PDA

Zobacz pełną wersję : Ogólnie



seqoya
09-04-2009, 13:34
Dziewczyny żadna z Was nie chodzi do kosmetyczki? Co tu takie pustki ;)

Kamis
09-04-2009, 13:41
ktoś musiał zacząć temat :P

seqoya
11-04-2009, 23:40
Jak macie jakieś pytania, bądź potrzebujecie porady, to pisać śmiało, postaram się w miare możliwości pomóc :)

marta01_11
14-04-2009, 19:42
Jak macie jakieś pytania, bądź potrzebujecie porady, to pisać śmiało, postaram się w miare możliwości pomóc :)

co sądzisz o oczyszczaniu twarzy?? mimo wieku mam problemy z trądzikiem wiem że tego całkowicie nie da sie pozbyć ale czy takie oczyszczanie może coś pomóc??

seqoya
15-04-2009, 00:20
Zdecydowanie uważam, że taka skóra wymaga odpowiedniej pielęgnacji.
Trądzik można wyleczyć ;) Niewyleczalny jest TRADZIK RÓŻOWATY ale też wymaga specialnej higieny.
Przy trądziku odpowiednia higiena jest zdecydowanie zalecana. Wizyta u kosmetyczczki nie częściej jak raz na miesiąc, można zastosować ampułki i kwasy.
Natomiast jeśli chodzi o wykwity ropne, to DERMATOLOG!
Przy trądziku należy ograniczać ostre przyprawy, czekoladę i colę.
Również przy skórze trądzikowej można poddać się serii zabiegów peelingu kawitacyjnemu, który ma działanie lecznicze trądziku, działanie bakteriobujcze, mikrowibracje ultradźwiękowe niszczą drobnoustroje odpowiedzialne za powstawanie i rozwój trądziku oraz stanów zapalnych.
Przy trądziku pospolitym zaskórnikowym, grudkowym wskazaniem są zabiegi mikrodermabrazji jednak przeciwskazaniem jest tradzik krostkowy ropowiczy
Zabiegi mikrodermabrazji najlepiej wykonywać w seriach co 2-3 tygodnie.Nieleczony tradzik ma swoje konsekwencje, równiez może nasilić się z wiekiem. Co do samego regularnego oczyszczania w gabinecie kometycznym, to nie wolno ponieważ skutek będze odwrotny skóra zaczyna wtedy w szybkim tempie nadrabiać straty. Jedyną metodą uznawaną przez LEKARZY jest PEELING KAWITACYJNY badź mikroderbabrazja (ale przed mikro... należy wstępnie podleczyć tradzik)
Marta a zasięgnęłaś porad lekarza, tradzik wymaga wizyty u dermatologa.
__________________

aga
15-04-2009, 00:27
Przy trądziku należy ograniczać ostre przyprawy, czekoladę i colę.


O ostrych przyprawach i czekoladzie to wiedziałam ale, że colę też to bym nie przypuszczała :)
Dzięki :kwiatek:

Jade
15-04-2009, 00:31
Mam juz troche latek,u kosmetyczki bylam moze 3 razy na regulacji brwi.Za kazdym razem kosmetyczka nie widziala potrzeby zeby stosowac jakis zabieg.Moze za jakis czas bede musiala ale narazie nie widze takiej potrzeby.Nie chce wygladac mlodziej bo i tak mam przypadki ze musze pokazywac dowod:D.

---------- Dodano o godzinie 22:31 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 22:29 ----------

No to ja jestem jakas inna,jem ostre papryczki,czekolade,cole i nic nie mialam :)

Artlia
15-04-2009, 00:35
Jade no to masz szczęście
:)

