PDA

Zobacz pełną wersję : KURS MAKIJAŻU - cz5. CIENIE DO POWIEK



Tonija
17-04-2009, 23:28
CIENIE DO POWIEK


Cienie do powiek najlepiej jest kłaść na przypudrowane powieki wcześniej pokryte cienką warstwą podkładu. Makijaż oczu na pewno będzie trwalszy i łatwiejszy w wykonaniu a cienie nie będą zbierać się w załamaniu powiek.
Konsystencja

cieni może być pudrowa, w kremie lub w sztyfcie. Ostatnio pojawiły się również na rynku cienie, które możemy łączyć z wodą. W zależności od rodzaju pigmentu uzyskamy w ten sposób delikatniejszy bądź bardziej wyrazisty kolor. Cienie te polecam szczególnie Paniom, które często lubią zmieniać charakter swojego wyglądu np.Ombre Trio, Lancome czy Aqalumieres Chanel.
Cienie w kremie np. firmy Bourjois, czy Ombre Plume Diora, doskonałe są dla osób noszących szkła kontaktowe lub ze skłonnością do podrażnień. Tego typu cienie nie kruszą się i nie osypują. Ich dodatkową zaletą jest łatwa aplikacja.

Nakładanie.

Cienie w kremie mają specjalną gąbeczkę do aplikacji. Natomiast cienie pudrowe można nakładać pędzlem, aplikatorem z gąbką lub palcem. Ja osobiście preferuję pędzel. Pozwala on bardzo precyzyjnie wycieniować oko. Cienie się nie osypują a warstwa kładzionego cienia jest naprawdę cieniutka.
Jeśli malujemy kilkoma kolorami zawsze zaczynamy od najjaśniejszego. Jasnymi pokrywamy powiekę od nasady nosa na zewnątrz, natomiast, jeśli nakładamy ciemny kolor to przykładamy pędzel lub aplikator do zewnętrznej strony powieki i rozcieramy go do wewnątrz.
Jeśli linie kolorów są zbyt wyraziste można delikatnie je rozetrzeć patyczkiem kosmetycznym albo wacikiem.

Kolory

najlepiej pasują do określonego typu oczu. Generalnie najlepiej oczy ożywiają kolory kontrastujące:


Oczy szare i niebieskie - brązy, śliwka, róże;
Oczy brązowe - łososiowy, różowy, zieleń;
Oczy zielone - brązowy, fioletowy, czerwony;

Ale nie znaczy to, że np. Panie o niebieskich oczach nie mogą używać szarości czy błękitów. Wybierając cienie kierujmy się raczej ogólną stylizacją, kolorystyką stroju. I ewentualnie sterujmy natężeniem koloru. Elegancja skłania się ku stonowaniu, ujednoliceniu. Natomiast ekstrawagancja lubi kontrasty.
Kobiety dalekowzroczne

których oczy są dodatkowo jeszcze powiększone przez okulary, powinny zrezygnować z ciemnych kresek i cieni na rzecz łagodnych pasteli.
Panie krótkowzroczne

którym szkła zmniejszają oczy powinny używać kolorów ciemniejszych. Dokładnie powinny podkreślić górną i dolną powiekę cieniami lub roztartą kreską i mogą używać tuszu nie tylko wydłużającego, ale również pogrubiającego.
Sposoby malowania oczu uwzględniające ich budowę:



Oczy blisko osadzone

unikamy podkreślania całej krawędzi oka,
najjaśniejszy cień kładziemy przy nasadzie nosa ( może być nawet biały),
ciemniejszym podkreślamy zewnętrzną krawędź oka na górnej i na dolnej powiece; jeśli efekt ma być mocniejszy możemy użyć do tego eyelinera lub kredki,
doskonały efekt dają również doklejone kępki rzęs przy zewnętrznej krawędzi oka,
od środka czoła brwi można trochę skrócić;



Oczy szeroko osadzone

ciemniejszy cień nakładamy bliżej nasady nosa,
można go delikatnym półłukiem wyciągnąć w kierunku brwi,
unikamy kresek wydłużających przy zew. kąciku oka,
cień możemy położyć dookoła oka lub tylko na górnej powiece,




