PDA

Zobacz pełną wersję : dobry aparat fotograficzny



zyza
15-05-2010, 13:19
Mam taki maly klopocik...
szykują sie urodziny mojego najdroższego i wymyslilam sobie aparat fotograficzny ale taki co bym i ja mogla skorzystac w fotografowaniu pazurkow :D
no i chodzi mi o zakup w kwocie 500-600zl i poszukuje dobrego aparatu cyfrowego...
wiem ze lustrzanka to gdzies kolo 1000zl a wolalabym np. kupić drozszy cyfrowy dobrej fimry niz kupowac lustrzanke jakiejs zlej firmy tylko dlatego ze to lustrzanka :D
poradzcie mi proszę szczegolnie pasjonatki fotografii :D

AgUsia950
15-05-2010, 13:46
do tej pory miałam tylko Samsunga, który po niecałych 2 latach nie nadawał się do robienia zdjęć.. gdyby chociaż raz spadł, czy coś.. ale nie, dbałam o niego.
no, a teraz mam lustrzankę, więc nie mogę polecić Ci żadnego modelu cyfrówki, bo sama miałam do tej pory tylko jedną..

Nnisiaa
15-05-2010, 14:51
Zyza ja mam aparacik gdzie sprzedawca podsumowal go tak ze jest on prawie jak lustrzanka rozni sie tylko tym ze nie ma wymiennego obiektywu.....i ja jestem z niego mega zadowolona......cena teraz waha sie w tych granicach co chcesz przeznaczyc a model to fujifilm finepix s1000fd

Ladyss
15-05-2010, 16:36
Ja mam Lumixa FS62, dla mnie rewelacja:) Są właśnie w przedziale cenowym który zaznaczyłaś.
http://www.letsgodigital.org/images/artikelen/38/panasonic-lumix-fs62.jpg

Bożena P
15-05-2010, 16:40
ja mam Samsunga PL60 póki co jestem z niego bardzo zadowolona :) jak kupowałam go z pół roku temu to płaciłam razem z karta pamięci ok. 500zł

Valia
15-05-2010, 19:02
a ja jestem fotografem i polecam nikonaa:) można w tej kwocie kupić już dobrą małpkę(kompakt):)

Ewelina83
15-05-2010, 19:21
Ja polecam Canona albo Nikon to dwie firmy godna polecenia aparatow czy lustrzanek! Teraz mam lustrzanke wczesniej mialam Canona i powiem szczerze ze robil bardzo ladne zdjecia jak na zwykla cyfrowke ktora miala zaledwie 4mega pixele-
ale najwazniejesze to patrz na obiektyw z jakiej firmy jest-bo on jest najwazniejszy-w canonie mielismy Minolta i jest godny polecenia!!!

klanat
16-05-2010, 01:49
Ja mam lumix nie polecam ,mam tez fujifilm dosc dobry .Ale za te pieniazki polecam tez kodaka lub samsunga .Samsung robi super zdjecia bez zadnego ustawiania ,automatycznie sie dostosowuje,prosty w obsłudze,mialam go dosc dlugo niestety po zrobieniu okolo 5000 zdjec zepsul mi sie obiektyw:(

Valia
16-05-2010, 08:44
Ja polecam Canona albo Nikon to dwie firmy godna polecenia aparatow czy lustrzanek! Teraz mam lustrzanke wczesniej mialam Canona i powiem szczerze ze robil bardzo ladne zdjecia jak na zwykla cyfrowke ktora miala zaledwie 4mega pixele-
ale najwazniejesze to patrz na obiektyw z jakiej firmy jest-bo on jest najwazniejszy-w canonie mielismy Minolta i jest godny polecenia!!!



Ewelinko niestety nie masz racji:) nie wiem czy wiesz, ale w lustrzankach obiektywy są wymienne... hehe i zazwyczaj kupuje się najpierw body i to jest równie ważna część a następnie obiektyw... obiektywy są różne, ja polecam nikkora 18-105, kit, do wszystkiego.

kobietazpazurem
16-05-2010, 09:08
Lustrzanka 1000zl? Chyba niezbyt dobra ja rok temu sobie kupiłam nikona d80 za 3tys około ale takiego aparaciku nie polecam do zdjec pazurków bo szkoda umazać je pyłem i sa przewaznie cięzkie. Weź pieniążki i idz do sklepu zawsze jest ktoś kto obsluguje i w miare twoich możliwości pienięznych wybierze Ci odpowiedni aparacik :)

farbstift
16-05-2010, 09:46
Ja mam Panasonic Lumix, ale nie wiem jaki dokładnie. Kosztował ok 1000zł rok temu. Robi świetne zdjęcia małych elementów, tylko ja talentu do tego nie mam:D

