PDA

Zobacz pełną wersję : Wystawianie aukcji na allegro



dzikakura
01-05-2010, 22:25
dziekuje dziewczynki, robie nastepna.. tak sobie pomyslalam, ze.. moze pojda na allegro za 10 zlotych, jak myslicie? Czy za drogo? Sa z drewna sosnowego.

dzoana
01-05-2010, 22:36
Kurko ja myślę, że to dobra cena :D za takie śliczności :) ale tylko dla najlepszych znajomych :P :haha:

ania38
01-05-2010, 22:38
chyba oszalałaś!!!!!!!
10 zł!!,
za taką super ramkę???
startuj od 25 co najmniej!

---------- Dodano o godzinie 21:38 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 21:36 ----------


oddaj mi trochę talentu. :)


a Ty mnie kochana:))

rudzia1985
02-05-2010, 00:21
Kura pieknie :)

mozesz wystawic jedna od 1 zl, a druga z kup teraz :P
bedziesz wiedziala za ile takie schodza :D
albo jak wolisz to wystaw odrazu kup teraz ale nie za dyche, spokojnie od 20 mozesz dac :)

dzikakura
02-05-2010, 00:35
Myslisz rudzia? A jak nie pojda.... ja jestem ostatnio w stanie nienajlepszym psychicznym, jak nie pojda nie wiem co zrobie;] -dziekuje tak zrobie jedna na kup teraz, druga od zlotowki
Aska, drozej drozej... Ty wiesz ze made in china sa w cenie, a nie made in poland, a w ogole hand made to juz w ogole....

oraz.. kupilam rowniez, zainspirowana pluszakiem-kolczyki drewniane... 20 par:nie_powiem:

A pluszak niech wstawi swoje, bo jak nie wstawi to ja to zrobie, o!

P.S. Te ramki staram sie postarzyc, co prawda nie krakiem(lakierem pekajacym), bo cos mi nie peka, ale takim werniksem o pieknej bursztynowej barwie, a tlo, to nie czysta biel, tylko biel antyczna, taka kremowa z patynka, a ramki... 5,99 za trzy- Ikea

RoksiSK
02-05-2010, 11:11
Kurko po 20zł spokojnie pójdą - są śliczne :ok: Na dodatek to rękodzieło, więc powinnaś swój talent odpowiednio wycenić a nie zaniżać:aty:

Plushak super kolczyki :slina:

rudzia1985
02-05-2010, 13:24
Kura - jak puscisz od zlotowki to czatuj jak sie aukcja zakonczy - jesli bedzie mniej niz sobie zyczysz to popros kogos kto ma tez konto na allegro i niech Tobie podbje
lepiej wydac wiecej za sprzedaz nic sprzedac za grosze ;)
ja tak robie na ebay.de - jesli nie osiagnieta zostala cena taka jaka chce to z konta mojego faceta podbijam sobie sama i pozniej place krocie za sprzedana rzecz ( wiadomo - jakis % od sprzedanego przedmiotu, powiedzmy puszczam od 1 euro to wystawienie za free, jak sprzedam za 5 euro to 20 centow mi sciagaja )

a jak bedzie z kup teraz to albo ktos kupi albo nie :)
na kup teraz to strate masz tylko paru groszy ( nie wiem ile licza za wystawienie "kup teraz" )

juz nie off topuje :D


Plusz ale cudenka - tez sprzedajesz ? :D :P

asia
02-05-2010, 13:40
:offtopic: co do takich zachowań na allegro!! ja zawsze zgłaszam do administracji takie zachowania, to jest zwykłe oszukiwanie, allegro to nie portal z ogłoszeniami.. chyba każdego wkurza jak coś wygrywa i ktoś fikcyjnie przebija, albo aukcja jest wycofana "z powodu uszkodzenia" a potemprzedmiot jest ponownie wystawiany... no przykro mi ale dla mnie to żenada i uważam że powinni blokować konta takim użytkownikom....:offtopic:


pluszku, boskie są te kolczyczki, juz ci mówiłam że cuda wianki... aż się chyba dzisiaj za pędzle złapie...:D:D

rudzia1985
02-05-2010, 19:50
Asiu nie mowie o sztucznym podbijaniu ale o tym, ze jak mam sprzedac cos recznie robionego przez 3 godziny i sie staram by wyszlo najlepiej i sprzedac to pozniej za 1-2 zl to bym sie chyba poplakala bo sprzedalabym to za mniej niz mnie materialy wyszly
wiem, ze takie zycie na allegro ale sama bys plakala jakbys sprzedala cos w co wlozylas serce i czas za takie grosze... ;)
Kura boi sie wystawic bo obawia sie , ze nie nic sprzeda, a jesli sprzeda za 2 zl to powie "nie robie bo mi sie nie oplaca za taka cene" i tu wcale bym sie jej nie zdziwila ;)

juz sie zamykam :kwiatek:

Ladyss
02-05-2010, 20:24
Dziewczyny ale po to jest opcja ceny minimalnej żeby nie kombinować pod koniec aukcji prawda?:P
Ale ta ramka jest rewelacyjna... Kurka spróbuj zrobić kwiatuchy na ciemniejszej ramce, będą wyglądały niesamowicie!