Oczy głęboko osadzone

unikamy ciemnych cieni, najlepsze są jasne róże, łososiowy, szarości,
polecam również cienie perłowe ( o ile skóra nie jest zbyt wiotka, perłowe cienie niestety podkreślają zmarszczki)
nie rysujemy kresek eyeliner'em jedynie możemy oko podkreślić tuż przy linii rzęs ( jasny brąz, szarości, błękity) ołówkiem dokładnie rozcierając linie, tracąc ostry kontur,
wnętrze oka nad linią rzęs możemy pomalować białą, srebrną lub perłową kredką,
dokładnie tuszujemy rzęsy, najlepiej maskarą wydłużającą a nie pogrubiającą,
brwi przy takich oczach nie powinny być dorodne, należy dążyć do jak najcieńszej ich linii, oko wtedy bardziej się "otworzy",




Oczy małe

oko będzie dużo większe, jeśli umiejętnie wycieniujemy je używając 2-3 tonacje cienia,( mogą być również perłowe)
najpierw kładziemy jasny cień na całą powiekę
potem ciemniejszy, stopniowo od zewnętrznego kącika oka do środka nakładając najwięcej przy nasadzie rzęs a potem dokładnie go rozcierając,
białym lub kremowym cieniem, ( ale nie perłowym) zaznaczamy linię pod brwiami i przy nasadzie nosa,
wnętrze oka nad linią rzęs możemy pomalować białą, srebrną lub perłową kredką,
nigdy nie malujemy ciemną kredką linii wewnątrz oka,
brwi przy takich oczach nie powinny być dorodne,




Oczy "płaskie" (ruchoma powieka jest niewidoczna)

podobnie jak przy małych oko lepiej wygląda pomalowane 2-3 tonami kolorów, ale lepiej nie używać perłowych cieni, jeżeli już to tylko te w ciemnym odcieniu,
dokładnie cieniujemy sztucznie tworząc linię gałki ocznej, najpierw kładziemy jasny cień na całą powiekę
potem ciemniejszy, stopniowo od zewnętrznego kącika oka do środka nakładając najwięcej przy nasadzie rzęs a potem dokładnie go rozcierając,
możemy używać dowolnie kredki i eyeliner'a,
dokładnie tuszujemy rzęsy, można również wcześniej podkręcić je zalotką,




Oczy duże i wypukłe

należy "zatrzeć" mocno wypukłą linie górnych powiek,
najlepiej pomalować nad lub pod linią rzęs ciemniejszą kreskę eyelinerem lub kredką, ale nigdy nie zaznaczajmy konturów całego oka, najlepiej zaznaczyć tylko zewnętrzną krawędź,
ciemniejsze cienie kładziemy na środkową część górnej powieki i dokładnie rozcieramy,
zaznacz też cieniem dolną powiekę przy nasadzie nosa,
nie używamy perłowych cieni!!
rzęsy zwłaszcza przy zewnętrznych krawędziach dokładnie tuszujemy,




Oczy z opadającą powieką (widoczny jest nawis skóry górnej powieki)

najlepsze są, matowe cienie w jasno- beżowym odcieniu ( ton ciemniejsze od podkładu),
unikamy mocnego rysunku oka,
cieniem pokrywamy górną i dolną powiekę,
przy zewnętrznym kąciku oka malujemy kreskę, najlepiej kredką i dokładnie rozcieramy,



malujemy rzęsy wydłużającym tuszem;



---------- Dodano o godzinie 22:28 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 22:27 ----------

i standardowo zachęcam do dyskusji :)

pisiowa21
28-04-2009, 08:09
Ja pokaze pare fotek z makijażem oczu,http://www.stylistka.pl/images/article/1706/14049_w525.jpeg
http://www.stylistka.pl/images/article/1706/14051_w658.jpeg
http://www.stylistka.pl/images/article/1706/14050_w658.jpeg

Kamis
28-04-2009, 09:15
dzięki :)

pisiowa21
28-04-2009, 09:59
nie ma sprawulca:P

mala
28-04-2009, 11:41
oj jak m sie podobaja czarne oczy

dominika198989
20-05-2009, 15:22
jejku mi tez sie podoba :) a najlepiej wyglada smoke eys :)

Sweet-ka
13-06-2009, 15:43
Mi tez taki makijaz bardzo sie podoba :) Bardzo ciekawy jest ten z pomaranczem ale ten to juz chyba dla odwaznych...

Jooko
14-06-2009, 22:08
kurcze bardzo ładne są te makijaże tylko jak samej takie wykonać :)

farbstift
30-06-2009, 11:37
ten ostatni jest przecudny! też tak chcę!

