PDA

Zobacz pełną wersję : Mikrodermabrazja



seqoya
09-04-2009, 22:45
MIKRODERMABRAZJA DIAMENTOWA

Mikrodermabrazja to zabieg dla osób pragnacych osiągnąć jak najlepszy efekt w krótkim czasie. Jest to bezigłowa i bezkrwawa metoda ścierania kolejnych warstw naskórka, aż do uzyskania pożądanego rezultatu, czyli wyraźnego wygładzenia i odświeżenia skóy, poprawienia kolorytu i elastycznosci, przebarwień i wygładzenia zmarszczek, zwężenia rozszerzonych porów, redukcji rozstępów, blizn i bliznowców.

Zalety mikrodermabrazji diamentowej:
* bezpieczna, kontrolowana głębokość ścierania,

* eliminacja patogennych drobnoustrojów z powierzchni skóry,

* alternatywa dla nietolerujących peelingu chemicznego,

* zwiększenie poziomu absorbcji aplikowanych skłądników aktywnych,

* stymulacja mikrokrążenia,
* wzmocnienie zdolości obronnych skóry,
* pobudzenie skóry do produkcji kolagenu i elastyny (osnowa skóry właściwej).


Wskazania do stosowania mikrodermabrazji :
trądzik pospolity (zaskórnikowy, grudkowy)
blizny potrądzikowe
łojotok
suchość skóry
zaskórniki
rogowacenie przymieszkowe
rozszerzone pory
przebarwienia
uszkodzenia posłoneczne skóry
szorstki, zrogowaciały naskórek
rozstępy
odmładzanie skóry i likwidacja delikatnych zmarszczek - wokół oczu, ust i szyi
wiotkość skóry
przygotowanie do zabiegów laserowych: fotoodmładzania, rozszerzonych naczyń krwionośnych oraz przebarwień

ivonna70
08-05-2009, 06:54
Wspaniały zabieg!! Korzystam z niego seriami wiosną i jesienią.

pisiowa21
08-05-2009, 07:04
Wspaniały zabieg!! Korzystam z niego seriami wiosną i jesienią.
no ja jestem ciekawa jakbym sie poddałą jaki efiekt wy był

margareta
12-05-2009, 23:14
ja też miałam z niego skorzystać jakiś czas temu, ale zawsze brakuje pieniążków :( podobno świetnie oczyszcza cerę oraz spłyca blizny, tylko nie wolno go robić podczas słońca na dworze

ivonna70
13-05-2009, 07:24
I całkowity zakaz solarium przez jakiś czas.

seqoya
13-05-2009, 08:11
Nie tylko salarium, wogóle opalania i koniecznie po zabiegu trzeba stosować krem z filtrem :) I oczywiście w okresie letnim nie wolno wykonywać tych zabiegów

donna69
13-05-2009, 10:23
czyta sie to bardzo intersujaco,co prawda juz o tym slyszalam,ale nie tak szczegolowo sie tym tematem zajmowalam.
Wiec mam jeszcze jedno pytanko:
padlo slowo Scieranie-wiec czy pod wplywem tego zabiegu skora nie jest podrazniona i nie pojawiaja sie jak by to powiedziec strupki,no nie takie jak je znamy z zadrapan albo skaleczen,ale taka cieniutka warstwa????

ivonna70
15-05-2009, 18:42
Ja miałam robione dwa rodzaje mikrodermabrazji. Pierwszy czyli ścieranie specjalnymi ziołami, gdy chciałam się pozbyć blizn i przebarwień. Po tym zabiegu nie wolno myć twarzy przez kilka dni, stosuje się tylko specjalne preparaty otrzymane od kosmetyczki. Po kilku dniach skóra zaczyna się złuszczać z twarzy i jest taki efekt jakby się sypała. Absolutnie nie wolno tego zdejmować na siłę. Potem idzie się na dołuszczenie i wtedy można już wracać do normalnej pielęgnacji, ale kremy z filtrami. Ten rodzaj mikrodermabrazji można robić tylko w okresie późnej jesieni i zimy, kiedy nie ma ostrego słońca. Drugi rodzaj to mikrodermabrazja diamentowa, która wykonywana jest przy pomocy głowic diamentowych o różnej gradacji. Zabieg jest przyjemny i prawie od razu widać efekty. Pobudza się skórę do produkcji kolagenu, więc jest super dla kobiet w średnim wieku. Najlepiej jest go zrobić seriami. Też trzeba uważać na słońce, ale nie jest to już tak mocna ingerencja w naskórek. Nie wolno jeszcze w dniu, w którym się wykonuje zabieg uprawiać sportu przed i po zabiegu.
W obu przypadkach może się zdażyć, że pod wpływem złuszczenia wierzchniej warstwy wyskoczą różne zaskórniki, ale jest to normalne i nawet dobre, bo szybko można się z nimi uporać.
Gorąco polecam i jedną i drugą metodę.

donna69
15-05-2009, 18:46
dziekuje bardzo za odpowiedz.
zupelnie
prosto i latwe do zrozumienia.
no to bede musiala sie wybrac do kosmetyczki.

