PDA

Zobacz pełną wersję : Mieszanie żeli różnych firm?????



ania23831
08-04-2009, 00:44
Witam Was kobietki.Mam pytanko:Czy mozna mieszać ze sobą żele różnych firm???? Konkretnie chodzi mi o to czy moge dopełnić paznokcie jeżeli nowe były robione żelem innej firmy niż ta którą chce dopełnić?????

Chanti25
08-04-2009, 00:49
Aniu ja zawsze mieszam żele i jak na razie jeszcze nic mi sie nie działo a robię pazurki już 6 lat ;)
Bo wiesz kiedy ("obca") klientka przyjdzie do Ciebie na uzupełnienie to zazwyczaj nie wie Ona jakiej firmy był żel którym miała poprzednio robione tipsy. Gdyby nie można było mieszać , to w takiej sytuacji zawsze musiałybyśmy ściągać i zakładać na nowo-a wcale tak nie trzeba robić :)

dzidzia
08-04-2009, 00:54
Aniu ja zawsze mieszam żele i jak na razie jeszcze nic mi sie nie działo a robię pazurki już 6 lat ;)
Bo wiesz kiedy ("obca") klientka przyjdzie do Ciebie na uzupełnienie to zazwyczaj nie wie Ona jakiej firmy był żel którym miała poprzednio robione tipsy. Gdyby nie można było mieszać , to w takiej sytuacji zawsze musiałybyśmy ściągać i zakładać na nowo-a wcale tak nie trzeba robić :)


Popieram :P

seqoya
08-04-2009, 00:55
Dokandnie Chanti, również mieszam, a czasmi nawet trzy różne firmy i zawsze jest ok
Bynajmniej jak do tej pory :)

Jade
08-04-2009, 00:56
I ja tez :)

ania23831
08-04-2009, 01:15
Dziękuje Wam bardzo moje kochane!!!!! Dzięki Wam moge zasnąć spokojnie!!!!Buziaki!!!!!

Kamis
08-04-2009, 01:20
Hehe to życzymy słodkich snów :) i zapraszamy jutro :)

roooksanka
08-04-2009, 17:46
ja tez mieszam produkty roznych firm z poczatku sie obawiałam ale nic sie nie dzieje :D

jolanta
08-04-2009, 23:00
Ja tez tak jak rooksanka na poczatku mialam obawy czy aby nic sie nie stanie. Ale cale szczescie nie. Bo gdy nie mozna bylo mieszac zeli to albo robilybysmy za kazdym razem calkiem nowe pazurki albo kazda z nas musialaby miec cala game zeli, ktore sa na rynku czyli taka mala hurtownie.

mala
08-04-2009, 23:02
zgadzam sie
ja zele mam zjednej firmy
do tego kolorowe chyba z 3 firm si enazbieralo
tak samo akryl

beniulek
10-04-2009, 11:48
ja tylko akryle robie i mam pytanko czy mozna mieszac akryl i liquid innych firm??pozdrawiam Was serdecznie

Jade
13-04-2009, 10:16
Mi kiedys skonczyl sie clear w trakcie robienia pazurkow,zadzwonilam do kolezanki czy mogla by mi pozyczyc.Miala z innej firmy niz ja liquid,pazurki robilam i nic mi sie zlego nie stalo z pazurkami.Wiec chyba mozna:)????

Chanti25
13-04-2009, 12:27
Ja to nawet mieszam akryl z żelem :D Tzn.jak ma klientka akryl to mogę uzupełnić żelem... a jak ma klientka żel to mogę uzupełnić akrylem... I NIC SIE NIE DZIEJE ;)

roooksanka
13-04-2009, 12:28
no to jest chyba ta metoda combo co ?

Chanti25
13-04-2009, 12:40
roooksanka nie mam pojecia czy to jest combo ... po prostu spróbowałam na sobie kilka razy i nic sie nie działo, wiec potem zaczęłam robić klientka i tez nic sie nie dzieje :D

natalcia134
19-04-2009, 00:02
Mi kiedys skonczyl sie clear w trakcie robienia pazurkow,zadzwonilam do kolezanki czy mogla by mi pozyczyc.Miala z innej firmy niz ja liquid,pazurki robilam i nic mi sie zlego nie stalo z pazurkami.Wiec chyba mozna:)????

