PDA

Zobacz pełną wersję : Zdobienie paznokci - nic trudnego



Kamis
15-04-2009, 21:09
Jeżeli zaczynasz przygode z pazurkami warto przeczytać




Zdobienie paznokci - nic trudnego


Dłonie są jedną z najbardziej rzucających się w oczy części naszego ciała, dlatego powinnyśmy o nie dbać i pielęgnować nie tylko wtedy, gdy skóra jest wysuszona i wygląda nieestetycznie. Gwarancją pięknych dłoni i paznokci jest ich codzienna pielęgnacja i ochrona, która powinna wejść w nawyk jak mycie zębów.
Również nasze paznokcie przyciągają wzrok innych, a gdy są ładnie ozdobione tych spojrzeń jest jeszcze więcej. Nie tylko profesjonalistki mogą zdobić paznokcie, także my, amatorki możemy same ozdobić swoje paznokcie, by znajomym zapierało dech w piersiach.

Należy pamiętać o tym by nie przesadzać ze zdobieniem. Dlatego możemy przykładowo ozdobić jeden, dwa paznokcie, a najczęściej ozdabianymi są serdeczny i wskazujący.
Gdy nasza przygoda ze zdobieniem dopiero się zaczyna trzeba zaopatrzyć się w kilka rzeczy. Przydadzą się nam: cyrkonie, buliony (małe kuleczki różnych kolorów), cekinki, brokat, cienkie pędzelki, igła, lakiery do zdobień, kilka lakierów bazowych, lakier utwardzający (nawierzchniowy).


cd..

Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu

Śnieżynka
15-04-2009, 21:23
Miałabym zdobić tylko 2 pazurki:) hehe nie no niemozliwe:)

Kamis
15-04-2009, 21:28
No dobra to nie jest artykuł dla Ciebie :P ale niektórym może sie przydac :)

iwa1223
26-04-2009, 20:03
No dobra to nie jest artykuł dla Ciebie :P ale niektórym może sie przydac :)


masz rację Kamis, przecież wiele osób właśnie tak zdobi pazurki żeby nie było zbyt widoczne ale żeby coś tam jednak się działo ;) a artykuł napewno komuś się przyda :) pozdrawiam :)

Jade
26-04-2009, 20:40
To fakt ja tez lubie duzo na pazurkach :) ale sa osoby ktore lubia delikatne zdobienie.Wiec napewno sie komus artykol przyda

Ewelinaaa
26-04-2009, 22:26
ja np lubię mieć np french i tylko na serdecznym wzorek lub cyrkonie. czasami przepych na wszystkich paznokciach nie wygląda estetycznie.

barbara_kawka
04-05-2009, 20:57
ja tak jak sniezynka lubie przesadnie zdobione pazurki :D hihi jak sroka ..!!!!

donna69
04-05-2009, 21:25
tak jest Basia,wszystkie pozadne Stylistki Pazurow to Sroki i maja nie poukladane pod Sufitem!!!!!-he,he,he,he

a jak Muza sobie pojdzie na Ksiuty,jak moja to sie chodzi nago!!!!bez pazurow mam na mysli.zadne tam kudlate mysli

pisiowa21
05-05-2009, 00:49
tak jest Basia,wszystkie pozadne Stylistki Pazurow to Sroki i maja nie poukladane pod Sufitem!!!!!-he,he,he,he

a jak Muza sobie pojdzie na Ksiuty,jak moja to sie chodzi nago!!!!bez pazurow mam na mysli.zadne tam kudlate mysli

popieram
chociaż miałam ostatnio babke co sama se wybrała ozdoby....
laski ja poprostu wymiękłam
jak nasrane na pazurach wyglądało....

barbara_kawka
05-05-2009, 09:44
hehe to pewnie mialas niezly ubaw :D

donna69
05-05-2009, 11:24
ja wam powiem szczerze ze co do zdobien to mam inne zdanie,poniewaz:
wtopienie cyrkoni czy nalepienie jakiejs nalepki to dla mnie nie jest prawdziwe zdobienie.
dla mnie zdobienie polega na tym zeby kazdy detal pasowal do siebie,zeby bylo widac konkretna strukture obrazu ktory chcemy przedstawic na paznokciu,kolorystyka musi byc dopasowana do siebie no i do tego co na pazurku jest.
nawet to niby proste nalozenie Gliterka nie jest proste,a nie mowie juz o jego cieniowaniu.

