PDA

Zobacz pełną wersję : Jak z czarnych zrobić intensywny rudy??



marlena901
19-07-2010, 10:53
Mam czarne włosy a zawsze marzyłam i rudości takiej jak ma Katarzyna Zielińska:) Ona ma niesamowity kolor tak jakby rudy połączony z czerwienią. Byłam u fryzjerki i chciałam coś takiego mieć ale albo na trefną panią się natknęłam albo nie umiała tego zrobić. Pytanie moje czy się wogóle da?

dudejla
19-07-2010, 12:14
Marlena, ja farbuje włosy na czarno od liceum ( kawał czasu:) ) i w tamtym roku zamarzył mi się na włosach czekoladowy brąz. Nie bardzo się na tym znam ale moja fryzjerka powiedziała mi, że mam trzy wyjścia
1. Czekać aż odrosną włosy z moim kolorem, czekałam i czekałam, przycinałam, miałam już odrost do połowy głowy i zrezygnowałam :glupek:
2. Te wyjście też wiąże się z czekaniem, bo odrastają włosy z Twoim kolorem, ale na tych włosach które odrastają robi się balejaż z połączenia kolorów: twojego, tego który masz i tego który chcesz
3. Ściągnięcie koloru i zafarbowanie na ten kolor jaki chcesz, ale mnie dwie fryzjerki odradzały bo mówiły, że to bardzo niszczy włosy...

Jeżeli czarny to Twój naturalny to wydaje mi się, że będziesz miała mniejszy problem z uzyskaniem rudych niż na włosach farbowanych - aczkolwiek nie mam pojęcia jak to zrobić, może jednak ktoś wie;)??

Nadmienię jeszcze, że nadal mam czarne:torba:

gattina
19-07-2010, 12:26
Ja np. jestem ciemną brunetką i chciałam mieć takie jasne, orzechowe włosy. Pytając się koleżanki, która jest fryzjerką powiedziała, że na naturalnych włosach każda farba powinna wyjść. No i ja spróbowałam, rzeczywiście, zmieniło się, tylko kolor przypominał bardziej rudawy niż orzechowy, ale najwazniejsze że złapało w ogóle, bo o to najbardziej się martwiłam.

bestilka007
19-07-2010, 15:18
moja kumpela taki problem tez miala i najpierw je rozjasnila i po tym nalozyla rudy fakt ze szybko schodzil ale co 2 tyg szamponetka robila i troche sie utrzymywal:P
ja znowu mialam platyne i zrobilam tez rudy i trzymal sie ale szybko sie spral bo zbytnio farba nie chwycila ale ja juz takie wlosy mam ze innych farb oprocz blondu nie przyjmuja :D
powodzonka :*:*

marlena901
20-07-2010, 10:24
Ja swój naturalny mam ciemny brąz i farbowałam na czarno. Nawet przed farbowaniem jak chciałm intensywne czerwone pasemka to te fryzjerki nie umiały tego zrobić. Pod słońce to jeszcze jako tako ale i tak nie było to to czego oczekiwałam i co pokazywałam na zdjęciach.

tusia
20-07-2010, 12:00
z farbowaniem na czarno jest taki problem, ze strasznie trudno ten kolor usunąc z włosów
jeśli chcesz zmienić kolor proponuję udac się do fryzjerki moze ona coś poradzi ale do tak intenstwnej rudości długa droga:D co nie znaczy, że nie warto czekać:D

marlena901
20-07-2010, 14:31
Póki co na razie przestaje malować i czekam aż mi odrosną:)

julcia88
21-07-2010, 10:29
Ja miałam czarne włosy w zeszłym roku w pażdzierniku a w marcu tego roku już blond :D
Tylko ja tak na spokojnie 'wychodziłam' z czarnego.
Jako, że uczę sie na technika usług fryzjerskich to miałam tę możliwość zrobienia sobie włosów w szkole :D

Najpierw pasemka rozjaśniaczem - na nie nałożony rudy kolor.
Po 3 miesiącach (z racji tego, że odrostu nie było widać) dziewczyny mi nałożyły dekoloryzator na moje farbowane włosy a następnie koniakowy blond, który wyglądał jak rudy.. I po następnych 2 tyg już był blond :D

Także ja myślę, że jeżeli byś chciała rudy to większego problemu nie ma.
Polecam dekoloryzację i nałożenie farby w odcieniu rudego.

