PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zrobić dobre zdjęcie paznokci



Kamis
02-03-2009, 09:24
Co może nam pomóc w wykonaniu perfekcyjnej fotki paznokci:

1. Tryb makro - pozwala na dokładne fotografowanie bardzo małych obiektów takich jak paznokcie.

2. Oświetlenie - Najlepiej światło dzienne ale jeśli go nie ma to trzeba się zadowolić lampką do pazurków.

3. a) Stabilizacja obrazu - Funkcja w aparatach cyfrowych zapobiega rozmazaniu zdjęć przy poruszeniu obiektywu w momencie robienia zdjęcia.
b) Statyw - Jeżeli nie mamy stabilizacji obrazu w aparacie bądź zdjęcia i tak wychodzą rozmazane polecam kupienie małego statywu zdjęcia z pewnością będą lepsze niż przy stabilizacji obrazu ponad to można samemu zrobić zdjęcie obu rączek. Malutki statyw na nasze potrzeby można kupić już za 20 zł.

4. Ostrość - Ręce muszą wypełniać przynajmniej 45% zdjęcia - wtedy autofocus aparatu bez większych problemów dobierze odpowiednią ostrość.

Dla zaawansowanych fotografów:
Ustawienia manualne - W skrócie należy pamiętać o jak największej przysłonie aparatu (F<3.0 ) i jak najmniejszemu czasu naświetlania.
Co nam to daje:
- Jak największy otwór przesłony czyli im mniejszy F tym więcej światła wpada do obiektywu, co pozwala na krótszy czas naświetlania;
- Najkrótszy czas naświetlania zdjęcia - mniejszy czas naświetlenia to mniejsze szanse na poruszone zdjęcie.


Jakie są wasze sposoby, i jak wam wychodzą fotki ? piszcie :)

przed pokazaniem swojego zdjęcia całemu światu warto jest je zabezpieczyć http://forum.wzorki.info/ogolnie-o-paznokciach/1018-jak-dodac-znak-wodny-do-zdjecia.html

orelek1989
17-03-2009, 18:55
witam z tego co mi jeszcze wiadomo aby zdjecie mialo dobra jakosc i bylo wszytski dokladnie widoczne przyslonic wieczkiem od np.jogurta lampe wtedy nie mamy az tak naswietlonego zdjecia

Anna Otkińska
26-03-2009, 09:30
ja do robienia fotek pazurków używam statywa małego stawiam sobie na stole i cyk
świetnie się sprawdza

roooksanka
08-04-2009, 16:02
fajnie wszystko opisane :D czasami przydałby się statyw ja niestety nie mam :(

Anna Otkińska
08-04-2009, 18:27
te statywy są taniutkie ja za mój dałm 16 czy 18 zł na allegro w sklepach fotograficznych tez są

natalcia134
19-04-2009, 11:46
A ja mam statyw i nigdy nie poyslalam aby go uzyc :)

bera0
28-04-2009, 23:18
interesuję się troszke fotografowaniem i w zupełnosci zgadzam się z Szefem :)
Najlepiej:

* czyste tło (duża kartka białego papieru) lub zgodne z tematem pazurków (lecz nie powinno ich przycmiewac)

* dzienne światło -broń boże flesz! rzadko zdjecia przy jego uzyciu wychodzą dobrze (przeinaczenie kolorów itp.)

* statyw- bardzo pomocna sprawa ! ale i bez niego da się życ wystarczy wprawiona silna dłon a u kosmetyczek chyba nie ma z tym problemu, co? :D

mala
30-04-2009, 22:58
u mnie jest problem
ze paznokci erobie wieczorami
i fotki z regoly wychodza ciemne

pisiowa21
30-04-2009, 23:01
u mnie jest problem
ze paznokci erobie wieczorami
i fotki z regoly wychodza ciemne
mam tak samo ach
ale Twoję są ogłnie bardzzo ładne:D

mala
30-04-2009, 23:02
wiesz co ja zawwsze robie z 5 fotek
a potem wybieram
bo z regoly czesc jest albo za jasna albo brzydka

kasiasssss
09-06-2009, 07:48
mi nie wychodza wogole zdjecia,nie mam pojecia jak je robic,czytam i czytam,musze jeszcze poglowkowac

Anna Kosińska
09-06-2009, 08:35
Kazda na poczatku ma problem z tymi fotkami,nie zawsze wychodza tak jak bysmy chcialy...ja to wogole wpadlam na pomysl mam fotografa profesjonalnego blisko mnie i to grosze kosztuje ale za to jaki efekt wyjdzie, pewnie imponujacy..dobrym aparatem rowniez wyjda pieknie zdjecia ale na to potrzeba wprawy i czasu...tak jak na wszystko..wiec trzeba kombinowac lub nauczyc sie dobrze podstaw fotografii...

kasiasssss
09-06-2009, 08:36
dobry pomysl

Gość
09-06-2009, 10:16
wiesz co ja zawwsze robie z 5 fotek
a potem wybieram
bo z regoly czesc jest albo za jasna albo brzydka


ja robie tak samo... czasem nawet robie więcej zdjęć niż 5 bo przeważnie robie pazury popołudniami i wieczorami:(

Anna Kosińska
09-06-2009, 13:13
ja robie tak samo... czasem nawet robie więcej zdjęć niż 5 bo przeważnie robie pazury popołudniami i wieczorami:(



kochane Ja to chyba rekordzistka bo az ponad 30 zdjec pstrykam za kazdym razem,i dopiero mam z czego wybierac...i sobie komplikowac zycie...hihihi...

daruniunia
09-06-2009, 14:33
kochane Ja to chyba rekordzistka bo az ponad 30 zdjec pstrykam za kazdym razem,i dopiero mam z czego wybierac...i sobie komplikowac zycie...hihihi...

Heh ja też tak czasem robie, a przynajmniej robiłam, bo mi się aparat zepsół i zostałam bez... To będzie trzeba znowu zainwestować. A mam jeszcze pytanie... jak robicie te zdięcia to jak pokazujecie je klientka> tzn. pokazujecie jaj na komputerze czy wywołujecie i wkładacie do albumu?

mala
16-06-2009, 22:01
a wiecie co mnie wkurza
jak pokazuje klientce jak ma poloyc paluchy a one z regoly albo rozkladaja je albo jakos koslawo trzymaja
to sptaram sie sama ulozyc a czasem mam odsc i robie tak jak trzymaja bo ile idzie gadac nie tak tylko tak
a potem fotkimi sie nie podobaja

NiCoLa
17-06-2009, 10:14
Może się przyda :) kawałek artykułu z AP nr 21

JAK FOTOGRAFOWAĆ PAZNOKCIE?

