PDA

Zobacz pełną wersję : Cera sucha z problemami



marlena901
07-07-2010, 15:11
Witam dziewczyny. Mam cerę suchą i wrażliwą. Moim problemem są ciemno brązowe plamy pojawiające się po wyjściu na słońce. Nie wiem jak je zlikwidować. Idadz gdzieś przy większym wysiłku spoceniu się w czasie upałów nawet stosując podkłady i kremy nawilżające plamy nadal się pojawiaja. Co na to poradzić?

iwa1223
07-07-2010, 21:54
poczytaj sobie o kwasie migdałowym (piling migdałowy), może to będzie dobre :)

farbstift
08-07-2010, 09:02
też mam przebarwienia, ale są małe i z piegami się zlewają, więc je nawet lubię, bo nie wyglądam jak trup:D bo oprócz suchej i wrażliwej cery mam taka, ktora nie chce się opalić. Ogólnie na taką problematyczną skórę pomaga maść z witaminą A stosowana na noc:) Kremy najlepiej Ziaja, AA, Farmona:)

milena26
05-05-2011, 15:11
a co poleciłybyście dla cery suchej z naczynkami??:(

hersa
05-05-2011, 22:06
też potrzebuję coś do cery bardzo, bardzo suchej, wręcz łuszczącej się, naczynkowej dla mamy. Pomoże ktoś? Najlepiej żeby krem nie był kosmicznie drogi. Co sądzicie o Ziaji med? Który krem wybrać do cery mega suchej? Kiedyś mama używała clobazy, no ale efektów jakiś super nie było, wiadomo skóra nie łuszczyła aż tak bardzo ale dalej sucha była.

DianaT
05-05-2011, 22:17
Na pewno muszą być to kosmetyki bez alkoholu a np. z wodą różaną. Jeśli chodzi o peelingi to tylko enzymatyczne. Więcej mogę napisać jutro, dziś już nie mam siły się rozpisywać na ten temat. Sama też mam cere z naczynkami przesuszoną.

farbstift
05-05-2011, 23:03
a nad AA Hersa myślałaś? może nawet ten najprostszy półtłusty by się nadawał, kosztuje ok15zł

betisska
05-05-2011, 23:25
Ja polecalabym dla cery naczynkowej wit.C i K - dbają o szczelność naczyń krwionośnych, wit C dodatkowo zaopatruje skóre w subst.odżywcze, algi morskie, miłorząb japoński, arnika górska, kasztanowiec zwyczajny, nagietek
Zabiegi dla cery naczynkowej to najlepsza jest jonofereza, galwanizacja czy ultradzwieki z ampulka nawilzajaca oraz maseczka algowa.

Wyjatkowo nalezy dbac o taka cere....
Ostatnio nam na zajeciach powiedziano, ze przy cerze naczynkowej jest wieksze ryzyko do powstawania tradziku rozowatego.

JadziaDax
02-10-2015, 11:04
Spróbuj Coconut Miracle Efektimy. Uniwersalny na wszystko. Na moją skórą działa cuda

Sara91
10-07-2016, 12:22
Ja mam bardzo przesuszona cere, od jakiegos czasu uzywam expert czystej skóry bielendy. Plyn micelarny 3 w 1 :) zmywa makijaz, odsiweza i nawilza i pielegnuje. Kondycja mojej cery jest o wiele lepsza:ok:

amelia90
09-08-2016, 10:56
Dziewczyny, a czy stosowałyście kiedyś kolagen naturalny, taki jak tutaj: kolagenspa (https://kolagenspa.pl/)? Słyszałam, że idealnie nawilża i przyczynia się do redukcji zmarszczek. Mam strasznie suchą cerę od jakiegoś czasu i chcę kupić sobie dobry krem. Znajoma poleca mi właśnie ten z kolagenem. Fajna jakość, ale zastanawiam się... Możecie doradzić?

