PDA

Zobacz pełną wersję : zel na lakier do paznokci



agusiaani
17-04-2009, 09:36
robicie tak że malujecie paznokiec lakierem do paznokci a później na to żel i do lampy,moja znajoma tak robi :wow:ale nie wiem czy sie zdecydowac chyba że wyprobuje na sobie lub na koleżance-dodam że paznokcie są wcześniej przed pomalowaniem lakierem normalnie przygotowane jak do zdobienia

Euphoria
17-04-2009, 10:04
ja słyszałam, że żel nie trzyma się lakieru i będzie odchodził. ale ile w tym prawdy nie wiem, nie próbowałam. ale myslę, że skoro byłoby to możliwe to chyba nie byłoby kolrowych żelów bo po co, skoro lakiery tańsze....ale może.... akurat jakiś "chłyt marketingowy";p

ivonna70
17-04-2009, 10:05
Jeśli lakierem ma być ozdobiona część płytki to nie ma sprawy, ale cały paznokieć pomalowany lakierem i na to żel, to już trochę ryzykowne. Ja kiedyś tak zrobiłam kilka razy i jak lakier bardzo dobrze nie wyschnie, wówczas żel odpryśnie. Teraz jak lakieruję całą płytkę to po zakończeniu całej pracy i na to nakładam żel quatro. Trzyma się aż do następnej wizyty i przepięknie błyszczy.

barbara_kawka
17-04-2009, 10:06
ja osobiscie kiedys zrobilam zdobienie ( delikatne kreseczki ) lakierem i wybudowalam pazur ... trzymalo sie ale nie wyglada to tak ladnie jak zelem ... a calego pazura osobiscie nie pokrylabym lakierem i zelem na to .. przeciez lepiej na koniec dac lakier ;) gdzie tu sens i logika no nie ?? ;>

dzidzia
17-04-2009, 12:25
ja tam tak nie robię, ale u mnie w mieścinie był salon i laska robiła french do tipsów lakierem i potem go zatapiała w żelu... no może i ładnie by się tipsy trzymały tylko zawsze na tej końcówce żel odchodził...

daruniunia
17-04-2009, 16:11
Moja koleżanka mówiła że nrmalnie maluje lakierem, czeka aż wyschnie i go trochę matowi bloczkiem i na to żel. Ja jednak wolę do tych celów żeli używać albo farbek

dzidzia
18-04-2009, 00:12
hmmm ale jak lakier zmatowic to blok już do d*** jest,...

Ewelinaaa
18-04-2009, 20:53
próbowałam kiedys zalać lakier, niezbyt dobry pomysł po góra dwóch dniach odchodzi żel płatami. Ale jak maluje wzorki to zawsze zalewam później żelem.

Anna Kosińska
18-04-2009, 21:23
jest to na prawde kiepski pomysl,kombinowanie i nic wiecej...czy juz nie lepiej uzyc kolorowego zelu czy farbki...dzidzia mozna zakupic czerwony blok i po klopocie ale dla mnie to juz lekka przesada aby najpierw lakier i pozniej zel...szkoda tylko waszej pracy i cennego czasu..

towal21
18-04-2009, 22:20
ja zrobiłam teraz sobie zdobienie lakierem a na to żel narazie się trzyma zobaczymy co będzie później:)

dzidzia
18-04-2009, 22:27
wzorki malowane lakierami to ja jeszcze rozumiem zatopić bo ma się czego ten żel złapać <chodzi mi o przestrzeń między np.kreskami malowanymi lakierem>

martakolo
26-04-2009, 16:11
mi odchodziło jak na lakier kładłam żel;( więc już tej metody nie będe próbowala, chyba że jakieś kreseczki....

zyleta
28-04-2009, 15:26
Bardzo dlugo zatapiam juz lakier pod zelem i nic sie nie dzieje tylko lakier musi dobrze wyschnac.nie polecam zatapiac calej plytki pomalowanej lakierem wtedy zel samego lakieru nie bedzie sie trzymal.wzorki trzymaja sie rewelacyjnie.

farbstift
04-07-2009, 09:49
moja kumpela tak robi i szybko żel odpryskuje...chyba to nie ma większego sensu, bo marnują się materiały i czas

Agnieszka Praska
04-07-2009, 10:09
ja kiedys namalowalam wzorki i zatopilam je w zelu i sie luszszyc zaczelo po 3 dniach:/:, teraz uzywam juz tylko zeli i farbek

karolinka_zuzia1989
04-07-2009, 10:12
no ja jak malowalam lakierem to najczesciej mi odeszedl albo odpryskna wiec ja uzywam jak musze:D

Salsa
06-07-2009, 17:59
moja kumpela tak robi i szybko żel odpryskuje...chyba to nie ma większego sensu, bo marnują się materiały i czas

Gdzieś czytałam że żel na lakierze po prostu się nie trzyma i w drugą stronę chyba tak samo by było bo kiedys pomalowalam lakerem na żel i mi szybko odpryskiwal.