Jade
15-04-2009, 00:41
I tak i nie :)

marta01_11
15-04-2009, 13:42
Zdecydowanie uważam, że taka skóra wymaga odpowiedniej pielęgnacji.
Trądzik można wyleczyć ;) Niewyleczalny jest TRADZIK RÓŻOWATY ale też wymaga specialnej higieny.
Przy trądziku odpowiednia higiena jest zdecydowanie zalecana. Wizyta u kosmetyczczki nie częściej jak raz na miesiąc, można zastosować ampułki i kwasy.
Natomiast jeśli chodzi o wykwity ropne, to DERMATOLOG!
Przy trądziku należy ograniczać ostre przyprawy, czekoladę i colę.
Również przy skórze trądzikowej można poddać się serii zabiegów peelingu kawitacyjnemu, który ma działanie lecznicze trądziku, działanie bakteriobójcze, mikrowibracje ultradźwiękowe niszczą drobnoustroje odpowiedzialne za powstawanie i rozwój trądziku oraz stanów zapalnych.
Przy trądziku pospolitym zaskórnikowym, grudkowym wskazaniem są zabiegi mikrodermabrazji jednak przeciwskazaniem jest tradzik krostkowy ropowiczy
Zabiegi mikrodermabrazji najlepiej wykonywać w seriach co 2-3 tygodnie.Nieleczony tradzik ma swoje konsekwencje, równiez może nasilić się z wiekiem. Co do samego regularnego oczyszczania w gabinecie kometycznym, to nie wolno ponieważ skutek będze odwrotny skóra zaczyna wtedy w szybkim tempie nadrabiać straty. Jedyną metodą uznawaną przez LEKARZY jest PEELING KAWITACYJNY badź mikroderbabrazja (ale przed mikro... należy wstępnie podleczyć tradzik)
Marta a zasięgnęłaś porad lekarza, tradzik wymaga wizyty u dermatologa.
__________________

tak byłam nie raz:) ogólnie pomagały mi tylko robione maści bo jestem uczulona na benzoesan (chyba tak to się nazywa).

---------- Dodano o godzinie 12:42 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 11:27 ----------

a chciałam jeszcze zapytać możesz polecić jakiś fajny peeling albo maseczki które można samemu sobie zrobić??

Kamis
15-04-2009, 13:44
może tutaj coś będzie ;) http://forum.wzorki.info/manicure-pedicure/169-piling.html

ivonna70
15-04-2009, 18:25
Dziewczyny żadna z Was nie chodzi do kosmetyczki? Co tu takie pustki ;)

Ja chodzę dość regularnie. Henna, masaże zarówno twarzy jak i ciała, ale najbardziej lubię zabieg mikrodermabrazji. Super efekt. Przeważnie stosuję serię zabiegów w okresie jesiennym i wiosennym. Polecam również osobom z trądzikiem. Moja córka miała dość duże problemy. Systematycznie chodziła na zabiegi połączone z oczyszczaniem i efekty są super. Ale tak jak pisałaś potrzebna jest jeszcze dieta. Nie je chipsów, czekolady, ostrych przypraw.

seqoya
16-04-2009, 18:26
a chciałam jeszcze zapytać możesz polecić jakiś fajny peeling albo maseczki które można samemu sobie zrobić??

To zależy jakie maseczki masz na myśli bo jesli te domowe samoróbki, to niestety nie, miałam gdzieś notatki ze składnikami, ponoć dobre maseczki, ale jestem raczej bardziej przekonana do tych kosmetyków profesionalnych. Jesli znajdę coś ciekawego to napiszę, ale niestety nie wiem kiedy, bo przekopać moje notatki, to długa wyprawa ;)
Świetne są maski z Clareny, ostatnio zakupiłam z Bandi maski antyseptyczne, to cery trądzikowej i też są dobre.

Natomiast jesli chodzi o peeling, to ciężko ocenic i doradzić coś nie widząc skóry, ogólnie przyjeło się że do cery z tradzikiem czy cer wrażliwych najlepiej stosować peeling enzymatyczny ponieważ przy jego stosowaniu nie podrażnia się mechanicznie gruczołów łojowych oraz nie roznosi się po twarzy bakterii są jednak cery które wymajają ozyszczenia mechanicznego, ale to wszysko zależy od stanu skóry.

marta01_11
16-04-2009, 18:40
To zależy jakie maseczki masz na myśli bo jesli te domowe samoróbki, to niestety nie, miałam gdzieś notatki ze składnikami, ponoć dobre maseczki, ale jestem raczej bardziej przekonana do tych kosmetyków profesionalnych. Jesli znajdę coś ciekawego to napiszę, ale niestety nie wiem kiedy, bo przekopać moje notatki, to długa wyprawa ;)
Świetne są maski z Clareny, ostatnio zakupiłam z Bandi maski antyseptyczne, to cery trądzikowej i też są dobre.