Nie jestem pewna czy mozna laczyc rozne monomery z roznymi pudrami. Kolorowe raczej mozna bo ja mam kazdy z innej firmy, ale przy budowaniu paznokci lepiej miec monomer z tej samej firmy co puder.
Tobie akurat nic sie nie stalo, ale mysle ze lepiej nie laczyc. Nawet mi instruktorka powiedziala na warsztatach zebym lepiej nie laczyla pudry ibd z monomerem supernail, moze byc niespodzianka.

mala
19-04-2009, 00:14
roooksanka nie mam pojecia czy to jest combo ... po prostu spróbowałam na sobie kilka razy i nic sie nie działo, wiec potem zaczęłam robić klientka i tez nic sie nie dzieje :D
rooksanka ma racje
mieszanie akrylu z zelem to jest metoda combo

roooksanka
19-04-2009, 00:22
aaa wiedziałam że coś mi świta :D

iwa1223
24-04-2009, 17:05
ja ostatnio robiłam pazurki córce znajomej i dałam covre innej firmy niż żel i dziś przyszła bo jej się wykruszył paznokieć :( więc nie wiem czy to wina żeli czy ja coś źle zrobiłam... miałam cover basica a żel prestige a wcześniej jej mamie robiłam coverem i przeźroczystym z basica i trzymają się do tej pory...

Anna Kosińska
24-04-2009, 17:30
zel prestige jak masz z firmy magnetic na pewno nie polaczy sie zinnymi zelami oni bazuja na innych unikalnych skladnikach...mnie zawsze uczono gzie tylko bym nie byla ze akryli sie nie miesza z inymi liquidami by nie uzyskac niepozadanych reakcji..zolkniecie,odchodzenie masy platami juz przy pilowaniu,kruszenie masy po paru dniach,uzyskanie nieklarownego koloru stylizacji paznokci,podchodzenie powietrz po paru dniach...co do zeli roznie to bywa...ja proponuje zeby lepiej uzywac tego co nam dana firma proponuje,jak rozgryziecie dana firme i bedzie wszystko ok to mozecie powoli zmieniac jeden komponent i czekac jakie beda rezultaty a jak bedzie sie cos dzialo bedziecie wiedzialy z czym macie problem i zaoszedzicie na tym czas i pieniadze,bo jak za duzo pozmieniacie to sie pogubicie,i nie wiadomo wtedy co powoduje ten problem....kolorowe akryle rowniez mam innych firm ale jest ok ale niektorymi ciezej sie pracuje....

iwa1223
24-04-2009, 17:47
żel jednofazowy clear prestige - producent GRACJANO , czy on jest gorszy?? od firmy magnetic??

Anna Kosińska
24-04-2009, 18:10
powiem szczerze ze nie znam tego zelu a magnetc jest prestizowa firma od ponad 20 lat ,maja w swojej ofercie akryle pod lampe i rowniez normalne,bialy akryl jest nieziemsko bialy jeszcze takiego koloru nie widzialam,wygladaja pieknie i krystalicznie czysto,oczywiscie w wojej ofercie rowniiez maja normalne i cala game nowego akrylu prestige..ale tylko jednego dystrybutora w Polsce w Bielsko Bialej..ja kocham kolory lakierow z tej firmy sa swietne,i posiadam cala serie choc cena jednego wynosi 28 do 33zl za sztuke..

martakolo
26-04-2009, 16:50
Ja zawsze mieszam i nic sie nie działo z winy zelu...w grafiti np nie mają zeli kolorowych tylko akryle kolorowe i łączy sie je z żelami, wyczytałam barzdo pozytywne opinie dziewczyn które już tak robiły

zyleta
27-04-2009, 21:01
Mozna uzupelniac zele i akryle produktami innej firmy w wiekszosci przypadkow nic sie nie dzieje chociaz niektore te gorszej marki sprawiaja czesto klopoty-tzn.przy pilowaniu paznokcia przed uzupelnieniem odchodza prawie cale nie da sie zredukowac linii odrostu i trzeba budowac paznokietek na nowo.