Nnisiaa
13-07-2009, 10:55
dobry lakier ponoc sie trzyma ale juz na opracowanym pazurku na to tylko nablyszczacz...ale osobiscie nie probowalam...kiedys jak zatopilam zdobienie lakierem w zelu to zaczelo odlazic...wiec na ile prawdy w tym nie wiem....

majka403
06-08-2009, 11:49
Bardzo dlugo zatapiam juz lakier pod zelem i nic sie nie dzieje tylko lakier musi dobrze wyschnac.nie polecam zatapiac calej plytki pomalowanej lakierem wtedy zel samego lakieru nie bedzie sie trzymal.wzorki trzymaja sie rewelacyjnie.
POPIERAM, JA TAKŻE OD DAWNA ROBIĘ OZDOBY Z LAKIERU POD ŻEL I SUPER SIĘ WSZYSTKO TRZYMA.:good:

elinka
06-08-2009, 12:47
drobne zdobienia zrobione lakierem na pazurkach pokryte żelem trzymają sie dobrze jednak cała płytka paznokcia pomalowana lakierem i pokryta żelem nie trzyma się zbyt mocno osobiście wypróbowałam raz i żel odpryskiwał po tygodniu

asia
06-08-2009, 13:17
Gdzieś czytałam że żel na lakierze po prostu się nie trzyma i w drugą stronę chyba tak samo by było bo kiedys pomalowalam lakerem na żel i mi szybko odpryskiwal.

jak pazurek jest zrobiony nabłyszczony itd to lakier na nim powinien trzymać się meega długo

elinka
06-08-2009, 14:29
A jak malujecie paznkokietki farbkami to dajecie wcześniej 1 warstwe żelu ? żel z farbkami trzyma sie dobrze?

lakier do paznokci na żelu trzyma sie świetnie przynajmniej u mnie

ka-pi
30-08-2009, 00:25
ja tak sie zastanawialam czy samej koncowki nie zrobic lakierem , ale chyba zrezygnuje choc gdzies widzialam na jakim sfilmiku jak panokiec jest pomalowany lakierem, na to ozdoby i na to zel ale nie wiem jak dlugo to sie tej osobie trzymalo.

natalia268
30-08-2009, 11:28
żel jednak mimo wszystko odpryskuje, łuszczy się...

na wakacje ja miałam french zrobiony żelem a mojego brata dziewczyna lakierem.. mój wytrzymał a jej niestety nie... Nie polecam na dłuzsza mete.. chyba ze doslownie na pare dni..ale jak dla mnie bez sensu tracic czas i materiał.

aaa i jeszcze jej troche zżółkł..

nikolka0202
31-08-2009, 11:15
ja kiedyś pomalowałam pazurki lakierem na to dałam biały żel i na to przezroczysty , efekt nie dość że był okropny;( to jeszcze pazurki zaczeły odpryskiwać , nic sie nie czymało kupy . jeżeli chodzi o wzork jakiś delikatny to ok. zawsze robie go przed warstwa zelu nabłyszczajacegotylko czasem ten żel mi sie rozmazuje w miejscu gdzie jest wzorek i musze nałożyc go jeszcze raz :Dale to wina glossa bo ja mam do niczego :(

elinka
31-08-2009, 17:32
ja będe teraz próbowała wzorki na farbkach akrylowych :) bo na lakierze sie długo nie trzymaja

nikolka0202
31-08-2009, 17:39
trzymaja sie pod warunkiem że przykryjesz je żelem wykańczajacym a nie lakierem :) a farbki akylowe są świetne ale trzeba nabrać wprawy by z nimi pracować :D ja też w tej kwesti dużo pracuje :D

Daria
25-09-2009, 21:15
wiemy juz ze nie wolno nakladac zeliku na lakier do paznokci... a co z akrylem? tez nie mozna??