Natomiast jesli chodzi o peeling, to ciężko ocenic i doradzić coś nie widząc skóry, ogólnie przyjeło się że do cery z tradzikiem czy cer wrażliwych najlepiej stosować peeling enzymatyczny ponieważ przy jego stosowaniu nie podrażnia się mechanicznie gruczołów łojowych oraz nie roznosi się po twarzy bakterii są jednak cery które wymajają ozyszczenia mechanicznego, ale to wszysko zależy od stanu skóry.

a gdzie mogę zakupić taka maseczkę z clareny?? są jakieś rodzaje??

seqoya
16-04-2009, 19:03
Co do zakupów w Clarenie, to jest katalog dla klientek, ale nie wszyko można sobie kupić. Chyba, że jesteś kosmtyczką, to wtedy za okazaniem papierów, można zrobić zakupy. Ogólnie kosmetyki z takich firm są bardziej wydajne jak te zakupione w drogerii. Tu jest strona na której można zakupić Clarenę znam osobę która ją prowadzi, więc mam pewność, że są bezpośrednio z Clareny i z czystym sumieniem mogę polecić :)
http://www.uholki.pl/product_info.php/cPath/21_22_26/products_id/82 (http://www.uholki.pl/product_info.php/cPath/21_22_26/products_id/82)
Ogólnie kosmetyki z Clareny są uważane m.in za jedą z lepszych firm :)

aniw88
12-11-2009, 13:50
Tak tu pusto było, a teraz widze się rozkręciło :) Oczyszczanie twarzy to dobry i trudny temat. Ja bym musiała z tym do kosmetyczki chodzić co dwa dni

Elizabeth76
28-01-2011, 14:13
widzę dziewczyny że zaczęłyście pisać coś na temat kosmetyków clarena mnie też one zainteresowały byłabym wdzieczna kochane kosmetyczki żebyście cos więcej napisaly o tych kosmetykach ;) :kwiatek: Interesuje mnie Oczyszczający żel antybakteryjny clarena czy w kazdym wieku można go stosować ?? :D bo w opisach tych które znalazłam nie mogę się doczytać czy to dla cery dojrzałej czy mlodej :huh: I co myslicie o Owocowy peeling do twarzy clarena .Czy ta firma jest wogóle godna polecenia ??

Luthvian
28-01-2011, 22:57
Ja jestem na kierunku Technik Usług Kosmetycznych i na zajęciach używamy kosmetyków z clareny mamy krem pod oczy który jest naprawdę rewelacyjny ja mam z urody wiecznie wory pod oczami i nie mogłam z tym nic zrobić ale regularne na pracowni 2 razy w tygodniu masaże okolicy oczu i delikatne wmasowanie kremu i naprawdę widać było różnicę.

Tak samo jak robiłyśmy zakupy preparatów dostałyśmy z hurtowni próbki kremów z clareny i np bardzo fajny jest krem nawilżająco-dotleniający albo witaminowy.
A przede wszystkim ważne jest to że kosmetyki nie uczulaj. Ja mam wrażliwą skórę i podczas oczyszczania czy innych zabiegów po nałożeniu preparatów z innych firm wyskakują mi czerwone plamy na twarzy szyi i dekolcie które czasem swędzą i wyglądem przypominają ugryzienie przez pchłę po tyk kosmetykach nic takiego się nie dzieje. :D



A teraz tak troszkę o innych kosmetykach :D

Miałam ostatnio szkolenie z firmy Elier zabiegi borowinowe naprawdę fajna sprawa i od razu widoczne efekty.
Słyszałyście może o tej firmie i tych zabiegach? :)

Elizabeth76
29-01-2011, 10:28
Luthvian a możesz mi coś więcej napisać jesli wiesz o tym oczyszczającym żelu antybakteryjnym bo nie wiem czy on sie nadaje dla cery starszej tz. bo nastolatką juz nie jestem :] :D i interesuje mnie też peeling owocowy .