Mialam taki ciekawy przypadek ostatnio -klientka chciala taniej zrobila za 15 funtow u kogos w domu i przyszla z placzem ze jutro jedzie na wakacje a jej paznokcie wygladaja odrazajaco-pozalewane skorki, krzywy french itd zeby doprowadzic je do porzadku musialam spilowac caly zel(odchodzil nawet bez pilowania) i nadbudowac na nowo-wyszla zachwycona:)

martakolo
06-05-2009, 20:33
Cześć Wam:)

mam serdeczną prośbę..czy któraś z Was pracowała na produktach DIAMOND COSMETICS? z Poznania?mają stronę internetową www.pazurki.com.pl (http://www.pazurki.com.pl)

Pilnie zalezy mi na opini...Pozdrawiam

natalcia134
07-05-2009, 12:51
Moja siostra ich uzywala, ale z tego co mowila to nie za bardzo byla z nich zadowolona. Pazurki czesto sie zapowietrzaly i ogolnie ciezkie sa te produkty w aplikacji. Mam na mysli zele, bo ona robila tylko zelowe paznokiety.

martakolo
07-05-2009, 19:13
Moja siostra ich uzywala, ale z tego co mowila to nie za bardzo byla z nich zadowolona. Pazurki czesto sie zapowietrzaly i ogolnie ciezkie sa te produkty w aplikacji. Mam na mysli zele, bo ona robila tylko zelowe paznokiety.

Rozumiem, bo oni też są pod nazwą Diamond Nails.
Za dużo jest tych firm, nie wiadomo kogo wybrać...do nas przyjeżdża do gabinetu czterech przedstawicieli i nie wiadomo co od kogo brać...
A znowu brać z czterech firm i tak mieszać to też chyba za dużo:huh:

goldika
12-05-2009, 18:17
ja przez kilka lat korzystałam z żeli sun flower, ale po przetestowaniu nylonowego postanowiłam zmienic firmę. Kupiłam z Perfect Beauty i jestem zachwycona:D ale łączę z białym frenchem sun flowera bo nie opłaca mi się wymieniac wszystkich żeli :) i tak pazurki żeluję tylko sobie i czasami Mamie ;)

żaba
08-06-2009, 16:03
Dziewczyny, a czy któraś z was mieszała może żele Christrio z np Sun Flower? Słyszałam, że żel kamuflujący mają świetny, a niestety w ofercie christrio nie ma typowego kamuflującego. Moja instruktorka podpowiedziała mi, że można pomieszać je z Ranails (mam z Ranails kolorowe żele i jestem zadowolona), ale ten z kolei (ma lekko rózowe zabarwienie) również nie jest typowym kamuflażem i nie ukrywa wszystkich niedoskonałości płytki. Może wy próbowałyście taką mieszankę? :]

mala
16-06-2009, 23:03
misie wydaje ze spokojniemozesz pomieszac
sprobuj
ale na moje nic nie powinno sie dziac

kasiasssss
16-06-2009, 23:08
ja mam z ranails cler,nablyszczacz,kower(niezbyt dobry)mieszam z sun flawer,nic sie nie dzieje

Anna Kosińska
16-06-2009, 23:25
zele mozna mieszac bez problemu roznych firm nic sie nie stanie,na pewno...

roooksanka
16-06-2009, 23:34
Ja mieszam kamuflaż z SF ale z żelami Perfect Beauty i nic się nie dzieje :) wiec sporóbuj :) najlepiej na sobie sama będziesz widziała reakcje żeli :)

Sweet-ka
17-06-2009, 00:50
Najlepiej jest sprawdzić za nim zrobimy na klientce bo ogólnie zaleca się aby mieć produkty z jednej firmy bo każdy produkt jest dopasowany do reszty ( skad,proporcje itd), może być wszystko ok ale i nie musi. Najlepiej sie upewnić za nim zrobimy pazurki naszym klientką aby nie mieć nie miłych niespodzianek ;)

żaba
18-06-2009, 21:40
:D Dzięki dziewczyny! W takim razie skuszę się na zakup i trochę poeksperymentuję na sobie. Chyba, że znajdzie się jakaś chętna koleżanka żeby się poświęcić dla nauki ;)

Ewelinaaa
18-06-2009, 21:43
koleżanki zawsze chętne sie znajda zeby na nich poćwiczyć, tylko gorzej jak sie przyzwyczają i cały czas będą chciały mieć robione pazurki w ramach ćwiczen...

