PDA

Zobacz pełną wersję : Akryl - Jak zrobić Paznokcie Akrylowe?



Strony : [1] 2

Emcia
04-03-2009, 11:53
Dezynfekujemy
Odsuwamy skórki - można użyć patyczków z drzewa pomarańczowego
Skracamy paznokcie do minimum
Matowimy płytkę paznokcia
Smarujemy płytkę paznokcia odtłuszczaczem
Nakładamy primer i przyklejamy szablony
Rozprowadzamy średnią kulkę białego akrylu na szablonie, wyznaczając kształt i długość paznokcia
(Linia uśmiechu tuż przy naturalnym paznokciu)
Czekamy aż biały akryl wyschnie
Rozprowadzamy średnią kulkę przezroczystego akrylu na paznokciu od frencha do końca paznokcia
Rozprowadzamy małą kulkę przeźroczystego akrylu przy skórkach nie dotykając ich !!
Po wyschnięciu ściągamy szablony
Opiłowujemy kształt paznokcia, całego pazonkcia pilnikiem o gradacji 100, opiłowujemy pilnikiem o gradacji 180, całość blokiem matującym zmieniając kierunek, wygładzamy blokiem polerskim
Nakładamy oliwkę - odrobinę na skórki i na paznokcia, następnie wmasowujemy ją w wały paznokcia
Polerowanie i malowanie lakierem bezbarwnym
Gotowe

KaMiLaC.
17-03-2009, 23:04
ja bym to zrobiła tak:

Dezynfekujemy
Odsuwamy skórki oraz usuwamy wszystkie błonki z paznokci
Skracamy paznokcie do minimum
Matowimy płytkę paznokcia szczególna uwagę zwracając na okolice skórek
Przecieramy płytkę paznokcia odtłuszczaczem i czekamy aż odparuje
Nakładamy primer i podkładamy szablony - w razie potrzeby podcinamy
Primer warto nałożyć raz jeszcze gdyż podczas podkładania szablonu płytka mogla się natłuścić

i teraz ta - są dwie opcje:

1 przezroczystym akrylem tworzymy szkielet paznokcia i czekamy, aż akryl jest na wpół przeschnięty - wówczas zaciskamy tunel. jeśli podczas zaciskania tunelu szablon odchodzi od paznokcia wtedy wiemy ze akryl jest juz utwardzony i usuwamy szablon. mając zrobiony szkielet możemy go opracować likwidując wszystkie nierówności i wtedy nakładamy cover formując uśmiech i do covera dokładamy biały akryl - końcówkę french. Pokrywamy całość akrylem clear budując krzywą C. Opracowujemy, odtłuszczamy i nabłyszczamy żelem typu quick finish (nabłyszczacz). Dajemy oliwkę na skorki oraz wpuszczamy krople pod paznokieć.

2 albo na naturalna płytkę nakładamy cienka warstwę akrylu clear, następnie coverem przedłużamy paznokieć formując uśmiech i dopiero dokładamy akryl white tworząc końcówkę french. Zaciskamy tunel i usuwamy szablon. całość pokrywamy akrylem clear budując krzywa C, opracowujemy, nadajemy kształt, nabłyszczamy żelem nabłyszczającym i na skorki i pod wolny brzeg przedłużonego paznokcia nakładamy oliwkę.

Pierwszy sposób stosujemy wówczas gdy wiemy, iż podczas odnowy będziemy zmieniać zdobienie. wówczas usuwamy stara masę aż do szkieletu. Druga metodę stosujemy gdy wiemy iż nie będzie zmiany wzoru a jedynie uzupełnienie.

mala
17-03-2009, 23:24
ja powiem tak dla mnie akryl to czarna magia
aleslyszalam ze jak si ego zalapie to jest przyjemniejszy niz zelik

kala0704
18-03-2009, 12:27
Ja Powiem tak: robiłam kurs żelu i akrylu i zakochalam sie w akrylu.., na początku robiłam tylko akrylki ale znacznie więcej klientek chciało jednak pazurki żelowe.. teraz 90% wykonywanych przeze mnie pazurków to pazurki żelowe. nie jest to trudne tak jak pisala wczesniej mala jak sie załapie to jest juz z górki:)

Co do opisu to ja robie podobnie lecz podam różnice:

Skórki odsuwam kopytkiem metalowym- moim zdaniem bardziej efektywne, Primer nakladam po nałożeniu formy ponieważ zdarzy się mi jeszcze dotknąć płytki podczas jej nakladania, bloczkiem polerskim ( tym białym) wygładzam powierzchnię najpierw w róznych kierunkach zaś koncząc zawsze z góry na dól (rysy od pilnika są wtedy mniej widoczne ) I zamiast polerowania nakładam quick finisha ale do tego potrzebna jest lampa. Reszta podobnie:)
ale i tak każdy ma swoją metodę która mu najbardziej odpowiada:)

tymbark1989
18-03-2009, 22:58
Dzięki wielkie za rady:) mam nadzieje że jakoś mi to będzie wychodzic:)

tymbark1989
30-03-2009, 16:24
Dostałam akryle i się już nimi bawiłam i jak na pierwszy raz jestem bardzo zadowolona z mojego efektu. Robiłam koleżance i też się jej bardzo podobały. Wiadomo małe niedoskonałości są hehe:)Moim zdaniem jest mniej zabawy z akrylem niż z żelem,a efekty sa prawie takie same:)

madzialena
16-04-2009, 21:17
Dziewczyny a z jakiej firmy możecie polecić akryl dla początkującej? ma może któraś z Was akryl od Dobrej Rady? :)

ulala10
19-04-2009, 12:30
Ja jeszcze nie probowałam akrylu procz kwiatuszkow ale mnie coraz bardziej ciagnie zeby sprobowac

Anna Kosińska
19-04-2009, 12:40
mysle ze swietnym akrylem dla poczatkujacych i nie tylko jest praca na akrylu z ra nails..ja zaczynalam wlasnie na tej firmie i bardzo bylam zadowolona a powiem ze odrzau po jednym kursie otworzylam swoj maly salonik a na brak klijentow wogole nie narzekalam,czasami nawet nie jadlam calymi dniami,bo ciagla praca mi na to nie pozwalala..

natalcia134
20-04-2009, 23:06
Dziewczyny a z jakiej firmy możecie polecić akryl dla początkującej? ma może któraś z Was akryl od Dobrej Rady? :)

Ja polecalabym Ci akryl z super naila. Jest to naprawde swietny akryl dla osob poczatkujacych.

precepte
22-04-2009, 08:49
Ja polecam akryl NSI bo sama na nich pracuje, choc zaczelam na IBD i nie bylo lekko, bo jest bardzo twardy i trzeba sie troche namachac przy pilowaniu, nie mowiac juz o sciaganiu go.. koszmar, jedyna zaleta to taka ze na prawde dobrze sie trzyma. NSI dla mnie jest strzalem w 10, jest plastyczny i latwy w obrobce (pilowaniu) Nie nalezy moze do najtanszych ale jak dla mnie wart jest swojej ceny aha no i jak bialy do frenchyka to tylko Radiant White bo Soft White nie jest do konca bialy ;) rozowe maja bardzo podobny odcien ;)

natalcia134
22-04-2009, 20:40
Ja polecam akryl NSI bo sama na nich pracuje, choc zaczelam na IBD i nie bylo lekko, bo jest bardzo twardy i trzeba sie troche namachac przy pilowaniu, nie mowiac juz o sciaganiu go.. koszmar, jedyna zaleta to taka ze na prawde dobrze sie trzyma. NSI dla mnie jest strzalem w 10, jest plastyczny i latwy w obrobce (pilowaniu) Nie nalezy moze do najtanszych ale jak dla mnie wart jest swojej ceny aha no i jak bialy do frenchyka to tylko Radiant White bo Soft White nie jest do konca bialy ;) rozowe maja bardzo podobny odcien ;)

Wlasnie super nail jest taki jak nsi, plastyczny i latwy w obrobce, jak sie dobrze nakozy to praktycznie zero ilowania a jest w miare tani jak na swoja jakosc, naprawde polecam go.

Anu-La
23-04-2009, 09:27
każda z nas ma swoje preferencje ja pracuję głównie na INM i dla mnie to super akryle, super naila też próbowałam ale na początek moim zdaniem jest trudny bo słabo się poziomuje.

Kamis
04-05-2009, 12:46
w temacie jak zrobić paznokcie akrylowe przydadzą się pewnie filmiki: http://forum.wzorki.info/metoda-akrylowa/187-video-instrukcje-paznokcie-akrylowe.html

Gość
25-06-2009, 20:30
większość z was pisze co jak robi po kolei w akrylu, ale nie rozumiem dlaczego nikt nie wspomniał o uklepywaniu!!!!!! to przecież bardzo ważne przy akrylu... jeśli go nie uklepiemy to nie pozbędziemy się powietrza, a każda z nas wie czym kończa sie zapowietrzona paznokcie... stratą naszego czasu i czasu i pieniędzy klientki:)

olciaa_a
30-06-2009, 09:17
Zamowilam sobie wczoraj kolorowe akrylki, bo mnie tu tak podkusilyscie ze musze sprobowac akrylu i kwiatuszkow ;) jestem tylko po kursie zelu i nigdy nawet nie widzialam (procz filmikow) jak wykonuje sie pazurki akrylowe, mam wiec kilka pytan (moze glupich ale dla mnie to naprawde czarna magia :/:) prosze wiec Was o pomoc :help::rolleyes:

na filmikach pokazany jest tylko paznokiec, wiec nie mam pojecia jak naklada sie ta "kulke" na pedzelek :/: tzn. moczy sie pedzel w tym liquidzie a potem w proszku akrylowym czy moze miesza sie to jakos razem i nabiera juz "sporzadzona miksture"?? :rolleyes:

Ile trzeba czekac zeby akryl wyschnal?? (Bo nie utardza sie go w lampie, nie??) :/:

No i czy paznokcie akrylowe robi sie tylko na formie, czy na tipsie tez??

Mam nadzieje ze mi pomozecie i bede znala odpowiedzi na moje glupie pytania bo chcialabym sprobowac robic takie cudenka jak Wy ;)

wybralabym sie na kurs ale narazie ten zelkowy mnie "zjadl" i nie mam kaski, pewnie i tak kiedys pojde ale narazie licze na wasza pomoc :*

Gość
30-06-2009, 10:03
akryl robic mozna i na formie i na tipsie, ale mpewnie zayważyłaś już ze chyba fajniej na formie bo można utworzyć śliczny tunel

jeśli chodzi o nabieranie akrylu to moczysz porządnie cały pedzielek w kieliszku z liqudem tak żeby wszedł między wszystkie włoski, potem wycierasz dokładnie o brzeg kieliszka żeby był tylko wilgotny i "muskasz" nim po proszku, ja robie taka jakby kreseczkę w proszku az kuleczka zrobi się sama

co do szybkości schnięcia tozależy od liquidu- jak mam średnioschnący i jak położe go na pazurek to po mniej wiecej 3 sekundach moge robić kwiatki, ale to naprawde zależy od liquidu czy jest szybko-, średnio- czy wolnoschnący, ale jak zaczniesz robić to sama zauważysz iedy jest ten moment:)

co do tej kuleczki to poszukam zaraz filmiku i wkleje:)

---------- Dodano o godzinie 09:03 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 09:00 ----------

filmik trochę długi i po ameryhańsku, ale wiadomo o co chodzi bo łanie pokazane, temat akurat dotyczy linii usmiechu:)

JAK MOCZYĆ PĘDZEL W LIQUIDZIE I PROSZKU ŻEBY WYSZŁA ŁADNA KULECZKA (OD 1:35 MIN FILMU):

Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu

samaron
30-06-2009, 14:27
Ja też robię taką ścieżkę w akrylu, a do kwiatków, to po nabraniu na pędzel troszkę czekam aż podeschnie albo delikatnie dotykam rogiem ręcznika papierowego, żeby nadmiar liquidu odpłynął, wtedy ta kulka się nie rozlewa, dużo łatwiej się ją formuje i przyspiesza to pracę.
Też się dopiero uczę i zobaczysz sama popróbujesz to znajdziesz swoją metodę.

olciaa_a
30-06-2009, 18:56
Dziekuje Wam bardzo :przytul: to tak teraz na sucho ciezko sobie wyobrazic zwlaszcza ze nie widzialam jeszcze akrylu na oczy, ale juz przynajmniej wiem o co chodzi. Jak paczuszka przyjdzie to sprobuje i w razie problemow jeszcze bede pytac :]

Gość
30-06-2009, 19:01
ja jak zaczynalam akryl to nie wiedzałam o nim nic oprócz filmoków na YOU TUBE... wprawdzie pracowałam 3 lata na żelu wiec miałam wprawe chociażby w podkładaniu formy czy piłowaniu, ale po paru próbach i podglądach YOU TUBE dałam rade:) bedzie dodrze, tylko cierpliwości...

olciaa_a
30-06-2009, 19:12
Teraz pozostaje mi tylko czekac (to najgorsze, bo ja bym chciala zeby to juz bylo u mnie ;] no ale trezba czekac :P)
Na poczatku sproboje z tymi kwiatkami bo zamowilam sobie tylko bialy, rozowy i zielony akryl tak na probe po 5 ml. jak mi sie spodoba to zamowie tez formy i przezroczysty, bo narazie dzialam tylko na zelu i tipsie.

Dziekuje jeszcze raz za pomoc woszczur :*

Tonija
01-07-2009, 15:51
Wklejam dla wszystkich walczących z akrylem obszerny poradnik tylko dla prywatnego użytku użytkowników tego forum

Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu

pa_pi1
01-07-2009, 22:05
Bardzo, bardzo :* dziękuj,ę za ten poradnik, jest w nim przystępnie, czytelnie wytłumaczone krok po kroku jak tworzyć te nieszczęsne :cisza: kwiatki z akrylu. Bardzo mi to pomoże :skacze:.
Jeszcze raz dziękuję :kwiatek:

plushak
01-07-2009, 22:57
Tonija mam ta płytke :) znalazłas to w necie czy da sie to jakos wrzucic ?

majkarodzik
01-07-2009, 23:37
Wklejam dla wszystkich walczących z akrylem obszerny poradnik tylko dla prywatnego użytku użytkowników tego forum

Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu

Bardzo dziekuje za ten wspanialy poradnik:) Lepiej nikt by tego nie wytlumaczyl. Niestety wyczerpalam na dzisiaj swoj limit i nie moge podziekowac:( A wiec zrobie to nastepnym razem:)

Tonija
02-07-2009, 00:52
Grunt żeby wam się przydało :) ten opis znaleziony na chomiku ale nie pamiętam już u kogo

plushak
02-07-2009, 01:15
Dziękuje Tonija za odpowiedź, bo mam tego trochęa nie wiem gdzie wrzucić

Jagna
17-07-2009, 22:31
Przepraszam za głupie pytanie, ale co się dzieje z pędzlem, gdy znika z ekranu na tych filmikach instruktażowych? Jest wycierany o ręcznik papierowy, czy płukany??
Muszę wiedzieć, by nie załatwić pędzla :)

Anna Kosińska
17-07-2009, 22:57
tak, zawsze go wycieramy o recznik za czesto pedzelka tez nie mieszamy w plynach bo traci na elastycznosci jak zarowno nie dotykamy wlosia palcami...

Jagna
18-07-2009, 13:26
tak, zawsze go wycieramy o recznik za czesto pedzelka tez nie mieszamy w plynach bo traci na elastycznosci jak zarowno nie dotykamy wlosia palcami...