1.Światło

Odpowiednie światło to bez wątpienia najważniejszy warunek udanej
fotografii. W końcu fotografia to inaczej malowanie światłem. Można je
opisać za pomocą kilku parametrów :

* natężenie-ilość światła

* temperatura barwowa światła-różne źródła światła mają różną
temperaturę barwową (np.światło słoneczne ma o wiele wyższą
temperaturę niż światło żarówki). Temperatura wpływa na kolor
np.robiąc zdjęcie paznokci przy lampce biurkowej odcień dłoni i
paznokci będzie się różnił od tego na zdjęciu robionym przy świetle
dziennym

* barwa światła-kolor

* miękkość-miękkie światło daje delikatne cienie, a ostre światło daje
ciemne wyraźnie zaostrzone. Ostre światło można rozproszyć
przykładając do jego źródła np.kalkę

Przygotowując aparat do pracy na początku należy wyłączyć funkcję
flash. Błysk lampy powoduje powstanie blików (odblasków) oraz
nienaturalnie spłaszcza obraz co powoduje zniekształcenie kształtu
dłoni i paznokci. Najlepsze warunki do robienia tego typu zdjęć stwarza
światło słoneczne, ponieważ jest mocno rozproszone, czyli cienie,
które rzuca mają miękkie krawędzie. Nie musimy ustawiać dodatkowego
oświetlenia, a aparat cyfrowy sam dopasowuje się do temperatury tego
światła. Czyli obraz nie będzie zniekształcony , a kolory będą bardzo
zbliżone do rzeczywistych.

Jeżeli jednak nie mamy możliwości fotografowania przy świetle dziennym
lepiej jest użyć dodatkowej lampki niż opcji flash. Lampki można ustawić
pod dowolnym kątem, w dowolnej odległości, ważne jest by światło z
nich padające nie było ostre.

2.Tło

Tło na jakim paznokcie będą fotografowane powinno być tak dobrane aby
zdjęcie skupiało uwagę na dłoniach i konkretnym zdobieniu. Należy sobie
jednak zdawać sprawę, zaczynając zabawę w fotografa, że kolor tła
dosłownie rzutuje na kolor fotografowanego obiektu. Bardzo częstym
błędem przy fotografowaniu paznokci jest dobieranie zbyt agresywnego
tła np.bogato zdobione paznokcie na dłoniach trzymających biżuterię.
Ilość elementów na takim zdjęciu odwraca uwagę od samego zdobienia.
W przypadku paznokcu kolorowych ważne jest by tło nie było w tym
samym kolorze co paznokcie, bo zdjęcie stanie się mało czytelne
i charakter zdobienia nie zostanie oddany. Dobieramy tło neutralne
(np.bogato zdobione paznokcie na pastelowym tle) lub tło kolntastowe
(np.french na wzorzystym tle), czyli takie, które wydobędzie i podkreśli
charakter zdobienia.

3.Kompozycja

Kompozycja to podstawowy element dobrego zdjęcia. Jest to układ
elementów, które wzajemnie się uzupełniają i tworzą spójną całość.
Umiejętne dobranie kształtów, kolorów, proporcji oraz faktur.

Układ kompozycyjny powinien być prosty tak by kompozycja była
czytelna dla odbiorcy, a jego uwagę skupiały tylko elementy
najważniejsze-w naszym wypadku paznokcie i ich zdobienie.

Najprostszym rodzajem kompozycji jest układ centralny gdzie zarówno
układ świateł jak i elementów fotografowanych układa się osiowo w
klatce zdjęcia. Wtedy wzrok osoby oglądającej zdjęcie bezwiednie
kierowany jest do centrum ujęcia.

4.Obróbka zdjęć

Zdjęcia wykonane zwykłym aparatem cyfrowym bardzo często wymagają
obróbki w programie graficznym szczególnie jeżeli mamy problem z
uzyskaniem odpowiedniego światła lub temperatury barwowej. Programy
do obróbki zdjęć (niektóre wersje można ściągnąć za darmo z Internetu)
pozwalają nam na odmienienie i ulepszenie wcześniej wykonanego zdjęcia

Najczęściej używanymi opcjami są kontrastowanie, zmiana nasycenia
barw, wyostrzenie obrazu lub kadrowanie.

Umiejętnie użyte narzędzia pomogą nam wydobyć temat zdjęcia,
zbliżając kolory i kształty do bardziej rzeczywistych


Znając te wszystkie czynniki możemy wpływać na jakość robionych przez nas zdjęć. Jednak musimy zdać sobie sprawę, że robiąc zdjecia zwykłą cyfrówką nie uzyskamy takiego efektu jak profesjomalną lustrzanką. Aparaty kompaktowe mają dużo ograniczeń przez co nie jesteśmy w stanie zrobić bardzo precyzyjnych zbliżeń lub ukazać przestrzenności kompozycji.

Mimo to zachęcam wszystkich do zorganizowania małej sesji i sprawdzenia swoich możliwości w sztuce fotografii.

szpila59
17-06-2009, 12:47
ja to narazie tylko zdjęciami komórką mogę się zadowolić, bo aparat cyfrowy dostanę dopiero wtedy gdy tato wróci z misji z Syrii... :(

farbstift
03-07-2009, 16:03
ja też z komórki:( na razie nie stać mnie na aparat

sweetpazurki
13-07-2009, 10:06
dobra fotka to połowa sukcesu, druga połowa to dobre paznokcie :)

Nina89
19-07-2009, 11:23
Bardzo przydatne rady, na pewno z nich skorzystam.
Kupiłam ostatnio aparat, dość z robieniem zdjęć z komórki.
Fajny pomysł z statywem.

megi222
27-07-2009, 14:11
ja właśnie mam problem z robieniem zdjęć pazurkom bo niestety z powodu moich małych szkrabów zawsze umawiam się na wieczór więc zdjęcia są rozmazane i niewyrażne dzięki za rady!!!!!!!

natalia268
27-07-2009, 14:34
ja zazwyczaj robię na SUPER MAKRO zdjęcia z odległości mniej wiecej 1 cm

megi222
28-07-2009, 23:22
Będę próbować dzięki

tipserka78
29-07-2009, 08:10
fajnie jak się ma dobry aparat i można pstrykać fotki do bólu:P:P:P
ja tam zawsze uwieczniam swoje prace:yess::yess::yess:

natalia268
29-07-2009, 14:12
stóp nigdy nie chce mi wyjsc dobra fotka :(, nie wiem czemu..

agata19_11
31-07-2009, 10:17
pocwiczysz troszke i tez beda wychodzic ;)

owca681
07-08-2009, 09:49
witam:) ja mam pytanie troche z innej beczki:( powiedzcie mi przez jaki program wrzucac fotki na bloga zeby nie zajmowały tam za dużo miejsca??:(
pozdrawiam

nuki
09-10-2009, 00:37
Mój przepis:

1. Ciekawa i estetyczna stylizacja.
2. Rozproszone światło.
3. Obiektyw o stałej ogniskowej.
4. Nieprzypadkowe tło.
5. Duża, lecz nie maksymalna głębia ostrości.
6. Idealnie ustawiony punkt ostrości.
7. Podwyższony graficznie kontrastu zdjęcia.

