PDA

Zobacz pełną wersję : uszkodzony, złamany paznokieć?:(



Patii
28-05-2010, 14:46
Hej:*
kurcze nie bardzo wiem, jak zatytuować temat i nawet troche źle napisałam..
Mam taki problem..
Malowalam paznokcie u stop i zauważyłam po dniu od pomalowania, ze jeden paznokiec jest w polowie tak jakkby złamany pionowo, od wolnego brzegu do macierza...
delikatnie podwazylam jedna strone i sama zeszła mi połowa paznokcia! bez bólu, nic nie czułam!
Nigdzie się nie uderzyłam, o nic nie zahaczyłam, nie mam za malych butów...
co moze byuc powodem ze sam paznokieć mi odszedł?!
dodam ze juz drugi raz ten sam paznokiec takie coś...


tu są zdjęcia tego paznokcia...

eksnail
28-05-2010, 14:52
Może był uszkodzony kiedyś, a tego nie poczułaś albo brakuje witamin i paznokieć się łami w najdelikatniejszym miejscu... tak mi się wydaje

minimouse
28-05-2010, 14:56
w sumie współczuje .... dobrze że nie boli chociaż to samo w sobie jest dziwne .... mnie jak lekko pęknie to boli .... a tu taki kawał paznokcie a nic cie nie bolało .... zastanawiające

Patii
28-05-2010, 15:05
no własnie dlatego tez sie dziwie.. i to drugi raz! kiedys bylo to samo tylko sciaglam wieksza czesc paznokcia:/
Moze witamin fakttycznie brak, ale nigdy mi sie nie robilo oprocz poprzedniego razu i teraz:(

Latika
28-05-2010, 16:01
mi raz tak w zimie odszedł cały od sandałków,ktore nosiłam latem dlatego juz nie nosze paskowanych...czasem bólu nie czuć,samo od siebie raczej by sie tak nie stało.Paznokieć odrośnie i bedzie dobrze.

Patii
28-05-2010, 17:03
odrosnac to odrośnie, ale lato sie zaczyna, sandalki, klapki... i co?:( to brzdko wyglada:(

Dzieki dziewczynki;*

akinorew1989
28-05-2010, 17:14
Jestem może trochę przewrażliwiona, ale moja znajoma miała podobną sytuację i po wizycie u lekarza okazało się, że to objawy grzybicy paznokci. :/:
Dlatego moim zdaniem powinnaś się skonsultować z lekarzem.

czarnyaniol121
28-05-2010, 19:06
ja na najmniejszych paznokciach u stopek mam tak ze paznokiec wyrasta i wogóle nie jest ''przyczepiony" do palca byłam z tym u lekarza i powiedział ze taka moja uroda ze mam felerne palce wiec moze tez tak masz i ci sie ułamał tak jak by to był wolny brzeg:D

Latika
28-05-2010, 19:07
możliwe nie wiem ,zobacz czy pazurek masz odchylony bo ja tak wlasnie miałam,po prostu przez sandały przyrośnięta czesc poszła do góry i paznokiec wyrwałam bo juz potem wisiał,a Tobie mógl się ułamać bo jakby był przyrośniety to na pewno by bolało..

kobietazpazurem
28-05-2010, 20:13
Jeżeli nie boli i nie ma żadnej ranki to nic złego dziać się nie powinno. Odczekaj troszkę i sprawdź czy paznokieć rośnie prawidłowo, jak tak to nie masz co się bać i paznokiec możesz prawidłowo masą sobie odbudować. Jeżeli coś Cię tam boli, albo paznokieć zacznie krzywo odrastać konieczna będzie wizyta u specjalisty. Bo zawsze może się z tego zrobić coś gorszego. Ale myślę, że nie będzie tak źle :)

Patii
29-05-2010, 12:07
akinorew w zasadzie mysle e grzybica nie, bardzo dbam o higiene i uwazam zeby gdzies u kogos pod prysznicem jezeli jestem miec klapki, nie wkladac cudzych kapci.. no ale nigdy nie wiadomo..

Dziewczynki on rósł normalnie..
Bo w drugiej nóżce, ten sam paluszek to pazurek rośnie w góre, a tutaj byl normalny...
A te najmniejsze palce to mam tak samo:D tez ich nie mam "przyczepionych" mocno:P ale nidgy nic sie nie dzialo;P

Dziekuje kochane;*

Elizabeth76
29-05-2010, 12:44
Jestem może trochę przewrażliwiona, ale moja znajoma miała podobną sytuację i po wizycie u lekarza okazało się, że to objawy grzybicy paznokci. :/:
Dlatego moim zdaniem powinnaś się skonsultować z lekarzem.

ja też jestem tego samego zdania co akinorew skonsultuj sie z lekarzem :huh: tym bardziej że piszesz że to już drugi raz się tak dzieje z tym samym paznokciem :)

Agnieszka Praska
29-05-2010, 12:55
a nie mialas przypadkiem onycholizy na tym palcu??
czasami tak sie przy onycholizie dzieje, moglas przez sen sie udezyc lekko i jesli pazurek byl odklejony od lozyska to nawet nie poczulas ja pekl :) bo w normalnym przypadku takie pekniecie boli jak cholera;) a tu golym okiem widac ze pazur nie byl "sklejony" z lozem

tusiavd
29-05-2010, 13:40
ja też jestem tego samego zdania co akinorew skonsultuj sie z lekarzem :huh: tym bardziej że piszesz że to już drugi raz się tak dzieje z tym samym paznokciem :)


Jestem może trochę przewrażliwiona, ale moja znajoma miała podobną sytuację i po wizycie u lekarza okazało się, że to objawy grzybicy paznokci. :/:
Dlatego moim zdaniem powinnaś się skonsultować z lekarzem.