Luthvian
29-01-2011, 12:23
akurat żelu antybakteryjnego i peelingu owocowego nie miałyśmy. Więc nie mogę się wypowiedzieć. Ale zawsze można zapytać w hurtowni która ma kosmetyki z clareny i panie wszytko powiedzą. Przynajmniej u nas w hurtowni panie są bardzo sympatyczne i wiedzą wiele o preparatach i potrafią dobrze doradzić. :)

Elizabeth76
30-01-2011, 18:15
skusiłam się na te kosmetyki z clareny teraz czekam na przesyłkę .Mam coraz większe problemy ze skóra na twarzy ze względu na moja alergie na żel a skutki odbijają sie coraz drastyczniej na cerze wiec muszę ostro zacząc dbac o nią

farbstift
30-01-2011, 21:14
A teraz tak troszkę o innych kosmetykach :D

Miałam ostatnio szkolenie z firmy Elier zabiegi borowinowe naprawdę fajna sprawa i od razu widoczne efekty.
Słyszałyście może o tej firmie i tych zabiegach? :)

Chyba jesteśmy z tej samej szkoły, bo też miałam ostatnio szkolenie z Elier:D

Elax- ja mam bardzo wrażliwą skórę a clarena nigdy mnie nie podrażniła. Z serii owocowej tylko krem stosowałam i zero alergii.

asantir
03-02-2011, 23:51
a ja nie wiem czy to pytanie do kosmetyczki ale zapytam. co zrobić z druga brodą? i czy na pojawiające się "opadające policzki" jak u pieska, odcinające brodę od reszty twarzy jakiś krem jest, masowanie? wykrzywianie buzi?

EwaS.
05-02-2011, 14:41
Oj no ciężko z takim czymś walczyć... Umiejętnie położone maski gipsowe pomagają w formowaniu rys twarzy, można spróbować masażu twarzy jeśli nie jest to skóra młoda a we własnym zakresie pamiętać o tym aby demakijaż wykonywać zawsze ku górze żeby skórę podnosić a nie rozciągać ją w dół jak to robi większość osób.

Evelyn.
05-02-2011, 15:44
elax ja w gabinecie od 6 lat stosuję głównie clarenę- jak zaczynałam to ta marka nazywała się maystar. używam serii kwasów aha, do skóry trądzikowej (miętowe) , dla dojrzałej i alg- nie mam niezadowolonych klientek. głównie kwasy mają wzięcie:ok:

Elizabeth76
07-02-2011, 15:53
własnie po długim oczekiwaniu doszła do mnie przesylka z kosmetykami clareny teraz będe testowała mam nadzieje że bede zadowolona :)

jagnam
19-09-2018, 11:23
Dziewczyny a polecicie jakiś zabieg na jesień/

Taki ożywiający skórę?

cass
19-09-2018, 15:04
Mezoterapia, Jest to podawanie podskórnie za pomocą wstrzyknięc bardzo bogatego koktajlu. Tym samym ma to o wiele lepsze dzialanie niz jakikolwiek krem jaki będziesz nakładała sobie na twarz. Jest nazywana również intradermoterapią i polega na ostrzykiwaniu skóry miejsce przy miejscu aktywnymi substancjami. Takie ukłucia są dla niej bardzo korzystne, bo stymulują ją do regeneracji, a tym samym do produkcji nowych włókien kolagenu i elastyny. A dzięki temu skóra młodnieje.

Sama widze u siebie po serii bardzo dobre efekty
mniej przebarwień
mniej zmarszczek
skóra jest ożywiona oraz o wiele młodsza z wyglądu

https://arteclinic.pl/medycyna-estetyczna/mezoterapia-profilaktyka-starzenia - poczytaj sobie o zabiegu więcej tutaj