PDA

Zobacz pełną wersję : Parafiniarka - zabiegi parafinowe



Strony : [1] 2 3

Kamis
10-04-2009, 15:12
Korzystacie może z takich zabiegów .. ? podzielcie się informacjami :)

seqoya
10-04-2009, 15:24
Uwielbiam tego typu zabiegi, są nadzwyczajnie przyjemne, a w szczególnie zimą :) Kąpiele parafinowe najczęściej stosowane są w okresie jesienno-zimowym.
Po za tym zabiegi parafinowe są od lat stosowane i polecane również w zapaleniach i bólach stawów. W kosmetyce tego typu zabiegi służą również w polepszeniu wyglądu skóry, regeneruje i wygładza szorstki naskórek, przeciwdziała wysuszaniu skóry dłoni :)

gad
10-04-2009, 15:45
Hej witam

Parafina ma ma konsystencję stałą lecz po nagrzaniu zmienia się w płynną. Parafina sama w sobie nie ma znaczących właściwości nawilżających, ani odżywczych (nie wnika w skórę), razczej warstwa którą ona tworzy podczas zabiegu ma pozytywny wpływ na skórę/tkankę w połączeniu z odpowiednimi preparatami. Ma dużą pojemność cieplną, przez co długo trzyma ciepło (pamiętamy, że im mniejsza różnica między parafiną a dłońmi, tym wolniej będzie się wychładzać). Dużym plusem parafiny jest to, że nie rozwijają się w niej bakterie, grzyby itd. dlatego nie trzeba jej wylewać po każdym zabiegu, ale wiadomo, że tej parafiny, którą nałożyliśmy już na dłonie, nie wrzucamy z powrotem.

Jak powinien wyglądać zabieg?

Najpierw oczywiście dezynfekcja dłoni
wykonujemy peeling
(opcjonalnie) nakładamy na dłonie ampułkę (moja ulubiona z kawiorem )
wykonujemy masaż
nakładamy krem/mleczko pod parafinę
zanurzamy dłonie w podgrzewaczu z parafiną (spotkałam się z tym, że w salonach babki zanurzały dłonie jeden jedyny raz <śmiech na sali> uważam, że wystarczająca ilość to minimum 5 razy- im więcej warstw, tym dłużej ciepło)
zawijamy dłonie w folię/wkładamy do woreczków
zakładamy rękawice (ja dodatkowo zawijam jeszcze w ręcznik)
trzymamy około 15 min (chociaż w sumie to się trzyma dopóki czuć ciepło)
-zdejmujemy wszystko i wmasowujemy resztę balsamu, który się nie wchłonął. Jeżeli się wchłonął cały, to nakładamy jeszcze kremik.


bardzo przyjemne zimą :)
zaczerpnięte wizaz.pl (http://www.wizaz.pl)

Anna Kosińska
10-04-2009, 15:57
zabcia swietny opis..:)

Kamis
10-04-2009, 16:03
dzięki :)

seqoya
10-04-2009, 16:07
zabcia opisik :ok:
Czesto ampółke zastepuję perłą z Clareny są również wydajne i badzo je lubię







a wyglądają tak :)

Anna Kosińska
10-04-2009, 16:07
oh zapomnialam o tobie Kamis..sorki,mozez mnie zlac...:aty:

Kamis
10-04-2009, 16:09
hehe :D cóż za niemoralna propozycja :P

Anna Kosińska
10-04-2009, 16:09
:kwiatek:dla Ciebie Kamis...:skacze:

Kamis
10-04-2009, 16:11
:wstydek: dobra nie było sprawy :P

dzidzia
10-04-2009, 16:40
uwielbiam parafinkę na dłonie, po tym rączki są jak pupcia niemowlaczka takie miluuuusie :P

westa
10-04-2009, 16:47
zabiegi przy użyciu parafinki są bardzo przyjemne i efektywne, do tego można spokojnie zrobić sobie taki zabieg samej w domu, nie potrzeba koniecznie parafiniarki, możemy sobie same podgrzac parafinkę w garnku na wolnym ogniu i nie musi to być koniecznie parafinka kosmetyczna, wystarczy taka zwykła, trzeba tylko dolać do niej oleju parafinowego, bo inaczej bardzo się kruszy
oczywiście podstawa przed to peeling i tłusty krem, aby uniknąć poparzeń
parafinkę można stosować także w kosmetyce w celu rozpulchnienia skóry przed zabiegiem manualnego oczyszczania, ale to już chyba Was mniej interesuje...;)

Kamis
10-04-2009, 17:25
dzieki

eu4ya
10-04-2009, 22:29
wcale nie interesuje mniej! Napisz jak używasz parafiny do rozpulchniania twarzy :)

bessi2
11-04-2009, 00:34
Ja uwielbiam parafinke, przeważnie robię klientkom gratis do pazurków. Efekt jest super-zwłaszcza teraz, przed świętami-porządki porobione ale skóra dłoni wysuszona...parafinka jak lekarstwo:P

westa
11-04-2009, 14:22
parafiny używam jako maskę rozpulchniającą skórę twarzy, szyji, dekoldu, pleców przed zabiegiem manualnego oczyszczania w całościowym zabiegu oczyszczania, na który skaładają się: demakijaż, tonizacja, peeling, maska parafinowa (skórę smarujemy tłustym kremem, wazeliną lub linomagiem, zabezpieczamy oczy i usta wacikami, kładziemy gazę na potrzebny obszar i za pomocą płaskiego pędzla rozprowadzamy na skórze; skóra po tym jest rozpulchniona, pory rozszerzone, ujścia gruczołów odblokowane), manualne oczyszczanie twarzy, dezynfekcja, kremik... i woila!
gdyby któraś z Was chciał coś takiego wykonać, mogę dopisac więcej szczegółów, na razie myślę, że tyle wystarczy, aby zaspokoić ciekawość :))

Fusil
12-04-2009, 01:08
parafinka mmm miodzio:P do tego jeszcze masaż dłoni :) i peeling winogronowy , aż sie rozmarzyłam xD

sylwias
12-04-2009, 12:50
Fusil zgadzam się z tobą. parafinka to sama przyjemność no i ten masaż dłoni...mmm

Chanti25
12-04-2009, 14:36
dziewczyny możecie mi polecić jakąś firmę z maskami i pilingami przed parafine??

barbara_kawka
12-04-2009, 22:38
farmona brzoskwiniowe dlonie ... super sprawa :) mozesz tez ampulki A + E nalozyc przed parafinka ;)

Chanti25
12-04-2009, 23:48
A gdzie je kupujesz?

barbara_kawka
13-04-2009, 13:22
ampulki ?? w aptece :D

---------- Dodano o godzinie 12:22 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 12:17 ----------

haha kurde nie ampulki tylko kapsulki :D:D:D:D:D:D

Chanti25
13-04-2009, 13:39
hi hi hi a te brzoskwiniowe dłonie to gdzie??

dominika198989
25-04-2009, 23:28
parafinka na dlonie jak najbardziej :):)

Anna Kosińska
26-04-2009, 09:18
parafina jest swietna sprawa,ale zwroccie uwage na kremy do rak z parafina jesli kupujecie,spojrzcie na skladniki na ktorym jest miejscu,najlepiej by przy skladnikach ktore wykorzystuja,parafina byla przy samym koncu,nie na poczatku skladnikow,poniewaz im wiecej parafiny w kremie nasza skora dloni wogole nie oddycha i nie pomaga do tego czujemy dyskomfort,robi sie po prostu grubsza powloka ktora dopiero stopniowo schodzi z myciem rak..a takich kremow jest bardzo duzo,wiec warto najpierw przeczytac te skladniki...

agusiaani
27-04-2009, 19:10
robie takie zabiegi parafinowe na dłonie i stopy na twarz jeszcze nie próbowałam a co dp peelingów to polecam firmy BIELENDA ja na nich pracuje poza tym robię ich maseczki mozna je zakupic na stronie hurtowni SABELL SABELL - HURTOWNIA KOSMETYKI PROFESJONALNEJ (http://www.sabell.pl/)

kalaga4
19-08-2009, 01:52
jak często można wykonywać zabieg parafinowy? są jakieś przeciwwskazania do częstego stosowania?

Chanti25
19-08-2009, 09:57
Dziewczyny a ja mam pytanie.. Czy możecie polecić mi peeling, ampułki i krem do zabiegów parafinowych ale wszystko najlepiej z jednej firmy. Cena nie jest aż tak bardzo ważna liczy się efekt? PROSZĘ

roksana22
23-08-2009, 21:16
Przeciwwskazani:
-wszystkie choroby wtórne płytki paznokciowej(sa to choroby, które nalezy leczyć), leczy je dermatolog. Zaliczamy do nich:drożdżyca, zanokcica, grzybica, łuszczyca, choroby wału paznokciowego, liszaj płaski
-przerwana ciągłość skóry w obrębie dłoni
-stany alergiczne skóry
-choroby wirusowe skóry np. brodawki
-stany zapalne skóry, tkanek miękkich !!

Przy braku przeciwwskazań można sprawić sobie taką przyjemność raz w tygodniu ;]

anetf
28-09-2009, 13:03
Witam wszystkich, własnie kurier przywiózł mi parafiniarke i moje pytanie: czy tą parafine po skończonym zabiegu trzyma się cały czas w parafiniarce, ona ma tam zastygnąć??? Prosze o pomoc

Pati88
28-09-2009, 13:24
tak caly czas sie ja trzyma w parafiniarce :)

anetf
01-10-2009, 14:14
dziękuje bardzo PATI88 :)

---------- Dodano o godzinie 13:14 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 13:13 ----------

CHANTI25 świetną serie wypuściła bilenda, spróbuj :)

kiniusia01
01-10-2009, 15:48
mnie uczono że zabieg parafinowy można wykonywć najczęściej co 48h

eveli
01-10-2009, 23:38
z tego co wiem to nie powinno sie zbyt czesto wykonywac tego zabiegu poniewaz mozna odwapnic organizm... wystarczy raz w tygodniu:)

Pati88
02-10-2009, 11:49
mnie uczono ze takie zabiegi najlepiej jest wykonywac seriami czyli w przypadku bardzo suchej skory 2 razy w tygodniu przez okrez 3 tygodni a jesli skora nie jest bardzo sucha to wtedy wystarczy raz w tygodniu.

Elizabeth76
02-10-2009, 12:11
Ja mam tak wysuszona skórę rąk że chętnie sama sobie robiłabym takie zabiegi z parafiny. A jakie parafiniarki polecacie?:)

Pati88
02-10-2009, 12:24
my w szkole mamy taką:

9432

unita
02-10-2009, 14:00
Swietna jest parafina w sprayu , na allegro mozna kupic w zestawach w podgrzewaczem, bardziej higieniczna niz ta duza:D i latwiejsza do zabrania ze soba do klientki

naatajla
10-10-2009, 13:45
ja tez polecam rzeczy z bielendy

anikol
12-10-2009, 11:23
Tak jak pisała Unita świetna jest parafina w spreyu tu macie lin do parafiniarki na jedną kasetkę Podgrzewacz do parafiny w sprayu Sonobella Facile + parafina i akcesoria (http://beautysystem.pl/Podgrzewacz_do_parafiny_w_sprayu_Sonobella_Facile_ _parafina_i_akcesoria-288.html)

W salonie, którym pracowałam była parafiniarka na 3 kasetki w spreyu ale koszt takiego urządzenia to ok 400zł.

