PDA

Zobacz pełną wersję : jak radzic sobie z bólem pleców po wielu godzinach pracy



turkusova
31-08-2010, 21:57
dziewczyny jak radzicie sobie z bólem pleców i mięśni? Ja niewiem czy to jest norlamne ale zrobie 2-3 klientki posiedze te 5 godzin i wymiekam tak mnie gnaty bolą...

byli
31-08-2010, 22:03
No niestety taki urok naszego zawodu ;) Ja zanim poszłam do specjalisty strasznie cierpiałam, miałam takie bóle że wyłam, dodatkowo łapały mnie kurcze takie że nie mogłam się wyprostować. Poszłam do fizjoterapeuty i zrobił mi rewelacyjny masaż i poradził co robić.
Na masaże staram się chodzić przynajmniej raz w tygodniu i:
- po każdej klientce wstać od stolika i przespacerować się, ręce ro góry popodnosić, żeby się porozciągały mięśnie
- kup piłkę rehabilitacyjną, są bardzo fajne ćwiczenia na internecie odciążające kręgosłup
- znajdź pozycje jogi które odciążają kręgosłup, jest mnóstwo filmików na youtube
no i niektórzy polecają pływanie ale na mnie w ogóle nie działało, jeszcze bardziej mi obciążało kręgosłup.

Pati88
31-08-2010, 22:17
ja taki kryzys miałam przez pierwszy miesiąc teraz się mój kręgosłup przyzwyczaił nie odczuwam bólu bardziej mnie boli głowa niż kręgosłup

byli
31-08-2010, 22:24
Pati radziła bym Ci jednak zacząć ćwiczyć, bo ja właśnie zrobiłam jak mówisz. Zaczęłam pracować w salonie i okropnie mnie bolało. Po paru miesiącach bolał mnie już tylko kark i głowa. I wtedy tabletunia i hop do pracy. i pewnego pięknego dnia obudziłam się i nie wstanę z łóżka. Tak mnie strzyknęło że czułam się jak neipelnosprawna, nei byłam w stanie sama sobie założyć stanika, nie mówiąc o ubraniu butów. Od tego czasu jak tylko mnie leń na ćwiczenia łapie to od razu przypomina mi się jak musiałam się prosić o zapięcie stanika... I mi chęci wracają ;)