klanat
20-04-2010, 00:18
Czesc mam pytanko czy mozna laczyć zele różnych marek np.zel firmy activ samopoziomujacy jednofazowy clear a nabłyszczający star nails.A może nie daje sie już nablyszczajacego?niewiem bo do tej pory robiłam na trojfazowych i mialam komplet z jednej firmy ale zel mi sie konczy a nabłyszczacz jeszcze mam i nie wiem co mam z nim zrobic

tusia
20-04-2010, 13:07
ja mieszam żele róznych firm i jest wszystko ok:]

natka_23
20-04-2010, 13:21
żele można bez problemu łączyć :) nie powinno sie akryli z liquidem innej firmy ;p

maboul
20-04-2010, 20:20
ja przy frenczu używam żeli 4 firm i wszystko jest elegancko, zero zapowietrzeń ani innych przypadków (odpukać) :D

Zuuzaneczka
20-04-2010, 22:12
Ja korzystam z różnych żeli. Generalnie pracuję na Sun Flowerze, ale np. kamuflaż mam z Modeny, a kilka dni temu kupiłam biały IBD, nic sie nie dzieje... Nie polecam łączyć liquidu z proszkami innej marki, w wyniku takiego polączenia akryl clear mi zżółkł :[ kupiłam liquid tej samej firmy i wszystko było już ok :)

Evelyn.
20-04-2010, 22:27
ja u siebie mieszam żele, jednak po innych kosmetyczkach nie zawsze dopełniam, bo czasem żel-nieznanego pochodzenia w czasie piłowania zaczyna się skruszać w górę- wtedy proponuje nowe- bo nie chcę odpowiadać reklamacją, za czyjeś kiepskie żele lub tipsy

klanat
21-04-2010, 02:23
dzieki za odpowiedzi ,dobrze ze sie nic nie zmarnuje hi hi.Znaczy ze w weekend moge pazury robic ,pozdrawiam

---------- Dodano o godzinie 00:22 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 00:20 ----------

PS.zapomniałam podziekowac kierownikowi ze mnie przeniusl w odpowiednie miejsce,do tematu znaczy sie Kamis thx

---------- Dodano o godzinie 00:23 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 00:22 ----------

Przeniosl co za gafa sorki

sasmita
26-04-2010, 18:32
Czesc wszystkim :) Jestem tu nowa i przepraszam, jesli zadam nieodpowiednie pytanie w nieodpowiednim miejscu. Do tej pory robilam paznokcie akrylowe, ale chcialabym tez zaczac zele. Chce zamowic CH Basic One Sculpture Clear Gel i moje pytanie: czy moge polaczyc go z CH Basic One Gelacquer (chcialam nim robic frencha) czy lepiej do tego CH Basic One Gelacquer Builder, czy wgl mozna laczyc soak off z normalnym zelem? Na kursie nic takiego nie slyszalam, zele u mnie potraktowali troche po macoszemu. Dziekuje za odp :)

Zgredo
26-04-2010, 19:05
Żele można łączyć między sobą generalnie tak:

1) kolorówkę (w tym cover) można zawsze wziąć z innej firmy
2) można próbować używać bonderów pod produkty jednofazowe
3) nabłyszczający to również wolna amerykanka ale...

należy uważać na twardość i elastyczność produktów.

Żele soak-off są miękkie i nie współdziałają z żelami twardszymi (to samo dotyczy akrylu), tradycyjnymi (nie wiem, co w ich składzie przeszkadza -ale przeszkadza).

Agnieszka Praska
26-04-2010, 19:07
decydujac sie na cto musisz brac pod uwage prace produktami tej firmy:) one bardzo nie lubia "obcych" produktow;)

sasmita
28-04-2010, 23:50
dziekuje bardzo za odp :) wgl dopiero zauwazylam, ze zostalam tu przeniesiona, zaryzykowalam ale powiem Wam ze gelacguer cto mnie nie zachwycili wcale.

edytakon
16-05-2010, 12:02
ja czasem mieszam, kamuflaż mam z modena nails, a podkład kiedyś kładłam NailDesign nic się nie stało

farbstift
16-05-2010, 12:05
Ja mam żele z allepaznokcie, zby-mal, basic (cover), fenomenu, naildesign...czasem też z jakimiś próbkami łączę i jest ok:D

paznokietek1000
16-05-2010, 13:38
ja równiez łącze różne firmy, najczęściej Zby-Mal z Sun Flower i jest super, czasami jeszzce jakaś kolorówka z Reni nail sie wkradnie

niunia84
14-06-2010, 15:57
ja glownie pracuje na Ibd ale czesto mieszam z innymi firmami ;-) nigdy nic sie nie stalo a paznokcie trzymaja sie i wygladaja tak samo.