PDA

Zobacz pełną wersję : Szkoła czy kurs?



Strony : 1 [2]

farbstift
23-03-2011, 11:55
ja zapomniałam dodać, że ja nie chodzę do cosinusa, tylko medycznej szkoły policealnej. Popieram Agulusię. To nie chodzi o to gdzie, z jakiej szkoły etc. tylko o szkoleniowca. Moje panie ze szkoleń były średnio na czasie z nowinkami.

soffii25
23-03-2011, 15:26
ja osobiście uważam, że jednak najlepszy kurs to kurs indywidualny ;) bo prawda też jest taka, że choćby instruktorka bardzo chciała to zwyczajnie nie jest w stanie stać nad każdą kursantką i patrzeć jej na ręce. Osobiście swój pierwszy kurs też kończyłam w szkole policealnej a doszkolenie z akrylu miałam już indywidualnie, więc mam porównanie :)
Sandra drogi ten kurs 5-dniowy miałaś, u mnie 7 dni kosztuje ok 2000zł i w tym jeszcze są co prawda szkolenie ze zdobień, ale siedzę z kursantką do upadłego ;)
a jak wyglądało to u Ciebie godzinowo ? tzn. ile dodz dziennie ?

Paulka
23-03-2011, 16:12
jutro skocze do "miasta" kozienic i popytam w salonach czy babeczki prowadza kursy, mysle ze ceny (w kozienicach) za kurs indywidualny były by porównywalne do cen kursów grupowych w Wawie...tylko ciekawe czy ktokolwiek je robi...



tak jak myślałam, u mnie nikogo nie ma z takimi kwalifikacjami..wybiore jednak Cosinusa...tylko narazie są cztery osoby musi byc osiem zeby sie zaczął...a mnie czas troche goni bo robote niedlugo zaczne;/a powiedzcie mi taki prawidłowy kurs powinien zakonczyc sie egzaminem i wreczeniem certyfikatow a nie jakis zaswiadczen ze sie ukonczylo tak??zeby m sie nie wrobila jak jedna dziewczyna ode mnie ze szkly///

natalia268
20-04-2011, 15:04
A ja mam pytanie odnoscie studiów u Beaty Mydłowskiej ?

czy ktos w ogole słyszał jakies opinie? zarówno te dobre jak i te złe ? I jak to jest ze stiudiami i studium? bo tyle rzeczy czytałam i niektore dziewczyny pisza ze lepsze studia, a niektore ze studium bo wiecej praktyki itd.. ? Jak to jest z waszego punktu widzenia?

kobietazpazurem
20-04-2011, 15:37
Sandra drogi ten kurs 5-dniowy miałaś, u mnie 7 dni kosztuje ok 2000zł i w tym jeszcze są co prawda szkolenie ze zdobień, ale siedzę z kursantką do upadłego ;)
a jak wyglądało to u Ciebie godzinowo ? tzn. ile dodz dziennie ?


od rana do wieczora ile sie dało teraz się zapisałam na pedicure bo tylko tego nie mam w polowie maja idę.

katarynka89
20-04-2011, 18:01
z tym kursem indywidualnym tez jest różnie my bylyśmy we dwie na kursie akryl żel i "zdobienia" 5 dni i wróciłam do domu z takim samym pojęciem o tipsach jak na niego poszłam :/

niepolecam nikomu kursu nail desing bo to kasa wywalona w błoto :/

Butterfly2606
06-07-2011, 22:35
Myslę ze wszystko zalezy od tego kto kurs prowadzi..
tez konczyłam kurs w grupie.. ponad dwutygodniowy.. i przyznam ze tak średnio jestem zadowolona.. zastanawiam się czy nie doszkolic się jeszcze z akrylu, bo pani prowadząca skupiła się na żelkach.. a jak poprosiłam o pokazanie akrylowego kwiatka dostałam pięc kuleczek:) więc na zdobnictwo to z pewnością się wybiorę..:)

KarolciaK
06-07-2011, 22:41
a jakie szkoły policealne polecacie do nauki na kierunku kosmetycznym?

