PDA

Zobacz pełną wersję : Peeling kwasem migdałowym



justyna838
22-04-2009, 22:16
Witam Was serdecznie! Chciałabym żebyście się podzieliły wrażeniami (o ile takie macie) po peelingu migdałowym. Ja miałam kiedyś robiony przez moją koleżankę ale efektów nie widziałam. Być może też dlatego że nie mam żadnych problemów ze skórą. A jakie wy macie odczucia?? Pozdrawiam
:skacze:

seqoya
30-04-2009, 03:17
Po peelingu naogół jest efekt, migdałowy ma działanie odmładzajaco regenerujące, czasem trzeba powtóżyć zabieg by był widoczny efekt, ale skoro tak jak piszesz nie masz problemów skórnych, to efekt mógł być niezauważalny, zadaża się że nawet osoby ze skłonnściami łojotokowymi, tradzikiem i zaskórnikami nie wiwdzą efektu i wtakich wypadkach powtózenie zabiegu działa korzystnie. Ogólnie jest to zabieg polecany dla osób z cerą wrażliwą, więc jak samo mówi za siebie nie jest "mocny". Również jest zalecany dla osób, które korzystają z kapieli słonecznych (solariów) opalenizna jest po nim równomierna, świetlista i jest szybsza stymulacja opalenizny.

To też kwetia tego na ile znamy swoją skórę, bo czesto bywają osoby które np. po peelingu kawitacyjnym mówą że nie widzą róznicy, a skóra w efekcie wygląda lepiej...

Anu-La
05-05-2009, 14:38
a jak zrobić taki peeling

sloneczko
05-05-2009, 14:41
A co polecisz na skore z naczynkami a cialko suche?

Tonija
05-05-2009, 14:52
jak zrobić peeling migdałowy





pólprodukty kupuje www.chemik.aip.pl (http://www.chemik.aip.pl/)

peeling migdalowy generalnie mimo iz jest kwasem AHA to dziala on łagodniej ,niz np kwas glikolowy jak wiecie dzieki innej budowie , poprostu mniejsze stezenie zrobic musisz , oczywscie po tym ochrona anty UV , ja stosuje taka ochrone przez caly rok , bo jak wiecie promieniowanie uva jest az w 80% odpowiedzialne za starzenie sie skory, ale filtry opczywscie fotostabilne i z wysokimi PPD i IPD bo to sa wksaziniki ochroni anty UVA, nie robilabym na Twoim miejscu stezen 15 % tylko mniejsze na bazie wody destylowanej , skora zareaguje zaczerwieniein ale to normalne przy tym zabiegu



do sedna peeling migdalowy dobrze jesli jest poprzedzony tonikiem migdalowym , wtedy przygotujecie swoje cery na mocniejsze stezenie

mniejsze: 0,5 ml kwasu migdalowego na 4,5 ml wody destylowanej
kwas bedzie mial stezenie mniej niz 10%


peeling migdalowy proponowalaby m zaczac od slabego stezenia, potem po miesiacu moza zrobic wieksze



ten peeling npjepiej z doswaidczen moich we czwartek, srode uzyc bo łuszczy sie skora nawet przy stezeniu niskim luszczenie jest mozliwe, wacikiem kosmetycznym nalozyc na twarz




oto przepis na 15% roztwor : 0,75 ml kwasu nigdalowego , 3 ml wodydestylowanej i 1,25 ml 98 % alkoholu spirytusu

oczywscie kwas musi byc 100% zeby dalo w roztworze 15 % , jesli kwas (chodzi mi o kwas w kwasie , migdalowy) jesli ma miej niz 100% stezenie spada


ten peeling jest siwetny u osob z tradzikiem, przebarwieniami, bliznami poglebiaja wchlanialnosc innych specyfikwow, odmladzaja, praktycznie na kazde cery z tym ze pieczenie to normalka i zaczerwineienie, osoby z naczynkami mowia ze nie zrobil im niczego zlego ale zawsze sa wyjatki , bo generalnie AHA nie sa do naczyniowych, no ale tu spotkalam sie z pozytywnymi opieniami


