PDA

Zobacz pełną wersję : kwiatki i duży problem



doma89
05-07-2010, 15:51
Witam mam duży problem .Chodzi mi tutaj o metodę żelową i o kwiatki (wzorki w żelu ) jak robicie dziewczyny . Jak je robicie czy farbkami żelowymi czy linerami tez się da? chodzi mi tutaj jak używam jednofazowego żelu gdzie je w jakiej to ma być kolejności proszę o odpowiedź

Zgredo
05-07-2010, 16:52
Linierami da się zdobić paznokcie. Żelem kolorowym również. I Farbkami akrylowymi choć warunkiem jest nie zamalowanie całej powierzchni paznokcia lakierem (linierami)/farbkami, jeśli zamierzamy to jeszcze przykrywać żelem.


Nie wiem, czym są farbki żelowe, ale pobudziłaś niezmiernie moją ciekawość, podziel się proszę zdjęciem tego cuda :)

A w której warstwie umieszczać zdobienia? To zależy, ja takie zdobienia o jakich piszesz - linierek, jakiś maziaj farbką - umieszczam przed nabłyszczaczem, czyli na ostatniej, bo lubię móc szybko zmienić wygląd paznokci.

Natomiast ozdoby zatapiam oczywiście głębiej, czyli kładę
- wszystko co trzeba do przygotowania płytki
- cienką warstwę żelu
- ozdoby
- budującą warstwę żelu

Jeśli chodzi o zdobienie farbkami i lakierami przy jednoczesnym zatapianiu ozdób, to czasem maluję na tej samej warstwie a czasem wyżej, to zależy, jaki chcę osiągnąć efekt.

Natomiast jeśli chodzi o kwiatki i o to, jak ja je robię - to ja osobiście robię je z akrylu. Na ww warstwach, również w zależności od oczekiwanego efektu.

doma89
05-07-2010, 17:01
dziękuje bardzo za odpowiedź . A jeśli chodzi o Ciebie to w żelu jak robisz jakiś wzorek (jakiś esik floresik) to czym najlepiej ?;]

karolaj.
05-07-2010, 17:19
doma możesz zrobić i kolorowymi żelami, farbkami akrylowymi, akrylem

zyza
05-07-2010, 18:27
doma ja opatentowalam to w ten sposob...
po zbudowaniu krzywej c maluje farbkami lub lakierami po tym dwie cienkie wasrtwy cleara jeszcze, matowie i dopiero nablyszczacz a to dlatego ze po namalowaniu kwiatkow czy to lakierami czy farbkami jak przemywam nablyszczacz z warstwy dyspersyjnej to zdarza sie ze zmywam kwiatki...
najlepszym rozwiazaniem znalezć dobry nablyszczacz ktory nie wymaga przemycia :D
zdarza mi sie ze mimo nalozenia dwa razy cleara to przy przemywaniu nablyszczacza albo przy matowieniu do nalozenia nablyszczacza zciera sie wzor. to wtedy na nablyszczaczu poprawiam lakierem i sie trzyma :D
ale najlepiej jak mowie nablyszczacz bez przemywania

jesli chcesz malowac calośc to wtedy lakier mozesz naniesc na nablyszczone zrobione pazury, lakier trzyma sie trzy razy lepiej nie odpryskuje jak od naturalnych...
zelem jest klopot robic linie bo linie cieniutka trzeba od razu utwardzac w lampie i dopiero robic nastepna... linie zelowe maja to do siebie ze traca na perfekcyjnosci jednego pociagniecia :D

anikol
06-07-2010, 12:47
ja zdobienie farbkami robię na gotowym odtłuszczonym zmatowionym pazurku, czekam aż wyschnie i na to nabłyszczacz nigdy się nie rozwarstwia
nabłyszczacz mam od Activ, rewelacja :ok:

anka85
06-07-2010, 23:27
ja zawsze jak maluje farbkami akrylowymi to wczesniej buduje paznokiec (ewentualne inne zdobienia ) i na zbudowany zmatowiony dopiero maluje farbkami i na to nablyszczajacy zel . tak jak wiekszosc dziewczyn chyba robi :D

xsunnyolciax
07-07-2010, 12:26
dokładnie tak. później jak robisz odrost i zmieniasz wzór łatwiej to nawet spiłować :) dlatego najlepiej przed nabłyszczeniem :)

rynba
27-07-2010, 23:01
liner i farbki pod nabłyszczacz żel kolorowy pod żel budujący:)

ania38
29-07-2010, 00:44
tak!!!

Brilliant
19-12-2010, 22:42
a ja dziewczyny kupilam farbki akrylowe ze sklepu dobra rada i mi niechca kryc;-( nie wiem,,pedzelek mam dobry..technike nakladania i malowania tez znam,,a nie wiem co jest z nimi nie tak..czy ktoras z was ma takie farbki?nie te polycolor tylko te w sloiczkach...doradzcie moze mi cos...

xCombination
05-01-2011, 21:53
mam kilka kolorów w tych słoiczkach i pomimo że dopiero zaczynam się nimi bawić i na pewno nie do końca poprawnie technicznie to krycie jest ok :ok:

zyza
08-01-2011, 22:22
a rozwarstwily ci sie farby? znaczy sie leje sie osobno olej osobno kolor?
bo mi sie tak robilo jak farbka byla juz przestarzala tzn... przelezala bo kupilam nowa i nowa otworzylam... ale ja mialam taki problem z polycolorem :D

DianaT
08-01-2011, 22:24
Te w słoiczkach (nie te polycolor) nadają się jedynie do śmietnika. Kupiłam je i nic nie kryją mogę kilka warstw nałożyć a i tak prześwituje. Dlatego w poniedziałek zamówię polycolor bo dziewczyny chwalą je sobie.