Dziękuję!
Chyba już się zebrałam na odwagę i siadam do roboty :)


---------- Dodano o godzinie 12:26 ---------- Poprzedni post był napisany Wczoraj o godzinie 22:01 ----------

Zrobiłam :) Siedziałam do 4 rano...
To zupełnie inna zabawa, niż z żelem. Teraz trzeba popracować nad własną techniką. Zauważyłam, że za często moczyłam pędzel, by nie zostawało tam grama akrylu (poczytałam o tym, jak dziewczyny zmarnowały po kilka pędzli) Muszę nauczyć się tylko wycierania w trakcie pracy :)

Oczywiście zajechałam po skórkach, gdzieniegdzie proszek nie rozpuścił się, więc 2 pierwsze paznokcie wyglądają jak z wykwitami :skacze:

Ale ogólnie baardzo podoba mi się praca z akrylem, a ćwiczenie czyni mistrzem.

Anna Kosińska
18-07-2009, 13:42
jetes wytrwala i to sie chwali..:)
pamietaj o tym by nie zalac jednak skorek akrylem bo bedzie podchodzilo powietrze staraj sie czystym ale mokrym pedzelkiem bez przesady oczywiscie i okreznymi ruchami wokol skorek przetrzyj koncoweczka pedzelka pare razy wtedy te miejsce bedzie czyste i nie ma mowy o powietrzu..
i jak nabierasz akryl na pedzelek staraj sie nabierac akryl okreznymi ruchami i tez tylko czubeczkiem zauwazysz roznice nauczysz sie w ten sposob nabierania proporcji..
a praktyka tak jak mowisz czyni mistrza....ale rowniez trzeba w tym odnalezc pasje wtedy stanie sie to przyjemnoscia...przyjemne z pozytecznym...:)

Jagna
18-07-2009, 14:10
Dziękuję za cenną radę :-)

Dziś ciąg dalszy- moja "szesnastka" (córka) zgłasza się na ochotniczkę :)

P.S. Coś pokręciłam w ustawieniach i nie wyświetla mi się opcja "podziękuj"
Jak mogę to uruchomić????

---------- Dodano o godzinie 13:10 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 12:52 ----------

Coś podobnego!
Jak to się robi? Czy to jakiś specjalny tips???


Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu

Anna Kosińska
18-07-2009, 15:12
juz pisalysmy gdzie to w postach jest to stylizacja bezdotykowa...fajna rzecz ale watpie by sie przyjela...sa to tipsy bardzo elastyczne w ktorych bezposrednio przygotowujemy cala stylizacje a pozniej tylko przekladamy na naturalnego juz przygotowanego paznokcia....

Jagna
19-07-2009, 16:04
Dla mnie byłaby to metoda doskonała- zwłaszcza, by zrobić sobie paznokcie u prawej ręki- lewą :)

---------- Dodano o godzinie 15:04 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 14:31 ----------

Chciałabym znaleźć tu na forum wątek o podstawowym zdobieniu akryli gotowymi ozdóbkami ( nie kwiatkami akrylowymi)- czy to naklejać, na którą warstwę, Np. kryształki, by nie wystawały jak pryszcze z paznokcia :)

Proszę o malutką podpowiedź, link, etc.
Nie udało mi się znaleźć :(
To co znalazłam, to wyższa szkoła jazdy- :)

Anna Kosińska
19-07-2009, 16:09
krysztaly i tak zawsze sa zatapiane juz na koncowa warstwe lub przyklejane klejem do tipsow, one musza wystawac jakby nie bylo, bo zatopione traca swoj urok i blask...a najlepiej szukaj w tematach o akrylu na pewno cos tam znajdziesz...:)

Gość
19-07-2009, 17:31
krysztaly i tak zawsze sa zatapiane juz na koncowa warstwe lub przyklejane klejem do tipsow, one musza wystawac jakby nie bylo, bo zatopione traca swoj urok i blask...a najlepiej szukaj w tematach o akrylu na pewno cos tam znajdziesz...:)

popieram popieram... te zatopione bez blasku, połysku i generalnie mogłoby ich równoznacznie nie być...

monia2711
19-07-2009, 20:51
Dziewczyny a jak zrobic paznokcie akrylowe na tipsie z frenchem???Plis prosze o odpowiedz a najlepiej jakis link do filmiku:):)Z góry dziękuję:)

szpila59
19-07-2009, 21:20
myślę, że tak samo jak z żelem :D Jak już naaklejony jest tips to można zmatowić (nie wiem bo nigdy nie robiłam na tipsach french więc sorry od razu jak coś źle :P) i potem na naturalną płytkę można rózowy, albo kamuflaży i dalej idziemy tak samo jak zawsze :D

monia2711
19-07-2009, 22:07
myślę, że tak samo jak z żelem :D Jak już naaklejony jest tips to można zmatowić (nie wiem bo nigdy nie robiłam na tipsach french więc sorry od razu jak coś źle :P) i potem na naturalną płytkę można rózowy, albo kamuflaży i dalej idziemy tak samo jak zawsze :D



Ale mi chodziło od podstaw jak sie nakłada akryl i w którym momencie mozna wtapiac ozzdoby np holo??;]

Anna Kosińska
19-07-2009, 22:21
na pierwsza warstwe wtapiamy ozdoby by ich pozniej przy pilowaniu nie uszkodzic...

credo007
19-07-2009, 22:44
Chciałabym zaopatrzy sie w jakiś zestaw startowy z akrylem żeby zrobić sobie pazurki tylko... na ile paznokci wystarczy 10 g akrylu??

Gość
19-07-2009, 23:34
Chciałabym zaopatrzy sie w jakiś zestaw startowy z akrylem żeby zrobić sobie pazurki tylko... na ile paznokci wystarczy 10 g akrylu??

mnie 12 g akrylu clear starczyło chyba na 6 par rąk, ale do tego jeszcze był biały i cover... poza tym jeszcze clear dosypywałam do masy perłowej wiec też troche odeszlo

ssisi2
27-07-2009, 13:58
popieram popieram... te zatopione bez blasku, połysku i generalnie mogłoby ich równoznacznie nie być...

Są też cyrkonie, które mozna zatapiać. Wyglądają sympatycznie, bo są drobniejsze. Nie tracą blasku. Niestety trochę kosztują- 36szt 18zł

---------- Dodano o godzinie 12:58 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 12:55 ----------


myślę, że tak samo jak z żelem :D Jak już naaklejony jest tips to można zmatowić (nie wiem bo nigdy nie robiłam na tipsach french więc sorry od razu jak coś źle :P) i potem na naturalną płytkę można rózowy, albo kamuflaży i dalej idziemy tak samo jak zawsze :D

Są tipsy których nie trzeba matowić przy akrylu. Oczywiście mam na myśli akryl z wyższej półki (ONS, Charisma, Abc nailstore). Akryl od dobrej rady nie sprawdza się w tym przypadku.

zizia
30-07-2009, 13:33
dziewczynki podaje wam linka do chomika gdzie znajdziecie film z dokładnym objaśnieniem jak zrobić pazurki akrylowe, tipsiki, frecz akrylowy i żelkach Chomik - logowanie (http://chomikuj.pl/ziziz5555)

hasło:
Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu

dudejla
30-07-2009, 14:08
Mnie też akryl bardzo kusi, pracuje tylko na żelach ale myślę, że akryl daje większe możliwości. Ja mam problemy z frenchem żelowym dlatego spróbuje wykorzystać metodę combo o której czytałam tu na forum. Poza tym kwiatuchy akrylowe są śliczne.
A dla mnie ideałem jest właśnie piękny frenchyk z takim małym kwiatuszkiem akrylowym, klasyka ale mi się okropnie podoba:good:

Kamis
30-07-2009, 23:35
zobaczcie tutaj: Chomik (http://chomikuj.pl/skl3) folder pazurkowe

hasło Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu

agata19_11
31-07-2009, 11:33
zgadzam sie z poprzedniczka - swietny poradnik :)

Chocolata
03-08-2009, 23:03
Też znalazłam fajny poradnik jak sie obchodzić z pędzelkiem, pudrem itp.

Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu

Linka
07-08-2009, 13:23
Dziewczyny mam głupie pytanie jesli chodzi o akryl, poczytałam juz troszke o tym na forum i chciałabym sie tym pobawic w najbliższej przyszłosci ale nie wiem czy akryl nakładamy tak samo jak zel tzn kilka warst czy tylko jedna ? jak to jest?

samaron
08-08-2009, 12:30
To zależy oczywiście jakie paznokcie zamierzasz wyrzeźbić.
Można np. dać tylko pasek frencza i wypełnienie clearem, albo łoże coverkiem, pasek frencza i na to jeszcze clear, albo cieniowanie kolorowymi akrylami, powtapiać różne śmieci i na to clear. Polecam Ci pooglądać filmiki.

zizia
08-08-2009, 12:52
dokładnie to zależy jakie robić zdobienia zamierzasz robić. możesz sobie wszystko zobaczyć i przeczytać w temacie krok po kroku.:*:*:*lub video instrukcje. tam są filmiki:przytul::przytul::przytul:

Chocolata
18-08-2009, 22:15
Oto cytat z innego forum (nazwy nie podam, zeby nie oberwać za reklamę), gdzie wypowiada się Anna z Toronto - "Jak zrobić idealną kulkę z akrylu".

"To cwiczenie pomoze w osiagnieciu perfekcyjnej kulki z tradycyjnym akrylem ( tym smierdzacym).
Kulki nie moga byc za suche (lamanie, pekanie)
albo za mokre (miekki produkt-- produkt sie za bardzo skurczy podczas suszenia i odskoczy od plytki--powietrze pod akrylem)
Kulki musza miec idealna proporcje liquidu i pudru.

Na komputerze wydrukuj kilka linijek z kolkami
Jedna linijka malych kolek, takich -> O
Jedna linijka troche wiekszych.
Jedna linijka wielkosci groszku.

Zalaminuj ta kartke papieru.

CWICZENIE, niby jest proste ale sprubujcie... nie jest takie proste!

Zrob kulke. Poluz kulke na tym krazku.
Poluz, ale jej nie splaszczaj.

Jezeli kulka nie zmienila ksztaltu- jest za sucha.
Jezeli naokolo kulki stworzyl sie krazek liquidu (i kulka zklapla)- jest za mokra.

Idealna kulka sie zaokraglila 25%, ale nie widac zadnego liquidu dookola niej i nie splaszcza sie sama, tylko lekko zaokragla sie.

To cwiczenie pomaga w ustaleniu jaka wielkosc kulki potrzebujemy na jaki obszar.
Czesto robimy kulki za duze (marnowanie produktu, za duzo pilowania pozniej)
Zrob mala kulke, i naluz ja na male kolko, splaszcz.
(Aktyl wychodzi poza granice kolka?)

Zrob wieksza kulke na wieksze kolko...az dojdziesz do perfekcji

To wydaje sie smiesznie latwe ale sprubuj!
_________________
~Anna z Toronto "

Chocolata
19-08-2009, 16:41
Wiem, że byl temat o porcelanie ale jeszcze raz zapytam... robi ktoraś z Was na tym? Co trzeba kupić?

dorotkaa2007
19-08-2009, 21:59
Dziewczyny pomocy ;(głupio mi o tym pisać ale mam pytanko:/: i myślę ze mi pomożecie - dzisiaj robiłam mojego pierwszego pazurka akrylowego na palcu do ćwiczeń i jak modelowałam na formie to po paru sekundach pazurek zrobił mi się matowy niczym chropowaty!! Czy to normalne,czy ma tak być wydaje mi się ze nie i tak jest przy każdych warstwach które nakładam. Co robię nie tak?? Loquid mam od dobrej rady premium akryle też od tego sprzedającego.

madzialena
19-08-2009, 22:50
Kochana spokojnie i bez nerwów :) akryl jest chropowaty i nierówny po nałożeniu i nie opiłowaniu :) trzeba opiłować i bedzie wyglądał ok :) tak to już jest z akrylem

dorotkaa2007
19-08-2009, 23:15
Kochana spokojnie i bez nerwów :) akryl jest chropowaty i nierówny po nałożeniu i nie opiłowaniu :) trzeba opiłować i bedzie wyglądał ok :) tak to już jest z akrylem

Dzięki madzialena :kwiatek::kwiatek: :piatka::* a już myślałam że ze mnie taki tłumok hihihi :D

Chocolata
24-08-2009, 20:40
Czekam i czekam na tą sondę z ulubionymi akrylami i żelami...;) Doczekam się? Przydatna by była na 100%

syiwka
26-08-2009, 02:59
Hejka laski:P
Pisalam juz ,ze nie jestem profesjonalistka i z tad moje pytanko ;Jak poprawnie nakladac akryl? Ja to robie na trzy razy ale widzialm , ze niektorzy robia z jednaej kulki .Tez tak probowalam ale jakos nie moge:(Uzywam akrylu Spn i jest fajny plastyczny i nie rozlewa mi sie na boki , takze z tym problemu nie mam :yess:
Plissssss pomozcie:wstydek:

asia
26-08-2009, 18:32
na 3 kulki też można:)

przejrzyj sobie ten temat: http://forum.wzorki.info/metoda-akrylowa/43-akryl-jak-zrobic-paznokcie.html

a także tutki video.

total
09-09-2009, 19:50
Kochana spokojnie i bez nerwów :) akryl jest chropowaty i nierówny po nałożeniu i nie opiłowaniu :) trzeba opiłować i bedzie wyglądał ok :) tak to już jest z akrylem
czy masz sprawdzone polerki do akrylu ?? Jeśli tak ,to bedę wdzięczna za poradę :)

pinki94
09-09-2009, 20:10
Witam wszystkich !
Od miesiąca zaczęłam interesować się różnymi sposobami przedłużania paznokci, jednak chyba najbardziej przypadł mi do gustu właśnie akryl. Ale niestety nie z moich doświadczeń lecz doświadczeń innych ludzi. Mam 16 lat i nigdy nie robiłam paznokci u kosmetyczki czy manikiurzystki, nie ciągło mnie do tego. Teraz kiedy zaczęłam dbać o moje pazurki i robić sobie frencze i wzorki na moich naturalnych skusiło mnie spróbowania czegoś innego. Wg mnie paznokcie akrylowe wyglądają najbardziej naturalnie i dlatego mi się spodobały. Gdy oglądam filmiki nie wydaje mi się to takie trudne w wykonaniu wiec postanowiłam zainwestować w kupieniu wszystkich rzeczy potrzebnych do zrobienia tych paznokietków i wykonanie ich samemu. Na dłuższa metę taniej wychodzi chyba robić je samemu :) I mam do was kilka pytań. Pewnie wydadzą wam się głupie, ale ja naprawdę nie miałam nigdy wcześniej z tym styczności. Bardzo proszę o waszą pomoc :)

Co będzie mi potrzebne do wykonania paznokci akrylowych i ile mniej więcej będzie to wszystko kosztować?
Gdzie mogę kupić te rzeczy? tzn. w jakim sklepie?
Jak zrobić paznokcie akrylowe bez frencha takie żeby były przeźroczyste, (bo nigdzie tego nie znalazłam), przykleja się przezroczystego tipsa czy robi się przezroczystym akrylem na formie, czy jeszcze inaczej?
Jak zatopić i w którą warstwę trawkę, hologramami i inne ozdoby?
A kiedy już nam te zdobienia się znudzą czy da się zmienić zdobienie i jak to zrobić ??