JadziaDax
23-08-2016, 16:16
Koniecznie spróbuj serię HYDRO&DRY-CONTROL z Efektimy. To jedyne co nawilżyło mi skórę a jednocześnie nie uczuliło.

n167
27-09-2016, 19:57
Polecam stronę: http://www.zdrowotny-blog.pl/! Idealne miejsce dla osób, które chca zmienić coś w swoim życiu. Warto zaglądnąć!

invisible20
08-10-2016, 22:35
Ja mam bardzo przesuszona cere, od jakiegos czasu uzywam expert czystej skóry bielendy. Plyn micelarny 3 w 1 :) zmywa makijaz, odsiweza i nawilza i pielegnuje. Kondycja mojej cery jest o wiele lepsza:ok:

Z tej samej firmy dobra jest też seria różana Rose Care, której produkty są dedykowane dla cery wrażliwej. Z niej najbardziej lubię różany olejek do mycia twarzy, bo nie uczula, nie podrażnia i nie wysusza. Mimo niewielkiego opakowania jest bardzo wydajny, dobrze rozprowadza się na twarzy i ładnie pachnie.

reniusia1002
09-10-2016, 01:44
ja bardzo polecam Bielenda peeling enzymatyczny do cery wrażliwej
Działanie:
- usuwa martwe komórki naskórka, pobudza mikrocyrkulację,
- oczyszcza z toksyn (detoks) i przygotowuje do przyjęcia aktywnych składników,
- wzmacnia i ujędrnia skórę,
- wygładza i nawilża,
- odpręża i relaksuje.
Składniki aktywne:
naturalny enzym – keratolina, ekstrakt z czerwonego wina, aloes, hibiskus,
prowitamina B5, alantoina, olejek grejpfrutowy, substancje nawilżające i zmiękczające skórę.

KatarzynaW
10-10-2016, 21:22
Na cerę suchą koniecznie trzeba stosowac olejki. Ja ze swojej strony polecam Ci olejek Marula, u nas jeszcze nie jest jakos znany, ale jest super. Poczytaj sobie o nim np. tutaj http://olejek-marula.pl/ .

elenaelena
21-10-2016, 11:26
To mój ulubiony temat, więc się wypowiem :D
Jeśli chodzi o kompleksową pielęgnację twarzy poleca się stosowanie kosmetyków micelarnych (https://e-ziaja.com/pl/blog/15_Kosmetyki-micelarne---czym-s%C4%85-i-jak-dzia%C5%82aj%C4%85-.html) - są one najlepsze dla cery. Wiele kobiet myli toniki z płynami micelarnymi, a tak naprawdę są to dwa zupełnie inne produkty! Odkąd ja używam do demakijażu płynu micelarnego, a potem toniku stan mojej skóry bardzo się poprawił, zniknęły przebarwienia, nie pojawiają się pryszcze. Oczywiście trzeba odpowiednio dobrać tonik (no i płyn micelarny) do swojego typu cery, ja mam skłonną do trądziku, właśnie z przebarwieniami po pryszczach, dlatego zainwestowałam w tonik z serii pro od ziai. Moim zdaniem to bardzo niedoceniana firma. Mają dobre i niedrogie kosmetyki. Wiadomo, że nie wszystko dla wszystkich, no ale jednak! Wiem, że mój sposób oczyszczania nie jest uniwersalny i nie każdemu podpasuje. Ważne jest, żeby znaleźć swój sposób i się go trzymać :) Jak nie lubicie płynów micelarnych to jeszcze weszły mleczka - ja nie próbowałam, dlatego nie mogę polecić ;)

wisia
22-10-2016, 01:54
Też nam suchą skórę i często z nią przeboje.... czasami dosłownie wygląda jak na fotce w tym artykule Sucha skóra twarzy - charakterystyka i pielęgnacja - Eco-Vit PL (http://www.eco-vit.pl/sucha-skora-twarzy-charakterystyka-pielegnacja/) normalnie jakbym się sypała...Ratuję się kremami i maseczkami nawilżającymi, na szczęście moja wrażliwa nie jest i wszystkie kosmetyki mogę próbować, nie podrażniają mnie.

JadziaDax
24-10-2016, 22:49
Na przesuszoną skórę dla mnie najlepsza jest seria Hydro&Dry Control efektimy.

greczyna
28-10-2016, 11:46
Według mnie najlepiej jak najpierw pójdziesz do dobrego demrmatologa i on dokladnie Ci powiem co Ci dolega, bo to nie jest normalne. Stosując kwasy i inne mocniejsze rzeczy możesz sobie bardzo zaszkodzić :/

Cornelka123
18-11-2016, 14:14
Jeżeli chodzi o nawilżenie suchej cery to mi pomaga Bioderma, Dermedic, Pharmaceris, albo z Bielendy krem-żel Insta perfect. Ten krem matowi cerę, nawilża, nada się do cery trądzikowej lub z problemami i wypryskami. Wszystkie nadają się do stosowania pod podkład

JadziaDax
23-11-2016, 12:20
Moim ostatnim odkryciem nawilżania jest happy per aqua z Floslek

invisible20
24-11-2016, 20:21
Do cery suchej i jednocześnie wrażliwej może się sprawdzić lekki różany krem od Bielendy Rose Care. Nie podrażnia, dosyć szybko wchłania się do matu i nadaje się pod makijaż. Ma też dobry skład.