Ja czesto robilam ten blad ze pakowalam co mialam na pazury,i bylo to po prostu "To Mutch" czy jak to sie tam piszu!!-he,he,he

dopoiero jak zrobilam bazowy kurs zdobnictwa przekonalam sie ze 4-5 plastrow swiecacych i jedna kreska wiecej daje efektu niz pol pudelka wsypanego i 50 kresek ktore nie daja ladu i skadu.

jesli mam cos w planie to najpierw rozrysowuje sobie wszystko na kartce papieru, na 5-ciu pazurkach,i dopiero jak mi wszystko pasuje i mam na stole wszystko co potrzebuje dobrane kolorami -zaczynam prace.
i uwierzcie mi ze wtedy dopiero sa klijetki gotowe zaplacic wiecej bo widza ze maja do czynienia z profi,nie tylko bo umiem cosik tam nabazgrac ale i cale przygotowanie daje juz pol efektu pracy.
mam nawet klijetki ktorym robie schematy juz pare dni wczesniej po poprzednim umuwieniu sie co by chciala na nastepny raz.
Wychodzi super,oszczedza czas i te okropne pytanie do klijetki--"no iiiiiii??? co robimy za wzorek?????"
juz sam ten fakt zapytania zwala taka naildesignerin na drugi plan,bo sama nie wie co robic!a to nie dobrze.

Agusia_pa2
05-05-2009, 11:44
Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu
świnto racja :D:D Musze popróbować rysowanie na kartce ;)

barbara_kawka
14-05-2009, 00:50
świnto racja :D:D Musze popróbować rysowanie na kartce ;)
tez tak mysle .. przede wszystkim na takim wymyslaniu wzornictwa na szybko traci sie duzo czasu ... musimu przyzwyczajac klientki aby daly wodze naszej fantazji ;) ja to uwielbiam ....

iwa1223
14-05-2009, 09:22
donna69 fajnie to napisałaś :) a tak na marginesie to bardzo bym chciała zobaczyć twoje prace bo wydaje mi się że muszą być piękne :) gdzie je mogę pooglądać?

barbara_kawka
14-05-2009, 11:18
donna69 fajnie to napisałaś :) a tak na marginesie to bardzo bym chciała zobaczyć twoje prace bo wydaje mi się że muszą być piękne :) gdzie je mogę pooglądać?
ja tez , ja tez chce :)

donna69
14-05-2009, 13:48
musze sie obejrzec jak zrobic Album,choc powiem wam szczerze ze nie sa to odlotowe prace,bo niemki prawie tylko bialy frenczyk nosza,a jak juz chca cos kolorowego do sie upierdziela na naturalki a wiadomo ze wtedy forma nie jest az tak piekna-bleeeeee
sprobuje cosik zmodzic,przez Weekend

Danuta Choma
22-05-2009, 09:31
Super podpowiedzi :)

nieszkam78
23-05-2009, 16:43
i ja się dołączam - chciałabym zobaczyć Twoje prace !! please, please...:D

Zuzanna Rzeszewska
14-07-2009, 18:33
Ja tez chetnie zobacze :D

ssisi2
27-07-2009, 11:45
Ja też uważam, że umiar daje nieraz lepsze efekty niż przesyt:D

pinaaa87
24-08-2009, 02:05
No czekamy i czekamy donna:)

elinka
24-08-2009, 15:28
frenchyk chyba jest najbardziej pospolity

Etna
01-09-2009, 14:30
Ja też jestem za tym że przepych często wygląda nie apetycznie, że tak się wyrażę :)

kasiasssss
14-09-2009, 21:30
mam pytanie nie mam rozowego zelu,moge zrobic french na szbloniku z rozowego lakieru,cos sobie przypominam ze ktos pisal ze to odchodzi od plytki????

donna69
14-09-2009, 22:18
no niby mozna.
niektorym odchodzi a niektorym nie.
wydaje mi sie ze to zalezy od lakieru i od tego czy bedzie "darl koty " z zelem.
sprobowac mozna najpierw na jednym