To chyba na razie tyle z mojej ciekawości :) z góry dziękuje za pomoc :przytul:

stella
09-09-2009, 21:15
kochaniutka, wejdz na "krok po kroku" oraz " jakie produkty polecacie" tam znajdziesz sporo odpowiedzi a do pracy z akrylem potrzebujesz : akryl, liquid, pojemniczek do liquidu, pedzelki do akrylu (nie do zelu pamietaj) primer, odtluszczacz, szczoteczka do pylku, pilniki, formy lub tipsy
poszukaj firm w temacutach ktore ci podalam poniewaz chcez sie uczyc to napewno znajdziesz tam nie bardzo drogie ale dobre dla poczatkujacych polecone przez dziewczyny, powodzenia !

pinki94
09-09-2009, 21:23
Dziękuje bardzo na pewno poczytam :)

stella
09-09-2009, 21:37
;)

liliszym
09-09-2009, 21:55
dzisiaj pierwszy raz na szkoleniu robiłam pazurki akrylowe :D. pierwszy pazurek to był koszmar a później ujarzmiłam akrylek i pani szkoleniowiec powiedziala że jak na pierwszy raz to popełniłam tylko jeden błąd na jednym paluszku ale jest prawie nie widoczny.n więc jestem zadowolona z siebie. a oto moja praca (acha french był z tipsów białych french)
8190

8191

8192

Agnieszka Praska
10-09-2009, 09:24
dzisiaj pierwszy raz na szkoleniu robiłam pazurki akrylowe :D. pierwszy pazurek to był koszmar a później ujarzmiłam akrylek i pani szkoleniowiec powiedziala że jak na pierwszy raz to popełniłam tylko jeden błąd na jednym paluszku ale jest prawie nie widoczny.n więc jestem zadowolona z siebie. a oto moja praca (acha french był z tipsów białych french)
8190

8191

8192


od razu widac ze na tipsach frenchowych;(popros pania szkoleniowiec zeby nie szla na latwizne i nauczyla cie prawdziwego frencha akrylowego i najlepiej z kamuflazem bo to jest sztuka;) a ty placisz za szkolenie pewnie nie malo:P
boczki moga byc ale albo ja slepa jestem albo pazurki sa plaskie i krzywej nie maja:huh: wklej zdjecie z ujeciem dloni bokiem ta zeby krzywa widac bylo;) pozatym loze jest za krotkie w stosunku do wolnego brzegu nikt na szkoleniu nie mowil ci ze tak byc nie powinno?

a zdobienie super:D

tusia
10-09-2009, 19:51
przeczytałam instrukcję Anny z Toronto i juz wiem, ze dzisiaj robiąc kwiatuszki miałam skrajne przypadki:[ raz kulka była za sucha innym razem za mokra....ale nie poddaje się, może kiedys mi sie uda;)

Siweczek
22-09-2009, 13:30
pomocy,bo spac nie moge;(.zmienialam zele na akryle.za pierwszym razem mowie sobie:odpadna.no i odpadly.odczekalam tydzien i nalozylam znowu.no i odpadly ale jak?na plytce sie trzyma a pospadaly francuziki(robilam na formie tak jak zawsze).no i co dalej.musze powiedziec ze pazury po zelu byly jak papierek.same sie lamaly pod tipsem.i tak sobie mysle ze moze dlatego odpadly.bo tam gdzie byl w miare zdrowy paznokiec to sie przykleilo a na koncowce spadlo.co wy na to?co robie zle?prosze o szybka odpowiedz;(;(

sylwia-p_86
22-09-2009, 13:38
Cięzko tak powiedziec przez neta ale bardzo mozliwe jest,że źle aplikujesz produkt akryl się ugniata,a nie smaruje jak żelik może źle płytke przygotowałaś może akryle są do dupy...przyczyun jest naparwde wiele....

Siweczek
22-09-2009, 13:52
no wlasnie nie wiem bo to tylko w tym jednym przypadku mam problem.na innych trzyma sie normalnie a robie tak samo.tylko po tych zelach mam problem

szpila59
22-09-2009, 15:08
zobacz sobie filmiki w tych tematach ;)
http://forum.wzorki.info/przedluzanie-paznokci/186-video-instrukcje-pazurki-krok-po-kroku.html
http://forum.wzorki.info/metoda-akrylowa/187-video-instrukcje-paznokcie-akrylowe.html

Siweczek
22-09-2009, 17:11
dziewczyny mi chodzi o to ze jak robie na zwyklych pazurach mi wychodzi normalnie.czasami moze gdzies sie zapowietrzy po tygodniu,dwoch jak zle przyklepie.dlatego nie wiem czemu mi te jedne po zelach odpadaja.moze nie zmatowilam tej plytki dobrze bo nie bylo jak.wszystko samo odpadalo.tak na marginesie to nie ja te zele robilam.no i teraz to chyba poczekam az sie troche wzmocnia:porazka:

szpila59
22-09-2009, 17:17
dziewczyny mi chodzi o to ze jak robie na zwyklych pazurach mi wychodzi normalnie.czasami moze gdzies sie zapowietrzy po tygodniu,dwoch jak zle przyklepie.dlatego nie wiem czemu mi te jedne po zelach odpadaja.moze nie zmatowilam tej plytki dobrze bo nie bylo jak.wszystko samo odpadalo.tak na marginesie to nie ja te zele robilam.no i teraz to chyba poczekam az sie troche wzmocnia:porazka:
Może płytka nie przyjmuje żelu?

asia
22-09-2009, 18:15
znaczy że na naturalnych się trzyma a jak przedłużone to odpada przedłużenie? może źle zbudowana linia stresu?

unita
22-09-2009, 18:21
Może płytka nie przyjmuje żelu?

mowa o akrylach nietrzymajacych sie po zdjeciu zelu;)

a wracajac do tematu, mysle ze za cienka koncowka byla i dlateo odpadla

Siweczek
22-09-2009, 18:55
koncowka byla spora ale nie za duza.wogole super wygladaly dlatego mi ich szkoda bo wg.mnie byly dobrze zrobione.zobaczymy nastepnym razem:(.mi sie jednak wydaje ze byly za slabe pazurki,takich jeszcze nie widzialam:wow:.no przeciez na kogos trzeba zrzucic wine,a na siebie nie wypada:skacze:

kasialachowicz
24-09-2009, 13:11
Czesc Dziewczynki:) Wlasnie bede zamawiala sobie zestaw do robienia paznokietkow akrylowych:) Od dluzszego czasu przegladam to forum.. Przeczytalam chyba wszystko i obejrzalam filmiki..Czy ktoras z Was moglaby mi powiedziec co najpardziej bedzie mi potrzebne aby zaczac?:/: W sumie to sama nie wiem o co moge zapytac?
Aaa mam jeszce pytanko?? Czy moge zmieszac zwykly brokat zakupiony gdzies w sklepie z akrylem???:/:
Czekam na wiadomosc Buzka^_^

---------- Dodano o godzinie 12:11 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 11:32 ----------

Dziewczynki a moze mi jeszcze ktoras wytlaumaczyc, bo nie wiem gdzie tutaj szukac:/: Jak poprawnie nalozyc tipsiki:):P
W sumie przegladalam tu i tam, ale moze jakis dobry filmik bylby przydatny.. Zgory dziekuje:good:

Gość
24-09-2009, 13:20
Czesc Dziewczynki:) Wlasnie bede zamawiala sobie zestaw do robienia paznokietkow akrylowych:) Od dluzszego czasu przegladam to forum.. Przeczytalam chyba wszystko i obejrzalam filmiki..Czy ktoras z Was moglaby mi powiedziec co najpardziej bedzie mi potrzebne aby zaczac?:/: W sumie to sama nie wiem o co moge zapytac?
Aaa mam jeszce pytanko?? Czy moge zmieszac zwykly brokat zakupiony gdzies w sklepie z akrylem???:/:
Czekam na wiadomosc Buzka^_^


Dziewczynki a moze mi jeszcze ktoras wytlaumaczyc, bo nie wiem gdzie tutaj szukac:/: Jak poprawnie nalozyc tipsiki:):P
W sumie przegladalam tu i tam, ale moze jakis dobry filmik bylby przydatny.. Zgory dziekuje:good:



na razie wystarczy ci podstawowy akryl- clear, biały i cover, pędzel, kieliszek, liquid, pilniki, tipsy lub formy, plyny do dezynfekcji, primer odtłuszczacz. kolor możesz wprowadzić troszkę później jesli nie mas funduszy na dodatkowe rarytasy. jak opnujesz podstawy to popróbujesz kwiatki potem kupisz kolor i powolutku wprowadzasz:) nie wszystko na raz bo może się zdarzyć że ra ci cos nie wyjdzie i się zrazisz:good:
co do mieszania to ja mieszam z akrylem claer wszystko co drobne, pyłek, brokat i mase perłową
co do szukania to w górym prawym rogu masz opcję SZUKAJ i wpisz frazę jaka cie interesuje a pokaże sie kilka tematów. jeśli nie będzie wyników to zamień nazwę np szukasz jak nakładac formę to wpisz "forma" lub jak nie pokażą sie propzycję to "szablon'.

powodzenia:) jeśli czegoś nie dopisalam to pewn iedziewczyny uzupełnią:)

Agnieszka Praska
24-09-2009, 13:32
ja jeszcze tylko dodam ze nie wszystkie brokaty sie nadaja:P
zamim dosypiesz co akrylu zrob kulke i zamocz w brokacie, po rozprowadzeniu bedziesz widziec czy aby owy brokat nie puszcza koloru, po co sobie zafajdac akryl nie nadajacym sie brokatem:P
najpierw proba pozniej mieszanie!!
dlatego ze nie kazdy brokat jest odporny chemicznie na liquid;)

kasialachowicz
24-09-2009, 14:14
ojjj dziekuje DZIEWCZYNKI:przytul:
Bardzo mi pomoglyscie Woszczurku tak myslalam ze sie Ty odezwiesz:) To wszystko po kolei w koncu poczatkujaca ze mnie dziewczynka:wstydek:

samaron
24-09-2009, 14:23
ojjj dziekuje DZIEWCZYNKI:przytul:
Bardzo mi pomoglyscie Woszczurku tak myslalam ze sie Ty odezwiesz:) To wszystko po kolei w koncu poczatkujaca ze mnie dziewczynka:wstydek:

Jak będziesz tu zaglądać to zaręczam Ci, że szybko przestaniesz być początkującą i sama będziesz dobre rady udzielać.

kasialachowicz
24-09-2009, 14:32
Ojjj dziekuje Ci Samaron:P
Taka mam nadzieje:)
Chcialabym sie jeszcze dowiedziec jak sciagnac tipsy:P

Anna Kosińska
24-09-2009, 14:38
Agulusia bardzo trafne spostrzezenia...liliszym nie wiem o jakim jednym bledzie powiedziala Ci ta Pani Instruktor,jest ich o wiele wiecej i sa bardzo widoczne..
poszla bardzo na latwizne na kursach nie uczymy na tipsach frenchowych tylko walczymy z bialym akrylrm i cwiczymy na tipsikach najpierw od cleara zaczynamypozniej dodajemy bialy akryl a dopiero na kamuflazu uczymy,na tipsach rowniez cwiczymy ale na clear tipsach i wtedy tworzymy usmiech bialym akrylem..w taki sposob jestes sie szybko nauczyc..w kazdym badz razie P.Instruktor odwalila fuszere..ale jak na pierwszy raz robione akrylem przez ciebie calkiem przyzwoicie to wyszlo...probuj cwiczyc sobie na tipsikach clear linie umiechu..a wtedy zobaczysz roznice...jeli bedzie Ci ciezko uzyj kamuflazu(cover)najpierw i pozniej podlej bialym akrylrm..powodzenia zycze..:)

samaron
24-09-2009, 14:40
Ojjj dziekuje Ci Samaron:P
Taka mam nadzieje:)
Chcialabym sie jeszcze dowiedziec jak sciagnac tipsy:P

Kasiu tutaj sobie poczytaj:
http://forum.wzorki.info/ogolnie-o-paznokciach/542-zdejmowanie-tipsow.html

Anna Kosińska
24-09-2009, 14:57
Ojjj dziekuje Ci Samaron:P
Taka mam nadzieje:)
Chcialabym sie jeszcze dowiedziec jak sciagnac tipsy:P

a dokladniej o jakie tipsy sie rozchodzi czy o akryl czy zel..??

jeli akryl najpierw skracasz gilotynka,scierasz pierwsza warstwe nablyszczajaca jesli byly pod lampa jesli normalnym utwardzaczem zmywamy go zmywaczem i sa dwa posoby namaczamy dlonie w acetonie kosmetycznym jednak przed wlozeniel raczki do acetonu posmarujmy palce gleboko nawilzajacym kremem lub oliwka by mocna sie nie wysuszyly...
i je moczymy nawet do 50 minut czasmi trwa to dluzej czasami krocej wszystko zalezy od produktow na jakich pracujemy i po tym wyciagamy jedna raczke i zaczynajac od ostatniego pazurka sciagamy patyczkiem z drzewa pomaranczowego lub cytrynowego z gory podloza paznokcia w dol na recznik..
i tak dlugo jak wzytsko nie zejdzie i zaczynaz druga..
drugi sposob to waciki bezpylowe namaczamy w acetonie i na pazurek i owijamy w folie fryzjerska najlepiej,bardziej wydajnie to wychodzi i tanszy wydatek w ksztalcie takiej rolki ktorej uciecie idealnie pasuje na jednego paznokcia i rowniez czekamy do 50 minut,roznie to bywa z tym czasem trzymania i przestrzegamy tych samych zasad ale jak sciagamy folie zaczynamy zawsze od ostatniego i nie sciagamy calej folii tylko pokolei po jednym paluszku..

i juz po sciagnieciu delikatnie polerka oczyszczamy odzywka i olwka na cala dlon lub kremik,rowniez dobra parafinka z pellingiem lub maska..

a jeli chodzi o zel to tylko pilnik lub frezarka tak samo obcinamy pazurka gilotynka i pilujemy jeli nie masz pewnosci czy zel jescze jet czy go nie mam przemywasz cleanerem i widac wszystko co jeszcze pozostalo...ale pod koniec juz polecam blok polerski zadnych pilnikow..

kasialachowicz
24-09-2009, 17:16
No oczywiście o zdejmowanie tipsikow akrylowych:) O nich zaczelam pisac:) Takie mam zamiar nauczyc sie robic:)

syiwka
27-09-2009, 03:18
koncowka byla spora ale nie za duza.wogole super wygladaly dlatego mi ich szkoda bo wg.mnie byly dobrze zrobione.zobaczymy nastepnym razem:(.mi sie jednak wydaje ze byly za slabe pazurki,takich jeszcze nie widzialam:wow:.no przeciez na kogos trzeba zrzucic wine,a na siebie nie wypada:skacze:
Hej :) a nalozylas na gore cleara , moze za malo nalozylas , na linie laczenia bialej koncowki? Niewiem ale ja tak kiedys tez mialam i teraz wiecej nakladam cleara na linie stresu i wszystko jest git majonez;]

Nela XD
07-10-2009, 19:40
Witam wszystkie forumowiczki. Niedawno zakupiłam sobie zestawik do robienia akrylowych pazurków:D Chciałam się dowiedzieć co nakładacie na pozurki, aby się ładnie błyszczały? Narazie ćwiczę na tipsach clear, jednak po nałożeniu akrylu i wypolerowaniu go, a także pomalowaniu bezbarwnym lakierem nie otrzymuję efeku takiego jak na zdjęciach:( Proszę pomóżcie mi.

plushak
07-10-2009, 19:45
W akrylu polecam nabłyszczacz polecam tutaj zaglądnąć
http://forum.wzorki.info/metoda-zelowa/246-nablyszczanie.html

Nela XD
07-10-2009, 22:05
Dziękuję kochana, jednak jestem początkująca i nie posiadam lampy, a wiekszość nabłyszczaczy, zdaje mi się, jest światło-utwardzalna.

