PDA

Zobacz pełną wersję : Żel czy akryl?



renata_bu
10-04-2009, 18:52
Jestem ciekawa Waszej opini na temat pazurków akrylowych i żelowych, które ś alepsza, a może obie są równie dobre?

---------- Dodano o godzinie 17:52 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 17:31 ----------

Znalazłam coś takiego

Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu

Kamis
10-04-2009, 19:24
To chyba tylko kwestia gustu co kto woli ;)

Jade
10-04-2009, 22:14
Obie metody sa super:)

Chanti25
10-04-2009, 22:45
Każda metoda jest inna, i każda metoda jest na swój sposób ciekawa :) rzecz gustu mi sie wydaje...

renata_bu
11-04-2009, 00:34
A jeśli chodzi o wytrzymałość?

roooksanka
11-04-2009, 01:04
ja tylko pracuje na metodzie żelowej więc nei bardzo jak mam sie wypowiadać :)
a ostatnio przeczytałam i widziałam zdjęcie paznokcie przedłużonych piłeczka ping-pongową

Chanti25
11-04-2009, 09:35
jak dobrze są założone to jedne i drugie są wytrzymały. Ale akryl jest twardszy i mocniejszy niż żel :]

barbara_kawka
12-04-2009, 02:21
ja tylko pracuje na metodzie żelowej więc nei bardzo jak mam sie wypowiadać :)
a ostatnio przeczytałam i widziałam zdjęcie paznokcie przedłużonych piłeczka ping-pongową
z mila checia przeczytam cos wiecej na ten temat :)

roooksanka
13-04-2009, 12:25
to musze poszukać :D jak znajde dam znac :D

---------- Dodano o godzinie 11:25 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 11:22 ----------

Ping-pong nail extensions - overview (http://www.siobhanarmstrong.com/nails/)

o tutaj :D po angielsku ale latwo napisane mozna zrozumieć zreszta sa obrazki :D
dajcie poźniej na kontynuuj to zobaczycie jak zrobić to cudo :D

Artlia
13-04-2009, 12:53
o rety!!
hehe dzwina ta metoda
to chyba wymyślił ktoś komu tipsów zabrakło :crazy:

roooksanka
14-04-2009, 10:56
no najwidoczniej :D

Kamis
14-04-2009, 10:59
o rety!!
hehe dzwina ta metoda
to chyba wymyślił ktoś komu tipsów zabrakło :crazy:
hehe dziwna to mało powiedziane :P

Jade
14-04-2009, 11:12
Ja myslalam ze to jakies sliczne pazurki z tego wyjda a to taki badziew.Nie maja juz co wymyslec niedlugo zamiast clearow zaczna plastikowych butelek uzywac :)

Sweet-ka
13-06-2009, 13:18
Normalnie szczena mi opadla, czego to ludzie nie wymysla.... Ja wole osobiscie nasze metody, które przynoszą lepsze efekty pracy ;)

seqoya
13-06-2009, 13:37
Każda metoda jest inna, i każda metoda jest na swój sposób ciekawa :) rzecz gustu mi sie wydaje...

Dokładnie :)

Mi za bardzo przeszkadza "zapach" akrylu, więc ograniczam się tylko do zdobień :)