Emilia B.
16-05-2010, 09:51
Kup aparat firmy która kojarzy się wyłącznie z fotografowaniem. Czyli nikon czy kanon...ja mam nikona i jestem zadowolona. :)

zyza
16-05-2010, 13:19
halo halo! ja mowie ze nie chce lustrzanki :D halo halo pisze glosno i wyraznie hehehehehe :D

dzieki z apomoc jakbyscie mogly orientacyjnie podac modele :D
bo ja kompletnie sie nie znam... wiem ze mam patrzec na jasnosc czy cos takiego od f2/0 do f3/0 a reszte ni w ząb :D

rudzia1985
16-05-2010, 14:12
pracujac przez 1,5 roku w sklepiej foto - komputerowym nauczylam sie jednego
nie ma najlepszej firmy, ktora robi najlepsze zdjecia ;)
mozesz miec aparat za 400 zl, zwykla cyfrowke a uda Ci sie trzasnac zaczepiste foty :)

oczywiscie jaki bym wybrala ? zdecydownie Nikona :) moze byc ktorys z modeli Coolpixa np. ten Test: Nikon Coolpix S570 - opinie czy warto kupić, wady i zalety, cena | Testy PC World (http://www.pcworld.pl/testy/opis/AK00126-nikon_coolpix_s570.html)
oczywisce mowie na przykladach ale nie twierdze, ze trzeba go kupic :)

najbardziej ceniony, a wlasciwie marka, przez mojego bylego szefa i fotografa slubnego to wlasnie Nikon, on ma profesjonalna analogowke i robi takie foty, ze szczena opada :)

polecam rowniez Canona
np. ten CANON POWERSHOT A2100 IS APARATY CYFROWE (http://www.cyfrowe.pl/aparaty/canon-powershot-a2100-is.html)

dalsze moje wybory to Olympus, Sony, Panasonic...


przy wyborze zwyklej cyfrowki kieruje sie zawsze: ile ma max pixeli bo to wazne ( jesli chesz robic fotki o duzych formatach ), jak duzy ma ( jesli ma wbudowany ) zoom optyczny, nigdy nie zwracam uwagi na to jak mi zoom cyfrowy bo taki to ja sobie moge zrobic na kompie, jak trzyma sie w dloni, czy zasilane na aku czy na baterie, czy sa funkcje, z ktorych bede najbardziej korzystac no i oczywiscie dobra jakosc za niska cene :)

osobiscie mam lustrzanke Olympusa E 420 i jestem zadowolona, niestety na kupno lustrzanek Nikona czy Canona w Niemczech mnie nie stac :( :P

zyza
16-05-2010, 14:47
o wlasnie tego canona poleca mi kumpela... kupila go w zeszlym roku i strasznie zadowolona :D

malutkaistotkaa
17-05-2010, 10:56
ja posiadam Sonego DSC-H50 APARAT FOTOGRAFICZNY SONY Cyber-Shot DSC-H50 (1038847310) - Aukcje internetowe Allegro (http://allegro.pl/item1038847310_aparat_fotograficzny_sony_cyber_sho t_dsc_h50.html)
bardzo ladne robi zdjecia jezlei ktos nie jest wymagajacy:) mi juz neistety nie wystarcza:P
ale zdjecia robisliczne:)

jedynym minusem jest ze jest dosc duzy

nutella
17-05-2010, 11:19
A ja polecam aparaty fotograficzne firmy CANON sa rewelacyjne!

malutkaistotkaa
17-05-2010, 11:23
Canon jest najlepsza firma aparatow szczegolnie lustrzanek z tego co slyszlam.
nic dziwnego skoro specjalizują sie tylko w aparatach:)

Valia
17-05-2010, 12:01
a ja pozostane wierna nikonowi. :))) Tak si przywiazalam do mojej d90, ze nazywam go mezem mym- Nikodemem hehe:D :skacze::skacze::skacze::skacze::skacze:

nutella
17-05-2010, 12:18
a ja pozostane wierna nikonowi. :))) Tak si przywiazalam do mojej d90, ze nazywam go mezem mym- Nikodemem hehe:D :skacze::skacze::skacze::skacze::skacze:

fajnego masz meza :ok:, przynajmniej nie narzeka hahaha pozdrawiam

No a co do Canonow to nie tylko dobre sa z tej firmy aparaty czy kamery ale rowniez drukarki :)

RoksiSK
17-05-2010, 17:37
Ewelinko niestety nie masz racji:) nie wiem czy wiesz, ale w lustrzankach obiektywy są wymienne... hehe i zazwyczaj kupuje się najpierw body i to jest równie ważna część a następnie obiektyw... obiektywy są różne, ja polecam nikkora 18-105, kit, do wszystkiego.

Właśnie Nikon D90 z obiektywem 18-105 wpadł mi ostatnio w oczko :love:

zyza
24-05-2010, 16:30
melduje poslusznie kupilam
Canon A3100 Is

Aparat cyfrowy CANON PowerShot A3100 IS Srebrny - tanio, sprawdź. (http://www.mixelectronics.pl/zobacz,32713,kat,398,canon-powershot-a3100-is-srebrny)
promocyjnie byl 555 normalnie 700 mam nadzieję ze dobry wybor :D
okaze sie 20.06 :D

dzieki za pomoc kochane :D wroca dziekusie podziekuje wam bardzo :D

rudzia1985
24-05-2010, 17:30
mysle, ze dobry wybor :)
12 mpix, 4 x zoom optyczny, akumulator a nie baterie, ciekawe funkcje tematyczne, duzy wyswietlacz i wiele innych fajnych funkcji...
ogolnie mi sie podoba i na poczatek moze byc :)
nich Wam sluzy pomyslnie :)

zyza
24-05-2010, 17:45
jest tam akumulator ale mozna kupic akumulatorki te takie paluszkowe :D

oj w tym temacie nie ma podziekowań ale juz wam dziekuje slicznie za pomoc :D :*

Ewelina83
26-05-2010, 14:40
Ewelinko niestety nie masz racji:) nie wiem czy wiesz, ale w lustrzankach obiektywy są wymienne... hehe i zazwyczaj kupuje się najpierw body i to jest równie ważna część a następnie obiektyw... obiektywy są różne, ja polecam nikkora 18-105, kit, do wszystkiego.
Ale mi chodzilo tu o obiktyw w zwyklej cyfrowce , canona -mialam cyfrowke a Nikona mam lustrzanke wlasnie z obiektywem nikorra18-105 bo te body to do d....