Etna
07-10-2009, 22:52
jak dobrze spiłujesz pazurka, a następnie go dobrze wypolerujesz to nawet jak pomalujesz bezbarwnym lakierem bedzie super wygladał. na koncu nie zapomnij o oliwce :)

Gość
07-10-2009, 23:08
Witam wszystkie forumowiczki. Niedawno zakupiłam sobie zestawik do robienia akrylowych pazurków:D Chciałam się dowiedzieć co nakładacie na pozurki, aby się ładnie błyszczały? Narazie ćwiczę na tipsach clear, jednak po nałożeniu akrylu i wypolerowaniu go, a także pomalowaniu bezbarwnym lakierem nie otrzymuję efeku takiego jak na zdjęciach:( Proszę pomóżcie mi.
ja jak robiłam moje pierwsze akryle to na zmatowiony gotowy pazur dałam oliwke ale nie za dużo i dopiero potem polerowałam polerką od najbardziej ziarnistej do gładkiej:)

plushak
07-10-2009, 23:10
ale potem jakimś lakierem ultra fioletkiem żeby nie zżołknął akryl :P
Woszczurek chciało Ci sie polerowac? podziwiam!!

Gość
07-10-2009, 23:12
ale potem jakimś lakierem ultra fioletkiem żeby nie zżołknął akryl :P
Woszczurek chciało Ci sie polerowac? podziwiam!!
no nie chciało bo inteligenjca i myślenie nie jest moją dobrą strona, wiec sie namachałam, ale nie poszło na marne bo mi sie biceps i triceps zwiększył tak , że jak mężowi przyfazoliłam to aż mu we łbie zachuczało...:P

Halszka
07-10-2009, 23:47
Popieram ... nabłyszczacze !

Gość
07-10-2009, 23:49
Popieram ... nabłyszczacze !
no zgadza sie... ja też je uwielbiam i sa szybkie i w ogóle, ale tzreba zaznaczyc że są osoby które zaczynają i n i wszystkie maja od razu lampę... mówie o metodzie akrylowej:)

Halszka
08-10-2009, 00:27
Dokładnie masz rację, nie byłam przekonana co do metody akrylem, ale dzisiaj wolę tę metodę od żelowej.

Nela XD
14-10-2009, 13:25
Dziękuję bardzo mi to pomogło:yess: Rzeczywiście jak ładnie wypoleruję, dam utwardzacz i ultrafiolet to świecą się jak psu jajca :skacze:

pa_pi1
15-10-2009, 22:13
Ja dzisiaj po wypolerowaniu dałam sam lakier uv i też się świeciło :), a po żelu nabłyszczającym oczywiście jest lepszy efekt

Zuzanna Rzeszewska
16-10-2009, 03:05
Ja poleruję troszkę (ale bez przesady bo by się człowiek zajechał :) ) potem daję quick finish z dr a potem jeszcze lakier uv z the edge. Efekt murowany :D

korcia225
25-10-2009, 23:51
a powiedz cie mi jak mam nakładać ten akryl żeby go ładnie pocieniować no i żeby był równo rozłożony bo z tym mam problem fale Dunaju mi wychodzą

Gość
26-10-2009, 10:04
ja cieniuje póki jeszcze jest mokry a tam gdzie wychodzi mi górka to ja dośc mocn uklepuje, ale z tymi górkami to jest tak, że jak je potem przykryjesz żelem czy akrylem to optycznie znikają:) z reszta sama zobacz tu http://forum.wzorki.info/zdjecia-pazurkow/188-krok-po-kroku-24.html#post54612 i tu też poczytaj: http://forum.wzorki.info/pomoc-pytania-problemy/1494-jak-cieniowac-akryl.html

korcia225
26-10-2009, 10:09
kofana jesteś woszczurku dziękuję ci bardzo pozdrawiam

benka
28-10-2009, 00:10
Hej laski!!!! Mam takie pytanko, co musze kupic aby zrobić tipsy akrylowe wiem na czym rzecz polega, chciała bym sie nauczyc robic to na własne potrzeby-pliisss pomóżcie???;)

---------- Dodano o godzinie 23:09 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 23:06 ----------

:) Hej laski!!!! Mam takie pytanko, co musze kupic aby zrobić tipsy akrylowe wiem na czym rzecz polega, chciała bym sie nauczyc robic to na własne potrzeby-pliisss pomóżcie

---------- Dodano o godzinie 23:10 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 23:09 ----------

Hej laski!!!! Mam takie pytanko, co musze kupic aby zrobić tipsy akrylowe wiem na czym rzecz polega, chciała bym sie nauczyc robic to na własne potrzeby-pliisss pomóżcie

ulala10
28-10-2009, 08:21
Hej laski!!!! Mam takie pytanko, co musze kupic aby zrobić tipsy akrylowe wiem na czym rzecz polega, chciała bym sie nauczyc robic to na własne potrzeby-pliisss pomóżcie???;)

---------- Dodano o godzinie 23:09 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 23:06 ----------

:) Hej laski!!!! Mam takie pytanko, co musze kupic aby zrobić tipsy akrylowe wiem na czym rzecz polega, chciała bym sie nauczyc robic to na własne potrzeby-pliisss pomóżcie

---------- Dodano o godzinie 23:10 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 23:09 ----------

Hej laski!!!! Mam takie pytanko, co musze kupic aby zrobić tipsy akrylowe wiem na czym rzecz polega, chciała bym sie nauczyc robic to na własne potrzeby-pliisss pomóżcie
Zacznij od dobrego pedzla nastepna rzecz jaka bedzie potrzebna to liqid no i proszli akrylowe w zaleznosci co bedziesz chciała na tych paznokciach miec np french to cover+clear lub sweet pink+biały

Gość
28-10-2009, 10:22
Zacznij od dobrego pedzla nastepna rzecz jaka bedzie potrzebna to liqid no i proszli akrylowe w zaleznosci co bedziesz chciała na tych paznokciach miec np french to cover+clear lub sweet pink+biały
ja bym proponowała, aby koleżanka zaczęła od obejrzenia filmików instruktażowych i tematow dotyczących akrylu;) ale niedlatego ze jestem złośliwa czy coś tylko żeby się nie zraziła do tej metody;)
http://forum.wzorki.info/metoda-akrylowa/43-akryl-jak-zrobic-paznokcie.html
http://forum.wzorki.info/metoda-akrylowa/187-video-instrukcje-paznokcie-akrylowe.html
http://forum.wzorki.info/przedluzanie-paznokci/186-video-instrukcje-pazurki-krok-po-kroku.html
http://forum.wzorki.info/przedluzanie-paznokci/1616-kwiatki-akrylowe-krok-po-kroku-tylko-instrukcje.html
http://forum.wzorki.info/metoda-akrylowa/1245-jak-nalozyc-poprawnie-akryl.html

unita
28-10-2009, 10:29
ja bym proponowała, aby koleżanka zaczęła od obejrzenia filmików instruktażowych i tematow dotyczących akrylu;) ale niedlatego ze jestem złośliwa czy coś tylko żeby się nie zraziła do tej metody;)
http://forum.wzorki.info/metoda-akrylowa/43-akryl-jak-zrobic-paznokcie.html
http://forum.wzorki.info/metoda-akrylowa/187-video-instrukcje-paznokcie-akrylowe.html
http://forum.wzorki.info/przedluzanie-paznokci/186-video-instrukcje-pazurki-krok-po-kroku.html
http://forum.wzorki.info/przedluzanie-paznokci/1616-kwiatki-akrylowe-krok-po-kroku-tylko-instrukcje.html
http://forum.wzorki.info/metoda-akrylowa/1245-jak-nalozyc-poprawnie-akryl.html

woszczurku, ale kolezanka juz "wie na czym rzecz polega";)

Gość
28-10-2009, 10:39
uj... pardon... nie wiedziałam:) :glupek: oczywiście chyba sie jeszcze dobrze nie obudziałm bo nie zauważyłam albo impuls nie dotarł do mojego móżdżku, że dziewczyna wie o co codzi... teraz doczytałam:P

kasialachowicz
28-10-2009, 21:50
Cześć dziewczynki:) Właśnie dzisiaj zrobiłam swoje pierwsze pazurki jak na moje oko;) Wyszły naprawdę nieźle.. Poza tym że okazało się że jednak troszkę za mało, na linii uśmiechu białego akrylku dałam:D Ale ćwiczenie czyni mistrza:P

Mam tylko mały problemik nie wiem dlaczego różowy akryl tak ciężko mi się nabiera:/ Chodzi o to że nie tworzą mi się ładne kuleczki... Czy to ja robię coś nie tak??

kasialachowicz
30-10-2009, 13:50
Haha już wiem:good: Obczaiłam co i jak i jes ok:D Ćwiczenie czyni mistrza:P Teraz tylko do przodu:)

reni
22-11-2009, 18:46
ja tez chce się nauczyć robić akryl mam pytanie co to jest ten primer i do czego służy :/:

Salsa
24-11-2009, 19:50
wytrawiacz do naturalnej płytki paznokcia - zwieksza przyczepnosc masy

Chocolata
24-11-2009, 21:04
Mam do Was pytanie.. Na kilku filmikach widzialam,jak osoba robiaca pazurki smaruje jakimś preparatem miejsca przy skorkach tuz przed nałozeniem nabłyszczacza. Slyszalam ze to bonder - to prawda? Czy stosuje się go po to by zapobiegł zalaniu nablyszczaczem miejsc wolnych od akrylu i nabłyszczacza?

Agnieszka Praska
27-11-2009, 13:27
Mam do Was pytanie.. Na kilku filmikach widzialam,jak osoba robiaca pazurki smaruje jakimś preparatem miejsca przy skorkach tuz przed nałozeniem nabłyszczacza. Slyszalam ze to bonder - to prawda? Czy stosuje się go po to by zapobiegł zalaniu nablyszczaczem miejsc wolnych od akrylu i nabłyszczacza?


calkiem mozliwe bo bonder to zel podkladowy:) i na nim predzej sie bedzie nablyszczacz trzymal niz na golym naturalku

izabelats
27-11-2009, 14:00
Dziewczyny mam takie pytanie. Może trochę oczywiste ale nie wiem jak sie zabrać do tego..niedawno zrobiłam koleżance akrylki ale zamiast formy użyłam tipsa french z głębokim uśmiechem. Pazurki wyszły bardzo ładne ale...jak je teraz uzupełnić. Standardowe dopełnienie nie wchodzi tu chyba w gre? Proszę o pomoc..

niki611
28-11-2009, 15:20
dziewczyny mam pytanko...możliwe, że już się gdzieś pojawiło ale nie mogę znaleźć wątku...czy można przedłużać paznokcie akrylem np. kolorowym na szablonach ale tak, żeby akryl był tylko na końcach, a nie na całej płytce? nie wiem czy to dobrze wytłumaczyłam ale mam nadzieję, że dość zrozumiale :P

ulala10
29-11-2009, 21:25
dziewczyny mam pytanko...możliwe, że już się gdzieś pojawiło ale nie mogę znaleźć wątku...czy można przedłużać paznokcie akrylem np. kolorowym na szablonach ale tak, żeby akryl był tylko na końcach, a nie na całej płytce? nie wiem czy to dobrze wytłumaczyłam ale mam nadzieję, że dość zrozumiale :P
Z watku jakiego napisałas to rozumiem ze chcesz akryl tylko na koncowce czyli mozesz zrobic sobie szlielet zelowy zmatowic go i np.wycieniowac akryle w zaleznosci co chcesz miec na tych paznokciach a nastepnie zalac go zelem .Mam nadzieje ze pomogłam:)(Nastepnym razem musisz szczegolowo napisac co chcesz wykonac na tych pazurkach bo z opisu ciezko wywnioskowac o co chodzi )

niki611
29-11-2009, 23:30
hmm...jakby to inaczej wytlumaczyc...swoje paznokcie mam nie takie krotkie ale chcialabym je troszeczke przedluzyc tylko ze kolorowym akrylkiem...czy to mi sie nie zlamie?chyba bede musiala pokryc cala plytke akrylem...

---------- Dodano o godzinie 22:30 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 22:24 ----------

ale dziekuje za odpowiedz :)

izabelats
30-11-2009, 17:59
http://forum.wzorki.info/images/icons/icon1.gif Odp: Akryl - Jak zrobić paznokcie?
Dziewczyny mam takie pytanie. Może trochę oczywiste ale nie wiem jak sie zabrać do tego..niedawno zrobiłam koleżance akrylki ale zamiast formy użyłam tipsa french z głębokim uśmiechem. Pazurki wyszły bardzo ładne ale...jak je teraz uzupełnić. Standardowe dopełnienie nie wchodzi tu chyba w gre? Proszę o pomoc..

Dziewczyny na pewno któraś z Was wie:) Jeszcze raz prosze o pomoc:)

asia
30-11-2009, 18:31
jeżeli odrosło na tyle że już widac płytkę (mam na myśli frencz) to musisz spiłowac i namalowac nową linię (lub nałożyć jakąś ozdobę żeby to ukryć) , ew. zdjąć jej paznokcie i założyć nowe . jeżeli nie widać jeszcze, to możesz wyczajnie uzupełnić przy wale

izabelats
30-11-2009, 20:13
Dziekuje bardzo. Tak myślałam, że będzie to pewnie jakieś oczywiste rozwiązanie:) dziekuje jeszcze raz :kwiatek:

kwiat_pustyni
01-12-2009, 14:37
a w akrylu mozna zatapiac ozdoby(jak w metodzie zelowej) czy raczej tylko jakies kwiatki i takie tam robione równiez akrylem?:wstydek:

http://forum.wzorki.info/images/keepupfashion/misc/progress.gif

zizia
01-12-2009, 14:45
można zatapiać. polecam ten dział tu można zobaczyć zatapiane zobaczyć w akrylu i żelu.
http://forum.wzorki.info/zdjecia-pazurkow/188-krok-po-kroku.html
http://forum.wzorki.info/ozdoby-na-paznokcie/267-wszystko-da-sie-wtopic.html

Aniahk
16-12-2009, 21:02
dobrych info nigdy dość :) thx za wstawkę :)

kasialachowicz
21-12-2009, 21:37
czesc Dziewczyny. Już parę razy zrobiłam sobie zapurki, wszystko jest ładnie i oki.. wiadomo muszę jeszcze nad krzywa C popracowac i nad usmiechem.. :D
ale wlasciwie mam problem i sprawe:/ Mmm po jakims tygodniu,poltora masa akrylowa zaczyna sie odklejac od paznokcia naturalnego..
Mmm niby mi sie wydaje ze dobrze wklepuje i starannie to robie:/: ostatnio w sumie z glupia tylko raz zapomnialam nalozyc primera??:huh:

jak moge dokladnie wszystko zrobic rzeby ta masa sie trzymala??
dzieki z gory:D

---------- Dodano o godzinie 20:37 ---------- Poprzedni post był napisany Wczoraj o godzinie 19:15 ----------

:(

samaron
21-12-2009, 21:54
czesc Dziewczyny. Już parę razy zrobiłam sobie zapurki, wszystko jest ładnie i oki.. wiadomo muszę jeszcze nad krzywa C popracowac i nad usmiechem.. :D
ale wlasciwie mam problem i sprawe:/ Mmm po jakims tygodniu,poltora masa akrylowa zaczyna sie odklejac od paznokcia naturalnego..
Mmm niby mi sie wydaje ze dobrze wklepuje i starannie to robie:/: ostatnio w sumie z glupia tylko raz zapomnialam nalozyc primera??:huh:

jak moge dokladnie wszystko zrobic rzeby ta masa sie trzymala??
dzieki z gory:D

---------- Dodano o godzinie 20:37 ---------- Poprzedni post był napisany Wczoraj o godzinie 19:15 ----------

:(

Kasiu, najczęstsze problemy to:
niedokładne zmatowienie
niedokładne odpylenie
niedokładne odtłuszczenie

sprawa primera jest jakby drugorzędna , bo i bez niego masa potrafi się długo utrzymać.