Anna Kosińska
14-06-2009, 11:01
Kazda metoda jest dobra i trwala wszystko zalezy od gustu i upodoban...i od kwalifikacji ktore posiadamy...
i zel i akryl moze wygladac naturalnie,slyszalam wiele zlych opinii na temat akryli,ale to wszystko to mity,akryl jest bardzo ciezki do opanowania ale za to jaki potrafi byc tworczy i jest najmniej inwazyjna technika np.jak zel ktory musi znalezc sie w lampie i czasami zdarza sie nieprzyjemne pieczenie,
jesli sa dobrze i poprawnie wykonane oby dwie sa swietnymi technikami,choc zelu nie polecam dla kobiet ktore pracuja bardzo wiele przy komputerze,przy walach moga sie rozwarstwiac i pekac sa bardziej elastyczne...
i zel nie na kazda plytke ie nadaje chodzi mi o zbyt tlusta pklytke nie pomoga dobre primery,dehydratory czy odtluszczacze i pozostaje akryl,ja to kiedys sie zalamalam gdy babka po raz pierwzy robila pazurki zelowe i w momencie zrobienia stylizacji zaczelam pilowac a zel mi schodzil platami pod pilnikiem no idoszlam dlaczego tak sie stalo zbyt tlusta i primer bardzo dlugo schnal...
a akryl skolei po dlugim czasie noszenia moze uczulac i powstaja bable i wtedy juz na zawsze mozemy pozegnac sie juz z akrylami nawet metoda combo nie pomoze,a na prawde prawidlowo wykonane niczym sie nie roznia,wierzcie Mi i ani zel i ani akryl nie niszczy plytki to stylistki Je tylko niszcza....

Sweet-ka
14-06-2009, 13:08
Mi się wydaję że w metodzie akrylowej i zelowej jest wiele zalet. Jeśli przedłużymy paznokcie prawidłowo nie powinno być problemów, ale pamiętajmy ze przedłużone paznokcie to nie beton czy stal i po silniejszy udeżeniu mogą sie uszkodzić, a bywa czasem tak ze u jednej klientki lepiej będzie trzymał sie żel a u innej akryl.

Jeśli chodzi o alegrie to żele jak i akryle mogą uczulać ( chemicznie żele składają się z akrylowych komponentów podobnych do tych jakie znajdują się w produktach do metody akrylowej) a akrylany jak mi kiedyś potwierdził lekarz silnie uczulują

natalia268
14-06-2009, 16:12
o rany ta metoda z piłeczką ping-pongową...hahhaha... jakie ludziom pomysły do głowy przychodzą,kurde :D

ilonia123
02-08-2009, 13:37
super z ta piłeczką

asia
02-08-2009, 13:53
zgadzam się, żel bardziej elastyczny i bywa że jak się gdzieś przywali to leci. chociaż z obserwacji widzę że w żelach jak się mocno stuknie to leci sam żel, natomiast w akrylach leci także i paznokieć. no ale nie zawsze tak się zdarza a ja mówię o jakiś drastycznych przypadkach typu przytrzaśnięcie paznokci drzwiami :) sobie samej robię najczęściej combo. a na stopy to już zupełnie bez różnicy.
zdarzyła mi się klientka której akryle ślicznie odeszły podczas wakacji w hiszpanii, chociaż te same w PL trzymały się doskonale i nie wiem czego to przyczyna, soli, wody, moja? nie wiem

kalaga4
04-08-2009, 16:44
Pracuje tylko na żelu. Zakupiłam niedawno kilka kolorowych akryli i zaczęłam sobie coś dłubać. Akryl chyba daje więcej możliwości. Tylko ten zapach....

tusia
26-09-2009, 15:01
:D hahaha piłeczka pinpongowa mnie powaliła

dudejla
01-01-2010, 19:58
Kochane mam do was takie pytanie czym wolicie pracować akrylem
czy żelem? Która metoda jest dla was wygodniejsza i którą lubicie?
Wiem, że na forum jest ankieta, "którą metodę przedłużania preferujesz?"
No ale ja, która pracuje tylko na żelu mam spojrzenie jednostronne. Interesują mnie tutaj opinie osób, które mają do czynienie z żelem i akrylem aby się wypowiedziały którą metodę wolą i czemu? Bo np. szybciej się wykonuje, lepiej piłuje itp
Mam nadzieje, że w miarę jasno to napisałam:) I czekam na wasze opinie:)




---------- Dodano o godzinie 18:58 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 18:53 ----------