ivonna70
15-05-2009, 18:52
Chciałam jeszcze dodać, że przy pierwszym sposobie najlepiej przez kilka dni nie wychodzić z domu, bo następnego dnia po zabiegu wygląda się super (jak po solarium), ale potem tragicznie jak się skóra sypie. I ta wersja jest trochę nieprzyjemna, a nawet boli. Te zioła nakłada się stopniowo tzn. najpierw jedno miejsce i się trze, potem następne itd. więc chwilami miałam wrażenie, że nie mam już skóry:P

seqoya
15-05-2009, 21:40
donna69
Po mikrodermabrazji skóra może być podrażniona, jeśli natomiast pojawia się zaczerwienienie zaprzestajemy ścierania w danym miejscu, jest to bezpieczna i kotrolowana głębokość ścierania zawsze po takim zabiegu warto zrobić maskę algową by uspokoić skórę. Ale faktycznie jak trafi się w nieodpowiednie ręce można zaszkodzić. Nie ma prawa pojawić sie najmniejszy strupek

Iwonna miałaś na myśli kwasy AHA
Mikrodermabrazja diamentowa jest łagoniejsza, ale tak samo koniecznością jest stosowania kremu z filtrem i również nie wolno wykonywac jej w okresie letnim. Przy kwasach przez tydzień codziennie smaruje sie twarz specialnym kremem od kosmetyczki tak jak pisałas :) i faktycznie nie wolno skubać złuszczającego się nakurka, bo pojawią się blizny. Kwasy są zalecane nie tylko dla kobiet w średnim wieku, ale również dla osób które maja przebarwienia, skórę łojotokową, przetłuszczającą się, można ładnie spłycić blizny potrądzikowe, a nawet zredukować. Kobiety często robią sobie serie na zmarszczki i są bardzo zadowolone z efektów. Ogólnie w trakcie zabiegu kosmetyczka NIE MOŻE zostawić nawet na chwile pacientki samej!!! Oba zabiegi można robić seriami, częstotliwość i ilośc zabiegów zależy od problemu skóry.

Eversun
25-06-2009, 01:00
Miałam robiony zabieg mikrodermabrazji przy użyciu Diamond Peel z Abacosun. Efekt bardzo mnie zadowolił. Mam cerę mieszaną, a przy tym wrażliwą, skłonną do rozszerzonych naczynek. Mikrodermabrazja obeszła się z nią skutecznie, ale łagodnie. Skóra była super gładka, pory mniej widoczne, cera rozjaśniona. Polecam, szczególnie cerze mieszanej. Sam zabieg był wg mnie całkiem relaksujący - odczuwalne było uczucie ścierania, przypominające wycieranie twarzy gumką do zmazywania ołówka :) Po zabiegu nie miałam żadnych podrażnień, skóra nie była nawet zaczerwieniona, co bardzo pozytywnie mnie zdziwiło, gdyż czytałam, że po zabiegu mogą pojawić się zaczerwienienia i skóra może być podrażniona.

Mikrodermarazję najlepiej jest wykonywać w okresie wiosennym, bądź jesiennym. Intensywne słońce latem, a także mróz i silny wiatr zimą to warunki, których cera po zabiegu powinna unikać. Oczywiście trzeba po zabiegu stosować krem z wysokim filtrem.

naatajla
22-10-2009, 15:04
a ja dzis mialam kurs z mikrodermabrazji diamentowej i jestem bardzo z niego zadowolona :D

Anika
24-11-2009, 23:46
Jedna pani kosmetyczka powiedziala mi, ze przydalaby mi sie mikrodermabrazja. Ale jedna rzecz mnie zastanawia. Ja mam cere sklonna do podraznien. Nie jestem pewna czy moja cera sie nadaje na ten zabieg. Moze ktos wie cos wiecej na ten temat? Czy sa jakies przeciwskazania do tego zabiegu?

tusia
25-11-2009, 09:20
Koleżanka przed swoim ślubem wybrała się własnie na mikrodermabrazję diamentową i powiem wam, że wygladała rewelacyjnie. Mnie tez kosmetyczka proponowała mikrodermabrazję. Zastanawiam się czy mając cerę naczynkową mogę sie poddać temu zabiegowi.

seqoya
15-12-2009, 17:55
Dzięki umiarkowanemu usuwaniu górnych warstw naskórka w jego warstwie podstawnej dochodzi do zintensyfikowanego tworzenia się nowych, pełnowartościowych komórek. Bardziej wrażliwa skóra może reagować lekkim zaczerwienieniem, które ustępuje. Zabiegi mikrodermabrazji można wykonywać nawet przy cerze naczynkowej :)

tusia
15-12-2009, 20:01
dobrze wiedzieć:) dziekuje

samaron
03-01-2010, 15:12
Ja miałam wczoraj mikrodermabrazję korundową, zabieg do bardzo przyjemnych nie należał, ale czuć faktycznie jak wysysa ze skóry wszystkie zanieczyszczenia. Na to miałam chłodząco-kojącą maskę, która ukoiła podrażnienia.
Od razu po zabiegu twarz była nieco wrażliwa na dotyk, miejscami zaczerwieniona, ale gładka i promiena.
Po paru godzinach i przede wszystkim po kąpieli zaczerwieniła się i odczuwałam lekkie pieczenie, nie było mowy o wytarciu się ręcznikiem...
Dzisiaj na drugi dzień jest już super, gładka, zwężone pory, troszku jeszcze jakby się lekko łuszczyła w niektórych miejscach a najlepsze efekty widać ponoć po 3-cim dniu.