Jest to doskonałe rozwiązanie jeżeli chodzi o zabieg na stopy, peeling,serum, krem psikamy na stópki owijamy i w skarpetusie na jakieś 15-20minutek :good:
A po drugie pisał ktoś powyżej że trzyma się parafinę po skończonym zabiegu w urządzeniu, prawda jest taka że parafina traci swoje właściwości podczas procesu podgrzewania i nie powinno się jej używac poraz drugi dlatego świetnym rozwiązaniem jest ta w spreyu. ;)

Aldonka
18-10-2009, 14:02
Nie zgodze sie z tym ze parafina traci swoje wlasciwosci po podgrzaniu.Parafina spelnia role przekaznika wszystkich substancji pielegnacyjnych aplikowanych pod nia,poprzez swoje cieplo.

samaron
18-10-2009, 14:17
Nie zgodze sie z tym ze parafina traci swoje wlasciwosci po podgrzaniu.Parafina spelnia role przekaznika wszystkich substancji pielegnacyjnych aplikowanych pod nia,poprzez swoje cieplo.

Też mi się tak wydaje, na zdrowy rozum (myślę, że Woszczur-fizyk tu pomoże), pojemność cieplna (czyli cecha fizyczna) i związane z nią właściwości polegające na byciu swoistym kompresem pomagającym we wchłanianiu substancji odżywczych, pochodzących z ampułek, balsamów, etc. nie znika przecież (ta pojemność) po podgrzaniu i ochłodzeniu. Musiałaby się zmienić struktura wiązań między i wewnątrzcząsteczkowych, a tak nie jest.

anikol
19-10-2009, 23:45
Kochane może i macie rację, więc zgodzę się z Wami. Widzicie co szkoła to inne teorie :/:

natka_23
23-10-2009, 12:03
ale nie powinno sie używac już wykorzystanej parafiny ze względu na czynniki higieniczne, to tak jak używać np ściereczki do demakijażu wypłukać go i znowu użyć

unita
23-10-2009, 13:23
chyba nikt nie mysli , zeby zdrapana z rak parafine ponownie wrzucic do parafiniarki i podgrzac:D

AniaSm
23-10-2009, 14:34
No mam nadzieję Unita że nikt tak nie myśli.Parafine zdjętą z dłoni lub stóp klientki po prostu wyrzucamy!Broń Boże wrzucaC do parafiniraki!!Choć faktem jest że pozostałej parafiny można używać wielokrotnie..Samaron ma racje..nie zmienia ona swoich właściwości..Parafiniarka stacjonarna jest fajna i ta w sprayu też jest dobrym rozwiązaniem,.zabiegi należy wykonywać w zależniości od stanu skóry 1 lub jeśli skóra jest bardzo sucha 2 razy z tygodniu...można serie zabiegów powtarzać przez ok 3 tygodnie..o przeciwwskazaniach już koleżanka pisała

samaron
23-10-2009, 15:00
No właśnie, też zastanawiałam się nad czynnikiem higienicznym, ale przecież jak się wyjmuję dłoń z tej parafiniarki, to ta pozostała ciecz ściekająca nie ma już kontaktu ze skórą, więc jest tak jakby sama w sobie izolatorem dosyć higienicznym.
Proszę mnie poprawić jeśli źle rozumuję, bo nigdy takiego zabiegu nie robiłam, ani nie korzystałam...

unita
23-10-2009, 15:06
zgadzam sie z tobą Samaron, to co sie styka ze skora, na niej zostaje , wiec w zasadzie ta reszta jest jak najbardziej nadajaca sie do uzytu ze wzgl.higienicznych

juti2424
23-10-2009, 15:06
mnie na szkoleniu uczono polewać rękę pędzelkiem nie wkładałyśmy rąk do parafiniarki

eveli
23-10-2009, 16:32
chyba nikt nie mysli , zeby zdrapana z rak parafine ponownie wrzucic do parafiniarki i podgrzac:d

to najbardziej oczywisty fakt chyba:d:)

anetf
23-10-2009, 17:15
no własnie nad tym samym się zastanawiałam czy kilka klientek może włożyc do parafiniarki ręcę, co z higieną?... hmmm

AniaSm
23-10-2009, 21:19
Mnie uczono że parafina ma pewne właściwości grzybo i bakteriobójcze wiec względnie można znając klientkę zanurzać ręce, ale bezpieczniej i lepiej jest sosować pędzel do nakładania..i ja ku temu sie skłonie.

samaron
24-10-2009, 11:55
Mnie uczono że parafina ma pewne właściwości grzybo i bakteriobójcze wiec względnie można znając klientkę zanurzać ręce, ale bezpieczniej i lepiej jest sosować pędzel do nakładania..i ja ku temu sie skłonie.

Eee, z tymi bójczymi to chyba przesada, ale na pewno nie jest czynnikiem sprzyjającym rozwój tychże.

AniaSm
24-10-2009, 13:16
noo może tak...tyle co nam mówili na kursie....wnikać nie będę hihihi

samaron
24-10-2009, 22:03
noo może tak...tyle co nam mówili na kursie....wnikać nie będę hihihi

A pewnie co kurs to inne teorie... Ja się przyznaję, sama wszystko dedukuję, ale mogę nie mieć racji.

despina
27-10-2009, 21:17
Jak spróbowałam tego zabiegu to się uzależniłam sama przyjemność

eveli
28-10-2009, 00:05
Jak spróbowałam tego zabiegu to się uzależniłam sama przyjemność



ojjjjj.......to prawda:love::hura:

aneczka19895
19-11-2009, 21:02
Parafina to świetna sprawa!!! na pracowni kosmetyki robiłyśmy takie zabiegi i jak już raz spróbowałam to musiałam sobie zamówić parafinę by w domku mieć :) polecam jak najbardziej :)

mm831
20-11-2009, 10:32
Mnie uczono że parafina ma pewne właściwości grzybo i bakteriobójcze wiec względnie można znając klientkę zanurzać ręce, ale bezpieczniej i lepiej jest sosować pędzel do nakładania..i ja ku temu sie skłonie.

mnie uczono że jeśli podejrzewamy grzybice i są ranki "leci krew" strupek może być to nie możemy włożyć rąk klientki do parafinarki :P

Patii
18-12-2009, 22:42
kochane przymierzam sie do zakupu parafiniarki :) Ale mam takie pytanie, nigdy nikt mi nie robil takiego zabiegu i nie wiem dokladnie ale nie o to chodzi.. Chodzi o to ile parafiny conajmniej musi znajdowac się w parainiarce?
bo gdzies czytalam ze jak jest ponizej 2,5 kg to sie coś przegrzewa, psuje i reklamacji nie uwzglednia sie...
czy to prawda? ile wy macie parafiny w parafiniarce, i jak dlugo juz robicie te zaniegi :*:))?

Proszę najbardziej o odpowiedź na pytanie o ilośc parafinki ;D:*:*

Gość
18-12-2009, 23:29
podłączam się do pomijacza, tez sie napaliłam na kupno, ale n igdy tego nie robiłam ani sobie ani komus

mam jeszce takie pytanie odnośnie uzupełnien parafiny... widze tu Allegro.pl - aukcje internetowe, bezpieczne zakupy (http://www.allegro.pl/listing/search.php?category=1429&sg=0&string=parafina) 400g i 500g woreczki arafinki- czy tai jeden wkładzik wystarczy czy trzeba dać ich kilka żby wystarczyło na 1 raz??

bestilka007
19-12-2009, 01:18
ja tez sie podlaczam do pytanka :):) i dodatkowo czy parafiniarka do rak i stop to to samo urzadzenie czy lepiej miec 2 osobne :P:P
buziaki :)

asia
19-12-2009, 01:44
o dobre pytanie, dostałam (dostane:) ) parafiniarkę na gwiazdkę (ta pomarańczową), obejrzałam ze wszystkich stron, jest tam min i max, ale wygląda to tak, że jest to min i max do wkładania rąk-wiecie, o jaki poziom sie podniesie, min to tyle parafiny żeby bezpiecznie włożyć rękę/nogę a max to żeby nie przelać z urządzenia, a nie że chodzi o grzałkę.

nie ma na zawnątrz żadnej grzałki, tak jakby była wbudowana w dno, co oznacza że nie musi być tej parafiny nie wiem jak dużo.
proszę o wypowiedź te co stosują:)

takie coś znalazłam na necie:
"Zazwyczaj w takich zestawach jest tyle kostek ile starcza na 1 napełnienie na max i jeszcze troszeczke więcej"

w ogóle z tego co poczytałam, to niektóre robią do kreski, niektóre nie, a wychodzi im 2-4 kostek, najszczęsciej 2-3, czyli ok 1kg-1,5

Patii
19-12-2009, 12:43
Dziękuje Asiu :) Ja jednak proszę o jeszcze więcej wypowiedzi ;*
Jeżeli kupić i stosować to lepiej się wywiedzieć u więcej osób ;))

Asiu ja podejrzewam ze tez na gwiazdke dostane xD:D

Gość
19-12-2009, 12:51
tez mysłam że by DYSKRETNIE (co w moim przypadku oznacza jak najbardziej wprost, jak krowie na rowie) zasugerowac mojemu męzowi żeby mi kupił od choinkę, ale juz wczoraj wykryłam schowane ferrero rocher- prezent na gwiazdke i jestem pewna że na tym się zakonczy- biorąc pod uwagę że przez ostatnie 7 lat nic n ie dostałam na swięta to to jest mega wypaśny *prezęt*


wracając do tematu to ja znalazłam na allegro wczoraj taka 3,4kg PARAFINA zestaw STUDIO parafinowy SUPER CENA (857427755) - Aukcje internetowe Allegro (http://www.allegro.pl/item857427755_3_4kg_parafina_zestaw_studio_parafin owy_super_cena.html#gallery)
tu jest w sumie ponad 3 kilo parafiny, a z przesyła wychodzi 170zł... chyba nie jest źle:D

asia
19-12-2009, 12:58
woszczur my sobie w tym roku kupiliśmy prezenty razem. ale jeszcze jej nie użyłam, stoi zapakowana:) własnie taka jak pokazujesz, tylko 1kg parafiny ale za to 2 pary rękawice i stopki frotte (a kosztują chyba ok 25zł oddzielnie). za 110zł z przesyłaką. ale to też jest fajna oferta!! może by tam zadzwonić i spytać się o to ile parafiny ma wejść?

dziewczyny co mają, napiszcie coś:)

Anna Kosińska
19-12-2009, 13:03
Ta parafinerka jest ok sama ja posiadam
,lepiej dziewczyny zakupic wiecej woreczkow bo te dwie co sa pakowane to za malo lepiej miec 4 i miec spokojna glowe na dluzszy czas
,ale pamietajmy jesli ja uzywamy do dloni nie uzywajmy jej do stop wiec niestety potrzebne sa dwie,zasady higieny,a co do ranek,ran ktore sa na dloniach, nie jest wskazane by przeprowadzac taki zabieg..

Anna Kosińska
19-12-2009, 13:05
woszczur my sobie w tym roku kupiliśmy prezenty razem. ale jeszcze jej nie użyłam, stoi zapakowana:) własnie taka jak pokazujesz, tylko 1kg parafiny ale za to 2 pary rękawice i stopki frotte (a kosztują chyba ok 25zł oddzielnie). za 110zł z przesyłaką. ale to też jest fajna oferta!! może by tam zadzwonić i spytać się o to ile parafiny ma wejść?

dziewczyny co mają, napiszcie coś:)


A co do Nail Design jet to najgorsza marka na naszym polskim rynku jaka mogla sie pojawic,tyczy sie to zarowno produktow jak i kursow,jedynie narzedzia sa jeszcze wzglednie do przyjecia...

