PDA

Zobacz pełną wersję : Klamerki na wrastające paznokcie



Euphoria
17-04-2009, 18:16
Od jakiegoś cxasu mam problem z paznokciem. Co jakiś czas skóra przy paznokciu (po wew stronie)była czerwona i spuchnięta, bolalo przy chodzeniu. Teraz mam tak już prawie miesiąc i chyba czeka mnie klamerka, bo ściągnąc sobie nie dam ;p
Czy możecie powiedzieć kochane ile taki zabieg kosztuje?Wiele z Was pracuje przy/w gabinetach kosmetycznych, albo same się też tym zajmujecie?A może któraś z Was miała taką klamerkę i podzieli się "wrażeniami"?
Jestem z Katowic, czy ewentualnie możecie kogoś polecić?
Słyszalam również, że nie zqwsze klamra jest konieczna czasem wystarczy jakieś "tamponowanie". Może wiecie czy można samemu to rozpaznać żeby mnie nie naciągnęli?
:D

Kamis
17-04-2009, 18:22
nie wiem czy to o to chodzi ? http://forum.wzorki.info/manicure-pedicure/197-wrastajace-paznokcie.html

barbara_kawka
17-04-2009, 18:29
z tego co wiem to mozna zrobic oba sposoby ... klamerki pewnie sa drozsze ... a tamponowanie z tego co wiem to najpierw wyciecie pazura i podlozenie watki i na to daje sie taka maluska rurke. jest bardzo malo salonow ktore to robia ....

Euphoria
17-04-2009, 18:30
ojej przepraszam, tak szukalam szukalam i nie zauważyłam. ale jestem po nocy , wybaczysz?sorki za zdublowanie

kingaaa
17-04-2009, 18:40
Klamerki mozna powiedziec, że sa "na czasie" u osob, ktore maja z tym problem. Mozna także udac sie do lekarza na tzw. wyciecie klinowe bocznej czesci paznokcia wraz z macierza. Zabieg wykonuje sie pod znieczuleniem miejscowym, zakladane sa tez szwy (badz tez nie koniecznie). Jednak to polecam w ostaecznosci.
Jesli chodzi o klamry to w szkole polecali nam klamry Gehwola i podobno sa rewelacyjna. Sa rozne wzory i nie oszpecaja paznokcia. Mozna powiedziec, ze wygladaja troszke jak pierscionki :D No a cena to jakos od 50-100zł w góre...
Tamponiki natomiast wykonuje sie ze specjalnego materialu i podklada sie je pod wal paznokcia.
Moje kolezanki przy kapieli takze trosze podwazaja sobie ten wrosniety paznokiec drewnianym patyczkiem, ale watpie zeby przynosilo jakies efekty.
Powodzenia!

Anna Otkińska
17-04-2009, 18:59
[ Powszechny Program Profilaktyczny Zdrowe Nogi ] (http://www.zdrowe-nogi.pl/najnowszy.php?opt=art&art=314)

Anna Kosińska
17-04-2009, 20:54
Wrastajace paznokcie staly sie powszechnym problemem,co raz wiecej ludzi zglasza sie do gabinetow z tym problemem..ja polecam klamre metalowa VHO OSTHOLD jest to nowa metoda korekcj i wzrostu paznokcia nawet przy duzym stanie zapalnym bez bolu splaszcza plytke, zmniejsza nacisk na wal paznokciowy..jest bardzo dobra:)polecam

Kamis
17-04-2009, 22:09
Dzięki za odpowiedzi :) a ile taki zabieg może kosztować orientujecie się może :)

Anna Kosińska
17-04-2009, 22:19
od 60 do 140zl to zalezy ...

Kamis
17-04-2009, 22:25
Dzięki :)

Euphoria
17-04-2009, 22:28
a możesz mi jeszcze powiedzieć kochana czy cena jest uzalezniona po prostu od renomy salonu czy od czegoś innego?