Aliz
06-07-2011, 23:42
moim zdaniem najlepiej studium kosmetyczne - technik usług kosmetycznych w zakresie dwóch lat - dużo praktyki i teorii, nie to co kosmetologia na studiach - ale to tak ogólnie:)

KarolciaK
07-07-2011, 07:39
a jak myślicie lepiej dzienndzie czy zaocznie?

Paulka
07-07-2011, 09:06
karolcia to zalezy od tego jak wyglada Twoje sytuacja finanowa itp, jezeli chchesz isc do pracy to wiadomo ze zaocznie, a jezeli nie chhcesz pracowac to idz na dzienne, a czy na dziennych wiecej sie na uczysz niz na zaocznych, to nie wiem ale wydaje mi sie ze nie, bo program nauczania jest taki sam-chyba. a tak ogolnie to polecam Cosinusa, wiele babeczek z naszego forum sie tam szkoli i są zadowolone:D

gattina
07-07-2011, 09:21
Mi się marzyła kosmetyka dzienna, znam szkołę w Warszawie która prowadzi zajęcia w takim trybie, ale że niestety musiałam iść do pracy to wybrałam zaoczne no i oczywiście Cosinusa bo bezpłatnie. W każdym Cosinusie jest różnie, najlepiej poszukaj sobie na nk, czy w ogóle w internecie jakiegoś forum o tym i popytaj jak u Ciebie, bo widzę że jesteś z Łodzi :) Ja tak robiłam i znalazłam dziewczynę która wszystko mi zobrazowała i to wiele pomogło, wiedziało się o co chodzi i czego mniej więcej można się spodziewać :)

KarolciaK
07-07-2011, 09:51
u mnie t jesttyle tych szkół, że właśnie nie wiadomo, którą wybrać bo i cosinus, żak, profesja, ap i jeszcze policealna szkoła kosmetyczna mgr. Iwony Tomas (tylko że płatna) w sumie to szukam pracy jak nie znajde to pojde dziennie, a jak znajdę to zaocznie

Paulka
07-07-2011, 09:59
a ja na Twoim miejscu poszłabym zaocznie i cały czas szukała szukała i szukała....

gattina
07-07-2011, 12:10
Karolcia chyba ma rację, z pracą jest ciężko jak na dzisiejszy dzień, więc jeśli nie znajdziesz czegokolwiek interesującego i wartego uwagi to lepiej iść dziennie.

Paulka
07-07-2011, 12:22
a ja mysle ze jezeli sie bardzo chce pracowac to znajdzie sie cokolwiek, a jezeli ktos ma wygórowane ambicje to bedzie cieżko...Karolcia zastanow sie czy lepeij pracowac czy nie, nikt za Ciebie nie podejmie decyzji;)

milenka_olsztyn
07-07-2011, 12:31
Ja np. chcę pracować ale na pewno nie za 500zl miesięcznie przy pracy po 8-10 godz. dziennie... a już i takie cos potrafili mi zaproponować..

gattina
07-07-2011, 13:13
Dokładnie, ja nie wiem czy jakiś człowiek sam utrzyma się za przykładowe 900 złotych miesięcznie, no przepraszam, ale to można harować jak wół. To traci sens chyba w tym momencie.

Paulka
07-07-2011, 13:21
no no dziewczyn mialam na mysli prace a nie dawanie sie wykorzystywac...wiadomo ze kokosow na poczatku sie nie zarobi, ale trzeba tez miec jakis szacunek do siebie i nie dac sie za 500zł miesiecznie:o

KarolciaK
07-07-2011, 14:49
ja nie mam wygórowaych ambicji. Tylko nie mam doświadczenia zawodowego i dlatego jestem w czarnej ... dziurze;p Z pracą jest strasznie ciężko, nawet w pośrednictwach pracy nie mają ofert. A ucząc się dziennie przysługują mi przynajmniej alimenty, więc już mogłabym jakoś mame odciążyć.