Całość trwała nieco ponad 1,5 godziny, koszt 170 zł.

anchel
11-01-2010, 16:43
Ja też od czasu do czasu chodzę na mikrodermabrazję diamentową i jestem bardzo zadowolona z efektu.Nawet dostałam pod choinkę karnet do kosmetyczki :)

Anika
28-03-2010, 16:08
Chyba sie w koncu zdecyduje na ta mikrodermabrazje. :)

natalia268
03-10-2012, 22:32
Odświeżam ;) zastanawiam się czy wybrać się na mikrodermabrazję, tylko nie wiem czego spodziewać się po ?

Czy to są jakies duże efekty po jednej wizycie ?
Czy warto wydać te pieniądze ?
Jak to jest z tym trądzikiem? znika czy jak ? :huh:

magdalenasteinhof
04-10-2012, 18:52
Jeżeli chodzi o mikro to po zabiegu buźka jest wrażliwsza i zaróżowiona , mikro nie usuwa trądziku ( nie wolno stosować na stany zapalne gdyż można było by narobić niezłego bigosu ) ale skutecznie usuwa przebarwienia po trądziku , pięknie wygładza , rozjaśnia i i wyrównuje koloryt skóry , pięknie oczyszcza i zagęszcza skórę :) Jak dla mnie po prostu rewelacyjna klientki już po pierwszym zabiegu widzą i czują różnicę różnicę.

natalia268
04-10-2012, 20:16
dziękuję za odpowiedź ;) a czy da się ten zabieg zrobić tak ze w ogole nie przyniesie efektów ? W sensie czy raczej każdy potrafi to wykonać ? (oczywiście po kursach itd.) czy to nie jest tak jak z innymi rzeczami, że trudno znaleźć kogoś odpowiedniego ? Bo mnie to kusi< a nie chcę wyrzucić kasy w błoto.


Trochę takie masło maślane, ale mam nadzieje ze ktoś zrozumie :D

Sindi89
04-10-2012, 20:25
Ja polecam równiez mikrodermabrazę ale korundową jesli ktoś ma ''zapchane'' pory. Mi taką robiono własnie i byłam mega zadowolona po 1 razie. O ile nazwe dobrze zapamiętałam :skacze:

Zuuzaneczka
04-10-2012, 20:48
Odświeżam ;) zastanawiam się czy wybrać się na mikrodermabrazję, tylko nie wiem czego spodziewać się po ?

Czy to są jakies duże efekty po jednej wizycie ?
Czy warto wydać te pieniądze ?
Jak to jest z tym trądzikiem? znika czy jak ? :huh:

Natalka, warto :) buzia jest świeższa, gładka, czysta, ma zdrowy wygląd... Jest to jeden z moich ulubionych zabiegów :ok:

natalia268
05-10-2012, 08:35
Podsumowując dla kogo jest odpowiedni ten zabieg ?

samaron
05-10-2012, 09:47
Kurcze nie wiem, wydaje mi się jednak, że to zabieg dla troszkę starszej skórki...
Ja miałam również korundową, podrażnienie było dla mnie trochę niekomfortowe, (mówię o tym po zabiegu), odczuwałam skórę jako tkliwą, do tego mi to jednak zbytnio wysuszyło skórę i "ratowałam" się baardzo bogatymi kremami czy wręcz maściami.
Początkowo byłam zadowolona i skłonna do powtórek, ale efekt nie trwał tyle ile wydawało mi się, że będzie trwał ;)
Patrząc teraz z perspektywy wolę jednak jakiś delikatniejszy peeling kwasami.

Wniosek taki - natka jeśli nie pójdziesz to się nie przekonasz :P

Paulka
05-10-2012, 10:55
czy mikro mozna robic an naczynka...hm...musze to przemyślec... Natalia skoro masz tradzik to nie rob micro, ja bym sprobowala od mniej "inazyjnych" zabiegow np na poczatek kawitacja i oczyszczanie

magdalenasteinhof
05-10-2012, 12:23
Zabieg jest prawie dla każdego ładnie poprawia koloryt skóry, uelastycznia, oczyszcza, napina i zagęszcza skórę, zmniejsza zmarszczki mimiczne i opóźnia ich powstawanie, spłyca blizny i przebarwienia różnego pochodzenia od plam potradzikowych po plamy starcze , pięknie dotlenia skórkę i pobudza krążenie po przez usuwanie warstwy rogowej zapobiega powstawaniu zaskórników i zbieraniu się sebu oraz powoduje łatwiejsze przenikanie składników odżywczych w głąb skóry itd itd można by było pisać i pisać ale nie polecam dla osób z naczynkową cera , wrażliwą i delikatną. co do kwasów uwielbiam ich działanie ale nie stety u mnie się nie sprawdzają bo ja jestem uczulona i puchnę ;/ ale również przynoszą świetne efekty ostatnio widziałam że zaja ma już kwasy w swojej ofercie i nie drogie, ale od nich nie stosowałam i nie wypowiem się . pozdrawiam was:papa:

natalia268
08-10-2012, 12:25
No własnie tak się zastanawiałam czy to sie nadaje dla młodych osób...