Anna Kosińska
17-04-2009, 23:03
wlanie od tego jak piszesz moja kochana od salonu czy gabinetu..a nawet miasta

---------- Dodano o godzinie 22:03 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 21:59 ----------

pewnie seqoyka jak sie pokaze to da ci wyczerpujaca odpowiedz na ten temat,ja osobiscie mialam pare klijentek ktore paznokcie bez apelacyjnie nadawaly sie do klamerek ale je odsylalam do gabinetow kosmetycznych ale zawsze warto cos tam wiedziec na ten temat...

barbara_kawka
18-04-2009, 00:32
eno to nawet nie takie to drogie ;) ale napewno warto zainwestowac... kosmetyczka zrobi to delikatnie a jak sie idzie do chirurga na zerwanie pazura ( ktore i tak nic nie pomaga ) to on charat i pazura nie ma ... sobie wyobrazcie jaki to bol!!!! i pamietajcie !!! DZIECIOM PAZNOKCIE OBCINAC NA KWADRAT!!!!!!!!!! ZEBY NIE MIALY TEGO PROBLEMU!!!!!

dzidzia
18-04-2009, 00:41
jeśli chodzi o gehwol to na prawdę super sprawa, jak miałam kursy na manicure i pedicure to mi babka polecała tą firmę ,miała właśnie robione u nich szkolenia na klamry ,ogólnie używałam kiedyś ich maści do stóp jak pracowałam jeszcze w salonie są rewelacyjne :)

barbara_kawka
18-04-2009, 00:49
nio ta firma to fakt fajniutka... ale powiem wam ze super jest tez linia z farmony do stop nivelazione :) naprawde polecam bo sprawdzalam na sobie ;)

Kamis
18-04-2009, 00:57
dzięki wam wszystkim :)

seqoya
18-04-2009, 10:09
Prz tamponowaniu opatrunek trzeba zmieniać codziennie czasami nawet kilka razy w ciągu dnia.

Najnowszą metodą walki z wrastającymi paznokciami tak jak pisała annamon79 stosowaną w gabinecie kosmetycznym jest zakładanie klamerek korygujących. Ceny są zalezne od miasta i od gabinetu

Euphoria
18-04-2009, 10:49
dziękuję Wam wszystkim ;*

wesolutka30
04-03-2012, 09:26
Witam. Tak ja zakładam klamry na wrastające paznokcie. Nie napisze jak się to robi, gdyż to trzeba zobaczyć, nie jest to proste.
Do założenia jak i nie założenia klamry jest wiele czynników. Tylko nie róbcie tego u osób, które nie mają o tym zielnego pojęcia. Usługa z wrośniętymi paznokciami, pedicurem leczniczym wymaga myślenia. I najważniejsze: tego nie zrobi wam kosmetyczka, tylko osoba mająca odpowiednie przeszkolenie, doświadczenie zawowodwe, wiedzę. najlepiej podolog lub osoba profesjonalnie zajmująca się tego typu usługami. Jeśli macie pytania piszcie. Jestem z woj. ślaskiego . Pozdrawiam.

ewelinka:*
15-03-2012, 11:51
KOSTKA ARKADY!!! oglądam w pytaniu na śniedanie...

"Kostka Arkady" (http://www.rtvlubuska.pl/index.php?option=com_k2&view=item&id=2446:kostka-arkady&Itemid=128)

podobno rewelacja!!!

http://zielonagora.gazeta.pl/zielonagora/1,35182,10957995,Zielonogorski_wynalazek__Kostka_A rkady_zarobi_miliony_.html

dziewczyny co sądzicie o tym wynalazku?