Gość
19-12-2009, 13:15
A co do Nail Design jet to najgorsza marka na naszym polskim rynku jaka mogla sie pojawic,tyczy sie to zarowno produktow jak i kursow,jedynie narzedzia sa jeszcze wzglednie do przyjecia...
czyli rozumiem Aniu, że odradzasz konkretnie ten produkt?? bo ja sie na tym nie znam, ale szperłam wczoraj w necie i jest wiele takich samych , pomaranczowych parafiniarek, wyglądaja identycznie, tylko skusiło mnie to ze u nich jest duży komplet (parafiniarka z dwoma woreczkami parafini-tak jak w większości ale oni dają dodatkowo jeszcze 5 woreczków-a ktore i tak trzeba zapłacic- no ale to jest w jednym )

lepiej kupić z innej firmy i dokupić osobno parafinkę??
zamotałam się :/:

---------- Dodano o godzinie 12:15 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 12:12 ----------

no własnie!!

tu jeszcze znalazłam takie coś PARAFINIARKA + 900ml parafiny + 400ml preparaty ! (827785106) - Aukcje internetowe Allegro (http://www.allegro.pl/item827785106_parafiniarka_900ml_parafiny_400ml_pr eparaty.html) z preparatami od razu i jest tu preparat do sciągania masy parafiowej... gdybym takowego płynu nie miała to jak sciągnąc parafinkę z dłoni/stóp ??

Anna Kosińska
19-12-2009, 13:30
nie nie jesli chodzi o narzedzia to jest ok,wiele firm szprzedaje wlasnie ta tradycyjna parafinerke i jest dobra bo sama ja posiadam wiec jest godna polecenia i cena rowniez zachecajaca do kupna..

Gość
19-12-2009, 13:46
ja to lubie sobie pooglądac jak nie mam pewności czy dobre zroumiałam... poszukałam filmików i znalazłam:

zabieg pokazany i opisany od 0:38 min

Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu

Anna Kosińska
19-12-2009, 13:55
Tak do konca dobrze nie jest pokazane zanurzamy nawet od 3 do pieciu razy by zatrzymac wieksze dzialanie ciepla...
do tego calego zabieu super sprawdza sie zamiast kremu nawilzajacego,ampulki z witaminami w zaleznosci od wieku czy to mloda czy dojrzala skora...ktore bez problemu kupisz w sklepach spa czy normalnie w aptece..
i jeszcze taniej Cie to wynosi i tez masz pewnosc zabiegu,po taki zabiegu nie zapomnijmy zrobic masaz ktory jest bardzo waznym elementem po takiej parafinerce..

asia
19-12-2009, 14:13
sama parafiniarka to chyba jest zawsze ta sama, moja parafina jest bez naklejki firmy, z jakimiś kwiatkami wtopionymi czy czymś, potem wam wrzuce fotke

czytałam właśnei tak jak mówisz Aniu od 3 do 5 razy
takie coś znalazłam w necie:

"....Sama w sobie nie ma znaczących właściwości nawilżających, ani odżywczych (nie wnika w skórę), razczej warstwa którą ona tworzy podczas zabiegu ma pozytywny wpływ na skórę/tkankę w połączeniu z odpowiednimi preparatami. Ma dużą pojemność cieplną, przez co długo trzyma ciepło (pamiętamy, że im mniejsza różnica między parafiną a dłońmi, tym wolniej będzie się wychładzać). Dużym plusem parafiny jest to, że nie rozwijają się w niej bakterie, grzyby itd. dlatego nie trzeba jej wylewać po każdym zabiegu, ale wiadomo, że tej parafiny, którą nałożyliśmy już na dłonie, nie wrzucamy z powrotem.
Jak powinien wyglądać zabieg?
-Najpierw oczywiście dezynfekcja dłoni
-wykonujemy peeling
-(opcjonalnie) nakładamy na dłonie ampułkę (moja ulubiona z kawiorem )
-wykonujemy masaż
-nakładamy krem/mleczko pod parafinę
-zanurzamy dłonie w podgrzewaczu z parafiną (spotkałam się z tym, że w salonach babki zanurzały dłonie jeden jedyny raz <śmiech na sali> uważam, że wystarczająca ilość to minimum 5 razy- im więcej warstw, tym dłużej ciepło)
-zawijamy dłonie w folię/wkładamy do woreczków
-zakładamy rękawice (ja dodatkowo zawijam jeszcze w ręcznik)
-trzymamy około 15 min (chociaż w sumie to się trzyma dopóki czuć ciepło)
-zdejmujemy wszystko i wmasowujemy resztę balsamu, który się nie wchłonął. Jeżeli się wchłonął cały, to nakładamy jeszcze kremik.
"

Gość
19-12-2009, 14:23
(...)
takie coś znalazłam w necie: (...)he he.. to samo jest tu http://forum.wzorki.info/manicure-pedicure/375-parafiniarka-zabiegi-parafinowe.html#post6295 ;)

asia
19-12-2009, 14:25
a to przepraszam:/:/ musiałam przeczytać kiedyś wcześniej i już zapomniałam że czytałam..:/

Patii
19-12-2009, 16:09
Ja myślałam kochane tak :
PARAFINIARKA KOMPLETNY ZESTAW PROMOCJA (856692994) - Aukcje internetowe Allegro (http://www.allegro.pl/item856692994_parafiniarka_kompletny_zestaw_promoc ja.html)
taka parafiniareczkę i dodatkowo dokupic :
EVERSHINE PARAFINA KOSMETYCZNA 500g druga gratis (847503724) - Aukcje internetowe Allegro (http://www.allegro.pl/item847503724_evershine_parafina_kosmetyczna_500g_ druga_gratis.html)

albo zamówić tą:
EVERSHINE PARAFINIARKA ZESTAW B0103+2,7kg parafiny (859493104) - Aukcje internetowe Allegro (http://www.allegro.pl/item859493104_evershine_parafiniarka_zestaw_b0103_ 2_7kg_parafiny.html)[/URL]
lub ta:
[URL="http://www.allegro.pl/item859387298_evershine_parafiniarka_b955_1_8kg_pa rafiny.html"]EVERSHINE PARAFINIARKA B955 +1,8kg parafiny (859387298) - Aukcje internetowe Allegro (http://www.allegro.pl/item847503724_evershine_parafina_kosmetyczna_500g_ druga_gratis.html)

i do tego tez ta parafinke co wyżej dawałam..

Co o tym myslicie.. który zestaw poleciłybyście najlepiej? ;>

Gość
19-12-2009, 16:22
w sumie to czy tak czy siak to te parafiny sa podobne a parafiniarki identyczne, tylko róznica w cxenie i ilości parafiny, ja znalazłam jesczze z większą ilością parafiny bo prawie 3,4kg z dostawą to tez wyjdzie 170zł

3,4kg PARAFINA zestaw STUDIO parafinowy SUPER CENA (857427755) - Aukcje internetowe Allegro (http://www.allegro.pl/item857427755_3_4kg_parafina_zestaw_studio_parafin owy_super_cena.html#gallery)

a wszystko wg mie i tak na jedno kopyto... tylko cena różna i firma :)

asia
19-12-2009, 16:55
a parafine chyba w aptece da sie kupic?

w każdym razie jeszcze raz powiele pytanie, czyli Aniu polecasz dać ze 4 kostki, a jak sie da mniej-powiedzmy te 2- spali się coś? czy te 4 wynikają z komfortu?

Anna Kosińska
19-12-2009, 21:30
nie nic sie nie spali a 4 tak jak napisalas nie musisz sie martwic ze za chwile zabraknie...:)

Valia
20-12-2009, 14:49
no właśnie te w aptece parafiny chyba też mogą być, nie?

tusia
20-12-2009, 23:39
Przeczytałam posty z tego tematu i szczerze mówiąc jestem zachwycona parafiniarką i mam chęć ją zakupić.:rolleyes:

Agnieszka Praska
21-12-2009, 10:37
ja wykonuje parafinke w nastepujacy sposob

dezynfekcja rak
peeling
ampulka serum
maska ceramidowa
4 zanurzenia w parafince
20minut w frotkach i sciagam


a po co ten prparat do sciagania to pojecia nie mam:wow: przeciez cala parafinka zostaje na foliowkach^_^


asia w aptece jest patafina, ale plynna:) takiej w kostkach jeszcze nie spotkalam:)

Anna Kosińska
21-12-2009, 10:50
zgadza sie agulusia to co napisalas takiej parafinerki nie dostaniesz w aptece,Ja w kazdym badz razie rowniez nie widzialam..i dobrze przeprowadzasz ten zabieg ale rowniez pamietaj o niedolacznej sprawie czyli masazu bo to bardzo wazna czynnosc..z tym trzymaniem w tych rekawicach jest roznie,czasami nawet po 10 minutach mozna juz sciagnac,u nie ktorych klientek ta parafinka ciagle podtrzymuje cieplo wiec najlepiej tak do 15minut i jest ok...

Agnieszka Praska
21-12-2009, 11:12
o tak masazyk jest najfajniejszy:D
ja trzymam w zaleznosci od ilosci zanurzen w parafiniarce jesli 3-4 to do 15minut jesli 5 to 20 minut bo wtedy bardzo dlugo trzyma cieplo:D

Aniu na jakiej firmie pracujesz, mozesz cos fajnego polecic ??
ja narazie ampulki i maski z norela uzywam

Anna Kosińska
21-12-2009, 11:29
Ja uzywam z Cuucio,spa ritual,magnetic a ampuleczki z apteki wszystkie witaminy w ampulkach i jeszcze dla skory dojrzalej ampulki z kawiorem..

Agnieszka Praska
21-12-2009, 11:34
ja z cuccio uzywam tylko tabletek do manicure:D miodzioo:D

musze sie przejsc do apteki w takim razie bo za ampulki norela place jak za zloto:wow:;)

asia
21-12-2009, 13:36
też tych tabletek używam czasem:)

byłam w aptece i się pytałam, kiedyś były takie w kostkach (sama pamietam:)), ale weszło zarządzenie że nie mogą być sprzedawane preparaty które są używane do receptur farmaceutycznych i ją wycofano ze sprzedaży z tego względu właśnie, że ją używają do wyrobu maści.

Gość
21-12-2009, 13:40
no własnie, a powiedzcie mi drogie dziewczynki ile kosztuja takie ampułki i ile ich tam jest, mój Gamoń i dał się wmanewrować w mój napoleoński plan i jade dzis po parafin iarkę :lol:

:skacze: :skacze: :skacze: :skacze: :skacze: cwana bestyja ze mnie :skacze: :skacze: :skacze: :skacze: :skacze:

Agnieszka Praska
21-12-2009, 13:51
jedna ampulka ok 35-40zl i maska ceramidowa 50-60zl
ja akurat kupuje norela

ale jesli chcemy miec zabiegi dla roznych typow skory to polecam zaopatrzyc sie w maski dla roznych typow i na jednej sie nie skonczy;)

Gość
21-12-2009, 18:13
dobra, ja już swoją przywiozałm, mam do tego rękawiczki, skarpety, fioliowe rękawiczki, pędzel, i taką kratkę, ale nie wiem do czego ona jest.

czy ta kratke wkłada sie na spód i na to parafinę czy jak??

Anna Kosińska
21-12-2009, 18:26
kratka lezy na spodzie dla bezpieczenstwa ,jakby klientka niechcacy dotknela dna...

