PDA

Zobacz pełną wersję : Podchodzenie powietrza pod paznokieć



Strony : [1] 2

gabi
25-03-2009, 15:55
Dopiero zaczynam nie mam jeszcze kursu i dlatego mam pytanie:(tydzien po zrobieniu paznokci akrylowych podchodza powietrzem co robie zle?

ivonna70
25-03-2009, 16:05
Przyczyn może być kilka. Źle zmatowiony (ale nie przepiłowany) paznokieć, nie otłuszczony, akryl nałożony na skórki, nie dociśnięta masa akrylowa do paznokcia.
I jeszcze jedno, czy przed nałożeniem akrylu robisz manicure tradycyjny z moczeniem dłoni?

gabi
25-03-2009, 16:11
niestety nie robie a czy ma to duze znaczenie?

ivonna70
25-03-2009, 16:18
To dobrze, że nie robisz, bo brałam jeszcze pod uwagę mokrą płytkę paznokcia, ale to w takim razie odpada. Pozostaje któryś z pozostałych błędów. Mam nadzieję, że stosujesz primer.
Aby sprawdzić czy dobrze zmatowiłaś płytkę paznokcia, wystarczy na przygotowany paznokieć nałożyć primer. Jeśli po wyschnięciu paznokieć się świeci to znaczy, że trzeba poprawić. Płytka musi być matowa.
Jednak trzeba trochę ćwiczyć, a trening czyni mistrza.

mala
25-03-2009, 20:31
najlepiej napisz krok po kroku jak robisz 0paznokcie
bedzie nam latwej wyeliminowac bledy

gabi
26-03-2009, 13:55
dziekuje wam za pomoc:)))))))))))

Kamis
26-03-2009, 14:06
polecam użycie tego przycisku http://forum.wzorki.info/images/wzorki/buttons/post_thanks.gif przy trafnych odpowiedziach :)

;]

Ola
26-03-2009, 14:39
moze zle odpylasz pltytke, albo jakies kiepskie produkty

gosiaczek16
27-03-2009, 10:24
może to zależeć czy używasz produktów w kolejności jak są zalecane.bo jeśli nie to może tak być że trzymają się tylko kilka dni a później podchodzi powietrze,
pozdrawiam;]

Anna Otkińska
27-03-2009, 10:35
mnie tez zdaża się w akrylu zapowietrzenie wiem juz ze nakładając masę trzeba "docisnąc" ją-poklepac pędzlem zwłaszcza przy wałach by dobrze przylegała no i oczywiście dobre przygotowanie, odpylenie..

ewelina220786
07-04-2009, 14:42
mam problem bo po dniu od zrobienia paznokci 1 gora dwa dni jest wszystko dobrze ,pozniej przy skorkach zel robi sie bialy.wyglada to tak jak by sie dostalo tam powietrze.mozna bez problemu oderwac zel nie wiem co mam z tym robic

Anna Kosińska
07-04-2009, 14:50
powodow moze byc wiele,zle odsuniete skorki,zalanie ,zle zmatowienie paznokcia pprzy skorkach,odtluszczenie plytki.. nie przyklepujemy zelu tylko delikatnymi ruchami go nakladamy..

ewelina220786
07-04-2009, 14:54
w malej buteleczce dostałam od znajomej płyn podobno do odtłuczenia naturalnej płytki.nie ma żadnej nazwy firmy ,po prostu nie ma etykiety z firma z niczym.Nie mam tez kontaktu z ta znajoma bo wyjechala za granice.zapach przypomina zmywacz do paznokci.moze to jest kwestia tego plynu.wczesniej tylko delikatnie polowalam plytke zeby byla matowa i tylko na niektorych pazurkach mi sie tak robilo.

Anna Otkińska
07-04-2009, 14:58
przepraszam ale dla mnie jest niezrozumiałe to jak można uzywac jakiegos preparatu skoro nie ma on etykiety skąd możesz wiedziec do czego on służy? tym bardziej że nie ma na nim daty ważności?
ja bym nie ryzykowała

ewelina220786
07-04-2009, 15:06
po prostu zaufałam jej ona robi paznokcie już jakiś czas.a dając mi ten płyn mówiła ze odlała mi ponieważ bierze tylko trochę do własnego użytku.

mala
16-04-2009, 22:29
z tego co slysze to jest to najprawdopodobniej dehydrator
pachnie wlasnie jak zmywacz mniej wieceji
i jest to plyn do dezynfekcji paznokcia
naklada sie go pedzelkiem tak jak cleaner

barbara_kawka
16-04-2009, 23:54
z tego co slysze to jest to najprawdopodobniej dehydrator
pachnie wlasnie jak zmywacz mniej wieceji
i jest to plyn do dezynfekcji paznokcia
naklada sie go pedzelkiem tak jak cleaner
cleaner nakladasz pedzelkiem ??

mala
17-04-2009, 11:03
jezu hihi chcialam napisac priemer ahahahah
przepraszam moj blad
clener wacikiem oczywiscie

barbara_kawka
17-04-2009, 12:41
hehe no bo tak czytalam i oczom nie wierzylam hehe ;) ja mialam kiedys tez problem z odlazeniem zelu przy skorkach ( nie byly zalane ) i okazalo sie ze jest to wina primera ....

dzidzia
17-04-2009, 12:42
różnie to bywa może tak jak Basia pisze to wina primera...

barbara_kawka
17-04-2009, 12:47
no wlasnie moze to byc to a moze co innego .... moze zele sa do kitu ... no nie wiem ... albo za cienkie pazurki...

mala
17-04-2009, 21:51
trzeba probowac az sie dojdzie dlaczego tak sie dzieje

dominika198989
25-04-2009, 22:44
trzeba poeksperymentowac oczywiscie na swoich paurkach i zobaczy co jest nie tak :) ale kup odtluszczacz ja tez bym nie ryzykowala zwlaszcza jak nie wiem co tam w srodku jest i do kiedy jest wazne...

Iwon8558
26-04-2009, 09:40
Witam wszystkich. Ja mam podobny problem, tylko że w moim przypadku pod żel nie podchodzi mi powietrze a pod akryl tak, a płytkę przygotowuję tak samo i tymi samymi preparatami. Używam bezkwasowego primera perfect lady. Co mogę robić nie tak?

pisiowa21
26-04-2009, 10:09
mam problem bo po dniu od zrobienia paznokci 1 gora dwa dni jest wszystko dobrze ,pozniej przy skorkach zel robi sie bialy.wyglada to tak jak by sie dostalo tam powietrze.mozna bez problemu oderwac zel nie wiem co mam z tym robic
ja miałam tak samo i to była w moim przypadku była to wina żelu i clinera(za dużo wody zawierał...)

Evelina.J
28-04-2009, 18:46
Dziewczyny ja używam na płytke paznokcia przed nalozeniem zelu Nail Prep z firmy Sun Flower. Naklada sie go tylko na czesc paznokcia bez tipsa i nie ma pecherzy naprawde dlugo. Przewaznie do nastepnej wizyty klientki. To jest otłuszczacz i dehydralizator przed zelem UV i akrylem

mala
29-04-2009, 22:36
jak sie niemyle to ten nail prep to inaczej dehydrator tak?

agata19_11
30-04-2009, 22:48
jakoś nigdy nie dociskałam.. trzeba będzie sprawdzić tą metodę :)

Anna Otkińska
01-05-2009, 09:14
ja też nie dociskałam i tez zdażały mi się zapowietrzenia teraz wiem że robiąc szkieleciknp clear kładę cieniutko akryl na naturalna płytkę dobrze dociskam, potem np kamuflarz...

alfa14
02-05-2009, 16:04
witam wszystkich serdecznie ja mam ten sam problem po tygodniu podchodzi mi powietrze pod żel mam wrażenie że to wina żelu używam żelu ze świata paznokci. Prosze o pomoc może ktoś by mi mógł poradzić jakieś dobre żele ?

donna69
02-05-2009, 16:16
jak juz dziewczyny pisaly moze byc napawde wiele przyczyn,nie jest owiedziane ze to wina zelu,bo dobrym zelem tez mozna zrobic pazury do bani.
wazna jest staranna i czysta praca.
po pierwsze dokladne usuniecie skorek ich odsuniecie i zebranie niewidzialnej ich czesci nie tylko przy tzw. ksiezycu ale i wzdluz bokow paznokcia,
zmatowienie dokladne tez boki i kaciki,
wyszczotkowanie dokladne pazurka ja to robie dosc szrstka szczoteczka do paznokci,gdyz pedzle sa mi za miiekkie
nalozenie dehydratora,potem Primerka,odczekanie zeby dobrze wyschnal,
mimo Primera uzywam rowniez Zelu bazowego tak jakos mi zostalo
potem nakladamy cienka warstwe budujacego,frenczyk lub zabaweczki i budujemy pazurek,bron boze nie klinerowac pomiedzy warstwami.
po zakonczeniu wypilowac do ladnej formy i zakonczyc zelem nablyszczajacym.

Jesli chodzi o produkty z PL to ja sie tu nie moge wychylac bo ich po prostu nie znam.

alfa14
02-05-2009, 16:33
bardzo dziękuje za rade na pewno zastosuje . Jestem początkująca nie mam żadnego kursu dostalam zestaw żeli z lampą na urodziny i staram sie od tamtej pory jakoś je wykożystać bardzo mi sie podoba i chciała bym aby w końcu mi sie udało zrobić tak żeby nic nie podchodziło powietrzem, przez 2 tygodnie wygląda wszystko fajnie a potem widać że powietrze podchodzi .

donna69
02-05-2009, 16:39
a to gratuluje,ale szczerze powiem ze jednak chociaz kurs podstawowy trzeba zrobic,juz sama higiena,choroby paznokci itd. no nie jest zabawa, amowie(pisze ) to z praktyki.
Nikt tez nie jest w stanie opisac slowami jak grubo czy jak cienko trzeba modelowac lub jak ogolnie aplikowac zel.
caly ten ogol modelazu nie jest sie w stanie opisac.
do tego dochodzi i to,ze w najgorszym wypadku mozna i okaleczyc klijetki nie odwracalnie lub wywowac alergie ktore nie zadko sa bolace i dlugo sie je leczy.

alfa14
02-05-2009, 16:50
niestety nie mam możliwości uczestnictwa w żadnym kursie ponieważ mieszkam w niemczech w Bad Vilbel koło frankfurtu i opiekuje sie moim nie spełna 4 letnim synkiem mąż pracuje do wieczora więc mam teraz troszke czasu nie ma obawy nikomu krzywdy nie zrobie bo nie mam tu wielu znajomych niestety więc wyprubowuje wszystko na sobie wiem że jeszcze wiele nauki przede mną ale kurs niestety odpada bo nawet jak bym jakiś po polsku znalazła to nie mam z kim synka zostawić. Ale wielkie dzięki za wszystko:kwiatek

iwa1223
02-05-2009, 16:59
donna69 napisałaś "bron boze nie klinerowac pomiedzy warstwami" nie rozumiem znaczenia słowa "klinerowac" :( o co chodzi?


aaaaaa ale ze mnie gapa... jak napisałam i wysłałam post to w trakcie ponownego jego czytania załapałam o co chodzi :glupek: żeby nie przemywać między warstwami ;) :D

Pati88
02-05-2009, 17:05
ja rowniez jestem zdania zeby chociaz troche ze tak powiem liznac wiedzy na temat chorob itp. chociaz poczytac zapoznac sie z tym wszystkim zeby nie byc kompletnie zielonym...

donna69
02-05-2009, 17:19
bardzo dziękuje za rade na pewno zastosuje . Jestem początkująca nie mam żadnego kursu dostalam zestaw żeli z lampą na urodziny i staram sie od tamtej pory jakoś je wykożystać bardzo mi sie podoba i chciała bym aby w końcu mi sie udało zrobić tak żeby nic nie podchodziło powietrzem, przez 2 tygodnie wygląda wszystko fajnie a potem widać że powietrze podchodzi .


ach tam,sa tez i wieczorowe kursy,oraz przez Wekeend,jak sie troche pokombinuje to sie zawsze jakich chociaz jednodniowy kurs znajdzie.

ja mam tez 2 lobuzow w wieku ciezkim(2 i 6) jestem sama bo maz pracuje na wyjazdach i widzimy sie co pare miesiecy bo nas 10.000 km dzieli, rodzina cala kompletnie w Polsce,tescie -ggrrrrrrr z nimi na bakier i daleko tez.
Kolezanek nie ma za wiele i tez czas znajduje na szkolenia,prace itd.
Nie wolno sie uzalac nad soba i swoim losem tylko sie wziasc w garsc i do akcji,bo z takiego klikania jeszcze Mistrza nie widzialam.