Czyli chyba pierw wyślę mamę i zobaczę efekty ;P

trochę mnie przeraza, zaczerwienienie po i ze nie mozna nic nakładać na buźkę 24 godziny...

wisienkakwspz
08-10-2012, 14:08
paulka można przy cerze naczynkowej, byle by to było zrobione delikatnie i z umiarem ;)

natalia trądzik jak najbardziej jest wskazaniem do mikro, oczywiście jeśli nie ma stanów zapalnych ;) Ja do tego bardzo lubię łączyć z kwasami - super efekt, ale trzeba bardzo uważać ;) Wogóle to u mnie w salonie bardzo często stosuje mikrodermabrazję diamentową, bo to jest super zabieg niemal dla każdej skóry i na wiele problemów ;) No i najlepiej wykonać serię zabiegów, bo po 1 to będzie raczej efekt wizualny ;)

natalia268
08-10-2012, 14:53
heh, jeden mówi tak, drugi inaczej i kogo się słuchać :D

w kazdym bądź razie, dziękuje wszystkim za wypowiedzi :) !

Agnieszka Praska
08-10-2012, 15:07
do cery z tradzikiem (zaskornikowym i grudkowym)jak najbardziej czesto wzmacniam tez efekt kawitacja, ale bez stanow zapalnych, i po kuracji roaccutanem absolutnie nie wolno przez 3 miesiace wykonywac.
na 5 dni przed zabiegiem nie wolno wykonywac peelingow, woskowania,elektrolizy,chemicznych depilatorow ;)
z cera naczynkowa trzeba mega uwazac, ja przy naczynkach staram sie nie robic mikro, naklaniam klietki bardziej w strone kawitacji i kwasow ;)
pielegnacja w domu polega glownie na zabezpieczaniu skory objetej zabiegiem filtrami 25+
unikaniu chlorowanej wody przez 48h, picie duzo wody mineralnej zeby uelastycznic skore
przy tradziku wskazane jest powtarzanie zabiegu co 2-3 tygodnie w serii 7-10 zabiegow
pozniej dla podtrzymania efektu i oczyszczeniu skory co 4-6 tygodni

MT89
15-10-2012, 16:29
Pierwszy raz słyszałam o tej metodzie ładnych parę lat temu. Koleżanka od mojej Mamy miała mikrodermabraję i fakt mówiła, że przez tydzień nie wychodziła z domu, ale później jej skóra była w świetnej formie. Moje problemy z trądzikiem sa duuużo mniejsze odkad przyjmuje środki hormonalne. Zostały mi na twarzy jedynie blizny, których pragnę sie pozbyć. Nie sa jakies ogromne, ale troche oszpecają cerę. Nie należę do osob, które przesadnie dbają o siebie i wydają na to krocie, chciałabym jednak wyglądać ładnie i naturalnie. Wszelkie niedoskonałości należy redukować. Myślę, że skorzystam z tego zabiegu kiedyś.

sandrus
21-11-2012, 21:44
Jutro pierwszy raz wybieram się na ten zabieg.Tylko tak się zastanawiam czy normalne jest,że po zabiegu skóra miejscami jest dosłownie starta?
hmm koleżanka była kilka dni temu.Widziałam ją tuż po i kilka miejsc na skórze miała takich jakby przytartych.dzień później miała juz strupki:/:
inna koleżanka znów zero śladów po.
i jeszcze jedno pytanie jak długo po nie można się opalać?
I ile właściwie nalezy wykonac zabiegów i w jakim odstepie czasowym żeby miało to jakiś sens?
dodam,ze nie mam jakoś szczególnie problemowej skóry.

Zen.
21-11-2012, 22:13
mógł to być źle wykonany zabieg ( za duzo razy przejechane w jednym miejscu), ale ogólnie jest wskazane zeby po zabiegu skóra tak wyglądała, lepsze efekty- ale to zależy od skóry i efektów jaki klient chce osiągnąć, dlatego ważny jest wywiad i dostosowuje się zabieg do skóry ale też to zależy od tego jakie kto ma doświadczenie, bardziej doświadczona kosmetyczka/ kosmetolog prędzej zrobi mocną mikro, być moze koleżanka trafiła do świeżo upieczonej kosmetyczki i stąd brak efektów. Ale ciezko też po jednym razie spodziewać się cudów, jeden raz to owszem ale w celu odświeżenia skóry, zdecydowanie nie do poprawienia stanu skóry, tym bardziej problematycznej.

Co do opalania to róznie bywa, ale od 2 tyg wzwyż, ponieważ mikrodermabrazja usuwa naturalne bariery ochronne naskórka, przez co gdy wystawisz się na słońce ( albo jeśli nawet wyjdziesz z domu w pochmurny dzień bez kremu z filtrem !!!) pojawią się przebarwienia. To wszystko zależy, nie ma jednej, złotej recepty.

W jakim celu robisz mikro? Przez internet nie robiąc wywiadu, nie ogladając i dotykając skóry nie dowiesz się ile konkretnie masz zrobić zabiegów, tym bardziej, że są końcówki różnej ziarnistości i i moc zasysania skóry również można kontrolować, dlatego z tym pytaniem najlepiej zwrócić się do osóby która będzie Cię widzieć na żywo ( no chyba że trafisz na panią która koniecznie chce na Tobie zarobić i wmówi Ci że potrzebujesz 20 zabiegów co tydzień :D