sylwia-p_86
26-09-2009, 00:06
raczej nie bo liqid robi swoje i będzie się rozmazywać

Fioletka
30-09-2009, 13:59
Dziewczynki mam WIELKĄ prośbę bardzo podobają mi się różne wzorki na paznokciach Szczególnie wzorki które sama sobie wymyśliłam i chętnie bym je zrobiła ale jak tak czytam to sama nie wiem czym to można zrobić jeśli nie można lakierami i farbkami akrylowymi to czym Proszę pomóżcie;)

szpila59
30-09-2009, 14:07
Dziewczynki mam WIELKĄ prośbę bardzo podobają mi się różne wzorki na paznokciach Szczególnie wzorki które sama sobie wymyśliłam i chętnie bym je zrobiła ale jak tak czytam to sama nie wiem czym to można zrobić jeśli nie można lakierami i farbkami akrylowymi to czym Proszę pomóżcie;)
możesz robić wzorki farbkami akrylowymi jak najbardziej!! i zatapać w pazurku też owszem :D Ale jeśli chodzi o lakiery to też można ale nie dużo. Owszem jakieś tam linie, czy kropeczki z lakieru się będą trzymały, ale jeśli pomalujesz całego pazurka lakierem, to żel będzie odpryskiwał :/:

Fioletka
01-10-2009, 17:17
bardzo dziękuje za odpowiedź :*a czy te farbki można nakładać na cały paznokieć czy podobnie jak lakiery?

dzoana
01-10-2009, 20:38
Podobnie jak lakiery ;) Chyba, ze dasz na sam koniec na cały pazurek i nabłyszczaczem przemalujesz ;)

afterglow
02-10-2009, 00:14
ja zdobie lakierem/farbkami przed samym nablyszczaczem, na opilowane pazurki. czekam ok 4 minut zeby porzadnie wszystko wyschlo. bo tyle czasu potrzebuje jedna warstwa lakieru na wyschniecie. i potem quick finish ;] i nic sie nie rozmazuje ;)

korcia225
25-10-2009, 22:54
dziewczyny fajnie wiedzieć że żel nie trzyma się na lakierze miałam chęć spróbować tak zrobić dobrze że tu zajrzałam. ja czasami robie tak że gotowe już paznokcie maluje lakierami a za kilka dni zmywam i twożę coś nowego bo ogólnie często lubię mieć inne pazurki

tusia
23-11-2009, 16:46
lakier na żelu trzyma sie u mnie bardzo długo, a o odwrotnej kolejności nawet nie pomyślałam:D i dobrze;]....

milenka_olsztyn
23-11-2009, 22:00
ja tam malowałam lakierem i na to kładłam żel i nic się nie działo. ale lakier kładłam na zmatowionego tipsa potem jak wysechł dawałam cienka warstwę na to ozdoby i budowałam. i jakoś mi się bardzo dobrze wszystko trzymało i nie odpryskiwało.
Oto zdjęcia tych pazurków

anoxa
23-11-2009, 22:27
ja kilka razy robilam koncowke lakierem (kombinowalam na sobie) i nie polecam bo po kilku dniach zel odpryskuje wzorki delikatne mozna robic choc duzo bardziej polecam farbke akrylowa

daisy77
28-12-2009, 00:48
A jak chce pomalowac lakierem na zel to kiedy to zrobic??
Juz na wykonczonego pazurka??
Robie jednofazowka, nie klade nablyszczacza, to na ostatnia warstw nałozyc lakier??
A na lakier moge dac nablyszczacz czy zwykly przezroczysty laker do paznokci??
Chyba jak dam nablyszczacz to bedzie odprywskiwac czy jak??

asiek
28-12-2009, 10:55
lakier nakładaj na wykończonego pazurka :)
nie polecam na to nabłyszczającego bo jak ja tak robiłam to mi odpryskiwał ;/

Agnieszka Praska
28-12-2009, 10:56
A jak chce pomalowac lakierem na zel to kiedy to zrobic??
Juz na wykonczonego pazurka??
Robie jednofazowka, nie klade nablyszczacza, to na ostatnia warstw nałozyc lakier??
A na lakier moge dac nablyszczacz czy zwykly przezroczysty laker do paznokci??
Chyba jak dam nablyszczacz to bedzie odprywskiwac czy jak??


