PDA

Zobacz pełną wersję : Mezoterapia bezigłowa



seqoya
10-04-2009, 01:37
To najnowocześniejszy system transportu substancji czynnych do głębokich warstw skóry. Urządzenie wykorzystuje fizyczne zjawisko zachodzące w błonach komórkowych i w warstwie rogowej skóry pod wpływem określonych impulsów elektrycznych. Dzięki temu następuje otworzenie nowych dróg wprowadzana aktywnych preparatów bez konieczności użycia igieł. Bezigłowa Mezoterapia to nieinwazyjny medyczny system do zwalczania cellulitu i redukcji zmarszczek, jest nowoczesną alternatywą do klasycznej mezoterapii.
Każda sesja terapeutyczna trwa około 30 minut. Aby osiągnąć oczekiwane rezultaty konieczne jest przeprowadzenie serii 8-10 zabiegów. Wyraźne korzyści można zaobserwować już po 5 lub 6 sesjach, jakkolwiek zależy to od stopnia nasilenia cellulitu.
Bezigłowa Mezoterapia jako terapia przeciwzmarszczkowa.
Pojawianie się zmarszczek to naturalny aspekt starzenia. W jego wyniku dochodzi do pogorszenia nawodnienia skóry i zmniejszenia produkcji włókien elastynowych i kolagenowych. Jednym z ważnych czynników jest również występowanie wolnych rodników. Ogólnie ujmując, zjawiska tego nie można zahamować, lecz jego przebieg daje się znacznie spowolnić. Jedyną skuteczną metodą walki ze zmarszczkami jest poprawa odżywienia skóry właściwej.

Przeciwwskazania:



ciąża,
metalowe elementy w ciele,
choroby serca,
rozrusznik serca,
choroby żył,
epilepsja,
nadwrażliwość skóry, stany zapalne.

wiewioora
02-05-2010, 01:59
prosze o rade jakiej firmy stosowac ampulek pod mezo.co faktycznie sie sprawdza i z czego jestescie zadowolone.nie pracuje w tym fachu ale chcialabym zrobic dobrze swojej skorze.

nanami7
04-05-2010, 20:19
jestem ciekawa jakie to daje efekty i czy faktycznie działa ... :)

zyza
05-05-2010, 11:09
metod mezoterapii beziglowej jest kilka :D
mozna robić to ultradzwiękami, prądem galwanicznym bądz falami radiowymi :D
daje efekty rewelacyjne :D
ale ja wolę np. zrobic sobie najpierw dobre oczyszczanie cery czyli mikro albo peeling kawitacyjny a potem mezoterapię ponieważ wtedy wiekszośc martwego naskorka jest ściagnieta i skora ladnie chlonie skladniki aktywne z ampulek :D a tak przy nieprzygotowanej cerze nie da rady :D

sylwia-p_86
05-05-2010, 13:33
Zyza dobrze piszę,dobrze jest wpierw przygotować skórę aby praparat głebiej wnikał.

U mnie w salonie pracujemy na Clarenie orac na Skeyndo-rze.

Najlepiej jak panie zdecydują się na serię czyli 5-6 zabiegów w odstępie tygodnia bądź 2 razyw tyg. i warto powtarzać co 6miesięcy bądź rok.

Sama raz miałam ten zabieg i byłam po nim "wyprasowana" na twarzy :Ptaka ściągnięta haha

Mezoterapia składa się z czterech faz

I faza to wprowadzenie koktajlu zabiegowego i tu trzeba zaznaczyc,że jest ona ciut nieprzyjemna ponieważ odczówamy lekkie przenikanie prądu na twarzy i posmak metaliczny w ustach oczywiście wszytsko zależy od odczuc klientki i mocy na jaka nastawimy maszynę.

II faza to drenaż

II faza cyrkulacja

III faza stymulacja

I to trwa 20 min,a później wykańczamy maską dobraną do potrzeb skóry.