Ja mam tłustą płytkę i dopiero potraktowanie jej mieszanką spirytusu i acetonu zamiast zwykłego odtłuszczacza przyniosło oczekiwany efekt. Ważne jest także porządne wymiecenie pyłu, ja nie byłam zbyt gorliwa i mało to efekt w postaci małych zapowietrzeń.
No i na koniec, warto "podsuszyć" trochę paznokcie przed zabiegami, a mam na myśli, nie moczenie ich przy pracach domowych i pielęgnacyjnych (szczególnie niewskazane jest mycie włosów).
Ja zanim zrobię sobie paznokcie chodzę z tłuszczem na głowie kilka dni, he, he :)
No i ćwicz, po jakimś czasie sama wpadniesz na to co może być przyczyną.

kasialachowicz
21-12-2009, 22:55
Kasiu, najczęstsze problemy to:
niedokładne zmatowienie
niedokładne odpylenie
niedokładne odtłuszczenie

sprawa primera jest jakby drugorzędna , bo i bez niego masa potrafi się długo utrzymać.

Ja mam tłustą płytkę i dopiero potraktowanie jej mieszanką spirytusu i acetonu zamiast zwykłego odtłuszczacza przyniosło oczekiwany efekt. Ważne jest także porządne wymiecenie pyłu, ja nie byłam zbyt gorliwa i mało to efekt w postaci małych zapowietrzeń.
No i na koniec, warto "podsuszyć" trochę paznokcie przed zabiegami, a mam na myśli, nie moczenie ich przy pracach domowych i pielęgnacyjnych (szczególnie niewskazane jest mycie włosów).
Ja zanim zrobię sobie paznokcie chodzę z tłuszczem na głowie kilka dni, he, he :)
No i ćwicz, po jakimś czasie sama wpadniesz na to co może być przyczyną.

Dziękuję Ci Samaron za odpowiedź;) I za pomoc:)
Wesołych Świąt:P

Agnieszka Praska
22-12-2009, 09:39
wszystko to co napisala samaron plus jeszcze

zle proporcje miedzy liquidem i proszkiem
zalalas skorki
zle uklepalas akryl
moglasz wyjechac na naturalka glossem jesli go stosujesz
przy wale jest zbyt malo/duzo materialu
zle nadalas ksztalt krzywiznom i dzwignia sie przesunela
powodow moze byc jeszcze kilka;)

zabcia
28-12-2009, 13:21
Hej dziewczyny, przeczytałam cały temat i nie znalazłam tego czego szukam dlatego postanowiłam zapytać.
Jakiś czas temu chodziłam do kosmetyczki zakładać akryle, jednak zwinela ona interes, a ja zrezygnowalam ze sztucznych paznokci. Jednak teraz postanowialam do nich wrocic. Bylam przed swietami u kosmetyczki (pierwszej lepszej niestety) i w ogole nie jestem zadowolona z paznokci. po tygodniu mam takie podpowietrzenia ze sie boje czy do sylwestra wytrzymaja, poza tym zrobila mi frencza na bialym tipsie, a nie akrylem. Dlatego postanowiłam zakupić samej zestaw podstawowy i dopełniać sobie sama (lub zakładać jak odpadną).
Tylko ze po przejrzeniu ofert na allegro nie wiem na co mam się zdecydować. Czy w ogole mogę sobie sama dopełnić te paznokcie? Co powinien taki zestaw zawierać? I czy te firmy są dobre?
POdam linki do aukcji nad którymi się zastanawiam. Proszę o pomoc!! Plizz :) Pozdrawiam
Zestaw akrylowy CHICAGO (856272521) - Aukcje internetowe Allegro (http://www.allegro.pl/item856272521_zestaw_akrylowy_chicago.html)
M&M ZESTAW DO AKRYLU STARTOWY 85ZŁ NOWOŚĆ ! (854448704) - Aukcje internetowe Allegro (http://www.allegro.pl/item854448704_m_m_zestaw_do_akrylu_startowy_85zl_n owosc.html)

_kasiunia_4
28-12-2009, 13:33
zerknij na zestawy na Serdecznie witamy w naszej hurtowni - Allepaznokcie.pl (http://www.allepaznokcie.pl/)
ja startowy akrylowy kupiłam u nich i dobrze się sprawował
co do tych firm na allegro to nie znam ;)
z tego co słyszałam od znajomych dobre zestawy są też na NailCosmetics (http://www.nailcosmetics.pl/)

zabcia
28-12-2009, 14:03
Dziękuję bardzo za podpowiedź.
A mam pytanie na ile starczy 5g tego proszku. Bo wydaje mi się to strasznie mało.
I czy np płyn do czyszczenia pędzelków jest taki ważny. Czy można go czymś innym zastąpić?
I ostatnie czy ta oliwka do skórek też taka ważna? Na pierwsze razy oczywiście. Bo potem bym systematycznie dokupowała potrzebne rzeczy.
Pozdrawiam

_kasiunia_4
28-12-2009, 14:20
5g to bardzo mało ;)
jak dla mnie oczywiście ;)
ja na początku brałam 15 g przeźroczystego i białego do frencza no i kamuflaż też 15 g ;)
a tak jakieś kolorki to po 5 g wystarczy na początek ;)

owszem płyn jest bardzo ważny ;)
pędzelek musisz czyścić po stylizacji bo jak ci się zaklei to nowy będziesz musiała kupić ;)
hm.. nie wiem czy można zastąpić
wiem że cleaner można zastąpić spirytusem ..

oliwka też jest dość ważna do nawilżania skórek no i pazurki ładniej wyglądają jeśli się ją codziennie stosuje ;)
są takie ładne jak tuż po zrobieniu ;p

aga
28-12-2009, 14:30
Dziękuję bardzo za podpowiedź.
A mam pytanie na ile starczy 5g tego proszku. Bo wydaje mi się to strasznie mało.
I czy np płyn do czyszczenia pędzelków jest taki ważny. Czy można go czymś innym zastąpić?
I ostatnie czy ta oliwka do skórek też taka ważna? Na pierwsze razy oczywiście.

1.Myślę, że 5g wystarczy Ci na 3-5 razy...
2.Płyn nie jest aż tak bardzo ważny wystarczy, że będziesz "płukała"pędzelek w liquidzie i uważała żeby nie zostało na nim ani trochę akrylu, bo jak zaschnie to pędzelek nie będzie się juz do niczego nadawał
3.Myślę, że oliwkę możesz na początek zastąpić jakimś balsamem żeby skórki były potem nawilżone

zabcia
28-12-2009, 14:39
Bardzo, ale to bardzo dziękuję :)
Zrobiłam sobie listę co kupić. Potwierdź proszę czy to starczy czy może coś jeszcze jest ważnego a nie mam tego w liście :)
Oto lista (wszystko kupie na AllePaznokcie)
1.Zestaw startowy :
(Proszek akrylowy przezroczysty ( clear ) 15g x 1
Proszek akrylowy różowy ( pink ) 15g x 1
Proszek akrylowy biały ( french white ) 15g x 1
Płyn do tworzenia masy Liquid 100ml x 1
Płyn do odtłuszcznia 100ml (cleaner ) x 1
Profesjonalny pędzelek do nakładania masy akrylowej z naturalnego włosia , wysoka jakość x 1
Lakier UV Sun Block , zapobiegający żółknięciu , optycznie wybiela 15ml x 1
Primer kwasowy , preparat zwiekszający przyczepność masy akrylowej 15ml x 1
Pilnik prosty x 1
Pilnik banan x 1
Pudełko tipsów 100szt. w opakowaniu w rozm. od 1 do 10 , po 10szt. z jednego rozmiaru - naturalne x 1
Płyn do zdejmowania tipsów i akrylu 100ml x 1
Patyczki z drzewa pomarańczowego x 3
Blok polerski , czterostronny x 1
Waciki bezpyłowe 250szt. x 1
Wspaniałe naczynko do liquidu x 1
Klej do tipsów 3g. x 1
Profesjonalna gilotyna do tipsów x 1)
2.Szablony
3.Szczoteczka do pyłu
4.Płyn do czyszczenia pędzelków
5.Oliwka do paznokci i skórek

PS. Ale się czuję glupiutka, hihi :)

_kasiunia_4
28-12-2009, 15:57
myślę że wystarczy ;)

samaron
28-12-2009, 16:04
Bardzo, ale to bardzo dziękuję :)
Zrobiłam sobie listę co kupić. Potwierdź proszę czy to starczy czy może coś jeszcze jest ważnego a nie mam tego w liście :)
Oto lista (wszystko kupie na AllePaznokcie)
1.Zestaw startowy :
(Proszek akrylowy przezroczysty ( clear ) 15g x 1
Proszek akrylowy różowy ( pink ) 15g x 1
Proszek akrylowy biały ( french white ) 15g x 1
Płyn do tworzenia masy Liquid 100ml x 1
Płyn do odtłuszcznia 100ml (cleaner ) x 1
Profesjonalny pędzelek do nakładania masy akrylowej z naturalnego włosia , wysoka jakość x 1
Lakier UV Sun Block , zapobiegający żółknięciu , optycznie wybiela 15ml x 1
Primer kwasowy , preparat zwiekszający przyczepność masy akrylowej 15ml x 1
Pilnik prosty x 1
Pilnik banan x 1
Pudełko tipsów 100szt. w opakowaniu w rozm. od 1 do 10 , po 10szt. z jednego rozmiaru - naturalne x 1
Płyn do zdejmowania tipsów i akrylu 100ml x 1
Patyczki z drzewa pomarańczowego x 3
Blok polerski , czterostronny x 1
Waciki bezpyłowe 250szt. x 1
Wspaniałe naczynko do liquidu x 1
Klej do tipsów 3g. x 1
Profesjonalna gilotyna do tipsów x 1)
2.Szablony
3.Szczoteczka do pyłu
4.Płyn do czyszczenia pędzelków
5.Oliwka do paznokci i skórek

PS. Ale się czuję glupiutka, hihi :)

Ja zamieniłabym puder pink na jakiś kamuflaż a zamiast patyczków metalowe dłutko.

zabcia
28-12-2009, 17:38
Dziękuję Wam bardzo. Paczuszka zamówiona. Odezwę się jak będę miała jakieś problemy. Pozdrawiam Was serdecznie i Szczęśliwego Nowego Roku. :)

Aniahk
28-12-2009, 21:16
jak na pierwszy Twój zestaw to już dużo wiesz :) puder pink na kamuflażyk równiez proponuję i patyczki na dłutko również się zgodzę z saramon :) reszta jest jak najbardziej ok :)
i powodzonka w tworzeniu nowych inspiracji :)

MURKA
12-01-2010, 10:51
No to teraz ja nie wiedziałam gdzie sie przyczepić więc jestem tutaj....wczoraj był ten dzień po którym się załmałam pojechałam zrobić dziewczynie pazurki cvhciała zwykły french na tipsach ...........Zrobiłam wszystko tak jak ma być i tak...miała tak nie foremną płytkę tzn mała szeroka w w kształcie litreki v no założyłam tipsy na to akryl no i wyszła masakra no spiłowałam to wszystko próbowałam wyciągnoć ale nie do końca wyszło tak jak chciałam (no jej się podobało ale robiła pierwszy raz i nie miała o tym pojęcia) Ale jak pójdzie jutro do pracy to koleżaneczki napewno jej powiedzą co ty masz za beznadziejne paznokcie!!!!!!!powiedzcie jak dajecie radę z różnymi kształtami płytek i jak wychodzicie z opresji bo ja jestem załamana pewnie już nie przyjdzie do mnie!!!!!!!!!! łeeeeeeeeee.........;-(

asia
12-01-2010, 13:42
nie wiem co ci poradzić, najlepiej jeżeli na tipsie to clear i samemu frencza namalowac a łożysko 'wyprostować' coverkiem

MURKA
12-01-2010, 14:47
Aśir frencz malowałam sama tips tez był claer no ale hu....baletnicy to i rombek u spódnicy przeszkadza!!!!!!!!

samaron
12-01-2010, 15:07
...miała tak nie foremną płytkę tzn mała szeroka w w kształcie litreki v no założyłam tipsy na to akryl no i wyszła masakra no spiłowałam to wszystko próbowałam wyciągnoć ale nie do końca wyszło tak jak chciałam


Ewciu a zdjęcia masz? Dziewczyny zdiagnozowałyby przypadek i poradziły jak piłować np.

asia
12-01-2010, 19:32
no własnie, jak masz fotki to wrzuć:D

MURKA
13-01-2010, 11:54
Ho hej !!! no aparat wziełam ale nie zrobiłam bo tak po pierwsze:małe dziecko które chodziło cały czas przy dziewczynie a ja starałam się utrzymac dłonie nieruchomo!!!po drugie: cały czas zerkała na zegarek bo chyba nie spodziewała sie że to tyle trwa!! a było niedługo tak jak dla mnie 3 h!! po trzecie: miała mamę w szpitalu i bardzo chciała do niej jechać!! po czwarte z tego wszystkiego zapomniałam!!!!!!Ale tak sobie mysle co zle zrobiłam i doszłam do wniosku że poprostu stres i ten bat na plecach dał mi popalić i zchrzaniłam sprawę!!!! aha mam jeszcze pytanko co do akrylu różowego mam go z firmy nail design(rose) i jakoś on mi się nie podoba tzn nie zakrywa mi dobrze płytki i widać przez nie tipsy tipsy są nieprzeżroczyste tylko takie mleczne więc to moze wina tipsów poprostu zmienić na przezroczyste?????????

asia
13-01-2010, 13:20
zmień na przeźroczyste;) a akryl rose jeżeli nie jest coverem to nie będzie zakrywał tylko nadawał zdrowy koloryt (jeżeli to jest rose z podstawowej gamy a nei z kolorówki):)

samaron
13-01-2010, 13:34
Zgadzam się z Asią, jeśli robisz bez coverka, to stosuj przezroczyste
i zwracaj szczególną uwagę na dobre zatracenie progu tipsa.