wykonczyc pazurka, nablyszczyc i dopiero malowac na kolorowo:)
pazurka po zbudowaniu musisz opracowac jesli dasz lakier kolorowy na nie nablyszczony pazur to bedzie widac slady po pilniku;) i efekt bedzi bardzo nie fajny

na lakier kolorowy mozesz dac specjalny lakier uv ktory zabezpieczy malowanki na 2-3 tygodnie:D wysusza sie go w lampie uv przez 60sek
ja go stosuje przy malowaniu w manicure:D

daisy77
29-12-2009, 01:10
no tak przeciez moge uzyc lakier uv!!! Super, nie odprysnie chyba tak szybko jak zwykly przezroczysty??
Kocham przedłużane paznokcie bo nie musze sie wiecej martwic ze po umyciu naczyn nie bedzie lakieru na kilku pazurkach ,badz przy robieniu kotletow mielonych nie znajde różowego lakierowego nadzienia :)
A jak zobaczyłam zdobienia na tej stronce podanej w innym temacie na forum
Kostenlose Nail Art Anleitung (http://www.schmucknaegel.de/index2.php?name=anleitung)
to wymieklam!!!
No tak slicznych i pomyslowych zdobien lakierem nie widzialam, i tak sie o ten lakier pytam bo co z tego ze sobie ladnie czlowiek pazurki zrobi zelem jak i tak lakier dam na wierzch i odpadnie...:(
Ale zapomnialam o lakierze uv!!!
Nigdy go ne stosowalam i nie wiem jak dlugo sie utrzyma...,wyzej kolezanka pisze ze kilka tygodni, bylo by super!!!
Dzieki :):macham::kwiatek:

natalia268
29-12-2009, 10:47
A jak jest z akrylem...? na co go położyc żeby odpadł później z pazurka ?;P

czy nie ma czegos takiego ?;]

Agnieszka Praska
29-12-2009, 11:03
one day glue z nfu lub na lakier do paznokci bezbarwny a pozniej troszke acetonu i wszystko samo odpada:D

SkySweet
25-07-2010, 14:33
Ja również czasami zdobię pazurki lakierami i nakładam na to żel, jak na razie nic nie odprysnęło i jest OK :)

monikat
25-02-2011, 12:39
po utwardzeniu lakieru żelem efekt u mnie był mizerny - żel zaczął pękać,

asia
25-02-2011, 22:21
w zasadzie z biegiem czasu temat zrobił się mało aktualny, mamy i kolorowe żele i soaki i żelo lakiery :D

syrena16
01-03-2011, 11:40
.... a może tak jak ja zrobicie mały mix żelu z lakierem i zobaczycie co będzie.... ja jeszcze nie próbowałam ale na cienkiej warstwie clear polozyc warstwe lakieru do paznokci z żelem a potem co tam chcecie...kwiatki i innei nablyszczacz. Może to zadziała i rozwiąało by Wam wiele problemów o których pisałyście taki półprodukt o ile zadziała byłby tanią wersja żelolakierów w bogatszej gamie kolorow...
Pozdrawiam i Życze dobrej zabawy

---------------------------------------------------------------


To ja juz próbowałam heheh mix działa . Połączyłam lakier Rimmel krwisto bordowy z bialym i oddzielnie z clearem (żel)
Próbę zrobiłam na tipsie przezroczystym i lakier z clearem krył po kilku warstwach, wiadomo na paznokciu przezroczysty nie będzie , natomiast lakier z białym żelem krycie miał 100 % ale biały żel zmieniał dość znacząco kolor poniżej dorzucam fotki

CYRUSS1703
06-07-2011, 18:26
Koleżanka kupiła nabłyszczacz, gdzie w opisie producenta było że mozna na lakier do paznokci stosować Na szczęście dla swoich klientek sprawdziła na sobie. Efekt był taki że na jej nieszczęście ciemny lakier wżarł się w naturalną płytkę i nic sie nie dało z tym zrobić (tylko tipsy i cover) a miała je jakoś ponad tydzien.
Ja maluje lakierem na żelki i trzyma mi się mega długo. Zmywam jak mi się na wolnym brzegu wytrze :D

murbania
02-09-2011, 22:04
temat widze stary jak świat ale dobrze ze na niego trafiłam bo też mi wpadł taki pomysł żeby lakier żelem potraktowć i to na tesciowej... :D Na szczęście stanęło się na akrylu

martusia23
05-09-2011, 23:38
ja żelu na lakier nie próbowałam ale wątpie żeby to przetrwało, ponieważ zdażyło mi się kiedyś nałożyć na lakier nabłyszczasz na drugi dzien mi całe popękały... Ale lakier na żel jak najbardziej tak bardzo fajnie i długo się trzyma :)

carmenita
05-09-2011, 23:56
Szczerze mówiąc próbowałam nakladać żel na lakier i jakoś nic się nie działo, często robiłam końcówke lakierem i naprawdę ok, tylko jak juz nakłada się wykończeniowy to dokładnie wolny brzeg zabezpieczyć.