Jedyny prblem jest taki, że ten kolor(tak jak wszystkie kolory z gamy czerwieni) ma to do siebie, że szybko płowieje, więc juz tak po 2 tyg nie będie taki intensywny tylko matowy i bez wyrazu.

marlena901
22-07-2010, 09:17
O Taki rudy!!

stefcia92
21-01-2011, 07:04
z czarnych włosów będzie ciężko jesli dlugo je farbujesz na ten kolor, pigment bardzo zakumplowal sie z twoim wlosem i tak latwo nie bd chcial sie odczepic :)

jesli twoje wlosy nie sa bardzo zniszczone mozesz pozwolic sobie na zabieg dekoloryzacji . możliwe ze trzeba bedzie powtarzac go kilka razy . pozniej mozesz nalozyc sobie piekny rudy, z czerwienia . jednak na wlosach po dekoloryzacji nie bedzie sie dlugo utrzymywał taki intensywny kolor , (ok. 2 tyg) . pozniej bd sie spierał. ale np co 2 tyg nie musisz ich farbować i niszczyć wlosow , możesz używać miedzianej płukanki i tez bd super ;)

rudzielec
21-01-2011, 16:16
kochana mam ten sam problem co ty, i wstawilam nawet fotke w temacie `nasze fryzury`, no i powiem Ci tak...fryzjerka kazała mi nie farbować przez około 3 miesiące włosów po to, aby wypłukać tą czerń z włosa...no i później bedzie sciaganie koloru i farbowanie na rudy taki jak moj naturalny na odroście...;)

Jade
21-01-2011, 17:16
Ja jestem szatynka sorki bylam X czasu temu bo od 16 roku swoje widzialam tylko na odrostach:)Czarne wlosy mialam dwa razy najgorszy kolor pod wzgledem sciagniecia go z glowy,Moja fryzjerka co trzy miesiace sciagala mi go za pomoca pasemek i wygladalo to dobrze.Pozniej robilam sobie wlosy w roznych kolorach:)ale w momencie kiedy chcialam rudy najpierw maz:)nalozyl mi rozjasniacz i dopiero piekny rudy kolor,teraz mam bardziej czerwien z rudym bo przy samym, rudym bardzo jasnym szybko widac mi moje odrosty a tu gamonie nie maja tego koloru wiec bym musiala sprowadzac z polski a fryzjerek tu tez sie boje itd:)

takie byly rude :)

rudzielec
21-01-2011, 20:29
jade ogladalam dzis Twoje fotki na nk i naprawde mialas tam piekny rudy;)

Agnieszka Praska
22-01-2011, 09:31
u mnie fryzjerki ostatnio robily dziewczyne na rudo:D
wlosy miala od kilku lat farbowane na czarno, najpierw polozyly jej rozjasniacz to jakas nowosc z hantesisu
po 30 minutach miala rude wlosy na to daly farbe wyrownujaca kolor i daly maske do odnowy biologicznej +saune i wyszla w pieknych miedzianych wlosach:)
wiec jak fryzjer dobry to i z czarnego do rudego zejdzie bez wiekszego uszczerbku dla wlosow:)

ja mam czarne wlosy i pasmo w kolorze magnety :) i ten rozjasniacz w ciagu 30 minut sciaga mi czern z odrostow do blondu ;) i wcale zniszonych wlosow nie mam ;)

stefcia92
24-01-2011, 06:26
własnie dobry fryzjer zawsze zaleci odpowiednia pielęgnacje i to tez duzo robi . Ponieważ należy pamietac ze rozjaśniacz we wlosie pracuje jeszcze przez jakis czas nawet jesli fryzjer zmyje nam go juz z glowy.

i dlatego tez czasami wychodzimy od fryzjera i wlosy sa jeszcze w calkiem dobrym stanie a dopiero później zauważamy ze sa zniszczone.

sztynka
24-01-2011, 18:08
Tak jak pisze Stefcia, zabieg utleniania nie kończy się przy zmyciu rozjaśniacza. Dlatego jeśli chcemy zachować zdrowy w miarę wygląd włosów, to lepiej udać do fryzjera na dekoloryzacje niż samemu eksperymentować .

Hanka123
09-02-2011, 08:54
Można ja właśnie z czarnych włosków zrobiłam taki kolorek jak ma pani Zielińska i wyszło super........dodam że włoski sama rozjaśniałam i to domowymi sposobami

izunia89
16-04-2011, 16:42
miałam nadzieje ze przejście z czarnego na rudy będzie proste bo właśnie tez chce przemalować włosy ale z tego co tu czytam to wcale nie takie proste :(

stefcia92
18-04-2011, 07:42
izunia89 (http://forum.wzorki.info/members/12484-izunia89.html) - a jakiej długości masz włoski? od jakiego czasu farbujesz na czarno ? jak duzy masz odrost(jesli masz) ? i jakiego koloru są Twoje naturalne włoski ?

kasiesia
27-04-2011, 13:19
Koloryzuję włosy na czarno od 6 lat. Długość do pasa. Moje naturalne włosy to ciemny blond. Nie używam farb tylko szamponów.
Bardzo chciałabym mieć kolor miedziany.
Byłam u fryzjera powiedział mi, że tylko fryzjer samobójca podejmie się zmiany koloru włosów u mnie, ze względu na długość,:skacze:
dodatkowo nawet jeśli to wiązałoby się to z ogromną kwotą pieniążków.
no i nie wiem, teraz już jestem skazana na czarny do końca życia?
Ścinać moich włosów nie chce a jakoś nie wyobrażam sobie czekać aż odrosną (ile lat) a pół głowy blond a pół głowy czarny- bez sensu.