DiamondShine
25-09-2011, 11:07
aha no ja musze sobie kupic jakis aparat bo nie mam tak jak pisalam to rodzicow . ale ilez mozna pozyczac :D czas chyba zakupic swoj na swoje potrzeby :) i wlasnie nei wiem jaki . musze poszperać troche w necie

---------- Dodano o godzinie 11:07 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 10:48 ----------

szukam na allegro aparat taki do 400zł


KODAK Z612 ZOOM X 12 KROTNY CZARNY PORECZNY F-VAT (1817641038) - Aukcje internetowe Allegro (http://allegro.pl/kodak-z612-zoom-x-12-krotny-czarny-poreczny-f-vat-i1817641038.html)
KODAK Z915 HD 10MPx NIE SCIEMNIAMY ZDJECIA MAMY (1817641530) - Aukcje internetowe Allegro (http://allegro.pl/kodak-z915-hd-10mpx-nie-sciemniamy-zdjecia-mamy-i1817641530.html)
NA WYPASIE KODAK Z612 WYSYLKA GRATIS ALE JAZDA (1822986446) - Aukcje internetowe Allegro (http://allegro.pl/na-wypasie-kodak-z612-wysylka-gratis-ale-jazda-i1822986446.html)
co myslicie o takich apsratach?? kodaki?

ale i tak jak maz wroci zza granicy to i tak pojezdza po sklepach jakis media markt czy jakies inne :)

zyza
25-09-2011, 18:17
Kasia szukaj w canonach... mi sie mega sprawdzil :) zdjecia piekne wychodza :)
sorki ze dziecka zdjecie ale piekne kolorki takie soczyste :)

DiamondShine
25-09-2011, 18:22
zyza no poczekam na meza az wroci i bede szukac cos ;)

atak na marginesie . cudnego masz Synka:ok:

Tapczan
23-11-2011, 15:41
Posłuchajcie! Chciałam pomóc zyzie i weszłam na aparaty cyfrowe (http://www.e-fotojoker.pl/aparaty-cyfrowe/), żeby pooglądać, co tam na internetowych półkach się znajduje, a tutaj jest aparat WODOSZCZELNY za 547zł! Ja nie myślę co prawda robić zdjęć pazurków pod wodą, ale jak pomyślałam o wakacjach... :D Któraś wie coś jak tak aparat się na co dzień (a nie tylko podwodnie) sprawuje?

zyza
23-11-2011, 16:52
tapczan ja juz zakupilam aparat bo 1,5 roku temu ale dzięki za info :P

Jade
23-11-2011, 17:43
A ja mam taki (prezent od meza na urodziny)Jestem mega zadowolona
Buy Fujifilm FinePix S3300 14MP Digital Bridge Camera at Argos.co.uk - Your Online Shop for Bridge digital cameras. (http://www.argos.co.uk/static/Product/partNumber/5596021/Trail/searchtext%3ECAMERAS.htm)

DiamondShine
13-01-2012, 09:58
ja tez zbieram na dobry aparat chcialabym lustrzanke i mam juz ok 500zł uzbierane i juz kurde sama nie wiem jaki i w jakiej cenie:(


gadalam wlasnie z kol co jest fotografem i ma do sprzedania nikon e40 ma go ok. 2 lata. wszystko dziala ona chce kupic inny do fotografowania i chce go sprzedac za 1500zl ale jak dla mnie to 1000zl

co o tym myslicie?

tutaj link do danych aparatu
http://nikon.katalog-aparatow-fotograficznych.pl/aparat-cyfrowy/nikon-d40/

trendy77
13-01-2012, 11:05
daiamond nie zastanawiaj sie kupuj cena naprawde okazya jak jescze mowisz ze aparat ok to bierz w ciemno ani na nikonie ani canonie nigdy sie nie zawiedziesz ja mam takiego canona Canon EOS 600D ? testy, recenzje i zdjęcia Fotoblogia.pl (http://fotoblogia.pl/2011/04/09/canon-eos-600d-%E2%80%93-testy-recenzje-i-zdjecia) ale kupiłam go z pieniedzy z dotacji za 3000zł i jestem nim zachwycona:skacze:

vica
13-01-2012, 11:37
trendy, dali Ci kupić aparat za dotację?
Chol..a, mnie ani aparatu, ani kompa nie dali wziąć...

Diamond, bierz ten aparat i się nie oglądaj

Herbaba
13-01-2012, 16:17
DiamondShine, Nikony to drogie szuje... więc jak znajdziesz dobry w takiej cenie, to nie ma co się zastanawiać, zwłaszcza, że przecież kolega to Cię nie oszuka. (raczej?) A obiektyw standardowy, więc to też plus, mógłby mieć jakiś dziwny, który nie byłby Ci potrzebny.