---------- Dodano o godzinie 21:18 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 21:09 ----------

wazne w tym jest bo zapomnialam napisac zeby zmatowic powierzchnie na ktorej chcesz malowac lakierem ale bardzo drobniutkim Buferkiem,i bardzo dobrze wysuszyc lakier,dopiero potem pokrywac zelem i baaaaaaardzo dokladnie okryc brzegi modelazu

Gość
01-10-2009, 18:13
ja to kiesys kupowałam w sklepach paznokciowychrazem z żelami i takimi tam, teraz juz mniej, a własciwie to prawie wcale, tylko pyłek złoty osotanio dokupiłam. teraz już nic nie kupuje bo za 3 lata to sie nazbierało ponad 180słoiczków róznych ozdób... jak będxiesz kupowac na allegro to sami będa ci jako gratisy dodawac (np ja kupuje w Przedmioty użytkownika - Aukcje internetowe Allegro (http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=2726655) to zawsze dzewczyna sama dodaje ozdoby grati i to pełniutkie słoiczki!! za każde wydane chyba 20zł słoiczek gratis) dziewczyny piszą też ze dobra rada daje dużo takich dupereli gratis:)

Malyyyyna
18-05-2010, 20:22
frenchyk chyba jest najbardziej pospolity
i chyba najtrudniejszy:P musi byc bardzo dokładny i estetyczny

---------- Dodano o godzinie 19:22 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 19:15 ----------

cyrkonie gorą!!:D:D

Sildre
21-05-2010, 23:22
Dla mnie frenczyk to zmora... ślęczę nad nim aż do bólu karku, a i tak zawsze mam do niego jakieś ale. Już nie wspomnę jak wychodzi mi na mojej prawej łapce przy "samoobróbce" ;/ No, ale efekt cudowny.

Szczerze mówiąc chyba wolę (i doceniam) bardziej zwykły biały french z jakąś skromną cyrkonią niż brokatowy misz-masz.

tusiavd
22-05-2010, 02:40
A ja myślę, ze to(czy wybieramy klasyczne french, czy brokatowe esy floresy) zależy od wielu rzeczy- od wieku, okazji, nastroju, ale przede wszystkim właśnie od osobistych upodobań...:D

A z artykułu można kilka ciekawych rzeczy wykorzystać w życiu:)

Sildre
22-05-2010, 17:57
tusiavd dobrze prawisz. Dobry przykład to sylwester, gdzie raczej większy odsetek pań wybiera brokaty, cyrkonie i stawia na lśniący efekt, oceniając wybór mniejszego odsetku pań za zbyt skromny.
Chyba najlepszą okazją na innowacyjne użycie brokatów oraz wszelkich lśniących zdobień są właśnie imprezy.
Moja mama, fanka skromnych frenchów i delikatnych barw, w sumie tylko w imprezy (wesela, sylwestry, walentynki) daje się ponieść mnogości i gamie brokacików z mojego "kuferka" .

Btw artykulik pozwoli mi przy następnej okazji troszkę zszokować rodzicielkę mam nadzieję ładnym w efekcie zdobieniem.

kobietazpazurem
22-05-2010, 23:00
Dla mnie frenczyk to zmora... ślęczę nad nim aż do bólu karku, a i tak zawsze mam do niego jakieś ale. Już nie wspomnę jak wychodzi mi na mojej prawej łapce przy "samoobróbce" ;/ No, ale efekt cudowny.



Ja też męczę i męczę ten french, i jakoś mi się nie widzi. Mam o tyle szczęście , że moje klientki już się nim znudziły :D

asiekfr
23-05-2010, 00:49
Powinno sie wprowadzic zakaz noszenia frechowych paznokci ,mialybysmy z glowy ..... ;)

Sildre
23-05-2010, 11:32
Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu

madzialenkabuziaczek
23-05-2010, 16:22
gdzie się nie obrócę kogo niespytam to słysze frencz:why:a przecież inne zdobienia są ładniejsze od frenczaaaaa

asiekfr
23-05-2010, 19:13
coz ,trzeba sie przyzwyczaic i dalej doprowadzac frencha do perfekcji(co w moim przypadku jest prawie niemozliwe) uff..........