Kikusia_20
31-05-2011, 07:48
Hey Dziewczyny...
Mam ten sam okropny problem ;(od ponad roku farbuje włosy na czarny. Najpierw była granatowa czerń, a później głęboka czerń... Włosy teraz mam w miare krótkie, nawet nie do ramiom, a naturalny kolor to ciemny blond. Chcę mieć jasny brąz lub rudy, w którym się zakochałam. Ale jest ciężko. Znajoma sobie sama dała na czarne rozjaśniacz i nałożyła farbe, ale ona blond... Natomiast ja nie mam zbyt mocnych włosów, więc proszę o pomoc... Dadzą rade moje włosy z rozjaśniaczem i farba (wiem, że muszę trochę odczekać między rozjaśniaczem, a farbą) i mam lekką nadzieje, że po rozjaśniaczu wyjdzie mi siakiś rudy. Proszę o pomoc, bo zwariuje z tym czarnym kolorem... :(

dzikakura
31-05-2011, 08:12
Dziewczyny, nie jestem fryzjerką,ale moja fryzjerka poleca mi zawsze kąpiel rozjasniającą, ponoc nie niszczy wlosów tak bardzo jak nalozenie rozjasnicza bezposrednio.
. Nigdy co prawda nie probowalam, bo jestem upartajak wół:skacze: i nakladam rozjasniacz bezposrednio na wlosy, ale mam mocne i nic im sie im nie dzieje. Kąpiel rozjasniajaca polega na tym, ze do michy dodaje sie preparat rozjanisajacy, wode i odzywkę i w ten sposob "kapie" sie wlosy Rozjasniacz wchodzi we wlosy, rozjasnia je a odzywka wnika w tym samym czasie w łuskę włosa. I pomimo tego, ze rozjasniacz nawet po splukaniu "pracuje" w strukturze wlosa to tak odzywka równiez.


Ponoc mniej inwazyjne niz zwykle rozjasnianie, co prawda fryzjerka mi proponowala tak sciagniecie ciemnej rudosci, a nie czarnego, ale jak bedziecie chcialay to sie dokladnie dopytam o proporcje i jak to sie robi.

Aliz
31-05-2011, 08:56
ja bym była wdzięczna jakbyś mogła się więcej na ten temat dowiedzieć:) bo ostatnio zaczęłam ściągać ciemny brąz i po ściągnięciu rozjaśniacza miałam 3 kolory włosów na głowie - platynę na odrostach, pośrodku rudy, a na końcach jasny brąz:o a najgorsze jest to, że włosy mi zaczęły strasznie wypadać:(

sztynka
31-05-2011, 13:57
Aliz moja siostra 10 lat farbowała na czerń z granatem palette, naturalny ma ciemny blond. Zamarzyła sobie brązik. Jako, że ja jestem fryzjerką,tylko, że nie pratykującą (wybrałam pazurki) na początek zastosowałam kąpiel pojaśniającą i to dwukrotnie. Niestety rozjaśniła tylko odrost. Podejrzewam, ze za słaba woda do tego była, bo stosowałam 9%, ale dawna koleżanka , tez fryzjerka praktykująca poradziła 12% wodę, bo one tak robią w salonie i jest w porządku. Ja się na to nie zdecydowałam, bo chcemy aby włosy odpoczęły po tym wszystkim i farbujemy na ciemny burgund, aby złapały w łuskę czerwony pigment. Spróbujemy koło sierpnia kąpiel.
poniżej masz 'przepis" na kąpiel. Radziłabym zacząć od mniejszego stężenia oksydantu, np. od 9%, potem gdy się nie uda za kilka dni ponownie już 12%. Polecam także kupić lepszy rozjaśniacz w sklepie fryzjerskim jeśli nie marzysz o zielonych włosach (znam z autopsji). Broń Cię Panie od rozjaśniacza sklepowego Joanny!!!
15 ml rozjaśniacza w proszku
30 ml oksydantu 9%-12%
30 ml wody przegotowanej letniej
15 ml szamponu (najlepszy przeciwłupieżowy)
15 m odzywki
2 krople jedwabiu jeśli włosy są już zniszczone na końcach.
Trzymamy mieszankę 20 minut, emulgujemy ją czyli zapieniamy wodą i masujemy.
Rada: jeśli masz już wyraźny odrost to zacznij kąpiel najpierw poniżej jego linii, a potem rozprowadź na odrost. Poproś koleżankę, sama nie dasz rady. Na odrost to około 5-10 minut trzymaj.
Daj znać jak poszło :przytul:

rudzielec
31-05-2011, 14:03
ja juz to pisałam w tym temacie, ale powtórze, mi fryzjerka nie rozjaśniała, tylko ściągała kolor, powiedziała, ze to są dwie rózne substancje. wiec z czerni zdjęła mi tak do u góry rudego (bo mialam 3miesieczne odrosty) a mniej wiecej w polowie byl ciemny nadal, tak chodzilam z 2 tygodnie, zeby sie troszke wlos zregenerował, uzywalam masek do wlosów, no i po 2 tyg zdjela mi reszte chociaz i tak nie do konca, ale jest ok roznica minimalna. juz mam nauczke, nigdy nie wróce do czerni, wole naturalną rudość. wiec obecny kolor taki jak w avatarze;)

