PDA

Zobacz pełną wersję : Szylkretowanie-nowość w zdobnictwie paznokci



asiek
23-07-2010, 18:43
Na czym polega to zdobienie? Widziałam tylko zdjęcia pazurków, jednak nie było wyjaśnione w jaki sposób zostało wykonane :P Czy ktoś mi odpowie? :skacze::skacze:

P.S. Wpisałam w wyszukiwarkę i nie znalazłam takiego tematu. :kwiatek:

gattina
23-07-2010, 18:51
asiek, tutaj masz post właśnie z tym zdobieniem: http://forum.wzorki.info/zdjecia-pazurkow/1053-jak-wygladaja-wasze-osobiste-pazurki-14.html#post101224

Znalezione na blogu (http://teczowepazurki.blog.onet.pl/):http://republika.pl/blog_wa_4691433/7132888/tr/20100107192.jpghttp://republika.pl/blog_wa_4691433/7132888/tr/20091218157.jpg

asiek
23-07-2010, 18:58
Właśnie te pazurki oglądałam :) ale dalej nie wiem...

Bożena P
23-07-2010, 20:05
to nie jest przypadkiem barwienie liquidu akrylem? (do liquidu wsypujemy trochę kolorowego akrylu, później łączymy z przezroczystym akrylem? )

Zuzanna Rzeszewska
23-07-2010, 20:15
W życiu nie słyszałam o metodzie szyrkretowej, albo szylkretowej, a efekt pokazany na zdjęciu to zwykły marbeling, przenikanie się kolorów, marmurek.
Chyba, że te paznokcie wykonane są z rogu, lub skorupy żółwia, co byłoby po prostu obrzydliwe.

szpila59
23-07-2010, 20:20
a jak się robi takie pazurki?? :huh: bo szczerze mówiąc nie mam pojęcia, a chciałabym się dowiedzieć :D

Emilia B.
23-07-2010, 20:32
nakładasz przezroczysty żel(nie zamrażasz) i na to biały i tak go "merdasz" :D i dopiero utwardzasz :)
druga opcja-na przezroczysty akryl (zastygnięty) kładziesz nieregularnie czarny, rozcierasz go tak żeby były prześwity :)

nadya188
23-07-2010, 20:37
oo ciekawe z tą metodą.....Mi zawsze jak prześwity zostawały to się człowiek martwił że dałam ciała. Hihih teraz to nowa metoda zdobienia:D Elegancko

asiek
23-07-2010, 23:13
hmmm w sumie ciekawe sposoby podałaś... wpisałam w google i też za dużo informacji nie wyskoczyło. Jak to taka nowość, to czemu nikt o tym nie ma zielonego pojęcia? :D

klanat
23-07-2010, 23:21
O cie florek ,znów cos nowego,a ja na poczatku mojej drogi ,w życiu nie nadążę za tymi nowościami!!!!
Ogólne wrażenie robi to na mnie marne,chyba ze sa jakies ładniejsze od tych podanych w poście
Moze ktos ma jeszcze jakies inne zdjecia?

nanami7
23-07-2010, 23:32
w sumie to ja już to nie pierwszy raz widzę...
Jeśli to taka metoda jak Emilia napisała, to w sumie żadna nowość :P

farbstift
24-07-2010, 10:11
bo to nie jest nowa metoda, tylko Emilia Kossakowska bodajże nazwała tak wykorzystany przez siebie sposob zdobienia, no i się tak przyjęło jakoś.
Akademia Paznokcia - Pismo Dla Profesjonalistów (http://www.akademiapaznokcia.pl/index.php?strona=spis26) tu na stronie 99 jest side z wykorzystaniem tego zdobienia i także tam wyjaśniano skąd nazwa szyrkretowanie:)

gattina
24-07-2010, 10:55
Dla osób, które może nie mają tego numeru AP, to tekst o szylkretowaniu:
"Ciekawym, podkreślającym walory tego kształtu zdobieniem jest zdobienie, które ze względu na podobieństwo do masy szylkretowej pozwoliłam sobie nazwać "szylkretowaniem". Szylkretowanie jest prostym i szybkim sposobem na uzyskanie jedno- lub wielokolorowej masy akrylowej, która dzięki intrygującemu efektowi półprzeżroczystości, sama w sobie może być jednym elementem zdobniczym lub może stanowić tło do bardziej wyszukanych wzorów przestrzennych."
Tyle jest napisane o tym zdobieniu.