A jesli sie uczyc to tylko od najlepszyc!!!!
to moja dewiza,choc czasami z przymruzeniem oka.;)

alfa14
02-05-2009, 17:33
no wiem ostatnio mam troche doła ale to dlatego że w polsce otaczała mnie masa znajomych , po prostu nie miałam czasu sie nudzić a tu... ale to nic inni mają gorzej a swoja droga mój mąż też przez całą zime na delegacjach był i wracał na weekendy wiec wiem co to znaczy i współczuje to straszne ani nie ma sie nakogo wydrzeć hihihi. dzięki za wszstko ale może jednak byś mogła mi polecić jakąś dobrom firme chciała bym jednak zmienić te żele . mam nadzieje że będziemy w kontakcie . buziaczek:*

donna69
02-05-2009, 17:50
nio pewnie nie ma sprawy,kochana.
jak co to wal z gubej rury.

jesli chodzi o tutejsze zele,to polecilabym ci MTC-24.Pina Parie;pretty Noble Nails-ale niestety tylko na Papier Gs tak zwany.
A jesli chodzi o wolnodostepne to bardzo dobre sa na E Bay-u od Buschmann(BNC-Buschmann Nails Cosmetics)

pisiowa21
04-05-2009, 10:19
niestety nie mam możliwości uczestnictwa w żadnym kursie ponieważ mieszkam w niemczech w Bad Vilbel koło frankfurtu i opiekuje sie moim nie spełna 4 letnim synkiem mąż pracuje do wieczora więc mam teraz troszke czasu nie ma obawy nikomu krzywdy nie zrobie bo nie mam tu wielu znajomych niestety więc wyprubowuje wszystko na sobie wiem że jeszcze wiele nauki przede mną ale kurs niestety odpada bo nawet jak bym jakiś po polsku znalazła to nie mam z kim synka zostawić. Ale wielkie dzięki za wszystko:kwiatek
ja kochana tez nie mam kursu ale dzieki radom dziewczyn idzie mi coraz lepiej jak bedziesz jakies zdjecia wklejac to zawsze laski wychwycą jakieś błędy i napisza co poprawic
To dużo pomaga.Ja robie 3,5miesiąca paznokietki juz w niektórych rzeczach nabieram wprawy ale np.krzywa C to raz wyjdze raz nie.Dużo ćwicz i sie pytaj a zobaczysz poprawe w swoich pracach:D

alfa14
04-05-2009, 11:28
ja kochana tez nie mam kursu ale dzieki radom dziewczyn idzie mi coraz lepiej jak bedziesz jakies zdjecia wklejac to zawsze laski wychwycą jakieś błędy i napisza co poprawic
To dużo pomaga.Ja robie 3,5miesiąca paznokietki juz w niektórych rzeczach nabieram wprawy ale np.krzywa C to raz wyjdze raz nie.Dużo ćwicz i sie pytaj a zobaczysz poprawe w swoich pracach:D
no właśnie mam aparat ale robi okropne zdjęcia w zbliżeniach więc musze opisywać o co mi chodzi ale jeszcze sie zastanawiam jak nie przecieracie klinerem po między warstwami to czym to czyścicie tym dehydratorem ? Ja pierwszy raz o tym słysze Fajnie że jest takie forum że nikt nie krzyczy że sie nie ma kursu tylko stara sie pomoc . buziaczki dla wszystkich ;*

ulala10
04-05-2009, 13:48
no właśnie mam aparat ale robi okropne zdjęcia w zbliżeniach więc musze opisywać o co mi chodzi ale jeszcze sie zastanawiam jak nie przecieracie klinerem po między warstwami to czym to czyścicie tym dehydratorem ? Ja pierwszy raz o tym słysze Fajnie że jest takie forum że nikt nie krzyczy że sie nie ma kursu tylko stara sie pomoc . buziaczki dla wszystkich ;*

To znaczy zeby nie przemywac warstwy dyspersyjnej(czyli lepkiej)tylko najlepiej czyscic szczoteczka .Mnie na kursie uczono przemyc cleanerem tylko warstwe budujaca i na koniec nabłyszczajaca.

alfa14
04-05-2009, 16:21
może to kla teo mi powietrze podchodziło? jak myślicie?

ulala10
04-05-2009, 16:33
Tez mogło byc przyczyna zbyt czeste uzywanie cleanera ale nie tylko mogło to spowaodowac mogły tez spowodowac inne czyniki np:zle zmatowiona płytka ,zle odsuniecie skorek,rozłany zel na skorki

alfa14
04-05-2009, 17:08
Tez mogło byc przyczyna zbyt czeste uzywanie cleanera ale nie tylko mogło to spowaodowac mogły tez spowodowac inne czyniki np:zle zmatowiona płytka ,zle odsuniecie skorek,rozłany zel na skorki
żel nie był rozlany plytka zmatowiona skurki odsuniete ale ja myślałam że im cześciej ten kliner bede urzywać tym lepsza przyczepność bedzie wiec sobie nie żałowałam :)

---------- Dodano o godzinie 16:55 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 16:47 ----------

a może to wina żelu ma taki dla początkujących nie wiem sama bede prubować do skutku a co wy myślicie o tym bonderze warto to kupić?

---------- Dodano o godzinie 17:08 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 16:55 ----------

acha i mnie nie piecze jak wkładam do maszynki palce dlaczego?

Jade
04-05-2009, 18:05
no wiem ostatnio mam troche doła ale to dlatego że w polsce otaczała mnie masa znajomych , po prostu nie miałam czasu sie nudzić a tu... ale to nic inni mają gorzej a swoja droga mój mąż też przez całą zime na delegacjach był i wracał na weekendy wiec wiem co to znaczy i współczuje to straszne ani nie ma sie nakogo wydrzeć hihihi. dzięki za wszstko ale może jednak byś mogła mi polecić jakąś dobrom firme chciała bym jednak zmienić te żele . mam nadzieje że będziemy w kontakcie . buziaczek:*


Nie smuc sie:przytul:nie tylko ty tak mialas.Na poczatku zawsze jest trudno i ciezko jest sie odnalesc w nowym otoczeniu.Ale z czasem zobaczysz bedzie dobrze,glowa do gory:*

ulala10
04-05-2009, 18:29
żel nie był rozlany plytka zmatowiona skurki odsuniete ale ja myślałam że im cześciej ten kliner bede urzywać tym lepsza przyczepność bedzie wiec sobie nie żałowałam :)

---------- Dodano o godzinie 16:55 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 16:47 ----------

a może to wina żelu ma taki dla początkujących nie wiem sama bede prubować do skutku a co wy myślicie o tym bonderze warto to kupić?

---------- Dodano o godzinie 17:08 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 16:55 ----------

acha i mnie nie piecze jak wkładam do maszynki palce dlaczego?

No,to mogło byc przyczyna czeste przemywanie.Co do pieczenia w lampie to nie ma reguły ze za kazdym razem bedzie piekło czasami jest to tez zalezne od zeli.Ja np. zakupiłam sobie teraz zel z SPN (nowy clear)srednio gesty i jak buduje nim paznokcia to mozna zwariowac tak cholernie piecze ze ost kolezanka az sie cieszyła ze juz było koniec:]:]

alfa14
04-05-2009, 19:21
No,to mogło byc przyczyna czeste przemywanie.Co do pieczenia w lampie to nie ma reguły ze za kazdym razem bedzie piekło czasami jest to tez zalezne od zeli.Ja np. zakupiłam sobie teraz zel z SPN (nowy clear)srednio gesty i jak buduje nim paznokcia to mozna zwariowac tak cholernie piecze ze ost kolezanka az sie cieszyła ze juz było koniec:]:]
dziekuje Ci bardzo za wszystkie podpowiedzi buziaczek :*

stella
09-05-2009, 22:02
ouaa dziewczyny? a dlaczego ma piec? to chyba jak piecze to zly znak? moze plytka przepilowana? i dochodi do zbyt mocno odczuwalnych reakcji chemicznych? uwazajcie bo klientki wystraszycie!!!

mala
09-05-2009, 22:05
pieczenie moze zalezec od stanu plytki ale takze od kwasowosci zelu

barbara_kawka
13-05-2009, 23:57
ouaa dziewczyny? a dlaczego ma piec? to chyba jak piecze to zly znak? moze plytka przepilowana? i dochodi do zbyt mocno odczuwalnych reakcji chemicznych? uwazajcie bo klientki wystraszycie!!!


z tego co juz tutaj gdzies wyczytalam to : zel ma tam jakies polimerki .. jedne wieksze inne mniejsze ... i te wieksze pod wplywem UV rozgrzane spadaja na dno czyli do plytki paznokcia ( bo sa ciezsze od innych ) i dlatego jest ten efekt przegrzania plytki ;) a napewno zalezy to tez od stanu plytki paznokcia , od zeli ( wczesniej pracowalam tylko na firmie activ ... pieklo jak cholera , teraz sun flower ... nie piecze :) )

plushak
14-05-2009, 00:08
Jeżeli chodzi o akryl był taki post w temacie, mnie uczono że pod akryl primer kwasowy tylko i wyłącznie ja dla pewności daje 2 razy i czekam aż dokładnie wyschnie zrobi się taki biały paznokieć wtedy dopiero nakładam akryl.

stella
14-05-2009, 13:16
co do podchodzacego powietrza powiem wam ze na moje poczatki byly okropne, paznokcie nie bardzo sie trzymaly, uzywam dobrej marki ibd, nie wiem co bylo przyczyna bo i plytke matowilam i kleju sporo dawalam i zel nakladalam starannie jak moglam, moze za duzo bylo bonderu? moze po prostu te poczatki takie sa zanim dojdzie sie do rutynki ale i dzis zdarza mi sie ze powietrze nachodzi - pech!!!

mala
14-05-2009, 13:37
niestety powietrze to chyba problemi i zmora kazdej stylistki
mi babka na kursie powiedziala tak
ten kto mowi ze nigdy nie mial powetrza klamie
bo normalnie dobrej stylistce sie to nie zdaza ale to nie znaczy ze sie NIGDY nie zdaza

stella
14-05-2009, 13:42
zgadzam sie mala, po, prostu czasem jest pech a najgorzej jak za bardzo sie staramy!!! pamietam ze moje pierwsze klientki tak pucowalam w stresie chcialam jak naj najlepiej i zawsze cos wyszlo (przewaznie odklejony pazor) a sobie jak robilam od niechcenia to sie nie moglam doczekac az odpadna!!!

iwonadc78
14-05-2009, 20:50
mam pytanko i duzy problem...:/:
zrobilam kolezance pazurki i juz nastepnego dnia pojawilo sie powietrze,do tej pory chodzila z pazurkami 4 tygodnie i wszystko bylo ok.,ale tym razem zapomnialam pomazac primerem,czy to moze byc przyczyna ,ze tak sie stalo?
i jeszcze jedno czy musze wszystko pilowac na nowo czy idzie zrobic to jakos inaczej?

mariet86
14-05-2009, 21:08
zgadzam sie mala, po, prostu czasem jest pech a najgorzej jak za bardzo sie staramy!!! pamietam ze moje pierwsze klientki tak pucowalam w stresie chcialam jak naj najlepiej i zawsze cos wyszlo (przewaznie odklejony pazor) a sobie jak robilam od niechcenia to sie nie moglam doczekac az odpadna!!!


ja też tak mam czasem że cieżko się ich pozbyć.

mala
14-05-2009, 22:04
mam pytanko i duzy problem...:/:
zrobilam kolezance pazurki i juz nastepnego dnia pojawilo sie powietrze,do tej pory chodzila z pazurkami 4 tygodnie i wszystko bylo ok.,ale tym razem zapomnialam pomazac primerem,czy to moze byc przyczyna ,ze tak sie stalo?
i jeszcze jedno czy musze wszystko pilowac na nowo czy idzie zrobic to jakos inaczej?
sa zele ktore nei potrzebuja priemera ale nei wszystkie
moze byc to powodem ze sie zapowietrzyly jesli zapomnialas uzyc priemera
wszystko mozliwe
a pytalas czy nei kremowala rak przed modelazem?

iwonadc78
14-05-2009, 22:07
nie pytalam,jutro sie spytam ,bo przyjdzie na poprawke,ale calkiem mozliwe ,bo nie byly suche o ile pamietam,nie wiem dokladnie

mala
14-05-2009, 22:13
moze byc ze przed samym zalozeniem pokremowala rece a wtedy nie ma szans zeby sie trzymaly
pamietaj mow dziewczynom zeby conajmniej dwie godziny przed nie kremowaly rak i przed samymm modelazem nie myly rak

iwonadc78
14-05-2009, 22:21
aha,ok. Nawet jezeli piluje jej wczesniejsze zrobione pazurki,ma to tez wplyw na to,zeby nie kremowac i nie myc rak?jezeli i tak bede je matowic?

mala
14-05-2009, 22:24
oczywiscie
krem ma tlusta warstwe i niestety matowienie nic ci nie da nawet odtluszczacz nei pomoze
tak samo nie powinno sie myc zaraz przed rak bo woda wsiaka w pazurki i potem pod zelem one paruja i dlatego czesto sie podpowietrzaja
ja jak sobie robie to staram sie w taki dzien gdzie np nei kapie malej (jak ja kapie musze naoliwic )
raz zrobilam w ten dzien i powietrza mialam jak nigdy

iwonadc78
14-05-2009, 22:32
dzieki za te rady,i znowu jestem madrzejsza
a czy musze wszystko sciagac i na nowo robic?z tego co wiem,porobily jej sie blazy po bokach,napewno nie jest tego duzo,no tak mysle

mala
14-05-2009, 22:37
ciezko mi powiedziec bo nie wiem jak wygladaja
na pewno musisz spilowac wszystkie zapowietrzenia
nie zostawiaj zadnego bo ci pojda dalej
jak zobaczysz paznokcie to bedziesz wiedziala
bo jak jest malo powietrza to moze wystarczy tylko powietrze spilowac i zadac zelem
ale jak jest duzo to moze byc ze duzo trza bedzie spilowac

iwonadc78
14-05-2009, 22:48
ok. zobaczymy jutro jak to wyglada,jeszcze raz dzieki

mala
14-05-2009, 22:55
nie ma za co
zawsze do uslog
zrob fotke jak ci da przed zrobic

Anna Kosińska
16-05-2009, 21:44
Glowna przyczyna podchodzenia powietrza jest niewlasciwe przygotowanie plytki,zle aplikowanie produktu na paznokiec czy tips,zanieczyszczony pedzelek lub produkty na ktorych pracujecie,oslabione paznokcie,kremy,mycie glowy w przed dzien wizyty u stylisty...

iwonadc78
17-05-2009, 15:37
nie ma za co
zawsze do uslog
zrob fotke jak ci da przed zrobic
nie pomyslalam o tym ,zeby zrobic fotke,ale szczerze nie bylo az tak zle,ale dla pewnosci zrobilam jej wszystko na nowo,tym razem nie zapomnialam o primerze i wszystko jest ok.