Voila :good:

Efekt:

http://g-nails.com/baner/foto.jpg




:)

---------- Dodano o godzinie 00:37 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 00:35 ----------


witam:) ja mam pytanie troche z innej beczki:( powiedzcie mi przez jaki program wrzucac fotki na bloga zeby nie zajmowały tam za dużo miejsca??:(
pozdrawiam

To nie kwestia programu, ale stopnia kompresji pliku JPG. Im mniejsze wymiary i większy stopień kompresji tym plik mniejszy. Zazwyczaj stopień kompresji można ustawiać w opcjach zapisywania pliku.

asia
09-10-2009, 00:47
nuki zapomniałaś dodać idealne paznokcie..:)

Halszka
09-10-2009, 04:17
Ja nie umię robić zdjęć :(

dzikakura
09-10-2009, 08:54
witam:) ja mam pytanie troche z innej beczki:( powiedzcie mi przez jaki program wrzucac fotki na bloga zeby nie zajmowały tam za dużo miejsca??:(
pozdrawiam
oj, cos mi uciekło. Do zmniejszania pliku uzywam programu irfant view, za darmo do ściagniecia z netu. Jak sciagniesz napisz-powiem Ci krok po kroku jakich opcji trzeba uzyc.

PAZURKOMANIA
16-10-2009, 10:46
ja tez go uzywam..bardzo łatwy w obsłudze..:)

paznokietek1000
16-10-2009, 10:55
zgadza się, ja również go polecę

asia
16-10-2009, 15:45
bardzo chcę podziękować woszczurkowi za oświecenie w sprawie tego kwiatka - makro:) co za ułatwienie życia:)

delyszys
11-11-2009, 18:33
ja mam juz wielo wielo letnia cyfrowke 5 mega i w tej chwili robie zdjecia komorka tez 5 mega i wychodza zdecydowanie lepiej chyba ze mam okazje robic zdjecie przy dobrym dziennym swietle to i cyfrowka ladnie dziala ale podstawa to miec porzadny apart jak dla mnie

sandruss
30-01-2010, 23:45
Bardzo przydatne info, na pewno skorzystam, dzięki ;)

---------- Dodano o godzinie 00:45 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 00:38 ----------

:)

syiwka
27-02-2010, 20:23
a ja musze zmienic aparat , bo przy swietle dziennym , klorki ladnie wychodza ale wieczorkiem jak lampeczka sie pali to jest masakra:)

kasiasssss
27-02-2010, 20:42
ja robilam fotki telefonem wychodzily ladnie,teraz zmienilam telefon i nic mi nie wychodiz

KaMiLaC.
27-02-2010, 20:44
a ja musze zmienic aparat , bo przy swietle dziennym , klorki ladnie wychodza ale wieczorkiem jak lampeczka sie pali to jest masakra:)


mam ten sam problem ;[;wkurzam się strasznie, a jak dam lampę to za bardzo naświetla i doooopa blada nie fotka ;(

jusia6
27-02-2010, 23:38
Mi też zdjęcia nie wychodzą jeszcze w dzień jako tako a le wieczorem MASAKRA

AgUsia950
27-02-2010, 23:59
mam to samo. :(
mi nawet w dzień kolory nie wychodzą takie, jak w rzeczywistości.
zawsze jest jakaś różnica.. :(

asia
28-02-2010, 02:40
ja sie pogodziłam z naszym złomkiem:D mam na niego sposoby

kobietazpazurem
28-02-2010, 09:27
ja mam nowy aparacik i jeszcze nie wszystko o nim wiem no ale faktyczni e czasami samemu sobie trudno zrobic zdjecie

Emilia B.
01-03-2010, 14:08
ja z reguły robie od 5 do 20 zdjęć hi hi Mam zwykłą cyfrówkę, ale już tak nauczyłam się obsługiwać lampą i aparatem że jakoś daje radę...choć nie powiem to jest denerwujące. Marzy mi się lustrzanka ach :)
Potrzeba matką wynalazku ;)

kobietazpazurem
04-03-2010, 08:13
Ja też mam lustrzankę i zwykłą cyfrówkę ale kochana lustrzanka jest za ciężka do robienia zdjęć pazurków... Moze byc jedyynie n a konkursowe bo tak to za duza jak na normalne zdjecia...

Giordani
12-06-2010, 11:30
Ja robie cyfrówka i najczęsciej na MAKRO lub SUPER MAKRO (np. 3 pazurki) ale to światło .....robiąc zdiecie w dzien akurat na przeciw siebie mam okno i swiatło pada jakos tak ze te zdiecia wygladaja beznadziejnie!!!czasami wyjdzie fajnie zdiecia ale przy sztucznym świetle ale przy lampce jarzeniówce nie przy zwykłej żarówce!!ale mam tez komórka LG Shine i musze powiedziec ze aparat ma wypasiony!!!moja cyfrówka ma 18 megapxeli a komóreczka 2 i zdiecia wychodza czasami duzo lepiej z komórki niz z cyfrówki!!i zawsze lepsze nasycone kolorki!!!ja po prostu nie potrafie uzytkowac tej cyfrówka a na pewno ma wiele możliwosci:skacze:
ale lg shine nie zamienie nigdy!!wiekszosc zdiec na moim blogu jest z tejze komóreczki:ok:
może bedzie ktos kiedyś tak miły i dobry że mnie pouczy fajne zdiecia robic:)jakis mini kursik;):yess:

maartekkk
13-06-2010, 11:26
Giordani nie megapixele świadczą o jakości zdjęć :) To jedynie rozdzielczość :)
Ja jeżeli nie mam aktualnie światła słonecznego :P to przysłaniam lampę błyskową np papierem śniadaniowym - przepuszcza światło, jednocześnie je rozpraszając :)
I przyznam rację Kobiecie z pazurem, lustro jest bardzo ciężkie i gdyby nie stabilizacja i n wykonanych zdjęć to nie było by szału :P