Sildre
23-05-2010, 20:46
E tam siekfr, mogę się założyć że frenczyk ładny masz gwarantowany po ćwiczeniach i maksymalnym stopniu cierpliwości :> Wszystko da się w końcu wyuczyć... później to już tylko kwestia cierpliwości ;)

asiekfr
23-05-2010, 21:31
przysiegam ze ciezko mi idzie z pieknym usmiechem,jeszcze akrylowy,to jakos jakos ,ale zel..........matko swieta ,jak ja nie lubie zelu.....

Anika
24-05-2010, 12:37
Praktyka czyni mistrza. Czyli praktykować, cięzko pracować a i efekty będą zadowalające :) Czasami też mi cierpliwości brakuje ale cóż, nic się samo nie zrobi i ,, nie od razu Kraków zbudowano".

malutkaistotkaa
27-05-2010, 09:14
nommi tez ciezko idzie z usmiechem zelowym:)
ale ciagle probuje cos udoskonalac szukac bledu poprawiac go:)
ja robei usmiech sondaaa
nie wiem niestety jak sie robi pendzelkiem chodzi mi o przecieranie

Anika
02-06-2010, 10:07
Malutkaistotkaa, wiem co to za ból z tą linia uśmiechu. Ostatnio robiłam czerwony french. Myślałam, że wyjde z siebie i stane obok :D Czerwony żel był baaaardzo rzadki. W efekcie zeszło mi się nad pazurkami prawie 4 godziny!!

LUNAMKA21
08-06-2010, 17:39
u mnie też różnie z tym uśmiechem :P
Raz wyjdzie ( jak dla mnie) śliczny...innym razem jest troszkę gorzej....
Ja usmiech maluję sondą do zdobień ... jest bardzo wygodnie....wiem że lepiej pędzelkiem ale chyba mam za gesty żel do frencha i pędzelkiem robią się mazy....dlatego robię sondą.
Ale nie zchodzi mi na tym 4 godziny.
Przewaznie pazurki robie w 2 godziny.
Kocham odważne zdobienia....a w szczególności hologramy :D i takie pazurki zajmują mi około 3 godzin....więcej czasu pochłaniają zdobienia kolorowe ;)
Ale zawsze staram się jak moge

Kaniusia0
12-07-2010, 13:33
Kochane a jak wtopić zdjęcie w pazurka ? musi zdjęcie być wydrukowane na specjalnym papierze czy jak? i jak to się w ogóle robi ? wtapiam suche te zdjęcie ??

Elizabeth76
12-07-2010, 13:39
ja wtapiałam fotkę na papierze fotograficznym na niezastygnięty zel i owijałam folią spozywczą zeby dobrze przylegało do pazurka

Kaniusia0
12-07-2010, 13:42
:(:(:( nie rozumiem jak folią ? .... to zel na skórki sie rozleje..... hmmm
masz zdjątko jakies?

Elizabeth76
12-07-2010, 13:56
cieniutką warstwę żelu kładziesz tak jak klej żeby tylko to zdjęcie sie przykleiło ;)

Kaniusia0
12-07-2010, 14:01
czyli wtapiam zdjęcie jak normalną ozdobe ;)
ale dalej nie rozumiem o co chodzi z tą folią ...

Elizabeth76
12-07-2010, 14:03
no owijasz palec folią żeby brzegi fotki dobrze były przycisnięte do paznokcia żeby nie odstawały ja tak robię

Kaniusia0
12-07-2010, 14:05
jaka to ma być folia? ona sie nie przyklei do tego pazurka ? czy to ma być dolia alumininiowa?

Elizabeth76
12-07-2010, 14:07
napisałam wyżej jaka folia spożywcza i nie przyklei sie

Sildre
12-07-2010, 14:11
Taka przezroczysta, którą w kuchni się używa do owijania np. półmisków z jedzeniem, kanapek na śniadanie do pracy. Aluminiowa nic by nie dała, nie przepuszczając UVałek, które utwardzają żel.

Kaniusia0
12-07-2010, 14:12
aaaa taka przeźroczysta, dziękuje ;) juz wszytko wiem ;)

madzialenkabuziaczek
12-07-2010, 14:34
Kochane a jak wtopić zdjęcie w pazurka ? musi zdjęcie być wydrukowane na specjalnym papierze czy jak? i jak to się w ogóle robi ? wtapiam suche te zdjęcie ??

ja jeszcze robiłam tak że wydrukowałam i obkleiłam taśmą bezbarwną:D i zatopiłam w akrylu:)

o tak to wyglądało:
(ten króliczek)

kobietazpazurem
07-08-2010, 06:04
alez świątecznie się zrobiło!

