PDA

Zobacz pełną wersję : KURS MAKIJAŻU - cz6. MODELOWANIE BRWI



Tonija
19-04-2009, 00:34
MODELOWANIE BRWI

Regularne brwi o pięknym kształcie, są idealnym dopełnieniem oczu. Ich rysunek i barwę często narzuca panująca moda, ale nie należy zapominać, że brwi nadają nam określony wyraz twarzy. I najczęściej jest tak, że ich naturalny kształt, zgodny z budową czaszki, najlepiej pasuje do twarzy. Depilując je możemy jedynie wyrównać ich naturalną linię i ewentualnie skorygować ich długość.
Podstawowe błędy przy depilacji:



Nadawanie im kształtu cienkich, równych łuków niczym jak u Grety Garbo. Taki kształt brwi jest nie modny, postarza, nadaje często twarzy (zwłaszcza młodej) teatralny wygląd. Dodatkowo częsta taka depilacja bardzo osłabia cebulki i mogą włoski nie odrosnąć.
Zmienianie linii brwi. Jeśli usunie się zbyt dużo włosków ze środkowej części brwi możemy uzyskać demoniczny, wręcz groźny wyraz twarzy. Depilacja włosków od środka czoła nada wyraz wiecznego zdziwienia a równe półkoliste brwi pogłębiają wrażenie smutku. Dlatego jeśli już zdecydujesz się na zmianę kształtu brwi to lepiej jest oddać się w ręce doświadczonej kosmetyczki.
Usuwanie włosków nad górną linią brwi. Jest to niebezpieczne bo można uszkodzić nerw trójdzielny.
Strzyżenie. Jeśli włoski układają się w różnych kierunkach to lepiej jest usztywnić je odrobiną lakieru bądź żelu zamiast je strzyc. Inaczej włoski będą coraz grubsze i mocniejsze i coraz trudniej będzie je poskromić.

Nadawanie idealnego kształtu i długości.

Aby otrzymać idealny kształt i długość należy wykonać bardzo prosty test. Bierzemy dwa cienkie patyczki. Jeden przykładamy w wewnętrznym kąciku oka wzdłuż linii nosa a drugi patyczek prowadzimy pod kątem od skrzydełka nosa poprzez zewnętrzny kącik oka. Zaznaczamy miejsca, w których patyczki stykają się z brwią. Wszystkie, które wychodzą poza linię należy usunąć, a te, których brakuje - dorysować.
Pozostaje jednak wciąż jedna wątpliwość. Co powinny zrobić Panie ze zrośniętą brwią nad nasadą nosa? Takie brwi czasami nadają surowy wyraz twarzy i optycznie zbliżają oczy, ale nie jest to regułą. I niektóre kobiety z taką brwią są dużo bardziej interesujące. Dlatego dobrze jest przemyśleć ewentualną depilację.

Podkreślanie brwi.
Jeśli włoski brwi są zbyt rzadkie i nierówne można je wypełnić mocno zaostrzoną kredką do oczu, w zależności od koloru brwi jasno- lub ciemnobrązową. Nie rysujemy jednej szerokiej kreski, ale szereg malutkich kreseczek pomiędzy włoskami, zawsze z dołu do góry. Natomiast jeśli Panie pragną trwalszych i mniej pracochłonnych efektów to polecam makijaż permanentny. (Dokładne informacje znajdą Panie na moich stronach w dziale Makijaże).

Włoski zbyt jasne ale o regularnym kształcie można przyciemnić brązowym cieniem do powiek. Najlepszy jest do tego cienki ukośnie ścięty pędzelek.(część I kursu makijażu - Narzędzia ) można również pomalować brwi i rzęsy henną - naturalną bądź syntetyczną. Kosmetyczka ma do wyboru barwy: czarną, brązową, granatową czy szarą. Może je dowolnie mieszać po to aby otrzymać odcień najbardziej zbliżony do naturalnego koloru włosów. Możesz je również ufarbować o jeden - dwa tony ciemniej. Pamiętaj lepiej jaśniej, niż za ciemno.

Ostatnio bardzo modne jest pokrywanie brwi błyszczykiem. Tym, które nie boją się śmiałych efektów polecam błyszczyki kolorowe, najbezpieczniej w tonacji makijażu.