Gość
21-12-2009, 22:53
o dziękuję Aniu:kwiatek:
no tak włanie podejrzewałam, ale mysłałam nad tym czy się nie topi, ale skoro wypróbowane to już sie zabieram za próbe na sobie

---------- Dodano o godzinie 21:53 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 17:32 ----------

dobra!! ja juz sobie zrobiłam na 1 rękę żeby zobaczyc róznicę... muszę powiedzieć że róznica jest znaczna... nawet przy zastosowaniu peelingu z joanny JOANNA Naturia Pomarańcza 100ml - peeling myjący (834377588) - Aukcje internetowe Allegro (http://www.allegro.pl/item834377588_joanna_naturia_pomarancza_100ml_peel ing_myjacy.html#gallery) i oliwkowej maski z ziaji ZIAJA OLIWKOWA MASKA DO RAK I PAZNOKCI (857969240) - Aukcje internetowe Allegro (http://www.allegro.pl/item857969240_ziaja_oliwkowa_maska_do_rak_i_paznok ci.html#gallery) (kupiłam na próbe zeby sie nauczyć :) )

jesli chodzi o ilośc parafiny to:

są dwa poziomy- min i max

ja włozyłam 2 kostki po 450g i brakuje połowy do minimum.
więc:


aby było minimum trzeba by (tak jak wczesniej pisała Ania) włożyć 4 kostki (ok 2000g=2kg)
aby było max to na oko trzeba włozyć 6 kostek (ok 3kg)

tusia
22-12-2009, 00:13
:slina: muszę ją mieć:]

Agnieszka Praska
22-12-2009, 10:24
woszczur polecam peeling z bielandy ideal skin :D kosztuje ok 50zl, ale jest genialny
jest w puszce 500g(tylko do uzytku profesjonalnego):D

Gość
22-12-2009, 11:30
woszczur polecam peeling z bielandy ideal skin :D kosztuje ok 50zl, ale jest genialny
jest w puszce 500g(tylko do uzytku profesjonalnego):D
Aga jakbyś link mogła podac bo zukam na allegro ale nie wiem który Allegro.pl - aukcje internetowe, bezpieczne zakupy (http://www.allegro.pl/listing/search.php?string=bielenda+peeling&from_showcat=1&category=1429)

ja znalazłam wczoraj kapsułki z wit Ai E i keratyna al tez nie wiem czy się będą nadać KERATYNA DO PAZNOKCI, BRWI I RZĘS 24 PEREŁKI (855000496) - Aukcje internetowe Allegro (http://www.allegro.pl/item855000496_keratyna_do_paznokci_brwi_i_rzes_24_ perelki.html)

Agnieszka Praska
22-12-2009, 11:54
ten i nawet na alegro tanszy:D
BIELENDA PEELING DO DŁONI JEDWAB NOWOSC GRATISY ! (850526112) - Aukcje internetowe Allegro (http://www.allegro.pl/item850526112_bielenda_peeling_do_dloni_jedwab_now osc_gratisy.html)
ma boski zapach cos miedzy kiwi a ananasem:love:

te kapsulki co podalas sie do dloni nie nadaja one sa do paznokci:)

ogolnie do rak moga byc te same ampulki co do twarzy np
BIELENDA MORSKA KURACJA SERUM UJĘDRNIA KAWIOREM (850526181) - Aukcje internetowe Allegro (http://www.allegro.pl/item850526181_bielenda_morska_kuracja_serum_ujedrn ia_kawiorem.html)
BIELENDA SERUM ODMŁADZAJĄCO NAPINAJĄCE FITO-FRU (835661283) - Aukcje internetowe Allegro (http://www.allegro.pl/item835661283_bielenda_serum_odmladzajaco_napinaja ce_fito_fru.html)
PRZECIWSTARZENIOWE SERUM DEBORAH- NAJTANIEJ!!! (859626423) - Aukcje internetowe Allegro (http://www.allegro.pl/item859626423_przeciwstarzeniowe_serum_deborah_naj taniej.html)

dla dojrzalej skory
ANTI-AGE SERUM LIFTINGUJĄCO-NAPRAWCZE -BIELENDA (853859524) - Aukcje internetowe Allegro (http://www.allegro.pl/item853859524_anti_age_serum_liftingujaco_naprawcz e_bielenda.html)


to uwielbiam
ODŻYWCZE SERUM Z KWIATEM LOTOSU PEGGY SAGE (835792744) - Aukcje internetowe Allegro (http://www.allegro.pl/item835792744_odzywcze_serum_z_kwiatem_lotosu_pegg y_sage.html)
Peggy Sage Keratynowa maseczka do rąk 100 ml (838749606) - Aukcje internetowe Allegro (http://www.allegro.pl/item838749606_peggy_sage_keratynowa_maseczka_do_ra k_100_ml.html)
ogolnie polecam kosmetyki z peggy sage
i linie z baobabem i lotosem
MASECZKA ODŻYWCZA Z KWIATEM LOTOSUL PEGGY SAGE (835790136) - Aukcje internetowe Allegro (http://www.allegro.pl/item835790136_maseczka_odzywcza_z_kwiatem_lotosul_ peggy_sage.html)

samaron
22-12-2009, 11:56
Aga jakbyś link mogła podac bo zukam na allegro ale nie wiem który Allegro.pl - aukcje internetowe, bezpieczne zakupy (http://www.allegro.pl/listing/search.php?string=bielenda+peeling&from_showcat=1&category=1429)

ja znalazłam wczoraj kapsułki z wit Ai E i keratyna al tez nie wiem czy się będą nadać KERATYNA DO PAZNOKCI, BRWI I RZĘS 24 PEREŁKI (855000496) - Aukcje internetowe Allegro (http://www.allegro.pl/item855000496_keratyna_do_paznokci_brwi_i_rzes_24_ perelki.html)


Te niebieskie nie mają w składzie keratyny, poszukaj w aptece jest sporo takich ampułek i o wiele tańszych.

Agnieszka Praska
22-12-2009, 12:01
Te niebieskie nie mają w składzie keratyny, poszukaj w aptece jest sporo takich ampułek i o wiele tańszych.


wlasnie teraz zerknelam na sklad, to jest glownie gliceryna z olejkiem rycynowym czyli do bani;)

ogolnie do wszystkich rodzaji dloni szukaj produktow z kolagenem,ceramidami, nnkt, kwasem hialuronowym,wkt,aminokwasami i elastyna:)

samaron
22-12-2009, 12:22
A ja kiedyś dawno temu kupiłam sobie kilka półproduktów do odżywiania włosów i skóry, m.in jedwab, keratynę i kwas hialuronowy, a teraz wysmarowałam tym dłonie (z masażem) stałej klientki-koleżanki , ma bardzo wysuszone dłonie, pękające skórki i kruche paznokcie. Po jednym razie widać było różnicę, wszytsko kupiłam tutaj: MAZIDŁA SKLEP Z PÓŁPRODUKTAMI KOSMETYCZNYMI - Strona główna (http://mazidla.com/)

Agnieszka Praska
22-12-2009, 12:35
niestety stosowanie kwasu hialuronowego bez nosnika mija sie z celem poniewaz nie przenika przez naskorek:) natomias ceramidy rewelacyjnie wchlaniaja sie i odbudowuja cement miedzykomorkowy

dlonie wygladzily sie bo zastosowalas jedwab i podejzewam ze keratyne hydrolizowana;)

natomiast jak pisalam kw.hialuronowy bez nosnika nie przeniknie i trzeba zawiesic go np w oleju lub innym nosniku np krzemian glinowo potasowy

acha dziewczyny do "produkcji"wlasnej roboty mazidel trzeba stosowac emulgatory

samaron
22-12-2009, 12:55
Zawiesiłam w oleju kokosowym :)

Agnieszka Praska
22-12-2009, 12:57
no chyba ze tak:D

widze ze kolezanke po fachu mam:D:yess:

Gość
22-12-2009, 13:09
ooooooo... dzięki dziewvczyny!! jesteście wielkie...
podzi ekowania rozdam jak tylko wrócą :)

Chocolata
22-12-2009, 19:57
Ja Was dopadne na warsztatach i ubije.. narobiłyscie mi smaka na kolejną rzecz i zamist na kurs znow wydam na pierdołki hyyy. W życiu tyle nie wydalam odkad jestem na tym forum:P

Gość
22-12-2009, 20:06
Ja Was dopadne na warsztatach i ubije.. narobiłyscie mi smaka na kolejną rzecz i zamist na kurs znow wydam na pierdołki hyyy. W życiu tyle nie wydalam odkad jestem na tym forum:P
:hahaha:

pierdoły o te twoje pisaki :lol: to porządna rzecz i nie będziesz żałować:skacze:

białaaaa
22-12-2009, 22:51
na pewno nie będzie żałować parafinarka to porządna rzecz:) polecam jak najbardziej

tusia
23-12-2009, 00:34
:hahaha:

pierdoły o te twoje pisaki :lol: to porządna rzecz i nie będziesz żałować:skacze:

buahahaha woszczur:D niemozliwa jestes:] ja też chyba najpierw skompletuje wszelkiego rodzaju sprzet a na koncu wybiore sie na kurs:D

Patii
27-12-2009, 21:34
No dobrze kochane... Juz wiem teraz (woszczurek napisał) ze ok. 2 kg parafiny to minimum... czyli na ile zabiegow to mniej wiecej wystarczy? Zakładając ze zanurzymy dłonie, czy stopy w parafinie 3-4 razy?
Czy jest któraś mniej więcej w stanie mi to powiedzieć;*?
Ktoś kto dłużej już ma parafiniarkę i się zdążył zorientować?:)
Bo ja właśnie zamówiłam:D wiec we wtorek będę miała:)) Tylko teraz pytanie... Na ile zabiegów te 2 kg starczy.. prosze o odpowiedź;*:*:*

tusia
28-12-2009, 00:30
fundusze mam:]teraz szukam parafiniarki:D:rolleyes:

bestilka007
28-12-2009, 19:57
http://www.cosmeticsnails.eu/podgrzewacz-parafinyzestaw-p-17.html (http://www.cosmeticsnails.eu/podgrzewacz-parafinyzestaw-p-17.html)
wlasnie zakupilam jak dojedzie dam znac :):) czy produkt godny polecenia
buziaki kochane i kochany :P

asia
28-12-2009, 20:13
ja powróciłam i jutro robię zabieg chyba:D i zacznę się powoli zaopatrywać w różne mazidła:D

może to glupie pytanie, ale "zawiesić w olejku " znaczy rozmieszać? n8e znam się, zawsze gotowe kosmetyki/ampułki itp kupuję a ta stronka samaron mnie zainteresowała:)

samaron
28-12-2009, 20:27
No wymieszać albo lepiej wlewać stopniowo jedno do drugiego mocno wytrząsając, ogólnie chodzi o to żeby połączyć ze sobą dwie fazy wzajemnie się wykluczające jak olej i woda. Tak jak np. dwufazowe płyny do demakijażu, trzeba najpierw poszarpać, żeby zawiesić jedno w drugim czyli zrobić tzw. emulsję. :)

asia
28-12-2009, 20:31
dziękuję bardzo:) oj chyba poszaleję:D

tusia
28-12-2009, 21:43
Jakie jest Wasze zdanie, że zabiegi parafinowe moga powodować miejscowe odwapnienie kości? Wydaje się niedorzeczne ale pytam:]

Agnieszka Praska
29-12-2009, 10:36
o kosci to nie slyszalam ale o skorze tak:) ale zapytalam babki od kosmetologii i powiedziala ze to bzdura;)
parafine mozna stosowac 2 razy w tygodniu z odpowiednimi maskami i ampulkami zeby zbytnio skory nie odwodnic;)

Patii
30-12-2009, 10:36
kochane ponawiam pytanko :P na ile zabiegów wystarcza te 2-3 kg parafinki?:)

Mi dzisiaj przyjezdza parafinka :D

Gość
30-12-2009, 11:03
biedny pomijacz... jak nikt nie chce odpowiedzieć to ja napisze jakie są moje obliczenia

ja robiłam tylko 2 zabiegi przy 3krotnym moczeniu na prawie 1 kg parafiny (połowe brakowało do wskaźnika minimum)... ubyło ok 2 cm... więcna oko i przeliczając biorąc kilka poprawek relatywistycznych przypuszczam że 1kg wystarczy na ok 8 zabiegów, nie wiem czy sie nie pomyliłam...

asia
30-12-2009, 12:23
bijcie mnie ja nadal nie mam czasu. ale zrobie takie same obliczenia i porownamy:)

Gość
30-12-2009, 19:11
tak przeczytałam ten swoj post z obliczeniami i dla usciślenia tylko podkreślę ze miałam na mysli 8 zabiegów do "wylizania" parafiniarki :)

Patii
30-12-2009, 21:33
Dziekuje Woszczurku :*:*

Ja dostałam właśnie:D wrzuce sobie 1,5 kg parafinki i testuje na chlopaku, na mamie (na stopach:D) i potem na sobie:D:D

a taki maly off : bede robila kurs stylizacji paznokci w Czestochowie:D +zabieg parafinowy xD wliczony w cene:D ajjj sie ciesze :)

__________________________________________________ _____
tak jak moje poprzedniczki... potwierdzam! parafina swietna rzecz!!! :D cala rodzinke obparafinowalam xD babcie, mame i mojego Misia:D ale byli zadowoleni:D
na sobie kiedy indziej:D

nie no bomba ta parafinka:D ajj:D

Kochane ile u was kosztuje zabieg parafinowy?:>?:))

Agnieszka Praska
31-12-2009, 09:26
25zl :D

acha zabieg mozna wykonac przy manicure spa gdzie nie malujemy paznokci:)
nigdy nie wykonujemy po klasycznym z malowaniem paznokci:) bedzie lakier odpryskiwal

u kogo robisz kurs??