Giordani
13-06-2010, 12:03
Hihi ja sie tam wlasnie nie znam na tych parametrach na tych zoomach, pixelach itd itp dla przykładu podalam ze lepsze zdiecia wychodza mi z byle jakiej komóreczki niz z porzadnej cyfrówki:skacze:

kachna831
14-06-2010, 12:44
Moje zdjęcia pazurków też nie wychodzą tak jakbym chciała, zawsze natrzaskam pełno zdjęć a i tak żadne z nich nie jest wystarczająco dobre:/:
Mam Nikona D60 myślałam że lustrzanką będą wychodziły zdjęcia idealne a tu doopa ... zdjęcia trzeba umieć robić i tyle a ja nie potrafię robić idealnych zdjęć :(

maartekkk
16-06-2010, 15:38
No niestety, nie aparat robi zdjęcia, lecz człowiek, i jak ktoś nie ma zielonego pojęcia, to nawet najdroższa lustrzanka nic nie da... w pierwszym poście jest dużo ważnych informacji - dostosując się do nich można zrobić na prawdę ciekawe fotki :)

IWONAUMINSKA
20-06-2010, 12:01
Słuchajcie mam problem - to, że zaczynam swą przygodę z pazurkami już Wam mówiłam - powiedzcie mi proszę jak najlepiej zrobić zdjęcia - może jakieś przykłady - np tunelu z linią włosa, aby wyglądały odpowiednio albo krzywej C aby wszystko było widoczne jak trza. Również podzielcie się proszę skąd bierzecie pomysły na prezentacje całości dłoni :) z miłą chęcią dowiem się od Was wszystkiego :)

zanim założysz nowy temat proszę najpierw poszukać w wyszukiwarce czy nie ma już takiego/Emila

farbstift
21-06-2010, 09:12
Pomysły na aranżację biorą się same. Wystarczy pamiętać o wczesniej wymienionych zasadach:) No i pooglądaj foty pazurów Rosjanek...tam znajdziesz mnóstwo inspiracji na zdjęcia.

kachna831
21-06-2010, 09:59
Ja w sobotę robiłam zdjęcia na konkurs w każdej kobiecie drzemie zwierze... W sumie zrobiłam ponad 100 zdjęć :crazy: z których wybrałam tylko 6 a i tak do końca usatysfakcjonowana nie byłam , czasami mam wrażenie, że dłużej robię zdjęcia paznokciom niż same paznokcie :D
Jak oglądam czyjeś fotki, to niektóre zdjęcia są tak piękne, czyste wyraźne i w ogóle, że ja to nawet w połowie nie zrobię tak dobrego zdjęcia.. Chyba sobie fotografa profesjonalnego zatrudnię hehehe :D

kasiasssss
21-06-2010, 10:32
ja robie aparatem z telefonu i tam niezbyt mozna ustawic parametry

pogodka20
22-06-2010, 12:18
No zdjęcia to nie jest moja mocna strona. Trzeba umieć ustawić dobrze aparat, czego ja oczywiście nie potrafię:P

kinga_juniak
18-08-2010, 14:33
AAA jak sie ma do bani aparat to cudów sie nie zrobi, polećcie dziewczyny jakiś dobry aparat, bo mam zamiar właśnie kupić ???

samaron
18-08-2010, 14:52
AAA jak sie ma do bani aparat to cudów sie nie zrobi, polećcie dziewczyny jakiś dobry aparat, bo mam zamiar właśnie kupić ???

Może tu coś znajdziesz: http://forum.wzorki.info/offtopic/3439-dobry-aparat-fotograficzny.html

anecka17171
18-08-2010, 15:39
mi właśnie ostatnio takie zdjęcie wyszło że pazurki wyglądają na kompletnie spartolone a w rzeczywistości są dużo lepsze i ślicznie się mienią a na zdjęciu jak przymglone wcześniej robiłam innym aparatem i lepsze zdjęcia wychodziły ale moja córa sie nim zajęła i teraz jest w naprawie a drugim własnie nie dam rady to naprawdę dużo zależy od aparatu:)

kachna831
13-02-2011, 08:51
Nie wiedziałam gdzie o to zapytać więc pytam tutaj...
Dziewczynki czy któraś z Was zna może jakiś dobry program do tworzenia prezentacji ze zdjęć z opisami i muzyką, chodzi mi o stworzenie np takiego filmiku Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu

rudzia1985
13-02-2011, 12:20
kurcze, nie otwiera mi sie filmik wiec nie wiem o co Ci dokladnie chodzi ale domyslam, ze chodzi o cos takiego
Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu

Kachna, najprostszy program to Microsoft Publisher, powinnas miec go na kompie jesli masz Worda czy Exela...
wg mnie to najmniej skomplikowany program to tego typu spraw :)

kachna831
13-02-2011, 19:00
Tak, dokładnie o stworzenie takiego filmiku mi chodzi :)

rudzia1985
13-02-2011, 19:19
jessssso Kachna udus mnie, pomylily mi sie nazwy :/:
zamiast publisher powinno byc power point - nie wiem dlaczego, myslalam o power poincie a napisalam publisher
teraz doczytalam co ja napisalam :porazka:

odkupiam wine :kwiatek::kwiatek:
najprostszy spsosob na zrobienie takiej prezentacji :)

Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu

kachna831
13-02-2011, 20:44
Dzięki rudzia, ja pobrałam jakiś windows movie maker i próbuję teraz dojść jak stworzyć filmik :D

ela-k
13-02-2011, 20:48
Bardzo fajny artykuł :)
Ja również używam mini statywu i robię zazwyczaj z 20fotek, a potem zostają z nich może 3 w miarę sensowne :D
Często również robię zdjęcia wieczorem (chociaż nie ma to jak dzienne światło - fakt), a później troszkę podciągam kolorki na programach graficznych jak się za bardzo "zmutowały" :skacze: hehe

rudzia1985
13-02-2011, 21:17
Kachna, no probuj, probuj :)
mam nadzieje, ze Ci sie uda, sprawa nie jest skomplikowana jesli wiesz "z czym to sie je
" :)

joystynka
13-02-2011, 23:03
"kocham cie tomuś"ale ta para na tym filmiku śliczna,jak z obrazka :)i jaką ma potem suknię ślubną ....szok...:)

DiamondShine
18-09-2011, 18:00
jej a ja dalej nie umiem robić zdjęć aparatem :(:( jego to w ogóle pasuje ustawić niestety nie wiem jak. Robie zdjęcia telefonem ładnie łapie ostrość, chociaż nie robi takich zdjęć jak powinien...

rudzia1985
18-09-2011, 19:40
Kasia, jesli nie umiesz dobrze aparatu ustawic to rob na opcji Auto.
Musisz tylko lekko docisnac spust migawki by ustwil sobie ostrzosc. Mi ulatwia zielona kropka, ktora pojawia sie na ekranie, jak zielone to dociskam do konca, ja zolta to poprawiam. Jak zrobisz za szybko to zdjecia sa zamazane...No i dobrze oswietlone powinny przy przedmioty czy pazurki, ktore chcesz fotografowac :)

DiamondShine
18-09-2011, 19:42
tak właśnie robię łapie ostrość ale pazurki wychodzą na zdjęciu białe!;(

natalia268
18-09-2011, 20:41
to moze chodzi o świało ?

powinnas robic zdjecia przy dobrym oświetleniu słoneczka :)

rudzia1985
18-09-2011, 20:42
Tzn ze masz zle ustawiona lampe do pazurkow lub oswietlenie za ostre bo jak sa biale to przeswietlone bo w tym trybie Auto blysk lampy ustawia sie sam plus za ostre dodatkowe oswietlnie i po zdjeciu :)
Najlepsze zdjecia wychodzi przy naturalnym oswietleniu...