Jeszcze jeśli ktoś może to żeby zmienić tytuł zamiast "szyrkretowanie" to "szylkretowanie".

farbstift
24-07-2010, 11:00
no bo się różnie na to mówi: szylkretowanie lub szyrkretowanie
to tak jak z easy i soak offami:)

aga
24-07-2010, 11:04
Nasza forumkowa owca681 wykonywała takie pazurki:)
nawet w paznokciach miała takie krok po kroku ale nie było to niestety dokładnie opisane http://forum.wzorki.info/111419-post109.html

Swego czasu bardzo mnie to zainteresowało i sama próbowałam zrobić takie paznokcie i robiłam to tak:
1. nakładałam na pazurka mokry lejący się jeszcze przezroczysty akryl
2.szybko zanim przezroczysty akryl wyschnie nakładałam kolorowy i maziałam robiąc takie zawijaski

Nie wiem czy dobrze to robiłam ale coś tam wychodziło:)

Emilia B.
24-07-2010, 11:47
jeszcze można zrobić tak że bierzemy na pędzel mokra kulkę przezroczystego akrylu i maczamy ją jeszcze w białym (tak jak się robi dwukolorowe płatki kwiatków), nakładamy i rozmazujemy-wtedy się samo cieniuje :)
Nie jest to nowość tylko narazie mało popularne :)

samaron
24-07-2010, 12:31
no bo się różnie na to mówi: szylkretowanie lub szyrkretowanie
to tak jak z easy i soak offami:)

Trzymajmy się poprawnych form językowych, "szyrkret" - to błąd, który nie wiedzieć czemu przyjął się w mowie potocznej.
Soak i easy - to różne nazwy handlowe tych samych bądź podobnych produktów ;)

Zuzanna Rzeszewska
03-08-2010, 03:08
Nie rozumiem po co wymyślać nową nazwę do czegoś co już ją ma- przenikanie się kolorów to marbeling, jak dla mnie żadna innowacja, jedynie udziwnianie.
A szylkretowanie bardziej by mi pasowało, jak używa się muszli, wtedy chociażby to miało sens.

zyza
03-08-2010, 11:21
Zuzia ale przeciez szylkretowe nie tylko sa zółwie bo na maść niektorych kotow tez mowi sie szylkretowy chociaz skorupy nie maja wiec wydaje mi sie ze kwestia nazewnictwa nie ma tu nic do rzeczy :D

chociaz marbling bardziej by pasowalo to chodzi o podobne ubarwienie jak ma skorupa zółwia i siersc kota


mi osobiscie podoba sie to zdobienie :D tyle ze ja widzialabym wiecej zywych kolorow ale chyba sie nikt jeszcze nie polakomil :D

zdjecia kociej siersci i obrazki marbling
Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu

Darianna_Krak
03-08-2010, 21:03
To ja Wam wkleję takiego prastarego tutorialka z marmurka,szylkretu czy jak zwał tak zwał.

Fotki nie są idealne i zdobienie też nie powala ale to co miało byc widac- zauważycie ;)


1.Przedłużamy łożysko pudrem typu cover(fajnie wygląda z drobinkami- tutaj cover made by me ;) czyli miszung własny ;) )
Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu
2.Nabieramy na pędzel kulke z cleara i maczamy ją w pudrze śnieżnobiałym (foto mało ostre ale widac,ze kulka ma dwa kolory)

Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu
3.Układamy masę na formie:
Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu
4.Wbijamy czubek pędzla w srodek kulki i robimy jeden ruch pędzlem w celu lekkiego zmieszania kolorów-jak kolory się mieszają widac już na masie("żyłki")

Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu


Pozniej uklepujemy masę jak zwykle,zaginamy,budujemy,opiłowujemy,etc.

murbania
02-09-2011, 21:40
Nie rozumiem po co wymyślać nową nazwę do czegoś co już ją ma- przenikanie się kolorów to marbeling, jak dla mnie żadna innowacja, jedynie udziwnianie.
A szylkretowanie bardziej by mi pasowało, jak używa się muszli, wtedy chociażby to miało sens.

A myślałam że to cieniowanie


Cieniowanie tyle że jednym kolorem, raz grubiej raz cieniej i takie maziajki