murbania
06-09-2011, 00:00
Ja testowo wczoraj zrobiłam sobie wzór na pazurku jednym, zażelowałam na razie ok, mam nadzieje że przetrwa to dorobie reszte i na weselicho jak znalazł. Wzorek zrobiony takimi zwykłymi lakierami do zdobień

Aliz
06-09-2011, 09:43
jak dla mnie to bez sensu. jak robię żel to żel, a jak maluję lakierem to po co żel dodatkowo? są top coaty, a dla bardziej wymagających hybrydy. wzorki przy przedłużaniu można spokojnie zrobić kolorowymi żelami, po co kombinować krótkotrwałe rozwiązanie skoro można zrobić coś jednego, właściwego na dłuższy czas i mieć tą pewność, że będzie się trzymać?

murbania
06-09-2011, 10:06
jak dla mnie to bez sensu. jak robię żel to żel, a jak maluję lakierem to po co żel dodatkowo? są top coaty, a dla bardziej wymagających hybrydy. wzorki przy przedłużaniu można spokojnie zrobić kolorowymi żelami, po co kombinować krótkotrwałe rozwiązanie skoro można zrobić coś jednego, właściwego na dłuższy czas i mieć tą pewność, że będzie się trzymać?

każdy orze jak może :D ja od powrotu do hobby nie nabyłam jeszcze ani kolorowych żeli ani linerków ani farbek a lakierów do zdobień mam sporą kupkę więc co mi szkodzi sprawdzić jak to bedzie

Brilliant
06-09-2011, 10:23
dziewczyny a ja wam powiem tak,,ja jak utwadzam pazurki zelem klientka i chca na to jakis lakier to poprostu juz po opracowaniu i wypolerowaniu paznocia maluje,,a utwardzam jednofazowka poniewaz nabłyszczajacy po ok 2 dni zaczyna pekac,,po jednofazowce tego nie ma..trzymaja sie super:) a i lakier pod zel musi doooobrze wyschnac,,
chociaz ostatnio robilam kuzynce tak wlasnie paznokcie i lakier nam schnął jakies pol godzinki bo i tak kawe pilysmy pogaduchy itp i pokryłam wykanczajacym zelem nabłyszczajacym i mineło juz ponad tydzien i zadnych popekan nie widze:)

trendy77
06-09-2011, 10:35
mnie tez czesto zdarza sie malowac wzorki lakierami i na wierzch gloss tylko musi byc z modeny i wszystko cacy nic nie odpryskuje:ok:

katarynka89
06-09-2011, 11:01
ja na lakier daje nabłyszczacz tylko dobrze zabezpieczam w3olny brzeg i nic się nie dzieje, ale trzeba uważać bo gdy lakier nie doschnie to wszystko zleci :)

carmenita
06-09-2011, 14:03
No właśnie temat jest skierowany do tych, którzy nie posiadają kolorowych żeli czy hybryd, więc po to nakłada się lakier pod żel. :)

sztynka
10-09-2011, 20:29
Ja bardzo często robię wzorki lakierem i pokrywam nabłyszczaczem. czy to zebra, czy pantera, często pieczątka. Nic mi nigdy nie odprysnęło. U mnie w mieście jest właśnie tak, że końcówkę frenczowa malują pod akrylem białym lakierem, bo nie umieją akrylem, a żele dla nich nieopłacalne są. Ja znam kilka metod, ale tego bym nie praktykowała. Nie jest dla mnie jednak niczym dziwnym sytuacja kiedy klientka chce jakiś kolorek na końcówce , którego ja nie mam z zestawie żeli, to można dać lakier i klientka zadowolona i my także. :D