Patii
31-12-2009, 16:39
agulusia firma Euro Fashion :)

Bardzo miłe Panie :)
Ale dokladniej napiszę wątek jak zadzwonie po nowym roku i sie o wszystko wypytam to dokladne informacje tutaj umieszczę dla was:D



___________ co do tematu... babcia moja jest zachwycon.. tak ja bolaly kostki na palcach i miedzy tymi palcami (chyba reumatyzm, ja tam nie wiem) i powiedziala ze jest jej duzo lepiej! :)
Podoba mi sie ta parafiniarka:D :))

Aniahk
02-01-2010, 17:17
z mą wrodzoną ciekawością czytałam czytałam dość duuuużo o parafinie i zabiegach parafinowych, po tym jak koleżanka zrobiła mi taką odnowę moich pokaleczonych dłoni i szczerze - goroąco polecam !!!!!!!!! w zimie mam tak rączki strzaskane, że co przyjde z dworu łapki wymyje, cała skóra mi pęka i krewka leci, a po parafinie spokój :skacze: długo nie myśląc zamówiłam sobie podstawowy zestawik na allego :) parafiniarke już mam w domku :D i koniec z pokaleczonymi rączkami :)
dzięki dziewczyny za ten temacik ad. parafiniarki :)

Anna Kosińska
03-01-2010, 02:35
o kosci to nie slyszalam ale o skorze tak:) ale zapytalam babki od kosmetologii i powiedziala ze to bzdura;)
parafine mozna stosowac 2 razy w tygodniu z odpowiednimi maskami i ampulkami zeby zbytnio skory nie odwodnic;)

Agulusia zbyt czeste uzywanie parafiny nie jest zbytnio wskazane poniewaz dlonie bardzo sie wtedy przesuszaja nawet przy uzywaniu ampulek i innych magicznych specyfikow,slysze o czyms takim po raz pierwszy,zima rozumiem czesciej poniewaz dlonie sa bardziej przesuszone ale nie dwa razy w tygoniu 2 albo 3 razy na miesiac to ok ale nie wiecej..
a kg parafiny wystarczy na okolo 10zabiegow dlatego warto dokupic jej wiecej tak jak juz wczesniej o tym pisalam..


25zl :D

acha zabieg mozna wykonac przy manicure spa gdzie nie malujemy paznokci:)
nigdy nie wykonujemy po klasycznym z malowaniem paznokci:) bedzie lakier odpryskiwal

u kogo robisz kurs??

Ceny ksztaltuja sie roznie za zabieg od 20 do 60zl
swietnie wyglada ten zabieg gdy laczymy go z jakas usluga,bardziej kuszaco wyglada to dla klientki
i Ja po zrobienu parafiny rowniez maluje paznokcie i nic nie odpryskuje tylko oczywiscie po wczesniejszym dwukrotnym odtluszczeniu paznokci

Agnieszka Praska
03-01-2010, 11:36
napisalam zdanie pani kosmetolog z ktora mam wyklady, i rowniez czytalam ze mozna robic max 2 razy w tygodniu i tylko wtedy gdy skora tego wymaga a nie bo ktos ma takie widzi mi sie.

co do kolejnosci wykonywania zabiegu to my "firmowek" nie robimy na kosmetologi tylko lecimy programem nauczania:) i nas na zajeciach mowia ze jesli juz jest potrzeba to parafine i wszystkie maski czy gipsowe czy woskowe wykonujemy na samym konczy zabiegu czyli przy manicure juz po malowaniu;)
moze poszczegolne firmy maja po swojemu ulozony program ale tak powinna wygladac kolejnosc zabiegu po"szkolnemu":)

Patii
04-01-2010, 00:19
kochane a czy parafinke mozna zrobic po wykonaniu tipsow np 1-2 dni po? nie odpryśnie nic ani pod wpływem ciepla nie podejdzie powietrze?:>:*

Agnieszka Praska
04-01-2010, 08:54
spokojnie mozna:D

Gość
04-01-2010, 11:57
kochane a czy parafinke mozna zrobic po wykonaniu tipsow np 1-2 dni po? nie odpryśnie nic ani pod wpływem ciepla nie podejdzie powietrze?:>:*
ja zrobiłam dziewczynie paznokcie żelowe i zaraz po tym parafinke i nic sie nie stało. alez była zadowolona :rolleyes:

wydaje mi się że jeslibyłoby na odwrót: najpierw parafin a poetm żelki to mogłyby sie pojawić jakieś zapowietrzon ka... chociaż?? przy dobrym odtłuszczeniu może nic by sie nie stało.

w kazdy m razie ja wolałam po żelach :)

Agnieszka Praska
04-01-2010, 13:06
przed nie powinno sie robic z tego wzgledy ze po parafince i substancjach czynnych zawartych w ampulkach i maskach paznokcie sa rozpulchnione z tego wzgledy tez nie powinno sie przed zabiegiem malowac pazurkow:) i nawet potrojne odtluszczenie moze nie pomoc
tyle wiem z wykladow;)

samaron
04-01-2010, 13:35
Ja myślę, że lepiej po stylizacji, bo przecież nie po to nakłada się te wszystkie super odmładzające eliksiry, żeby to potem zmazać spirytusem. :)

bestilka007
04-01-2010, 15:07
jejuuuuuuuuuuuu :)to jest super:P parafiniarka wlasnie przyszla i powiem wam ze naprawde polecam :)ja mam różana z platkami roz wlasnie na jednej lapce sobie zrobilam i poprostu jest mi tak bosko ze szok :):)
ps. tak sobie pomyslalam ze mozna cos dodac wlasnie do tej parafinki jakies suszone platki albo cos czyraczej nie bardzo? moja juz z tymi platkami byla :):)
buziakiii :*:*

asia
04-01-2010, 17:46
moja ma suszpone płatki. no i nadal nie miałam na nią czasu, a teraz czytam i chyba pazury najpierw zrobię a potem parafiniarkę..:)

bestilka007
08-01-2010, 12:37
ja tez tak robie najpierw pazury potem parafinka i jest git :):)

afterglow
08-01-2010, 13:55
no ja wlasnie jestem po kursie z manicure SPA :D i tez mialam stycznosc z parafiniarka, ktora juz zamowilam ;) oczywiscie dodatkiem przed parafinką jest zabieg przy uzyciuu "brzoskwiniowych dłoni" pachna genialnie i sa przecudne pod wzgledem masy i konsystencji.juz nie moge sie doczekac, kiedy moje klientki beda mi odplywac ;p ehehe

luska102
08-01-2010, 20:29
Jade na targi i napewno zakupie sobie parafinke.
Mam nadzieje ze te ampulki i maski dostane tez na targach.

Obczytalam caly temat i mysle ze juz wiem o ci chodzi.

Wielkie dzieki dzewczyny!!!!:)

asia
08-01-2010, 21:59
wiesz co nie wiem czy ci sie bedzie opłacać, bo na targach parafiniarka którą kupiłam za 120zł z przesyłką kosztowała 260 czy 280..

anecia22
09-01-2010, 14:15
Cześć dziewczyny:) mam takie pytanie a zarazem problem bo mając zaledwie 22 lata stylistka paznokci powiedziała mi, że mam strasznie sztywne palce i że powinnam sobie kupić glukozaminę na stawy żeby poprawiła ich kondycję itd. bo jeśli nie podejmę jakiś kroków w tej sprawie to mając 50 lat to ja nawet szklanki nie utrzymam:( no i właśnie pytałam w aptece o ten lek ale trzeba zażywać go min. 3 miesiące a dalej to nie wiem ale nie chciałabym już w tak młodym wieku faszerować się tabletkami tym bardziej że nie wiem czy nie musiałabym tego zażywać do końca życia Broń Boże, i dlatego też chciałam zapytac czy gdybym zdecydowała się na zabiegi parafinowe na dłonie to czy one poprawią kondycję moich stawów tak aby powstrzymać się w najbliższym czasie od zażywania leków na stawy. Proszę o szczerą odpowiedź i z góry dziękuję za każda informację:) pozdrawiam

samaron
09-01-2010, 14:23
Cześć dziewczyny:) mam takie pytanie a zarazem problem bo mając zaledwie 22 lata stylistka paznokci powiedziała mi, że mam strasznie sztywne palce i że powinnam sobie kupić glukozaminę na stawy żeby poprawiła ich kondycję itd. bo jeśli nie podejmę jakiś kroków w tej sprawie to mając 50 lat to ja nawet szklanki nie utrzymam:( no i właśnie pytałam w aptece o ten lek ale trzeba zażywać go min. 3 miesiące a dalej to nie wiem ale nie chciałabym już w tak młodym wieku faszerować się tabletkami tym bardziej że nie wiem czy nie musiałabym tego zażywać do końca życia Broń Boże, i dlatego też chciałam zapytac czy gdybym zdecydowała się na zabiegi parafinowe na dłonie to czy one poprawią kondycję moich stawów tak aby powstrzymać się w najbliższym czasie od zażywania leków na stawy. Proszę o szczerą odpowiedź i z góry dziękuję za każda informację:) pozdrawiam

Ja polecam wizytę u lekarza i wykonanie pełnych badań, jeśli coś Ci dolega, to parafina tego nie wyleczy, najwyżej złagodzi dolegliwości.
Należy znaleźć przyczynę sztywnienia stawów i podjąć odpowiednie leczenie.