RoksiSK
02-05-2010, 20:39
Albo można zacząc licytację od 10 zł zamiast od 1zł ;) Czasem tak robię, gdy boję się, że coś może się sprzedać za 1-2zł.

dzikakura
03-05-2010, 11:28
Dziekuje dziewczyny(mnie podziekowania"wychodza" gdzies kolo dziewiatej-nie mam ich)

Zajmę stanowisko-pozwolicie w temacie allegro.
Pomimo tego, ze rzeczywiscie teretycznie sie tak nie godzi, aby wycofywac aukcje, rudzia ma odorobine racji, chyba dobrze zrozumialam jej przekaz, ktory nie trwal od tego postu, ze ona wycofuje aukcje, tylko duzo, duzo wczesniej. Radzila mi, aby sprobowac dwóch opcji-cena normalna-zalozmy 10-zlotych i cena minimalna, czyli zlotowka.

Z tym wycofywaniem chodzilo jej o to, aby eksperymentalnie sprobowac tej zlotowki i w razie czego jak ma pojsc za np 3 zlote-wycofac aukcje by zobaczyc, jak powinno sie toto wstawiac.

Oczywiscie biada tym, ktorzy wycofuja aukcje permanetnie, i wystawiaja caly czas nie osiagajac ceny zadowolajacej wycofuja aukcje, bo to rzeczywiscie nie fair. Tylko pamietajcie dziewczyny, ze to co nie jest zabronione-jest dozwolone. Reszta pozostaje w sferze naszej etyki i przyzwoitosci.

A wiec moja etyka i przyzwoitosc mowi mo tak: wystawie jedna ramke za zlotowke, zeby sprawdzic.. eksperymentalnie. Raz;]

Nie chce i nie moge sprzedac za zlotowki tej ramki, bo wykonanie jej zajelo mi trzy godziny, ale korci mnie, eby sprobowac, czy ktos sie bedzie o nia bil, a moze... ja nie rozumiem zasad aukcji allegro:/:

rudzia1985
03-05-2010, 11:54
to i jeszcze ja i juz nic wiecej nie powiem...

wlasnie o to mi chodzilo


Z tym wycofywaniem chodzilo jej o to, aby eksperymentalnie sprobowac tej zlotowki i w razie czego jak ma pojsc za np 3 zlote-wycofac aukcje by zobaczyc, jak powinno sie toto wstawiac.

a nie o to, ze ma robic to za kazdym razem :)
ja zawsze pisze tak, ze mnie nikt nie kuma :P
sorki...

asia
03-05-2010, 13:22
zrrobiłam osobny temat..:D:D

no więc ok, coś w tym pomyśle jest, przyznam wam rację.

ALE

nie można wycofywać aukcji z allegro, CHYBA ŻE z góry określonych w regulaminie przyczyn, typu uszkodzenie przedmiotu (co jest nagminnie naciągane na każdą możliwą stronę).

równie dobrze można wystawić taką ramkę od nie wiem, 10zł i sprawdzić czy pójdzie

ja oczywiście rozumiem, że to hand made, sama robie i wiem ile to wysiłku, dlatego też, poza wszystkim, nie opłaca się wystawiać hand made na allegro bo allegro dyktuje sie pozarynkowymi cenami

rudzia1985
03-05-2010, 14:55
na allegro mozesz usunac przedmiot z tego co pamietam ale musisz zaplacic :huh: ?
moja siestra miala taki przypadek, ze zamiast 70 zl wstawila 7 zl i musiala iles tam zaplacic za usuniecie aukcji ale nie pamietam ile dokladnie
nie sprzedaje na allegro ;)

dlatego lepiej na probe i eksperymantalnie wziac od 1 zl i wycofac aukcje bo uszkodzona albo cos podobnego ( nie wiem co tam jeszcze jest ), gdy cena nie bedzie zadawalajaca i nie czekac tez do ostatniej minuty bo wiadomo, ze moze byc pozniej zonk lub jak Ladyss pisala - jak cena minimalna nie zostanie osiagnieta to ramka nie bedzie sprzedana

druga opcja RoksiSK'a to od 10 zl minimalnie i czekac jakie bedzie zainteresowanie

trzecia opcja to z kup teraz za 20 czy 25 zl - albo sie nie sprzeda albo ktos kupi - tu namniejsza strata

ale Kura wszystko zalezy od Ciebie :)

asia
03-05-2010, 15:38
przecież można wystawić od 1zł ale z ustawioną ceną minimalną i wtedy nie sprzedajesz jak aukcja jej nie przekroczy....

a co do kwoty kup teraz to wcale nie trzeba wycofywać aukcji, wystarczy ze zrobisz "edytuj"..

rudzia1985
03-05-2010, 15:56
Asia albo i tak mozna :)
najwazniejsze zeby Kura nie byla stratna w tym momencie :)