Taste
13-01-2012, 18:02
Nikon d40 na allegro kosztuje ~820 zł... Z obiektywami kitowymi.
Jest to model z 2007 roku, ma strasznie mało mpx bo 6,1 to moja komórka ma 12 mpx ;P
Jeśli kolega jest fotografem,robił dużo zdjęć musisz się liczyć że może paść migawka, zrobiło się tak mi z modelem d50, koleżance która jest fotografem z d70 i generalnie można aparat do kosza wywalić bo koszt naprawy migawki przekracza wartość używanego aparatu.
Dla mnie cena 1000 zł za ten aparat to za dużo, a 1500 to kosmos.
Do tego kwestia obiektywu pewnie jest standardowy 18-55 f3.5-5.6 czyli ciemny, a ten aparat przy iso 400 już zaczyna szumieć.
Za 1000 zł możesz kupić fajny aparat, niekoniecznie lustrzaka, nowy z gwarancją. Teraz kompakty robią naprawdę fajne zdjęcia, mało ważą, a wierz mi czuć w ręku nikona i na szyi również :)
Poza tym to nie aparat robi dobre zdjęcia, tylko fotograf :), i lustrzanką można brzydkie zdjęcia robić, jak i śliczne kompaktem :ok:

DiamondShine
13-01-2012, 19:47
Taste masz racje chyba... i w sumie z mezem rozmawialam, zeby kupic raczej nowy miec gwarancje... ehhh
dzis zagladam do skarbonki a tam 430zł :D w ciagu dwoch tygodni tyle uzbieralam mysle ze z dwa miesiace jeszcze i kupie raczej nowy... w sumie moj tato ma kolege w media markt takze jakis upust zalatwimy.

Taste
13-01-2012, 21:13
No to tym bardziej, jak mogą być upusty w MM poczekaj i kupuj nowy.
Ja na obecnego nikona d 90 kilka miesięcy ciułałam, a jak uciułałam okazało się , że obiektyw który bardzo bardzo chciałam do niego dokupić przestał być sprowadzany, z mocowaniami do nikona były tylko używane na allegro, gdzie nie odważyłabym się kupić, Dystrybutorzy Sigmy mieli jeszcze z mocowaniami do mniej popularnych modeli typu pentax ale nikona i canona nie. Ale sie udało wyczekałam i upolowałam powystawowy od dystrybutora 1/3 ceny tańszy z pełną gwarancją, tak więc cierpliwość się opłacała bo mam to co chciałam.
Życzę Ci żeby czas zleciał szybko i zbieranie kaski też, abyś mogła mieć fajny aparat i sie nim długo cieszyć :)

DiamondShine
13-01-2012, 21:50
dzieki wielkie ;* widze, ze sie znasz na rzeczy wiec jeszcze spytam. mam zwykla cyfrowke z Casio i ma 7,2 mega pixeli. i nie wiem czy zle ustawiona ale nie robi extra zdjec zreszta widac u mnie w galerii :( niewiem czy to wina aparatu czy zle ustawiony

rudzia1985
13-01-2012, 22:07
Kasia, aparat moze byc dobrze ustawiony, moze byc super extra wyposazony ale niekoniecznie robic swietne zdjecia jesli sie nie potrafi go obgslugiwac. Z cyfrowka jest troche inaczej niz z kompaktowym aparatem, gdzie tylko naciskac spust i cykasz fotki.
Trzeba wyczuc go i jak nie wydzie za pierwszy, drugim razem to pstrykac dalej.
Ostrosc polega m.in na dobrym i "sztywnym" trzymaniu aparatu a jak Ci to nie wychodzi to postaw na statyw :)
Pisalam o tym juz kilka razy na forum...

DiamondShine
13-01-2012, 22:11
wydaje mi sie , ze trzymam go dobrze:D nie terpie mnie naszczescie łapskami

rudzia1985
13-01-2012, 22:25
Wiadomo, klienkom nie bedziesz trzaskac po 100 zdjec ale z kazdego ujecia najlepiej zrobic po kilka...Ja sobie robie czasami po 20 zdjec i jak mi sie jakies nie podoba to nawet na kompa nie wrzucam tylko odrazu ryn do kosza.
Zapisalam sobie zdjece z Twoich ostatnich ( z frencza ) i co moge Ci powiedziec - sprobuj zmienic moze rozdzielczosc zdjecia bo masz chyba najnizsza. Proponuje ustawic min. 1600 x 1200 pix. Pozniej jak przerabiasz zdjecia, dodajesz podpis, kadrujesz lub cos tam innego to tracisz na jakosci i zdjecia sa niewyrazne. Ostatnie zdjecie ma 100 x 75 pix :placz:
Zgrozo...:P

Herbaba
14-01-2012, 00:35
I tak cała mitologia nikonowa upadła... :o Tyle pochwał się o nich nasłuchałam, tyle wychwalania, że aż mi ciężko uwierzyć, iż coś jest się tam w stanie zepsuć.
Ale! Ja mam swojego pupilka. :>

DiamondShine
14-01-2012, 06:00
rudzia ostatni french jest robiony nie moim aparatem. no ale jesli mowimy o rozdzielczosci. jak wrzucam na kompa to chce pomniejszyc bo na bloga sie nie zmiesci .

rudzia1985
14-01-2012, 13:08
No jakie zdjecia sa robione Twoim aparatem ?
Wstaw zdjecie oryginalne z aparatu jakis pazurkow, wtedy bedzie mozna powiedziec cos o tym jakie zdjecia robisz...