JadziaDax
20-12-2016, 16:00
Dobre doświadczenie miałam z żelem z aloesem z Floslek.

Cornelka123
09-01-2017, 01:19
Do cery suchej i jednocześnie wrażliwej może się sprawdzić lekki różany krem od Bielendy Rose Care. Nie podrażnia, dosyć szybko wchłania się do matu i nadaje się pod makijaż. Ma też dobry skład.

Też stosowałam ten krem różany rose care, rzeczywiście nadaje się do wrażliwej i naczynkowej cery, koi i nawilża. Ja mam z tej serii jeszcze olejek różany do mycia twarzy, dobrze oczyszcza skórę i usuwa makijaż

JadziaDax
19-01-2017, 23:10
Bardzo fajnie działa Floslek, zwłaszcza krem Happy Per Aqua

Glue
24-01-2017, 17:58
Czytałam ostatnio trochę na temat skóry S: definicja Skóra właściwa wg La Roche-Posay (http://www.laroche-posay.pl/s%C5%82owniczek-urody/S/Sk%C3%B3ra-w%C5%82a%C5%9Bciwa-gl153-w3434.aspx) bo u mnie też pojawiły się różne problemy, jak zwykle zimą, jak nie skóra to włosy

matimaks
25-01-2017, 12:42
miałam serum z rose care bielendy, nakładałam na noc, na zaczerwieniania jak znalazł ;)

invisible20
04-02-2017, 11:27
Oprócz kosmetyków różanych, dobre są też takie, które zawierają w swoim składzie kwas hialuronowy - Neuro Hialuron od Bielendy. Bardzo mocno nawilża i dociera nawet do głębokich warstw skóry, pomaga walczyć z przesuszeniem od klimatyzacji czy kaloryferów.

JadziaDax
16-02-2017, 18:56
Mam bardzo dobre doświadczenia z kremami Floslek, zwłaszcza z żelem z aloesem

dobulka
04-05-2017, 09:45
Mi niesamowite ukojenie podraznionej cery przyniosla emulsja do mycia twarzy dr medica emolienty z bielendy. Super myje i odswieza, likwiduje szorstkosc i zmiekcza naskorek. Nie ma w skladzie zadnych detergentow!

JadziaDax
14-05-2017, 23:40
Największą ulgę dostałam z żelem z aloesem z Floslek.

JadziaDax
20-06-2017, 23:30
Polecam żel z aloesem Floslek, pomoże.

invisible20
24-06-2017, 10:22
Do cery suchej dobra jest maska metaliczna bielendy Blue Detox, zawiera w składzie platynę, która działa nawilżająco i rozjaśnia też przebarwienia. W składzie jest też węgiel i magnez. Węgiel wyciąga zanieczyszczenia cery z jej porów, poprawia koloryt skóry. Magnez działa przeciwzapalnie. Maseczka jest w wygodnych saszetkach i można ją zabrać na wakacyjny wyjazd.

JadziaDax
06-07-2017, 00:33
Happy per Aqua albo żel z aloesem Floslek, potem długo, długo nic.

JadziaDax
13-07-2017, 22:09
Zobacz żel z aloesem albo happy per aqua Floslek. Pomoże.

JadziaDax
14-03-2018, 00:35
Na nawilżenie polecam genialne masła Efektima.

jagnam
03-04-2018, 07:20
3 firmy jakie mają moim zdaniem bardzo fajne kosmetyki z naturalnym składem:

Vianek - pięknie pachną i mają wiele serii kosmetycznych do kazdego rodzaju skóry.

Iwostin - kosmetyki specjalnie do skóry trądzikowej i z problemami.

Avene - delikatne na bazie wody termalnej.Nie uczulają , nie maja zapachu. Problemem czasami jest cena bo nie kosztują tak mało. Ale warto.