DiamondShine
18-09-2011, 22:20
natalia, nie zawsze jest słoneczko

no widzicie, tak się wydaje, że to taaakie łatwe pfff co to zrobić zdjęcie paznokciom a z pozoru trudne przynajmniej dla mnie:(:(

natalia268
19-09-2011, 09:50
ale zawsze jest lepsze naturalne światło, nawet jak są chmury itd. No chyba ze jest masakrycznie ciemno i zbliza sie noc albo ulewa ;)

kasandra262
19-09-2011, 10:07
Ja zawsze tylko i wyłącznie wszystkie swoje zdjęcia robię telefonem komórkowym ustawiam na auto, tryb makro i lecimy ze zdjątkami ot i cała filozofia. :) i zawsze robię kilka zdjęć :)

DiamondShine
24-09-2011, 08:43
Dziewczyny a ja dalej mam problem z zdjeciami :(
1. mam telefon LG GM360 5.0 megapixeli
2.aparat casio 7,2 megapixeli



nie umiem no nie umiem ;(;(;(;( wejdzie na bloga mojego i zobaczcie jakie brzydkie zdjecia nie to co wasze

natalia268
24-09-2011, 10:21
http://3.bp.blogspot.com/-9cZ3KUZ1bt0/TnTfZLkSu2I/AAAAAAAAALc/QX0Dng6ZESs/s1600/jjmb+g.jpg to zdjęcie wyszło całkiem spoko :)

DiamondShine
24-09-2011, 10:34
natalia to fuks he:)

rudzia1985
24-09-2011, 10:36
Kasia, po pierwsze, jesli zdjecia Ci nie wychodza to nie rob tak blisko lub nie kadruj w Photoshopie za blisko bo wszystko widac ( zwieksz troche pole fotografowania), po drugie zdjecia sa dobe, tylko masz slaba jakosc i rozdzielczosc wiec zmien rozdzielczosci w aparacie na duzo wieksze albo zmniejszaj zdjecia w odpowiedni rozmiar. Masz aparat z 7 MP, super jakosc a zdjecia wstawiasz mniejsze niz standardowe do bloogow , for, stron ;)

DiamondShine
24-09-2011, 10:47
w photoshopie nic nie zmiejszam jedynie ramka i napis ;) a zmiejszam w paincie zeby takie wielgasne nie bylo ;) wlasnie ladniejsze zdjecia robi mi telefin 5,0 Mp niz aparat 7,0 Mp bo zdjecia wychodza po prostu biale albo rozmazane ostrosc lapie i zachwile wychodza biale czy tak jak pisalam biale

---------- Dodano o godzinie 10:47 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 10:40 ----------

wydaje mi sie ze wszystko dobrze ustawione, jak ktos sie zna niech to sprawdzi moze jednak cos zle .. ne wiem nie majsterkuje w tym jeszcze zepsuje ;)


REC:
ostrosc: makro
ciągły - wył.
samowyzwalacz-wyl
rozpoznawanie twarzy-najpierw rodzina
system przeciwstrzasowy - auto
bszar AF - punktowy
przycisk L/P -wyl
szybka migawka - wł
audio snap - wył.
siatka - wył
cyfrowy zoom - wł
podglad - wl
ikona pomocy - wl


jakosc:
rozmiar-UGA
jakos-najwyzsza
jakosc - HQ
skok EV - 0.0
balans bieli - auto
ISO-auto
pomiar swiatla - wielopunktowy
zakres dynamiczny - wyl.
ulepszenie portretu - wyl
filtr barw - wyl
ostrośc - +2
nasycenie - 0
kontrast - 0
sila blasku - 0
blysk doświetlujący - auto


nastawa:
wyswietlacz - szeroki
rozruch - wył
noi tu dalej jest data czas ...

rudzia1985
24-09-2011, 10:59
No i jak robisz zmniejszenie w pancie to psujesz jakosc zdjecia i pozniej jak wstawiasz to w photoshopa to juz w ogole ;)
Paint nie jest najlepszym programem do obrobki zdjec...Uwierz, siedze w obrobkach zdjec juz kilka dobrych lat...
Zmniejszaj w Photoshopie...
A sama to ustawilas ? I dla jakiego programu ( auto, makro, krajobraz, portret... ) te parametry ?

DiamondShine
24-09-2011, 11:18
ok ;)
a one juz byly ustawione ja nic nie ruszam ;d a dla programu jak nie rzumiem jak dla jakiego programu?:D te parametry?:>

kasandra262
24-09-2011, 17:56
kasiu ja używam nero7 do obróbki zdjęc ten program nie psuje fotek po zmniejszeniu i zwiększeniu naprawdę polecam u mnie wszystkie fotki są tak obrabiane i ja jestem zadowolona mam telefon 8,1 piksela zajrzyj do moich albumów:)

rudzia1985
25-09-2011, 00:21
Kasia, to moze ja napisze tryb zamiast program...Napisalam w nawiasie o co mi chodzi :)
To sa parametry trybu Auto czy jakiego ?
Tak czy siak, jesli nie umiesz ustawic aparatu, to powinas uzywac trybu Auto, czyli wszystko sie ustawia samo i dostosowuje do obiektu, ktory bedziesz fotogafowac. Zdjecia rob jedno z daleka, jedno z bliska i zobacz co z tego bedzie.