A jak wy sobie radzicie z tym zagadnieniem ?

ivonna70
19-04-2009, 08:42
Muszę powiedzieć, że dla mnie bardzo przydatne będą wszystkie części "Kursu makijażu", bo wkrótce rozpoczynam szkolenie z wizażu.
Ostatnio będąc na targach w Warszawie skorzystałam z pomocy wizażystki, która dobrała mi makijaż dzienny i powiedziała czego unikać. Jeśli chodzi o brwi to jak na razie chodzę do mojej kosmetyczki, zarówno regulację jak i hennę robię u niej. Wykonując makijaż wyrównuję drobne prześwity między włoskami brązowym cieniem do powiek. Używam produktów Kryolan i jestem z nich bardzo zadowolona.

Tonija
19-04-2009, 09:25
To się bardzo cieszę że ktoś skorzysta z tego :]

ivonna70
19-04-2009, 10:05
Nawet nie wiesz jak bardzo!!!!!!

madzialena
19-04-2009, 23:47
dziękuje bardzo.. ja też sie chętnie troche podszkole w robieniu makijażu :) po moich ostatnich przygodach z makijażystką wolę już sama się malować :P

dominika198989
20-05-2009, 15:15
super ten artykul co napisalas :) na pewno mi sie przyda :) dzieki :)

dzoana
11-12-2009, 22:17
wow super rady w tym kursie! Szczerze mówiąc nigdy jeszcze nie depilowałam brwi, bo natura mnie obdarzyła dość ładnymi, równymi brwiami, chociaż zaczynają wyrastać niechciane włoski :P więc trzeba będzie skorzystać z depilacji :) dziewczyny same depilujecie brwi, czy koniecznie u kosmetyczki?

vmajkav
29-01-2010, 14:07
Zawsze wyrywałam sama- hehe- tyle co ja ksztaltow miałam to masakra :D Ale kiedys poszlam do kosmetyczki ktora polecila mi kolezanka- cuuudownie mi wyrwala- powiedziala co robie zle itd. Niestety teraz odeszla na urlop maciezynski i dalej sama sie mecze :P Bylam kiedys tez u innych kosmetyczek i szczerze mowiac nie nadaly moim brwia zadnego ksztaltu- powyrywaly po prostu zbedne wloski...

paulina_ooo11
29-01-2010, 15:32
ja nienawidze teg robic... brrr.... dlatego albo wyrywam od niechcenia ze trzy wloski albo ide do kosmetyczki :) dobrze ze mam dluga prosta grzywke to nie musze sie z nimi meczyc jak nie mam ochoty :D wiem okropna jestem :D

vmajkav
06-03-2010, 00:34
HEHE- cwaniara :D

NiCoLa
06-03-2010, 00:39
ja się jakoś boję sama wymodelować sobie brwi i mam takie brzydkie :(

Kasiao88
03-08-2011, 14:57
ja zawsze sama sobie modelowałam brwi...i wszyscy się zachwycali...ale ostatnio dałam się wystylizować koleżance...i powiem Wam, że byłam w szoku...efekt super...całkiem inna buzia i całkiem inny kształt brwi, nawet mąż zauważył różnicę...teraz poddaje się mojej koleżance bo bardzo mi się ten jej pomysł na moje brwi spodobał...

a mam pytanko co do henny...czy ktoś używa tej w żelu...? ja ostatnio nią robiłam i bardzo długo zabarwiała brwi, ale ja lubię jak skóra złapie...czy mogę mieszać tą żelową z proszkowaną? bo kolezanka tak zrobiła(czarna proszkowa i brazowa żelowa) i jej na granatowo łapała skórę...chyba że miała stary materiał nie wiem...

Paulka
03-08-2011, 15:39
ja stosuje henne na brwi i rzesy ale szczerze Ci powiem ze nie wiem jakiego jest rodzaju...zaraz przeczytam...http://www.maxel-cosmetics.pl/refectocil-henna-brazowa-30-p-1805.html...hm nic nie am napisane, no w proszku to ona napewo nie jest, to jest jak farba, w sumie to mozna byloby podpiac jej pod zel, jest bardzo fajnie nosza ją juz drugi tydzien chyba jak nie dluzej;)nie barwi mi skory...

Bożena P
03-08-2011, 20:51
Kasiao88 tak, można mieszać proszkową i żelową :)

brown24
22-01-2013, 12:14
Używał ktos może tego zestawu z Maybelline? znajdują sie tu szablony , wykręcana kredka i pęsetka.