Aliz
31-05-2011, 17:18
wielkie dzięki Szatynko za tak szybką odpowiedź:) wypróbuję ten przepis na wakacjach, bo będą lepsze warunki i wgl.
i powiem Ci, że właśnie miesiąc temu pierwszy raz rozjaśniałam joanną (kuzynka-fryzjerka, powiedziała, że firma rozjaśniacza obojętna) i nie miałam nic zielonego poza tymi cieniami trójkolorowymi..:/: ale nałożyłam na to na drugi dzień jasny brąz i nie jest źle.

a co do odrostów to ja naturalna blondynka jestem i muszę uważać, bo szybko mi platynę łapią:P

dzikakura
31-05-2011, 19:22
Dzieki sztynka:przytul: sie przyda jak nie wiem, choc nie planuje, to jak mi odbije, ze mam znow za ciemne to sobie zrobie kąpielkę:)

edusia777
31-05-2011, 21:00
ja jutro wlasnie bede miala malowane z z czarnych (maluje na czarno jakies 6 lat:D) na ciemne bordo. mam miec kapiel wlasnie, zobaczymy co wyjdzie. jutro dam znac czy nie mam rudych na odroscie:)

wercia
01-06-2011, 08:40
Hej powiem wam ze jesli farbujecie farbami z firmy palette to bedzie ciezko zciagnac wam kolor ta farba mocno wnika we wlosy, i dlatego kolor tak dlugo sie trzyma. Jak macie cieniutkie wlosy to lepiej nie robcie tego same i musicie po rozjasnianiu bardzo dbac o nie bo moga sie kruszyc bardzo ale to wszystkim. POWODZENIA dziewczyny:ok:

kobietazpazurem
01-06-2011, 22:45
wercia bzdura ja od 8 lat farbuje raz w miesiacu wlosy farba palette i do tego platynowy blond przy kazdym myciu uzywam maseczki i nigdy wlosy mi sie nie kruszyly. jedynie co to sa bardzo suche ale teraz jest tyle preparatow na rynku ze na prawde mozna tego uniknac. jezeli chodzi o zejscie z czarnych wlosow to tylko baleyage pomoze. Farba od razu na blond da efekt rudawy.

katarynka89
01-06-2011, 23:02
odnośnie tego koloru to jest specjalna farba która pokrywa włos zewnętrznie jest napewno w firmie goldvell nazwy nie jestem pewna coś typu "lumena" czy" elumen" jak miałam czarne włosy to własnie tą farbą robili mi czerwone pasemka bez żadnego rozjaśniania ani niczego. Minusem jest cena i dośc szybka utrata intensywności koloru. Ale farba ta wogule nie niszczy włosów. Najlepiej udać się do jakiegoś salonu pracującego na kosmetykach tej firmy

http://www.kpss-globe.com/index.php?PAGE_ID=17121

marlena901
08-06-2011, 08:55
Witam kobietki. Może powiem tak w skrócie :) Miałam na włosach 2 kolory na końcówkach czrna farba a na odrostach czerwień bo czerni nie chciała złapać. Poszłam więc na lekkie rozjaśnianie tych czrnych końcówek no i było by jeszcze lepiej gdyby rozjasniacz był troszkę dłużej trzymany. Tam gdzie miał cieplej w okolicac szyi kolor jest rudawy a dalej coś bordo czerwien same oceńcie. Jak teraz zejść na jasniejszy rudy??

przeniosłam/Emila :)

goslava
08-06-2011, 10:51
marlena masz bardzo fajny kolor wlosow, mi sie tam podoba:)

rudzielec
08-06-2011, 10:58
marlena, mi tez sie bardzo podoba:o ja tez z czerni mialam sciagany kolor dwa razy, moze zrobsobie kapiel na wloski jak pisala wyzej sztynka.

Etna
12-06-2011, 10:35
marlenko ja proponuję Ci się przejść do jakiegoś dobrego fryzjera który profesjonalnie zajmie się twoimi włosami, ściągnie Ci delikatnie kolor i połozy intensywny rudy, dodatkowo je nawilży bo po takim zabiegu jest to niezbędne. Lepiej dekoloryzacji nie robić na własna rękę, widziałam efekty takich zabiegów, katastrofa...