Paulka
07-07-2011, 15:07
a skoro mialabys kase za to ze sie uczyc, to nie ma co z tego rezygnowac,dopoki masz okazje dostawac kase...karolcia, no wiesz nam to tu trudn doradzic bo nie znamy wojej sytuacji wiec wiesz....moge Ci powiedziec ze gdybym ja dostawala kase za to ze sie ucze to poszlabym do szkoly...chociaz pracujac moglabys dostac wiecej no ale narazie nie amsz zadnej pracy...z drugiej strony wydaje mi sie z im wczesniej zaczniesz pracowac tym szybciej sie "dorobisz" w sensie stazu pracy itp...

KarolciaK
07-07-2011, 15:25
no właśnie chyba zostane przy tej szkole dziennej

Paulka
07-07-2011, 15:30
zycze powodzenia:*

KarolciaK
07-07-2011, 15:32
nie dziękuję, żeby nie zapeszyć;)

gattina
07-07-2011, 19:47
Najlepiej wczesniej zacząć, aby mieć lepszy start w przyszłości no i możliwości, chodzi o pracy, ale jeśli jej nie ma niestety, to niewarto myśleć "znajdę" bo może być tak ciężko z tym, że wtedy lepiej brzmi słowo wykorzystywanie niestety. Dlatego idź na dzienne, alimenty zawsze coś, a potem będzie tylko lepiej. Trzymamy kciuki :)

dzoana
03-08-2011, 16:31
dziewczyny ja się wybieram teraz na studium skometyczne :) tylko prosze pomóżcie mi wybrać:
-Paris Beauty w Katowicach Paris Beauty (http://www.parisbeauty.pl/) póki co ta najbarziej mnie interesuje, bo jest tez mozliwosc zrobienia od razu po szkole licencjata w ciągu roku (Ladyss chyba o to pytała-jest taka mozliwosc, chyba tez w tej szkole ponizej)
- Policealne Studium Kosmetyczne - Akademie Prenier (http://www.akademieprenier.pl/pl/szkoly.php?ids=kosmetyka_kpol)
- Cosinus - Kosmetyka Szkoła Policealna - Oferta edukacyjna (http://www.cosinus.pl/szkola_policealna/kosmetyka.aspx)

z góry dziekuję :)

anetta280
03-08-2011, 21:35
dzoana ja chodzę do Cosinusa w Krakowie, jestem po I semestrze, świetni wykładowcy, ciekawe zajęcia a co najważniejsze fantastycznie wyposażona pracownia. Co do pozostałych 2 szkół to niestety nic nie mogę powiedzieć :)

Paulka
04-08-2011, 08:40
ja chodze do cosinusa ale w Warszawie, jestem po pierwszym semetrze, ale chyab nie wiele pomge bo dwa rozne miasta to i w szkole inaczej...ja osobiscie jestem zadowolona z takiego wyboru, pracownie maja super wyposarzona, jezeli chodzi o nauczycieli to wiesz...ja mam spoko, ale ludzie sa rozni;) zycze powodzenia:*

dzoana
06-08-2011, 16:54
a po tym cosinusie jest możliwość zrobienia licencjata też? wiecie moze?

Paulka
08-08-2011, 12:36
po cosiniunie to masz zawód technika...to jest studium, nie studia, wiec chyab nie, ale niech sie kots jeszcze wypowie... :ok:

carmenita
08-08-2011, 14:22
Ja ukończyłam studium kosmetyczne w AP Edukacji ,teraz jestem na licencjacie z kosmetologii, może zrobie magistra, ale to narazie mżonki :P. Muszę przyznać, że tego zawodu nie da się nauczyć na miesięcznym czy nawet półrocznym kursie... Jest pewien zakres materiału, trzeba to przećwiczyć a nie po łepkach byle do przodu. Zawód tego typu potrzebuje odpowiedniego zaangażowania i determinacji ,poza tym to bliska praca z klientem dlatego trzeba to czuć. Podsumowując zdecydowanie odradzam kursy (nie mowie tu o paznokciach tylke te związane z czystą kosmetyką).