Elizabeth76
09-01-2010, 14:25
Cześć dziewczyny:) mam takie pytanie a zarazem problem bo mając zaledwie 22 lata stylistka paznokci powiedziała mi, że mam strasznie sztywne palce i że powinnam sobie kupić glukozaminę na stawy żeby poprawiła ich kondycję itd. bo jeśli nie podejmę jakiś kroków w tej sprawie to mając 50 lat to ja nawet szklanki nie utrzymam:( no i właśnie pytałam w aptece o ten lek ale trzeba zażywać go min. 3 miesiące a dalej to nie wiem ale nie chciałabym już w tak młodym wieku faszerować się tabletkami tym bardziej że nie wiem czy nie musiałabym tego zażywać do końca życia Broń Boże, i dlatego też chciałam zapytac czy gdybym zdecydowała się na zabiegi parafinowe na dłonie to czy one poprawią kondycję moich stawów tak aby powstrzymać się w najbliższym czasie od zażywania leków na stawy. Proszę o szczerą odpowiedź i z góry dziękuję za każda informację:) pozdrawiam

Mysle że powinnas pojść z tym problemem do lekarza zeby to on ocenił twoje schorzenie i zeby to on podjął decyzję o tym co dla ciebie w tym przypadku będzie nalepsze
POWODZENIA

anecia22
09-01-2010, 19:10
Dzięki wielkie za odpowiedź i radę, pewnie tak zrobię i wybiorę się do lekarza aby ocenił co i jak.

anikol
10-01-2010, 17:17
aneciu ja lekarzem nie jestem ale może masz zwyrodnienie stawów co jest spowodowane pogarszaniem się stanem twojej chrząstki. A chrząstkę odbudowuje właśnie GLUKOZAMINA.
Musisz niezwłocznie wybrać się do lekarza. Glukozamina jest naturalnym składnikiem niezbędnym organizmowi tak jak wit A czy E a jej brak powoduje zwyrodnienia.
Wiem coś na temat glukozaminy bo mój pies musi ją przyjmować,więc o glukozaminie snaczytałam się że hoho.

Elizabeth76
10-01-2010, 22:04
Pedicure z kąpielą parafinową i nawilżeniem

przebieg zabiegu krok po kroku

1)przygotowujemy stanowisko pracy oraz stopy klientki do namoczenia
2)po wymoczeniu stóp nanosimy preparat do zmiękczania skórek,za pomocą radełka odsuwamy je i wycinamy
3)za pomoca pilnika nadajemy kształt paznokciom na kwadrat oraz przy pomocy polerki polerujemy płytkę
4)przy pomocy tarki do pedicure scieramy zrogowaciały naskórek z pięty
5)za pomocą peelingu wyrównujemy naskorek stopy oraz obficie nakładamy krem do stóp
6)po nałozeniu kremu wkładamy stopy do ciepłej parafiny, zawijamy stopy w folię i wkładamy w skarpetę frote na okoła 20 minut
7)po upływie 20 minut ściągamy skarpete, folię i parafinę ze stopy oraz wykonujemy delikatny masaą
8)przecieramy paznokcie zmywaczem i malujemy na delikatny kolor ;)

asia
10-01-2010, 22:57
ja tylko pazurki opiłowuję wcześniej:) i po wymoczeniu już nei używam preparatu do skórek:)

Agnieszka Praska
11-01-2010, 08:45
6)po nałozeniu kremu wkładamy stopy do ciepłej parafiny, zawijamy stopy w folię i wkładamy w skarpetę frote na okoła 20 minut



:o
nigdy nie wkladamy stop do miski parafinowej:huh: na stopy parafine naklada sie pedzlem(po to sa dodawane do zestawow)

Elizabeth76
11-01-2010, 10:23
:o
nigdy nie wkladamy stop do miski parafinowej:huh: na stopy parafine naklada sie pedzlem(po to sa dodawane do zestawow)

tak pedicure wykonuje dyplomowany stylista paznokci

Gość
11-01-2010, 11:55
:o
nigdy nie wkladamy stop do miski parafinowej:huh: na stopy parafine naklada sie pedzlem(po to sa dodawane do zestawow)
po części się zgadzam, ALE



jesli mam 2 parafiniarki, jedną do rąk a drugą do stóp to mozna wkładać stopy
jeśli mamy 1 jedną i używamy ją i do stóp i do dłoni wtedy nakładamy parafinę pędzlem

ps. jesli sa jakiekolwiek przesłanki o chorobie stóp, skóra wygląda nie tak jak powinna wtedy wysyłamy klintke do lekarza:)

dzidzia
11-01-2010, 12:02
hmmmm dla mnie wlozyc stope do parafiniarki kojarzy sie z bolem.... przeciez to jest gorace , no moze nie az tak ale ja skore stop mam bardzo wrazliwa wiec chyba woalabym na stopki pedzeluszkiem nakladac parafine ... i druga sprawa,moim zdaniem , na poczatku chorooby na stopach moze nie widac ,wiec obawialabym sie wlozyc nogi gdzies gdzie juz kilkadziesiat osob maczalo swoje syrki...

Gość
11-01-2010, 12:16
(...)na poczatku chorooby na stopach moze nie widac...
no niby tak, ale skóry dłoni dotyczy to tak samo, na [pczatku nie widać , dopiero wychodzi po jakims czasie a jednak ręcę moczy kazdy:D

dzidzia
11-01-2010, 12:21
hehe tak tak ale wiesz jak dla mnie rece a nogi to hmmm... stopy klientki juz bez rekawiczki nie dotkne haha

Agnieszka Praska
11-01-2010, 12:29
tak pedicure wykonuje dyplomowany stylista paznokci

rany boskie od takiego "dyplomowanego" stylisty to bym wiala w podskokach jak by kazal mi gire do parafiniarki wsadzic:o jak sobie tylko pomysle ile girow tam bylo przedemna to az mnie ciagnie na zyganie:nie_powiem:
rece to rece a giry to giry:huh: bleeeeeee


nawet jak mamy 2 parafinieaki to syrow sie tam wkladac nie powinno:huh: boze jakbym tak na zajeciach w szkole zrobila to bym z wykladu z hukiem wyleciala

Elizabeth76
11-01-2010, 13:20
każdy ma swoje zdanie ;)
a moze u tego stylisty panuja inne zasady : moze jak u niego robi pedicure to się całą stopę zanurza w misce parafinowej i nie czeka to samo dla następnej osoby tylko jest parafina wylewana , a parafiniarka dezynfekowana. A co do temperatury parafiny to pewnie w gorącą odrazu sie stopy nie zanurza pewnie temp.najpierw się sprawdza :)

asia
11-01-2010, 13:26
a ja uwazam że ręcę od stóp niewiele się różnią,tzn tu i tu może być choroba, także obstawiam pędzel do wszystkiego:)

aniw88
11-01-2010, 22:06
Parafinka mmm super sprawa ostatnio uczyliśmy sie wykonywania tego zabiegu w szkole.
Hmm no tak nie pochwliłam się, że zaczęłam szkołe kosmetyczną ^_^
Ale ogólnie mówiąc to super, rączki są po takim zabiegu mięciutkie i takie delkatne :)

bestilka007
11-01-2010, 22:17
moze sie przyda :):)
ja u siebie cos takiego mam :)




Zabiegi parafinowe na dłonie i stopy !!



Zabieg parafinowy to idealne rozwiązanie dla popękanej, przesuszonej i zniszczonej skóry dłoni i stóp. Regeneruje skórę jak i paznokcie. Skóra po zastosowaniu parafiny staje się idealnie gładka i miękka. Efekt zabiegu utrzymuje się do kilku dni. Polecana jest przede wszystkim w porze chłodnej (jesienno-zimowej), ze względu na swoje mocno rozgrzewające działanie.
Parafina wzmacnia rozdwajające się paznokcie i przywraca skórze ładny wygląd również po stylizacji paznokci. Poprawia krążenie i wpływa leczniczo na kości i stawy. Zabieg ma działanie głęboko nawilżające dzięki zastosowaniu produktów pielęgnacyjnych. Rozjaśnia przebarwienia a nawet opóźnia procesy starzenia się skóry.

Wskazaniem do zabiegu jest szorstka, przesuszona skóra, utrata elastyczności, plamy pigmentacyjne, dłonie po odmrożeniach, podrażnienia spowodowane warunkami atmosferycznymi i detergentami.
Zabiegu parafinowego nie stosuje się u osób chorych na osteoporozę.

Zabieg stosować w przypadku bardzo suchej skóry 2 razy w tygodniu przez okres 3 tygodni, a jeśli skóra nie jest bardzo sucha to wtedy wystarczy raz w tygodniu.



Tel.



Koszt zabiegu 20zł przy jednorazowej wizycie co trzecia wizyta 15 zł

luska102
21-01-2010, 20:13
Mi sie napewno sprzyda.

Dzieki!!!!

---------- Dodano o godzinie 19:13 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 08:41 ----------

No tak lepej jak sie nie moczy raczek i nozek
tylko nie wiem jak nakladac tym pedzlem ta parafinke.
Moze poda ktoras jakas istrukcje(nie kpie z tego pedzla).
A mze jakis filmik macie jak ja nakladc.?

Proszeee

kupilam parafiniarke ale ani kabla do pradu nie mialam w kartonie ani pedzla.:(

Z kablem jakos sobie poradze bo moj facet ma taki od drukarki ale

jaki PEDZEL mam kupic?

Poradzcie prosze. Napewno macie pedzle i napiszcie jaki mam kupic. :)

samaron
28-01-2010, 17:51
Tu jest taki np:

(http://www.allepaznokcie.pl/public/img/produkty/526/d/1.jpg)

luska102
28-01-2010, 17:58
O dzieki wielkie ale z jakiego wlosa jest???

paulina_ooo11
28-01-2010, 17:58
i rzeczywiscie to jest taki dobry zabieg na przesuszone dlonie? zastanawiam sie nad kupnem tego zestawu, może to dobry pomysl na dodatek do pazurkow:)

luska102
28-01-2010, 18:00
ja osobiscie dopiero kupilam i chce wyprobowac.

Ale przeczytaj temat to sie przekonasz ze dziewczyny sa zachwycone.

samaron
28-01-2010, 18:06
O dzieki wielkie ale z jakiego wlosa jest???

Wygląda na zwykły nylonowy
ACTIV - (http://www.activeshop.com.pl/pedzel-parafiny-p-353.html)

i jeszcze takie:
DUSY * Pędzelek szeroki do nakładnia parafiny (http://www.pro-sprzet.pl/index.php?a=opis&k=81&id=2174)
DUSY * Pędzelek średniej szerokości do nakładnia parafiny (http://www.pro-sprzet.pl/index.php?a=opis&k=81&id=2173)

luska102
28-01-2010, 18:08
A gdzie moge taki dostac??? Tam gdzie farby???

samaron
28-01-2010, 18:12
W poprzednim moim poście masz przykładowe linki,
w plastycznym pewnie też są :)

libres
29-01-2010, 15:53
Ja właśnie wypróbowałam moją parafiniarkę, którą niedawno kupiłam.
Naprawdę rewelacja. Po jednym zabiegu skóra jest sprężysta i niesamowicie gładka.

luska102
31-01-2010, 12:06
Ja tez juz wybrobowalam na kolezance.
Jest zachwycona
Raczki jak pupcia niemowlaczka.

vmajkav
31-01-2010, 22:23
Parafinka mmm super sprawa ostatnio uczyliśmy sie wykonywania tego zabiegu w szkole.
Hmm no tak nie pochwliłam się, że zaczęłam szkołe kosmetyczną ^_^
Ale ogólnie mówiąc to super, rączki są po takim zabiegu mięciutkie i takie delkatne :)


Szkołę pogimnazjalną czy policealną? Też mam zamiar iść w tym kierunku po maturze :)

---------- Dodano o godzinie 21:23 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 21:20 ----------

A powiedzcie lepiej stosować przed czy po nalozeniu tipsow- tzn. zrobieniu paznokci?

natka_23
01-02-2010, 14:17
Szkołę pogimnazjalną czy policealną? Też mam zamiar iść w tym kierunku po maturze :)

---------- Dodano o godzinie 21:23 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 21:20 ----------

A powiedzcie lepiej stosować przed czy po nalozeniu tipsow- tzn. zrobieniu paznokci?


po stylizacji sie powinno bo płytka będzie tłusta, chyba ze parafinowanie dzień wcześniej wykonasz to mozna po:)

białaaaa
02-02-2010, 20:07
Ja również robię po zrobieniu pazurków :)

anikol
10-02-2010, 12:40
Dziewczyny czy możecie mi powiedzieć jakiego peelingu i kremu czy tez maski używacie pod parafinę??
Kupuje dziś parafiniarkę ale ta na parafinę w sprey'u bo mnie zamęczają wszystkie moje baby i nie mam wyjścia. I teraz jaki peeling kupić?? Jaki krem pod parafinę?? Jakie produkty polecacie?? :wstydek:
PS: tylko proszę mnie ceną nie powalić :huh:

---------- Dodano o godzinie 11:40 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 11:38 ----------

Natka Ty z Zielonej też :skacze:

asia
10-02-2010, 12:46
proponuje postawić na jedną firmę, ja sie do tołpy przymierzam. w saloniku miałam ziaje jeżeli chodzi o wszystkie kremy (cały zestaw), a tak w domku dla siebie to różnie, co mi pod rękę wpadnie.