druga sprawa - ph , powienien miec okolo 4



na poczatek slaby peeling bez alkoholu czyli 1 ml kwasu i 4 ml weody destylowanej, przy takim slabym minimalne luszczenie bedzie , ale juz za dnia filtry konieczne , na noc jakis naiwlzacz o prostym skladzie , no i jesli stosujecie inne kwasy czy tretinoinę, tazaroten, adapalen, isotretinoinę, retinaldehyd to nie polecam bezposrednio po zabiegu, nie chcialabym zobaczyc podraznien potem....:) ale retinoidy mozna juz 2 dni po aplikacji zastosowac, choociaz najlepesza jest lanolina po tym zabiegu bo lagodzi podraznienia, no ale moze uczulac , jednak jesli nie macie problemow z uczulaniem na lanoline to polecam serdecznie jako nawilzacz po zabiegu ale generalnie kazdy PROSTY tresciwy nawilzacz ( ale efektywny w skladzie ) moze bbyc , prosty dlatego zeby nie podraznial i nie powodowal szczypanie, ale przeanalizujemy sklady to bedzie dobrze:) ja np uzywam hydrance riche , lipobase i nanobase na zmiane , ostatnio uzylam nanobase po tym zabiegu, mimo iz mam tlusta skore lubie tresciwsze konsystencje



ale jak napisalam przygotowac trzeba 5 % tonikiem

oczywscie do odmierzania to takie miarki sa dla syropow dla dzieci ale w slepie tym co podalam mozna kupic wszystko

mozna go uzyc zeby wloski nie zrastaly , w wiekszych stezeniach na roztepy na posladkach razem z kwasem salocylowym np saliderm, ale tu juz trzeba wiecej cierpliwosci

aha bez fitrow przebarwienia sa na bank wiec po tym trzeba filtrowac sie:) fotostabilnymi oczywscie:)

w temp pokojowej powinno sie to latwo pomieszac ( kwas z woda czy wodką) mieszac nalezy bagietka borokrzemową albo szklaną jakąs byle zeby nei drewniana lkub plastikowa źródło: forum.cosmetic.pl :: Zobacz temat - Alchemia urody (http://forum.cosmetic.pl/viewtopic.php?t=223&sid=ba18237991c9d4d733e218f76e537342)

może się komuś przyda :)

Anu-La
06-05-2009, 10:59
uuuu wyższa szkoła jazdy ale widzę że bardziej jest on polecany do cery naczynkowej a ja mam mieszaną z naczynkami :(

ja swoją cerę przede wszystkim nawilżam stosuję kremuren, który piękni zatrzymuje wilgoć w skórze. Ostatnio dermatolog mi powiedziała że przy suchej skórze nie powinno się stosować kremów na rozszeżone naczynka bo one wysuszają skórę.
Z resztą sama zauważyłam poprawę stanu moich naczynek tylko przy intensywnym nawilżaniu i zabezpieczaniu przez słońcem

seqoya
08-05-2009, 10:38
Jeśli chodzi o kwasy, to musi to robić osoba która się na tym zna (kosmetyczka)


Co do cery naczynkowej, to faktycznie nie wolno się opalać i należy stosować kremy z filtrem, nie myć twrzy twardą chlorowaną wodą, najlepiej przemywać wodą mineralną (nasączyć wacik), używać jednakowych kosmetyków do cery wrażliwej, są specialne serie do cer naczynkowych, łacznie z tonikiem i mleczkiem, unikać kawy i alkoholu, ani nie jeść gorących i ostrych potraw, nie wolno stosować rozgrzewających masek, i ciężko zmywalnych!!!. Nie stosować peelingów ziarnistych, tylko peelin enzymatyczny. Można zastosować kwasy owocowe :)
Peeling kawitacyjny, sonoforezę i świetne działanie ma głowica ciepło zimno, ćwiczy ona naczynia krwionośnie i w efekcie naczynka uelastyczniają się i nie pękają
Serie wiosenno - jesienne są obowiązkowe są to zabiegi od 8-10 wizyt w ciągu miesiąca

sloneczko
08-05-2009, 10:47
Segoya dzieki za opdpowiedz z moze polecisz mi jeszcze jakies firmy z ktorych mogla bym skorzystac i wyprobowac.

seqoya
09-05-2009, 10:59
W gabinecie na naczynka stosuję firmę Bandi i są fajne efekty :)
Są też w spzedaży serie dla klientek - wiadomo słabsze.
Ogólnie jestem bardzo zadowolona z tej firmy, jest skuteczna, nie uczula, a to bardzo ważne i produkty pieknie pachną. Kosmetyki z Clareny są również bardzo wydajne

seqoya
08-11-2009, 22:30
Dla zainteresowanych :)

Ogólnie kwasy można wykonywać tylko dwa razy do roku, jednak pojawił się kwas migdałowy, który może być wykonywany przez cały rok :)

Jest to delikatny zabieg złuszczania naskórka przy użyciu naturalnego kwasu migdałowego, otrzymywanego z wyciągu z gorzkich migdałów. Nadaje się do cery bardzo wrażliwej , alergicznej. Skóra po zabiegu nie łuszczy się ,staje się gładka, świetlista, oczyszczona. Może być wykonywany przez cały rok bez ryzyka występowania przebarwień skóry.

Częstotliwość zabiegów zależy od indywidualnego stanu skóry.

insane
17-11-2009, 14:18
Wszystko prawda:) Do tego z tego co wiem może być stosowany zamiennie z innymi kwasami...

niuniadagunia
07-03-2010, 22:49
chciała bym zapytać jak stosuje się taki kwas czy można używać go w domu ?:macham::macham::macham:

_kasiunia_4
08-03-2010, 00:03
a ile kosztuje wykonanie takiego zabiegu ?

Cukierek
08-03-2010, 10:51
też mnie to ciekawi i jaki jest koszt wykonana również innych kawasów?

seqoya
14-03-2010, 16:13
Ceny zabiegów, to kwestie indywidualne salonu również miasta.
Zaczynają się mniej więcej od 75-300zł zależy również od tego jakie kwasy.

Po kwasach owocowych jest naprawdę fajny efekt i cena również nie jest przesadnie wygórowana :) Można połączyć z peelingiem kawitacyjnym lub mikrodermabrazją - po takim zabiegu skóra staje się nie do poznania :)



niunadagunia - kwasy powinna wykonywać osoba, która ma odpowiednie kwalifikacje (kosmetyczka, bądź lekarz) i bez tego w żadnej hurtowni kosmetycznej nikt nikomu kwasów nie sprzeda (a bynajmniej nie powinien).

niuniadagunia
15-03-2010, 15:45
rozumiem:) ja jestem kosmetyczka z tym ze nie miałam kwasów dlatego pytam:) coś mi się zdaje ze będę musiała się do kształcić...dziękuje

seqoya
18-03-2010, 01:16
Nie ma za co :)

Skoro jesteś kosmetyczką, to często przy zakupie zestawu kwasów (w zależności od firmy) jest możliwość szkolenia w cenie zestawu, bądź za drobną dopłatą :)
pozdrawiam

Agnieszka Praska
18-03-2010, 09:32
wiecie co przychodzi do mnie dziewczyna na paznokcie i ostatnio weszla ze slowami na ustach niech sie pani nie przestraszy bo sobie kwas robilam,zaczelysmy rozmawiac i okazalo sie ze kosmetyczka dala jej kwasy do domu i sobie sama robi 20 i 30% :o:huh:

mysiula
09-03-2012, 13:18
agulusia.. coś takiego.. nie do pomyślenia..takich rzeczy się nie robi.Klientka może sobie krzywdę zrobić..Pewnie to jakaś koleżanka była i z dobrego serca jej dała te kwasy..ehh..

InfinityNails
09-03-2012, 17:43
Teraz na zabiegi z kwasami jest najlepsza pora :)

gosia666
11-03-2012, 23:59
Potrzebuje porady kogos bardziej obeznanego ode mnie w temacie kwasow,a mianowicie ... :)
Potrzebuje kwas do cery naczynkowej ,przetluszczajacej sie z kilkoma malymi bliznami - zeby zniwelowac troche te blizny,zaskorniki i zeby cera stala sie ogolnie taka gladsza i zmniejszyly sie pory.
I teraz nie wiem ktora firme wybrac,myslalam nad: charmine rose,bandi, ziaja pro i bielenda. Prosze doradzcie mi jesli mialyscie z tymi firmami stycznosc :)

Dodam jeszcze,ze byly juz wykonywane zabiegi z kwasami kilkakrotnie i bardzo dobrze skora reagowala,prawie nie bylo zaczerwienienia,po mikrodermabrazji tez wszystko ok ;)

Zen.
12-03-2012, 01:17
Ja mogę Ci polecić kwas migdałowy firmy Natinuel. Ogólnie jest to kwas mający szerokie zastosowanie, od redukcji blizn po unormowanie wydzielania sebum, nadaje się też dla cery naczynkowej. oczywiscie trzeba zastosować serię żeby taki zabieg miał sens. w zależności od tego jak skóra reaguje i co się chce osiagnąć różnie dozuje się ilość i czas trzymania na skórze tego kwasu. teoretycznie na opakowaniu jest napisane aby trzymać 2-5 minut. Ja przedłużam czasem nawet do 20 minut dając po 10 minutach drugą warstwę, pięknie się można wtedy złuszczyć jeśli ktoś chce taki efekt osiągnąć, ale zaznaczę, że takie coś można zrobic oczywiście jesli skora się do tego nadaje i nie na pierwszy zabieg zeby nie przesadzić. No i osoba wykonująca też musi konttrolować cały czas tą skórę żeb nie przedobrzyć wiadomo.

olao
12-03-2012, 17:30
Z clareny są fajne rzeczy z kwasami. I migdałowy tez.

ladybird
19-04-2012, 19:14
Witam kobitki :)

Kiedyś przy okazji wizyty u dermatologa proponowano mi zabieg kwasami owocowymi, ale nie było mnie na niego stać, bo jak wiadomo trzeba go systematycznie powtarzać. Chciałam jesienią taką "kurację" sobie sprawić i znalazłam coś takiego: Linia z Kwasami Peeling (http://biocosmetics-polska.pl/linia-z-kwasami-peeling/c,11640,1)

Sklep ma w swojej ofercie kwas owocowy, migdałowy, glikolowy itd. w świetnej cenie! Tylko zastanawiam się czy to jest w ogóle bezpieczne?!
Wydaje mi się, że takich preparatów nie powinno się sprzedawać ot tak ludziom, którzy nie mają o tym pojęcia.
Przeszło mi przez myśl, żeby coś takiego zakupić ale po chwili zastanowienia stwierdziłam, że tylko krzywdę sobie zrobię bo przecież nie trudno doprowadzić do poparzenia skóry przy nieumiejętnym stosowaniu!

Oczywiście sklep "Nie bierze odpowiedzialności za nieumiejętne stosowanie kwasu!" O zgrozo!!

gosia666
20-04-2012, 16:22
bardzo ciekawe ceny maja te kwasy no i te male pojemnosci -akurat jak ktos dla siebie potrzebuje ;)
moze sie skusze!

Monika5643
24-01-2014, 11:29
Moim zdaniem zakup tego typu preparatów jest dość ryzykowny, ale z drugiej strony nie sądzę, żeby wykonanie kwasów było bardzo skomplikowane.

ayame1983
13-03-2014, 12:09
Czy taki kwas migdałowy np. Bielenda Pro, Norel, Clarena zakupię posiadając tytuł technika usług kosmetycznych? A może trzeba dodatkowo zrobić szkolenie? Jeśli tak to czy musi być szkolenie konkretnej firmy i tylko z tej mogę w kwas się zaopatrywać, a może szkolenie z kwasów jakiejkolwiek firmy daje możliwość zakupienia kwasów wszystkich firm. Chociaż wydaje mi się, że jednak ta pierwsza opcja.

W szkole były zajęcia z kwasów AHA, robiłyśmy w parach sobie nawzajem. Wiem jak eksfoliacja powinna być wykonywana, chciałam zakupić produkty z kwasami, ale dowiedziałam się w hurtowni kosmetycznej, że muszę posiadać certyfikat.

Proszę o poradę. ;)

Patrycja_92
15-03-2014, 12:39
Ja też jestem po szkoleniu Bielendy Pro kwasami AHA i PHA(migdałowy+ laktobionowy), nie mylić z BHA.
Żeby kupić większość materiałów musisz być związana z branżą, powinien technik wystarczyc, bo te kwasy nie są tak mocne jak kwasy medyczne typowo złuszczające bardzo dogłębnie.
Polecam tę hurtownie >klik< (http://www.profesjonalne-kosmetyki.pl/), ja kupowałam tutaj rzeczy z Bielendy Pro i wystarczył moj numer indeksu i nazwa uczelni, bo studiuje kosmetologie nie pytali czy ukończyłam :)

ayame1983
16-03-2014, 00:28
Patrycja_92 bardzo dziękuję za podpowiedź. ^_^


Pozdrawiam!

krysia_p
12-08-2014, 13:06
ja mam bardzo pozytywne wrażenia co do stosowania peelingów z kwasem migdałowym. Zawsze robię je sobie w domu korzystając z kosmetyków już gotowych (np. Kwas Salicylowy Mlekowy)

Bennettka
05-07-2016, 13:37
To zależy również od tego, gdzie ten peeling jest przeprowadzony czy u kosmetyczki, czy pod opieką lekarza. Jeśli robimy w gabinecie pod opieką dermatologa, to używają oni większego stężenia kwasu migdałowego i z całą pewnością efekty będą większe, niże jeżeli zrobimy ten sam zabieg u kosmetyczki. Ja miałam robioną serię peelingów kwasem migdałowym i efekty są zdumiewające. Przebarwienia zniknęły i blizny się delikatnie wygładziły.

akademiakobiet
13-02-2017, 20:41
Hej,
W internecie jest video-szkolenie przygotowane przez kosmetyczke. Zawiera informacje m.in. od czego zależy siła działania kwasów, frosting, efekty uboczne -objawy, jak łagodzić efekty uboczne, jak możemy wspomóc regenerację skóry wewnętrznie, jak minimalizować ryzyko powikłań. Kosztuje ok. 30zł, ale myśle, że niektórym osobom może się przydac.
Jest na stronie z kosmetykami pinqwin do kupienia.

cass
08-12-2017, 13:21
Polecam peeling kawowy.Sporo z nim roboty no i łazienka cała upaprana ale za to daje bardzo dobre efekty :)

Jesli macie powazne przebarwienia na twarzy czy blizny to jednak nie sądzę aby taki peeling dał radę.... Będzie zbyt słaby na to aby sie pozbyć takich zmian. W takiej sytuacji proponowałabym zapisac sie na peeling medyczny. Wykonywany kwasem octowym.

Seria zabiegów daje dobre efekty,
Peeling medyczny - Centrum medyczne dr Rajzer (http://drlidiarajzer.pl/peeling-medyczny/)