Pamietaj też, że można łączyć mikro z kwasami ale do tego potrzeba serii ponieważ na dzień dobry nie potraktujesz tak skóry. Można również przez mikro przygotować skórę do innych zabiegów np z ultradzwiekami. No i jest jeszcze mikro korundowa ale to już inna bajka :)

sandrus
22-11-2012, 00:13
Dzięki kochana.Kosmetyczka,która robiła zabieg mojej koleżance jest doświadczona,ma długi staż pracy i jest osobą z niejednego polecenia:)
A ja po co to robię?Wydaje mi się,ze moja twarz jest już jakaś taka zmęczona,szara.stara hehe i coś jej trzeba zafundować,by poprawić jej kondycję:)

Agnieszka Praska
22-11-2012, 09:57
Wydaje mi się,ze moja twarz jest już jakaś taka zmęczona,szara.stara hehe i coś jej trzeba zafundować,by poprawić jej kondycję:)

w takim razie mikro jest bardzo dobrym wyborem:ok:

sandrus
22-11-2012, 12:41
Jestem już po.Nic mnie nie bolało,nie szczypało i było całkiem miło.Napisze jak to wygladało i prosze by doświadczone koleżanki napisały czy było ok.
Demakijaż,później zdaje się jakiś kwas 10%.mikro,znów jakies przecieranie (chyba)ampułka wprowadzona ultradzwiękami,maska algowa,później jeszcze cos na 15 min a na koniec posmarowała mi czymś twarz i powiedziała zeby nie zmywać tego przez kilka godzin i nie zanieczyszczać twarzy.
hmmm jakoś tak wyglądał ten zabieg.ok czy nie?
Powtórzyć moge po ok miesiącu jeśli temperatura na to pozwoli...podobno:P

Paulka
22-11-2012, 13:24
wg mnie to ok:) po kwasach nalozyła Ci neutralizator a po zmyciu neutralizatora maseczkę na złagodzenie, na zakonczenie pewnei krem ochronny z filtrem:)
hm....chociaz mikro przed kwasami powinno sie robic, to moze nie robila Ci kwasów tylko peeling przed mikro polozyla po mikro amuplka i maska a potem krem n a zakonczenie zabiegu...o chyab tak:)

sandrus
22-11-2012, 13:27
hmmm cos mi sie zdaje,ze te 10% było przed ścieraniem....


dziewczyny a ile Wy płacicie lub inkasujecie za taki zabieg??Mam na mysli dokładnie to co miałam robione.

Zen.
22-11-2012, 13:33
to zależy od miejscowości, lokalu, kosmetyków których się uzywa,. jak ktoś pracuje tylko na clarenie i bielendzie mając gabinet na końcu świata to weźmie mniej od kogoś kto będzie pracował na kosmetykach z wyższej półki cenowej w gabinecie w centrum miasta. trzeba też doliczyc amortyzację sprzętu, bo mikro mozna kupić juz za niecałe 2 tys, a mozna wydać na to też 25 tys, a to też wlicza się w koszta zabiegu. U mnie w mieście są to mniej wiecej przedziały od 80- 140 zł w zależności co dodatkowo poza mikrodermabrazją się robi.

Paulka
22-11-2012, 14:07
no nie wiem Sandrus, moim zdaniem po kwasam nie powinno się "męczyć" skóry, kazdą czynnośc taką jak np zmywnie, która wykonuje sie na twarzy po kwasach powinno sie robic bardzo delikatnie, a tu micro, mimo wszystko mechaniczne złuszczanie a chemiczne jest bardziej "drazniące", co do ceny to sie nie wypowiem, ale wydaje mi sie cos okolo 120zł srednio w mojej okolicy

Zen.
22-11-2012, 14:10
Paulka jak najbardziej mikro i kwas można łączyć, dużo lepsze efekty są, jedynie tylko ja bym tego nie połączyła w pierwszym zabiegu, zrobiłabym najpierw mikro, za 2 tyg kwas, potem kwas, i dopiero łączyć ewentualnie.

Paulka
22-11-2012, 14:25
wiem ze mozna łączyć, i tez jestem zdania ze efekty są świetne, masz racje ze jak na pierwszy raz to moze i za moco, ale ja sie zastanawiam nad tym jak mikro po kwasach, zrobilabym mikro a potem kwasy...to co mozemy mechanicznie złuszyc to mikro a reszte kwasami, dzieki temu kwasy moga wnikac jeszcze głebiej, a co po kwasach ma działać mikro, dla mnie jest to tez nie logiczne...a Ty jak uwazasz??w jakiej kolejności byc to zrobila??

Zen.
22-11-2012, 14:45
są różne teorie i na różnych forach są co jakiś czas dyskusje na ten temat.

I - mikro, później kwas- pozbywasz się martwych komórek naskórka przez mikrodermabrazję, następnie robisz kwasy, z tym że mikro musi być bardzo dokładnie zrobiona nie może byc żadne miejsce pominięte ani zrobione kilka razy. Przez usunięcie martwych komórek kwas lepiej penetruje skórę i dlatego trzeba bardziej uważać bo można ' przesadzić' to zalezy tez od kwasu jakiego się używa po mikro.


II teoria mówi że najpierw kwas potem mikro, niektóre firmy tak podają w protokołach zabiegowych, np rejuvi (REJUVI Polska | Mikrodermabrazja (http://www.rejuvi.com.pl/mikrodermabrazja-zabieg.html)), kwas rozluźnia wiązania komórkowe, potem wykonujesz kontrolowane złuszczanie mikrodermabrazją (kratka po kratce robiąc szachownicę, nie wiem czy będziesz wiedzieć o co mi chodzi), ale w sumie to rozluźnianie wiązań na moje oko przydaje się przy wprowadzaniu substancji w głębsze warstwy skóry a nie do złuszczania, jak juz sam kwas w sobie prowadzi do złuszczenia. Troche to by wyglądało jakby po poparzonej skórze ( no bo do tego dochodzi podczas zabiegów z kwasami) trzeć papierem ściernym, ależ to musiałoby być nieprzyjemne!! brrr...