Myślę, zę skoro to już drugi raz, to warto byłoby się przejść do lekarza. Może on coś pomoże:*

Anika
07-06-2010, 00:07
a nie mialas przypadkiem onycholizy na tym palcu??
czasami tak sie przy onycholizie dzieje, moglas przez sen sie udezyc lekko i jesli pazurek byl odklejony od lozyska to nawet nie poczulas ja pekl :) bo w normalnym przypadku takie pekniecie boli jak cholera;) a tu golym okiem widac ze pazur nie byl "sklejony" z lozem

Też mi siętak wydaje, że to onycholiza. I tak jak wspomniała Agulusia mogłaś się uderzyć albo mogło się to zrobić od butów. Wiem, że napisałaś, że buty nosisz wygodne, ale miałam powiedzmy taką samą sytuację tylko na dużym palcu u nogi. Buty miałam wygodne- przynajmniej nic mnie nie uciskało. Na jakiś czas przestałam chodzić w tamtych butach i okazało się, że wszystko jest ok.

Nie w każdym przypadku onycholiza jest wywoływana przez grzyby, jednak dla świętego spokoju poszłabym do dermatologa, żeby wypowiedział się od strony medycznej na ten temat.

wilczus
07-06-2010, 21:19
po drugiej stronie pazurek jest jakiś żółtawy - dajesz bazę pod lakier ?
bo mam nadzieję ,że to zabarwienie nie sugeruje zmian chorobowych - ale najlepiej wybrać się do dermatologa w tym przypadku .....

Annauelle
07-06-2010, 21:28
Nie wiem czy dobrze widze,ale na pazurkach widac białe plamki...a to własnie pierwszy objaw grzybicy paznokci...ten żłótawy kolor tez by na to wskazywał....
Na onycholize mi to nie wyglada...poza tym co Ci szkodzi isc do specjalisty?...przynajmniej bedziesz miec pewnosc...

xsunnyolciax
07-06-2010, 21:35
BARDZO ŹLE ZROBIŁAŚ!!! odchylanie paznokci od wału paznokciowego może być skutkiem grzybicy. niepotrzebnie go oderwałaś, teraz może ci się zacząć wrastać (miałam taką sytuację, u mnie skończyło się operacyjnie :( ) na twoim miejscu zgłosiłabym się do lekarza, jeśli przyczyną jest grzybica leczenie nieuniknione.. ale może to też być zwykłe pęknięcie spowodowanie uderzeniem, może masz słabe paznokcie, niedobór witamin, uraz mechaniczny... pozostaje ci poczekać aż odrośnie, jeśli zacznie się wrastać, w wale paznokciowym zbierać ropa czy coś, zgłoś się do lekarza :)

kaasiuleek
12-08-2010, 20:02
jejku nieprzyjemna sytuacja

Asik_sk4
31-08-2010, 18:24
hmmm no ja tez tak mialam kilka razu i to zazwyczaj przy uderzeniu o cos ... potem dopiero przy np zmyciu lakieru widzialam ze czesc paznokcia tak jakby byla podpowietrzona co wkoncu konczylo sie tym ze sie ta czesc odlamala i faktycznie to nie bolalo :D

Patii
05-09-2010, 12:18
pazurek juz mi odrosl i wszystko jest okej:) dzieki wielkie za rady:)

dzoana
05-09-2010, 16:18
dobrze,ze wszystko dobrze sie skonczylo :)
bo od tych wszystkich wypowiedzi az sie goraco robilo :D

moniula
05-09-2010, 16:31
:ok: to dobrze ,ze już wszystko jest na swoim miejscu.

MariolciaS
05-09-2010, 16:59
No to elegancko;) Trzymam kciuki, żeby to się więcej nie powtórzyło, a jak już to w sezonie zimowym:D

Patii
28-09-2010, 20:34
Dziewczynki teraz juz wiem ze to od tarczycy bylo... tak samo na duzych paluszkach u stop mam taak jakby powietrze po boczku przy bocznym wale paznokciowym to jest onycholioza o ile sie nie myle i to wszystko spowodowane jest tarczyca m.in..

Miłosna
10-02-2011, 12:02
Moja koleżanka stosuje często klej, gdy złamie jej się paznokieć :D Oczywiście, jeśli nie urwie się tak konkretnie.
Jednak jeśli chodzi o takie łamanie, o jakich mówiłyście powyżej, to też mi się zdarzały, ale nie zastanawiałam się jaki był ich powód.