DiamondShine
25-09-2011, 03:20
rudzia to tryb auto

rudzia1985
25-09-2011, 10:21
No, to na takim trybie ucz sie pstrykac fotki...Powiennas robic wiecej zdjec z bliskiej odleglosci, nie tylko paznokci, zeby wyczuc aparat.
No i nie przerabiaj/zmniejszaj zdjec w Paincie bo tracisz na jakosci ;)

DiamondShine
25-09-2011, 10:27
ok dzieki za rady :D:D :* a Ty rudzia czym pstrykasz zdjecia? jaki masz aparat ? nazwa ?:) i model ? ja wogole pstrykam rodzicow aparatem , ale chcialabym zainwestowac w jakis dla siebie i nie wiem jaki kupic zeby nie byl znow fest drogi a zeby super zdjecia robil :)

rudzia1985
25-09-2011, 10:40
Ja mam obecnie lustrznke Olympus E 420, dostalam na urodziny od faceta i na moje potrzeby wystarcza :) Ma mnostwo tybow fotografowania z czego jestem bardzo zadowolona...
Swoj osobisty to Pentagram ale nawet nie wiem czy jeszcze dziala bo od kilku lat lezy w piwnicy...
Ale nie wazne jakim aparatem bedziesz robic zdjecia, wazne jak go bedziesz trzymac i ustwaisz do zrobienia fotki :)

moniq89
25-09-2011, 19:17
Ja robie zawsze kilka zdjęć paznokci, telefone se xperia mini i jestem bardzo zadowolona z jakości, ale niestety jako telefon bardzo mnie denerwuje i bede go zmieniać, więc musze pomyśleć o jakimś fajnym aparaciku.

mysiula
14-02-2012, 16:04
Nie wiem czy w tym temacie jeśli nie prosze o przeniesienie. Nie mogłam znależć o rozdzielczości zdjęc..

Jak zmienić dpi zdjęcia ? mam 180 a musi być 300 dpi. Jak to zrobić?

rudzia1985
14-02-2012, 18:16
Na pewno w aparacie musisz zmienic na porzadane dpi...
Na gotowym zdjeciu proponuje tego juz nie robic a zmienic w aparacie i pstryknac ponownie :)

mysiula
15-02-2012, 00:07
kurcze,a nie da sie zrobic tego za pomocą jakiegoś programiku? mam zdj.na konkurs..już wybrane..kompletnie nie wiem jak to zmienic. W aparacie patrzyłam nic takiego nie ma jak DPI. :/:

rudzia1985
15-02-2012, 08:48
Ja mam w aparacie w ustawieniach, gdzie Zapis/Kasowanie i tam jest Ustawienie DPI...
Mozesz zmienic sama w programie np. w photoshopie w Obraz > Rozmiar obrazu > Rozdzieloczosc ( powinnas miec 180 jak pisalas, zmien na 300 ) z zachowaniem skali stylow i proporcji, zeby Ci sie nic nie znieksztalcilo...
Na przyszlosc jednak ustawic nalezy w aparacie lub najwyzsza ilosc pixeli ( nie wiem jaki masz aparat ), jesli sie chce wysylac do gazet :)

jumpi
15-02-2012, 12:00
Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu

w tym przypadku problem jest w rozmiarze zdjęcia :
jakosc:
rozmiar-UGA

zamiast VGA ustaw największą wartość jaką masz 5, czy 7 MP

w aparatach jest tez cos takiego jak balans bieli i tam ustawia się np. światło żarówkowe, słoneczne czy pochmurne

Ja mam aparat w komórce SE C905 na 8MP i robi świetne zdjęcia, kupiłam nokię X2 aparat 5MP robi beznadziejne zdjęcia i nie ma tylu ustawień co Sony

przy robieniu zdjęć z lampą (tak słyszałam od fotografki ;))trzeba odczekać ok. 30 sekund między robieniem kolejnych

nails-make-up gosjes
27-02-2012, 12:28
:skacze:
ja tez robie okolo 30 fotek bo jednak na kompie niewidac tego efektu... to chociaz wybiore najlepsze:P
a jak mam komp. zawalone....
tu macie fote oryginal :) a nastepne po wykadrowaniu i wyostrzeniu :) roznica duzza
;0

natalia268
27-02-2012, 12:49
wg mnie pierwsza fotka jest bardzo dobra, tylko robiona ze zbyt dużej odległości

rudzia1985
28-02-2012, 20:40
Czasami zdjecie z dluzej odleglosci wychodzi lepiej. Pozniej mozna wykadrowac ale nalezy pamietac by w aparacie ustawic najwyzsza rozdzielczosc wtedy po kadrze nie straci sie mocno na jakosci...

Gosjes, jak dla mnie ciut za bardzo wyostrzone ale za to kwiatki fajnie wygladaja :)

natalia268
24-04-2012, 21:10
Mam pytanie... Dużo z Was robi pazurki na konkurs albo na coś wieczorem, gdzie już nie ma słoneczka i nie można zrobić zdjęcia przy świetle dziennym... Więc czekacie do dnia następnego na słonko czy macie jakies sposoby by w ciemnosci dobrze powychodziły i w miarę nie przekłamane kolory ?

Iraa
24-04-2012, 21:21
Mam pytanie... Dużo z Was robi pazurki na konkurs albo na coś wieczorem, gdzie już nie ma słoneczka i nie można zrobić zdjęcia przy świetle dziennym... Więc czekacie do dnia następnego na słonko czy macie jakies sposoby by w ciemnosci dobrze powychodziły i w miarę nie przekłamane kolory ?
Mam wrażenie,że to do mnie :D,hehe przed chwilką wysłałam zdjęcia na konkurs i dostałam potwierdzenie,że doszło ;)
Zgadza sie ja mam czas tylko wieczorkiem,tylko wtedy am chwilkę wolnego,ale niestety zdjęcia nie wychodza już tak ładnie jak w dzień...:/:
Ale wyczytałam,że nie można wysłać więcej niż dwa obowiązkowe...

natalia268
24-04-2012, 21:33
a nie nie.. hehe ;P

tak pytam, bo dzis robiłam pazury x3 .. i pierwsze przy świetle dziennym wyszło dobrze, drugie po południu juz tak średnio, a ostatnie wieczorem już masakra, a nie mogłam sobie pozwolic na dotrzymanie ich do rana ;)

asia
25-04-2012, 19:52
ja ustawiam lampki z 2 stron i jakos idzie..:D

syrena16
15-08-2012, 09:46
...nie wiem gdzie o to zapytać.
Jakiego programu lub aplikacji używacie aby połączyć np zdjęcie przed i po w jedno zdjęcie?