Agnieszka Praska
11-02-2010, 09:20
aniu najlepszy peeling jaki mialam do tej pory to ten, pracujemy na nim w szkole rowniez
www.sklep.cosmetic.pl -> Bielenda - Peeling do dłoni 500g - sklep kosmetyczny - kosmetyki profesjonalne (http://www.sklep.cosmetic.pl/szczegoly/704/bielenda__peeling_do_dloni_500g)_

daje maske ceramidowa z norela
a ampulki takie i takie zaleznie od potrzeb
"Monimar" - Gorączka Złota Ampułka nawilż.odmładz do ciała 4x8ml (http://sklep.monimar.pl/p955/Goraczka_Zlota_Ampulka_nawilz.odmladz_do_ciala_4x8 ml)

"Monimar" - Morska kuracja - serum ujędrniające z kawiiorem 4x8ml (http://sklep.monimar.pl/p949/Morska_kuracja_-_serum_ujedrniajace_z_kawiiorem_4x8ml)

do tego parafinka i dlonie zupelnie inne:skacze:

asia
11-02-2010, 14:30
a ja na bielende mam uczulenie;( na nic nie mam, ale po bielendzie kiedyś wyskoczyły mi okropne krostki i już nic z tej firmy nie kupuje

bestilka007
12-02-2010, 01:59
a ja na bielende mam uczulenie;( na nic nie mam, ale po bielendzie kiedyś wyskoczyły mi okropne krostki i już nic z tej firmy nie kupuje
ale po peelingu???
ja ma wlasnei z bielandy cukrowy i jest poprostu z******y w h....:D:D ze tak brzydko sie wyraze :*:* ale innego okreslenia na niego nie mam bo jest tak swietny.. jak dla mnie oczywiscie bo rozne skory i gusta i rozne potrzeby
:*:*

asia
12-02-2010, 02:03
miałam po toniku i po balsamie. ale zupełnei nei jestem uczuleniowcem więc nie wiem na co :(

bestilka007
12-02-2010, 02:05
hmmmmm ja tonikow nie uzywam bo sa na bazie alkoholu ... i zaraz czerwona i piecze .. moze masz to samo :)
w balsamach tez zazwyczaj daja alkohol w malych ilosciach zwlaszcz w tych wodnistych, jaki mgielkach :):)

malwa
17-02-2010, 11:37
Cześć dziewczyny!
na forum jestem nowa, ale w kosmetyce zakochana jestem od lat :love:
Jakiś już czas robię zabiegi dłoni - peeling, maseczka, krem ale bez parafiny
ostatnio kupiłam serię z Bielendy i jest po prostu fantastyczna :good:
Kosmetyki Profesjonalne Szczecin Hurtownia Kosmetyki Profesjonalnej Szczecin Hurtownia Kosmetyczna Szczecin Bielenda Peggy Sage Sun Flower (http://www.sklep.kosmetyki.szczecin.pl/produkt-319.html)
teraz kupiłam parafiniarkę i chciałam się dowiedzieć czy mogę pod parafinę używać maski algowej - czy ma to sens????

natka_23
17-02-2010, 13:39
Dziewczyny czy możecie mi powiedzieć jakiego peelingu i kremu czy tez maski używacie pod parafinę??
Kupuje dziś parafiniarkę ale ta na parafinę w sprey'u bo mnie zamęczają wszystkie moje baby i nie mam wyjścia. I teraz jaki peeling kupić?? Jaki krem pod parafinę?? Jakie produkty polecacie?? :wstydek:
PS: tylko proszę mnie ceną nie powalić :huh:

---------- Dodano o godzinie 11:40 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 11:38 ----------

Natka Ty z Zielonej też :skacze:


Ty tez z zielonej?:D

kobietazpazurem
20-02-2010, 10:46
ja planuje kupic jakoś na czasie parafiniarkę tylkopowiedzcie mi dziewczyny jaka parafina jest najladniej pachnaca itp:?

asia
22-02-2010, 00:42
to już chyba zależy jaki zapach lubisz, ja mam tą standardową pomarańczową i bardzo ładnie pachnie

PAZURKOMANIA
23-02-2010, 00:08
ja tez mam standardowo pomaranczowa mi odpowada....wąchałam kiedys morska,ale wg mnie pachnie jak kostka do wc:P różana...ta to juz wogóle masakra..:D

asia
23-02-2010, 00:16
no tak ja też tych morskich i lesnych nie trawie-tzn kibel. a czesto cytrynowa tez pachnie kiblem (w moim mniemaniu:D )

malwa
23-02-2010, 10:56
Moim zdaniem najfajniejsza jest czekoladowa z Maystara
jak się ją robi, to w całym pomieszczeniu pięknie pachnie gorącą czekoladką :) mniammmm :skacze:

asia
23-02-2010, 14:24
czekoladowa :slina::slina::slina::slina::slina::slina::slina:: slina::slina::slina:
podaj stronkę prosze:D

kobietazpazurem
23-02-2010, 18:42
czyli tylko pomaranczowa wchodzi w grę :)

Gość
23-02-2010, 21:48
ja sobie zmieszałam pomarańcze z truskawką i uważam ze takie "swoje" mixy są najlepsze

ale niestety parafiniarka fajna rzecz ale ja sie swojej pozbywam bo nie "zarabia" na siebie a ja wiecznie sobie i eściowej robić parafiny nie mam zamiaru. moze komus lepiej z nią pojdzie :)

WIOLA1
23-02-2010, 22:09
Ja tez mam, ale niestety brak klijentek na parafine!!!!!!!!!!!!!!

kobietazpazurem
25-02-2010, 15:20
boto chociaż wiem już jaką parafinkę kupować :)

gattina
14-03-2010, 15:05
Skan z gazety:

dzoana
14-03-2010, 21:33
dziewczyny a zabieg parafinowy robicie przed zrobieniem pazurków czy już po?

asia
14-03-2010, 21:40
dzoana dziewczyny chyba strone wcześniej pisały, większość robi po, ale niektóre przed:)

dzoana
15-03-2010, 14:08
sorki za zamieszanie :D

Chanti25
15-03-2010, 14:20
!!! UWAGA !!!
Dziewczyny nie kupujcie tej fioletowej parafiniarki!!! Jest beznadziejna tzn. czas oczekiwania , aby parafina się rozpuściła jest jakieś dwie godziny :( przy ustawieniu na maksa oczywiście. Skusiłam się na nią bo ładnie wyglądała i kolorystycznie pasuje mi do salonu... ale poza tym kompletna porażka!!!!

Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu

asia
15-03-2010, 14:21
a jaką ma moc? bo w tej pomarańczowej tez nei jest tak że roztapia się ekspresowo

Chanti25
15-03-2010, 14:23
Muszę sprawdzić jak będę w salonie :/

delyszys
15-03-2010, 14:49
ja sobie kupilam kilka lat temu zestaw i jestem zadowolna bo mam manie jak chodzi o suche dłonie zabieg jest prosty i bardzo przyjemny doskonale wychodzi tez na stopach :] ja mam ta pomaranczowa i rozgrzewa sie ok 30 min NIE robcie zabiegu przed manicure czy tipsami poniewaz wtedy tak natluscicie plytke ze nic nie bedzie sie na niej trzymalo !!!

Chanti25
15-03-2010, 14:52
Tak właśnie słyszałam , że pomarańczowa rozgrzewa się w 30min :D a ja mówię o tej fioletowej-broń Cię Panie Boże ;) nikomu nie polecam :(

kobietazpazurem
15-03-2010, 19:23
Ja zakupiłam i średnio mi się nagrzewa jakieś 40 minut. Może po prostu nie miałaś mocy dobrze ustawionej ?

asia
15-03-2010, 19:34
30? ee dłużej. w każdym razie nastawiam na ten drugi program

kobietazpazurem
21-03-2010, 19:59
Teraz to kurcze na wszystko trzeba uważać..

Zuuzaneczka
21-03-2010, 20:43
A powiedzcie dziewczyny tak szczerze czy w ogóle opłaca się kupować parafiniarkę? Noszę się od dłuższego czasu z chęcią zakupu ale nie jestem przekonana... Przeczytałam już, że skarżycie się na brak chętnych na parafinę :/ czy ona w ogóle coś daje? Moja mama ma problem z pękającą, twardą, suchą skórą na rękach, zwłaszcza na opuszkach palców i w okolicach skórek, czy parafina może jej pomóc?

asia
21-03-2010, 22:03
cały zabieg pomoże. ale jeśli kupujesz dla czystego zarobku to sie nie opłaca raczej, raczej bym brała jako ekstra dodatkowa usługa

---------- Dodano o godzinie 21:03 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 21:01 ----------

do zabiegu dla mamy dokup jakieś ampułki lub kremik przed parafinę

Zuuzaneczka
22-03-2010, 01:05
Dzięki! :kwiatek:

natka_23
22-03-2010, 08:50
!!! UWAGA !!!
Dziewczyny nie kupujcie tej fioletowej parafiniarki!!! Jest beznadziejna tzn. czas oczekiwania , aby parafina się rozpuściła jest jakieś dwie godziny :( przy ustawieniu na maksa oczywiście. Skusiłam się na nią bo ładnie wyglądała i kolorystycznie pasuje mi do salonu... ale poza tym kompletna porażka!!!!

Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu


a jakiej firmy masz parafiniarkę?
ja w pomarańczowej jak miałam bardzo dużo parafiny to też musiałam czekac ok 2 h żeby sie rozgrzalo.

Agnieszka Praska
22-03-2010, 09:37
ja mam pomaranczowa i na godzine ustawiam przelacznik na HI a pozniej na LO i sobie tylko dogrzewa co jakis czas, po 1,5h mam rozpuszczona cala parafine a jest jej duzo bo do kreski max

kobietazpazurem
22-03-2010, 10:15
a powiedzcie na ile zabiegów starcza Wam jedno opakowanie parafiny ?

dzoana
22-03-2010, 10:27
dziewczyny a co myślicie o tym.. na razie nie stac mnie na parafiniarke i jakbym sobie parafine podgrzała w garnku jak to ktos kiedys pisał i tak zrobiła klientce? (robię pazurki w domu)

---------- Dodano o godzinie 09:27 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 09:25 ----------

kobietko ja slyszała, ze 1 kg starcza na 15 zabiegów.. ;)

Agnieszka Praska
22-03-2010, 10:46
dzoanko jest parafina ktora mozna nakladac na zimno:) z garnkiem bym nie kombinowala dlatego ze bardzo latwo o popazenie , tak abstrah-u-j-a-c od tematu moja kolezanka wylala kiedys na siebie wosk ze znicza popazona ma calo noge i blizny nie do usuniecia:(
pozatym parafina jest latwopalna


wypipalo mnie:skacze:

Chanti25
22-03-2010, 11:29
Już wiem czemu moja parafiniarka jest do d...y :( Ma moc tylko 85W!!!!! Kurcze taka jestem zła :zly: na siebie , że nie zwróciłam uwagi na to przy zakupie... No cóż moja się nagrzewa 60min jak dam na maksa pokrętło ;( Już mam teraz nauczkę, żeby zwracać uwagę nie tylko na wygląd ale i na parametry :glupek:

natka_23
22-03-2010, 12:54
firma firmie nie rowna czasami takie badziewie sprzedaja o takim samym wygladzie co orginal ze szok

samaron
22-03-2010, 13:24
pozatym parafina jest latwopalna

Sama parafina palna nie jest, tylko jej opary:D

Ale wracając do garnka, moim zdaniem to mało profesjonalne,
lepiej kupić taką w sprayu, na zimno, albo krem z parafiną (np bielendy)
wsmarować ampułkę, na to krem z parafiną, rękawiczki i pod kocyk na 15-20 minut, potem masaż dłoni
i na pewno klientka będzie zadowolona.