Delfa
08-08-2010, 15:40
W zdobieniach tak ogólnie ważna jest nie tylko technika ale i cierpliwość.. Bo do ćwiczeń potrzebna jest przede wszystkim cierpliwość :) Jeśli coś nie wyjdzie za pierwszym razem albo za drugim, to za trzecim już będzie lepiej - a za dziesiątym na pewno wyjdzie. I tyczy się to zarówno malowanek, wtapianek jak i rzeźbienia ( <- rada z autopsji :P )

klanat
08-08-2010, 16:58
Tez tak mysle ,pierwszym razem wyszla mi akrylowa kulka ,a za 10 siatym juz cos co przypomina kwiatuszek!!!

Delfa
08-08-2010, 18:03
Hehe za pierwszym razem to moje kwiatki akrylowe nawet zwykłych kulek nie przypominały :P

kobietazpazurem
09-08-2010, 08:04
Moje za pierwszym razem jak wielka ciapa wyglądały :D

DianaT
10-08-2010, 13:28
Ja za pierwszym razem robiac kwiatki chcialam caly sprzet wyrzucic za okno, ale juz jest coraz lepiej :)

xsunnyolciax
11-08-2010, 19:16
a ja robiąc kwiatki pierwsze pędzelek zepsułam, a kwiatki wyglądały jak k.u.p.a :D:D

selijah
26-10-2010, 16:53
Jak sie oglada te wszystkie filmiki na youtube to kwiatuszki wydaja sie byc
bajecznie proste, a w praktyce - szkoda gadac....
Pewnego dnia siadlam sobie z zestawem do akrylu i uparlam sie ze bede robic kwiatka do skutku.
Trwalo to kilka godzin, glowa od "zapachu" bolala, ale w koncu "placuchy" zaczely nabierac sensownej formy ;p
do ladnego kwiatka jeszcze mi daleko
Wyrazy ogromnego podziwu dla wirtuozek akrylu :kwiatek:

---------- Dodano o godzinie 15:53 ---------- Poprzedni post był napisany Wczoraj o godzinie 22:08 ----------

Dziewuszki, mam nadzieje, ze nie powielam pytania,
ale nie znalazlam jeszcze na nie odpowiedzi,
jak uzywacie cyrkoni swarowskiego
nakaldacie nie nieutwardzona warstwe nablyszczacza,
czy nieutwardzony zel budujacy, a potem nablyszczacz,
czy moze za pomoca kleju (bo slyszalam o kims kto tak robi)
Ja umieszczalam cyrkonie na nieutwardzonym nablyszcaczu i do lampy,
ale to nie jest trwale :/:
Nie chcialabym tez zalewac, zeby cyrkonie nie stracily wyrazistosci szlifu

rudzia1985
26-10-2010, 18:34
o ile mnie pamiec nie myli to dziewczyny klada na przygotwanego juz pazura cyrkonie, jedne kleja na kropelke kleju, inne na zel czy akryl ( wola Twoja ) i nie maluja juz na tym zelem wykanaczajacym ( tylko pazur ), wtedy wyglada to normalnie...
moze ktores zatapiaja w warstwie budujacej ale nie widzialam ( chyba )

selijah
26-10-2010, 22:36
:( tylko czemu moje utwardzone w nablyszczaczu nie trzymaja sie :(

rudzia1985
26-10-2010, 22:47
ma nablyszczajacym raczej trzymac nie bedzie...
sprobuj na zmatowiony pazur polozyc kropelke kleju do tipsow i na to cyrkonie, powinna sie trzymac ale nie daje tez 100 % gwarancji, ze trzymac bedzie 3 tygodnie...
podobnie mozesz zrobic z akrylem zamiast kleju ale tu tez gwarancji nie ma

czarnyaniol121
26-10-2010, 23:08
co do cyrkoni to jest własnie ten problem ze całej nie zatopisz zeby nie straciła blasku...ja juz próbowałam i na klej i na "kropelke" zelu i kulke akrylu ale zawsze cos mi odpadnie wiadomo ze cyrkonie odstaja a człowiek nie siedzi z założonymi rekami tylko pierze gotuje sprzata tacha zakupy wiec według mnie ma prawo odpaść...
najlepiej spróbuj kazdej metody i zobacz co w twoim wypadku ci podpasuje i da najllepsze efekty...
poprzegladaj tematy bo gdzies dziewczyny pisały o cyrkoniach i jak je "przytwierdzic"...