Evelyn.
15-03-2012, 19:38
to chłopak z mojego miasta :] a salony ma dwa w zielonej górze i w nowej soli... ponoć ma to opatentowane i jest rewelacyjne...

ewelinka:*
15-03-2012, 19:43
no właśnie bardzo mnie to zainteresowało! wygląda na hit?! ciekawe ile będzie kosztowało takie coś?

zyza
18-03-2012, 16:00
moze i jest mądry i wymyslił genialne urzadzenie ale tak mnie wkurzył wypowiadając sie w gazecie regionalnej ze az sie zagotowałam...
powiedział cos w stylu ze kosmetyczkami zostaja kobiety które nie maja pomysłu na siebie a ze on jest facet to oznacza w tym zawodzie ze na prawde chce cos zrobic....

ale wypróbowałabym ta kostke na sobie z miła checia... non stop walcze z wrastaniem pazura na drugim palcu (tak sie składa ze mam najdłuzszego 2 palca, nie duzego i w butach uwiera) nic mi nie pomaga ani żelowanie ani tamponowanie... klamer nie testowałam..

Zgredo
23-03-2012, 21:40
Ciekawa jestem, na jak zaawansowane wrośnięcie paznokcia zabieg z użyciem ustrojstwa pomaga.

Evcianka
23-04-2012, 09:59
W sobotę 21 we Wrocławiu na targach kosmetycznych był wykład na ten temat.
-urządzenie, narzędzia które można sterylizować , szkolenie to koszt 6000zł, Pani, która to prowadziła mówiła że jeśli się na to ktoś zdecyduje do chyba października to nie będzie naliczona opłata franszczyznowa chyba 300 zł, ale nie dam sobie ręki uciąć.

Cały zabieg polega na równoczesnym przytrzymaniu z góry odpowiednim narzędziem delikatnym podważeniu paznokcia narzędziami i pokryciem akrylem w celu utrzymania podważenia w stanie , który nam odpowiada.

Ja sama na skuteczność tej metody nie wypowiadam się, bo nie znam nikogo, kto korzysta z tej metody, trudno mi ocenić efekty.

Camilla
25-09-2012, 21:10
dziewczyny miałam dziś klientke z paznokciami dośc grubymi , mocno zwiniętymi , leczone tez były na grzybice i klientka chciała założyć na nie klamry bo wrastały , i masakra zaden klej nei chciał trzymac , ślizgał sie jak go maśle , probowałam oryginalnym klejem , klejem do tipsów , nawet klejem do rzęs a na końcu super glue;-) i nic za nic nie chwytało , zmarnowałam 2 godziny.. czy ktoś może mi powiedzieć jaka może b być przyczyna?

Ja podejrzewałam albo to ze sa takie zgrubiałe i mocno zwinięte albo to te specyfiki ktore stosowała na grzybice.

kingadarla
07-09-2015, 01:29
ja się męczyłam z wrastającymi paznokciami hoho... ze 3 lata. Klamerka nic nie dała, nadal było źle i przynosiły tylko chwilową ulgę. W końcu stwierdziłam, że dość i zaczęłam szukać czegoś innego - żele i okłady przynosiły chwilową ulgę. W Zielonej Górze znalazłam gabinet Źródlana, gdzie zakładają kostkę Arkady - Medycyna Estetyczna Zielona Góra (http://zrodlana.com.pl/medycyna-estetyczna/) czytałam tutaj trochę o niej, to dość nowy wynalazek. Poszłam na zabieg i jak ręką odjął :) w dodatku profesjonalnie, podolog zakładał mi ją pod znieczuleniem (jestem dość "ciężkim" przypadkiem, a tam akurat lekarz był pod ręką) i teraz moje palce mają się duuzo lepiej niż po klamerkach :)

Basska090
05-03-2018, 14:38
Mi też klamerki nie pomogły, bo paznokieć prędzej czy później zaczynał wrastać, mimo że bardzo dbałam o niego. Ale po zabiegu w Clinica Dermatologica w Gdańsku problem zniknął na dobre. Przynajmniej mam taką nadzieję, bo już mam spokój od pół roku, ale myślę, że skoro tyle czasu nic się nie dzieje to paznokieć nie zacznie mi znowu źle rosnąć :D