Osobiscie polecam Nikony przed Canonami. Nie wazne czy to lustrzanka czy kompakt. To, ze cos tam komus nie wychodzi nie znaczy, ze aparat do d..y. Nie da sie zrobic dobrego zdjecia dobrym aparatem, jesli nie wie sie podstawowych rzeczy. Fotograf i aparat tworza calosc.

Taste
14-01-2012, 18:35
DiamondShine, ustaw na najwyższy rozmiar zdjęć, fakt wejdzie Ci na kartę mniej bo będą wiecej miejsca zajmować,
Nie mam pojęcia co do kompaktu, którym dysponujesz, ale na pewno ma jakieś programy tematyczne.
Na zdjęciach frenczy na ciemnym tle czy z ciemnymi elementami jak to:

http://forum.wzorki.info/members/13831-albums1106-picture23939.jpg

aparat zawsze będzie się ostrzył na czarne /ciemne elementy.
Ja zawsze wciskam spust wpierw do połowy, aparat zaczyna się ładnie ostrzyć i jak skończy dopiero wtedy całkowicie wciskam. Pamietam że ze swoim kompaktem robiłam dokładnie tak samo i ostrość była ok.
Z exifa zdjęcia powyżej widzę że miałaś ISO 50 i przysłonę 4.4 ja bym dała iso 200 i przysłonę koło 8, nie wiem w jakim zakresie można w tym aparacie manualnie ustawiać, ale iso na pewno można (czyli czułość) jeśli nie w zakresie numerycznym typu 100 200 to chociaż "światło sztuczne" , "słoneczny dzień" "pochmurno" itp ustawienia. Zwróć uwagę na światło zastane czyli to jakie aktualnie masz, zawsze doświetl zdjęcie jakąś lampką zewnętrzną. z exifa wynika że masz casio EX-Z77:

Recenzja: Casio EX-Z77 - Testy - kompakty - Swiatobrazu.pl (http://www.swiatobrazu.pl/recenzja-casio-ex-z77-6409.html)

czyli najmniejsza odległośc na jaką się wyostrzy to 10 cm, najlepsze zdjecia robi na iso 100 i 200 czyli konieczne jest dla dobrego efektu doświetlenie zdjeć pazurków jakaś lampką.
Do frenczy z biała końcówką użyłabym jakiegoś jasniejszego tła, nie czarnego bo wystrzy się na tło. I wciśnij wpierw przycisk do połowy:)

Herbaba wszystko się psuje :) Ja 4 lata moim d50 robiłam zdjecia zanim migawce się padło zdjeć tysiące dużo w ruchu seryjnych więc wcale mnie to nie zdziwiło zanadto że kaput był. Teraz mam d90 zupełne nie zrażona do marki nikon. Poza tym moje d50 po czterech latach warte by było gdyby nie migawka max 600 zł z obiektywami więc nie ma co rozpaczać i tak chciałam nowy bo przestał wystarczać :)

kasiek2501
14-01-2012, 20:31
Też z czystym sumieniem polecam canona. ja mam lustrzanke i jest mega EOS 5d.
zdjecia z wakacji wygladaja niesamowicie. a w salonie tez sie sprawdza :)

DiamondShine
14-01-2012, 20:33
kasiek sprawdzalam w necie Twoj aparat ale cena kosmiczna normalnie :O

kasiek2501
15-01-2012, 23:08
DiamondShine (http://forum.wzorki.info/members/13831-diamondshine.html) no niestety cena przeraża, ale mamy go już 2rok i zero problemów, a jeździ z nami na każde wycieczki :)

Więc jak ktoś się interesuje fotografią i potrzebuje dobry sprzęt to polecam.
Mam w domu cyfrowke również canona tylko ma z 7lat i nadal strzela całkiem fajne zdjęcia.

zyza
16-01-2012, 16:02
ja gdzies czytałam ze nie wazne te pixele ale te f. cos tam i najciekawiej f.2.0 wyglada :)

Herbaba
16-01-2012, 22:55
Najlepiej, żeby wszystko było jak najlepsze. :D

Od pikseli zależy to, jak bardzo szczegółowy, ostry i lepszy jakościowo będzie obraz. A od ogniskowej zależy, jak duże możesz ustawić przybliżenie/oddalenie. Tak w skrócie mówiąc.

nanami7
16-01-2012, 23:02
ja mam taki mały kompaktowy i jestem bardzo zadowolona.
Fakt faktem jest stary ale dobre zdjęcia wychodzą :)

http://www.jakiaparat.pl/elegancki_olympus_mju_1040_czy_jest_tak_dobry_jak_ piekny,1233054511,1

Taste
17-01-2012, 00:17
ja gdzies czytałam ze nie wazne te pixele ale te f. cos tam i najciekawiej f.2.0 wyglada :)


f to jasność obiektywu, im jaśniejszy, tym lepiej ale cena idzie w górę kilkakrotnie. f 1.6 super najczęściej taką jasność mają obiektywy stałoogniskowe ale cena ogromna.Świetne są f 2.8, f 3.5 już dają do zestawów z lustrzankami i są to zacne całkiem szkła choć już ciemnawe. f 4.5-5.6 to standardowe dość ciemne szkła zdjęcia wychodzą super na dworze, natomiast we wnętrzach zwłaszcza ciemnych trzeba się nagimnastykować żeby wyszło dobrze, ale daje radę :)

zyza
17-01-2012, 11:26
o widzisz Taste co znawca to znawca :):kwiatek:

Herbaba
17-01-2012, 21:51
A ja myślałam, że o ogniskową chodzi... Mądra ja.