xCombination
09-01-2011, 09:40
a rozwarstwily ci sie farby? znaczy sie leje sie osobno olej osobno kolor?
bo mi sie tak robilo jak farbka byla juz przestarzala tzn... przelezala bo kupilam nowa i nowa otworzylam... ale ja mialam taki problem z polycolorem :D

bodajże dwie, fiolet i czerń, ale tylko troszeczkę - wymieszałam patyczkiem i nie mam z nimi kłopotów :D

zyza
09-01-2011, 21:27
u mnie z tanszymi farbami zrobil sie wlasnie taki problem ze te rozwarstwiajace sie wlasnie zle kryly... ja zmienilam na polycolor i jestem mega zadowolona :D
na paznokcie pod nablyszczacz idealne :D

xCombination
09-01-2011, 22:56
mi na pazurku zdają egzamin, ale i tak zamierzam kupić poly żeby poćwiczyć na czymś użytkowym - te malutkie pojemniczki to będzie kropla w morzu potrzeb :D

olexa
09-01-2011, 23:12
a ja dziewczyny kupilam farbki akrylowe ze sklepu dobra rada i mi niechca kryc;-( nie wiem,,pedzelek mam dobry..technike nakladania i malowania tez znam,,a nie wiem co jest z nimi nie tak..czy ktoras z was ma takie farbki?nie te polycolor tylko te w sloiczkach...doradzcie moze mi cos...


To czemu ich nie zareklamujesz?? DR na pewno znajdzie odp rozwiązanie.

sweetpazurki
28-01-2011, 22:23
widze ze nie tylko ja myslam ze mam jakies przeterminowane farbki :)

MalaMi280783
28-01-2011, 23:32
ja mam od DR te farbki w słoiczkach już za trzy miesiące, niektóre kolorki prawie pełne i są nadal extra.. nie wiem co się Wam z nimi robi ale jak dla mnie kryją Booosko!! :]

magda1203
20-06-2013, 13:18
Pomocy! Witam i odświeżam stary wątek, gdyż mam problem.
Właśnie zaczęłam bawić się w Gelish. 3 dni temu położyłam kolor, zmyłam sticky layer (sorki, nie znam polskiego terminu, byłam szkolona w UK), namalowałam na tym wzór farbami akrylowymi, przykryłam jedną wartswą Top It Off i...masakra! Wczoraj farba zaczeła się złuszczać w niektórych miejscach! Dziś położyłam kolejną warstwę Top It Off i zobaczę, co będzie, ale mam złe przeczucia.
Nie miałam tego problemu na kolorowych żelach soak off, z tym że przykrywałam wzór jedną warstwą clear żelu i dopiero na to jeszcze jedną cieniutką warstwę cleara, jako top coat (jak wspomniała jedna z was, czasem farba zmywała się, więc zabezpieczałam dodatkowo).
Co może byc przyczyną problemu i czy druga warstwa Top It Off zapobiegnie łuszczeniu?
Czy mogło być tak, że farba nie wyschła w 100% i dlatego się złuszcza?
Czy pomogłoby, gdybym położyła na wzór jedną warstwę clear żelu i na to Top It Off?
Czy ktos pracuje na Gelish farbami akrylowymi i znalazł na to sposób? Nie chciałabym wracać do kolorowych żeli, ponieważ Gelish wyglada duzo lepiej, kolory są super, a aplikacja szybsza, zakochałam się w nim od pierwszego razu...
Pomocy potrzebuję w trybie pilnym - w przyszłym tygodniu robię promocyjne paznokcie (właśnie rozkrecam własny biznesik na nowym, szwedzkim gruncie) i kwestia musi być rozwiazana, inaczej po mnie! :(
Pozdrawiam towarzystwo (przy okazji - bardzo fajne, rzeczowe forum, nie umywa się do popularnego brytyjskiego, żałuję, że nie znalazłam was wczesniej!)

kiwaczek2
20-06-2013, 17:56
moim zdaniem wystarczy właśnie 2 warstwy i będzie ok. w żelu nie było problemu bo nakładałaś więcej, jak sama zauważyłaś. kładź 2 warstwy topu i już.

samaron
20-06-2013, 20:28
Możesz też:
- zmywać warstwę dyspersyjną (sticky layer) , leciutko zmatowić, namalować wzór farbkami (cienko i poczekać aż dobrze wyschnie (można do lampy wsadzić)), przykryć 2 warstwami topu
- wykorzystać do zdobienia kolorowe żele bądź inne hybrydy

nanami7
20-06-2013, 20:45
zawsze na wzory malowane farbka klade dwie warstwy nablyszczacza :)

magda1203
24-06-2013, 18:29
Dzięki bardzo! Rozwiązanie okazuje się proste - bardzo cenna jest również uwaga samaron - wzór rzeczywiście namalowałam dość grubo, celem dobrego krycia, tak więc będę musiała z tym bardziej uważać...

---------- Dodano o godzinie 17:29 ---------- Poprzedni post był napisany Wczoraj o godzinie 18:07 ----------


zawsze na wzory malowane farbka klade dwie warstwy nablyszczacza :)

Właśnie przeglądałam twój blog i mam pytanko - są tam cudne niebieskie paznokcie ze sporymi kwiatami one stroke. Czy namalowałaś je na żelu czy na gel polish? Gdzieś bowiem czytałam, że na Gelish itp. nail art malowany farbkami nie powinien zajmowac dużej powierzchni paznokcia, ponieważ top nie bedzie sie trzymał... nie robiłam jeszcze tego eksperymentu, a lubię spore wzory, dlatego pytam. Na marginesie - wszystkie pazurki bardzo ładne :)