Aliz
09-08-2011, 20:43
ja znam takie studium policealne, po którym jakoś w dwa lata można zrobić licencjata, ale to akurat w poznaniu.
co do wybru szkoły to najlepiej samemu pojechać do każdej z osobna, pogadać w sekretaricie, obejrzeć sale, pracownię, urządzenia, którymi szkoła dysponuje i zapytać o dalsze możliwości kształcenia - na pewno każda jakieś oferuje. to chyba najlepszy sposób, żeby rozsądnie wybrać:P wiadomo, że dobrze też spytać absolwentów lub obecnych uczniów, ale jeśli się takich nie zna albo nie ma możliwości to tak będzie najlepiej.

KarolciaK
11-08-2011, 10:28
Mam do Was pytanie, a właściwie prośbę. Zapisałam się do szkoły kosmetycznej i muszę kupić kilka rzeczy takich jak: fartuch kosmetyczny (biały),
biały pokrowiec na fotel, biała opaska na włosy, kieliszek i szpatułka do henny, 3 miseczki w kolorze pastelowym.; Chciałabym to kupić za jednym zamachem i najlepiej przez neta. Możecie polecić jakiś sklep?

Paulka
11-08-2011, 10:45
mysle ze w allepaznokcie kupisz wiekszosc, bez fartucha...

lukasiatko
11-08-2011, 12:08
Moje zdanie jest takie ...Co do Kosmetyki ,napewno wybralabym szkole ,bo raczej wolalabym isc do kosmetyczki ktora ma wielki zasob informacji ,a nie tylko po kilkudniowym kursie .Co do paznokci teraz i tak w szkolach wieksza wage przywiazuja do kosmetyki ,manicure ,a nie do przedluzania paznokci .A w rezultacie liczy sie tak czy inaczej doswiadczenie i praktyka :).

Taisia90
06-11-2011, 16:13
a ja mam takie pytanie czy wiecie gdzie jest w warszawie szkoła paznokcia która trwa rok czasu? Ja słyszałam kiedyś, że jest gdzieś w centrum.. ale nie wiem gdzie dokładnie.

mysiula
05-03-2012, 14:48
Jakie polecacie Studia na wydziale kosmetologii?? :) w Wawce.

natalia268
05-03-2012, 14:55
U mnie na uczelni u dziewczyn z kosmetologii dużo się dzieje.. ale jak jest dokladnie to nie powiem, bo nie wiem..
Wyższa Szkoła Infrastruktury i Zarządzania w Warszawie (http://www.wsiiz.pl)

Zuuzaneczka
05-03-2012, 16:49
Jakie polecacie Studia na wydziale kosmetologii?? :) w Wawce. WSP Beaty Mydłowskiej - polecam :ok::D

mysiula
05-03-2012, 19:08
Chodziłam do Studium Beaty Mydłowskiej, ale czuje niedosyt..poszłabym na studia. Możesz powiedziec coś więcej? ile miesiecznie wynosi koszt? wpisowe chyba 500 zł. Powiedz mi czy są jeszcze inne pracownie kosmetyczne prócz tych dwóch na parterze? Jakie oogóle wrażenia?

honeypuff
10-03-2012, 19:04
a ja bym chciała się dowiedzieć (może ktoś wie;p) czy na podaniu na studia muszę mieć pieczątkę ze szkoły średniej? jest miejsce na nią, tylko żebym ją uzyskała musiałabym jechać do domu (2 dni na dojazd + 1 dzień na załatwienie pieczątki + stracona kasa), no i próbuje się wymigać ;p albo chociaż czy można to pocztą załatwić czy trzeba osobiście po pieczątkę lecieć do średniej.... ;s

Blejsia
27-06-2012, 21:47
Dzieczyny a może któraś z was ukończyła roczna szkołe stylizacji paznokci na terenie 3-miasta ??i jak efekty?wiem ze teb cos takiego prowadzi

fryzzz
29-06-2012, 17:43
A może wie któraś z was jakie warunki trzeba spełnić żeby móc móc podeść do egzaminu na technika usług kosmetycznych?

honeypuff
29-06-2012, 18:25
Uczyć się w szkole kosmetycznej i zdać wszystkie egzaminy wewnętrzne - co daje możliwość zdawania egzaminu zawodowego. :)
O innych możliwościach nie słyszałam.