Stefkabba
16-06-2011, 21:25
Ściągnąć czarny kolor jest tragedią, najlepiej jednak zejść robiąc rozjaśniane pasemka

Patii
09-07-2011, 22:08
mi się właśnie marzy rudy:D Taki jak ma Kasia Zielińska, ale bardziej wpadający w czerwień:D Dzisiaj widzialam u znajomej i sie zakochałam:D
Mam wlosy naturalne kasztanowe, takie ciut jaśniejsze, a czesto farbowałam właśnie czarnym albo bardzo ciemnym brazem:)
Ostatni raz farbowalam wlosy.. hm... pol roku temu? albo nawet dłużej... Myslicie ze da się rudy zrobić;)?

KarolciaK
10-07-2011, 09:41
wszystko się da ;p

claudia.c
10-07-2011, 11:30
to ja miałam przygodę życia z włosami
chciałam sobie z czerwonych zrobić ciemny blond - wrócić do natury, więc poszłam do najlepszego i wcale nie taniego salonu, gdzie zapisałam się na zdjęcie koloru ale pani stwierdziła widząc mnie, że nie trzeba ściągać tylko nałoży farbę i gotowe :yess:
siedziałam z 1,5 godz, kazali mi się przesiąść abym nie siedziała przed lustrem i po szeptach nałożyła mi szampon ciemnego brązu-wyszłam czarna, jeszcze dostałam opier że jakiego ja to badziewia używam bo pokryć nie chciało i ile to farby musiała nałożyć, szczęka jej opadła jak powiedziałam że fryzjerska a nie jakaś ze sklepu drogeryjnego. Zapłaciłam choć nie powinnam, moja strata i w prezencie dostałam szampon z odżywką mini. :leze:
Za dwa dni poszłam do mniej renomowanego salonu i poprosiłam o pomoc, pani mi zdjęła kolor za pomocą płynu w saszetce - wcierali z 40 min. i wyszłam ruda a na to mój kochany czerwony. :skacze:

Jade
10-07-2011, 11:54
Wlasnie robie sobie znowu rude wlosy moze nie z czarnych ale i tak najpierw rozjasniacz a pozniej farba....ciekawe co bedzie

p.s maz mi rozjasnial i farbowal:)


I teraz mi powiedzcie ciac te wlosy czy nie???

KarolciaK
11-07-2011, 06:39
ja bym podcieła chociaż zniszczone końce;p

xsunnyolciax
11-07-2011, 10:14
Asia, piekny kolorek :love: no i fajnego masz męża, że się tak zaangażował :D Szkoda trochę ciąć, takie ładne, długie włosy. Może nie na krótko, tylko pocieniuj troszkę, hm?

kasiasssss
11-07-2011, 13:53
ja tez mialam moj wymarzony rudy,ale sie zmywa,mam juz same resztki,fryzjerka powiedziala ze to normalne ze kolor sie zmywa

Jade
11-07-2011, 15:42
xsunnyolciax dzieki:* mysle ze tak zrobie ale to jak juz bede w Koszalinie, narazie nie robie nic bo pomimo farbowanie nie sa az tak zniszczone:)

sztynka
11-07-2011, 21:08
Jade tyci tyci zetnij, ale są piękne :love:

lenanails
11-07-2011, 21:20
jade boski kolor jakiej farby uzywasz?

Patii
23-07-2011, 17:38
A ja o 13 wyszłam ruda od fryzjera:D
Było tak jak na 1wszej fotce, a teraz jest tak :D
Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu

KarolciaK
23-07-2011, 20:06
uwielbiam taki rudy kolor ;D on taki wpadający w miedź jest no nie?

Jade
23-07-2011, 20:59
jade boski kolor jakiej farby uzywasz?

To jest ten kolorek
Google Images (http://www.google.co.uk/imgres?q=loreal+feria+mango+intense+copper&um=1&hl=en&sa=N&tbm=isch&tbnid=X2RGvyrUHVcvWM:&imgrefurl=http://www.loreal-paris.co.uk/hair-colour/all-over-color/feria/74_Mango_Intense_Copper.aspx&docid=t5R5WwpJwlcH0M&w=305&h=262&ei=qBkrTp3NA4jIhAeo_riqCw&zoom=1&iact=rc&dur=419&page=1&tbnh=112&tbnw=135&start=0&ndsp=18&ved=1t:429,r:0,s:0&tx=48&ty=46&biw=1024&bih=505)

Ale najpierw troche rozjasnialam

Patii
23-07-2011, 21:00
KarolciaK tak:) w rzeczywistości jest jaśniejszy niż na zdjęciach:) Wpada w taką złotą miedź bym to tak nazwała:) Drugie zdjęcie podrasowane troche jest:P wiec troche kolor przekłamany:)
Stwierdziłam, że bardziej mi pasuje niz te czarne i brazowe co miałam:D

KarolciaK
23-07-2011, 21:39
ten kolor jest przecudowny... zakochałam się w nim :) Wyglądasz super w tym kolorku ;)