Anquelme
10-10-2011, 11:03
Próbowałam dwiema metodami... Pierwsza to nałożenie lakieru na samym końcu pod quick finisha i powiem wam że masakra. Położyłam rano a wieczorem już odpryskiwał fakt faktem że były troszke narażone bo zmywałam ale przy zwykłych zelowych nigdy nie miałam takiego problemu. Druga jeszcze nie dokońca sprawdzona bo robiłam przedwczoraj siostrze która się uparła, że chce tak a nie inaczej. Lakier na pierwszą warstwę na to żel i koncóweczka french plus jakieś ozdóbki. Ostrzegłam ją że to może być marny pomysł no ale cóż uparta jak osioł:) narazie się trzyma ale zobaczymy jak długo...

zyza
11-10-2011, 12:56
Aliz wyluzuj temat byl zakladany jak jeszcze o hybrydach nie slyszano... takze dziewczyny kombinują... nie kazdego stać na starter shellaca :P

ja czesto robilam tak ze zdobienia lakierem malowalam na skonczonym żelowym frenchu... i jak klientka szla na wesele miala ekstra zdobienie a na codzien mogla sobie zmyc zdobienie i miala naturalny grzeczny french :)

silvia1990
29-12-2011, 14:39
Witam kochane, nurtuje mnie pytanie czy można nakładać żel na pazurka ozdobionego lakierem do zdobień?:)
Jeśli tak to czy można zdobić przed budowaniem pazurka czy lepiej na spiłowanego odtłuszczonego przed żelem nabłyszczającym? Z góry dziękuje za pomoc :) i przepraszam jeśli gdzieś taki temat już był:placz:.

vica
29-12-2011, 15:11
Gdzieś padło juz podobne pytanie, ale za mało tu siedzę, żeby wiedzieć gdzie.
Delikatne zdobienie linerkiem można pod glosa, ale na całości nie polecam. Nabłyszczacz popęka i odpryśnie.

rudzia1985
29-12-2011, 15:15
http://forum.wzorki.info/metoda-zelowa/409-zel-na-lakier-do-paznokci.html

silvia1990
29-12-2011, 15:15
Czyli najlepiej zakupić farbki akrylowe? Czy zabarwić żel proszkiem akrylowym i tym zdobić?

moniczka8703
07-01-2012, 16:07
lakier nie trzyma sie żelu i bedzie odpryskiwał od tego są żele kolorowe lub farbki akrylowe

mala
08-01-2012, 00:14
ja raz zrobilam dla eksperymentu ze pomalowalam paznokcie lakierem i nablyscilam.Nic sie nie trzymalo

agniesias1983
24-04-2012, 13:11
ja kiedyś tak zrobiłam że zalałam żelem lakier którym były pomalowane wszystkie palce, na życzenie dziewczyny bo bardzo jej się kolor lakieru podobał faktycznie ze długo czekałam aż wyschnie dokładnie i zmatowiłam go delikatnie, ale ku mojemu zdziwieniu po 1,5 miesiąca wróciła z mega odrostami :) i wszystko się ładnie trzymało :)

Askar
24-04-2012, 13:33
Agniesia, a jak zmatowiłaś lakier? Nie zdarł Ci się podczas tego matowienia?!

pysialali
25-04-2012, 15:06
Stosuję lakier pod żel już od dawna. Ważne by to był żel z warstwą dyspersyjną gdyż na innych robiły się różne rzeczy.
Mam ogrom lakierów i używam je np. do robienia frencha.

Iraa
25-04-2012, 16:25
Ja kiedyś tego sposobu używałam nagminnie i zgadza się,że trzeba poczekać aż lakier dobrze wyschnie i zabezpieczyć jednofazówką,glossem nie polecam odpryskuje i pęka a tak wszystko się trzymało do kolejnego spotkania :)

agniesias1983
26-04-2012, 09:37
Agniesia, a jak zmatowiłaś lakier? Nie zdarł Ci się podczas tego matowienia?!

kochana ja używam tylko żeli jednofazowych , gdyż jest mi tak wygodniej :) więc jak robię tipsika nakładam primer itp. potem 3 warstwy żelu i dopiero maluje lakierem 1 lub 2 warstwy to zależy jak kryje - czekam, aż dobrze wyschnie i bloczkiem go delikatnie matowię nie odpryskuje lakier :) potem oczyszczam i kładę ostatnia albo 2 warstwy żelu utwardzam i maluje utwardzaczem z nabłyszczaczem :) naprawdę efekt jest tak jak po użyciu żelu a nawet wygodniej czasami bo niektóre zele spływają a lakiery nie :) i są duuuuuuuuzo tańsze :) warto spróbować