DiamondShine
15-08-2012, 09:53
syrena ja uzywam photoscape i u gory jest takie cos jak 'laczenie' i wybierasz sobie czy w bok chcesz czy w dol :)

jumpi
15-08-2012, 11:12
ja też używam photoscape :)

asia
15-08-2012, 18:04
ja tez mam photoscape

Zen.
16-10-2012, 22:25
cholera jak wy robicie tak piękne zdjęcia paznokci <ściana>

Shonali
16-10-2012, 22:34
Po pierwsze światło! Musi padać pod kątem nieco z góry. Nie prostopadle - ładniejszy efekt nabłyszczacza osiagniesz :) Poza tym opcja makro, czasem błysk. No i ja nie robię zdjęć na trybie automatycznym, bo często kolory przekłamuje. Robię ok 15-20 ujęć (klientki nie mają wyjścia :D i nie narzekają :P ), w różnych ustawieniach światła w aparacie. Trochę żałuję, że nie kupiłam lustrzanki, bo w moim aparacie nie mogę rozmazać tła :P

mmloda
16-10-2012, 23:12
ja też klientki molestuję z aparatem - teraz zakupiłam właśnie lustrzankę i na razie jeszcze próbuję ją ogarnąć na razie z róznym skutkiem :D:D

Shonali
17-10-2012, 00:36
Nauczysz się :) Ja swój aparat ogarniałam pół roku. Kupiłam go specjalnie pod paznokcie. Jak widać zdjęcia robi niezłe. Brak mi ty6lko tego rozmycia w głębi :D nie musiałabym się tak martwi o tło :P


Tak jeszcze a propo zdjęć!!!!!!!!! Nie smarować oliwką po panzokciu, bo zmatowieje i na zdjeciu będzie brzydko to wyglądało. Nie bawcie się w kadrowanie - ja sobie później docinam i kadruję w programie graficznym :) Pamiętajcie by zdjecia były duże i ostre. I co ważne - na zdjęciu mają by widoczne PAZNOKCIE a nie cała dłoń i pół ramienia :P Przykład zdjęcia, od jakiego warto zacząć (ustawienie dłoni i zbliżenie) (nie mogłam znaleźć takiego ustawienia z podpisem... to macie staaaaare.... 3 french w moim życiu, pierwszy z coverem :P i cuuuuudowna płytka)

http://imageshack.us/a/img526/2513/20091229b.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/526/20091229b.jpg/)



I na początek unikajcie takich zdjęć - bo przy nich najłatwiej o ostre palce i rozmyte, niewidoczne dobrze zdobienie. A nie o palce nam przecież chodzi :) i od razu widać jak nieładnie wychodzi gloss wymaziany oliwką :P w porównaniu z błyskiem na różowych... psuje to zdjęcie :D
http://imageshack.us/a/img199/6966/och009podpis.jpg

Zen.
17-10-2012, 01:42
Trochę zeszłyśmy z tematu, może moderatorki nas nie zjedzą :D bardzo cenne rady ALE:

To w takim razie jak nie maziać oliwką to jak pozbywacie się pyłu z paznokci który zostaje po opracowaniu? Szczota czy przemycie cleanerem nie usunie całego pyłu - no way. Nie wiem, przed nabłyszczeniem (zakładam, ze nabłyszczacz bez przemywania) oddelegować klientkę pod kran żeby opłukała dobrze ręce, a potem czekać aż woda odparuje i heja z glossem?

Shonali
17-10-2012, 09:01
Trochę zeszłyśmy z tematu, może moderatorki nas nie zjedzą :D bardzo cenne rady ALE:

To w takim razie jak nie maziać oliwką to jak pozbywacie się pyłu z paznokci który zostaje po opracowaniu? Szczota czy przemycie cleanerem nie usunie całego pyłu - no way. Nie wiem, przed nabłyszczeniem (zakładam, ze nabłyszczacz bez przemywania) oddelegować klientkę pod kran żeby opłukała dobrze ręce, a potem czekać aż woda odparuje i heja z glossem?

No jak? Przeca wrzuciałam frenche :D

Nie powiesz mi chyba, że pył czyścisz oliwką! Bo nie uwierzę :P Ja używam tylko i wyłącznie szczotki. Widziała na moich zdjęciach pył, ha? :P
Nie wolno my rąk przed kolejnymi warstwami żelu.
Oliwkę się kładzie na wały (nie na paznokieć! wcierając ją uważamy, żeby jej nie rozsmarować na żel) w celu pozbycia się suchości, spowodowanej pyłem, nie zaś sam pył.

Ka_r0
17-10-2012, 10:19
dokładnie :)

Zen.
17-10-2012, 10:52
Nie no oczywiście ze nie :-P ale w takim razie podziwiam bo uwsze tego pyłu jest sporo nawet przy pochlaniaczunigdy szczotka nie zbierze wszystkiego.

Shonali
17-10-2012, 11:25
Nie no oczywiście ze nie :-P ale w takim razie podziwiam bo uwsze tego pyłu jest sporo nawet przy pochlaniaczunigdy szczotka nie zbierze wszystkiego.

Skoro szczotka i przecieranie wg Ciebie nie zbierze wszystkiego, to jak odpylasz paznokcie przed żelowaniem? No i jakim cudem chcesz usunąć pył oliwką?

Sorki za offtop :] Ale pojąć nie mogę :P

samaron
17-10-2012, 11:49
A właśnie, że zjedzą :P:P przeniosłam posty ;)

---------- Dodano o godzinie 11:49 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 11:44 ----------


Nie no oczywiście ze nie :-P ale w takim razie podziwiam bo uwsze tego pyłu jest sporo nawet przy pochlaniaczunigdy szczotka nie zbierze wszystkiego.

W takim razie zmień na szczotkę na taką z bardziej miękkim włosiem lub na pędzel do pyłu, oliwka tylko pył zamaskuje, i robi się nieprzyjemnie szorstko oraz pył szarzeje pod oliwką i jak klientka mocniej sobie wciera/masuje, to potem wygląda jakby miała brudne wkoło płytki.

Zen.
17-10-2012, 14:56
aaa shonali źle mnie zrozumiałaś, przecież nie przecieram pyłu z paznokci oliwką to by było mega glupie i nic by się nie trzymało ;D Moze źle to napisałam i tak zostało to odebrane no ale to nie o to mi chodziło :D odpylam paznokcie normalnie szczoteczką (mam taką z miękkim włosem )

raczej chodziło mi o tą suchość dłoni

a swoją drogą to gdzieś tu na forum spotkałam się z tym że przed samym glossem ktos wysyłał klientkę pod kranik tylko zabijcie mnie ale nie powiem, nie pamietam gdzie to było.

mmloda
17-10-2012, 15:10
Też mam tak, że tu wszystko pieknie ładnie odpylone, trzaskam fotki na prawo i lewo, potem przerzucam na kompa i zonk! widać na palcach suche miejsca jakby właśnie nie odpylone :/ może krem nakładać do rąk klientce przed zdjęciem?