Są rózne koktajle do zabiegu np:
Witaminowy ,Nawilżający,Przeciwzamrszczkowy, antycelulitowy

Preparat wtłoczony do skóry działa w niej do 48h po zabiegu.

wiewioora
05-05-2010, 13:59
o widze,ze pojawily sie dobre rady.dziekuje bardzo.slyszalam wiele dobrego o clarenie.to jeszcze mam jedno pytanie.wiem ,ze nie wykonuje sie mezo w obszarach gdzie znajduja sie implanty.co prawda nie mam implantow ale cwieki chyba tytanowe na ktorych byl odbudowany zab.czy to jest przeciwskazaniem do wykonania zabiegu??

jOotka
07-05-2010, 01:44
Jetsem baaaardzo ciekwa czy w ogoile działą :D:D:

Ganika
29-11-2010, 13:04
Uważam, że mezoterapia bezigłowa to pic na wodę. Natomiast jedyna i z prawdziwego zdarzenia mezoterapia, przynosząca efekty już po pierwszym zabiegu to mezoterapia igłowa. Ważne też są preparaty stosowane do wstrzykiwań, dlatego też nie wyobrażam sobie wybrać pierwszy lepszy gabinet i decydować się na pierwszy lepszy preparat. Słyszałam dużo dobrego bodajże o Mesolis, że daje rzeczywiście znakomite efekty.

zyza
29-11-2010, 21:19
eeee nie prawda i wydaje mi sie ze poprzednia wypowiedz to spam i reklama bo osoba wypowiadajaca sie o mezoterapii beziglowej nie ma pojecia o czym mowi to mimo wszystko powiem co wiem... i zrobię wywod w ktorym przyblize troche dzialanie mezoterapii beziglowej

mezoterapie beziglowa jak polączy sie np z zabiegiem czyli najpierw praca na ultradzwiekach a potem wtloczenie ultrdzwiekami ampulki, albo mikromasaz prądem a potem prądem wtloczenie ampulki i co najlepsze wg mnie czyli fale radiowe* i zabieg na nich a potem wtloczenie ampulki przy pomocy fal daje rewelacyjne efekty :D
wazne też zeby poprzedzic te wszystkie zabiegi mikrodermabrazja bo malo kto sobie zdaje sprawę ze martwy naskorek zatrzymuje az 60% wiecej kremu niz jak skora jest odpowiednio przygotowana... szczerze, bez dobrego oczyszczenia z martwego naskorka mozemy nakladać tani krem z kiosku...
gdyby np. fale ultradzwiekowe nie dzialaly tłocząco wgłab skory to nie moglyby dostać sie gleboko w cialo i w medycynie np. rozbijać kamieni...
najpierw trzeba poznać zasadę dzialania jak to mozliwe ze fale wtlaczaja preparaty wgłab skóry...
ultradzwięki powodują ze komorki zaczynaja drżec a wtedy miedzy przestrzeniami miedzykomorkowymi przedostaja sie skladniki i wędrują głebiej...
to prawa fizyki!! tak samo jak ładunki jednoimienne sie odpychają a roznoimienne sie przyciagaja... a na tej zasadzie dzialaja prądy galwaniczne prawda? większosc kosmetyczek wie ze witamina C ma jon ujemny więc wtedy trzeba podzialać na nią jonem ujemnym zeby wepchnąc ja w głab skóry...
na podobnej zasadzie dzialają fale radiowe bo jest to jak prąd ale o częstotliwosci fal radiowych...

matko ale ze mnie kujon...
ale do sedna... jest to alternatywa dla osob ktore nie dadza sobie wstrzyknąc nic pod skóre i to ze cos dziala natychmiast jak ostrzykiwanie nie oznacza ze alternatywa bez iglowa ma nie dzialać...
i jak ktos nie wie na czym polega dzialanie fizyczne zabiegow na ultradzwiekach i pradach i falach to bedzie twierdzil ze to nie dziala :D proste :D
ja osobiscie pracując na tych metodach zauwazylam ogromne zmiany u kobiet, oczywiscie nie zrobia one cudu u 60 letniej suchej i pomarszczonej starszej pani bo na zamrszczki zapracowala sobie cale zycie... tak samo jak mowia lekarze prewencja przed wszystkim bo gdyby ludzie odzywiali sie lepiej i uprawiali sporty mieliby duzo mniej problemow ze zdrowiem :D

*Fale radiowe maja udowodnione efekty bo poprzez mocne rozgrzanie skory az do skory wlasciwej ktora jak wiemy jest najgłebiej pobudza fibroblasty do odbudowy nowych wlokien kolagenowych a wlokna kolagenowe to przeciez rusztowanie jedrnej skory,a dodatkowo fale scinają bialko starego kolagenu poniewaz temperatura ktora dzialamy to ok 50-60 stopni. Klientka tej temp nie odczuwa bo ruch glowica wykonywany jest szybko