Patii
24-07-2011, 18:03
Dziękuję bardzo:)

Zapraszam do mnie do Olesna, to moja fryzjerka to samo Ci wyczaruje:) ;)

rudzielec
25-07-2011, 09:21
piekny kolorek, taki hmm...nie umiem go nazwac:D podoba mi sie, jednak u mnie na glowie musi byc bardziej intensywny:D swoja droga wysnułam wniski, nigdy wiecej czarnych wlosow:D:D jak juz cos to ciemny brąz:D

Agnieszka Praska
14-08-2011, 17:31
ja wlasnie walcze z moimi czarnymi wlosami:) zamarzy mi sie rudy kolor:love:
narazie jestem po jednym sciaganiu koloru, kolejne w srode:D
teraz jestem prawie ruda:D a marzy mi sie KK z elumena:love:

Agnieszka Praska
22-08-2011, 08:41
no to jestem ruda:D walka z czarnymi wlosami wygrana:D
kupilam pozadny rozjasniac z alfaparf i w 20 minut bylam platynowa blondynkam, wlosy sa mieciutkie i mile w dotyku, swietnie sie rozczesuja, nie placza sie w odroznieniu do poprzedniego rozjasniacza nieznanej firmy, ktory odbarwil mi tylko odrost a czarne bylo nietkniete:/: a wlosy jak szczotka:huh:


teraz mam taki kolor, jest ciut przyciemniony szamponetkowym mixem wlasnej roboty bo ta zarowka elumenowa byla nie do przezycia:D wytrzymalam 2 dni i odcien im zmienilam bo wygladalam jak chodzacy zakreslacz w kolorze pomaranczowym:D

tadammmm

kasandra262
22-08-2011, 18:20
Aguluś ale piękny kolorek:wow::wow::wow: pięknie wyglądasz i bardzo ci pasuje :love:

tusia
22-08-2011, 21:26
agulusia boska marchewa:love::D

Chanti25
22-08-2011, 21:33
Agulusia pieknisty kolorek i modne uczesanie :]

samaron
22-08-2011, 22:52
Łooo Aga - niesamowity efekt !

KarolciaK
23-08-2011, 08:09
Aga super :) uwielbiam takie kolory ;p

Agnieszka Praska
23-08-2011, 08:16
dzieki:D:przytul: duzo lepiej w nich sie czuje niz w czarnych:)
jak zrobie sobie zdjecie to wstawie w czarnych i rudych dla porownania:)

Paulka
23-08-2011, 09:26
super Agus koloe, grtuluje wygrane:D i zazdroszcze koloru, ja tez bym chcialam miec takie miedziano rude ale szkoda mi farbwac, wiec tylko szamponetka, ale tym niestety nie uzyskam takiego wymarzonego koloru:)

monikaa
28-09-2011, 14:43
Aliz moja siostra 10 lat farbowała na czerń z granatem palette, naturalny ma ciemny blond. Zamarzyła sobie brązik. Jako, że ja jestem fryzjerką,tylko, że nie pratykującą (wybrałam pazurki) na początek zastosowałam kąpiel pojaśniającą i to dwukrotnie. Niestety rozjaśniła tylko odrost. Podejrzewam, ze za słaba woda do tego była, bo stosowałam 9%, ale dawna koleżanka , tez fryzjerka praktykująca poradziła 12% wodę, bo one tak robią w salonie i jest w porządku. Ja się na to nie zdecydowałam, bo chcemy aby włosy odpoczęły po tym wszystkim i farbujemy na ciemny burgund, aby złapały w łuskę czerwony pigment. Spróbujemy koło sierpnia kąpiel.
poniżej masz 'przepis" na kąpiel. Radziłabym zacząć od mniejszego stężenia oksydantu, np. od 9%, potem gdy się nie uda za kilka dni ponownie już 12%. Polecam także kupić lepszy rozjaśniacz w sklepie fryzjerskim jeśli nie marzysz o zielonych włosach (znam z autopsji). Broń Cię Panie od rozjaśniacza sklepowego Joanny!!!
15 ml rozjaśniacza w proszku
30 ml oksydantu 9%-12%
30 ml wody przegotowanej letniej
15 ml szamponu (najlepszy przeciwłupieżowy)
15 m odzywki
2 krople jedwabiu jeśli włosy są już zniszczone na końcach.
Trzymamy mieszankę 20 minut, emulgujemy ją czyli zapieniamy wodą i masujemy.
Rada: jeśli masz już wyraźny odrost to zacznij kąpiel najpierw poniżej jego linii, a potem rozprowadź na odrost. Poproś koleżankę, sama nie dasz rady. Na odrost to około 5-10 minut trzymaj.
Daj znać jak poszło :przytul:


Czy w przypadku wzchodzenia z rudych wlosow na blond taka kapiel cos da i nie zniszczy wlosow co radzicie

zlotko87
28-09-2011, 15:36
Agulusia wstawisz link proszę do tego rozjaśniacza?