DiamondShine
12-02-2012, 10:30
no to tak ja zostalam wyczyszczona z kasy co zbieralam to byly niespodziewane wydatki i musialam kase przetracic heh ;) i teraz pytanie kupic tak za 500zl dobry aparat ? ja sie nie znam wiec nie wiem. mam zwykla cyfrowke i masakra. a chcialabym aby ladne zdj robil z bliska paznokciom noi aby nas nie zawiodl na wakacjach ... nie wiem . ale do konca marca chce kupic taki za 500zl jesli kupi jakis dobry za taka cene oczywiscie bo jak nie to bede musiala dluzej poczekac

Herbaba
12-02-2012, 10:49
Ja swoją dość dobrą (jak na cyfrówki) cyfrówkę kupiłam wtedy (jakieś 4 lata temu) za 700 zł. Ale teraz to pewnie taniej... taniej?

DiamondShine
12-02-2012, 11:06
napewno ja mam cyfrowke co kilka lat temu moi rodzice kupili tez za 800zł a teraz kupie ja za 300zł ;/

Askar
12-02-2012, 11:11
Diamond, ja się za bardzo nie znam na aparatach ale wiem, że aby zrobić ładne zdjęcie z bliska, aparat musi mieć funkcję "makro". Ja jakieś dwa lata temu kupiłam Olympusa i jestem tylko z tej f-cji zadowolona...:/:

DiamondShine
12-02-2012, 12:25
Askar z mojej cyfrowce mam makro i nic z tego :(:(:(

Askar
12-02-2012, 13:11
No patrz a u mnie jedynie ta funkcja naprawdę jest dobra... ogólnie zdjęcia szkoda gadać. Miałam już kilka aparatów i było ok. więc myślę, że to nie przez brak umiejętności w fotografowaniu. Olympus nie jest też znowu tak skomplikowany, żebym nie umiała dobrać odpowiednich opcji...

DiamondShine
14-02-2012, 14:05
a ja sie zastanawiam czy dzis nie zamowic:
Aparat Panasonic Lumix DMC-FZ30 (2108879865) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. (http://allegro.pl/aparat-panasonic-lumix-dmc-fz30-i2108879865.html)
Aparat cyfrowy Panasonic Lumix DMC-FZ8 (2114080400) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. (http://allegro.pl/aparat-cyfrowy-panasonic-lumix-dmc-fz8-i2114080400.html)

aparat taki sam, cena taka sama i nie weim ktory

wiem , ze MartaOsz ma taki sam i ladne zdj pazurkow robi ;)

Herbaba
14-02-2012, 15:22
Ja bym stawiała na ten drugi. Przejrzałam i porównałam ich parametry na jednej stronie, i moja przychylność jest zdecydowanie dla FZ8 ;) Ma więcej trybów (w tym manualny), więcej rozdzielczości do wyboru, większą ogniskową minimalną i maksymalną, lepsze możliwości ustawiania ekspozycji i łapania ostrości. Trochę mniejsza matryca, ale nie na tyle, żeby to robiło jakąś wielką różnicę w tym przypadku.

aga
16-04-2012, 22:33
Rozglądam się już jakiś czas za jakimś kompaktem przejrzałam ich już z dziesiątki i nie przypuszczałam, że to aż takie skomplikowane...przynajmniej dla mnie :P
Aparatu potrzebuje głównie do fotografowania krajobrazu i panoram do pracy inż. więc potrzebuje szerokokątnego obiektywu, paznokciom też od czasu do czasu chciałabym nim strzelić fote ale to sprawa drugorzędna a nawet trzecio :).
Planuje wydać na niego max 800zł.
Macie może jakieś rady i wskazówki czym się kierować przy wyborze oprócz tych wspomnianych wcześniej? Albo możecie coś polecić?

DiamondShine
08-05-2012, 17:14
moje drogie kombinuje i kombinuje i nic z tego jak ustawic mam np. cos takiego ze chce zrobic zdjęcie pazurkom np. na koralach i chcialabym aby te korale to tło bylo rozmazane? a wyostrzone byly pazurki

rudzia1985
08-05-2012, 18:25
Punkt srodkowy obiektywu musi byc doslownie na samym srodku fotografowanej rzeczy, ktora chcesz wyostrzyc, tryb makro lub podwojne makro, dobre oswietlenie, starac sie nie ruszac aparatem...
Ale przewaznie to wychodzi jak jest blisko czyli powiedzmy dwa pazurki ostre i wyrazne a reszta wyjdzie zamazana...