Sildre
30-10-2010, 14:52
Najpopularniejsze jest chyba właśnie przyklejenie na zmatowioną płytkę za pomocą kleju i otulenie niteczką żelu bardzo ostrożnie...

Annauelle
30-10-2010, 16:50
A ja polecam do przyklejania cyrkonii resinę...i na nabłyszczonym i na zmatowionym pazurku trzyma sie jak beton ;)

katarina1977
30-10-2010, 19:37
Annanuell ale jak dokładnie wygląda ta akcja z resiną? Nabłyszczamy tym cały paznokieć i aktywujemy aktywatorem? Nie miałam z fiberglasem nic wspólnego i dlatego pytam

coralick
15-01-2011, 18:48
w artykule napisano, że farbki akrylowe zmywać można wodą... ale tylko do momentu aż nie wyschną... bo potem to już tylko zmywacz do paznokci... chyba, że ja mam jakieś dziwne farbki??

panterka358
05-06-2011, 23:33
Dziewczynki!!!
Napiszcie mi co mam zrobić, żeby nauczyć się tak pięknie zdobić i robić pazurki jak Wy? :(

xsunnyolciax
06-06-2011, 18:15
ćwiczyć i się nie poddawać jak nie wyjdzie ;) za każdym razem będzie ciut lepiej :)

barbara_kawka
10-06-2011, 12:33
Dziewczynki!!!
Napiszcie mi co mam zrobić, żeby nauczyć się tak pięknie zdobić i robić pazurki jak Wy? :(


kochana odwiedzac nas bardzo czesto , szukac , czytac , pytac i CWICZYC;);)

panterka358
10-06-2011, 13:00
No tak tylko wiecie jak nie ma mi kto pokazać jak sie za to zabrać to tak ciężko się uczyć.... Ale obiecuję, że będę ćwiczyć pomimo braku zdolności manualnych u mnie ;)

barbara_kawka
10-06-2011, 13:13
No tak tylko wiecie jak nie ma mi kto pokazać jak sie za to zabrać to tak ciężko się uczyć.... Ale obiecuję, że będę ćwiczyć pomimo braku zdolności manualnych u mnie ;)

uwiez mi tez nikt nie pokazywal ;) ale mamy na forum laseczki ktore wrzucaja krok po kroku zdobienia ,filmiki i inne ;) i z tego mozna sie wiele nauczyc. polecam tez korzystanie i uczeszczanie w warsztatach ;) tylko uwazaj !! to forum to choroba nie uleczalna :D wchodzac raz wchodzisz caly czas ;)

emila
10-06-2011, 13:41
Oj tak jestem tu od nie dawna i już mi ciężko się odwyczaić :) Powinno być ostrzeżenie :
Wchodzisz na własne ryzyko :skacze:

vica
10-06-2011, 14:17
:ok::ok::ok:

Mnie ktoś na innym forum powiedział, że jeśli będę szła po ludziach, żeby wleźć na forum /bo komp mi siada/ to trza już na odwyk:D

aga774
10-06-2011, 16:38
Ja też się uczę tylko z forum i choć budowę mam jako tako opanowaną to ze zdobieniem leże i kwicze ;( Dlatego nie wklejam swoich zdjęć bo robię tylko sobie i co ok.2-3tyg.zmieniam.A forum faktycznie uzależnia i już się martwię co ja zrobię ja pojadę w lipcu nad morze???