Ja skłaniam się bardziej przy kolejności najpierw mikro, potem kwas i tak też byłam uczona w szkole.

Paulka
22-11-2012, 14:49
no właśnie ja tak samo sie uczyłam i jest to dla mnie logiczne i uzasadnione, chcociaz ta druga opcja nie jest całkowice bezsensu...co do mikro i tej szachownicy to wiem o co chodzi wykonywalam ja niejednokrotnie:)

Agnieszka Praska
22-11-2012, 16:00
dziewczyny spokojnie 10% kwas mozna przed mikro bo on dziala tylko oczyszczajaco i matuje skore zeby lepiej mikro sie robilo:) mocniejsze kwasy naklada sie po:)


Sandrus mialas dobrze wszystko zrobione ;)
u mnie taki zabieg to koszt 190-220zl:)

Paulka
22-11-2012, 16:51
no taki pro-peeling w sumie te 10%, aga ale wiekszych bys nie zrobila przed mikro??

Agnieszka Praska
22-11-2012, 17:31
wszystko zalezy od cery klientki jesli by tego wymagala to czemu nie ;)

Zuuzaneczka
23-11-2012, 13:59
U mnie w salonie podstawowa mikro z maską będzie za 100zł, wersja rozszerzona z ampułką, algami itp 150zł. Mikro+kwas 250zł. Ceny jak zwykle u mnie bardzo przystępne jak na Warszawę (konkurencja obok ma 250zł za samą mikro :D). A przy okazji, co myślicie o tym kombajnie, bo muszę już zamówić:
Mikrodermabrazja Peeling Kaw Ultradźwięki 4w1 (2805228770) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. (http://allegro.pl/mikrodermabrazja-peeling-kaw-ultradzwieki-4w1-i2805228770.html)

Agnieszka Praska
23-11-2012, 14:30
ja mam ten KOMBAJN 4w1mikrodermabrazja kawitacja ultradzwieki (2794004494) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. (http://allegro.pl/kombajn-4w1mikrodermabrazja-kawitacja-ultradzwieki-i2794004494.html)

bardzo fajny :) pracuje na nim 2 lata

krasnal88
25-11-2012, 19:57
dziewczyny czy można komuś popsuć cerę mikrodermą? ja mam problem z trądzikiem, byłam na zabiegu i jakby się...pogorszyło:/

Paulka
26-11-2012, 10:48
ale jak sie pogorszyło??czasem sie tak dzieje ze po zabiegu zauwaza sie wiecej wykwitow ale to przejsciowe potem powinno byc juz coraz lepiej:)

pazurerek
26-11-2012, 12:50
to jest możliwe. jeśli masz trądzik to nie powinnaś iść na mikrodermaabrazje ani kwasy. to jest zabronione przy stanach zapalnych skóry.

Danutka
26-11-2012, 17:05
Ja też od czasu do czasu chodzę na mikrodermabrazję diamentową i jestem bardzo zadowolona z efektu.Nawet dostałam pod choinkę karnet do kosmetyczki :)

Świetny jest ten Twój cytat Anchel ,,-.Zabawne jak mało ważna jest twoja praca, gdy prosisz o podwyżkę, a jak niesamowicie niezbędna dla ludzkości gdy prosisz o urlop.,, Przypomina mi moją poprzednią robotę he,he.:D

sandrus
03-12-2012, 18:35
Doświadczone koleżanki pomocy:)
Robiłam mikro 11 dni temu i w sumie tylko na drugi dzień było ok.później masakra.
Mam masakrycznie sucha twarz!takie suche placki.Miałam powiedzmy podobny problem już przed,ale teraz to mi się nawet na siebie patrzeć nie chce;(

Zen.
03-12-2012, 19:29
przed zabiegiem osoba wykonująca powinna Ci przekazać, że przez następne dni powinnaś bardzo sumiennie nawilżać skórę i pić przynajmniej 2l wody dziennie. Pij dużo, dobry krem i będzie lepiej, no i unikaj kosmetyków wysuszających, na bazie alkoholu, poza tym możesz się łuszczyć po tym zabiegu i zapewne tak się dzieje ale to akurat dobry objaw choć niezbyt estetyczny ;)

Agnieszka Praska
03-12-2012, 21:59
dokladnie tak luszczenie jak najbardziej wskazane :D
pozadnie nawilzaj z zwe i od wew ;) i pamietaj o filtrze na twarz :) nawet jak slonca nie ma nakladaj

MeryMacom
13-12-2012, 19:40
Znajoma poddała się temu zabiegowi i była bardzo zadowolona. Pierwszy efekt był widoczny już po pierwszym zabiegu. Zdecydowała się na mikrodermabrazję diamentową i twarz miała jaśniejszą już po pierwszej wizycie. Cera po 5 zabiegach była już bardzo gładka, pory zaczęły się zmniejszać. Nie spodziewała się kompletnie takiego efektu.

kamillxx
10-01-2013, 21:28
koachane jaki aparat do mikro polecacie lub kombajn do mikro i pilingu kawitacyjnego? na jakich pracujecie?