Dla przykladu:

Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu

DiamondShine
08-05-2012, 18:52
no dokladnie o to mi chodzi ale takie tlo zeby wyszlo zamazane musi byc z odlegosci co nie

zołzella
08-05-2012, 19:15
DiamondShine (http://forum.wzorki.info/members/13831-diamondshine.html) nie musi być z odległości :) ale nie zawsze wyjdzie tak że całe tło sie rozmaże - to co będzie najbliżej pazurków to wyjdzie ostre a to co dalej to zamazane... jesli np zrobisz pazurki w powietrzu anie leżące na tym tle to ono ci wyjdzie rozmazane. ale najlepiej robic na makro własnie, choć ja na innych programach tez takie robię, na ręcznych programach przy ustawieniu odpowiednim migawki tez toi osiagniesz:) ale to już większa zabawa

---------- Dodano o godzinie 19:15 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 19:11 ----------

to przykładowa moja fotka robiona na trybie AUTO ;)
http://www.voila.pl/208/gacy0/index.php?get=1&f=1

i własnie tu widac że te liście któe były blisko są wyraźne a te które dalej sa rozmazane, nie wiem czy o taki efeky ci chodzi?

bo ta fotka którą pokazała rudzia jest zapewne z lekka "poprawiana" ;) dlatego jest taka idealna, ale własnie najlepszy efekt rozmazania osiagasz jeśli twoje "tło" jest dalej niz główny przedmiot fotografowania

DiamondShine
08-05-2012, 19:24
zołzella tak o to mi chodzi, jutro będe próbować ;* dzieki dziewczyny ;*

rudzielec
09-05-2012, 11:21
ja np robie tak, ze rozmazuje tlo programem zwyklym do obrobki:)
przykladowe foto:)
ale tez ustawiam tylko na makro i rowniez swietnie sie fotki robi w sumie zawsze robie fotki paznokciom na makro.:D

DiamondShine
09-05-2012, 11:49
ok dzieki rudzielec ;* tez mam makro ustawione :)

ps. piekny chlopczyk ;)

nanami7
24-06-2013, 16:47
dziewczyny ja tak z innej beczki - czy ktoras z Was miala na wakacjach taki aparat 'podwodny' wodoodporny ale np jednorazowy? czy lepiej zainwestowac i kupic taki wielorazowy za 200-300 zł ? Bo jedziemy na urlop i chcemy miec na pewno aparat i kamerke a ja teraz wymyslam bo to moje pierwsze wakacje za granica i chcialabym wlasnie takie zdjecia pod wodą :D

natalia268
25-06-2013, 09:42
miałam taki i zdjęcia pod wodą wychodzą tylko jak się dobrze ktoś ustawi w sensie też nie można robić pod słońce, ani w cieniu. Na basenie mi żadne nie wyszło. Trudno wycelowac i nie polecam. Lepiej zainwestowac i można patrzec od razu jak zdjęcie wyszło, a jak nie wyszło to cykać miliard razy ;) + fajnie że mozna nagrywac filmiki.

nanami7
25-06-2013, 10:13
Natalia :*

tylko ze nie stac mnie by kupic taki za tysiaka, wiec pomyslalam o takim za 200 zl... nie wiem czy warto.

Podwodny Aparat cyfrowy 10 mpx kolorowe NIEMIECKI (3340272756) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. (http://allegro.pl/podwodny-aparat-cyfrowy-10-mpx-kolorowe-niemiecki-i3340272756.html)

czy lepiej dolozyc i kupic lepsza kamerke zamiast tego aparatu?

reniusia1002
25-06-2013, 13:12
za 299 zl masz fajnego Soniaka w Euro Agd.i oprocz tego po 26 zmienia sie promiocj w Euro wiec powinno znowu cos fajnego wskoczyc.a tego z allegro badziewiaka nie kupuj bo to niestety szal nie jest wrecz powiedzialabym bardzo slaby.Idz do sklepu Euro Agd lub Media Marku i za 299 mozna kupic fajna rzecz.tylko pamietaj nie beirz nic z wystawy nawet jezeli bedzie tanszy.dobrze radze.:ok:

kiwaczek2
25-06-2013, 15:07
i weź na akumulatorek a nie paluszki

nanami7
25-06-2013, 16:47
dzieki dziewczyny - pomysle nad tym :) ale chyba jednak zdecydujemy sie na kamerke :) tzn ja bym wolala aparat ale ulegne chlopu :D niech ma zabawe :P

reniusia1002
25-06-2013, 17:13
w kamerkach tez mozna robic cakiem dobre zdjecia.firma JVC ma dobre ceny i genialne parametry technczne kamer i taka kamerka mozesz zrobic fajne zdjatka.wiem bo widzialam.i masz dwa w jednym!!!super rozwiazanie!!!dotego dobra szybka karta sdhc przynajmniej 8gb i macie na 10-15 at sprzet.no chyba ze zechcecie zmienic.

natalia268
25-06-2013, 22:46
w tamtym roku na wakacjach taka dziewczynka robiła mega foty w basenie... zapytałam czy moge zobaczyc i bylam w szoku. A tym bardziej, jak usłyszałam że dała za niego około 100 zł. Bo był na promocji. Niestety nie pamietam co to za aparat i nie mogłam go nigdzie trafić za dobrą cene. (Pamiętam że był z takiego 'gumowego' materiału ;P)
Swoją drogą dobrze ze przypomniałas to będę miała na uwadze te aparaty :)

zadziorna
25-09-2014, 13:54
No ja to bym polecała aparat od Canona czy Nikona, nawet jeżeli nie chodzi o lustrzankę, to jednak te formy robią solidne sprzęty i raczej nie pozwolą sobie na zrobienie czegoś co będzie kiepskiej jakości i robiło złe zdjęcia, no i dużo osób chwali sobie też kompakty od Sony ;)

gabii
21-01-2015, 18:26
nie ma co się oszukiwać, lustranki jednak robią najlepszej jakości zdjęcia, ale aparaty cyfrowe też nie są najgorsze. ja mam stary poczciwy lumix fz30 i jestem zadowolona :D

kiwaczek2
24-01-2015, 16:32
ja tam zdjecia rzes robie telefonem samsungiem i jestem o wiele bardziej zadowolona z tych zdjec niz lumixa lub lustrzanki, ktora przewyzsza moje potrzeby.
jesli do konkursów to wtedy lustrzanką.