PS. sama tak robiłam:D

Agnieszka Praska
22-03-2010, 14:24
Depileve ma parafine na zimno
Beauty Line - Centrum Zaopatrzenia Kosmetycznego (http://www.beautyline.pl/index.php?page=pokaz_produkt&id_produktu=372)

asia
22-03-2010, 14:57
w aptekach są też takie preparaty parafinowe fajne.

chanti:( kurcze to szkoda, te pomarańczowe maja zwykle 250 bodajże

kobietazpazurem
22-03-2010, 19:20
a ta na zimno nie będzie gorzej działała niż ta na ciepło?

dzoana
22-03-2010, 20:39
Sami a jaką ampułkę wsmaruwujesz?

samaron
22-03-2010, 21:44
Sami a jaką ampułkę wsmaruwujesz?
Witaminę A+E i mam jeszcze takie niby z koenzymem Q10 ale to ściema, bo ani trochę żółte nie są :D
A teraz w rossmanie są takie szklane z aloesem , nawilżające, bardzo profesjonalnie wyglądałyby przy klientce.
Ja te kapsułki witaminowe wycisnęłam z blistra i przełożyłam do pięknego słoiczka po jakimś kremie,
jak wyciągam to oczy się robią okrągłe i jedna z drugą ma poczucie, że to coś specjalnie dla niej:D

asia
22-03-2010, 23:21
są na allegro takie różne kapsułki, za ok 1-2zł to zależy jakie

maboul
29-03-2010, 15:49
mówicie, że parafinka nie jest opłacalna? A ile bierzecie babki za taki zabieg?

goslava
29-03-2010, 16:24
dziewczyny dajcie jakis link do dobrej parafiniarki ale takiej zeby parafina sie szybko rozpuszczala bo powoli sie przymierzam do zakupu i sie zastanawiam wlasnie co i z czym sie je :)

WIOLA1
06-04-2010, 11:06
Jakiej firmy te ampułki z rossmana?

samaron
06-04-2010, 11:07
Jakiej firmy te ampułki z rossmana?
Rossmanowskie takie Rival czy coś takiego, nie pamiętam dokładnie:D

farbstift
08-04-2010, 11:18
dajcie linki do takich kapsułek dziewczyny:)

bestilka007
10-04-2010, 19:13
chanti ja mam taka biala z fioletowa pokrywa i ma moc 265 W i tez takiej rewelacji nie ma w nagrzewaniu wiec kurna nie wiem od czego to zalezy moze od ilosci parafiny w niej im wiecej tym dluzej sie nagrzewa ...... moze sproboj miec po pol z maxa i bedzie szlo szybciej bo u ciebie w salonie tez o czas pewnie chodzi :)
pozdrawiam i buziaki :)

an28ia
22-05-2010, 23:21
Zabiegi parafinowe rewelacja, a na stópki jeszcze lepiej zaraz po pedixie.
Ja zakupiłam parafiniarkę, myślałam że dam radę jeździć z nią do klientek niestety :( wykonuje ja tylko w domu kiedy klientka przychodzi do mnie i wiadomo najbliższym :) a zakup szybciutko się zwraca

unita
23-05-2010, 08:54
a dlaczego nie mozesz jezdzic z parafiniarka do klientek?, ja nie mam z tym problemu

an28ia
24-05-2010, 22:12
boję się aby parafina mi się nie rozlała w samochodzie :( myślałam nad czymś aby ją zabezpieczyć ale nic nie wymyśliłam :(

może podzielisz się swoim sposobem ;)

unita
25-05-2010, 10:48
Moj sposob zajmuje troche czasu, ale mysle ze warto, rozgrzewam parafine w domu i potem ja zostawiam do "stegniecia" tak zeby nie byla plynna. WTedy w samochodzie mi sie nie rozleje. Jak przyjezdzam do klientki od razu ja wlaczam i w czasie wykonywania manikure ona sie akurat rozgrzeje.
Ewentualnie pozostaje alternatywa w postaci parafiny w sprayu

an28ia
25-05-2010, 22:51
Hmmm masz racje :) Dobre rozwiązanie, dzięki wielkie, a już myślałam że to a wykonalne, a jednak :)

Elizabeth76
28-05-2010, 12:59
czy ta kratka w tej parafiniarce nie powinna być większa?? 23839 czy to rozmiar standardowy ??

czy 2 parafiny po 350g wystarczą do niej??

honeypuff
28-05-2010, 14:14
powinna tam byc miarka w srodku ile ma byc parafiny, powinno byc jej dosyc duzo poniewaz moze nie zakryc calej raczki po wlozeniu jak bedzie 3cm parafiny od dna :D

samaron
28-05-2010, 15:10
Kratka jest tylko po to, żeby paluchami nie dotknąć dna i się przypadkiem nie oparzyć, nie ma potrzeby większej.
W środku powinna być podziałka, tzn. poziom max i min.

Elizabeth76
01-06-2010, 12:08
przejzałam cały temacik od A do Z i o to moja wyprawka do zabiegów parafinowych:
parafiniarka PARAFINIARKA + 2x 400ml PARAFINY + 100x RĘKAWICA (1055199727) - Aukcje internetowe Allegro (http://www.allegro.pl/item1055199727_parafiniarka_2x_400ml_parafiny_100x _rekawica.html)

peeling do dłoni 24167 peeling do stop 24168 serum 24170no jeszcze nie bardzo wiem którą maskę wybrać z bielendy może polecicie z tej firmy którąś??



myśle że to wszystko co potrzebuję :huh:teraz tylko trza kaskę :cwaniak2:



Mam jeszcze pytanko czy jedna ampułkę zużywa się przy jednym zabiegu w całości??

honeypuff
01-06-2010, 15:29
z ampulki to tak np na twarz to 3 kropeleczki wystarczaja w zupelnosci zeby sie ladnie wchonelo;p wiec cala ampulka raczej nie bardzo :)

Elizabeth76
01-06-2010, 15:31
z ampulki to tak np na twarz to 3 kropeleczki wystarczaja w zupelnosci zeby sie ladnie wchonelo;p wiec cala ampulka raczej nie bardzo :)

ja nie chcę na twarz tylko na dłonie pod parafinę:huh:

Annauelle
01-06-2010, 16:01
Na dłonie taz max po 2 krople...to serum jest bardzo wydajne.

honeypuff
01-06-2010, 20:33
ja nie chcę na twarz tylko na dłonie pod parafinę:huh:

dlatego napisalam ze np na twarz 3 :D wiec skoro na twarz 3 to na raczki tej jakos tak :D :)

luska102
02-06-2010, 08:57
czy ta kratka w tej parafiniarce nie powinna być większa?? 23839 czy to rozmiar standardowy ??

czy 2 parafiny po 350g wystarczą do niej??


Do tej wanienki z tego co wiem i pamietam powinnas dac ok 2 kg parafiny.

Elizabeth76
02-06-2010, 10:04
to jeszcze mi powiedzcie czy po peelingu trzeba koniecznie maskę czy wystarcza same serum lub na odwrót czy musi być i serum i maska???:blink: bo nie mam o tym zielonego pojęcia a przejżałam temat ale o nic nie znalazłam ;]

honeypuff
02-06-2010, 13:59
mysle ze maska po serum zwiekszy efekt :D serum ma inne wlasciwosci i maska inne wiec wiecej witaminek i sub. odzywczych sie dostanie do raczek :D wiec beda piekniejsze :D

szerek
02-06-2010, 16:45
Dziewczyny, przeczytałam 3/4 tego wątku ale nie znalazłam jednego.
Jeśli chodzi o skarpety i rękawiczki frote- to zakładacie zawsze nowe klientce czy macie pare par i jak się zbrudzą to po prostu je pierzecie???
I czy zamiast rękawiczek foliowych można użyć zwykłej folii?

Paulistka
02-06-2010, 18:30
Ja mam po dwie pary na dłonie i stopy i piorę.
a jesli chodzi o rękawiczki to nie mam takowych...zakładam zwykłe małe woreczki :ok:

luska102
03-06-2010, 09:13
Sa rekawice foliowe ktore sa wieksze by obklejone palce parafina mogly sie zmiescic.
Ale oczywiscie mozna uzyc zwyklych woreczkow foliowych.

jezeli chodzi o frote to tez mam po dwie pary i mzna je prac.

honeypuff
03-06-2010, 17:10
rekawiczek foliowych nie polecam ciezko jest wlozyc raczke w nie bo "kleja" sie do parafiny , lepiej owinac zwykla folia :) i siup do skarpety :D

pogodka20
03-06-2010, 19:23
próbowałam i rękawiczki i folię i popieram honey folia lepsza

asia
04-06-2010, 13:42
a ja sie nie zgodze, mi sie wygodnie zakłąda do foliowych:) zakładam foliowe a potem w te wielkie frotte, żeby dłużej ciepło trzymało, potem frotte jest czyste, a folię z parafinką super łatwo się zdejmuje i do kosza:D

honeypuff
04-06-2010, 15:45
to musisz miec bardzo wielkie te rekawiczki :D
one sa takie ala na meskie dlonie moze nawet wieksze ale kurcze zawsze sie babeczkom z palcow parafinka zdzierala i nie byly pokryte parafinka ;s

luska102
20-06-2010, 15:42
ja sie zgadzam z asia.
bardzo dobrze sie zaklada rekawice foliowe bo sa naprawde wielkie i zadna parafina z palcow nie odchodzi jesli ja dobrze nalozysz pedzlem na rozszezone palce.

honeypuff
20-06-2010, 15:49
jeszcze nie widzialam zeby sie ktos bawil w nakladanie parafiny na dlonie pedzlem LOL

luska102
20-06-2010, 15:53
Ze wzgledow chigienicznych nie powinno sie wkladac reki do wanny.po to w zestawach jest zawsze pedzel.

---------- Dodano o godzinie 14:53 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 14:52 ----------

oczywiscie kazdy robi jak komu pasuje i lepiej.

unita
20-06-2010, 17:53
w moim zestawie nie bylo pedzla, a poza tym to czego dotyka skora przykleja sie do niej wiec i tak jest higienicznie:/:

luska102
21-06-2010, 08:58
a nogi tez wkladacie, babaka po babce???

Jedna wyciag a druga wklada swoje nogi???

No ok. jak kto woli.:)

unita
21-06-2010, 09:03
przeciez wkladasz konczyny umyte i zdezynfekowane(chyba ze nie:)), wiec nie rozumiem oburzenia(cyt."???") A logiczne , ze jak jakas choroba jest na skorze/paznikciach nie robi sie parafiny.