dziecko nie nadąża tej śliny połykać i dla tego się ślini.
A kolki itd też przerabiałam :D

To moja panna:D
P.S.
też pamiętam jak miałam rodzic dopieor co:D baa pamiętam jak by to było wczoraj jak test robiłam:D

lirene21
07-08-2013, 16:35
Sylla słodki chłopaczek:)
Lirene moja mała też śliniła się chyba od 2 miesiąca czy od 3 a 1 ząb wyszedł jak miała ponad 5 miesięcy.
Mi lekarz te wczesne ślinienie się wytłumaczył tak że to wcale nie zęby tylko w wieku 2 miesięcy dziecku wykształcają się ślinianki na języku dziecko nie nadąża tej śliny połykać i dla tego się ślini.
A kolki itd też przerabiałam :D

To moja panna:D
P.S.
też pamiętam jak miałam rodzic dopieor co:D baa pamiętam jak by to było wczoraj jak test robiłam:D

U mojego diabelka widać biale punkciki na dolnym dziaselku w miejscu jedynek. i lapki sa ciągle gryzione. ehhhh oby szybko wyszly

milenka_olsztyn
07-08-2013, 16:40
Aaa no to oby:)

sylla
07-08-2013, 16:42
lirene kup calgel w aptece. I smaruj dziąsła. A jakby była nie spokojna lub płaczliwa to nurofen polecam na uśnieżenie bólu. Ja tak łagodziłam. Po co dziecko ma cierpieć.

lirene21
02-10-2013, 14:18
u mojego kubusia wyszly juz obie dolne jedynki :) ale dalej jest marudny i lapki w buzi wiec cos wiecej sie szykuje...
29 wrz. mielismy chrzest, malutki zachowal sie pieknie :) jak zobaczyl w domu fotografa odrazu zzaczal sie cieszyc minki robic pozowac :) msze przespal, obudzil sie na chwile przed polaniem glowki i odrazu zaczal sie smiac w glos :D ale cale przyjecie myslalam o nastepnym dniu-30.09. o godz.16 wtedy mialo rozstrzygnac sie co z maluszkiem...
juz mowie o co chodzi...
ortopeda skierowal nas do neurologa bo nie podobaly mu sie pewne odruchy, a to co uslyszalam od neurolog zwalilo mnie z nog...doslownie. padlo podejrzenie na zespol westa... moj swiat zatrzymal sie w jednej chwili...umarlam chyba z milion razy to sllyszac... droge do domu przeplakalam... na drugi dzien zalatwilismy eeg w hospicjum dla dzieci, bo w szpitalu dzieciecym nawet prywatnie zrobic eeg to musialabym czekac do listopada!! a ja kazdego dnia plakalam i modlilam sie za mojego syna. mojego meza nigdy nie widzialam w takim stanie jak mu przekazalam co podejrzewa lekarz.
nikomu nie zycze tylu okropnych dni - ponad 2 tygodnie bylismy jak w polsnie. ja ciagle poddenerwowana, wieczorami jak maly szedl spac nie wytrzymywalam i plakalam, maz razem ze mna. myslalam o tym co zrobiimy jesli okaze sie ze jednak Kubus jest chory...
no i w poniedzialek pojechalismy na badanie do hospicjum... swoja droga okropna panuje tam atmosfera, po wejsciu odrazu czuje sie smutek...
malemu nie moglismy dac zasnac od 12 do 16 w tym w trakcie jazdy samochodem...jadac na badanie cieszylam sie ze nigdzie nie ma policji bo chyba bym stracila prawo jazdy :P maz jakos probowal zabawiac malego w foteliku, na szczescie z pozytywnym skutkiem.
po wejsciu do gabinetu, nakarmilam malego i zasnal. badanie trwalo 20 min. najdluzsze, najgorsze 20 minut mojego zycia...
potem czekalismy na opis...i okazalo sie ze maly jest ZDROWY!!!! odrazu sie poplakalam ze szczescia, ludzie patrzyli na mnie jak na wariatke :P ale co mnie to obchodzi, wazne ze nie potwierdzilo sie to okropne podejrzenie. teraz wizyta u gastrologa bo wszystkiemu winien moze byc refluks :) ale to pikus w porownaniu z tym zespolem, okropna to choroba.
nawet juz nie mnie doluje brak tych jader kostnienia w bioderkach bo wiem ze one sie pojawia z czasem :)

rudzia1985
02-10-2013, 20:39
Ale Was musieli przestraszyc, sama osobiscie nie chcialabym slyszec, ze moje dziecko moze byc na cos chore. Wierze, ze musialo to strasznie zabolec bo ja juz teraz panikuje jak cos mowia, ze moze byc nie tak ale najwazniejsze jest to, ze Kubuś jest zdrowiutki jak rybka :)

milenka_olsztyn
03-10-2013, 08:39
Całe szczęście że wszystko okazało się ok. Najgorsze co może być to usłyszeć że dziecko jest chore... Wiem bo moja miała te stopy koślawe strasznie..;/
No i jak mały wystartowal z zębami szybko:)

betisska
26-12-2013, 23:22
Dawno mnie nie było, a dzieci rosną tak szybko. Tu moje Aniołki :) Dawid 5 lat, Julia 10 miesięcy.

hubert56
26-01-2014, 16:39
U mnie synek na razie wytrwał bez żadnej choroby, więc jestem strasznie szczęśliwy.

rudzia1985
10-03-2014, 13:26
Moja Lilly ma problemy ( w sumie wg lekarza to rzecz normalna przy karmieniu piersia ) nie moze zrobic kupki, robi raz na tydzien a podobno moze do 10 dni sie nie wyprozniac ;) Mialy Wasze pociechy tez ten problem ? Jak sobie radzilyscie ?
Dodam, ze jedzenie jablek, picie herbatek i duzo wody przeze mnie nie skutkuje ( ja chodze przez to dzien w dzien po 2-3 razy :P )

milenka_olsztyn
10-03-2014, 13:37
Rudzia tak to jest normalne.
Moja tez czasem miała takie problemy. masowanie brzuszka i podkurczanie nóżek pomagało :)

rudzia1985
10-03-2014, 13:58
To tez juz probowalam, jednak tylko pruta po kilkadziesiat raz dziennie a brzuszek coraz bardziej okragly i marudzi mi strasznie :(

milenka_olsztyn
10-03-2014, 14:23
kurde to już nie wiem... podobno to pomaga:
SkandProjekt WINDI Kateter rektalny dla niemowląt opinie - bangla.pl (http://www.bangla.pl/opinie/p6865/skandprojekt-windi-kateter-rektalny-dla-niemowlat)

eryka98
16-10-2019, 16:16
Dla swojego dziecka jaki fotelik samochodowy kupiliście? Bo właśnie zastanawiam się i widziałam w sklepie smart kid belt, pas podtrzymujący, polecała mi go też znajoma która zakupiła. Jest poręczny, mały, fajnie się sprawdza jak jest mało miejsca na tylnej kanapie albo w taksówce. Chyba się zdecyduję na zakup.