lenanails
02-07-2011, 16:54
jestem tego samego zdania że forum użaleznia:D nie da rady przeżyc dnia bez wejscia:D co do zdobień to do tej pory tylko robiłąm brokaty jakies ozdoby ale teraz wezmę sie za siebie i zacznę zdobic tez inaczej, tyle pieknych prac sie tu na oglądałam że aż mnie ochota na szła na ćwiczenia:D

katarynka89
02-07-2011, 17:17
ja leżę z farbkami :/ nic mi nie wychodzi :/ już nawet ćwiczę coraz mniej bo brak mi cierpliwości :/

lenanails
02-07-2011, 17:19
no włąsnie ten brak cierpliwości to najgorszy jest niestety u mnie tka samo jest jak mnie cos wkórza:D

allaya
02-08-2011, 16:19
a ja znowu nie wiem jak przy np robieniu koncowki z kwiatków (takich holo) nalozyc je tak zeby nie odstawaly, bo sa dosc sztywne, a co za tym idzie przy opilowywaniu pazura zeby ich nie scierac (glownie odstają w okolocach wolnego brzegu), a nie chce tak ich zalac zeby paznokiec mial 0,5 cm....

natalia268
02-08-2011, 16:57
hm, ale one przeciez nie sa takie grube... wiec nie wiem?

coralick
02-08-2011, 17:04
z zasady nie naklada sie przy wolnym brzegu bo zawsze spilujesz :)

pysialali
02-08-2011, 17:32
Ozdoby które są grubsze zatapiamy w żelu na linii stresu (miejsce gdzie warstwa materiału jest najgrubsza) :P

allaya
02-08-2011, 17:41
to prawda ze nie sa grube i powinno zatapiac sie na linii stresu, ale co jesli klientka zazyczy sobie wtopienie tych kwatkow a'la french zlozony z 3 rzedow kwiatkow? :)

samaron
02-08-2011, 17:59
No to Twoja w tym głowa, żeby jej wytłumaczyć jak to będzie wyglądało, odradzić i zaproponować alternatywę, np kwiatki w tym miejscu malowane farbkami ;)

pysialali
02-08-2011, 21:07
Zgadzam się z Samaron. To Ty jesteś stylistką i ma juz jakieś wyobrażenie na temat tego co jak będzie wyglądać. Krótka rzeczowa rozmowa z klientką powinna dać jej obraz tego jak będą wyglądały jej paznokcie.

coralick
03-08-2011, 17:32
dokladnie... jak pani sobie zyczy grube lopaty do odgarniania sniegu to nalezy skierowac do castoramy :) a tak powaznie to przeciez nie na wszystko sie trzeba od razu zgadzac :)

KarolciaK
03-08-2011, 22:08
dokladnie... jak pani sobie zyczy grube lopaty do odgarniania sniegu to nalezy skierowac do castoramy :) a tak powaznie to przeciez nie na wszystko sie trzeba od razu zgadzac :)
tak należy kierować do castoramy i niech tam szuka mojego chłopa on pomoże ;p
Musisz jej nwytłumaczyć, że jeżeli zażyczy sobie takie coś to pod wpływem piłowania te ozdoby mogą po prostu się zetrzeć i będzie to niefajnie wyglądać. Kobitki chcą takie zdobienia bo się na tym nie znają nie wiedzą na co mogą sobie pozwolić by ich paznokcie wyglądały pięknie

lenanails
03-08-2011, 22:47
to prawda, kobiety czasem takie rzeczy wymyślają że masakra najgorzej jak się uprze i koniec...:D

MesiaszCiszy
23-12-2011, 18:58
Wiecie moze jak wyglada zdobienie paznokcie w stylu "jazzy nail art"? czym sie to charakteryzuje , na czym to polega i z czym to sie je?przegladalam internet szukałam wiadomości ,podobieństwa pomiędzy zdobieniami ale ciagle nie udalo mi sie tego rozgrysc :<

syrena16
26-12-2011, 16:05
... a ja najpierw coś modzę na kartce a potem się okazuje że wyszło mi coś zupełnie innego:)
Jeśli chodzi o klientki.... to maja nierealne podejście do możliwości stylistki:) no cóż:)

olesia88
29-12-2011, 00:23
to jest dobry plan:)) ja nieraz szukam w googlach zdjec paznokci i przerysowuje je na kartkę , tam je po swojemu zmieniam i mam cos do zaoferowania dla klientki

Krystka24
07-11-2012, 23:14
Jestem zdania, że podstawą jest to, żeby dłonie i paznokcie wyglądały na zdrowe i zadabane - bez lub z manicurem. :D

agnes111
08-11-2012, 00:15
no tak, ale te zdobienia tak wciągają:) i relaksują:);)