Cukinia
17-05-2009, 15:59
Glowna przyczyna podchodzenia powietrza jest niewlasciwe przygotowanie plytki,zle aplikowanie produktu na paznokiec czy tips,zanieczyszczony pedzelek lub produkty na ktorych pracujecie,oslabione paznokcie,kremy,mycie glowy w przed dzien wizyty u stylisty...
ojej!!! to nawet mycie głowy przeszkadza?:/:

Anna Kosińska
17-05-2009, 16:42
a przeszkadza poniewaz kobiety ktore uzywaja odzywek do wlosow a jest Nas wiele,bardzo natluszczaja sie paznokcie,jest wiele srodkow nawilzajacych zarowno w odzywkach jak i szamponach i to tez moze wplynac na podchodzenie powietrza...

roooksanka
18-05-2009, 18:47
kurde to o tym nie slyszalam z myciem glowy.. naszczescie mi ostatnio nie trafiają sie zapowietrzenia:skacze::skacze:

Sweet-ka
13-06-2009, 11:56
Ja osobiśie nigdy nie uzywalam ale sa osoby ktore uzywaja płynów do zmiekszania i ,,usówania'' skorek i własnie mowi sie ze to tez czasem moze miec wplyw.
Co do uklepywania akrylu to prawda, trzeba dobrze docisnac akryl do płytki. Mysle z czasem problemy znikna :)

samaron
07-07-2009, 12:52
No właśnie mi też bardzo często podchodzi powietrze, (robię paznokcie tylko sobie) a ostatnio z małych palców całe odpadły. Ale całymi dniami moczę się z synkiem w wodzie, najpierw basenik i błotko, w międzyczasie smarowanie kremem z filtrem, a potem w domu myju, myju.

Zuzanna Rzeszewska
21-07-2009, 17:46
Kurcze ja o tym uklepywaniu i dociskaniu nigdy nie slyszalam ...
A nie dociskalam nic i sie dobrze trzymaja:D


Glupi to ma zawsze szczescie:skacze:

samaron
21-07-2009, 22:35
Ja klepię tak starannie, że zawsze mi zjedzie z paznokcia na paluchy i też się zapowietrza. Ale robię postępy, moje ostatnie (robię tylko sobie) po 2 tyg. zaczęły mnie wkurzać, bo chciałam coś innego zrobić i poszły pod pilnik...

Jagna
29-07-2009, 20:22
A może dlatego odłaziły moje???!
Zmiękczam skórki specjalnym płynem przed usunięciem skórek. Potem procedura odtłuszczania, "bondowania" i klepania akrylu.

Gość
29-07-2009, 20:34
A może dlatego odłaziły moje???!
Zmiękczam skórki specjalnym płynem przed usunięciem skórek. Potem procedura odtłuszczania, "bondowania" i klepania akrylu.

nie sądze kochana... ja tez czasem bo czaem ale używam takiego płyniku i to raczej związku nie ma...

Jagna
29-07-2009, 20:37
nie sądze kochana... ja tez czasem bo czaem ale używam takiego płyniku i to raczej związku nie ma...

To pewnie za blisko skórek podjeżdżałam. Poprawiłam wczoraj i czekam. Klepałam, aż mi się pędzel deformował :D

agaciorka
18-08-2009, 21:11
a ja slyszalam ze plyn do usuwania skorek ma znaczenie. niby wnika wglab paznokcia i mimo odtluszczenia po jakims czasie "wychodzi' na zewnatrz", nie wiem jak to opisac:D ogolnie mowiac, nie jest do konca odtluszczony paznokiec. ale tylko tak slyszalam..

ka-pi
30-08-2009, 17:26
hmm tyle nowych wiadomsci w tak krotkim czasie :) jestescie cudowne dziewczyny!! z tym myciem glowy to masakra bo ja myje codziennie ;) wiec tego nie wyeliminuje, ale mycie rak - hmm napewno :) hehhe
mnie sie zapowietrzaja glownie na bokach od wolnego brzegu ale to juz gdzies tutaj doczytalam ze chyba przez to ze tips odstaje od plytki (wyplukuje sie klej) i u mnie to by sie zgadzalo :)

---------- Dodano o godzinie 17:26 ---------- Poprzedni post był napisany Wczoraj o godzinie 22:26 ----------

No i jednak mam problem, wczoraj zrobilam pazurka pierwszy raz na formie, przygotowalam plytke jak zawsze, dosc starannie pozbylam sie skorek i dzisiaj mam cos takiego!!! prosze napiszcie dlaczego mi tak powietrze podeszlo? wydaje mi sie ze gloss jest ciut dalej niz to zapowietrzenie wiec jak to sie moglo stac??


http://img143.imageshack.us/img143/7003/pow1.jpg

Agnieszka Praska
30-08-2009, 18:23
jak zalane skorki to to nie wyglada i stawiam ze glosem zalalas naturalka, glowy uciac sobie nie dam ale tak to wyglada, nie kazdy nablyszczacz nadaje sie do tego zeby wyjechac poza mase bo beda sie dzialy wlasnie takie rzeczy;)

ka-pi
30-08-2009, 19:24
no wlasnie chyba wyjechalam nablyszczaczem poza mase, i nastepnym razem postaram sie tego nie zrobic, ale tak lopatologicznie, glos spowodowal podekscie powietrza pod mase? tzn podwazyl ja? bo nie rozumiem tego mechanizmu :(

nikolka0202
30-08-2009, 20:58
hej wyczytałam własnie o ,,dehydratorze'':o powiedzcie mi co to jest i jakie ma działanie?

Gość
30-08-2009, 21:03
hej wyczytałam własnie o ,,dehydratorze'':o powiedzcie mi co to jest i jakie ma działanie?

dehydrator to preparat który przyspiesza wysychanie:)

ale znalazłam jeszcze coś takiego Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu

a jeszcze więcej tutaj: http://forum.wzorki.info/sprzet-do-przedluzania-paznokci/18-dehydrator.html

'

ka-pi
30-08-2009, 22:02
a ja znalazlam taki Nails Company | Tipsy | Zabrze - ULTRA BOND (http://sklep.nailscompany.pl/p862/ULTRA_BOND)

elinka
31-08-2009, 19:34
ja dziś przypadkiem nadziałam się na temat o ,dehydratorze włąśnie na naszym c cudownym forum :) http://forum.wzorki.info/sprzet-do-przedluzania-paznokci/18-dehydrator.html

Agnieszka Praska
31-08-2009, 20:58
to nic innego jak nail prep:) tylko nazwa inna, natomiast w ibd nail prep to odgrzybiacz
tak samo jest z no lines, vanish line czy tip blender;) rozne nazwy a ten sam preparat

ka-pi
31-08-2009, 21:05
albo BOND ;-) hehe James Bond hehehhhe

rudzia1985
02-10-2009, 14:27
nie wiem czy w dobrym temacie zapytam ale...mam problem
jak mam spilowac akryl tam gdzie jest zapowietrzone i nie przepilowac naturalnej plytki ?...gdy piluje to miejsce to za kazdym razem akryl "odkleja sie" dalej :( nie wiem czy dobrze wytlumaczylam i nie wiem co mam w tym momencie zrobic :(

Gość
02-10-2009, 14:43
nie wiem czy w dobrym temacie zapytam ale...mam problem
jak mam spilowac akryl tam gdzie jest zapowietrzone i nie przepilowac naturalnej plytki ?...gdy piluje to miejsce to za kazdym razem akryl "odkleja sie" dalej :( nie wiem czy dobrze wytlumaczylam i nie wiem co mam w tym momencie zrobic :(
wiem o co chodzi... zamiast spiłować stary akryl zapowietrzenie posuwa sie dalej, wgłąb paznokcia aż do wolnego brzegu i nawet czasem odpada:)

ja zawsze jak mam jakieś zapowietrzonko to piłuje je "od tyłu"

na szybko zrobiony w niezastapionym najbardziej profesjonalnym programie garficznym paint :lol: rysunek instruktażowy:)mam nadzieje że sie przyda:):huh:\
aha!! eby nie bylo.. nie wymyśliłam tego sama;P wyczytałam to kiedyś w baaaaaardzo starym numerze AP i wprowadziłam w życie:)

rudzia1985
02-10-2009, 15:40
Dzieki Woszczurku :*grafik z Ciebie niezly :P
musze wyprobowac nastepnym razem :) teraz juz mam wypilowane z bolacymi plytkami naturalnymi :( :( i tak jeszcze nie do konca dobrze a juz nie moge dalej pilowac bo mnie boli :(

mala
03-10-2009, 10:41
wiem o co chodzi... zamiast spiłować stary akryl zapowietrzenie posuwa sie dalej, wgłąb paznokcia aż do wolnego brzegu i nawet czasem odpada:)

ja zawsze jak mam jakieś zapowietrzonko to piłuje je "od tyłu"

na szybko zrobiony w niezastapionym najbardziej profesjonalnym programie garficznym paint :lol: rysunek instruktażowy:)mam nadzieje że sie przyda:):huh:\
aha!! eby nie bylo.. nie wymyśliłam tego sama;P wyczytałam to kiedyś w baaaaaardzo starym numerze AP i wprowadziłam w życie:)
dziekuje nasz grafiku hihi
tak samo powinno sie pilowac zapowietrzenia przy zelu.tam gdzie sie konczy zeby nie podchodzilo dalej przy nacisku

felkaewelka
06-10-2009, 17:04
ja chciialabym wrocic do zmiekczaczy skorek... wydaje mi sie ze nakladane sa one na skorke i pazurka na tak krotki czas ze nie zdaza wniknac w strukture paznokcia (Paznokcie zbudowane są przede wszystkim z keratyny, która znajduje się we włosach jak i w skórze. Jest to substancja proteinowa zawierająca siarkę, która nadaje paznokciom twardość oraz sztywność. Zbudowane są także z obumarłych komórek co oznacza, że nie czujemy bólu przy ich obcinaniu). Pozatym "zmywamy" je (zmiekczacze) odtluszczaczami, po czym przystepujemy do przedluzania paznokcia...
:skacze::yess:

Agnieszka Praska
06-10-2009, 19:53
ano wlasnie moczenie lapek, kremowanie,mycie wlosow szamponem z odzywka nawet kilka godzin przed stylizacja ma ogromne znaczenie, i masa moze sie zapowietrzac.
tak samo jest z manicure przed stylizacja, absolutnie nie mozna moczyc rak:)
wlasnie preparaty wnikaja w glab struktury paznokcia a my go matowiac usuwamy tylko 3 do 5 warstw a paznokiec ma ich ok 100;)
paznokcie chlona wode jak gabka a pozniej ona paruja moze zostawic nam takie niespodzianki^_^

ja wszystkie zarosniete klientki skorkami biore na manicure i za 2-3 dni dopiero robie stylizacje

aga
06-10-2009, 20:18
a wiece może czy duży wpływ na pazurki ma chlor? bo bede chodzila na basen co tydzien:(

Gość
06-10-2009, 20:29
a wiece może czy duży wpływ na pazurki ma chlor? bo bede chodzila na basen co tydzien:(
ja jeździłam z córka przez kilka tygodni co kilka dni i moczyłam się jak dziecko:) jedyne co zauważyłam to suchosc skóry i blakniecie samoopalacza i opalenizny po solarium

paznokcie sie tzrymały normalnie:)

kasiasssss
06-10-2009, 20:34
ja tam skorki robie normalnie tylko odsuwam patyczkiem i jest git,jak bym odsylala klientki na tzry dni to by mialczaly( nie uzywam zmiekczacza do skorek)

Agnieszka Praska
06-10-2009, 22:13
ale przy pierwszej stylizacji:D pozniej to juz same wiedza;)

asia
06-10-2009, 23:34
a wiece może czy duży wpływ na pazurki ma chlor? bo bede chodzila na basen co tydzien:(

wzorki linerem zlazły mi kiedyś

korcia225
25-10-2009, 22:41
ależ ty woszczurku jesteś wszech wiedzącą

Chocolata
11-01-2010, 22:10
Mam dokladnie taki sam problem... Juz zalamana jestem "cotygodniowa przymusową stylizacją"
Pokaże Wam jak wygladają moje zapowietrzenia po ok tygodniu od zalozenia i niewazne czy to akryl, czy żel.. dzieje sie podobnie.. Akryl potrafi odejsc mi w calości (caly zbudowany na formie - nie w kawalkach, a na paznokciu nawet sladu nie ma ze coś na nim było). ZAŁAMKA....;(
1409514096

kasiasssss
12-01-2010, 12:21
niewiele tam widze,krzywizny nie sa dobrze zbudowane,moze jest tam za duzo zelu przy skorkach,mi podchodzi szybko powietrze na prawej dloni,bo robie lewa niedokladnie,ale nic nie odchodzi

zyza
12-01-2010, 19:52
mi podsunęła pomysł jedna z kumpelek na blogu:
żeby sprawdzić cleaner :D ja po opiłowaniu lini stresu tipsa przemywałam wacikiem z cleanerem a ona podsunęła mi specjalny odtłuszczacz typu clean&prep
czyli teraz matowienie/opiłowanie, szczotką nadmiar pyłku, przecieram suchym wacikiem, nakładam clean&prep, primer i żel bazowy...
miodzio! sie trzyma :D

ewek206
08-02-2010, 13:56
Zapowietrzenia masy żelowej/akrylowej są jednym z najczęściej występujących problemów początkujących stylistek paznokci. Zapowietrzenia, to nic innego jak pęcherzyki powietrza pojawiające się pod masą.
Problem tej natury wynika z technicznych błędów popełnianych przez manikiurzystkę, bądź jest wynikiem nieodpowiedniego doboru produktów. Niezwykle ważne w unikaniu zapowietrzeń jest staranne i precyzyjne przygotowanie płytki paznokcia – wszystkie wskazówki jak postępować, aby uniknąć tego problemu podajemy poniżej.