germana
02-10-2011, 21:17
Właśnie Agulusiu
wstaw jakiś link/obrazek bo nei wiem czy dobry znalazłam a widać że w super kondycji masz włoski :love:

a ja już mam tragiczny kilku miesięczny odrost i tak może więcej bym czerwieni na głowie sobie zrobiła wiedząc że mi nie spali.:cwaniak2:

Agnieszka Praska
16-10-2011, 17:28
prosze SUPERMECHES+ - Equipment - Polska Alfaparf (http://polska.alfaparf.com/article/supermeches)

trendy77
16-10-2011, 22:45
aga włoski masz bajeczne:love: dużo młodziej wyglądasz niz w tych czarnych,ja niby mam ciemny braz ale i tak wyglądają na czarne i już postanowione w tym tyg idę sie forbnac na takie:skacze:
zródło:IKF

http://images45.fotosik.pl/1157/f00f11408fee4b19.jpgn (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f00f11408fee4b19.html)

stefcia92
17-10-2011, 07:20
Aguluś - przepiękny żywy kolor. :)

ja po prawie 3 latach rudosci musze cos zmienic :) teraz bardzo podoba mi sie ten kolor , wloski juz rozjaśniłam teraz tylko musze zamówic farbe :)
( też wpada troszke w rudości ale jest spokojniejszy ;)
http://elgon.pl/sklep/images/farby_do_wlosow/Kolory_Miedziane/toffi_jasny_blond_max.jpg

Agnieszka Praska
17-10-2011, 20:41
dzieki ale juz przefarbowana jestem na jasny braz :D

stefcia92
18-10-2011, 07:10
źle się czułaś w rudości ? :)

anula_buziaczek
10-02-2012, 12:47
Mam pytanie do fryzjerek . Kupiłam farbę Allwaves : kolory czerwone . Wiem żeby rozmieszać wodę utlenioną w stosunku 1:1,5 , ale nie wiem ilu procentową . Zaznaczam że mam trochę siwych włosów . Chciałabym żeby nie było widać dużej różnicy farbowania moich zwykłych odrostów a siwych włosów

MeryMacom
13-12-2012, 19:29
W tym przypadku polecałabym wizytę w innym salonie fryzjerskim. Bo tam na pewno zrobią to profesjonalnie, użyją dobrych kosmetyków i nie zniszczą tak włosów. Na pewno taki zabieg musi potrwać i nie będzie to za pierwszym razem.

fryzzz
13-12-2012, 19:39
Ja również polecam wizytę w salonie ponieważ po pierwsze nie wiem co to za kolor (numer) a kolory czerwone mówi mi za malo, nie wiem w jakim stanie sa wlosy, jaki jest kolor naturalny, jak duzy jest odrost, jaki kolor aktualnie jest nalozony, jaki jest udzial procentowy siwizny itp. I przede wszystkim ja jako fryzjerka nie uwazam ze nalozenie tej farby poprawnie wymaga wiekszej wiedzy poniewaz nie mozna nalozyc jej samej, a za taka wiedze bardzo duzo placimy na szkoleniach i zdradzanie jej to tak jak opisywanie na czym poleda metoda piorkowa przy aplikacji rzes

hersa
14-12-2012, 13:23
Pisanie na tym forum że się nie podzieli wiedzą bo się za nią zapłaciło jest nie na miejscu, a za naukę i doszkalanie robienia pazurków czy rzęs się nie płaci? Jakoś dziewczyny pomagają i dzielą się wiedzą, dlatego to forum jest wyjątkowe, bo nikt nie pisze "idź na kurs".
Anula- wstaw fotki farby i swoich włosów, dziewczyny na pewno coś doradzą :)

fryzzz
14-12-2012, 22:58
Nie mówię że nie bede sie dzielic wiedza tylko ze nie mozemy mowic wszystkiego. Są rzeczy które mozna ale i takie ktorych nie powinno sie. To nie jest moj wymysl, owszem co do doboru fryzury, koloru, polecenia farb itp rozmawiajmy. Napisalam tylko ze nie moge zdradzic jak zrobic aby wyszlo to idealnie, tym bardziej ze informacje ktore byly podane nie byly wystarczajace poniewaz zalezy to od m.in. wyjsciowego koloru, naturalnego koloru, udzialu % siwizny i wielu innych czynnikow.
Rozumiem ze to forum jest swietne bo nikt nie wygania nikogo na kurs, ja tez tego nie robie ale tak jak zauwazyly dziewczyny w temacie dotyczacym rzes sa rzeczy o ktorych sie nie mowi tak jak np metoda piorkowa

hersa
15-12-2012, 01:42
Po co w ogóle piszesz skoro tak czy srak nie zamierzasz pomóc bo "za taka wiedze bardzo duzo placimy na szkoleniach"? Tylko nie pisz, że brakuje Ci danych, bo już to pisałaś i co się tak przyczepiłaś tej metody piórkowej to nie rozumiem.