Zuuzaneczka
10-01-2013, 22:51
Ja mam taki:

http://www.activeshop.com.pl/images/allegro/102090.jpg
Hurtownia kosmetyczna i fryzjerska - ACTIV (http://www.activeshop.com.pl/)

laurencja
27-02-2013, 22:45
dziewczyny prosze o porade ktore urzadzenie lepsze?
Kombajny - GIOVANNI URZĄDZENIE 4 w 1 CLASSIC BEAUTY INSTRUMENT - GIOVANNI (http://www.maxel-cosmetics.pl/giovanni-urzadzenie-classic-beauty-instrument-p-6239.html)
Kombajny - GIOVANNI ELEGANTE E1015 4 w 1 - GIOVANNI (http://www.maxel-cosmetics.pl/giovanni-elegante-e1015-p-6237.html)

Kasia991
27-02-2013, 23:32
Z tego co tu czytam, to urządzenia praktycznie niczym się nie różnią. To pierwsze ma większą moc i większe zasysanie przy mikro, a drugie jest droższe chyba tylko dlatego, że dodają tam walizeczke na akcesoria...na pewno żaden wybór nie będzie zły ;)

dianka11
08-06-2013, 22:15
kobitki przepraszam jesli nie w tym temacie prowadze studio sloarium paznokcie, jesli chciałabym zatrudnic dziewczyne do mikroderma to czy taka dziewczyna musi miec papier mistrza czy wystarczy papier certyfikat szkoleniowy?

Selenna
09-06-2013, 17:42
Witam mam pytanie do was dziewczyny, zrobiły mi się na czole takie ciemne plamki wyglądają jak plamy starcze:/: czy mikro mi je zlikwiduje? po pierwszym zabiegu? i jak dalej z opalaniem?Nie wiem co robić ,bo jadę nad morze i chcę ze słońca korzystać,a z drugiej strony nie chcę latem zakrywać tego pudrem,proszę o jakąś poradę ,może są inne sposoby na zlikwidowanie tego?Dziękuję.

Agnieszka Praska
10-06-2013, 23:04
jeden zabieg nic nie da ;)
poza tym za pozno na pozadne zluszczanie ;) proponuje poczekac do jesieni

Selenna
12-06-2013, 23:19
agulusia (http://forum.wzorki.info/members/1360-agulusia.html)A co byś proponowała?peelingi nie pomagają ,może nad morzem opalić to na maxa?

carmenita
13-06-2013, 14:30
Dziewczyny co myślicie o tym urządzeniu? URZĄDZENIE 2W1 AM902 - ACTIV (http://www.activeshop.com.pl/urzadzenie-mikrodermabrazja-skin-scrubber-nv902-2w1.html)

Jest niedrogie i całkiem funkcjonalne jak mi się wydaje. Dodatkowo gabaryty też są okey ,bo niestety nie mam warunków dla czegoś większego.
A i powiedzcie mi jeszcze coś na temat filtrów sprzedawanych do mikro. Co ile mniej więcej trzeba dokonać takiej wymiany i czy jest ona skomplikowana?

Co do sonoforezy to nadają się tylko ampułki i żele konkretnie przeznaczone do wprowadzania ultradźwiękami? Czy może to być każdy kosmetyk o równie skoncentorwanym składzie, ale innej konsystencji np.bardziej kremowej?

Mysiaczeq
13-06-2013, 21:30
po mojemu urzadzenie jest ok.
wymiana filtru jest prosta, wymienia się co klientkę filtry. do sonoforezy sa przeznaczone specjalne kosmetyki dedykowane do tego zabiegu.

Agnieszka Praska
16-06-2013, 10:53
agulusia (http://forum.wzorki.info/members/1360-agulusia.html)A co byś proponowała?peelingi nie pomagają ,może nad morzem opalić to na maxa?

plam opalac nie wolno bo moga to byc plamy posloneczne , beda jeszcze bardziej widoczne i wiecej ich sie moze zrobic ;) niestety jak skora ma tendencje do pojawiania sie plam to po usunieciu ich polecam stosowac mocne filtry zeby znowu sie nie pojawily:)
a usuniecie ich wcale do latwych nie nalezy:(

kamillxx
04-08-2013, 10:56
zblizam sie do zakupu urzadzenia do mikro i pilingu kaw. prosze o pomoc w doborze urzadzenia najlepiej gdybyscie podaly na jaich urzadzeniach pracujecie i czy je polecacie

bede wdzieczna

Selenna
08-08-2013, 22:20
plam opalac nie wolno bo moga to byc plamy posloneczne , beda jeszcze bardziej widoczne i wiecej ich sie moze zrobic ;) niestety jak skora ma tendencje do pojawiania sie plam to po usunieciu ich polecam stosowac mocne filtry zeby znowu sie nie pojawily:)
a usuniecie ich wcale do latwych nie nalezy:(



dziekuję,właśnie smaruje 50-ką

kamillxx
08-08-2013, 22:37
na czym pracujecie kochane doradzcie cos? plisssss

Kasia991
11-08-2013, 23:01
URZĄDZENIE KOMBAJN 14w1 GIO WHITE, Kombajny*kosmetyczne, Urządzenia kosmetyczne, Kosmetyka i Wyposażenie - ACTIV (http://www.activeshop.com.pl/kosmetyka-i-wyposazenie/urzadzenia-kosmetyczne/kombajny/kombajn-14w1-giovanni-23-funkcje.html) ja myslalam o takim urzadzeniu, ale w sumie sama nie wiem czy to oplacalna...miala moze ktoras z tym do czynienia?