W pracy nad paznokciami szczególną uwagę trzeba zwrócić na:

• Dokładne zmatowienie płytki przy skórkach i przy brzegu paznokcia

• Precyzyjne odtłuszczenie płytki paznokcia

• Dokładne i precyzyjne odsunięcie skórek
Zmiękczone specjalnymi preparatami skórki można odsuwać przy pomocy
(javascript:void(0))metalowego kopytka, bądź drewnianego patyczka. Jednak trzeba pamiętać, aby robić to dokładnie.

• Przestrzeganie wskazówek producenta
Należy pamiętać, że producent przedstawia zawsze instrukcję użycia swoich własnych produktów
(javascript:void(0)). Często na opakowaniach pojawiają się dodatkowo informacje ze wskazówkami mówiącymi, aby nie łączyć danego produktu z produktami innych firm
(javascript:void(0))– właściwości dwóch różnych preparatów mogą być odmienne i nie współgrać ze sobą, powodując w konsekwencji zapowietrzenia.

• Właściwe nakładanie primera
Masy nie można kłaść na mokry primer. Dodatkowo pamiętajmy, że primer nakładamy punktowo – dobrze odsączonym pędzelkiem dotykamy płytki w kilku miejscach. Jeżeli robimy wszystko prawidłowo, to primer rozleje się sam, a po 15-20 sekundach sam odparuje. Jeżeli tak się nie dzieje, to znaczy że został nałożony w zbyt dużej ilości.

• Właściwe proporcje proszek - liquid (w metodzie akrylowej)
Składniki muszą się odpowiednio związać - trzeba uważać, żeby masa nie była z jednej strony zbyt sucha, a z drugiej zbyt mokra.

Zdecydowanie nie wolno:

• Zalewać skórek masą
Ważne jest rozprowadzenie preparatu w taki sposób, aby nie dotykał on skórek. W przypadku początkujących stylistek zalecane jest, aby najpierw pracowały one na gęstszych materiałach, które ułatwiają manewry zapobiegające nadlewaniu skórek. Przejście między masą, a naturalną płytką powinno być płynne. Odstęp o szerokości 1 milimetra nie jest widoczny, a paznokcie nie podejdą powietrzem.

• Nakładać zbyt dużej ilości preparatu, zwłaszcza przy skórkach
Warstwa nie może być ani zbyt gruba, ani zbyt cienka.

Generalnie, najważniejsza jest praktyka i wyćwiczenie wszystkich etapów pracy nad paznokciami – im więcej wprawy mają stylistki, tym mniej błędów popełniają. Warto jednak również przypominać swoim klientkom, że one same muszą odpowiednio dbać o paznokcie żelowe/akrylowe – powinno się unikać częstego moczenia ich w detergentach oraz innych środkach chemicznych, unikać uszkodzeń
(javascript:void(0))mechanicznych, gdyż wszystko to również sprzyja zapowietrzeniom.
źródło: Kosmetomania (http://www.kosmetomania.pl/)

syiwka
23-02-2010, 14:31
Sorki dziewczyny ale nie wiedzialam gdzie to napisac:) Chodzi o to ze mojej jednej klientce paznokcie sie zapowietrzaja po tygodniu i zawsze na tych samych paznokciach , ale to nie jest zwykle zapowietrze tylko one sie jakby odklejaja ze mozna zgiac caly paznokiec:/:
Juz probowalam wszystkiego , nie wiem co mam zrobic , napewno wszystko robie dokladnie i tak jak zawsze a u niej jeszcze bardziej dokladnie , ale i tak zawze te same pazury sie zapowietrza
Ona ma bardzo slaba plytke ale to wszystkie by sie juz przeciez zapowietrzyly, nie??? Pomozcie bo jesem bezradna:/:

julcia88
23-02-2010, 14:54
Gdzieś już czytałam na forum o podobnym problemie. Dziewczyny pisały, że paznokcie mogą być częściej używane i może być na nie wywierany większy nacisk co sprawia, że płytka może być zdeformowana. Musiałabyś się przyjrzeć dokładnie tym paznokciom, które ciągle się zapowietrzają pod każdym kątem czy wszytko z nimi ok. Ja innego wytłumaczenia chyba już nie mam:P

syiwka
23-02-2010, 15:15
dzieki za szybka odpowiedz:) Paznokcie ogladalm z gory do dolu i sa ok ale ona cwiczy judo , to moze przez to one sie tak zapowietrzaja i podnosza , bo juz sama nie wiem:(Szukalam czegos podobnego ale nie znalazlam , wiadomo jak sie czegos szuka to nigdy nie mozna tego znalezc:)

kobietazpazurem
24-02-2010, 09:09
No jeżeli ćwiczy może tych palców używa najcześciej, dziwna sprawa.. A próbowałaś i żel i akryl? Może inną metoda by się dłużej trzymały

mala
24-02-2010, 10:09
a ja mam inne pytnie
ktore to sa paznokcie? u ktorych palcy

syiwka
24-02-2010, 14:39
mala to jest srodkowy palec u prawej raczki i dwa wskazujace , ale na jednym paznokciu we wskazujacym palcu ona ma onycholize , takze tu wiem co jest przyczyna , tyle ze te dwa pozostale sa wporzadku , moze faktycznie sprobuje zelu , jezeli akryl sie jej nie trzyma:/:To jest angielka ja wiem ze one nie uwazaja na pazury , ale wiem ze ona akurat uwaza , strasznie to dziwne dla mnie^_^

mala
24-02-2010, 14:59
moze ona cos wiecznie skupie tymy wskazujacymi
cos nimi drapie itp

paulina_ooo11
24-02-2010, 15:04
na srodkowym palcu spotkalam sie z czyms takim ze paznokcie zapowietrzaja sie np przez pisanie, jak ktos piszac "opiera" dlugopis tam. ja mysle ze to kwestia uzytkowania, na pewno nie Twoja wina :)

syiwka
24-02-2010, 17:46
dzieki dziewczyny:)Moze faktycznie cos z nimi robi:) i po prostu nie chce sie przyznac, no coz wyprobuje na niej zel i jak co to dam znac , czy sie znowu zapowietrzyly:)

maluteńka12345
13-03-2010, 18:51
a j chcialabym sie dowiedziec dlaczego jak nakladam zel na sama plytke paznokcia w celu utwardzenia plytki to jednym ktorym zakladalam zel trzymal sie nawet do 3 tygodni a ostatnio kilka razy zdarzylo mi sie ze kilka dziewczyn mowilo mi ze nawet po 2 dniach zel zaczal odpryskiwac odpadac albo boki sie zaginaly i zel odpadal....co moge zle robic..?:):):) z gory dziekuje za pomoc ..;P:P:P

asia
14-03-2010, 00:26
może chodzić o matowienie, grubość (ilość) masy, albo żel do naturalnych spróbuj

Zuzanna Rzeszewska
14-03-2010, 01:25
Maluteńka to pewnie dlatego, że kobietki nie dbają o prawidłowe nawilżenie płytki paznokcia.
Wiadomo, jak robimy stylizację pazur musi być odtłuszczony i oczyszczony ale potem trzeba odbudować jego natłuszczenie i nawilżenie przez regularne wmasowywanie olejku, kremu, preparatów nawilżających w skórki i paznokcie.
Paznokieć jest zbudowany z blaszek i pęcznieje i 'chudnie' wraz ze zmiana nawilżenia, żel lub akryl jest sztywny i wrażliwy na zmianę kształtu podłoża - pazurek wysycha, kurczy się, materiał liftuje - tak ja to widzę :D
Ja zawsze jeszcze matuje wolny brzeg pazurka pod spodem frezarką i szczelnie zalepiam końcówkę czasami nawet przedłużając o pół milimetra lub milimetr.
Poza tym o paznokcie trzeba dbać i od tego zależy ich trwałość oprócz oczywiście sposobu wykonania i sposobu traktowania- pamiętaj, że niektóre Panie traktują paznokcie jako połączenie scyzoryka i otwieracza do konserw :D:D:D i na to też trzeba brać poprawkę.
Pozdr i nic się nie martw jeżeli jesteś pewna, że zrobiłaś tak jak trzeba tj grubość masy, zmatowienie, odtłuszczenie itp.
Buźka :D

mala
14-03-2010, 10:32
no niestety wiele klientek nie dba o paznokcie
ehhhhhhhhhhhh
ja tez zauwazylam ze nie kazdy naturalek nadaje sie do zazelowania (bez przedluzenia)
o moich moge zapomniec zawsze sie zawijaja i odklejaja

maluteńka12345
14-03-2010, 17:14
ehh no wlasnie zawsze robie tak samo zmatowienie odtluszczenie i niektorym sie trzymaja a niektorym nie..;( a szczerze przeraza mnie to bo niektore dziewczyny-odnosze takie wrazenie ze nie rozumieja tego ze to ich wina tylko mysla ze ja cos zle robie..;((a korzystalam z sun flowera specjalnego zelu do naturalnych pazurkow..ale i tak dziekuje za pomoc :P

kobietazpazurem
14-03-2010, 19:03
nie przejmuj się , jednak tak się przyjęło, że 90% zapowietrzeń jest na skutek złego technicznego wykonania paznokci, przez stylistke, i tak jak już dziewczyny pisały zalane skórki, złe odtłuszczenie itp... Jednak każda stylistka w końcu to zauwazy ( o ile chce szkolić swoje umiejętności i korygować błędy). Ja także tak robiłam i mi moje paznokcie od góry się zapowietrzały bardzo szybko dopóki sama nie doszłam do tego, że ja coś robię źle. Jesteśmy tylko ludźmi ale wszystkiego da się nauczyć :)

asia
14-03-2010, 20:32
ale fakt że klientki często zgryzą itp i się nie przyznają

kobietazpazurem
21-03-2010, 19:21
Zgryzanie to już w ogóle brak szacunku dla naszej pracy

Natalia Czerwaciuk
27-03-2010, 12:38
ja pracuje glownie akrylem i powiem wam ze dlugo borykalam sie z problemem zapowietrzen,mowie tu o 100% bez powietrza..byl czas ze juz wszystko opanowalam,ale ze testowalam ciagle inne firmy to problem powracal no i okazalo sie ze to wina mieszania produtkow przede wszystkim!!uzywalam odtluszczacz i liquid jednej firmy,primer innej a proszki to juz w ogole kazdy pies z innej budy;( teraz uzywam liquidu,odtluszczacza,primerow i proszku clear jednej firmy i w koncu po miesiacu moge smialo powiedziec ze problem znikl!!kupilam primer bezkwasowyi mysle ze to on wiele mi pomogl,naprawde warto samemu wszystko sprawdzac,bo mieszanki typu wszystko rozne sie nie sprawdzily u mnie!!polecam przede wszystkim primer bezkwasowy nsi atracttion,on naprawde dziala cuda!!:D

pogodka20
01-04-2010, 19:01
Ogólnie do akrylu powinno używać się primera bezkwasowego, a do żelu kwasowego. Ja przestałam w ogóle używać primera.

samaron
01-04-2010, 21:04
Ogólnie do akrylu powinno używać się primera bezkwasowego, a do żelu kwasowego. Ja przestałam w ogóle używać primera.
A no właśnie akurat odwrotnie,
zresztą każdy robi jak sam przetestował i jak mu pasuje:D

pogodka20
02-04-2010, 10:10
Moze i odwrotnie zawsze mi sie to myliło:D, ale rzeczywiście masz rację.

mala
02-04-2010, 21:31
ja do tego i tego uzywam priemera kwasowego i jest ok

asia
04-04-2010, 00:55
ja tak samo jak mała

kleo
06-04-2010, 10:35
powiem wam szczerze, że ja mieszam różne firmy
inny primer kwasowy z innej bezkwasowy
na to daje jeszcze inny żel podkładowy, inny budujacy a jeszcze inny nabłyszczający

nie wiem od czego to zależy, bo mam klientki które przychodzą po 6 tyg i nie mają zapowietrzeń
a są też takie które po 2 tyg je maja

zrobiłam sonde wsród nich i też dużo zależy co robią, gdzie pracują i czy potrafia przez czas do odnowy zadbać o paznokcie

Gość
06-04-2010, 10:40
ja napisze ogólnie wszytskto co mam do powiedzienia na tem temat:

moim zdaniem (po obserwacji swoich paznokci i "wywiadach" z moimi 3ma klientkami)
zapowietrzenia to jest tylko i wyłącznie kwestia przygotowania płytki i produktu...
a używanie nie ma tu żądnego znaczenia.

sama widze po sobie i po odrostach dziewczyn że przy normalnym bytowaniu w domu
jako "kura domowa" myjąc podłogi, gary, okna tudzież inne sanitaria
NIE UŻYWAJĄC RĘKAWICZEK absolutnie nic mi sie nie zapowietrza

moje dziewczyny również nie używają rekawiczek i robią paznokciami naprawdę wszystko...
do tego co robię ja to rąbią drewno, palą w piecu i piorą ręcznie.

wystarczy że się dobrze przygotuje płytke i produkt jego dobrej jakości

może się będziecie śmiać ale ok, ja używam primer kwasówki z golden nails,
covera też z GN czasem z firmy ARStyle-essay,
białego do frencha z exfasion (bardzo gęsty) i z serii lovely z basica,
a żeli clear i akryli podstawowych i wszystkie kolory z allepaznokci

pokazałabym wam odrost jaki mam w tej chwili ale mam na sobie konkursówki
i póki co nie mogę, pokaże po wynikach.
robiłam nimi całe sprzatanie na święta łącznie z gotowaniem i innymi rzeczami :P

grunt to dobrze usunąć błonkę, zmatowić, dotłuścić i "zaprimerować"

karna26
06-04-2010, 10:43
Zgadzam sie ze napewno to zalezy co klientki robia na codzien,niektore dłubią juz przy paznokciach swieżo zrobionych a pozniej sie dziwia ze własnie zel podchodzi powietrzem,ja swego czasu tez mialam ten problem ale narazie sie uspokoiło

madzialenkabuziaczek
06-04-2010, 11:39
Zgadzam się z tym co napisała woszczur.
Ja zrobiłam sobie pazurki 2,5 tygodnia temu, akurat przypadło, że sprzątałam w domu na święta <nie jestem przyzwyczajona do rękawiczek> także sprzątałam bez nich. No i nic się nie dzieje z pazurkami.:skacze: Używam akryli allepaznokcie, od samego początku mojej przygody z pazurkami.