Taniej można dostać je w aptekach. Na przykład w cefarmie: https://www.cefarm24.pl/

XXXYYY
05-04-2018, 09:46
Cera sucha wymaga naprawdę odpowiedniego traktowania, wiem to sama po sobie niestety. Dokładny demakijaż przed spaniem to podstawa. Dodatkowo też bardzo często również używam naturalnych maseczek przeważnie są to ze sklepu ichemia.pl

GIPlayer
05-04-2018, 23:15
Ciekawe propozycje, trzeba przyznać macie fantazje Niektórzy chyba zdecydowanie co za tym idzie za dużą.

marcela22
06-04-2018, 21:28
Domowe zabiegi jak najbardziej jestem za pod warunkiem że wiemy co robimy i jaki bedzie tego efekt konkretnie dla naszej cery. Niewlasciwie spasowane kosmetyki do cery moga wywolac sporo szkod... Tak jak pisza tutaj https://www.wbienkowski.pl/medycyna-estetyczna/kosmetologia/ skora jest bardzo delikatna i wymaga odpowedniej, najlepiej dobranej indywidualnie - pielegnacji. Tylko w ten sposob moze prezentowac sie najlepiej jak umie ;)

Justyna20
12-04-2018, 14:48
Ja również mam skórę suchą i problematyczną, lekarka poleciła mi picie dużej ilości wody i używanie balsamu Cetaphil MD Dermoprotector. Nie wiem jak będzie na dłuższą metę, ale na chwilę obecną jestem zadowolona.

optometrysta
13-04-2018, 08:59
Moja skóra zawsze przechodzi szok po zimie. Zazwyczaj wtedy używam krem Cetaphil. Świetnie nawilża i jest dobry dla alergików. Jest bardzo bezpieczny a chyba nie ma kremu, który radziłby sobie lepiej z moją suchą skórą. Ja używam niezależnie od pory roku.

JadziaDax
17-04-2018, 12:31
Wydaje mi się, że miałam to samo. U mnie bardzo pomogły kosmetyki White&Beauty Floslek.

---------- Dodano o godzinie 12:31 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 12:22 ----------

Nic nie nawilżyło mi lepiej skóry niż happy per aqua Floslek.

JadziaDax
01-05-2018, 12:03
Masła i peelingi Efektima, potem długo, długo nic.

ell
07-08-2018, 07:37
Ja mam taka skóre.Co mi pomogło:
dokłądne oczyszczanie
codzienne stosowanie serum
nawilżanie kremami ( dobrze jest kupic sobie na pewno bardzo bogaty krem na noc ponieważ skóra właśnie w trakcie nocy najlepiej się regeneruje)
oraz.... zrezygnowanie z peelingu ziarnistego na rzecz enzymatycznego, który również dobrze oczyszczał skórę ale jednocześnie nie miał takiego mocnego zdzierającego działania.

Aha i polecam poczytać sobie o różnicach pomiedzy serum a kremem. Serum to dodatek do kremu.I nigdy go na pewno nie zastąpi.
https://www.pollenaewa.com.pl/blog/pielegnacja/serum-czy-krem-do-twarzy-jak-wybrac-najlepszy-produkt-do-pielegnacji-skory/

Tutaj jest to opisane

JadziaDax
24-09-2018, 23:03
Na suchą i wrażliwą cerę nie ma dla mnie nic lepszego niż żel z aloesem Floslek.

justyna99
11-10-2018, 08:48
Pamiętaj o odpowiednim oczyszczaniu twarzy. Marka Enilome ma w swojej ofercie świetny żel do mycia skóry wrażliwej, który nie podrażnia, a bardzo dobrze oczyszcza. Produkty marki Enilome kupisz niedrogo w DOZ.PL. Za przesyłkę nie zapłacisz nic jeśli zamówisz je do którejś z wielu aptek stacjonarnych, w której ją odbierzesz :)

JadziaDax
22-10-2018, 22:56
Na suchą cerę przede wszystkim żel z aloesem Floslek.

JadziaDax
14-11-2018, 00:38
Żel za aloesem Floslek po prostu czyni cuda.

cass
10-02-2020, 07:35
U mnie bardzo dobre efekty dał krem w musie od Merz Spezial
https://www.merzspezial.pl/produkty-merzspezial/cream-mousse-hyaluron/

Bardzo polubiłam się z tym lekkim kremem na bazie musu. Konsystencja idealna. Idealnie sprawdza się pod makijaż. Jest lekki, nie zapycha, nawilża, ma delikatny zapach, który mnie osobiście nie drażni i szybko się wchłania. Bardzo dobrze sprawdza się do codziennej pielęgnacji, zarówno na dzień jak i na noc:
- lekki i szybko się wchłania
- nie zapycha i nie obciąża cery
- dobrze sprawdza się pod makijaż
- neutralny zapach
- poręczne opakowanie z pompką