Bożena P
02-07-2009, 19:15
jakie śliczniutkie makijaże. Te cem tak umieć malować :)

karolinka_zuzia1989
03-07-2009, 10:06
o to moj makijaz ktory ostatnio wygombinowalam

Bożena P
03-07-2009, 13:22
Karolinko ładny ten twój makijażyk

martitek
11-08-2009, 23:12
mnie się ten bardzo podoba :love:

aneczka19895
16-11-2009, 16:30
Świetny jest ten pierwszy makijaż!!!! pisiowa jesteś wielka :):):)

karolaj.
10-07-2010, 14:07
super makijaze pisiowa, dziewczyny moze wiecie dlaczego cienie mi sie grudkuja tzn zbieraja sie w zalamaniach? nie ktorym dziewczynom ladnie sie trzymaja i maluja sie cieniami z ruby rose a ja jakimi bym sie nie pomalowala wiecznie sie grudkują, uzywam bazy inglota ale porazka totalna - plus tylko taki ze kolory wyrazne, a jak przypudruje powieke matujacym pudrem to juz o wiele lepiej ale cienie nie maja intesywnych kolorow moze cos poradzicie dziewczyny? macie moze jakies sprawdzone kosmetyki, triki :) będe bardzo wdzieczna :)

zyza
10-07-2010, 16:12
super makijaze pisiowa, dziewczyny moze wiecie dlaczego cienie mi sie grudkuja tzn zbieraja sie w zalamaniach? nie ktorym dziewczynom ladnie sie trzymaja i maluja sie cieniami z ruby rose a ja jakimi bym sie nie pomalowala wiecznie sie grudkują, uzywam bazy inglota ale porazka totalna - plus tylko taki ze kolory wyrazne, a jak przypudruje powieke matujacym pudrem to juz o wiele lepiej ale cienie nie maja intesywnych kolorow moze cos poradzicie dziewczyny? macie moze jakies sprawdzone kosmetyki, triki :) będe bardzo wdzieczna :)
mi sie sprawdzily masy perlowe... miala to samo ruby rose bardzo sie rolowalo... pomimo baz itd... i przestalam nakladac palcem a nakladam tylko pedzelkiem na nalozony na powieki tylko podklad... nie dodaje ani koretkora ani bazy :D no i fajnie mi sie trzymaja maybellina te musy bo one z kontakcie ze skora robia sie proszkowe :D

NataliaNY
14-07-2010, 18:39
Jesli dasz baze (eyeshadow primer/base) pod cien nic sie nie powinno zbierac w zalamaniach. Do tego cienie lepiej sie rozprowadzaja i lacza ze soba i dluzej utrzymuja na oku.

eksnail
14-07-2010, 19:39
ale mi sie podoba ten kolorwy makijaz:love:

kiesznia88
08-08-2010, 21:56
makijaż porostu boski:] , karolaj powinnaś używać bazy pod cienie i może gdybyś wybrała cienie z wyższej półki było by lepiej np MACa lub INGLOTA (które są w miarę przystępnej cenie) są wysoko pigmentowane, barwy są nasycone, i długo się utrzymują na powiece. Ja nimi się maluje i inne babeczki, nie ma żadnych z nimi problemów

mysiula
15-01-2012, 15:11
Ja robię to tak: na powiekę nakładam bazę z kryolanu, następnie gdy nakładam podkład na twarz również nanoszę go na powieki, następnie używam pudry fixującego, dużym pędzlem na całą twarz a małym nanoszę na powieki. Na tak przygotowaną powiekę nanoszę cienie, najpierw biorę jakiś jasny cien służący jako baza, nastęnie maluję powiekę innymi cieniami, na koniec spryskuję fixerem. I gotowe :) cenie nie załamują się w załamaniu powieki. Oczywiście to nie zależy tylko i wylacznie od makijażu ale również np.od wilotności powietrza czy od rodzaju naszej cery.

julka8
29-10-2014, 14:20
no bardzo ladne makijaze:)

chanah
19-11-2021, 18:46
Świetnie, że można na tym forum znaleźć tak przydatne, konkretne porady.

cass
15-12-2023, 12:04
Jakie sa wasze ulubione gąbeczki do makijazu? Uzywam teraz Real Techniques Miracle Sponge i palam do niej miloscia absolutna, ale niestety bardzo szybko sie niszczy. Od dwoch miesiecy sie nie malowalam (xD), ale pewnie jak sie skonczy lockdown i trzeba bedzie wrocic do biura to bede chciala wygladac jak czlowiek. I tu pytanie, jakie gabeczki poza beautyblenderem sa warte uwagi?

https://ozlocie.pl/kosmetyki-do-makijazu-ktore-powinny-sie-znalezc-w-kazdej-kosmetyczce/

Może jakieś porady co warto jest mieć w swojej kosmetyczce?