Margiorka
25-11-2011, 17:49
metod mezoterapii beziglowej jest kilka :D
mozna robić to ultradzwiękami, prądem galwanicznym bądz falami radiowymi :D
daje efekty rewelacyjne :D
ale ja wolę np. zrobic sobie najpierw dobre oczyszczanie cery czyli mikro albo peeling kawitacyjny a potem mezoterapię ponieważ wtedy wiekszośc martwego naskorka jest ściagnieta i skora ladnie chlonie skladniki aktywne z ampulek :D a tak przy nieprzygotowanej cerze nie da rady :D


Do ZYZY:
Dziewczyno co za bzdury. Jeżeli Fala radiowa jest rodzajem mezoterapii bezigłowej to ja jestem Świętym Mikołajem :haha:. Nie można pisać takich bzdur i mącić ludziom w głowach. Nie powinno się wtłaczać serum przeznaczonych do mezoterapii bezigłowej ( mam na myśli mikroprądy ) urządzeniem z falami radowymi. Do fali radiowej są zupełnie inne substancje, zresztą zadzwoń do jakiegokolwiek producenta takich substancji.

zyza
25-11-2011, 20:22
nie obrazaj mnie kobitko bo ja nie powiedzialam ze wszystko mozna wtłoczyc... fala radiowa to też jest fala prądowa tylko innej czestotliwosci zreszta to ty sobie troche poczytaj... cytuje 'Najpopularniejsza jest technologia RF polegająca na ogrzaniu warstw skóry przez prądy o częstotliwości radiowej tzn. większej niż 500kHz (0,5MHz). ' źródlo Fale radiowe: hit czy kit? (http://kobieta.gazeta.pl/kobieta/1,111997,8908947,Fale_radiowe__hit_czy_kit_.html)

u nas normalnie zabieg wyglada tak ze na wysokiej temperaturze na oliwce bądz wazelinie robimy zabieg falami radiowymi tak? a potem zmniejszamy sporo temperature, nakladamy ampulke i dopiero wtlaczamy... na innej temperaturze...
akurat tak sie sklada ze to na czym pracujemy mozemy wtłaczac ta metoda :P

kochana ciekawa jestem skąd ty bierzesz takie informacje... ile na tym pracujesz?

Evelyn.
25-11-2011, 20:41
Magiorka zgadzam się z Zyzą!! poza tym u Nas na forum nikogo nie wyśmiewamy i nie obrażamy!!

zyza
25-11-2011, 20:53
ps. i warto by sie najpierw przywitac a nie od razu naskakiwac na starcie :) mamy specjalny dzial do tego...

rudzia1985
25-11-2011, 21:50
Margiorka, Moze by tak grzeczniej zwracac sie do kolezanki a nie odrazu pierwszy post z obraza, ze wypisuje bzdury ?

Paulka
26-11-2011, 14:44
juz nie przeadzajcie nie obrazila jej, tylko moze w malo uprzejmy sposob napisala ze wg niej nie ma racji....

zyza
26-11-2011, 18:18
moze i nie obrazila z boku patzrąc ale mnie wkurza jesli ktoś miw mawia ze mówie bzdury nie mając ku temu podstaw :P

jacu
02-12-2011, 22:22
witam

Mam pytanie do osób, które wykonują zabieg mezoterapii. Jakiego kwasu hialuronowego używają?? tzn. jaki skład cząsteczkowy posiadają takie preparaty i czy ewentualnie są to preparaty z domieszkami jakichś innych substancji??
pozdrawiam

zyza
03-12-2011, 15:55
tu nie bede mądra :) ja pracowalam na hyalurone pure Jean d'Arcel ale skład znam tylko ten który podany jest na ich witrynach, nie ma dokladnego opisu, nawet szkolacy nas nie udostepnili nam tego... to ich info 'HyaluronPure2 firmy Jean D'Arcel Cosmetique jest wyjątkowym połączeniem mikro i makro cząsteczek kwasu hialuronowego. Małe cząsteczki natychmiast podnoszą poziom nawilżenia epidermy. Duże cząsteczki gwarantują utrzymanie nawilżenia na długi czas. Kuracja może być wykorzystywana przy zabiegach w salonach lub jako uzupełnienie pielęgnacji domowej.' takze nie wiem czy to cos pomogło..