Miłosna
31-10-2013, 12:01
Ja bym nie powiedziała, że to taki wspaniały zabieg. Robiono mi go w Krakowie, wyszłam z salonu bardzo niezadowolona. Miałam bardzo podrażnioną skórę, zaczerwienienie utrzymywało się jeszcze przez tydzień. Nie tego oczekiwałam. Teraz postanowiłam stosować tylko peeling brzoskwiniowy hb, by oczyszczać skórę. Na zabieg do kosmetyczki już się nie wybiorę!

Kasia991
03-11-2013, 21:23
Albo Twoja skóra nie nadaje się do mikro, albo został zabieg za mocno zrobiony. Jeśli to pierwsze, kosmetyczka powinna Cię o tym poinformować. Też miałam raz taka klientkę, która zywcem nie nadawała się na mikro, a że byłam wtedy na praktykach, a szefowa mimo wszystko kazała to starałam się kobitkę tylko muskać delikatnie, ale i tak wyszła czerwona :/

ania38
03-11-2013, 22:26
Miłosna aż trudno uwierzyć,że zaczerwienienie utrzymało się tydzień:(,zazwyczaj mija po kilku godzinach...Ty jakaś specyficzna jesteś czy uczulona na coś,co oprócz micro dostałaś dodatkowo,jaki kosmetyk może on Cię uczulił??

3524
09-12-2013, 20:15
Jak zwykle mam pecha wynajmując gabinet, ale to tekst na inny temat. W dużym skrócie-wynajmuję pomieszczenie łącznie już z kombajnem. Poprzednia użytkowniczka straszna zostawiła po sobie straszny syf i chyba też w takim klimacie pracowała, bo w głowice od mikrodermabrazji nie dość, że napchane waty, to jeszcze dysze w środku miały coś, czego wolałabym nie opisywać.
W każdym razie - zamierzam wymienić wszystkie dysze i głowice z wiadomych powodów. Teraz następuje pytanie odnośnie węża - gdzie można taki wąż zakupić? czy któraś z Was, drogie koleżanki próbowała go wymienić?

ania38
10-12-2013, 22:09
możesz go kupić w Clarenie,czasem mają w sprzedaży

3524
11-12-2013, 08:50
Właśnie teraz akurat nie mają z tego co piszą na stronie, ale dziękuję.

Chantelle
28-12-2013, 20:32
nigdzie nie wyczytałam, chyba że przeoczyłam... więc pytam: czy posiadanie znamion, pieprzyków na twarzy nie wyklucza zrobienia mikrodermabrazji?

ania38
28-12-2013, 22:05
omijasz je i tyle:)
nie polecałabym robić micro przy cerze płytkounaczynionej czyli przy popękanych naczynkach

banatu123
07-01-2016, 12:42
Mikrodermabrazja to jeden z najczęściej wybieranych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, właśnie ze względu na rewelacyjne efekty. Więcej nt. zabiegu Mikrodermabrazja (http://beautyexpert.pl/mikrodermabrazja/).

patrycja.wiktorek
25-04-2016, 16:19
Może i ja się na taki zabieg zdecyduję :)

jankowskaka
03-11-2016, 09:39
Mikrodermabrazja jest bardzo ważna szczególnie w przypadku, gdy borykasz się ze sporymi problemami skórnymi. Ta diamentowa działa cuda, chociaż u mnie w pierwszym momencie twarz była mocno czerwona. Później jednak wszystko skończyło się dobrze i twarz była oczyszczona. Polecam także peelingi, które sprawią, że skóra będzie jak nowa ;) Wszystko zależy od problemów skórnych jakie masz. Ja często zaglądam na Zalecenia - CMEIK (http://cmeik.pl/zalecenia/) ponieważ są tam dokładnie napisane zalecenia do jakich dolegliwości. Dzięki temu wiem, że wybiore dobrze :ok:

cass
20-04-2018, 07:41
Chodziłam przez jakis czas na mikrodermabrazje. Jak był to najbardizej popularny zabieg. I powiem Wam, że byłam zadowolona ponieważ twarz ładniejsza, jakaś taka bardziej zdrowa, różowa.

jednak ostatnio przekonałam sie bardziej do zabiegu oxybrazji. Można to nazwać jako następce mikrodermabrazji. Nie jest to nic innego jak tlenowo-wodny peeling, który w znaczący sposób poprawia wygląd oraz stan skóry już po pierwszym zabiegu. Powstała ona głównie z myślą o kobietach, które są posiadaczkami bardzo wrażliwej skóry i nie mogą one niestety skorzystać z zabiegu mikrodermabrazji (mechaniczne ścieranie naskórka przy pomocy specjalnej głowicy). Oxybrazja dosyć intensywnie, jednak całkowicie bezboleśnie pomaga złuszczyć martwy naskórek, dając niemal natychmiastowy efekt, jednak bez żadnych skutków ubocznych.
https://www.babskiswiat.com.pl/co-to-jest-oxybrazja.html

Jak dla mnie to mega duży plusik :)