tobi
24-01-2015, 18:18
Posiadam aparat Sony i jestem z niego zadowolony :D

taraxa
12-02-2015, 16:33
Dwie najlepsze firmy produkujące aparaty fotograficzne to Canon i Nikon. Jeśli wybierać to tylko z tych dwóch.

karcia84
06-03-2015, 17:35
Bzdura... Im więcej czytam na temat fotografii, tym bardziej zaczynam zdawać sobie sprawę, że Canon i Nikon niedługo powinny założyć własny kościół.

Pentax K-50. Lustrzanka, która robi lepsze zdjęcia niż droższe canony i nikony, ponadto, ma uszczelniony korpus, odporny na wodę, pył i mróz do -10. Większe użyteczne ISO niż Canony z tego samego zakresu cenowego, a nawet z wyższej półki. Aparatów, przebijających Canona i nikona jest o wiele więcej, tylko trzeba poszukać ;] Dobry Canon i Dobry Nikon, to zazwyczaj ten, który kosztuje 10-20 tys. zł i jest używany przez profesjonalistów. Dla zwykłego zjadacza chleba, znajdzie się lepsza i tańsza alternatywa ;]

bitterheaer
06-03-2015, 18:39
Dziewczyny może mogłybyście mi doradzić aparat ( nie lustrzankę ) do kwoty 1000 zł. Głównym moim wymaganiem jest dobre, ostre uchwycenie detali czyli np pazurki oraz tekstu np z etykiet kosmetyków. Miałam kiedyś telefon Samsung wave i on mniał taki tryb tekstu w aparacie. Ciekawe czy istnieje coś takiego w osobnych aparatach ?

marianka61
31-03-2015, 12:49
Znajdziesz dobry aparat do 1000 zł. Ale musisz liczyć się z tym, że aby kompaktem zrobić zdjęcie z detalami, musisz mieć dobre światło. Albo robisz je w pomieszczeniach, gdy jest słońce, albo oświetlasz czymś zdjęcie. możesz poeksperymentować z lampą, ale nie wiem czy się to sprawdzi.
Mam od 5 lat Canona SX 10 IS. teraz kosztuje pewnie mniej niż 1000 zł. Robi dobre zdjęcia, gdy jest dobre światło. Jest dobry na wakacje. Ale w pomieszczeniach gubi ostrość, czasem focus nie trafia. Trzeba się na prawdę nakombinować ze światłem.

Zainteresuj się może bezlusterkowcami ze zmiennymi obiektywami. Nie są takie drogie.

Marilyn*
04-04-2015, 14:11
Bittterheaer Polecam Panasonic Lumix DMC-TZ25 , świetne opcje, idealnie uchyca szczegoły, fajny tez do zdjec rodzinnych. Jesli chodzi o paznokcie i etykiety sprawdza sie idealnie, jednak jesli chodzi o makijaz to preferowalabym juz lustrzanke ;)

karol.kols
17-04-2015, 09:30
Ja polecam aparacik cyfrowy Olympusa lub Sony. Czasem starsze modele aparatów mają lepsze parametry i mogą być tańsze.

Marilyn*
17-04-2015, 19:20
Ja niebawem bede sprzedawała swojego Panasonica gdyz dostalam lustrzane w prezencie , jakby ktos byl zaintersowany tym modelem to dajcie znak :) Słuzył mi dzielnie cały rok i świetnie się spisywał :]

sebek.mucha
16-06-2015, 15:37
Mam Nikona D300 ale na wakacje jest trochę za ciężki. Wolałbym zwykłą małpkę na takie wypady.

kot_dan
13-07-2015, 08:24
Lepiej kupić wysokiej klasy cyfrowy aparat niż dźwigać lustro. Aparaty cyfrowe prezentują coraz wyższy poziom.

anabel
20-11-2015, 23:04
bardzo duży wybór aparatów fotograficznych jest w sklepie internetowym redcoon.pl (Aparaty cyfrowe ? Aparaty fotograficzne i kamery | redcoon Polska (http://www.redcoon.pl/c05110000-Aparaty-cyfrowe) )
Mamy w domu takiego dużego Nikon D7200 + AF-S 18-105 mm VR. Mój partner zawsze marzył o lustrzance cyfrowej z obiektywem. W wakacje był na kursie fotografowania i teraz robi zdjęcia na wszystkich uroczystościach rodzinnych i spotkaniach z przyjaciółmi. Niestety w torebce taki aparat się nie zmieści dlatego chyba dla siebie kupię jakiś mały kompaktowy :) Może któryś z Nikonów

Quamim
22-11-2015, 16:55
Siemka,

ja teżmam tego Nikona D7200 i jesteśmy z Niego bardzo zadowoleni!

kikkka
04-12-2015, 10:39
Ja tam nie lubie duzych aparatów i wystarcza mi ten w telefonie.