Jak napisałam w temacie ja pracuje tylko na żelu. Z akrylem nie miałam jeszcze do czynienia nawet w postaci robienia kwiatków na pazurkach, Kupiłam nawet zestawik akrylowy ale schowałam go głęboko w szafie żeby mnie nie korcił, bo na razie nie mam czasu żeby się wziąć za jakieś ćwiczenia. Lubię pracować na żelu ale nie mam porównania. Denerwuje mnie to że jestem w pewien sposób uzależniona od lampy uv ale to tylko pod tym względem, że wole coś na tych pazurach robić niż czekać az mi tam się utwardzi:) Jak oglądam np prace rozjanek to wydaje mi się, że akryl daje większe możliwości no ale to juz moja teoria niczym nie poparta bo nie wiem jak pracuje sie akrylem:)

Cukierek
01-01-2010, 23:45
Ja też bawię się tylko w żel i mam od niedawna pomysł żeby go zamienić na akryl...

Agnieszka Praska
02-01-2010, 08:51
oczywiscie ze akryl daje wiecej mozliwosci:D
ozdoby zatapiane na kulke akrylu wydaje sie bardziej przestrzenne niz w zelu, i jesli opanuje sie akryl to schodzi szybciej przy seciku;)
dobry akryl sie piluje podobnie do zelu;)

_kasiunia_4
03-01-2010, 00:31
ja obecnie pracuje z żelem ;)
ponieważ nie mogłam znieść zapachu liquidu ale muszę przyznać że akrylem też mi się dobrze pracowało :)

monibeni
02-05-2011, 18:15
paznokcie żelowe i akrylowe, na formie czy tipsie, jeśli są prawidłowo wykonane, to nie powinny odpadać, zapowietrzać się itd, obie metody są trwałe.

Żel jest bardziej elastyczny, dlatego jeśli się uderzy w coś to tak jakby odskakuje jak piłka, co nie znaczy, że nie może pęknąć; natomiast akryl jest twardy i przy uderzeniu nie ma tej elastycznej, sprężystej zależności

Żel można dłużej "obrabiać" ,ponieważ utwardza się go w lampie, natomiast akryl w zależności od rodzaju szybko albo wolno schnie, ale mimo wszystko trzeba na nim szybciej pracować

Żel nie posiada tak charakterystycznego zapachu jak akryl, dlatego często w salonach rezygnuje się z metody akrylowej na rzecz metody można powiedzieć porcelanowej-chrome(lub w ogóle robi się paznokcie tylko na żelu), którą wykonuje się jak akryl, ale nie posiada tego okropnego zapachu i utwardza się do w lampie

No ale na pewno ewidentną zaletą akrylu jest możliwość tworzenia zdobień 3d, kwiatków itd

Także każda metoda ma coś w sobie:) Żel nie będzie się dobrze trzymał na tłustych paznokciach, czasem nawet dobre odtłuszczanie płytki nie pomaga...

Emilia B.
03-05-2011, 11:02
a ja wierna miłośniczka akrylu znowu zaczynam romans z żelem :) powolutku powolutku i sie z nim oswajam ;) choć i tak akryl zawsze będzie dla mnie naj :P Ale powiem Wam dziewczyny,że warto znać obie metody i łączyć je :)
monibeni tylko co do jednego się nie zgodzę - to przy uderzeniu prędzej akryl zostanie jaki jest a żel pęknie niż na odwrót ;)
Każda z metod oferuje nam coś fajnego ale każda też ma jakieś malutkie wady :)

Elizabeth76
07-05-2011, 09:03
Ale powiem Wam dziewczyny,że warto znać obie metody i łączyć je :)

Dokładnie Emilka ja kursik mam z zelu durna nie wiem czemu z żelu zrobiłam jak mnie do akrylu ciągle ciagnie kocham akryl :woot: a do tego od żelu mam uczulenie :o

ale łącze dwie metody czyli stosuje metodę combo lub frenche robie tylko żelowe :P, a cieniowanka ofkors tylko akryle :love: