PDA

Zobacz pełną wersję : kurs paznokci na CD/korespondencyjnie



Jade
29-05-2009, 19:52
Od kilku dni szukam kursu,znalazlam ale az kolo Londynu.Z powodu malych klopocikow finansowych nie moglam sobie pozwolic na taki wypad.Poniewaz ten co obecnie robie z braku czasu musze odlozyc ze tak powiem na polke na jakis czas a chcac zaczac swoja dzialalnosc musze miec certyfikat.No i dzisiaj dostalam bonusa w pracy:skacze::skacze:,no i jest teraz promocja na szkolenia i moge zrobic dwie metody jednoczesnie i jadeeeee na kursik tylko jeszcze pare funciszy musze dozbierac i na paliwo,modelke juz mam:skacze:Ale jestem happy!!!Tylko jeszcze o termin musze sie zapytac czy jest mozliwe zrobic w tym czasie co mam urlop.

aga
29-05-2009, 19:54
Ciesze się Jade razem z Tobą !!!!! SUPER :):):)

ivonna70
29-05-2009, 19:54
No to super!! To miłe słyszeć, że komuś coś się udało załatwić, albo osiągnąć. Powodzenia na szkoleniu:yess::)

Jade
29-05-2009, 19:57
Dzieki kobitki kochane ale bede sie cieszyc jak juz bede miala zaklepane i zaplacone a przedewszystkim jak uda mi sie zaliczyc ten kurs.Tylko niewiem czy robic obie metody czy tylko narazie zele?

donna69
29-05-2009, 19:58
super,szczesciarko.
tylko dobrym ludziom szczescie sie usmiecha-hi,hi,hi
gratuluje i trzymam kciuki zeby wszystko sie udalo terminowo.

a powiedz mi ty kochana,gdzie ty dokladniej sie zadomowilas?

madzialena
29-05-2009, 19:58
Jade! świetna wiadomość :* :* :* no dziewczyno to sie teraz wyszalejesz na pazurkach! i łatwiej będzie klientki przyciągnać :) :*

Kamis
29-05-2009, 19:58
Bomba !!!! cieszymy się razem z tobą :)

Jade
29-05-2009, 20:01
Ja sie zadomowilam w Anglii w malej miejscowosci Shepton Mallet niedaleko Bristolu:)
No to co mi radzicie zel czy zel+akryl?

donna69
29-05-2009, 20:05
zel-akryl od razu!!jak jest mozliwosc to korzystaj.
bo mam znajoma w Edynburgu,ona tez zajmuje sie pazurami i moglabym popytac jesli jeszcze cos chcesz wiedziec

ivonna70
29-05-2009, 20:05
Ja jakbym miała okazję to zrobiłabym jedno i drugie, bo każdy z tych materiałów daje inne możliwości.

madzialena
29-05-2009, 20:06
żel + akryl :) nie wiadomo kiedy znowu bedziesz miała okazje zrobić kurs :) jak jest okazja to trzeba wykorzystać kochana :*

Jade
29-05-2009, 20:07
zel-akryl od razu!!jak jest mozliwosc to korzystaj.
bo mam znajoma w Edynburgu,ona tez zajmuje sie pazurami i moglabym popytac jesli jeszcze cos chcesz wiedziec

A czy ona tez prowadzi kursy?Bo mi az tak sie bardzo nie spieszy chce poszukac najlepszej opcji?Jak bys mogla to popytaj byla bym wdzieczna.:*Sprawdzilam na mapie bardzo daleko odemnie mieszka:(A moze jakis prywatny kursik z certyfikatem?

stella
29-05-2009, 20:12
Dzieki kobitki kochane ale bede sie cieszyc jak juz bede miala zaklepane i zaplacone a przedewszystkim jak uda mi sie zaliczyc ten kurs.Tylko niewiem czy robic obie metody czy tylko narazie zele?

Jade jezeli masz mozliwosci to rob obie matody tym bardziej ze czesto biorac "zestaw" jest taniej, no i nie wiesz kiedy pozniej bedziesz mogla sie doszkolic prawda??? Ja ci powiem z wlasnego doswiadczenia tak: zrobilam kurs w Polsce 2 lata temu, zrobilam na wszystkie metody zby miec podstawy, chociaz bardziej koncentrowalam sie na zelu itipsach mialam przynajmniej zapiski fotki i zasady formy, akrylu itp. oczywiscie duzo sie podszkalalam pozniej a na formach to robie dopiero od kiedy wstapilam do naszego forum, tu zaczerpalam sporo wiedzy i checi !!! ale kurs i tak sie przydal (podstawy) Ja tobie radze oba a ty po prostu kochaniutka zerknij na swoje fundusze i czas !!! w kazdym badz razie zycze ci powodzenia i ciesze sie ze mozesz w koncu zrealizowac swoje marzonko!!!:przytul:

Chanti25
29-05-2009, 21:41
Nie no to super :yess:Trzymam kciuki i moim zdaniem lepiej dozbierać i zrobić od razu dwa żel i akryl ( bo na pewno taniej razem) bo później znowu znajdź czas żeby znowu jechać na kurs :( a tak rach ciach ciach i załatwione :D

czarnulka81
29-05-2009, 22:23
Jade ja Ci mogę polecić moją znajomą która jest rewelacyjna w tym co robi i jest instruktorem :) Jest super w żelu i akrylu :) tutaj jest jej blog i tam są namiary do niej :) ***NAIL ART *** ACRYLIC *** UV GEL NAILS EXTENSION&OVERLAYS (http://www.karolinatryc.blogspot.com/)

barbara_kawka
29-05-2009, 22:38
jade gratuluje kochana !! i najlepiej dwie na raz metody ;) trzymam kciukole!!

Anna Kosińska
29-05-2009, 23:07
super kochana...wiec poszalejesz troche i pewnie dasz wszystko z siebie...:)

Jade
29-05-2009, 23:25
Dziekuje moje kochane jeszcze bede szukala w poblizu swojej miejscowosci,poniewaz dostalam maila od instruktorki odnosnie tych kursow.Zeby zrobic zel+akryl musiala bym tam spedzic dwa dni i tu jest problem z noclegiem i tez niewiem czy by mi dali w tych dniach urlop.Wiec albo znajde cos innego albo pojade na ten jedn.A bym wam podziekowala znaczkiem ale juz mi sie skonczyly.Dziekuje jeszcze raz:)

dzidzia
30-05-2009, 01:05
no moja kochana życze Ci aby wszystko poszło po Twojej myśli :skacze:, GRATUUUUUUUUUUULACJE :D

farbstift
30-05-2009, 08:59
jeee jak super:*:*:*też bym chciała mieć kurs, ale póki co mnie nie stać:(eh to życie...

gogosobo
30-05-2009, 09:51
Czesc a mozesz mnie podac namiary na ten kurs

Jade
30-05-2009, 10:04
Znalazlam kolejny,bizej mnie cena wieksza ale chyba ten bedzie lepszy.Jest to Gel Technican i ma sie NVQ Level 2 Nail Services qualification !!Ale tylko zel,chyba narazie odpuszcze sobie akryl,ale tylko na razie:)

madzialena
30-05-2009, 11:39
bardzo sie cieszymy :) lepiej byłoby zrobić oba na raz ale jeśli nie masz takich możliwości to jeden kurs też super :*

zizia
30-05-2009, 14:54
jade trzymam kciuki za ciebie:ok: wieże że ci się uda.:kwiatek:

Jade
01-06-2009, 09:23
Mialam troche czasu zeby pomyslec na ten temat.Niektorzy wiedza ze obecnie jestem w trakcie robienia kursu,dla osob nie w temacie podaje link
Gel Course & Maintenance Course. (http://www.essentialnails.com/product/179/package_pro_gel_diploma/eng/gel-nail-course-with-maintenance-course.html)

Myslalam ze uda mi sie go zrobic wczesniej no ale jak sie pracuje caly dzien to pozniej niema czasu.Dlatego chcialam teraz pojechac na taki jedno dniowy i miec z glowy.No ale moj maz jest bardzo przekonujacy i chyba ma racje(bo ja to jestem w goracej wodzie kapana)za duzo zainwestowalam zeby teraz go odlozyc i na drugi wydawac.Jak myslicie?Bo mam mozliwosc zeby pojechac ale czy nie lepiej jak sie zawezme i najpierw zrobie jednak ten a pozniej bede myslec o nastepnym.

donna69
01-06-2009, 10:21
hmmm,
ciezko jest cokolwiek komus doradzic,jesli nie siedzi sie w jego skorze.
ale moim zdaniem,jedniodniowy kurs nie da ci wiele,bo czego mozna sie nauczyc w 8 godzin-np.

z drugiej strony patrzac kursow nigdy nie za wiele,na kazdym jednym obojetnie czy jedno- czy wielo dniowy zawsze czegos innego sie czlowiek uczy,inny system inne pilowanie itd.
a dopiero w praktyce wybierasz to co jest ci najwygodniejsze.

ale ja bym poczekala na twoim miejscu i zrobila jeden ale konkretny kurs zawierajacy wszystko co ci jest potrzebne.

Jade
01-06-2009, 10:25
Dziekuje za porade,a co sadzisz o tym co wstawilam linka?Tak czy siak musze go zrobic:)

donna69
01-06-2009, 12:44
wiec rozmawialam ze znajoma z Edinburga,dala mi pare Linkow dla ciebie i powiedziala ze ta firma ktora podalas nie jest zbytnio do polecenia.
to sa kursy na odleglosc ty wysylasz tylko gotowe zrobione typsy oni oceniaja i wystawiaja ci zertyfikat.
wiec lepiej poczekac odlozyc kasiorki i zrobic cos porzadnego.
tu masz stronke z Czasopismem,mozesz sobie zaabonowac-tam sa wszystkie dobre firmy i szkoleniowcy spisani.kosztuje cos okolo 20 rocznie.

Scratch - The Forum For Nail Professionals... (http://www.scratchmagazine.co.uk/)

to jest bardzo dobra Fa. u was z duza perspektywa na kariere w tej branzy.
Sweet Squared (http://www.sweetsquared.com/)

i tu jeszcze jedna warta polecenia kochana.
http://www.beauty-training.co.uk/nail-courses/nail-services-nvq-level-2.ashx

tak ze lepiej uzbroic sie w cierpliwosc i zaczac od dobrych podstaw.
powodzenia

czarnulka81
01-06-2009, 12:54
Jade ja również napisałam dzisiaj twoją wiadomość do mojej znajomej i dzisiaj powinna do ciebie napisać ;) jak by co to na jej stronie jest jej GG więc mozesz do niej napisać ;)

Jade
01-06-2009, 23:58
Donna ja te kursy juz mam w domu i nie jest on wcale taki zly poniewaz to jest kurs dla osob wlasnie pracujacych,tutaj duzo osob w ten sposob robi kursy roznego rodzaju jak i takze online.Mam znajoma ktora wlasnie tak robila swoj ale nie pazurkowy.Pozatym ta firma jest zarejestrowana wiec wydaje mi sie ze nie moze byc lipna. www.ginawallace.com (http://www.ginawallace.com)
a to jest stronka instruktorki.Co ma byc to bedzie,jak dostane certyfikaty to i tak jeszcze bede sie uczyc,zasiegac wiedze od was i cwiczyc.Bo przecierz certyfikat to nie wszystko.dziekuje wam!!

A tu jeszcze wklejam tylko ze po angielsku co bede miala jak skoncze ten kurs:)

Our certification is nationally recognised within the nail industry. On completion of the courses and on passing, you would have qualified as a Nail Technician in the system that you have chosen. The certification gained will allow you to obtain your insurance and work on human hands whether you decide to work from home, be mobile or work in a salon.

zizia
04-06-2009, 19:26
Kochane Dziewczynki dostałam dzisiaj meila z jednego z forum na którym jestem zarejestrowana. Ciekawa jestem co o tym sądzicie. A to treść :skacze: Witam!

Jestem bardzo ciekawa, co sądzicie o szkoleniach stylizacji paznokci on-line, przy użyciu komunikatorów internetowych i kamerek. Ta forma edukacji sprawdza się za granicą i cieszy powodzeniem. Będę wdzięczna za odpowiedzi na kilka pytań:

1. Ile dziennie powinien trwać kurs online i w jakich godzinach?
2. Jaki powinien być czas całego kursu?
2. Jaką cenę takiej formy szkolenia uważasz za odpowiednią?
3. Czy powinien być wydawany certyfikat?
4. Czy wzięłabyś udział w takim projekcie?

Dziękuję za odpowiedź, każda opinia jest dla mnie ważna!

szpila59
04-06-2009, 19:56
Ja uważam że to jest cąłkiem dobry pomysł zwłaszcza dla osób, które nie mogą np. wyjeżdzać z braku czasu, pieniędzy, lub kilku latek do pełnoletności ( patrz :mój przypadek :D) Ale są też minusy : Na prawdziwym kursie instruktorka pomaga nam w razie problemów, pomaga zlikwidować błędy, instruuje nas, a tak nie bardzo mamy bezpośrdeni kontakt :D Ale ja bym chętnie skorzystała, tyle że jeśli chodzi o kasę to rodzice chyba cnie będą zadowoleni... :D
1. Myślę że powinien trwać gdzieś tak z 1-2 lub najwyżej 3 godziny, a jeśli chodzi o godziny to tak mniej więcej między 4, a może piątą. Większość ludzi jest już wtedy po obiadku i pracy :D
2. może z tydzień?? zależy chyba od indywidualnych potrzeb :D (tak mi się wydaje... :huh::P)
3. Napewno nie tyle ile kosztują normalne kursy ,trochę mniej napewno:D więcej się niestety nie wypowiem bo doświadczenia w cenach za krsy jeszcze nie mam :D
4.chyba tak , ale myślę że gdzieś powinni napisać że to było on-line...:P
5.ja tak, no ale brak kaski mówi mi nie... :(

Mam nadzieję, że choć ociupinkę pomogłam :D

Jade
04-06-2009, 20:18
Z tymi kursami np.w anglii to prawda,mozna robic rozne kursy.Mam kolezanke ktora skonczyla taki kurs tylko ze na agetke od nieruchomosci,certyfikaty sa uznawane bo to sa NVQ,o paznokciowych przez internet nie slyszalam.Ale zamowilam tutaj
Nail Technician Courses, Acrylic Course, Gel Course, Nail Art Course, Airbrush Course - Essential Nails (http://www.essentialnails.com/pages/default.aspx)
tylko ze to troche jest na innej zasadzie,jak pisalam bez uzycia komputera.Ludzie tutaj nawet w ten sposob studiuja jest to dla osob,ktore pracuja zawodowo i nie maja czasu uczyc sie w ciagu tygonia,niestety jeszcze nieznalazlam tutaj Collegu gdzie zajecia odbywaja sie od piatku do niedzieli tak jak u nas.Mysle ze jest to dobry sposob.Sa Egzaminy,testy,pisze sie prace.

beniulek
04-06-2009, 21:41
Swietny pomysł z tym kursem on-line!!!!

Kamis
04-06-2009, 21:47
ziziz w tym temacie są też m.in opinie o kursach online http://forum.wzorki.info/ogolnie-o-paznokciach/710-hurrrrrrrrrrrrrrrrra.html

dla mnie fajna sprawa tylko jak to i w realu trzeba uważać żeby się nie naciąć

gogosobo
04-06-2009, 21:48
mnie sie ten pomysl bardzo podoba , to jest kuts dla osob, ktore pracuja i nie maja czasu albo warunkow dojezdzac na kursy stacjonarne,jestem za

Aneta
04-06-2009, 21:56
jestem za

Anna Otkińska
04-06-2009, 23:04
A mnie się takie cuś nie zabardzo widzi

Kamis
04-06-2009, 23:16
dziewczyny już w innych tematach pisały o plusach i minusach takich szkoleń i każdy wie na co się decyduje

sloneczko
05-06-2009, 13:23
A ja uwazam ze nie ma to jak normalny kurs i pod okiem doswiadczonej osoby o ile ona tez ma duze uprawnienia do tego,poniewaz zawsze moze podpowiedziec i usiasc przy osobie i zwrucic wieksza uwage na to co robi zle.

iwa1223
06-06-2009, 20:09
a mi się wydaje że fora a w tym i nasze są takim mini kursikiem ;) ja się uczyłam właśnie tu... faktem jest że wolała bym dodatkowo ukończyć dobry kursik ale nie można mieć wszystkiego... :D

kasiasssss
06-06-2009, 20:51
jestem za tkim szkoleniem,mam malo czasu wiec napewno bym skorzystala

---------- Dodano o godzinie 20:51 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 20:48 ----------

przyznam sie , ze tu dowiaduje sie jak rozwiazywac problemy, jakich uzywac produktow,na kursie chwala tylko jedne produkty ,no i to tylko czysta teoria, uczymy sie w trakcie tego co robimy,przy pomocy tak wspanialego forum, jak nasze,

Jade
06-06-2009, 21:45
A ja wlasnie siedze i robie te pazurki na ten kurs:)A co ma byc to bedzie,mam wiec musze sprobowac:)

kasiasssss
07-06-2009, 17:44
rob,pamietaj to czego sie nauczysz zaprocentuje, nigdy nie pojdzie na marne, wkoncu UCZYMY SIE CALE ZYCIE.

ekada
21-06-2009, 14:30
Chętnie bym z takiego kursu skorzystała.:good:

ssisi2
27-07-2009, 13:16
Ja jednak uważam, że lepsze są kursy na których instruktor jest w stanie wyłapać nasze błędy.

Valia
28-07-2009, 14:38
ja też chętnie bym wzięła udział w czymś takim

fiotelowa
28-07-2009, 15:36
Zgadzam sie z ssisi2. Przez kamerke internetową nie byłby w stanie instruktor wyłapać wszystkich błędów. Ot np. kąt nachylenia pilnika, który moim zdaniem jest bardzo wazny przy opiłowaniu tipsa lub przy przygotowaniu płytki do stylizacji (nie zobaczymy czy płyka po odgarnięciu wałów nadal się świeci). Stacionarne kursy nie maja zamienników ale lepszy on-line niż żaden...

tipserka78
29-07-2009, 15:20
bardzo fajny pomysł z tym kursem on-line można się wiele nauczyć:good::good::good:

Hanuszka22
29-07-2009, 15:25
Super pomysł. Nie mieszkam w Polsce a w tym kraju na nic porządnego nie ma co liczyć:(
Jestem ZA!

daruniunia
29-07-2009, 18:31
Też jestem za

anaja
14-08-2009, 18:31
Fajna sprawa,ale dobra na np. doszkolenie. Nie na kurs podstawowy.

Cukierek
15-08-2009, 16:44
ja też bym chciała z takiego kursu skozystać:P

Agnieszka Praska
15-08-2009, 17:14
ja nie jestem przekonana:/: dla mnie taki kurs to jak plyta z kursem kupiona na alegro:huh:

mnie najwiekszy problem sprawialo np robienie kwiatkow i gdyby instruktorka nie zlapala mnie za lapke i nie poprowadzila reki to chyba bym nie zlapala tego:huh:

Jade
15-08-2009, 18:17
Wydaje mi sie ze jezeli sporo dziewczyn potrafi nauczyc sie podpatrujac inne stylistki,korzystac z porad w internecie czy wlasnie tak jak my na forum,czytac ksiazki,Cwiczyc,cwiczyc i cwiczyc to taki kurs podstawowy jest dobry na poczatek,a pozniej mozna inne techniki poznawac na kursach pod okiem instruktorki.Ja jak juz pisalam robie ten kurs,dlugo mi to zajmuje skonczenie go ale to tylko dlatego ze mam inna prace w ciagu dnia.Ale powoli bede chciala go skonczyc.A pozniej chce sie wybrac do Sweetki na kursy ze wszystkich technik:)

AtelierStylizacji Carolla
18-08-2009, 22:55
kursy on lne macie na youtubie i co potrafiłybuscie dziewczyny zrobic takie kwiotki jakie robi np liliah??

moim zdaniem to nic nie da obejrzenie tego na kompie bo licza sie cwiczenia, technika

Jade
18-08-2009, 23:02
Sorki ale sa dziewczyny ,ktore ,,uczyly,,sie na you tubie np.malowania czy wlasnie robienia kwiatkow akrylowych i wychodza im pieknie,robia piekne paznokcie:)

agata19_11
19-08-2009, 18:05
ja na przykład wszystkiego nauczyłam się sama, bez żadnych kursów i dobrze mi z tym ;P A tak szczerze to już widziałam prace dziewczyn po kursach chociażby z mojego miasta i na pewno na tym forum znalazła bym wiele początkujących, ktore potrafią robić to lepiej ;]
A jeśli chodzi o kurs on line to ja jestem jak najbardziej za! ;D

Cukierek
19-08-2009, 23:28
ja czekam na jakiś odzew może coś by zacząc robić w tym kierunku a nie spierać sie czy to jest potrzebne czy nie bo kto ma skożystać tem skożysta

oliwia279
21-08-2009, 11:33
może ktoś podać mi adres, gdzie znajdę takie kursy czekam na szybka odpowiedź ;)

Aneta
21-08-2009, 11:57
Sorki ale sa dziewczyny ,ktore ,,uczyly,,sie na you tubie np.malowania czy wlasnie robienia kwiatkow akrylowych i wychodza im pieknie,robia piekne paznokcie:)
zgadzam sie z Jade,sama sie gapilam godzinami na filmiki choc musze przyznac ze w pewnym momencie stanelam w miejscu i potrzebuje jakiegos doszkolenia.

nikol2003
21-08-2009, 12:05
Ja tez duzo sie nauczylam z takich filmikow...Owszem moze nie jest to tak jak na szkoleniu z insruktorem ale tez mozna sie duzo nauczyc....

Wiec jak cos to ja sie pisze na takie szkolonko on line:skacze:

Jade
21-08-2009, 12:08
Bardzo dziekuje Anetko:) a dla ciebie mam stronke moze tu cos znajdziesz
Nail Technician Courses, Acrylic Course, Gel Course, Nail Art Course, Airbrush Course - Essential Nails (http://www.essentialnails.com/pages/default.aspx)

---------- Dodano o godzinie 11:08 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 11:07 ----------

Ja akurat mam ten
Gel Course & Maintenance Course. (http://www.essentialnails.com/product/179/package_pro_gel_diploma/eng/gel-nail-course-with-maintenance-course.html)

oliwia279
24-08-2009, 21:33
Czemu nikt mi nie chce pomóc :(((

Halszka
07-10-2009, 22:18
:good:
Chętnie bym z takiego kursu skorzystała.:good:Ja również tylko nie bardzo wiem czy tylko ten jeden adres jest...ale jestem za !

edusia777
08-10-2009, 13:25
a co wy na to?
KURS STYLIZACJI PAZNOKCI, TRZY METODY + CERTYFIKAT (760872655) - Aukcje internetowe Allegro (http://www.allegro.pl/item760872655_kurs_stylizacji_paznokci_trzy_metody _certyfikat.html)

KURS STYLIZACJI - TIPSY ( ŻEL+AKRYL ) CERTYFIKAT (762550829) - Aukcje internetowe Allegro (http://www.allegro.pl/item762550829_kurs_stylizacji_tipsy_zel_akryl_cert yfikat.html)


Czy z takimi certyfikatami przyjma nas do pracy? Bo jakos mi sie wytdaje ze nie... Chociaz to alternatywa dla dziewczyn ktore juz robia pazurki naprawde dobrze ale nie stac ich na kurs badz nie ma takich kursow w okolicy tak jak np. u mnie. Tzn. jest ale taki ze nic z niego nie wyniose...

Co o tym myslicie?

Gość
08-10-2009, 13:29
było to juz poruszane ... tylko nie wiem czy w tym czy w innym temacie:)
oprócz tego kursu na stylistkę jest jeszcze kurs instruktorski za 49.90 z certyfikatem :lol:

edusia777
08-10-2009, 13:31
o to sorki;P jakos nie moglam tego znalezc

Halszka
09-10-2009, 16:52
Ja jednak uważam, że lepsze są kursy na których instruktor jest w stanie wyłapać nasze błędy.

Jestem tego samego zdania co Ty :good:ale ja zawsze wszystkiego muszę spróbować, to na zasadzie " jesz chleb z masłem czy z margaryną"?...wybór należy do Ciebie, ale wiesz jak to smakuje :kwiatek:

Zuzanna Rzeszewska
09-10-2009, 20:56
Ja uważam, że fajnie by to mogło wyglądać, różnicy nie ma takiej ogromnej.
Powinno być około z 15 godzin mi się wydaje, w takim czasie da się nauczyć czegoś.
Oczywiście powinien też być egzamin końcowy w rodzaju video konferencji po czym wydanie certyfikatów.
A co do ceny to nie mam pojęcia... Najlepiej porównać z innymi.

linka-2008
08-05-2010, 12:29
mi się ten pomysł bardzo ale to bardzo podoba i z wielka chęcią bym skorzystała (no to do kiedy zaczynamy??):skacze:

ania38
08-05-2010, 23:06
mnie się wydaje,że to forum to kurs online:)))

albo jeszcze lepiej:)

tu dowiedziałam się o rzeczach o których nie miałam pojęcia po kursie i to renomowanej firmy:))

dziękuję wszystkim:)

an28ia
17-05-2010, 22:07
Znając chociaż jedną metodę to taki kurs może coś pomóc, ale żeby nauczyć się wszystkiego od podstaw to sądzę że potrzebna tu jest pomocna dłoń szkoleniowca, który czasem weźmie nas za rękę i poprowadzi :) Zresztą jak tu już niektóre dziewczęta się wypowiadały sam internet i forum jest dużym kursem więc po co płacić za to jeszcze. ten pomysł nie przejdzie

linka-2008
18-05-2010, 20:49
no i co to by bylo na tyle?? kursu nie bedzie bo juz nie moge sie doczekac jak dla mnie to by bylo dobre bo zadnego kursu nie mialam, mieszkam za granica, troszke juz umie ale dobrze by bylo zeby ktos popatrzyj jak ja to robie :)

Ladyss
18-05-2010, 21:43
Dziewczyny zastanówcie się ile jest warte takie szkolenie on-line... Dla mnie tyle samo co filmy na you tube. Nikt w czasie pracy nie weźmie was za rękę i nie poprowadzi prawidłowo pędzla.
Wy na pewno chcecie się nauczyć poprawnej pracy? Bo może chodzi o zdobycie papierka bez wychodzenia z domu.

linka-2008
19-05-2010, 10:36
z drugiej strony to może i racja

justi9
19-05-2010, 10:49
ja tez nie jestem za jest ogromna roznica tez na poczatku w internecie szukalam filmiki itp rzeczy ale oka fachowca nic nie zasapi naprawde szkoda kasy

linka-2008
24-05-2010, 10:09
na poczatku bylam taka chetna na te kursy online ale dziewczyny mnie przekonaly i nie jestem juz za to nie ma sensu

Sildre
25-05-2010, 21:56
Mi się wydaje, że kurs on-line ma sens jeśli... jeśli z fumfelami umawiamy się na video i robimy to w formie zabawy. Czyli suma sumarum nie jest to kurs a raczej rodzaj wspólnego spędzenia czasu przy kamerkach i przy okazji robieniu sobie paznokci.

Jeśli chodzi o kursy-kursy on-line te płatne i niby kończące się certyfikatami... Kochane bez urazy, ale jaka szanująca siebie i swoje klientki stylistka pokazałaby certyfikat ukończony (zakupiony) on-line... toż to jak matura ze stadionu! Wstyd!
Nie powiem, ja sama np. szukam płytki z kursem... ale jest to dla mnie jedynie forma podpowiedzi i podłapania lepiej tematu przedłużania paznokci, żeby wyssać esencję wiedzy zbieram na kurs live. A płytka to tylko zalanie podstaw, żeby nie być zielona. Chociaż tu sprawdza się forum w sumie;) I jak wspomniały dziewczyny kurs face-to-face to prawdziwy kurs. Ktoś wyłapie Twój błąd i go poprawi, a nie Ty sama masz się połapać czy jest już ok czy jeszcze się mylisz przy tym czy przy tamtym.

Nie, nie Kochane kurs on-line ja widzę tylko jako formę spędzenia czasu przy pracy na własnych paznokciach ewentualnie z kimś jeszcze, nigdy w życiu jako pełne nauczenie się metody. Bo kto nam da po łapach za ten milimetr krzywego frencza jak nie spec za plecami? ;)

dalia
02-08-2010, 19:25
Hej dziewczyny,
jestem tutaj nowa i mam pytanko ( jeśli się powtarzam to przepraszam) Mam pytanie, czy kursy robienia paznokci żelowych na CD są dobre ? Zastanawiam się nad kupnem takiego kursu. Proszę o wasze opinie. Mam malutkie dziecko i niestety nie mogę sie wybrać na kurs stacjonarny, a pazurki to moja pasja którą chciałavbym zgłębiać ;) Pozdrawiam i dziękuję

samaron
02-08-2010, 19:40
Moim skromnym zdaniem, jest to wyrzucenie pieniędzy w błoto,
tutaj na forum znajdziesz bardzo wiele cennych rad, instruktarzy, zdobień krok po kroku i filmików.
W lekturę co prawda trzeba się zagłębić i poświęcić troszkę czasu, ale gwarantuję, że znajdziesz wszystko, co Ci będzie potrzebne, na dodatek całkowicie za free:D

gattina
02-08-2010, 20:15
Ja kiedyś zakupiłam taki kurs i szczerze powiedziawszy nic specjalnego. Wiele zdjęć potem znalazłam w necie na różnych stronach skąd oni brali i zrzucali sobie na płytę. Na dodatek niektóre paznokcie nie wiedzą co to krzywa C, czy równoległe boki i są źle zrobione. Jednym słowem tutaj nauczysz się dużo więcej i bezpłatnie :)

rudzia1985
02-08-2010, 20:19
jak chcesz miec medialy kurs to zajrzyj na youtuba, dla mnie to to samo co na CD czyli nic ;) ja sie nauczylam robic pazurki ( jako tako ale sa ) czytajac to forum, a z takiego kursu nic nie wiesz, nikt Tobie nie pomoze, nie poprawi, nie sprawdzi czy dobrze robisz, jak robisz i w ogole...lepiej cwiczyc samemu i wstawiac fotki do oceny na tym forum, a nie jedna z nas Ci pomoze, oceni :) a jesli chcesz i na kurs to lepiej do sprawdzonych szkoleniowcow :)

dalia
02-08-2010, 20:30
Aha, rozumiem. Dzięki dziewczyny. Myślałam, że to da się sprawdza, a widzę , że jednak to nie był dobry pomysł. Mam jeszcze jedno pytanko. Znacie jakieś linki do instrukażowych filmów jak zrobić tipsy na you tube? Chodzi mi dokładnie o to jak zbudować poprawnie krzywą C ;) Dzięki

sylla
02-08-2010, 20:31
Nie miałam takiego kursu na płycie cd. Ale myślałam o tym przez chwile. Jednak teraz stwierdzam , że nie jest mi potrzebny. Wszystko co jest niezbędne można sie dowiedzieć z naszego forum. To wielka skarbnica wiedzy. Dzięki pomocnym radom dziewczyn można osiągnąć na prawdę wiele . Tylko musisz poświęcić trochę na przewertowanie forum.

gattina
02-08-2010, 20:42
dalia, wystarczy poszukać na forum. Tutaj proszę są różnego rodzaju wzorki: http://forum.wzorki.info/przedluzanie-paznokci/186-video-instrukcje-pazurki-krok-po-kroku.html Tutaj paznokcie żelowe: http://forum.wzorki.info/metoda-zelowa/184-video-instrukcje-zel.html Tutaj akrylowe: http://forum.wzorki.info/metoda-akrylowa/187-video-instrukcje-paznokcie-akrylowe.html

karlanails
06-08-2010, 20:30
dziewczyny słuchajcie znalazlam na allegro placowke szkoleniowa ktora zajmuje sie kursami normalnie ale maja takze mozliwosc szkolen korespondencyjnych.. dostaje poczta na plycie takowy kurs i 3 certyfikaty z normalna pieczatka i podpisem oraz data i oczywiscie moim imieniem ii nazwiskiem na dole pisze ze certyfikat upowarzania do pracy z klientem. 1 to zaswiadczenie o ukonczeniu takiego kursu 2 to zaswiadczenie o szkoleniu bhp a 3 ze ukonczylam szkolenie z zakresu zelu akrylu fiberglass i zdobnictwa.
dodam ze paznokciami zajmuje sie od 2 lat i jestem samoukiem i nnarazie nie mam kasy na normalny kurs i chcialam to sprobowac. na stronie tej placowki na allegro pisze ze jesli kliencie beda pisac lub dzwonic np na mnie ze skargami to zastrzegaja sobie zabranie mi takowego certyfikatu. co na to myslicie??

mala
06-08-2010, 21:30
jesli moge sie szczerze wypowiedziec to dla mnie to jest totalna bzdura.to tak jakby sobie kupic certyfikat na bazarku...
ok mozna sie samemu douczyc itp ale na dobra sprawe kto cie nauczy przez telefon robic paznokcie??????
ja bym wolala poczekac zaoszczedzic i isc na normalny kurs

xsunnyolciax
06-08-2010, 22:02
całkowicie zgadzam się z malą, to nie brzmi dobrze, a kasa wyrzucona w błoto moim zdaniem. Bo wątpie, żebyś miała satysfakcję z takiego kursu-bo nikt Cię nie podszkoli i wcześniej czy później bd musiała pójść na normalny, Więc chyba lepiej od razu uzbierać kasę i pójść później, zapłacić więcej, ale zrobić to porządnie. Tak myślę-zrobisz jak bd uważać :)

Emilia B.
06-08-2010, 22:37
też jestem przeciw-w ten sposób nikt nie widzi jak robisz i nie jest w stanie powiedzieć ci co źle robisz...ani ty nie zobaczysz na żywo jak robi instruktorka...ja bym się w to nie pakowała bo sam dyplom to samemu sobie mozna wydrukować,a tu chodzi o wiedzę i umiejętności. Polecam na prawdę normalny kurs :)

Tekila_18
06-08-2010, 23:07
Ja na początku mojej przygody z paznokciami kupilam taki kurs + certyfikat. Filmik byl średnio wyraźny, nie wszystko bylo pokazane tak jak to robia na normalnych kursach, certyfikat oczywiście z podpisami "niby" instruktorów, ale bez pieczątki wypisany ręcznie, więc każdy móg sobie taki napisać. Jak poszłam na normalny kyrs z instruktorem, ktory mi mówił co mam robić to jest poprostu niebo, a ziemia. Więc na swoim przykładzie nie polecam kursów korespondencyjnych.:)

ania38
06-08-2010, 23:38
ja też mówię stanowczo NIE!!!

karlanails
07-08-2010, 07:56
hehehe widze ze same przeciwniczki,hmmm.... niestety jestem troche uparta i wole z tego zrobic kompromis:) kupie ten kurs a noz widelec mi pomoze i cos nowego nauczy a jesli nie to trudno naucze sie na wlasnym bledzie. a na kurs zwykly narazie nie mam kasy bo w przyszlym roku weselicho i teraz ogladamy sie z kupnem 3 pokojowego mieszkania... chociaz powiem wam ze postaram sie jak najszybciej ten kurs zrobic bo np chcialabym tak dokladnie jak wy umiec wydluzyc lozysko paznokcia kamuflazem:) dziekuje ze tu jestescie dzisiaj po pracy na troche tu wejde i poczytam sobie wasze rady i obejrze filmiki:)

farbstift
07-08-2010, 08:48
szkoda kasy na takie płyty z kursami...naprawdę na YouTube jest to samo, tylko że za darmo. Poza tym nazywanie takiej płyty kursem to lekka przesada.

Elizabeth76
07-08-2010, 08:57
jestem też przeciwna takim kursom i stanowczo mówię NIE!!Zgadzam sie z wypowiedziami dziewczyn a z tym ze chcesz spróbować takiego kursu to sama chyba nie wiesz co piszesz idziesz po prostu na łatwiznę widzę że liczy się dla ciebie to żeby mieć certyfikat nie ważne w jaki sposób zdobyty ważne żeby był:o nie ważne jest to dla ciebie jaka zyskasz przy tym wiedzę Ja od wtorku idę na szkolenie w tym muszę dodatkowo zaplacić za nocleg chociaz wiem że taki kurs mogłabym zrobić u siebie taniej i dziewczyna która u mnie w miescie szkoli robi nawet bardzo ładne paznokcie lecz najpierw poszłam do niej na rozmowe jak takie szkolenie u niej wyglada razem z egzaminem wiec uczę sie na swoich paznokciach co mi po tym uczeniu jak swoje paznokcie znam i na nich calkiem dobrze mi idzie :huh: na szkoleniu które wybrałam będe robila na cudzych pazurkach .Po drugie na szkoleniu które robie na egzaminie muszę wykonać dwie łapki a na egzaminie którego nie wybrałam u dziewczyny w moim mieście tylko dwa palce :huh: to teraz ktoś pomysli czemu ona sobie utrudnia życie nie wybiera tu blizej domu ,nie musi dopłacać dodatkowo za nocleg i prosciutki egzamin tylko dwa palce o to jest pytanie?? Wiesz dla czego ?? Dlatego że jesli się podjełam zrobic ten kurs a potem w przyszłosci moze wykonywać ten zawód to chcę go robic dobrze a nie na ..... I jak kiedyś powieszę na ścianie swój certyfikat to chcę być z niego dumna a nie sie wstydzic i żeby inni na niego patrzyli i zadawali sobie pytanie za co ja go wogóle dostałam .

kobietazpazurem
07-08-2010, 09:05
Kupiłam kiedyś taki kurs na allegro! Amatorsko nagrany filmik komórką.... Pieniądze wyrzucone w błoto! Dyplom bez wartości tylko jako ozdoba na ściane.

---------- Dodano o godzinie 09:05 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 09:03 ----------


szkoda kasy na takie płyty z kursami...naprawdę na YouTube jest to samo, tylko że za darmo. Poza tym nazywanie takiej płyty kursem to lekka przesada.


Dokładnie to samo !! A na Youtube znajdziesz filmik o o wiele bardziej wykonane fachowo. Ale jazdy musi się o tym przekonać na własnej skórze.

Nnisiaa
07-08-2010, 09:09
Karlanails jesli moge sie wtracic:P to powiem Ci tyle.....ze po takim kursie z cd dowiesz sie mniej niz z tego forum szkoda na to kasy wystarczy ze poczytasz troche tematow tutaj a bedziesz wiedziala duzo wiecej niz z takiego kursu a lepiej kase odlozyc na prawdziwe szkolenie...

no chyba ze zalezy Ci na certyfikacie ktory nie ma znaczenia w swiecie stylizacji sluzy jedynie jakos ozdoba...;)

Gość
07-08-2010, 09:23
tez sobie kiedys kupiłam taki kurs,.. za 9zł.. bez certyfikatu

i co ? i jajco?

i tak nic sie nie nauczyłam.. przepraszam... "nauczyłam sie" robić łopaty jak stąd do zawiercia!

a pomysl sobie ze nawet są kursy dla instruktorów

pomysl sobi taraz jak bedzie sie czuła klientka przychodząc do ciebie, na scianie pełno certyfikatów a ty nadal bedziesz robiła błędy? bedzie sie czuła tak samo jak ty gdybyś poszła na kurs do pani która uczyła sie i jest instruktorem z takiego samego kursu korespondencyjnego..

nie wiem czy wiesz o co mi chodzi

moim zdaniem lepiej miec ilośc certyfikatów proporcjonalną do umiejetnosci a wiedzę czerpać z innego źródla, bardziej "doszkolonego" niz miec kilka certyfikatów ze jest sie stylisktą a wiedzy nie miec rzadnej


oraz taka mala dygresja: czy mi sie pmyliło czy juz miesliśmy taki temat? chyba był tylko nie mogę go znaleść

samaron
07-08-2010, 10:18
hehehe widze ze same przeciwniczki,hmmm.... niestety jestem troche uparta i wole z tego zrobic kompromis:) kupie ten kurs a noz widelec mi pomoze i cos nowego nauczy a jesli nie to trudno naucze sie na wlasnym bledzie.

Nie bardzo rozumiem jakiej reakcji się spodziewałaś/oczekiwałaś?
Na tym forum SZCZERZE doradzamy sobie bądź odradzamy pewne produkty i usługi.
Skoro wiele dziewczyn to sprawdziło i twierdzą, że psu na budę, nie ma powodu, żeby im nie wierzyć.
Piszesz, że jesteś uparta, to dobrze, ale w tym wypadku podążasz w niewłaściwym kierunku.
A jeśli podjęłaś już decyzję, to po co Ci opinie, z których nie skorzystasz?

Andziapl1
07-08-2010, 11:09
Ja też kupiłam zestaw z kursem na CD i tą płyte tylko raz włączyłam nic z niej konkretnego się nie nauczyłam!!jakość okrona poprostu totalne dno!!Tutaj na forum o wiele więcej można się dowiedzieć!:ok:
Szkoda kasy na taki kurs!!!

karlanails
08-08-2010, 09:50
powiem wam tak...troche niemilo mi to wszstko piszecie ale ok... nie wazne..weszlam na konto tego allegrowicza i powiem wam ze ma same pozytywne komentarze jesli chodzi wlasnie o ten kurs korespondencyjny. maja oni placówke w poznaniu na ul. Jackowskiego .

Sildre
08-08-2010, 10:34
Komentarze to nie wszystko :) Na dobrą sprawę można samemu z gronem znajomych nad nimi popracować, a oszustów niestety nie brak nawet na allegro i szczerze mówiąc tego niestety w pełni serwis nie potrafi kontrolować, bo niby jak? Inny komputer, inny dostawca netu i mamy inne ip, a kto udowodni, że sprzedawca i kupujący się znają. To tak krótko o sugerowaniu się komentarzami nawet w ilości 1000 ;)
Poza tym nikt tu nikogo nie chce urazić, ale sama widzisz że dziewczyny źle oceniają takie kursy i przede wszystkim takie pomysły od "wykwalifikowanych" instruktorów, którzy proponują taką formę. Spójrzmy prawdzie w oczy i poszukajmy wśród wyśmienitych ośrodków znanych w świecie stylizacji takich kursów. Dlaczego np. AP lub Paznokcie jako pisma branżowe nie wpadły na pomysł "hej. zróbmy dodatek z płytami, kurs stylizacji!" Ano dlatego, że nikt się nie nauczy nic z czegoś takiego, a już na pewno nie zdobędzie KWALIFIKACJI zawodowych. Poza tym jak niby wygląda tam egzamin? Ni jak. Ja otrzymując dyplom zawodowy z innej branży po 1 uczyłam się 4 lata, a po drugie pisałam dwa egzaminy teorię i praktykę. To jest niezbędne nawet w stylizacji pazurków, niby prostej a jednak pełnej takich szczegółów jak krzywa C na przykład ;) Nałożyć żel na paznokieć czy przykleić tipsa to każdy może, ale prawidłowo zbudować pazur...
Pomyślmy zatem od kogo taki ośrodek mógł uzyskać komentarze... ano od takich co nie mają pojęcia o prawidłowej budowie. Na prawdę jest milion stylistek, ale tylko połowa potrafi robić PRAWIDŁOWE paznokcie.
Kochana ja też nie mam pieniążków i marzy mi się kurs, ale ja chce coś się nauczyć a nie mieć bo mieć... a też jestem uparta :> i choć nie mam kasy to jadę na warsztaty, żeby jeśli się nie nauczyć to chociaż zobaczyć na żywo, choćby czy dotąd dobrze trzymałam pędzel ;)

Emilia B.
08-08-2010, 12:06
karla nie odbieraj nas źle... na prawdę my z dobrego serducha chcemy cie ustrzec :przytul: na prawdę szkoda pieniążków a te same filmiki (nawet lepsze) znajdziesz w internecie i na naszym forum (tego mamy dużo) :)
Warto poczekać, dozbierać i iść na kurs chociaż z jednej metody. albo wybrać się na jakieś warsztaty organizowane z forum-dziewczyny ci pomogą a koszta duże nie będą :)
Na naszym forum możesz zapytać o co chcesz-nikt nie będzie się śmiał ani krzyczał :) może zabrzmiało to wszystko "wrogo" ale tak tu nie jest i staramy się tępić wszystkiego rodzaju negatywne zachowania tutaj po to aby każda z nas czuła sie dobrze i komfortowo :)
Proszę o jedno- zanim kupisz ten kurs, przestudiuj nasze forum, jest mnóstwo przydatnych informacji (więcej jak na takim kursie-bo na bieżąco ktoś może skorygować twoje błędy) :) Jeżeli dalej będziesz chciała kupić ten kurs-nie możemy ci zabronić :) ok?
Więc jak coś wal śmiało ;)
Buźka

Gość
08-08-2010, 12:34
sildre, emilia święte słowa!
bardzo się cieszę ze o napisałyscie :master: :master: :master: :master: :master:
chwała wam za to.. i ptaszki.. które na razie odfruneły, ale jak wrócą kliknę!

RoksiSK
08-08-2010, 12:35
powiem wam tak...troche niemilo mi to wszstko piszecie ale ok... nie wazne..weszlam na konto tego allegrowicza i powiem wam ze ma same pozytywne komentarze jesli chodzi wlasnie o ten kurs korespondencyjny. maja oni placówke w poznaniu na ul. Jackowskiego .

Kupując takie "kursy" tylko nabijasz kasę takim oszustom - dla mnie osoba, która wysyła dyplomy i podpisuje się pod nimi jako instruktor, którym nie jest, jest zwyczajnym oszustem i naciągaczem. Proponuję pooglądać filmy na you tube - znajdziesz ich całą masę a będę dużo lepsze niż cd, za które zapłacisz. Wiadomo, idealne byłoby pójście na kurs, ale nie zawsze ma się na to pieniądze.
Dodatkowo kupuj sobie lub zaprenumeruj pisma branżowe, tzn. Akademię Paznokcia, Paznokcie, Nail Expert (wszystkie są też dostępne w Empiku). Tam jest dużo stepów, artykułów dotyczących techniki i produktów - polecam Ci je, bo sama kupuję i czytam.
Trzecia rzecz, oprócz you tube i gazet to Forum :) - istna skarbnica wiedzy, jest tu wszystko. Nawet nie musić kupować gazet, bo dziewczyny często wklejają skany lub stepy. Również jest tu mnóstwo linków do filmów instruktażowych, wystarczy poszukać lub w wyszukiwarkę wpisać hasło, które Cię interesuje.
Karla każda z nas kiedyś zaczynała, a wówczas wszystko jest takie nowe i człowiek nie wie sam, co kupować a czego nie. Posłuchaj dziewczyn, bo dobrze ci doradzają. Niejedna kupiła płytę lub lipny dyplom, a taki to nawet wstyd potem powiesić obok oryginału.

Elizabeth76
08-08-2010, 13:46
hehehe widze ze same przeciwniczki,hmmm.... niestety jestem troche uparta i wole z tego zrobic kompromis:) kupie ten kurs a noz widelec mi pomoze i cos nowego nauczy a jesli nie to trudno naucze sie na wlasnym bledzie. a na kurs zwykly narazie nie mam kasy bo w przyszlym roku weselicho i teraz ogladamy sie z kupnem 3 pokojowego mieszkania... chociaz powiem wam ze postaram sie jak najszybciej ten kurs zrobic bo np chcialabym tak dokladnie jak wy umiec wydluzyc lozysko paznokcia kamuflazem:) dziekuje ze tu jestescie dzisiaj po pracy na troche tu wejde i poczytam sobie wasze rady i obejrze filmiki:)


powiem wam tak...troche niemilo mi to wszstko piszecie ale ok... nie wazne..weszlam na konto tego allegrowicza i powiem wam ze ma same pozytywne komentarze jesli chodzi wlasnie o ten kurs korespondencyjny. maja oni placówke w poznaniu na ul. Jackowskiego .


Musisz sama sobie zadać pytanie czy chcesz żeby paznokcie przez ciebie wykonane wygladały dobrze i długo sie trzymały ,czy chcesz mieć papierek,, certyfikat" KAzdy ma wydatki przeciez nie musisz iśc na kurs teraz jeśli nie masz kaski odkładaj sobie a w między czasie czerp wiedzę z forum masz duzo filmików na you tube .A co zrobisz wybór nalezy do ciebie :]

klanat
08-08-2010, 16:07
Ja z kolei jestem zdania ze jezeli nie masz kasy na drogi kurs ,to co ci szkodzi kupic taki korespondencyjny,generalnie to od nas samych zalezy jakie pazurki bedziemy robic,ile pracy w nauke włozymy i jakie mamy zdolnosci ,wiem z autopsji!!!
pozdrawiam i powodzenia życze

Sildre
09-08-2010, 01:42
Teoretycznie prawda, aczkolwiek taki dyplom pozostanie tylko dla tego co go kupi, bo żaden szanujący swoją markę salon raczej nie zatrudni takiego pracownika po takim kursie, a już na pewno nie wymieni jego certyfikatu na swojej stronie czy nie wywiesi go na ścianie.
Faktycznie wszystko zależy od tego jak dużo pracy włożymy i dlatego lepszym sposobem poświęcenia czasu byłoby dokształcanie się za pomocą renomowanych książek, pism branżowych, portali i filmików na youtube - to mamy za darmo - niż bawienie się w jakiś kurs korespondencyjny. A odpłatnie lepiej jest już wydać pieniążki na warsztaty.
Nie powiem, bo sama posiadam w domu kursik ESKK kosmetyczny po mojej cioci i wiele PODSTAW TEORII można się z niego nauczyć, ale praktyka... no cóż, mnie nie zadowalają jakieś kreseczki pokazujące w jakim kierunku masować twarz czy w jaki sposób malować kreskę. To trzeba faktycznie wyuczyć, ale niektórych rzeczy niestety nie da się opanować bez pokazu na żywo ;)
Suma sumarum każdy wydaje pieniążki jak uważa i na to co miejmy nadzieję go nie rozczaruje ;)

Elizabeth76
09-08-2010, 06:45
Sildre ma racje taki dyplom nie ma żadnej wartości a co lepszego wam powiem dla pracodawców w dzisiejszych czasach nie ma wartości nawet dyplom z UP lub UE :(

RoksiSK
09-08-2010, 07:05
Zresztą idąc do pracy trzeba pokazać swoje umiejętności, jak również i "papiery" :)

karlanails
09-08-2010, 19:47
jaki to jest kurs up lub ue.??
Poczuj się piękniejsza (http://karlanailsss.blogspot.com/)
powiedzcie co mysliccie

---------- Dodano o godzinie 19:47 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 19:46 ----------

dodam jeszcze ze te paznokcie sa robione dosc dawno jak znajde kabel wkleje te nowsze.l bo jak wiadomo im wiecej praktyki i cwiczen tym lepsze paznokcie

Elizabeth76
09-08-2010, 19:53
to skróty z urzędu pracy lub z unii europejskiej ;)

Jade
10-08-2010, 08:22
No to teraz ja sie wypowiem:) Przed poznaniem was i tego forum,nie wiedzac nic na temat kursow.Zaczelam poszukiwac takiej mozliwosci w Uk.Na wyjazdy nie mialam czasu i nie znalam zadnych osob ktore mogly by mi pomoc w wyborze.Dlatego tez znalazlam to

Nail Technician Courses, Acrylic Course, Gel Course, Nail Art Course, Airbrush Course | Essential Nails (http://www.essentialnails.com/pages/default.aspx)

Nie jest to do konca kurs taki jak na allegro,Dostaje sie porzadny starter ze wszystkim co jest potrzebne do nauki,czas skonczenia kursu bez limitu(poniewaz jest to kurs dla osob ktore pracuja)po wykonaniu pewnej ilosci setow i zrobienia testow,wysyla sie swoj prace do ich siedziby gdzie instruktorka ,,sprawdza,,to wszystko i po kilku miesiacach dostakje sie certyfikaty i odpowiedz czy sie zdalo czy nie.Za dwa kursy zaplacilam prawie 500f-masakra, wiem.Tego kursu nie zrobilam do tej pory poniewaz,brak czasu,oprocz plyt i ksiazki nikt nie powie ci co robisz zle i jak powinnas to zrobic.Pozniej znalazlam sie na tym forum i teraz wiem ze ten zakupiony kurs byl zła decyzja.Trudno co sie stalo to sie nie odstanie,moze i bym miala ten papierek ,ale chce byc pewna na 100% ze to co robie bedzie na bardzo dobrym poziomie.Wiec odradzam wszystkim tego typu kursy!!!!Teraz jade na kurs i wiem ze to dobra decyzja:)

kobietazpazurem
10-08-2010, 09:14
Niektórzy mają tak, że muszą na własnej skórze doświadczyć. My tylko radzimy i tak każda zrobi swoje. To kusi bo małe pieniążki no i certyfikat- którego w rzeczywistości nawet nie wolno pokazać na rozmowie kwalifikacyjnej. Więc po co on?

rosse
10-08-2010, 09:47
Ja dostałam taką płytę w zestawie startowym, i szczerze to więcej się dowiedziałam z tego forum niż z tej płyty:P.
Takie kursy na płycie z certyfikatem rzeczywiście kuszą, nie trzeba się dużo namęczyć ani poświęcać tyle kasy i czasu co na zwykły kurs.
Ale zastanówmy się czy taki kurs na płycie daje satysfakcję? Bo moim skromnym zdaniem nie bardzo...

kobietazpazurem
10-08-2010, 10:39
Daje ale na chwilę- bo wystawimy certyfikat a nam napiszą " taki sam widziałam na allegro" :)

farbstift
10-08-2010, 11:23
no i co to za satysfakcja, jak i tak po takim kursie nie wiemy czy paznokcie robimy dobrze, czy źle. Przecież ktoś musi na nie zerknąć, popatrzeć na budowę, doradzić. No i oszukujemy same siebie i klientki. Ja tam wolę składać na porządny kurs niż iść na byle jaki lub kupować z allegro, papierek mi póki co niepotrzebny.

Sildre
10-08-2010, 14:25
I święte słowa, jeśli stylizację paznokci traktujemy nie tylko jako sposób na kasę (która tak na prawdę nie jest prosta do zarobienia przez np. piłowanie ;) jak to się wielu wydaje),a jako swoją pasję, hobby i coś co sprawia, ze mamy ochotę ludziom wykrzyczeć "hej zobaczcie jakie cudo wyszło spod mojego pędzla" to żadne pieniądze i żaden nawet kilku letni okres zbierania na kurs nas nie zniechęci... ba ja ostatnio uznałam, że przez swoją upartą naturę i wybrany ośrodek szkoleniowy mam przynajmniej cel w życiu - zbieranie na wymarzony kurs, żeby później tworzyć wzorowe cuda ;)

Lidzia
12-08-2010, 12:10
dokładnie, lepiej wybrać się "osobiście" na jakiś kurs do polecanego instruktora, niż kupić jakąś płytkę z badziewnymi filmikami i zdjęciami.. to lepsze rzeczy znajdziemy już na allegro i na forach polskich i ruskich ! i co nam po takiej płytce.. tak na dobrą sprawe nie zobaczymy tam pod jakim katem pilnik trzymac i pilowac itp !

karlanails
13-08-2010, 17:35
dziewczyny ja umiem robic paznokcie dosc dobrze..ucze sie naprawde bardzo szybko..
dzisiaj dostałam kurs i zobacze co to jest... zaswiadczenia sa wypisane recznie plus pieczatki oryginalne certyfikat tez ladny.. kurs dopiero obejrze wiec potem sie wypowiem czy odpowiedzial na dreczace mnie pytania i czy pomogl...

---------- Dodano o godzinie 17:35 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 17:33 ----------

a co do pasji to wiecie to mylicie sie jesli kupuje taki kurs to wcale nie znaczy ze nie mam pasji w zyciu...!!!
Ja uwielbiam robic paznokcie kombinowac sama z siebie kombinowac i uczyc sie nowych rzeczy..
gdybym mogla to robilabym paznokcie cale dnie....

Gość
13-08-2010, 17:52
absolutnie nikt nie neguje tego ze nie masz pasji.. każda z nas kótra tu jest ma pasje którą są pazury...

każda z nas zdobywa wiedze w taki czy inny sposób.. pytałaś co sądzimy i tego typu kursach więc mówimy szczerze...

nie rozumiem tylko takiego zachwania "powiedzcie co sądzicie" ktoś ma inne zdanie a ja i tak zrobie swoje i kupie...

więc po co pytać? nie rozumiem :/:

a moze to chodziło o to ze koleżanka łudziła sie ze kazda z nas napisze :"super pomysl, bierz , kupuj bo warto!"

zyza
13-08-2010, 17:54
dziewczyny ja umiem robic paznokcie dosc dobrze..ucze sie naprawde bardzo szybko..
dzisiaj dostałam kurs i zobacze co to jest... zaswiadczenia sa wypisane recznie plus pieczatki oryginalne certyfikat tez ladny.. kurs dopiero obejrze wiec potem sie wypowiem czy odpowiedzial na dreczace mnie pytania i czy pomogl...

---------- Dodano o godzinie 17:35 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 17:33 ----------

a co do pasji to wiecie to mylicie sie jesli kupuje taki kurs to wcale nie znaczy ze nie mam pasji w zyciu...!!!
Ja uwielbiam robic paznokcie kombinowac sama z siebie kombinowac i uczyc sie nowych rzeczy..
gdybym mogla to robilabym paznokcie cale dnie....


za calym szacunkiem po co pytalas skoro i tak bylas zdecydowana? :D
ja sie nie odezwalam w temacie ale tez bym ci odradzila... to tak jak lincencjat kupowac na targu :D

korcia225
13-08-2010, 18:00
ja jak zaczęłam zabawę z pazurkami to tez kupiłam kurs na płycie dałam za niego 20zł ale zadnego certfikatu czy dyplomu niemam tam były instrukcje co i jak robić opisane i pokazane na filmikach mi jako osobie kompletnie zielonej pomógł on trochę wiedziałam co z czym sie je ale obejrzałam poczytałam i tyle teraz nawet nie wiem gdzie ta płyta jest a potem trafiłam na to forum i tu się dowiedziałam dużo dużo więcej no i warsztaty też dużo dają a na kurs mnie jeszcze nie stać może kiedyś zrobię

Ladyss
13-08-2010, 18:22
karla możesz się na mnie obrazić ale skomentuje to tak: Tobie zależało na tym certyfikacie a nie na poszerzeniu wiedzy. Możesz się wypierać, kłócić że tak nie jest ale jeśli multum osób Ci mówi "nie kupuj, szkoda pieniędzy, to samo znajdziesz na forum i na youtube" a Ty i tak uparcie kupujesz no to dla mnie sprawa jest jasna. Tylko nie rozumiem po co to wielkie halo że "ja się szybko uczę i chcę poszerzyć swoją wiedzę". Jakby tak było to forum by w zupełności wystarczyło. No ale forum nie daje ręcznie podpisanego certyfikatu i tu boli.
A najbardziej mnie bawi to: "dostałam ładny certyfikat z pieczątkami, kurs dopiero obejrzę". Żaden szanujący się szkoleniowiec nie wydaje w ciemno certyfikatów. No ale co ja będę sobie język strzępiła, sądzę że nie warto.

Gość
13-08-2010, 18:35
gdzie sobie poszły moje podziękowania?

polać ladyss bo dobrze godo!

karlanails
13-08-2010, 19:46
wiecie co.. hehehe .... logicznym bylo to ze zrobie tak jak sama chce , bo gdybym miala byc taka jak mowia mi inni bylabym nikim bo nie popelnialabym swoich wlasnych bledów...
wasze zdanie szanuje nie mowie ze nie i na kurs napewno pojde..ale w swoim czasie i mam nadzieje ze jak najszybciej

Sildre
13-08-2010, 19:58
I ja popieram Ladyss , bo ummm ja tam pierwsze co chociaż bym przejrzała filmik. Sama choć nie miałam czasu jak tylko ściągnęłam filmiki z youtube i inne to choć je przejrzałam. Ehhh może brzydko brzmimy, ale jak mówi Ladyss żaden dobry ośrodek szkoleniowi nie wystawia na lewo i prawo certyfikatów, szczerze mówiąc ten kurs wygląda jak dodatek do papierku ;) gdzie w tym sens i logika - dyplom/certyfikat potwierdzający kwalifikacje (czyt. umiejętności, wiedzę, zapobieganie problemom, etc.)... czego? Skąd oni mogą (telepatycznie?) wiedzieć co za kwalifikacje uzyskałaś? Przecież ktoś kto to kupi może nawet nie zajrzeć do "kursu". Ja do dziś mam w szufladzie chyba z 5 kursów językowych, w których (tylko w 2) dojechałam do 3 lekcji ;)

No tak karla ale umm w takim razie po co kupować coś co można mieć za darmo? Na tą płytę też musisz poświęcić czas, to tak samo jakbyś ściągnęła filmy z netu czy oglądała youtube, na moje zbędny wydatek jak się nie ma kasy. Lepiej nawet te 30zł odłożyć na konto kursu, o którym marzysz. Zawsze to nie 0zł, a plus 30 ;)

Emilia B.
13-08-2010, 20:44
karla skoro i tak nie interesowało cię nasze zdanie to po co ten wątek...dziewczyny się produkują na marne... Niestety to jest przykre - my chcemy pomóc (choć nie musimy) po czym dowiadujemy się , że i tak masz to w nosie i gadajcie sobie dalej...

Sildre
13-08-2010, 23:08
Hmmm a wiecie co ja się zastanawiam czemu ja, na bezrobociu, nie skorzystałam z takiego "certyfikatu" pazurkowego lub kosmetycznego, bo przecież u mnie dość często szukają -przynajmniej kosmetyczek (co też mnie interesuje). Przecież też bym mogła kupić kurs za "zchomikowane" i podjąć pracę... hmmmmmm czeeeeemu?
A bo gów*o mi by to dało :P tylko zaskórniaki by przepadły, jeszcze gorzej jak na fajki :P

zyza
14-08-2010, 09:54
wiecie co.. hehehe .... logicznym bylo to ze zrobie tak jak sama chce , bo gdybym miala byc taka jak mowia mi inni bylabym nikim bo nie popelnialabym swoich wlasnych bledów...
wasze zdanie szanuje nie mowie ze nie i na kurs napewno pojde..ale w swoim czasie i mam nadzieje ze jak najszybciej

dziewczyny maja racje, spytalas je o zdanie poradzily ci a ty wyskakujesz tesktem typu - i tak pozostane soba bo inni kierowac moim zyciem nie beda
to przykre bo skoro nie chcesz opini innych ludzi, jestes na tyle dorosla, samodzielna i niezalezna to po co pytanie o kurs na cd? chyba ze oczekujesz ze otrzymasz tylko i wylacznie odpowiedz pozytywna...

wiesz ja bym nie zaryzykowala dlatego wydalam na swoj kurs 1200zl w renomowanej szkole ASP wlasnie po to zeby ktos kto ma pojecie o pazurach ocenil moja prace i dlatego ze ten certyfikat mial wpis MEN i kazdy pracodawca jak zechce sprawdzic go to on jest zarejestrowany w Ministerstwie Edukacji Narodowej czyli ten papier ma wartosc...

mam tylko nadzieje ze bedziesz robila dobre pazurki bo jak okazesz sie pseudostylistka kochana to dopiero cie dziewczyny zjedza...

RoksiSK
14-08-2010, 11:49
wiecie co.. hehehe .... logicznym bylo to ze zrobie tak jak sama chce , bo gdybym miala byc taka jak mowia mi inni bylabym nikim bo nie popelnialabym swoich wlasnych bledów...


Chciałaś wyrazić jakąś refleksyjną myśl, ale wyszła bzdura czarno na białym. Przepraszam jeśli Cię uraziłam, ale takie banialuki jak czytam, to aż mnie skręca. Tyle ode mnie ;)

karlanails
14-08-2010, 23:12
zrobie kurs za jakis czas to logiczne i juz oczywiscie nie moge sie doczekac...ale od pazdziernika zaczynam wizaz i stylizacje paznokci i jestem ciekawa czego tam sie dowiemy bo jednak dosc duzo tam mamy ze stylizacji paznokci... dlatego tez czekam..
bo generalnie moj tata trzyma moja kase al mowi mi ze pogadamy o kasie na kurs jak zobacze co w tej szkole sie naucze ....i wtedy moze bym sam doszkalacjacy skonczyla...

Emist
14-08-2010, 23:25
myślę,że czas zakończyć temat z ogólnym wnioskiem - takie
certyfikaty z allegro to oszustwo samej siebie jak i klientek.
Zamykam,bo zaraz się którejś coś wymsknie ;] i tym razem to nie będę ja ;]