MURKA
13-01-2010, 14:27
Fęks!!!!!!!!!!!!

wercia
13-01-2010, 14:50
Dziewczyny mam pytanko... jesli robicie paznokcie z akrylu to po nalozeniu akrylu na paznokiec pedzelek mozczycie co jakis czas w liqidzie?? musi byc caly czas mokry?? :wstydek::wstydek:

unita
13-01-2010, 14:54
noooooo:good: jasne, musisz miec wilgotny pedzelek, bo suchym za duzo nie zdzialasz:) a poza tym zepsulby sie bardzo szybko

Elizabeth76
13-01-2010, 15:26
Dziewczyny mam pytanko... jesli robicie paznokcie z akrylu to po nalozeniu akrylu na paznokiec pedzelek mozczycie co jakis czas w liqidzie?? musi byc caly czas mokry?? :wstydek::wstydek:

za kazdym razem kiedy chcesz zrobic nowa kulkę z akrylu musisz zamoczyć pędzelek w liqudzie i pamiętaj żeby pędzelek był czysty ( zeby nie było w nim resztek akrylu)

wercia
13-01-2010, 17:57
Dzieki:) strasznie mi sie podobaja kwiatuchy ale narazie niezbyt ladne mi wychodza... probowalam zrobic french ale nie dalam rady bo za szybko schnie akryl macie jakis sposob zeby jakos zwolnic tepo?? Czy on zawsze tak szybko zasycha:(

Gość
13-01-2010, 18:03
za kazdym razem kiedy chcesz zrobic nowa kulkę z akrylu musisz zamoczyć pędzelek w liqudzie i pamiętaj żeby pędzelek był czysty ( zeby nie było w nim resztek akrylu)
ja dodam 2 grosze.. pędzelek powieniem byc czysty, a jeśli go odkładasz na chwilke (np kiesy piłujesz lub zaciskasz tunel) to formuj go w czubek, nie musisz bardzo dokładnie jak po skonczonejk p;racy ale jednak, żeby ci sie szczota nie zrobiła :)

unita
13-01-2010, 18:09
Dzieki:) strasznie mi sie podobaja kwiatuchy ale narazie niezbyt ladne mi wychodza... probowalam zrobic french ale nie dalam rady bo za szybko schnie akryl macie jakis sposob zeby jakos zwolnic tepo?? Czy on zawsze tak szybko zasycha:(

do kwiatkow- to lepiej ze szybko schnie, a do frencha i pazurkow - niektore firmy maja wolniejsze i szybsze liquidy i proszki, wiec moze powinnas inny kupic

wercia
13-01-2010, 19:46
Musze chyba jeszcze kupic inny pedzelek bo mam taki grubszy moze na cienszym bedzie sie lepiej pracowalo :) dzieki za podpowiedzi moze sie kiedys pochwale takimi cudenkami jak wy robicie:wstydek::wstydek::lol::kwiatek::kwiatek:

anetusia
23-01-2010, 19:32
Ja chciałabym zacząć robić takie akrylowe paznokcie i mam pytanie: czy marka Simply Nails jest dobra na początek ?? Bo słyszałam że bardzo dobrze się robi takie paznokcie kosmetykami z tej marki. Czy to prawda??
:huh::)

A i jak nie ta marka to jaka jest najlepsza na początek, jakie kolory i w ogóle, na jak długo starcza akryl, jaki nr pędzelka itp. Prosze pomóżcie.

Z góry dziękuje :]:]:]

samaron
24-01-2010, 12:39
Ja chciałabym zacząć robić takie akrylowe paznokcie i mam pytanie: czy marka Simply Nails jest dobra na początek ?? Bo słyszałam że bardzo dobrze się robi takie paznokcie kosmetykami z tej marki. Czy to prawda??
:huh::)

A i jak nie ta marka to jaka jest najlepsza na początek, jakie kolory i w ogóle, na jak długo starcza akryl, jaki nr pędzelka itp. Prosze pomóżcie.

Z góry dziękuje :]:]:]

Nie znam tej marki,
ja już gdzieś pisałam, na początek całkiem niezłe i w miarę tanie są akryle z Dobrejrady (http://www.dobrarada.com.pl/)
na start wystarczy biały 15g, clear 15g i 2-3 kolorowe po 2-5g, pędzelek nr 6-owal do całości paznokcia i nr 2-koci język do kwiatków, 100 ml liquidu i dużo cierpliwości :D

anetusia
24-01-2010, 16:20
dziękuje :):):)

---------- Dodano o godzinie 12:02 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 11:41 ----------

Oj troszkę to będzie kosztowało jak sobie troch wstępnie obliczyłam ale cóż... Trzeba troszkę pieniędzy poświęcć :)

---------- Dodano o godzinie 15:20 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 12:02 ----------

I mam jeszcze jedno pytanko ile kosztuje wysyłka w tym sklepie?? Bo muszę wiedzieć ile mniej więcej pieniędzy uzbierać.

Z góry dziękuje :):):)
:kooffa:

szpila59
24-01-2010, 16:23
dziękuje :):):)

---------- Dodano o godzinie 12:02 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 11:41 ----------

Oj troszkę to będzie kosztowało jak sobie troch wstępnie obliczyłam ale cóż... Trzeba troszkę pieniędzy poświęcć :)

---------- Dodano o godzinie 15:20 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 12:02 ----------

I mam jeszcze jedno pytanko ile kosztuje wysyłka w tym sklepie?? Bo muszę wiedzieć ile mniej więcej pieniędzy uzbierać.

Z góry dziękuje :):):)
:kooffa:
Koszty wysyłki są stałe, niezależne od ilości zamawianych produktów i wynoszą:


6,50 złotych - przesyłka pocztowa polecona priorytetowa przy przelewie na konto.

17 złotych - paczka pocztowa pobraniowa priorytetowa - przy zakupie towarów za min. 25 zł.

20 złotych - paczka kurierska przy przelewie na konto

25 złotych - paczka kurierska pobraniowa - przy zakupie towarów za min. 50 zł.

85 złotych - paczka kurierska zagraniczna - teren całej Europy - przy zakupie towarów za min. 200 zł.

vmajkav
25-01-2010, 15:15
Hej :) Ja również mam pytanie.
Niedawno zakupiłam zestaw akryli, próbuję coś tam nimi tworzyć, chociaż moje pojęcie o tej metodzie jest znikome. Powiedzcie mi, co robić z pędzelkiem, żeby masa akrylowa mi na nim nie zasychała? Już kilka pędzli zniszczyłam w taki właśnie sposób :(:(

asia
25-01-2010, 15:43
hmm... ogólnie to po każdym nabraniu kulki i rozprowadzeniu trzeba go oczyścić np w papierowy ręcznik.

samaron
25-01-2010, 16:04
Często moczyć w liquidze i wycierać, a raczej odsączać w papierowy ręcznik, ani na chwilę nie zostawiać resztek akrylu na pędzlu, po skończonej pracy porządnie wypłukać w liquidzie, odsączyć, uformować dziub - tylko nie palcami!

vmajkav
26-01-2010, 23:44
Dzięki za odpowiedz :) A czy wszystkie liqidy tak strasznie smierdza? Krzyczą na mnie w domu, że im smrodze :D

asia
27-01-2010, 00:13
raczej tak. a więcej masz tutaj:) http://forum.wzorki.info/metoda-akrylowa/789-pomocy-liquid.html (http://forum.wzorki.info/789-pomocy-liquid.html)

delyszys
05-02-2010, 15:31
Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu

goldsun
05-02-2010, 15:35
mozesz zainwestowac w akryl bezwonny ale technika prac y z nim jest troche inna niz przy normalnym . mialam wiele liquidow z roznych firm i wszystkie maja taki sam zapach ( oczywiscie zwykle).

dzoana
05-02-2010, 17:14
Dzięki za odpowiedz :) A czy wszystkie liqidy tak strasznie smierdza? Krzyczą na mnie w domu, że im smrodze :D

No niestety prawie wszystkie płyny do akryli mają taki specyficzny zapach, są też bezwonne ale raczej ich nie polecam, bo raczej nie zbyt miłe opinie o nich słyszałam, niestety coś za coś, ale za to jakie cuda można stworzyć z akrylu! :D z żelem nie ma takiej możliwości :)
Powodzenia :)

AgUsia950
05-02-2010, 18:11
Dzięki za odpowiedz :) A czy wszystkie liqidy tak strasznie smierdza? Krzyczą na mnie w domu, że im smrodze :D

Mój śmierdzi okropnie, ale podobno po dodaniu 2-3 ziarenek kawy do kieliszka z liquidem zapach trochę zanika. No i podobno liquid nie zmienia swoich właściwości, ale tego nie jestem przekonana, bo nie próbowałam jeszcze, bo zapomniałam. :D
no i śmieczki niby jakoś zapach pochłaniają..
a, i jest liquid bezwonny, wolnoschnący, chyba u AllePaznokci. :D

KaMiLaC.
08-02-2010, 09:59
Dzieki:) strasznie mi sie podobaja kwiatuchy ale narazie niezbyt ladne mi wychodza... probowalam zrobic french ale nie dalam rady bo za szybko schnie akryl macie jakis sposob zeby jakos zwolnic tepo?? Czy on zawsze tak szybko zasycha:(


aceton spowalnia prędkość wysychania masy akrylowej :) dodaje się kilka kropel do naczynka z liqudiem :D ilość kropli oczywiście zależy od tego jak bardzo wolno schnący ma być liquid :D są też specjalne linie produktów akrylowych z liquidami wolno schnącymi :good:

agasol78
08-02-2010, 13:27
Cześć dziewczyny.
Jestem początkująca (raczkująca) w paznokciach. Zakupiłam wszystko co potrzebne do przedłużania paznokci (firma ACTIVE) i rozpoczęłam od nakładania akrylu - przedłużania na formie. I teraz moje pytanie: czy to jak szybko masa akrylowa stygnie zależy od pudru czy od liquidu? Bo powiem szczerze, że ledwo nałożyłam kulkę na formę to ona praktycznie zaczęła zastygać. Jakoś pazurki skończyłam, ale frenczyk nie wyszedł (przez to ekspresowe zastyganie) idealny. Widziałam na wielu filmikach jak dziewczyny nabierają kulkę i "bawią" się nią chwilę, a mi to szybko zastygało i w ogóle była innej konsystencji. Nawet jak robiłam tą kulkę bardziej mokra to nie była to ta sama konsystencja. RATUNKU!!!! Jestem twarda i nie zniechęcam się tylko nie wiem co jest grane. Czy proponujecie kupić inny liquid (wolnoschnący)? Z góry dziękuję za pomoc. Mam nadzieję że przyjmiecie mnie do Was!!!!! ;)

anchel
08-02-2010, 13:32
Ja nie pracuje na akrylu ale już gdzieś tutaj czytałam,że to zależy od liquidu a nie od pudru.

samaron
08-02-2010, 13:33
Liquid wolniej schnie jeśli go przymrozisz,
ale na początek polecam przejrzeć tematy:
http://forum.wzorki.info/metoda-akrylowa/43-akryl-jak-zrobic-paznokcie.html
http://forum.wzorki.info/metoda-akrylowa/1150-french-akrylowy.html
http://forum.wzorki.info/metoda-akrylowa/1245-jak-nalozyc-poprawnie-akryl.html

i jeszcze ten:
http://forum.wzorki.info/metoda-akrylowa/789-pomocy-liquid.html

anikol
08-02-2010, 13:34
tak tak to jest zależne od liquidu, kup sobie kochana na początek wolnoschnący wówczas będziesz miała czas na zabawę z akrylem :good:

agasol78
08-02-2010, 14:04
Dziękuję dziewczyny. Tak właśnie zrobię, ze kupię nowy wolnoschnący liquid. W piątek robiłem akryle mojej mamie i sie wszystko ładnie trzyma. A wczoraj robiłam koleżance na jej długich i właśnie dzwoni, że na dwóch pazurkach na środku ma małe rysy - chyba pęknięcia na żelu, który nałożyłam, aby pazurki błyszczały (żel wykańczający EXTRA-SEAL firmy Active). Pęknięcia (rysy) mówi, że są malutkie, wzdłuż paznokcia. Co może być przyczyną takich pęknięć????
Kurde kiedy będzie mi wychodzić;( Długo się uczyłyście?

samaron
08-02-2010, 14:08
A wczoraj robiłam koleżance na jej długich i właśnie dzwoni, że na dwóch pazurkach na środku ma małe rysy - chyba pęknięcia na żelu, który nałożyłam, aby pazurki błyszczały (żel wykańczający EXTRA-SEAL firmy Active). Pęknięcia (rysy) mówi, że są malutkie, wzdłuż paznokcia. Co może być przyczyną takich pęknięć????

Tzn na naturalnych długich jej robiłaś?
Być może sprawdzała wytrzymałość i ścisnęła je (ja też tak kiedyś zrobiłam, he,he)
albo przypadkiem o coś zahaczyła.
A my cały czas się uczymy:D

agasol78
08-02-2010, 17:09
Tak, na jej naturalnych robiłam to znaczy nie przedłużałam niczym. I teiwrdzi że jakieś małe 2 rysy ma. Zobaczę jutro jak to wygląda. Jestem początkująca, ale nie zniechęcę się - NIE MA MOWY!!:D

KaMiLaC.
09-02-2010, 17:02
Chcę Wam przedstawić świetny artykuł Pt. „Tajemnice akrylu” :D zeskanowałam go i bardzo dokładnie wytyczyłam każdy punkt żebyście cokolwiek widziały :D zależy mi, bo wiele z Was pyta o akryl, a wręcz się go boi :D mam nadzieję, że Was przekonam :)

źródło: NAIL EXPERT nr 2/2009 (19) temat: "Tajemnice akrylu"
Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu

mam nadzieję, że coś widać :) jak się spodoba to dodam ciąg dalszy z kolejnego numeru :)

---------- Dodano o godzinie 16:02 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 15:54 ----------

część II "Tajemnice akrylu"

źródło: NAIL EXPERT nr 3/2009 (20) temat: "Tajemnice akrylu 2"
Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu


;D

uważam, że to jeden z lepszych artykułów w gazetkach branżowych :D :super: oby więcej takich :D

kasia2872
09-02-2010, 21:20
Bardzo dziękuję za poradnik
Pozdrawiam

czarnulkaaa87
10-02-2010, 00:20
mysle ze swietnym akrylem dla poczatkujacych i nie tylko jest praca na akrylu z ra nails..ja zaczynalam wlasnie na tej firmie i bardzo bylam zadowolona a powiem ze odrzau po jednym kursie otworzylam swoj maly salonik a na brak klijentow wogole nie narzekalam,czasami nawet nie jadlam calymi dniami,bo ciagla praca mi na to nie pozwalala..