fryzzz
29-06-2012, 22:11
Wiem, że moje pytanie wydało Ci sie głupie ale zapytałam bo właśnie też mi się tak wydawało tzn ze trzeba uczeszczac do szkoly kosmetycznej a dzis przeczytalam ze po ukonczeniu kursow rowniez mozna co wydalo mi sie troche dziwne

leahh
26-07-2012, 10:48
Hej dziewczyny,
jestem tutaj nowa, trafiłam przypadkiem, gdyż poszukiwałam informacji o studium kosmetycznym. Postanowiłam napisać, bo z tego co widzę wiele z Was kształci się w tym kierunku i może zdoła odpowiedzieć mi na kilka moich pytań. W tym roku wybieram się właśnie do szkoły na kierunek: technik usług kosmetycznych w trybie zaocznym. Jednak problem jest taki, że już studiuję (jestem na drugim roku) i to dziennie. Wiem, że na II sem są praktyki- 4 tygodnie po około 8 godzin dziennie. Czy wiecie może czy można to rozłożyć w większym odstępie czasu? Mam masę zajęć w tygodniu i nie dam czasowo rady, a nie chciałabym zaczynać studium jeśli okaże się potem, że nie będę mogła zrobić praktyki. Dzięki z góry za odpowiedź.

nanami7
26-07-2012, 11:02
Mysle ze o to powinnas zapytac w szkole, czy da sie rozlozyc praktyki bo to jest sprawa indywidualna kazdej szkoly czy uczelni :) takie moje zdanie.

Paulka
26-07-2012, 11:24
moze przeniesiemy ten post do tematu o szkole tam jzu byly rozmowy o praktykach...
leahh praktyki mozesz sobie rozlozyc na czas jaki CI odpowiada, masz je zrobic przed koncem semestu, to zalezy jak sie dogadasz z wlascicielka saonu, szkola nie ma nic do tego w jakim systemie odrobisz te praktyki, na koniec semestu masz zdac dzienniczek i tyle, dalt odpowiednia powspisywac i godziny, tak jakbys chodzila codziennie przez 20dni ogolnie masz 160godz i mozesz nawet chodzic po 2godz dziennie jesli odpowiednio wczesnie zaczniesz:)
szkole to tylko interesuje czy je zrobilas, i najwazniejszy ten dzienniczek tam musisz miec wpisane codziennie bez weekendow w ktorych mialas zjazdy w szkole, po 8 godz, jesli znajdziesz mila panie wlascicielke salonu to bedziesz sobie mogla chodzic jak Ci bedzie pasowala, takze na zas sie nie martw bo wszystko idzie załatwic:)

stefcia92
26-07-2012, 16:45
jest dokładnie tak jak pisze Paulka. Wszystko zależy od właściciela salonu. Ja skończylam technikum fryzjerskie i też odbywalam takie praktyki. w wiekszosci przypadków szło dogadać sie z własciecielami ;] nie robili jakis dużych problemów jak chciało sie odrobić praktyki innego dnia . tak naprawdę to niestety w wielu przypadkach tylko zawadzamy w tych salonach ;/ bo wlaściciele nie są w stanie zaufac nam przez taki krótki okres czasu. moim zdaniem praktyka powinna trwać dłużej.

Paulka
27-07-2012, 11:30
tak to prawda, nie mamy szans zeby sie wykazac, az tak wielkich, bo zanim zapoznamy sie z salonem to juz niewiele nam zostaje czasu... ja osobiscie chodzilam 3 godziny dziennie na praktyki, ale do pedi mani depilacji i henny no i zamiatania to zawsze sie przydalam:) czasem jakis masazstop albo jakies nalozenie maski algowej, nik konkretnego i powaznego, podstawy:)