Przyznam się na początku odpadały po 3 dniach i zapowietrzały się dnia drugiego. Tak jak napisała kobietazpazurem trzeba dojść do swoich błędów.

Nie zwalać winę a bo żel nie dobry a primer wogóle blee itp.:):P:P

---------- Dodano o godzinie 11:39 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 11:34 ----------


Zgadzam sie ze napewno to zalezy co klientki robia na codzien,niektore dłubią juz przy paznokciach swieżo zrobionych a pozniej sie dziwia ze własnie zel podchodzi powietrzem,ja swego czasu tez mialam ten problem ale narazie sie uspokoiło


Najpierw dłubią, albo gryzą <biedne zęby> a później zwalają wszystko na nas:nunu:

MURKA
21-04-2010, 10:16
ja wczoraj robiłam sobie pazurki na tipsie bo nie umiem sobie robić frencha sama :/:i dziś patrze a tu to;(jest jeszcze na 2 paluszkach rozumiem że zalałam skórki

---------- Dodano o godzinie 10:16 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 10:15 ----------

oczywiscie nie mogę wkleić zdjęcia

:/:

eksnail
21-04-2010, 19:09
moze za grubo przy skorkach i nie dociągnięte nabłyszczaczem?

Gość
21-04-2010, 19:16
jest jeszcze na 2 paluszkach rozumiem że zalałam skórki:/: jesli to pytanie to moim zdaniem skórki nie sa zalane bo w dwa dni nie dałyby rady tak szybko odrosnąć... chyba że są oderwane...

a jeśli to stwierdzenie to nie wiem...

mnie sie też tak robiło, gdy


albo źle zmatowiłam paznokcia naturalnego
albo źle odpyliłam i odtłuściłam płytkę i dałam na to żel
albo źle wykonczyłam (nie dojechałam pilnikiem do skórek)
albo niedokładnie odpyliłam ostatnią warstwe przed nabłyszceniem :(

pa_pi1
21-04-2010, 19:46
Ja stawiam na złe zmatowienie

honeypuff
21-04-2010, 19:51
ja tez na zle zmatowienie, mi sie tez tak dzialo ale ostatnio kolo skorek przejechalam mini koncoweczka frezarki i super zero zapowieetrzen xD

izago1
21-04-2010, 20:41
A nie zrobilas przypadkiem grubszej warstwy nablyszczaczem przy skorkach? Nie wiem jaki masz nablyszczacz ale nim lepiej nie wyjezdzac na naturalnego paznokcia.

MURKA
22-04-2010, 10:07
Dzięki jeszcze raz dziołch:kwiatek:y nabłyszczacz mam z reni nails napewno żle zmatowiłam ale ja zawsze boję się tego matowienia żeby nie przepiłować!!!!

zyza
22-04-2010, 11:29
no dobra ja sie pozbyłam zapowietrzeń ale zdazra mi sie ze końcowka 'dorobiona' w sensie ta na szablonie przedluzona pęka mi np. tak jak przy naturalnych pazurach kwadratowych pękają rogi tak peka mi ro żelu... czy to moze być spowodowane zbyt cienka warstwa zelu na końcowce? czy to juz uszkodzenie mechaniczne? bo ja sie boje dolac wiecej zeluna końcowce zeby nie była za gruba :(

MURKA
22-04-2010, 14:58
po tiuningu:yess:

Ladyss
22-04-2010, 15:37
Zyza wydaje mi się że może chodzić o jedno i drugie... Jak zostawisz zbyt cienką warstwę żelu to odłamie się przy pierwszej okazji ale jeśli w grę wchodzi uraz mechaniczny to nawet ta grubsza warstwa może się odłamać.

Zuzanna Rzeszewska
25-04-2010, 23:49
Mnie się zapowietrzają paznokcie nadal, jeden u każdej ręki to standard. Czasami jest tylko jedna biała linia, czasami wszystkie są równo zapowietrzone. Też wiem, że dużo zależy od tego jak kobieta o paznokcie dba, ale np moja mama nie dba, robi wszystko w domu i trzymają jej się pięknie, a ja dbam, nie wykonuję prac domowych bez rękawiczek, nie zmywam tylko wrzucam do zmywarki więc to jest tylko momencik i zupełnie nie wiem od czego się mogą zapowietrzenia pokazać. Dochodziło nawet do tego, że po tygodniu moje paznokcie wyglądały okropnie. Ostatnio doszło do tego, że tuż przed nabłyszczeniem już palec wskazujący był zapowietrzony z boczku. Może robię za cienką linię włosa?
Myślałam o tym sporo. Teraz dało mi do myślenia to mieszanie produktów, ale ostatnio używam tylko jednej firmy (do french) i dzieje się tak samo. Zmieniłam pilnik do matowienia na mniejszą gradację, bo może za mocno rysowałam pazurka zamiast go zmatowić. kupiłam trzy nowe primery -protein bond, dehydrator i primer kwasowy stosując je na grupach klientek z zapisywaniem stanu przy uzupełnienie - dupa sałata, poprawy nie widzę. Bardzo dokładnie, dwu lub trzykrotnie odtłuszczam paznokcie cleanerem, nie dotykam płytki, wszelakie błonki są dokładnie zdarte, nie chce odejść po dobroci to zetrę pilnikiem, matowanie całego pazurka z bardzo dokładnym matowieniem w okolicach wału.... ja już sama nie wiem :( wkurza mnie to, bo nie potrafię wykryć przyczyny....

Natalia Czerwaciuk
26-04-2010, 01:01
sprobuj usunac dokladnie skorki,potem zmatowic pazurka i znow kopytkiem popraw skorki,potem delikatnie znow pilnikiem i usun pyl szczoteczka,potem daj dehydrator,primer i nakladaj mase,a na koniec dobrze wypiluj przy skorkach i mysle ze bedzie lepiej,popróbuj,moze akurat dojdziesz do tego co i jak..odtluszczaczem i wacikiem nie przemywaj tylko odpyl i od razu dehydrator i primery i mysle ze to starczy,ja tak robie i jest git:kwiatek:

Gość
26-04-2010, 08:04
zuzanno, jak przceczytalam to co napisałaś to pomyslałam sobie o jednej z naszych koleżanek która również ma problem z powietrzem... probowała pracy z primerami (kwasowymi i bezkawas.) próbowała pracę bez primera, stosowała sam żel, potem sam akryl... i zawsze coś było nie tak... zawsze pisała ze znów powietrze... doradziła,m jej żeby cleanr zamieniła na spirytus salicylowy... to sobie skórki poparzyła :(

ktoś jej podpowiedział żeby przy nakładaniu masy żelowej moczyła ten żel w akrylu

(nabierasz żel na pędzel i to co masz na pędzlu moczysz w proszku akrylowym... jak akryl "zamoknie" dopiero na pazur)

tą metodą trzymały jej sie lepiej

nie wiem co ci doradzić więcej...

AgUsia950
26-04-2010, 20:39
a może po prostu nie czekasz odpowiednio długo, aż primer wyschnie? Banalne trochę, ale może w tym tkwi problem..

Zuzanna Rzeszewska
27-04-2010, 00:17
Czekam aż paznokieć stanie się zupełnie matowy, różnie to trwa przy różnych paznokciach ale czekam.
Próbowałam akry żelu,nie podoba mi się to w ogóle. Przezroczysty nie jest przezroczysty, a kolory dupne, bo widać drobinki.

Natalia tak właśnie robię, tylko że matuję raz tylko, a porządnie. Potem szczotka, przemywanie, szablon lub tips, primer i jazda.
Nie wiem zupełnie co jest nie tak, toż nie z pierwszej łapanki jestem, trochę już w tym siedzę, wkładam całe serducho a tu takie buty...
:(

WIOLA1
08-05-2010, 16:32
Mozna sie wykonczyc z tymi zapowitrzeniami,masakra.a moze musi buc jakis pedzelek tzn wiem ze kolinski, a moze za mokry akryl kładziony na pazura.........

Evelyn.
08-05-2010, 16:49
Czekam aż paznokieć stanie się zupełnie matowy, różnie to trwa przy różnych paznokciach ale czekam.
Próbowałam akry żelu,nie podoba mi się to w ogóle. Przezroczysty nie jest przezroczysty, a kolory dupne, bo widać drobinki.

Natalia tak właśnie robię, tylko że matuję raz tylko, a porządnie. Potem szczotka, przemywanie, szablon lub tips, primer i jazda.
Nie wiem zupełnie co jest nie tak, toż nie z pierwszej łapanki jestem, trochę już w tym siedzę, wkładam całe serducho a tu takie buty...
:(
ja matuję raz pilnikiem 100/100 zostają mikroskopijne rowki i dzięki temu lepiej się żel trzyma, a żel pierwszą warstwę wcieram pędzelkiem a nie maluję. robię w ten sposób dopiero od roku,ale dzięki temu nie ma zapowietrzen

Gość
08-05-2010, 16:56
ja matuję raz pilnikiem 100/100 zostają mikroskopijne rowki i dzięki temu lepiej się żel trzyma, a żel pierwszą warstwę wcieram pędzelkiem a nie maluję. robię w ten sposób dopiero od roku,ale dzięki temu nie ma zapowietrzen
no to fajnie, ale ... ja bym sie bała takim "mocnym pilnikiem " matowić :wow: .. ja matowie 180/240

a tak w ogel oto podział pilników :

60, 80, 100, 120 - ściąganie starej masy, skracanie tipsa
150 - zacieranie granicy tipsa z naturalną płytką, piłowanie górnej powierzchni przedłużonych paznokci
180 - opracowanie pazurka, przygotowanie naturalnej płytki do przedłużenia/ matowienie naturalnej płytki
240, 280, 320, 460, 3000 - polerki

zaczerpniete z materiałów szkoleniwych jednej z renomowanych firm paznokciowych:D

Evelyn.
08-05-2010, 17:11
tak uczy vice mistrzyni świata i mistrzyni Polski w nail art Anita Petryszyn-Dopierała, a ja jej ufam, bo jest dla mnie pod względem paznokci niedoścignionym wzorem do naśladowania:)
a każdy musi dopasować pilnik do siebie, wystarczy być dość delikatnym. ps. woszczur ty mnie dzisiaj w każdym temacie musisz dopaść:D

---------- Dodano o godzinie 17:08 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 17:07 ----------

a gdzie można dostać pilniki o gradacji 60? w mojej hurtowni takowych nie mają;(

---------- Dodano o godzinie 17:11 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 17:08 ----------

ależ takim możnaby szybko starą masę z końcówki ściągnąć:)))

kasiasssss
09-05-2010, 09:20
ja tez staram sie pzrestzregac tych podzialow pilnikow,mocniejszy do zelu,delikatny do matowienia plytki

madzialenkabuziaczek
09-05-2010, 09:53
mnie uczono
180 do zmatowienia pazurka
150 do opracowania pazurka
Zapowietrzenia się zdarzają ale odziwo na moim jednym i ciągle tym samym palcu

Gość
20-05-2010, 13:36
tak uczy vice mistrzyni świata i mistrzyni Polski w nail art (...) mnie ostatnio ktoś powiedział (z branży paznokciowej) że owszem... takie mistrzynie mooze faktycznie są mistrzyniami w zdobinie NAIL ART ale niekonieczn ie w budowie... i zastosowaniu różnych "przyrządów"... więc moze coś w tym jest:D

kiedyś sama widziałam na własne oczy ... budowe pazura którą zrobiła (któraś tam z kolei) vice mistrzyni international nail art championship ... zdobienie nails art było piekne owszem, ale mistrzowską budwą to one nie grzeszyły...

Ewelina83
20-05-2010, 14:12
ja na kursie mialam ze pazurka przygotowuje sie polerka 240 a opracowanie zelu 180
Ale z czasem zauwazylam ze nie wystarczy tylko ta 240 moze na pare przypadkow nie dzialo sie nic ale tak to zapowietrzenia..

szerek
20-05-2010, 22:52
Kochane szukałam ale znowu tematu nie znalazłam a może źle szukam?:/
Bo mnie podchodzi powietrze pod tipsa jak go przyklejam i już zastosowałam radę dodaję więcej kleju a na kciukach mam dalej to samo:(

Gość
20-05-2010, 22:53
a tipsa przyklejasz jak popadnie czy od wału do łoża?? bo to ma znaczenie

szerek
20-05-2010, 23:02
a tipsa przyklejasz jak popadnie czy od wału do łoża?? bo to ma znaczenie

Oczywiście że od wału do łoza:) inaczej to już bym wszystkie miała zapowietrzone jak ta lala:)
Ale nie cały paznokieć się zapowietrza tylko robi się taki placek w niektórych miejscach

Gość
20-05-2010, 23:07
a to juz nie pomogę.. ja jestem szablonowa.. więc tylko tyle przyszło mi na myśl :(

madzialenkabuziaczek
20-05-2010, 23:14
może daj jeszcze więcej kleju, mi się tak zdarzało też ciągle na jednym paznokciu nawet po trzy razy go przyklejałam .... ale daje teraz tyle kleju że jest ok.
jak to nie pomaga to niewiem może źle odpylasz nat paznokieć i coś tam akurat zostaje, a masz takie szczęście że zdarza się to na kciukach.
Mi się zawsze zapowietrza fakulec <ale nie pod tipsem tylko akryl od skorek> i tylko on i też niemam pojęcia czemu ?????????

kotek2121
21-05-2010, 20:07
Ja od jakiegoś czasu używam frezarki do wszystkiego oczywiście z podziałem na odpowiednie frezy nawet płytkę matowię frezarką. Na bank jest lepiej niż pilnikiem skórki są nie naruszone frezarka wchodzi w każdy zakamarek i odsuwa nawet te nie widoczne skóraski :D jestem z niej mega dumna a takiego stracha miałam że to "elektryczny diabeł". :D Co do podchodzenia powietrza to może być też kwestia wjechania żelem wykończeniowym na naturalna płytkę i się zapowietrza, zawsze polecam w tym wypadku żelik silikonowy jest serio bomba ^^

goslava
21-05-2010, 21:58
Kochane szukałam ale znowu tematu nie znalazłam a może źle szukam?:/
Bo mnie podchodzi powietrze pod tipsa jak go przyklejam i już zastosowałam radę dodaję więcej kleju a na kciukach mam dalej to samo:(

naloz klej na kieszonke tipsa, przyloz do pazurka i w tym samym momencie oderwij, klej nie zdazy jeszcze zlapac a i wszystkie babelki powietrza znikna i szybko znowu docisnij tips, powinno byc ok :)

szerek
21-05-2010, 22:11
naloz klej na kieszonke tipsa, przyloz do pazurka i w tym samym momencie oderwij, klej nie zdazy jeszcze zlapac a i wszystkie babelki powietrza znikna i szybko znowu docisnij tips, powinno byc ok :)

Ale właśnie najczęściej powietrze podchodzi mi wtedy gdy, np krzywo przykleję i odrywam go i jesscze raz przyklejam:(

Zuuzaneczka
21-05-2010, 22:59
Heh ja już chyba znalazłam przyczyne moich prywatnych zapowietrzeń... :) Pisały już o tym dziewczyny - otóż przy skórkach zostawiałam za cienką warstwę żelu. Na szkoleniu instruktorka kładła duży nacisk na staranne opracowanie okolicy skórek i przejęłam się tym do tego stopnia, iż czasem spiłowywałam całą warstwę żelu przy wale :huh: nabłyszczacz położony na fragment naturalnej płytki z radością się zapowietrzał :/: ostatnim razem zostawiłam grubszą warstwę i voila! Po 3 tyg. miałam 1 malusienieńkie zapowietrzenie... :yess:

Gość
21-05-2010, 23:04
no!! i to mi sie podoba!! dziewczyna nie wie i pyta... my ni wiemy to działa sama... tosuje dogłebną obserwacje i wie o co chodzi i co robi.. nie chowa tego dla siebie tylko biegiem szpagatami na forum pisze co jak gdzie i po co

dziękuję!!

:master:

czarnulkaaa87
21-05-2010, 23:38
Zuza ma racje ^_^ ja tez mam ten sam problem, ale tylko na swoich pazurkach,,, jak zrobię sobie to nie które się zapowietrzaja inne nie, ale najdziwniejsze jest to ze od jakiegoś czasu zaczęło się tak robić i odchodzi mi zel nablyszczajacy a to mnie najbardziej dziwi :huh: zastanawiam sie czy od starosci,,,, ale mam go niecaly rok to długo??? data ważności 24 miesiące :)

Zuzanna Rzeszewska
22-05-2010, 01:07
Mojej bratowej nie da się przykleić tipsa bo zagięte paznokcie w dół. Polecam tipsy do problematycznych paznokci no i oczywiście szablon.

paula211
25-05-2010, 20:52
Zuzka mam ten sam problem. Też próbowałam już chyba wszystkiego nail pre+ primer czekałam aż dokładnie wyschną, dobre odpylenie i matowienie. Zastanawiam się teraz czy za bardzo nie spiłowuję masy przy wale bo już w trakcie opracowywania paznokcia przed nabłyszczeniem czasem są widoczne małe minimalne zapowietrzenia więc chyba będzie to przyczyną. Teraz spróbuje bardziej się postarać zostawię trochę masy na to nabłyszczacz bez wyjeżdżania na naturala i zobaczę co i jak :)

Zuuzaneczka
25-05-2010, 23:21
Zuzka mam ten sam problem. Też próbowałam już chyba wszystkiego nail pre+ primer czekałam aż dokładnie wyschną, dobre odpylenie i matowienie. Zastanawiam się teraz czy za bardzo nie spiłowuję masy przy wale bo już w trakcie opracowywania paznokcia przed nabłyszczeniem czasem są widoczne małe minimalne zapowietrzenia więc chyba będzie to przyczyną. Teraz spróbuje bardziej się postarać zostawię trochę masy na to nabłyszczacz bez wyjeżdżania na naturala i zobaczę co i jak :)

Koniecznie spróbuj... Bo mi też czasem już w trakcie opracowywania (zbyt intensywnego :D) pojawiał się jakiś malutki bąbelek powietrza, które po przykryciu glossem po kilku dniach zamienialo się w wielkie, paskudne zapowietrzenie :placz:

malutkaistotkaa
26-05-2010, 07:47
ja mam to samo z 1 dziewczyna
tylko jej zapowietrzaja sie kciuki i wskazujace na zmiane nie mam pojecia dlaczego..
ale tez mi si ewydaje ze to QF
bo jak pomalowalam jej lakierem to nic sie nie dzialo z nimi

Agnieszka Praska
26-05-2010, 07:56
Mojej bratowej nie da się przykleić tipsa bo zagięte paznokcie w dół. Polecam tipsy do problematycznych paznokci no i oczywiście szablon.


na takie pazurki tez jest sposob ;)
do takich pazurkow tispsa klei sie kulka akrylu clear:) tyle ze inaczej go sie przyklada niz na klej:D

nadia 86
14-06-2010, 14:50
A ja mam pytanie. Co sądzicie o żelach jednofazowych? bo ja używam takie i zawsze jakieś powietrze się dostanie pod żel. Również robię wszystko to co powinno się zrobić przed nałożeniem żelu , ale i tak zawsze powietrze się dostanie. Myślałam że to wina nabłyszczacza ale później nie używałam go wogóle i dalej to samo. :( POMOCY!

WIOLA1
14-06-2010, 18:12
A ja mam doła do nie dojde czemu sie zapowietrzaj juz chyba nigdy

Gość
14-06-2010, 18:27
... :( POMOCY! a przepraszam ze spytam: czy przeczytałaś cały temat czy czekasz na gotową odpowiedź.. bo wiele jest tu takich osób :) na tych kilku stronach na pewno znajdziesz odpowiedź czemu tak sie dzieje i moze dopasujesz do swojego rpoblemu :good:

nadia 86
14-06-2010, 20:55
Jasne że przeczytałam cały temat. Myślałam że może to wina tego nabłszczacza ale już próbowałam bez niego i dalej to samo. Ja już dawno czytałam wszystkie tematy i tak próbuję różnych wariantów. Ale napiszcie mi proszę co sądzicie o żelach jednofazowych?

hairkama
15-06-2010, 10:48
A ja sie dziewczeta dowiedzialam zeby podczas menstruacji oraz przy braniu pigulek anty 2 razy wytrawiac Primerem plytke albo zeby poprostu dana klientka nie przychodzila bo starsznie szybko zapowietrzaja sie paznokcie . Hmmm i cos w tym jest bo czesto mam nowe klientki ktore przychodza podczas menstruacji i w moment sie zapowietrzaja a klade akryl standardowo tak samo :) ale znalazlam patent na to i wytrawiam 2 razy plytke i wtedy jest rewelacja i nic sie nie zapowietrza:)

madzialenkabuziaczek
15-06-2010, 18:43
z tym się zgadzam;) mi na kursie mówiono, że jak klientka bierze hormony itp to właśnie nie trzymają się tak jak powinny.

Ava
15-06-2010, 18:48
hmmm myslalam ze jesli sie da za duzo primera to tez mozne sie cos takiego dziac :/ moze tez sprobuje 2 razy wytrawic jak bede robila pazurki :D

Gość
15-06-2010, 20:31
z tym się zgadzam;) mi na kursie mówiono, że jak klientka bierze hormony itp to właśnie nie trzymają się tak jak powinny.
ja biore hormony juz 3 lata ... fakt zapowietrzały mi sie.. ale od kiedy zmieniłam primer to nic mi sie nie dzieje.. nie ma znaczenia czy biore hormony, czy akurat mam 7 dniową przerwe czy jak mam okres

to samo mam z pieczeniem żelu- mówi sie że jak sie miesiączkuje to bardziej zel piecze :blink:
u mnie to jest różnie. czasem piecze czasem nie... czasem piecze w okres czasem w okres nie, albo np w połowie cyklu :blink:

u mnie hormony i cykl miesiączkowy nie ma wpływu ani na powietrze ani na pieczenie żelu przy utwardzaniu

mala
15-06-2010, 21:24
bardzo duzo zalezy od osoby
ja mialam ostatnio klientke w pierwszy dzien miesiaczki i mowilam jej ze moga sie zapowietrzyc a tu po 3 tyg nic zero powietrza

IWONAUMINSKA
15-06-2010, 23:34
Ja od samego początku używam żelu jednofazowego SF z tej samej firmy primera i nic się nie dziej - chyba,że klientka zdrowo przyfasoli gdzieś ręką lub przytrzaśnie np drzwiami - jeżeli chodzi o moment miesiączki czy hormony nie maja one według mnie żadnego tu wpływu - dużo zależy tez od płytki paznokcia - moja mama np ma tłustą i nie wiadomo jak bym jej kombinowała zawsze będą po dwóch tyg problemy ;/

alfa14
15-06-2010, 23:50
ja ostatnio zakupiłam żel jednofazowy z dobrej rady i też mi sie zapowietrza moim zdaniem najlepiej trójfazowe

soffii25
16-06-2010, 19:59
ja używam różnych żeli i pazokcie trzymają się tak samo ;) pozbyłam się problemu ewentualnych zapowietrzeń kiedy zaczęłam używać kopytka :D podstawa to dobrze usunięte błonki z pazurka ;)

Zuzanna Rzeszewska
23-06-2010, 00:46
Ja używam kopytka, zmieniłam primer po raz x, już jest lepiej ale nadal nie jest idealnie, tak jakbym chciała. Problem z klientką z odpadającym palcem wskazującym się wyjaśnił, pani ma bliźniaki i codziennie parę razy smaruje im pupy kremem na odparzenia, palec był przez to strasznie tłusty, w dodatku robiła to zawsze tym samym palcem, odkąd zaczęła robić to naprzemiennie problem zniknął.
Pomyślę o tym sylikonowym nabłyszczaczu, o którym ktoś wspominał.

szerek
18-07-2010, 21:31
Ja używam kopytka, zmieniłam primer po raz x, już jest lepiej ale nadal nie jest idealnie, tak jakbym chciała. Problem z klientką z odpadającym palcem wskazującym się wyjaśnił, pani ma bliźniaki i codziennie parę razy smaruje im pupy kremem na odparzenia, palec był przez to strasznie tłusty, w dodatku robiła to zawsze tym samym palcem, odkąd zaczęła robić to naprzemiennie problem zniknął.
Pomyślę o tym sylikonowym nabłyszczaczu, o którym ktoś wspominał.

Ja bym się cieszyła, że klientka się przyznała, bo czasem babki zwlają winę na naszą złą robotę i nie mówi co ona może źle robić.
Mam klientkę która miała okres jak robiłam jej pazurki i po ponad 3 tyg. poszłam do niej na uzuełnienie i nic się nie zapowietrzyło:)
A co odkryłam, robiłąm sobie jedną rączkę powoli i starannie, przy drugiej juz mnie mój facet gonił bo chciał do kina iść ii jeszcze robiłam pazury, psu gotowałam ryż i wiele innych i potem odtłuściłam spiłowałam i nabłyszczyłam po jakimś czasie no i powietrze na jednej rece mi podchodzi i paznokcieć już mi jeden odpadł ( a mam je od 4 dni) a na drugiej nic.
No więc sama sobie spartoliłam robotę:(

poolciaa
12-08-2010, 14:10
dziewczyny, a co mam zrobić jeśli matowie, uzywam primera, odtluszczam nawet dwa razy czasami i zawsze mam to zapowietrzenie? jak robilam paznokcie zelowe to po miesiacu czasu nie mialam nic, zero powietrza.. a teraz, odkad robie sam akryl to za kazdym razem jakis paznokciec jest zapowietrzony...

Gość
12-08-2010, 14:13
moze za bardzo przeciągasz akrylem po skórach?

albo za blisko dajesz nabłyszczcacz?


chyba ze to dzieje sie tylko na twoich pazurkach to moze twoja płytka nie toleruje akrylu?

Emilia B.
12-08-2010, 14:18
może za mało albo za dużo masy...? masz może zdjęcia?

klanat
12-08-2010, 15:05
Ja mam pytanie odnośnie tego nabłyszczacza
Co mianowicie znaczy ze za blisko sie go daje ?
Jak powinien byc prawidłowo położony?

Emilia B.
12-08-2010, 15:08
milimetr od skórek- tak aby ich nie dotykał...tak samo nim malujemy jak np czerwonym lakierem :)
czerwona linia to tak mniej więcej dokąd ma być :P
28363

poolciaa
12-08-2010, 22:43
zdarza mi sie np za blisko skorek polozyc akryl a pozniej pedzelkiem to 'zgarynam' i patyczkiem. czy od tego tez sie zapowietrza???

zapowietrzenia nie tylko na moich mi sie zdarzaja.. najkrotcej trzymaja mojej przyjaciolce, ktora chyba ma tlusta plytke, bo jej nawet zwykly lakier trzyma max 1dzien. co w takim przypadku mam zrobic?? jak mam jej zakladac akryl ? oczywiscie pomijajac standart czyli mat + odtluszczanie + primer ???

---------- Dodano o godzinie 22:43 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 22:42 ----------

Emilia B - jutro zrobie i wrzuce foty moich zapowietrzonych pazurow ;p

klanat
13-08-2010, 01:33
Emilio dziekuje ,powinnaś zostac naszym forumkowym szkoleniowcem ,jakis znaczek ci sie nalezy za uczenie nas darmowe ,dziekuje za to ze jesteś!!!! :) :)
Kamis może jakieś serduszko?

Gość
13-08-2010, 08:19
poolcia

powiem ci że nie bardzo teraz wiem co ci powiedziec... szczerze to, nie bardzo znam sie na akrylu, bo jesli juz używam to tylko w metodzie combo (szkielet z akrylu , budowa zel)... całe akrylowe robiłam raptem 4-5 razy

ale gdybym miała teraz robić cały akryl to nie ryzykowałabym chwytu typu
zdarza mi sie np za blisko skorek polozyc akryl a pozniej pedzelkiem to 'zgarynam' i patyczkiem

emilia, plushak i goslava to akrylowe dziewczyny... na razie tyle osób znam kótre siedzą na tyl dług w akrylu zeby ci coś doradzić. jesli chcesz to moze napisz do nich na priv, może one coś doradzą?

pozdro. głowa do góry!

samaron
13-08-2010, 08:42
Polcia,
przy akrylu raczej wcale nie dojeżdża się do skórek,
przy wałach trzeba ten akryl wklepać, wbić w płytkę, przygnieść pędzlem, ale do skórek absolutnie nie dotykać.
Jeśli jest tłusta płytka, trzeba odtłuszczać kilka razy (mi pomogła mieszanka acetonu ze spirytusem-etanolem) i mozna dać primer też 2-3 razy (chociaż tego nie praktykowałam) najlepiej kwasowy.

Zgredo
13-08-2010, 08:43
zdarza mi sie np za blisko skorek polozyc akryl a pozniej pedzelkiem to 'zgarynam' i patyczkiem. czy od tego tez sie zapowietrza???

zapowietrzenia nie tylko na moich mi sie zdarzaja.. najkrotcej trzymaja mojej przyjaciolce, ktora chyba ma tlusta plytke, bo jej nawet zwykly lakier trzyma max 1dzien. co w takim przypadku mam zrobic?? jak mam jej zakladac akryl ? oczywiscie pomijajac standart czyli mat + odtluszczanie + primer ???

---------- Dodano o godzinie 22:43 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 22:42 ----------

Emilia B - jutro zrobie i wrzuce foty moich zapowietrzonych pazurow ;p

Ja też mam tłustą płytkę i radzę sobie wysuszając alkoholem skórę. Odtłuszczaczem, którego używam poza primerem (kwasowym) odtłuszczam nie tylko płytkę, ale i wały. Do tego sam akryl kładę od skórek tak, jak lakier - z drobnym zapasaem.

Na samym początku robiłam z akrylu każdy paznokieć pojedynczo (nie przygotowywałam więcej niż jednego paznokcia "do przodu" i kładłam przynajmniej pierwszą warstwę akrylu nim poszłam dalej), aby mieć pewność, że na pewno się nie zatłuścił - pomagało nim nie nabrałam akrylowej wprawy (tudzież płytka mi nie przywykła) i robione w tym systemie paznokcie trzymały się lepiej.

Emilia B.
13-08-2010, 10:53
poolcia pytania:
czy dobrze odsuwasz skórki?
czy dokładnie matowisz przy skórkach i dobrze usuwasz pył z paznokcie?
ja np nie odtłuszczam tylko daje odrazu primer (2 razy). I tu ważne pytanie- jakiego primera używasz? ja kiedyś z silcare używałam i mi się kompletnie nie trzymały, zmieniłam na ez flow i jest super :) na primerze nie ma co oszczędzać bo w sumie to jedna z najważniejszych rzeczy. ten, który ja uzywam kosztuje ok 50 zl ale jest bardzo wydajny (na pół roku mi starcza a nawet dłużej).
pamiętaj też że przy skórkach nie może być za dużo ani za mało towaru.Nawet jak ci delikatnie najedzie się na skórki to poza samym odsunięciem patyczkiem musisz później tam wypiłować bo resztki akrylu zostaną. przy bokach tez trzeba tego pilnować.
Jeżeli koleżanka ma bardzo tłustą płytkę to daj i 3 a nawet 4 razy primer. I pilnuj żeby nie dotknęła pazurkiem o twarz lub włosy-rączki na stole :D i tu ważne czy sama palcami nie dotykasz płytki przy stylizacji?

I jeszcze mi się przypomniało - jaką płytkę ma koleżanka (wielkość, grubość itp)? Już argumentuje moje pytanie :)
Mam klientkę która zawsze chciałą dłuższe paznokcie (na długie nie wyglądały) i ciągle jej odpadały, nawet połowa w 3 dni...nie wiedziałam co jest grane czy coś źle robię czy co. Poczułam się i zrobiłam jej naprawę (od nowa) za free ale zastrzegłam że robimy po mojemu. Zrobiłam króciutkie - dziewczyna ma bardzo krótką , malutką i pergaminową płytkę (od zrywania) - ok 0,5 (0,8 max) cm x 0,5 (0,8 max) cm-taką ma powierzchnię pazurka. więc paznokcie normalne dla nas dla jej paznokci były extremalnie długie.Paznokcie po prostu były "za ciężkie" dla jej plytki. Za duże obciążenie ciągnelo je i odrywały się przy skórkach. Ale to już extremalny przypadek :D
Teraz jest ok - trzymają się 2 tyg i tylko jeden naprawiałyśmy bo uderzyła :)

jolaosek1
02-10-2010, 22:55
Witam!
Chciałam podziękować wszystkim dziewczyną za cenne rady :ok: ponieważ dzięki wam dowiedziałam się gdzie robię błąd ( zawsze mi się gdzieś coś zapowietrzyło :(, a to zawsze ) a teraz cud malina mi wychodzi:skacze:
Moje Błędy:
Zawsze do odtłuszczania naturalnej płytki używałam cleanera i wcale go nie żałowałam, potem cała ta reszta żeli a na koniec nabłyszczacz którym dojeżdżałam nie do skórek, ale czasem stykał się z naturalkiem, bo chciałam żeby się tak wszystko pięknie błyszczało

Po przeczytaniu waszych postów postanowiłam kupić aceton kosmetyczny do odtłuszczania naturalnej płytki i nie wyjeżdżać nabłyszczaczem na naturalka i co działa :skacze:!!!!! Nic się nie zapowietrza
Kochane :kwiatek: oto kwiatuszek dla was :)

asia
03-10-2010, 17:38
bardzo się cieszymy :)

dizzzy_girl
03-10-2010, 21:03
Bardzo przydatny temacik :D

mala
03-10-2010, 21:58
super ciesze sie ze dziewczyny pomogly i twoj problem zniknal

kasandra262
04-10-2010, 07:32
No właśnie ja też dzięki waszym radom "nie koniecznie płynącymi do mnie" robie juz pazurki bez zapowietrzeń , robię już któreś z kolei i co? i nie ma. Może to nikogo nie obchodzi ,ale jestem z siebie dumna że moja praca nie poszła na marne, po prostu zaczęłam dokładnie usuwać skórki i tą niewidoczną cieniutką warstwę skórki pod nimi, i tak na wszelki wypadek dwa razy używam primera nie marzę nim skórek tylko same paznokcie. Niby to wszystko wiedziałam ale i tak nic nie wychodziło, ale się przyłożyłam i jest super, dobra koniec tego gadania i po prostu wielgachne dzięki :skacze:

edytakon
05-10-2010, 17:32
Proszę o wypowiedź Dziewczyny, które używają /używaly NO LINES własnie przy wale paznokcia.
Ostatnio na pewnym pokazie Instruktorka mowila, ze warto żeby pazury po uprzednim przygotowaniu na gotowo, chwilę przed nabłyszczaniem potraktować przy skorkach NO lines, to podobno jeszcze bardziej zmniejsza ryzyko zapowietrzeń. Stosujecie to cudo?

kicia=*
16-10-2010, 13:17
właśnie ja też mam problem z zapowietrzeniami. Używam żeli Activ - jednofazowych. Ja nie mam kursu, od września uczę się w szkole policealnej na kierunku stylizacja i przedłużanie paznokci. I własnie po tygodniu ( czasami wcześniej paznokcie mi się zapowietrzają ) .

Paznokcie żelowe robiłam już w lipcu, sama sobie i używałam jakiś bez firmowych z Niemiec zeli , które przywiózł mi mój chłopak. One były kiepskie ale ani razu mi się nie zapowietrzyły , ale za to odpadały średnio po 2 tygodniach. Cleaner i primer mam taki sam jak przy tamtych, i mi się nie zapowietrzały .

Używa któraś z was żeli activ? no bo już sama nie wiem co się dzieje z tymi paznokciami. Jak rozmawiałam z baką prowadzącą warsztaty u mnie w szkole, to mi powiedziała że zapowietrzenia są normalne .;( paznokcie od 4 tygodni mi nie odpadły, spiłowuje te zapowietrzenia. dodam, że dobrze matowie , odsuwam skórki, nie myje rak nie natłuszczam kremami, używam primera zawsze.. ;( myślałam żeby kupić sobie bonder z ibd, myślicie że pomoże?

Proszę o pomoc: p

Emilia B.
16-10-2010, 13:27
może nieodpowiednia ilość masy... musiałabyś pokazać zdjęcie żebyśmy mogły zobaczyć jak to wygląda. A zapowietrzenia to nie jest normalna rzecz, owszem zdarzają się, ale nie powinny. Jeżeli się pojawiają znaczy, że popełniłyśmy jakiś błąd bądź coś jest nie tak płytką.

kicia=*
16-10-2010, 13:38
nie mam aparatu;( te zapowietrzenia pojawiają sie na dole paznokcia. w dużym palcu z boku. z jednego i drugiego.

rudzielec
16-10-2010, 13:43
a ja jak robie sobie paznokcie to w ogole nie daje primera...tylko dobrze skorki kopytkiem przejade i w ogole przez 4 tygodnie mi sie nie zapowietrzaja...moze mam dobrą płytkę.

Emilia B.
16-10-2010, 13:47
jak po bokach to być może za bardzo je tam piłujesz i może być za cienko masy. Również jej nadmiar może być przyczyną.

ppaulaas
16-01-2011, 13:23
mam pytanie. jaka jest ogólna zasada nakładania akrylu , by nie zapowietrzały się, by nie podeszło powietrze, mysle ze wiecie co mam na mysli?? zaczęłam własnie zabawe z akrylem i ogolnie jest spoko tylko że po paru dniach na swoich paznokciach widze juz ze podeszło powietrze....

zanim założymy nowy temat patrzymy czy nie ma już takiego na forum i polecam korzystać z wyszukiwarki!!/ Emila :)

---------- Dodano o godzinie 13:23 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 12:58 ----------

czym jest cleaner i primer?

rudzia1985
16-01-2011, 13:27
przyczyn moze byc wiele ;) zle przygotowana plytka, zle nalozony akryl przy skorkach czyt, zalane skorki itd.
proponuje zapoznac sie z tematami forum np. tu Metoda akrylowa - Forum Paznokcie Wzorki.Info (http://forum.wzorki.info/metoda-akrylowa/)

Elizabeth76
16-01-2011, 15:34
zaczęłam własnie zabawe z akrylem i ogolnie jest spoko tylko że po paru dniach na swoich paznokciach widze juz ze podeszło powietrze....
czym jest cleaner i primer?


1. primer- to preparat który poprawia przyczepnośc masy zelowej lub akrylowej z płytką paznokcia
2.-cleaner to płyn do przemywania masy żelowej

dobra rada najpierw troszkę teorii poczytaj chociaż tematy z forum ,a potem praktyka ,bo jak można coś robić jak sie nie zna podstawowych pojęć :porazka: zawsze zaczynamy od początku ,a nie od końca ;]

anka85
31-03-2011, 09:25
dziewczyny mam problem z jedna klientka ktorej zel oddziela sie od wolnego brzegu paznokcia .przy skorkach nie ma ani grama zapowietrzenia .nie wiem co jest bo zel podwijam pod spod paznokcia takze.
:(co zrobic aby paznokiec naturalny nie oddzielal sie od zelu ?
czy to moze byc wina paznokcia ? klienta przyszla do mnie z inna masa i tak samo jej sie robilo .

losek78
31-03-2011, 11:31
nie którym osobom żel nie będzie się trzymał naturalnych paznokci i musi być przedłużenie nawet minimalne albo wypiłować naturalka od spodu frezem jak sie da i zabezpieczyć żelem - jak nie mam racji to niech mnie kto poprawi?
mam taką osobę której przedłużone trzymają sie miesiąc a przy następnej odnowie jak zrośnie naturalny paznokieć wszystko odpada najpierw po bokach i od wolnego brzegu a potem reszta i ustaliłyśmy że będę jej robić za kazdym razem od nowa przedłużenie

Latika
31-03-2011, 11:58
Ja tak mam i trochę to męczące,masa po prostu odchodzi...już próbowałam wszystkiego... za każdym razem jak chcę uzupełnić muszę spiłować wszystko,jedynie przy wolnym brzegu nie puszcza dlatego piłuję do tego momentu.Może to zła dieta,hormony,nie wiem....uzupełniam co 2 tygodnie bo szybko mi rosną no i szybko mi się nudzą.

xsunnyolciax
31-03-2011, 15:54
dziewczyny mam problem z jedna klientka ktorej zel oddziela sie od wolnego brzegu paznokcia .przy skorkach nie ma ani grama zapowietrzenia .nie wiem co jest bo zel podwijam pod spod paznokcia takze.
:(co zrobic aby paznokiec naturalny nie oddzielal sie od zelu ?
czy to moze byc wina paznokcia ? klienta przyszla do mnie z inna masa i tak samo jej sie robilo .

To zależy czy żelujesz naturalne paznokcie twardym żelem czy sylikonowym? Do naturalnych jest sylikonowy i on nie powinien odchodzić, natomiast twardy żel jak najbardziej ma prawo odchodzić ;) Naturalny paznokieć jest giętki i się wygina, wystarczy lekko puknąć np. o stół i już żel twardy może się podpowietrzyć od wolnego brzegu. Dobrym patentem do naturalnych paznokci są też żele hybrydowe. ;)

anka85
31-03-2011, 18:28
sprobuje jeszcze zelem silikonowym moze on da rade i nie bedzie odchodzil .jak on nie da rady to ja juz nie wiem ;(

xsunnyolciax
31-03-2011, 19:14
Sylikon da radę, bo właśnie do tego służy- do naturalnej płytki ;)

mala
01-04-2011, 12:48
ja tez do naturalnych pazurkow uzywam sylikonowego zelu (u nas sie nazywa elastyczny).Nic mi sie nie dzieje takze radze tez sprobowac

coralick
18-07-2011, 19:14
no to jak Wam to powietrze nie podchodzi to jak wy to robicie??
ja mam wrazenie ze:
1. po primo przestalam juz pilowac akryl kolo skorek na chama i powietrz nie podlazi. Kciuki jak ta lala... zero, nul powietrza. reszta przy kazdym cosik tam podlazi ale je pilowalam bo mazialam na jeden kolor, potem pilnikowalam, potem zas mazialam i tak ze 3 razy pilowalam wiec mysle ze to tego efekt.
2. cleanera juz nie uzywam, walcze z acetonem, bo nie kupila jeszcze dehydratora.
3. mam quick finish z alle i caly czas mi sie zlewa na skorki. juz go nawet podmrazam na 30 sekund a on dalej i chyba podwaza akryl...;(;(;(;(
ja juz nie mam sil!!

Nena90
18-07-2011, 20:11
To może zmień żel nabłyszczający skoro ten z Alle powoduje u Ciebie same problemy?

samaron
18-07-2011, 20:52
Każdy będzie się zapowietrzał jeśli spływa na skórki, nakładaj go baaardziej oszczędnie i pazur trzymaj w dół.
Ja też stosuję ten z alle, wyjeżdżam na naturalka i jest ok.

Jade
18-07-2011, 21:02
Ja uzywam dehydratora z Alle,quick finish tez i nic mi nie zalewa nic mi sie nie zapowietrza uzywam bardzo duzo produktow z Alle i nic mi sie z paznokciami nie dzieje i moim klientka.Mam klientke ktora od stycznia przedluza sobie paznokietki i uzupelnia regularnie wszystko na produktach alle wiec napewno to nie produkty:)

coralick
18-07-2011, 21:26
staram sie pilowac oszczednie. z alle mam tylko nabyszczacz. sami ja faktycznie sprobuje z pazurem w dol naswietlac. ale ja baba glupia jestem. zobaczymy. ja juz nie wiem. staram sie dobrze opracowac plytke. najpierw nakladam plyn do zmiekczania skorek. odpycham kopytkiem, matowie, przemywalam cleanerem, potem dawalam bonder. do lampy na 30 sek i dopiero akryl... czy ja cos robie zle?? tzn. z pewnoscia cos tylko nie wiem co?? chodzi mi o kolejnosc. moze mam przed bonderem dac primer?

Jade byc moze dlatego bo ci nie zalewa. Mi zalewa!! :(

samaron
18-07-2011, 21:31
Spróbuj bez zmiękczania skórek ;)
oraz bonder pod akryl?

coralick
18-07-2011, 21:34
Myslisz ze ten plyn tak dziala?? Staram sie wypilowywac wszystko.
Ja nie mam frezarki, a pilniczkiem byc moze nie dochodze w kazde miejsce :(
Myslalam ze moze ten zaichany dehydrator mi pomoze... ze moze gdzies jakis tlusty ten pazur czy co.

Nena90
18-07-2011, 21:42
Jade zawsze można trafić na felerny produkt niestety :(

Coralick to spróbuj z dehydratorem, na pewno w pewnym momencie znajdziesz źródło problemu :) Być może winny jest właśnie ten preparat do skórek tak jak mówi Samaron.

Jade
18-07-2011, 21:47
bonder pod akryl???

samaron
18-07-2011, 21:48
Mhm jeśli skórki i płytka namiękną to potem będą po prostu "parować", nie wypiłujesz tego nawet frezarką, przy pazurkach nie powinno się kremować rąk przed zabiegiem czy nawet myć włosów.
Ale zastanawia mnie teraz ten bonder? w sensie żel podkładowy? i co na warstwę dysp. nakładasz akryl?

Jade
18-07-2011, 21:53
Nena to tez prawda ze mozna trafic na ferelny produkt,ale jezeli coralick pisze ze jej quick finish zalewa to prawdopodobnie za duzo go naklada,moze zbyt blisko skorek i zle trzyma pazurki po nalozeniu i dlatego tak sie dzieje.Poprostu musi sprawdzic jeszcze raz :)

coralick
18-07-2011, 21:57
Chewilunia... ja wam zaraz pokaze co to ja nakladam... byc moze to kurna nie bonder a jakies inne cholerstwo:D musze znalezc w necie... sekundka

http://www.youngnails.ie/catalog/nail-preps-and-treatments/protein-bond.html

takie cusik. tu niby pisze ze to pod zel ale nafilmiku pokazywal tez pod akryl. to jak to w koncu jest?? to mozliwe ze to przez to?

samaron
18-07-2011, 21:59
oraz przeniosę do innego tematu, bo to już nie jest o dehydratorach ;)

Nena90
18-07-2011, 22:00
Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu
No dokładnie, powodów może być naprawdę wiele. Ale myślę, że wspólnymi siłami znajdziemy rozwiązanie :)

Jade
18-07-2011, 22:04
Coralic tu jest napisane tylko pod zel nie pod akryl i jak dlamnie za malo informacji o tym produkcie.

p.s ale zrobilysmy balagan w temacie..:*

coralick
18-07-2011, 22:09
;(sorki :huh::huh:
a gdzies na poczatku ktos napisal ze jak po zmatowieniu naloze primer i bedzie sie swiecil to znaczy ze zle opracowalam paznokiec. ale sa dwa rodzaje primerow to ktory do czego??;(

Jade
18-07-2011, 22:12
szukam i szukam i teraz znalazlam ze ten produkt jest pod gel, acrylic and polish, tu na forum angielskim tez cos pisza o tym produkcie mozesz popatrzec
Young Nails Protein Bond - do you use with l&p? - Salon Geek (http://www.salongeek.com/nail-geek/62477-young-nails-protein-bond-do-you-use-l-p.html)

asia
18-07-2011, 22:13
ja omijam szerokim lukiem wszystko co bezkwasowe... :D:D

moze na filmiku byl podobny preparat a nei ten sam?

samaron
18-07-2011, 22:13
Ale to nie jest bonder typu żel, to jest bezkwasowy "primer" , bonder utwardza się w lampie i jest żelem podkładowym pod inne żele. Być może jest za słaby.
Pod akryl lepiej stosować mniej delikatne wytrawiacze czyli normalny, regularny kwasowy primer.

Najpierw spróbuj z tym glossem, mega oszczędnie, prawie suchym pędzlem, a jak to nie pomoże, zmień ten proteinbond na kwasowy primer.

coralick
18-07-2011, 22:17
ja omijam szerokim lukiem wszystko co bezkwasowe... :D:D

moze na filmiku byl podobny preparat a nei ten sam?
nie, to byl ten sam....
sami to po kiego wala on go dawal do lampy?

asia
18-07-2011, 22:19
hm no to jak dawal do lampy to ewidentnie zelowy

samaron
18-07-2011, 22:22
Wiesz nie wiem, a napisane na nim, żeby utwardzać w lampie?
Bo tak jeszcze na logikę, butelka powinna być czarna, nie przepuszczalna dla światła, a nie taka z matowionego szkła tylko.

Jade
18-07-2011, 22:23
Ten produkt naklada sie na opracowanego paznokcia cienka warstwe i zostawia do wyschniecia i dopiero na to daje sie zel czy akryl tyle sie doczytalam nie ma nigdzie mowy o wsadzaniu do lampy.

coralick
18-07-2011, 22:27
nie pisze... znalazlam z ibd stic acid primer w okolicy. po jutrze jade i kupie. moze faktycznie rozmiekczylam tego pazura. matko zeby to bylo to!!
ten ibd to moze byc?

---------- Dodano o godzinie 21:27 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 21:26 ----------


Ten produkt naklada sie na opracowanego paznokcia cienka warstwe i zostawia do wyschniecia i dopiero na to daje sie zel czy akryl tyle sie doczytalam nie ma nigdzie mowy o wsadzaniu do lampy.


ale on nie wysycha, on zostawia warstwe dyspersyjna.

Jade
18-07-2011, 22:32
ja tylko napisalam co przeczytalam o tym produkcie moze nie chodzi o doslowne wysuszenie.Sami faktycznie masz racje:)

samaron
18-07-2011, 22:32
Hehe, jak siedzenie w lampie nic mu nie daje, to może się trochę klei po wyjęciu :D

Jade
18-07-2011, 22:37
Young Nails (http://www.youngnails.com/stepbysteps.aspx?q=278)

kpk z uzyciem tego produktu :)

coralick
18-07-2011, 22:40
dobra ide walkowac temat od poczatku i chyba kupie tego ibd bo do niego mam tylko dojscie na szybko :D dziekaski :)

---------- Dodano o godzinie 21:40 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 21:37 ----------


Young Nails (http://www.youngnails.com/stepbysteps.aspx?q=278)

kpk z uzyciem tego produktu :)

to juz widzialam. tylko zmylil mnie ten filmik, a potem to sie juz zakrecilam i mylalam ze to bonder:/:

Sylwia1982
18-07-2011, 22:43
Coralick ale nie uzywaj juz tego zmiekczacza do skorek, bo z tego co wiem takie preparaty dodatkowo natluszczaja plytke i nie wolno ich uzywac do takich stylizacji :). Jedynie do manicuru tradycyjnego :)

coralick
18-07-2011, 22:49
gwarantuje ze jutro leci do kosza :)

samaron
18-07-2011, 22:50
A trzeba było ten stepik przed konkursem z indigo dać? :D

Moim zdaniem właśnie coralick 3 przyczyny:
1. zalewanie skórek glossem
2. namiękczanie płytki i skórek
3. zbyt słaby primer

eliminuj pojedyńczo, wtedy zobaczymy co faktycznie zawiniło.

Sylwia1982
18-07-2011, 22:50
Hehe...zostaw sobie dla kobitek manikiurek... :P

coralick
18-07-2011, 22:56
sami... planuje zakup frezarki... moze to tez ulatwi mi matowienie choc tutaj na 90% uwazam ze wszystko robie dobrze.
1. gloss i nieszczesne skorki
2. niezmiekczanie pazurow
3. primer kwasowy z ibd
4. cleaner tylko do ostatniej wartwy
5. a na odpylenie plytki szczoteczka i kropelka acetonu

tak moze byc?

a czy moge odpylac warstwe akrylu acetonem? czy mi go rozmiekczy?

---------- Dodano o godzinie 21:56 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 21:55 ----------


Hehe...zostaw sobie dla kobitek manikiurek... :P
zrobie se szpony w nogach:leze::leze:

Jade
18-07-2011, 23:00
Sami ja go dopiero teraz znalazlam:) Coralick nie uzywaj acetonu do przemywania...