Potwierdzam i rowniez polecam na poczatek :)
Firma troche z nizszej polki niz Entity, Ez Flow itp. ale sama sie na nim uczylam i nadal sie doksztalcam na nim :)
Kiedys mialam mini zestawik NSI iwiem ze jak lepiej bede stac finansowo zainwestuje juz w produkty z wyzszej polki :)

_gwiazdeczka_
11-02-2010, 09:34
A powiedzcie mi dziewczyny ... bo również planuję "zakumplować" się z akrylem :) Jak to jest z tym pudrem akrylowym ? Czy on jest niezbędny ? Bo w pierwszym poście tego wątku - gdzie jest krok po koku jak robić paznokcie akrylowe nie widzę kroku z formowaniem kuleczki w pudrze.... Chyba że to jest tak oczywiste, że nie jest napisane ;] I Jaki kolor powinien mieć puder ? do zwykłych przezroczysty do frencha biały ? Przepraszam jeżeli zadanie głupie pytanie, ale naczytałam i na oglądałam się tyle, że już zgłupiałam :)

Pozdrawiam :kwiatek:

Agnieszka Praska
11-02-2010, 10:12
A powiedzcie mi dziewczyny ... bo również planuję "zakumplować" się z akrylem :) Jak to jest z tym pudrem akrylowym ? Czy on jest niezbędny ? Bo w pierwszym poście tego wątku - gdzie jest krok po koku jak robić paznokcie akrylowe nie widzę kroku z formowaniem kuleczki w pudrze.... Chyba że to jest tak oczywiste, że nie jest napisane ;] I Jaki kolor powinien mieć puder ? do zwykłych przezroczysty do frencha biały ? Przepraszam jeżeli zadanie głupie pytanie, ale naczytałam i na oglądałam się tyle, że już zgłupiałam :)

Pozdrawiam :kwiatek:


puder jest niezbedyn:) otoz maczasz pedzel w liquidzie i sunac delikatnie koncuweczka pedzla po powierzchni pudru nabiera sie kulka:D
purdy jakie bym kupila na poczatek to cover,clear i bialy:D

KaMiLaC.
11-02-2010, 14:48
A powiedzcie mi dziewczyny ... bo również planuję "zakumplować" się z akrylem :) Jak to jest z tym pudrem akrylowym ? Czy on jest niezbędny ? Bo w pierwszym poście tego wątku - gdzie jest krok po koku jak robić paznokcie akrylowe nie widzę kroku z formowaniem kuleczki w pudrze.... Chyba że to jest tak oczywiste, że nie jest napisane ;] I Jaki kolor powinien mieć puder ? do zwykłych przezroczysty do frencha biały ? Przepraszam jeżeli zadanie głupie pytanie, ale naczytałam i na oglądałam się tyle, że już zgłupiałam :)

Pozdrawiam :kwiatek:

Gwiazdeczko nie ma głupich pytań :D
do stylizacji paznokci czy też przedłużenia paznokci akrylem potrzebujesz pudru akrylowego (ACRYLIC POWDER) i płynu do akrylu (LIQUID) :)
dalej Agulusia Ci wyjaśniła jak łączyć oba produkty i w jakie pudry najlepiej się zaopatrzyć :D

_gwiazdeczka_
11-02-2010, 14:50
puder jest niezbedyn:) otoz maczasz pedzel w liquidzie i sunac delikatnie koncuweczka pedzla po powierzchni pudru nabiera sie kulka:D
purdy jakie bym kupila na poczatek to cover,clear i bialy:D


Dzięki wielkie agulusia i KaMiLaC (http://forum.wzorki.info/members/kamilac-.html) :) gdzieś mi tak ważna informacja umknęła :) Mam jeszcze pytanko które mnie nurtuje jak oglądam zdjęcia Waszych prac ? Jak robicie paznokcia na formie ... to znaczy jaką metodą żelową czy akrylowa ? i go ozdabiacie brokatami czy hologramami. Można mieszać metody ? Zrobić podstawę akrylową na formie a na to żel i ozdoby i żel ? Chyba że można w ogóle od początku do końca zrobić metodą żelową paznokcia na formie ? Ja zawsze robiłam na tipsie ... ale nie zawsze można dobrze tipsa dobrać, po za tym trzeba go wypiłować... Tylko zastanawiam się czy żel nie jest zbyt kruchy żeby się trzmał bez tipsa ... Tyle się nad tym zastanawiam że głowa mi pęknie... ;(

Pozdrawiam serdecznie :)

asia
11-02-2010, 15:11
moża zrobić metodoą żelową w całości na formie:) mozna też łączyć obie metody. zobacz forum, mamy nieżle opisane jak dziewczyny fobią:)

też kiedyś robiłam na tipsie, ale dzięki forum przerzuciłam się na formy:)

agaciorka93
14-02-2010, 23:07
Dziewczynki jutro albo we wtorek bede robila pierwszy raz akrylki tak bardzo sie boje ze mi nic nie wyjdzie. Nie mam chyba takiego drygu w raczce by to wszystko mi wyszlo...
Ale chcialam sie zapytac (jesli do zlego tematu to bardzo przepraszam) kolezanka ma bardzo szeroka plytke paznokcia i caly czas sie zastanawiam jakie powinny byc te przedluzone paznokietki owalne, prostokatne??
Mam tez problem z linią usmiechu robiac akrylem macie moze jakies wskazowki jak sobie z nia poradzic :)

DarciaNails
15-02-2010, 23:03
ja również zakochałam sie w akrylach :)
dzięki za instrukcje, jednak sam opis nie zastąpi kursu..

unita
16-02-2010, 09:11
Ale chcialam sie zapytac (jesli do zlego tematu to bardzo przepraszam) kolezanka ma bardzo szeroka plytke paznokcia i caly czas sie zastanawiam jakie powinny byc te przedluzone paznokietki owalne, prostokatne??


najlepiej bedzie wygladac migdal i to mocno usmiechniety:) i nie zapomnij o kamuflazu (jezeli bedziesz robic french)

agasol78
24-02-2010, 17:12
agaciorka93 i jak Ci wyszły te paznokcie akrylowe???:]

DymciA
28-02-2010, 09:45
dziewczyny robilam sobie wczoraj na jednej raczce akrylki:P zobaczymy jak sie beda trzymac :] najednej bo czasu nie mialam na druga hahaha wydaja mi sie mocniejsze i twardsze od zelu. hmm... i powiem szczerze ze duzo latwiej mi sie krzywa C budowalo. akryl jest genialny jesli sie na nim pocwiczy i dojdzie do wprawy ( tak wnioskuje :D ) tylko ten zapach odpycha :/ no i nie wiem czy znajda sie chetne :( i powiem tez ze ksztalt tez wyszedl mi duzo fajniejszy od zelowych i mniej czasu na to poswiecilam hihihihi

KaMiLaC.
28-02-2010, 10:06
Dymcia super :) akryl jest mocniejszy niż żel, no ale też gorzej się go piłuje :/: no i krzywa fajniej wygląda i łatwiej się ją robi :) a zapach do zniesienia :) masz fotkę tych pazurków?? :D

dzoana
28-02-2010, 10:57
Jeśli chodzi o piłowanie to niekoniecznie :) ja pracuję na Perfect Lady i świetnie się piłuje i akryl prawie wcale sięnie pyli :D bardzo fajnie się go opracowuje :) no Dymciu poprosimy o fotke :D

agaciorka93
28-02-2010, 10:58
Tak czas leci i kolezanka nie znalazla czsu :P ciagle nauka i nauka ciezko z czasem :(
Ale zaniedlugo powinna znalezc czas wtedy pokaze fotke :)

KaMiLaC.
28-02-2010, 11:03
Jeśli chodzi o piłowanie to niekoniecznie :) ja pracuję na Perfect Lady i świetnie się piłuje i akryl prawie wcale sięnie pyli :D bardzo fajnie się go opracowuje :)

ja tam na mój z GN też nie narzekam, bo jest super w opracowaniu, ale mówię, że porównując akryl do żelu, to z akrylem dłużej schodzi piłowanie :D
a co do pylenia to się zgodzę - przy akrylu mniej pyłu niż przy żelu :D dotychczas nie potrzebowałam pochłaniacza, ale teraz zaczęłam też pracę z żelem i muszę się zaopatrzyć, bo pyłu od pierona :)

kobietazpazurem
01-03-2010, 21:23
Dziewczyny dzięki temu tematowi, który przeczytałam od deski do deski powstały moje paznokcie konkursowe na french w odslonach i wiecie co :D Sobie to ja już chyba tylko takie bede robić :D Męczyłam się bite 5h na dwie ręce i na szablonie pierwszy raz i akrylem pierwszy raz a wyszły rewelacyjne, :D No ale to wasza zasługa bo Wy tutaj wszystko dokładnie napisałyście :D

mala
01-03-2010, 23:13
a ja po kursie akrylowym a laik jestem ze szok
chyba sie nie przekonam do akrylu
za tydzien ide jako model dwa dni do mojej instruktorki na akryle to podpatrze

kobietazpazurem
02-03-2010, 07:35
ja sie własnie zastanawiam czy zrobic jeszcze kurs na akryl... bo mam tylko na żel, chyba to będzie dobra opcja :)

KaMiLaC.
15-03-2010, 08:58
a ja po kursie akrylowym a laik jestem ze szok
chyba sie nie przekonam do akrylu
za tydzien ide jako model dwa dni do mojej instruktorki na akryle to podpatrze


Mala no i jak z tym przekonaniem do akrylu?? :D

Kobieto zrób kurs, bo naprawdę warto :D akryl ma ogromne mozliwości, a w połączeniu z żelem to juz w ogóle full wypas :skacze:

mala
25-03-2010, 23:16
Mala no i jak z tym przekonaniem do akrylu?? :D

Kobieto zrób kurs, bo naprawdę warto :D akryl ma ogromne mozliwości, a w połączeniu z żelem to juz w ogóle full wypas :skacze:
kochana po ostatnim weekendzie kocham znow akryl (ciekawe na jak dlugo)
w weekend bylam jako model u mojej znajomej (u tej co robilam kursy)nie powiem ze bym to dla mnie ze tak powiem darmowy kurs.w sumie mi robiono paznokcie ale tak na teori siedzialam znimii i mimo ze czlowiek to przerabial juz dowiedzialam sie wielu rzeczy no i potem dwa dni gapilam sie jak one robi a akryl no i wiem co robilam zle
jutro bede robila akrlye to zobaczymy czy bede to umiala przelozyc na rece
w nastepny piatek jade z moja instruktorka do innej stylistyki i bede jej zakladac akryle (juz sie boje)
a zaczelo sie tak ze poprosilam tamta zeby mi na targach ( w ta sobote)pokazala jak sie kladzie akryl na jednym paznokciu a ona zaproponowala ze mi odda swoje rece i ze oby dwie (ona bo ona tez akrylowa i ta moja pani instruktor)naucza mnie jeszcze raz
powiem wam ze boje sie bo wiecie jak to sie robi stylistce paznokcie ktora ma lata doswiadczenia i sama szkoli ale cieszee sie bo to dla mnie nauka

samaron
25-03-2010, 23:21
kochana po ostatnim weekendzie kocham znow akryl ....
Mała, mam nadzieję, że zostanie na zawsze, akryl jest cudowny:D
Fajnie, że masz takie możliwości, podpatrzenie wbrew pozorom wiele daje.

mala
25-03-2010, 23:26
to prawda
ja ci powiem ze ta kobieta to aniol i skarb
mamproblemy to pisze i zawsze mi odpisze
zawsze moge sie znia spotkac (teraz razem jedziemy na targi)
chce produkty dostaje po jej cenie (czyli po cenie sprzedajacego)
teraz chciala mi po tym kursie pazurki zrobic (no bo musialam zdjac bo sie nie dalo nosic)no ale ja nie mialam kiedy...

samaron
25-03-2010, 23:29
Faktycznie, takich ludzi ze świeczką szukać...
Zazdraszczam :D

mala
25-03-2010, 23:31
hihhi nie zazdrosc
ja sama zawsze zazdroscilam ze w pl stylistki maja warsztaty i sobie pomagaja a tu tak sobie...
i w koncu trafilam na nia...
ciesze sie i bede jej zawsze wdzieczna bo dzieki niej moje prace sie poprawily

KaMiLaC.
26-03-2010, 08:41
Mała, mam nadzieję, że zostanie na zawsze, akryl jest cudowny:D


Mala to extra!!!
ojjj tak Sami wie co dobre:skacze:
Sami piateczka :piatka:

monikat
07-04-2010, 11:32
dzięki za rady, bardzo si przydały,
podstawa do bardzo dużo ćwiczyć

Tyska2410
14-04-2010, 19:58
Witam :)
Mam małe pytanie.
Robie paznokcie akrylowe i cos mi nie wychodzi..
A mianowicie kiedy chce piłowac paznokcia po nałozeniu akrylu, akryl jest gumowy.
I przy skórkach np tak sie wałkuje ze odpada mi i mam dziure :(
Mam nadzieje ze dobrze wytłumaczyłam i cos mi poradzicie :)

samaron
14-04-2010, 20:14
Jeśli akryl jest gumowy, to jeszcze nie zastygł dobrze.
Pytanie, czy akryl i liquid masz z jednej firmy? I jaki?
Czy czasem nie używasz liquidu i proszku wolnoschnącego?
Podaj więcej szczegółów to mądre głowy coś wymyślą.

Tyska2410
14-04-2010, 20:29
Akryl i płyn akrylowy mam z jednej firmy perfect lady. Proszek akrylowy PREMIUM fast. A plyn bezkwasowy effective.Dośc długo czekam na wyschnięcie. Jestem początkująca więc wszystko robię powoli i zanim zrobie pozostałe 9 pazurków troche minie. A kiedy chcę wrócic do pierwszego i go piłować on jest nadal gumowy i sie zciera :(

eksnail
14-04-2010, 20:51
Może oba produkty do siebie nie pasują..., mi tez na początku tak sie robiło ale to od tego, że masa była jeszcze mokra

Tyska2410
14-04-2010, 20:56
Nie sądze.. :(
Mojego chłopaka mama robiła paznokcie bardzo dłuugo.
Wychodziły jej naprawde super.
Trzymały sie bardzo długo nawet do spiłowania tipsa przy uzupełnianiu.
Ten zestaw kupiłam od niej.
Nie mozliwe ze produkty sie nie łącza.
Czy moze byc tak ze pedzel jest za mokry? Czy np nie własciwie dobieram proporcje?

asia
14-04-2010, 21:15
raczej coś z liqiudem jest nie tak, tak na oko wygląda na to że to wolnoschnący i zle proporcje jednocześnie, ale skoro to szybkoschnący to nie mam pomysłów :/

samaron
14-04-2010, 21:43
Jeśli pędzel byłby za mokry, to akryl spływałby po tipsie/formie, ale w końcu i tak zastyga,
ja widziałam kiedyś takie coś, jak robiłyśmy na warsztatach w BB, na dworzu, ja miałam zgrabiałe ręce i było chłodnawo/rześko, dla niektórych nawet zimno i akryl nawet po 30 min był plastyczny i złaził z mojego paznokcia przy piłowaniu.

Tyska2410
14-04-2010, 21:50
Czyli moze to być kwestia temperatury? Ja jeszcze sie zastanawiam czy ten akryl jest ok czy ja cos robie zle bo biały french żółknie.. kurcze wszystko nie tak..

samaron
14-04-2010, 21:54
Tak przy niskiej temp, akryl schnie długo, w lato przy otwartym oknie - piorunem.
Jeśli żółknie od razu, to raczej wina pędzelka, chociaż któraś kiedyś mówiła, że akryl biały z PL zostawia taki jakby żółty nalot i trzeba to spiłować.
A jeśli żółknie po jakimś czasie, może być od solarium lub jakichś chemikaliów.