fryzzz
15-12-2012, 04:49
Poniewaz jest to porownywalne wlasnie do tej metody, nie wiem do czego miala bym to porownac jesli chodzi o stylizacje paznokci.
Słowa, które zacytowałaś mówią o tym, że bez znania tych danych nie jestem w stanie napisac czy nalozenie samej tej farby ma jakikolwiek sens i jaki bedzie efekt koncowy, znajac je napisala bym czy to wyjdzie czy trzeba dodac inna fabre lub wykonac inne zabiegi poniewaz nie same stezenie oksydantu ma tu znaczenie, natomiast nie posiadajac tych dodatkowych informacji nalezalo by wytlumaczyc caly proces koloryzacji w przypadku różnych udzialow procentowych siwizny, doboru oksydantow podczas koloryzacji, mieszanie farb w odpowiednim stosunku aby uzyskac wyjsciowy kolor taki jak klientka widzi w palecie.

iosa
07-11-2013, 12:14
Moje drogie wczoraj zrobiłam sobie marchewkę na włosach ( był czarny)

jak teraz dbać o włosy ?

fryzzz
07-11-2013, 13:11
Obchodzić się z nimi baaardzo delikatnie :)
Przed suszeniem, prostowaniem i innymi zabiegami z użyciem wysokiej temperatury zawsze termoochrona :) A temperatura nie może przekraczać 150stopni :)
Szczególnie latem ale i np w solarium stosowanie kosmetyków z filtrem UV :)
Myjąc włosy delikatnie masować skórę głowy - unikać takich ruchów jakbyśmy chciały ,,wyprać" włosy, myjemy 2 razy szamponem do włosów suchych i zniszczonych lub jeśli są problemy z utrzymywaniem się farby na włosach to do włosów farbowanych a jeszcze lepiej odświeżającym kolor. Po spłukaniu szamponu włosy osuszamy ręcznikiem i nakładamy maskę, po paru minutach spłukujemy do momentu aż nie będą nią obciążone ale jednak odrobina zostanie na włosach. Osuszamy włosy - nie wolno trzeć, należy odciskać w suchy ręcznik. Na koniec odżywka w sprayu, olejek, serum itp co kto lubi byle bez alkoholu.
No i sprawdzamy wszystkie kosmetyki (lakiery, pianki, nabłyszczacze itp) czy nie zawierają alkoholu w składzie
A raz w miesiącu polecam zabieg regeneracyjny w salonie fryzjerskim :)

iosa
07-11-2013, 14:38
fryzzz dzięki na ciebie zawsze można liczyć :love::kooffa:

fryzzz
07-11-2013, 14:47
W razie pytań pisz śmiało :kwiatek:

dariaw
25-04-2014, 11:02
A może macie pomysł jak z czarnego zejść do ciemnego blondu?
Mój naturalny kolor włosów to średni brąz.
Włosy na czarno farbowałam od prawie dwóch lat szamponem koloryzującym z Joanny (do 42 myć), jednak po tych 42 myciach kolor dalej pozostaje :P

marta28
22-05-2014, 09:45
A ja mam inny problem - mam czarne wlosy (farbowane) a chciałabym miec jasny blond. Mój naturalny kolor to średni brąz.

Qeef
08-07-2014, 15:15
Mam ciemno brązowe włosy (w odpowiednim świetle wyglądają nawet na czarne). Fryzjerka niestety pozbawiała mnie złudzeń - bez rozjaśniania (czego nie chcę a i ona odradzała) nie będę nigdy miała intensywnie rudych włosów.

nanami7
08-07-2014, 23:30
U nas w salonie fryzjerka rozjasnia wlosy (a wlasciwie zdejmuje kolor) preparatem ktory nazywa sie EFASOR czy jakos tak :) to jest w saszetkach i nawet moje klientki, ktore nie chcialy rozjasniac zdecydowaly sie na zdjecie u niej koloru i ich wlosy sa nadal zdrowe, lsniace, i nie ma problemu z ich rozczesaniem.
Ale fryzjerka u nas ma na prawde sporo lat doswiadczenia, jest fryzjerem z pasją i pracowala w jednym z najlepszych salonow u nas w miescie i ja moglabym polecic z calym sercem :) !

marekwisniewski0
30-03-2015, 11:49
Niektórzy fryzjerzy praktykują zdejmowanie kolorów specjalnymi preparatami. Ale to takiego zabiegu musi być doświadcziny i dobry fryzjer, który zrobi to profesjonalnie.

Szalyza
28-10-2015, 05:56
Bez fryzjera nie da rady i kropka.

masia
08-04-2016, 15:10
Najlepiej znaleźć sobie jednego stałego i przede wszystkim dobrego fryzjera, do którego będzie się chodziło regularnie. Ja do swojego chodzę już chyba od 7 lat. ;)