No i cena w stosunku do wydajności jest bardzo dobra.

poz
24-02-2020, 15:42
A próbowałaś kosmetyków naturalnych do pielęgnacji? Albo olejów? Na https://horex.pl/ są dostępne oleje z Nacomi, które są polecane. Tylko musisz poczytać o tym jakie sa odpowiednie do twojego rodzaju cery, bo inne są do cery tłustej, podrażnionej czy suchej właśnie.

ell
19-08-2020, 14:03
Polecam krem przeciwstarzeniowy Mialena https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-krem-przeciwzmarszczkowy-mialenia-z-naturalnymi-skladnikami-,nId,4495107
Przekonał mnie naturalny skład. Na górze jest informacja o składzie kosmetyku.


+ fajna formuła, lekka, w formie musu do twarzy
+ wygodne nakładanie, świetnie sie wchłania tak więc używam obecnie i na dzień i na noc
+ cena ok, szczególnie, że wystarcza na dłużej
+ dostępność tylko w aptekach, która wzbudza moje zaufanie,
+ bardzo wygodne opakowanie,


No i skóra jest bardzo dobrze nawilżona.

agus123
02-10-2020, 01:23
Długo szukałam dobrego płynu micelarnego. Dopiero w Novaclear Basic Care trafiłam na odpowiedni płyn micelarny normalizujący https://novaclear.eu/produkty-basic/ Jeśli jeszcze go nie miałyście, koniecznie spróbujcie. Przeznaczony jest do pielęgnacji cery tłustej i mieszanej. Bardzo dobrze usuwa wszelkie zanieczyszczenia z twarzy i skóra jest gładka!

ciamka
23-11-2020, 11:40
No to jest problem, bo wiem jak taka cera potrafi przysporzyć kompleksów. Pomyśl o zabiegach, na przykład taki dermapen - https://www.nuvuestetic.pl/ na wiele problemów działa i daje super efekty już po pierwszym zabiegu a przy całej serii to w ogóle bajka

minizo
25-12-2021, 18:17
Bardzo Wam polecam uzywać suplementy typu Neoglandyna, z nimi sucha i podrażniona skóra ulegną znacznej poprawie, bo ma w składzie nienasycone kwasy tłuszczowe. Ja stosuję kilka razy dziennie i juz widzę efekty.

chanah
12-02-2022, 17:52
Każda cera zmaga się z jakimiś problemami, więc świetnie jest móc poczytać tutaj Wasze opinie oraz zaznajomić się z Waszymi doświadczeniami w tym temacie. Ja od jakiegoś czasu dużo większą wagę przywiązuję do odpowiedniej pielęgnacji. Dzięki temu moja sucha cera stała się naprawdę znośna. Wybieram raczej sprawdzone kosmetyki, ale czasami zdarza mi się zaszaleć i wypróbować coś nowego z polecenia znajomych lub po przeczytaniu pochlebnych recenzji w sieci. Obecnie bacznie przyglądam się serii Loreal Paris Revitalift. Ich produkty wpadły mi w oko w ofercie tej drogerii: https://www.ezebra.pl/pl/series/loreal-paris-revitalift-1796.html W sieci czytałam sporo dobrego na ich temat i myślałam żeby zaopatrzyć się właśnie w krem na noc oraz serum wygładzające. W sieci czytałam sporo dobrego o tych produktach, więc może rzeczywiście się skuszę. Ja zakupy kosmetyczne zazwyczaj robię przez internet, więc zapewne tym razem będzie dokładnie tak samo. Jestem ciekawa co Wy sądzicie - dajcie znać!

Janka102
13-02-2022, 12:13
Jak mamy problemy ze skóra ,to najlepiej iść z tym do dermatologa, lekarz będzie wiedział co najlepiej zastosować w takim przypadku. Jeśli ktoś z okolic Torunia to warto zajrzeć do przychodni Nasz Lekarz, tam mają bardzo dobrych specjalistów.

wisia
18-02-2022, 22:10
Ja polecam te kosmetyki https://www.herbapol-polana.com/kosmetyki/kosmetyki-nawilzajace . Możesz też sięgnąć po suplementy - esencję z kwasem hialuronowym szczególnie aby zadziałać też od środka i poprawić nawilżenie skóry. Ja stosuję te produkty od kilku miesięcy i widzę ogromną poprawę w stanie skóry. Nie tylko jest lepiej nawilżona ale i wygląda młodziej.