deenay
27-02-2014, 11:52
Dziewczyny, widzę że temat znów poszedł w zapomnienie i się zestarzał, ale ja w branży jestem świeżynką i mam okropny problem. Jestem po zrobieniu drugich w swoim życiu paznokci żelowych na tipsie. Wszystko testuję na znajomych, więc na szczęście mogę sobie pozwolić na kilka niedociągnięć. Ale nienawidzę robić czegoś, czemu daleko do perfekcji. No i tak właśnie pierwsze paznokcie koleżanki zrobiłam normalnie wg schematu, ale na żel nałożyłam lakier do paznokci z brokatem, który schnie bardzo szybko. Na niego nałożyłam jeszcze jedną warstwę żelu jednofazowego i na koniec nabłyszczający. Paznokcie ładnie się trzymały ( szkoda tylko że nie pamiętam dokładnie wszystkich kroków, czy matowiłam, przemywałam wszystko, czy tylko ostatnią warstwę ). Po jakimś czasie żel jakby zaczął jej schodzić z paznokcia ( nie ze wszystkich, tylko ze wskazującego ), tak jakby mokry jeszcze lakier starło się palcem, mniej więcej tak to wyglądało.
A teraz robiłam kolejne pazurki i nałożyłam znów żel, lakier, później znów na lakier żel, w którym zatopiłam cyrkonie, a całość pociągnęłam nabłyszczającym. Następnego dnia paznokcie zaczęły się rozwarstwiać po bokach, jakby się łuszczyły ( nie wszystkie ). Nic nie odpada, ale sam fakt doprowadza mnie do szału. Te paznokcie robiłam na koleżance która od długiego czasu zajmuje się tipsami i maluje lakierem na żel, a na niego ponownie nakłada kolejną warstwę żelu. Jedyna różnica jest taka, że ona odczekuje zawsze aż lakier będzie idealnie suchy, a my żel nakładałyśmy na jeszcze nie do końca wysuszony i na paznokciach nawet zrobiło się kilka maleńkich pęcherzyków po wyciągnięciu dłoni z lampy po nałożeniu żelu na lakier.
Po przeczytaniu tego wątku wiem że to może być wina tego niedoschniętego lakieru, ale mam pytanie.
Jeżeli chciałabym malować paznokcie np w taki sposób na tipsie i żelu ( podam linka do pracy którejś z was, ponieważ bardzo mi się podoba ) : http://1.bp.blogspot.com/-umfAjWwR-eQ/Uu0pEKVyhwI/AAAAAAAAAiE/JtX5zHEbaDM/s1600/SAM_0206pop.jpg
( jest to praca z bloga : Zadbane dłonie i paznokcie są wizytówką każdej kobiety... (http://joanna-nails.blogspot.com/) )
i od razu mówię że nie mam takich kolorów żelu, a chcę także doczepić cyrkonie to powiedzcie mi błagam jak niby mam to zrobić? Nie biorę pod uwagę kupowania kolorowych żeli na razie, bo wiem że błąd tkwi w czymś, w drobiazgu, a będzie się to dało zrobić. Czy to znaczy że malować lakierem trzeba opracowany i już nabłyszczony pazurek? A może nie nabłyszczać? Ale jak później dokleić cyrkonie i czym pokryć je żeby nie odpadały?
Ręce mi opadają, błagam o pomoc! :o

kamila966
27-02-2014, 12:35
Ja raz byłam tak mądra, że na zażelowane paznokcie dałam zwykły lakier do paznokci a wszystko pociągnęłam utwardzaczem do hybryd :D Na powierzchni paznokcia zrobiły sie dziurki, przez które wypłynął lakier :P

A co do Twojego przypadku, żel może się nie utrzymac lakieru i z tego powodu się rozwarstwiać, lakier to w końcu gładka powierzchnia więc żel nie ma jak się uczepić i odchodzi, tak jakby odchodził np. z niezmatowionej płytki, jeżeli mówię coś źle to proszę o poprawę :D

deenay
27-02-2014, 13:06
W takim razie co robić? Lakier na opracowany pazurek i ewentualnie jakiś top coat? A co z ozdobami, cyrkoniami itd? Na co kleić, czym zalać? Boże, dopiero zaczynam a tak pod górę ;( :P

kamila966
27-02-2014, 13:11
A ozdoby na klej do tipsów i pokryć żelem? Bądź nałożyć cienką warstwę żelu i w tym zatopić