jacu
10-12-2011, 14:07
Dzięki Zyza za odpowiedz

Moje pierwsze pytanie zadałem z tego względy, że na rynku kosmetycznym jestem od niedawana i wielu rzeczy jeszcze nie wiem. Chciałem dowiedzieć czego używacie Wy - profesjonalistki i co ewentualnie może być moją konkurencją jeśli chodzi o produkty stricte oparte na HA . Ze względu na specyfikę kwasu hialuronowego bardziej chodzi mi o wielkość cząsteczek tego kwasu w Waszych produktach. W skuteczności tego kwasu jest to sprawa najważniejsza i jestem zdziwiony, że większość producentów tego nie podaje. Bo nazywać coś kwasem małocząsteczkowym a w rzeczywistości jest to masa 1 mln daltonów to można nazwać to tylko marketingiem i oszustwem. Mimo, że mam również obiekcję co do urządzeń używanych w mezoterapii, pewne jest to, że skuteczność tego zabiegu zależy od używanych przy nim produktów kosmetycznych. Kwas hialuronowy jest idealnych nośnikiem innych substancji kosmetycznych ale tylko przy zachowaniu jego odpowiedniej masy cząsteczkowej.

pozdrawiam

karolinium_1957
03-02-2012, 19:09
Jestem z Krakowa i zastanawiam się nad skorzystaniem z mezoterapii bezigłowej w gabinecie Harmonia przy ul. Długosza 12, czy słyszałyście może coś o tym gabinecie? Bo nie wiem czy sie decydować:)

Monika5643
24-01-2014, 13:18
Skorzystałaś z tego zabiegu? Jak efekty warto iść na mezoterapię bezigłową czy to strata pieniędzy?

owijek
27-04-2015, 15:34
Z takich zabiegów bezinwazyjnych i bezigłowych dobry jest też Intelect RPW- czyli działanie fali akustycznej, też może być ciekawe, tym bardziej że przy dzisiejszym rozwoju technologii w medycynie estetycznej takie zabiegi stały się dużo bardziej skuteczne

Kloteczka
16-03-2016, 10:00
Ja robię tradycyjną mezoterapię od dwóch w Katowicach w Klinika Chirurgii Mazan ? chirurgia ogólna i plastyczna (http://klinika-mazan.pl/) i jestem zadowolona. Nie mam doświadczeń z zabiegami bezigłowymi i jakoś nie jestem chyba do nich przekonana.

etruska
11-04-2016, 22:01
Byłam kiedyś w gabinecie na serii takich zabiegów i spodobały mi się na tyle (zarówno sam zabieg, jak i jego rezultaty), że postanowiłam kupić sobie urządzenie do wykonywania mezoterapii bezigłowej w domu Mini kombajn kosmetyczny 4w1 (RE-3030) (http://importmania.pl/product-pol-760-Mini-kombajn-kosmetyczny-4w1-RE-3030-.html) Bardzo fajnie zamyka naczynka i likwiduje przebarwienia skóry. Szczególnie mi to pomogło przy pozbywaniu się na dobre blizn po trądziku, z którym walczyłam przez długi czas ;)

merlina
11-01-2017, 15:48
Również jestem zdania,że najlepiej jest zdecydować się na mezoterapię iglową.Mezoterapia bezigłowa tak naprawde nie dociera do skóry właściwej.Czyli do miejsca, w ktorym tworzą się zmarszczki Działa jedynie na zewnętrzne warstwy skóry....

Zabieg nie jest przyjemny ale jeśli chcecie odświeżyć swoją skorę.Polepszyć jej wygląd to naprawdę - warto jest się przemęczyć.

Na zabieg chodziłam do profesjonalnego gabinetu medycyny estetycznej w Gdańsku:
Mezoterapia - Regenaracja Skóry. Clinica Dermatologica Gdańsk (http://clinicadermatologica.pl/zabiegi/mezoterapia/)

Tutaj jeset kontakt. Na ich stronie zabieg mezoterapii jest bardzo dokładnie opisany.