Ewita
15-05-2013, 19:04
Dziewczyny, mam do was pytanie...
Chciałabym pójść na kurs charakteryzacji lub wizażu. Taki z prawdziwego zdarzenia :)
Tak mi się marzy... czy któraś z Was była na takim kursie? Mogłaby polecić? Wiem, że tutaj raczej rozmawiamy o pazurkach ale wiem że są tutaj także Panie wizażystki i stylistki paznokci :)
Chodzi mi o kurs ale który nie trwa tydzień ani dwa tylko np. pół roku. Nie pytam o szkołę bo wiem, że szkoły to raczej inna historia :)
Napiszcie jak wy stawiałyście pierwsze kroki w wizażu czy charakteryzacji :)

malutkaistotkaa
01-06-2013, 08:22
dziewczyny szukam opini o szkole studium kosmetycznym Iwony Tomasss
czy ktoras cos slyszala moze byla tam??
chce tam isc zaocznie i sie zastanawiam:)

monkas
19-07-2013, 07:20
Sama jestem dla siebie świadectwem tego, że pod pracę w salonie wystarczy kurs. Zresztą poza paznokciami i wizażem w ten sposób nauczyłam się choćby masażu. W tym temacie nie jestem jeszcze aż tak zaawansowana, ale widzę spore możliwości. Dużo ludzi się o to pyta.

Miłosna
22-07-2013, 16:01
Pewnie że można, ale to muszą być szkolenia zawodowe, a po samych dwóch tygodniach szkoleń nie będziesz jeszcze specjalistą.
Na to musisz trochę popracować. "Trochę" tzn. przerobić przynajmniej kilkadziesiąt klientek.

monkas
23-07-2013, 07:18
No wiadomo. Każdy temat musi być wielokrotnie przećwiczony. Ja zaczynałam na siostrze, mamie i sztucznych dłoniach ;-) Ale udało się, we w miarę krótkim czasie zdobyłam kwalifikacje, a taki był cel.

pat-Rysia
18-03-2014, 22:34
Dziewczyny odkopuje temat bo potrzebuje pomocy:D
Przeczytałam wszystko i na pewno rozjaśniło mi to trochę sytuację, wiem, że będzie to studium natomiast mam problem z wyborem:/: Jakoś nie przekonują mnie szkoły typu cosinus, nova itp. zastanawiam się nad Szkoła Beaty Mydłowskiej i Policealne Studium Kosmetyczne Ireny Jaroszewskiej. Ktoś coś?:)

monkas
20-02-2015, 07:33
Nic mi to nie mówi - ja w Beauty Lux robiłam wszystko, w Wawie. Szkolenia zawodowe, długie, dopasowane pode mnie czasowo, z fajnym programem, egzaminem. Zainteresuj się tym.

minizo
04-08-2023, 15:45
Czy jest dostępny sprawdzony trening dla trener medialny (https://www.humanskills.pl/szkolenia_zamkniete/trening-medialny/) , który pomaga podnieść kompetencje i zdobyć umiejętności potrzebne w pracy z grupami szkoleniowymi?

ClezeripLover
15-08-2023, 01:17
Byłem, wczoraj wróciłem.Myślałem, że ktoś z nowych uczestników otworzy wątek i podzieli się wrażeniami.Ja osobiście nie wiem czy będę robił cały kurs, byłem aby posłuchać dr Różańskiego.Merytorycznie dla mnie było nie do końca super bo było powtarzanych sporo informacji z wcześniejszych kursów.Ale trzeba zrozumieć, że jest nowy kurs, nowi ludzie i nowy program więc niektóre rzeczy muszą się powtarzać.Jednak było parę nowych receptur więc nie na narzekam.Pewnego znanego zielarza nie było więc nie można było zweryfikować jak to jest z tym wptarywaniem się w niektóre osoby.Może nowi napiszą o swoich wrażeniach.Z bardzo praktycznych rzeczy - dojdzie do skutku realizacja zamówienia na olejek czosnkowy.Znalazło się kilkanaście osób chętnych do zakupu i wspólnie na pewno temat przeskoczymy.

dusia13
11-03-2024, 17:44
Myślę, ze studia chociaż pewnie wszystko zależy też od kierunku jaki wybierzecie :) jeśli chcecie iść na psychologię i zastanawiacie się nad wyborem uczelni to poczytajcie sobie o Warszawskiej Akademii Medycznej https://wam.edu.pl/studia-psychologia/. Wysoki poziom, ciekawe zajęcia, dużo ćwiczeń i praktyk. Ogromnym atutem jest na pewno przyjazna atmosfera :)