Tyska2410
14-04-2010, 21:57
Tak żołknie od razu. to znaczy jak nałoze karyl na wszystkie paznokcie i wracam do pilowania to juz taki nalot jest..
Chyba rzeczywiscie to kwestia temperatury :)
bede czekała dłuzej zobaczymy czy efekt bedzie :)
Dziękuje za odpowiedzi ;]

KaMiLaC.
15-04-2010, 01:04
Witam :)
Mam małe pytanie.
Robie paznokcie akrylowe i cos mi nie wychodzi..
A mianowicie kiedy chce piłowac paznokcia po nałozeniu akrylu, akryl jest gumowy.
I przy skórkach np tak sie wałkuje ze odpada mi i mam dziure :(
Mam nadzieje ze dobrze wytłumaczyłam i cos mi poradzicie :)


na pewno masz liquid wolnoschnący ;) proponuję kupić średnioschnący - dobry do kwaitków i budowy również dla początkujących ;) albo możesz kupić krople przyspieszające wysychanie akrylu ;) PB ma taki w swojej ofercie ;) lub po prostu dodać do liquidu odrobinę acetonu, ale tu już trzeba mieć doświadczenie i wiedze ile dać :)
jeśli natomisat akryl żółknie to jest to najczęsciej wina liquidu, który ma za mało formuły UV ;) dlatego poleca się liquidy o niebiesko-fioletowym zabarwieniu :) są najlepsze i pięknie wybijają biel akrylu white ;)

vanessita
15-04-2010, 01:05
Mi to wygląda na zły liquid. Albo jest wolnoschnący. Bo te po nałożeniu i wyschnięciu właśnie tak sie rolują i trzeba go nakładać nieco więcej. Ale skoro żółknie to jest z nim cos nie tak. Kiedyś do proszku Tammy Taylor dodałam liquid evenails czy coś takiego i zamiast przeźroczystego miałam żółty. Także albo liquid wywietrzał i stracił swoje właściwości albo poprostu nie pasuje do tego proszku:)

Tyska2410
15-04-2010, 08:56
liquid jest o takim zabarwieniu. a jesli chodzi o nalot to być moze to chodzi o to ze PL ma tak po prostu.. Po spiłowaniu nie żołknie znowu. tylko nie jest on tak śniezno biały jakbym chciała... ale to juz kwestia proszku.
Paznokcie będe robic za jakis tydzien dobiero. Zobaczę czy to kwestia temp czy co.
Napisze jak poszło :)
Dzieki za rady ;)

Belunia
15-04-2010, 10:10
Dziewczyny powiedzcie mi dlaczego akryl się zapowietrza ? zrobiłam ostatnio pazurki akrylem na próbę i po około 1/2 tyg zaczęły się zapowietrzać. Odrost był nie wielki ale paznokcie zaczęły się haczyć, przy spiłowywaniu było sporo zapowietrzenia...jaka to może być przyczyna? niby wszystko zrobiłam jak trzeba a pazurki niestety sie zapowietrzyły :(

paznokietek1000
15-04-2010, 14:33
a primer, może słabo wypiłowany przy wale okołopaznokciaowym, może zły materiał, może zła proporcja, a może po prostu nie możesz mieć akrylu

Agnieszka Praska
15-04-2010, 14:49
albo zle uklepalas akryl i nie zlapal przyczepnosci do plytki;)

Sylwia_88
22-04-2010, 10:23
Wklejam dla wszystkich walczących z akrylem obszerny poradnik tylko dla prywatnego użytku użytkowników tego forum

Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu


świetny poradnik:good: napracowałaś się "trochę":kwiatek:

Belunia
22-04-2010, 10:45
Dziękuję dziewczyny, jak wspomniała Agulusia chyba nie był ten akryl wyklepany jak trzeba a do tego akryl i liquid sa z innych firm i może to tez jest przyczyną tymbardziej że liquid kupiony był w zeszłym roku i może nie ma juz takich właściwości jakie powinien mieć. A w du*ę z akrylem zostaje przy żelu :)

xsunnyolciax
01-05-2010, 20:19
o, przydatne :)) dziękuję :*

honeypuff
23-05-2010, 20:59
uh mam problem z akrylem ;s kupilam sobie jakis bezbarwny i po odsaczeniu pedzelka etc. robie kuleczke a ona juz jest cala "zapowietrzona". i wychodza utwrdzone babelki na pazurkach. czy jest mozliwosc zeby proszek byl "nadmuchany" ?? bo z wczescniejszym akrylem nic mi sie takiego nie dzialo. ;(

KaMiLaC.
23-05-2010, 21:02
to po nalozeniu kulki na pazurek klep ją samym brzuszkiem pedzla dopóki bąble powietrza nie znikna :) to sie czesto zdarza przy akrylu dlatego inaczej (niz zelem) sie go naklada i inaczej sie nim przedluza pazurka ;)

natka_23
23-05-2010, 21:41
jesli chodzi o zółkniecie akrylu to bardzo czesto to wina pedzelka, ja wlasnie tak mialam niby wyczyszczony ale jak robilam pazurki to od razu byl akryl zolty i moja instruktorka zadala mi tylko jedno pytanie jak przechowuje pedzel po zrobieniu pazurkow
to mowie.... wymaczam i odsaczam z liquidu i siup zamykam (bo mam zamykany pedzelek) albo stawiam go w kubeczku do gory wlosem.... i to byl blad zniszczylam sobie pedzel
pedzel po wyczyszczeniu kladziemy na plasko i nie zamykamy bo liquid musi wywietrzec a jak ja go zamykalam to liquid wietrzsyl sie w opakowaniu i osadzal sie na pedzelku ;p
teraz dbam o niego bo kupilam drogi pedzel ;p

honeypuff
24-05-2010, 10:02
to po nalozeniu kulki na pazurek klep ją samym brzuszkiem pedzla dopóki bąble powietrza nie znikna :) to sie czesto zdarza przy akrylu dlatego inaczej (niz zelem) sie go naklada i inaczej sie nim przedluza pazurka ;)

tyle ze on jest jakis dziwny :D i po nalozeniu na pazurek od razu schnie tzn robi sie gumowy i juz nie przyformujesz, a klepanie brzuszkiem nic nie daje za bardzo(to ten eco- wiecej go nie kupie :D)

KaMiLaC.
24-05-2010, 10:11
łooo o tym eco juz slyszalam ze jakis dziwny :D moze to wlasnie przez to :D

honeypuff
24-05-2010, 10:37
no to ladnie znowu bede musiala akryl clear kupic nosz ku***
mi to zawsze wiatr w oczy :D

marlena901
07-06-2010, 10:43
Ja też juz swoje pierwsze akryle mam za sobą. Zestaw z A&P kupiłam ale cos biały szybko schnie i mam wrażenie że dobrze uformować nie mogę.

RedSunset
07-06-2010, 10:52
ja mam z alle i nie narzekam, jeśli o9 mnie chodzi są ok, wcześniej używałam Perfect Lady i nie byłam z nich zadowolona,
ale jeśli chodzi o jakość na pewno polecam Charisme...są genialne ! Trzymają się rewelacyjnie, nie podchodzą powietrzem, jak dla mnie najlepsze!

dizzzy_girl
16-06-2010, 11:13
Też słyszałam wiele dobrego o Charismie tylko cena wysoka, no ale za jakość trzeba płacić.

KasiaW
17-06-2010, 19:38
a ja mam problem czasami ze zrobieniem kulki... pedzelek i kieliszek jest czysty, liquid nowy a i tak czasami puder nie chce mi sie w ladna kuleczke zwiazac z liquidem :( co moze byc tego powodem?

Emilia B.
17-06-2010, 22:47
proporcje - za mało liquidu w pędzlu a za dużo proszku lub na odwrót :)

RedSunset
17-06-2010, 22:52
dokładnie, zbyt suchy pędzelek
Jeśli chodzi o Charismę to naprawdę warto... kosztuje ok 46 zł za 28 g ale jakość jak dla mnie świetna.
Puki co najlepszy akryl jaki mam :)

marlin-68
20-06-2010, 01:29
każda z nas ma swoje preferencje ja pracuję głównie na INM i dla mnie to super akryle, super naila też próbowałam ale na początek moim zdaniem jest trudny bo słabo się poziomuje.

witam moglabys cala nazwe napisac co to za firma INM ? z gory dziekuje

samaron
20-06-2010, 15:43
witam moglabys cala nazwe napisac co to za firma INM ? z gory dziekuje

A co w wujka google nie chiało się wpisać?
INM (http://02b85bb.netsolstores.com/index.aspx)

mala
29-06-2010, 20:11
no mnie chyba szlag trafi
ja z tym akrylem sie nigdy nie zaprzyjaznie chyba
mam malo klientek na akryl
jak juz przyjdzie to sie ciesze a jak wychodzi to klne
niby jak robie jest ok,jak piluje ksztalt super (tak mi sie wydaje) a jak nablyszcze to sie za glowe lapie.
widac nierownosci frencha i wogole
ksztalt moze byc ale ten french
dajcie jakies cenne wskazowki zeby linia usmiechu byla prosta
ja przecieram ja pedzelkiem ale po pilowaniu jest wstretna

ewelinka:*
30-06-2010, 01:08
ja mimo małego doświadczenia z akrylem - jeszcze... robię taką mokrą trochę lejącą kulkę, rozciągam, a ona się trochę najpierw sama poziomuje i wychodzi dobrze, a jak coś nie tak to małym ukośnym płaskim pędzelkiem tak jak Ty przecieram... i jest ok.

Agnieszka Praska
03-07-2010, 20:09
mala ja jak robie pink&white to zawsze najpierw robie biala koncowke na szkielecie, bardzo wazne jest zeby akryl nie byl za mokry ani za suchy bo bedzie sie zle pracowac, nakladam wiekla kulke(frencha robie z jednej kulki) o 2-3 mm powyzej tworzonego smile i delikatnie ugnietam na odpowiedni ksztalt jak juz uformuje koncowke to delikatnie czystym pedzlem przecieram zeby smuzki zebrac i poprawic niedociagniecia, jesli akryl ma odpowiednia konsystencje to bez problemu to zrobisz kilkoma ruchami pedzla, jesli jest za mokry to beda sie zacieki robily i frencz bedzie rozlany a ma byc jak od zyletki ciety, znowu za sucha kulka sie umeczysz bo bedzie se kleil nie uklepiesz tak jak byc powinien. jak robie z coverem to najpierw tworze smile z covera i dokladam kulke akrylu i jest git:)
pocwicz sobie na tipsiakach ja tak sie frencha uczylam, chyba z 50 tipsow pozniej wyrzucilam:haha:ale doszlam do wprawy:)

wazne jest jesli budujesz koncowke z kilku kulek wykonczyc ja jedna zeby pozniej zadnych cieni i zalaman nie bylo widac ;)

goslava
03-07-2010, 22:55
a ja robie najpierw cover i robie usmiech a potem dokladam biala koncowke albo inna i wtedy jest dobrze

mala
03-07-2010, 23:21
no wlasnie ja roie tez z jednej
i niby jest super ale nie umiem tak zrobic zeby usmiech byl czysty
jak robie mokszejszy akryl to sie rozlewa
jak czekam chwile to mi potem nie da sie przetrzec lini usmiechu i wychodzi taka pociachana
wlasnie z tym nie moge sobie poradze
ale chyba wezme tipsy i bede sam usmiech cwiczyc

Agnieszka Praska
04-07-2010, 11:47
a ja robie najpierw cover i robie usmiech a potem dokladam biala koncowke albo inna i wtedy jest dobrze

ja tez tak robie ale jak robie pink&white to zaczynam od bialego:)
pocwicz na tipsach zobaczysz ze wkoncu zacznie ci wychodzic:ok:

KaMiLaC.
04-07-2010, 11:54
mala sprobuj zaczac od bialej koncowki :) zrob normalna kulke, poloz ja na koncu wolnego brzegu tak na srodku i przeciagnij na jedna storne a potem na druga :) uklep akryl, a jak masz nierownosci to mozesz linie usmiechu wyrownac - zanim dasz cover - dopychajac akryl od srodka lini usmiechu:) potem kulke covera daj przy linii usmiechu i cieniuj klepiac w strone skorek :) pamietaj ze bialego zawsze mozesz dolozyc jak jest cos nie tak :) covera juz nie bardzo bo cieniowanie wyjdzie nie tak jak trzeba :)

mala
04-07-2010, 13:28
uffffffff kurde bede cwiczyc
na kursie mi ladny usmiech wychodzil w domu nie umiem
brokatem zrobie super ale bialy nie chce ze mna poracowac
dziekuje dziewczyny za rady

kasandra262
20-07-2010, 11:45
Witam wszystkich, no więc właśnie zaczynam robić paznokietki akrylowe -oczywiście na swoich pazurkach ale chciałabym robić u innych. Niby wiem co i jak ale mam problem z dopracowaniem niektórych szczegółów,zwłaszcza mam problem z niezalewaniem skórek. pokażę wam jak mi wyszło pierwszy raz. Proszę o podpowiedzi co robię źle.http://images45.fotosik.pl/317/329b8901f8fd0a7b.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/329b8901f8fd0a7b.html) tylko się nie śmiejcie wiem że mi jeszcze dużo brakuje.:(:(:(

Emilia B.
20-07-2010, 12:06
Zacznę od tego co jest nie tak :)
1. Zła budowa:wypiłować boczki na prosto,o samo z wolnym brzegiem. Wskazówka:trzymamy pilnikk sztywno i prostopadle do brzegu pazurka, piłujemy prosto nie robiąc łuczków :)
2. Polecam zaciskać pazurki (np dużą pęśetą ddentystyczną albo specjalnymi zaciskarkami-nawet własnymi palcami :))-będą szcziplejsze i trwalsze
3. Linia uśmiechu-trzeba popracować, to kwestia czasu i ćwiczeń :) Duży + dla Ciebie że nie używasz tipsów french :ok:
4. co do skórek- nakładaj akryl kawałeczek od skórek i on sam się przy nich wypoziomuje-możesz delikatnie przejechać pędzlem od skórek w stronę wolnego brzegu. Pamiętaj o odsunięciu wcześniej skórek i wypiłowaniu :)

Tu wstawiam foto z poprawkami :)
27015

kasandra262
20-07-2010, 12:11
Dzięki wielkie wiem że to nie wygląda dobrze, ale trzeba jeszcze się wiele nauczyć, może coś mi z tego wyjdzie:/:

Emilia B.
20-07-2010, 12:30
musisz dużo ćwiczyć-innego sposobu nie ma :)
I polecam zagłębić się w forum-tu znajdziesz dużo przydatnych informacji :)

kasandra262
20-07-2010, 22:29
Witam mam kilka pytań

1. Czy kiedy przykleję tipsa to muszę go zwężać pilniczkiem czy zostawić go takim jakim jest, jeśli chodzi o frencha.Bo kiedy nakładam biały akryl na takiego jakim jest tips bez zwężania to wychodzi mi taki kluch:/:, a potem ciężko jest ładnie to wszystko obrobić.

2.Jak dużo mam nakładać białego akrylu na końcówkę paznokcia żeby mi nie spłynął i żeby nie było za mało.

3.I jeśli chodzi na kamuflaż to ile mam go nakładać,czy tylko na tę linię łączenia tipsa z paznokciem czy może aż do skórek?

Emilia B.
20-07-2010, 22:40
Proszę najpierw poczytaj na forum- są działy poświęcone tym tematom np http://forum.wzorki.info/przedluzanie-paznokci/290-cover-kamuflaz-prosze-o-pomoc.html
http://forum.wzorki.info/przedluzanie-paznokci/1862-smuklejsze-paznokcie.html
lub Metoda żelowa - Forum Paznokcie Wzorki.Info (http://forum.wzorki.info/metoda-zelowa/)

Musisz poszukać- wyszukiwarka nie gryzie. Rozumiem, że się nie chce ale nie możemy w każdym dziale maglować tego samego :) Nie obraź się ale trzeba się troszkę pomęczyć, niestety na tacy wszystkiego tu nie podamy :) Każdy musi przez to przebrnąć :) Zapewniam, że znajdziesz tu odpowiedzi na te pytania :)