Shonali
17-10-2012, 16:13
aaa shonali źle mnie zrozumiałaś, przecież nie przecieram pyłu z paznokci oliwką to by było mega glupie i nic by się nie trzymało ;D Moze źle to napisałam i tak zostało to odebrane no ale to nie o to mi chodziło :D odpylam paznokcie normalnie szczoteczką (mam taką z miękkim włosem )

raczej chodziło mi o tą suchość dłoni

a swoją drogą to gdzieś tu na forum spotkałam się z tym że przed samym glossem ktos wysyłał klientkę pod kranik tylko zabijcie mnie ale nie powiem, nie pamietam gdzie to było.

A ja pisałam, żeby nie mazia po paznokciu! Nie po palcu :P To, co se kładziesz na palec i skórki nie ma znaczenia. Ważne, żeby nie roznieś tego na paznokieć, bo będzie to wyglądało brzydko na zdjeciu


samaron, nie jedz :D koścista jestem :P

kinga741
19-10-2012, 20:39
Hi dziewczyny tak sobie tu czytam o tych zdjeciach ja mam lustrzanke i jestem zadowolona nie do konca ale moze byc ostatnio dokupilam specjalny obiektyw makro i przeslonki takie do przyblizania obiektu i jest ciut lepiej ladnie tlo rozmazuje.Teraz czekam na zestaw do fotografowania malych obiektow dwie lapy statyw i ekranik jako tlo wtedy mam nadzieje ze moje zdjecia wkoncu beda wygladac profesjonalnie:P

katiaa162
08-11-2012, 20:32
Zakladam post, bo mam duzy problem. Widzialam podobny temat, ale nie uzyskalam tam odpowiedzi na moje pytanie...
Zakupilam CANON IXUS 220HS. Po przeczytaniu masy recenzji wyszlo, ze na rynku jest naprawde dobry.
Niestety zdjecia paznokci robi okropne. Chlopak zna sie dobrze na fotografii, chcial go ustawic, ale ciezko.
Rozmazuje boki, ciezko mu zlapac ostrosc, a i tak potem widac ziarnistosc. Dodaje kolory jakies niebieskie i zolte... Tragedia. Nie polecam....
Na fotkach z wakacji wyszlam jakbym byla nizsza, tak jakby rozciaga :(

Czy mozecie powiedziec jakich uzywacie aparatow do robienia zdjec??
Czy ustawiacie je samodzielnie czy pracuja na automacie??
Jaki aparat najlepiej pracuje w automacie??

Nie szukam lustrzanki. Poreczny,szybki, sprawdzony. :D

Nie zakładamy nowego tematu, tym bardziej jak wiemy, że podobny istnieje !

rudzia1985
08-11-2012, 21:46
Osobiscie polecam Nikony, sprawdzone kompaktowe i cyfrowe.
Ja mam w tej chwili Olympusa lustrzanke, dostalam jako prezent wiec nie bede na nic zamieniac ale jak bym miala taka mozliwosc ( brak funduszy ) to z buta bym zamieniala na jakis model z Nikona. Jaki ? Musialabym sie dobrze wczytac w parametry...
Canony sa drugimi aparatami, ktore moge polecic, choc zauwazylam, ze nie zawsze wspolgraja z wlascicielem, dlatego wole Nikony.
Jednak wina zlego zdjecia nie lezy tylko po stronie aparatu. Juz pisalam to kilka razy. Dobrze przygotowany aparat, odpowiednie warunki do zdjecia i nawet najtanszym aparatem da sie zrobic mega fotke a wystarczy, ze ruszy sie lekko aparatem w trakcie fotki i juz jest bubel.

katiaa162
12-11-2012, 09:20
Dziewczyny zastanawiam sie nad kupnem aparatu i mam do wyboru 3 sztuki ( po przeczytaniu masy recenzji).

Czy ktoras z was posiada:

CANON IXUS 500 HS
CANON PowerShot S100
CANON PowersShot S110 ???

Prosze macie jakies opinie o nich? Chodzi o fotki na codzien. Wakacje, imprezy i oczywiscie zdjecia paznokci ;)

Ka_r0
12-11-2012, 10:12
ja ze swojej strony mogę polecić Soniaki, jeżeli chodzi o kompakty, wychodzą śliczne, żywe kolory :ok:

sylla
12-11-2012, 10:47
Dziewczyny a co powiecie o LUMIX . Pracuje któraś takim. Ja mam i nie mogę dojść ładu z nim. Nawet na automacie wychodzą mi całkiem różne zdjęcia. Możecie polecić jakieś dobre ustawienia w tym aparacie?

kiwaczek2
15-11-2012, 15:44
ja mam lumixa fs16. wcześniej miałam też lumixa starszego (ale utonął;P) i robił o wiele lepsze zdjęcia niż ten. Póki co nie mam zielonego pojęcia jak zrobić ładne zdjęcie - mimo że ustawienia są ok, wszystko jakby tj należy a nadal coś nie tak.

tak czy owak ja robię z lampą, bo w sztucznym świetle jak sobie doświetle lampką zwykłą to wychodzą jakies żółte. więc normalnie z fleszem.

karnityna
16-01-2013, 15:04
Może trzeba pokombinować z balansem bieli? Jak go dobrze ustawisz, zdjęcia nie powinny wychodzić żółte, a jednak bez lampy prezentują się lepiej :)

katiaa162
04-03-2014, 10:42
Potrzebuje pomocy w sprawie manualnych ustawien canona. Wrzucam fotki, ktore robi w automacie i nie jestem zadowolona :( Kilka swiatlo dzienne a kilka lampa. Mocno niebieskie w zoomie, a zolte normalnie. Czy moze mi ktoras podac konkretne ustawienia ??

ISO,balans bieli...i cala reszte prosze.

KorneliaOlszewska
29-04-2014, 13:19
kochane Ja to chyba rekordzistka bo az ponad 30 zdjec pstrykam za kazdym razem,i dopiero mam z czego wybierac...i sobie komplikowac zycie...hihihi...
Ha ha ha no to fajnie ja robię sześć do ośmiu a i tak później nie potrafię wybrać :)

---------- Dodano o godzinie 13:19 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 13:18 ----------


Potrzebuje pomocy w sprawie manualnych ustawien canona. Wrzucam fotki, ktore robi w automacie i nie jestem zadowolona :( Kilka swiatlo dzienne a kilka lampa. Mocno niebieskie w zoomie, a zolte normalnie. Czy moze mi ktoras podac konkretne ustawienia ??

ISO,balans bieli...i cala reszte prosze.
Cudne pazurki i cudne zdjęcia !!!

kasia885
12-02-2015, 13:46
przydatny temat