PDA

Zobacz pełną wersję : Rozlewający french



szpila59
23-04-2009, 12:48
Może mi ktoś podpowiedzieć dlaczego mi się " rozlewa" frenchyk? Pracuję na żelach SunFlower. Kiedy nakładam końcówkę french i przecieram ją pędzelkiem, już po kilku sekuntach ona się rozmazujęi na lini uśmiechu i biały żel na lini frencha robi się taki jakiś hmmm.. wodnisty? Nie wiem jak to opisać, ale zawsze rolewa mi się milimetr na lini uśmiechu... Dlaczego tak jest?? :(

mala
23-04-2009, 13:32
sprobuj zmatowic tam gdzie robisz frencha
moze byc ze zelik sie slizga napierwszej warstwie
ja tak mam jak robie bez kamuflaza

barbara_kawka
23-04-2009, 14:56
ja tez pracuje na sun flower i nic takiego mi sie nie dzieje .... tzn wiadomo przy pierwszej warstwie moze i tak... ale wydaje mi sie ze to raczej normalne .... ptem nakladam druga warstwe i juz nic sie nie rozlewa .... frencha klade na bonder .

iwa1223
23-04-2009, 15:06
mam ogromną prośbę :) gdyby ktoś miał filmik lub zdięcia krok po kroku z dokładnym opisem to była bym wdzięczna :) chcę robić idealnego frencha (żel na formie) i próbuję różnych sposobów ale jak narazie nie wychodzi jak bym chciała...
może opiszę trochę o co mi dokładnie chodzi;
opracowuję paznokcia, czyszczę szczoteczką, podkładam formę, przemywam cleanerem z resztek pyłków, primer, kładę żel prawie na całości naturalnego i przełużam, lampa, i tu mam problem bo niewiem czy lepiej zdiąć formy i nadać już kształt taki jak chcę czyli żeby był węższy u góry niż na dole, czy narazie zostawić (robiłam i tak i tak) jak zostawiłam to potem biały się spiłowywał po bokach nawet po ostatniej warstwie budującej pazurka, a jak zdięłam formy przed robieniem frenchyka to bałam się piłować bo były bardzo cienkie, lub innym razem zrobiłam grubsze i wtedy ładnie się piłowały ale znowy po zrobieniu frencha i przy nadawaniu kształtu ostatecznego widać jest grubszą bezbarwną krawędź i dopiero biały kolor, więc niewiem jak lepiej :(

Artlia
23-04-2009, 15:10
Może mi ktoś podpowiedzieć dlaczego mi się " rozlewa" frenchyk? Pracuję na żelach SunFlower. Kiedy nakładam końcówkę french i przecieram ją pędzelkiem, już po kilku sekuntach ona się rozmazujęi na lini uśmiechu i biały żel na lini frencha robi się taki jakiś hmmm.. wodnisty? Nie wiem jak to opisać, ale zawsze rolewa mi się milimetr na lini uśmiechu... Dlaczego tak jest?? :(




a przecierasz pędzelkiem namoczonym w cleanerem??
mi sie tak robiło jak miałam zbyt mokry pędzelek :) cleaner rozcieńczał żel i sie rozpływał, teraz bardziej go odsączam na waciku i nic sie nie dzieje :)

szpila59
23-04-2009, 16:17
mała, już próbowałam na zmatowiony pazurek i zawsze było tak samo ;/ Ale nie przecierałam jeszcze linii uśmiechu, namoczonym w cleanerze pędzelku. Chyba sprubuję i wielkie dzięki za odpowiedzi :*

Euphoria
23-04-2009, 22:11
ja tez kładę na bonder jak Basia. sun flower zaleca bonder pod żel bialy :D

mala
23-04-2009, 22:54
mam ogromną prośbę :) gdyby ktoś miał filmik lub zdięcia krok po kroku z dokładnym opisem to była bym wdzięczna :) chcę robić idealnego frencha (żel na formie) i próbuję różnych sposobów ale jak narazie nie wychodzi jak bym chciała...
może opiszę trochę o co mi dokładnie chodzi;
opracowuję paznokcia, czyszczę szczoteczką, podkładam formę, przemywam cleanerem z resztek pyłków, primer, kładę żel prawie na całości naturalnego i przełużam, lampa, i tu mam problem bo niewiem czy lepiej zdiąć formy i nadać już kształt taki jak chcę czyli żeby był węższy u góry niż na dole, czy narazie zostawić (robiłam i tak i tak) jak zostawiłam to potem biały się spiłowywał po bokach nawet po ostatniej warstwie budującej pazurka, a jak zdięłam formy przed robieniem frenchyka to bałam się piłować bo były bardzo cienkie, lub innym razem zrobiłam grubsze i wtedy ładnie się piłowały ale znowy po zrobieniu frencha i przy nadawaniu kształtu ostatecznego widać jest grubszą bezbarwną krawędź i dopiero biały kolor, więc niewiem jak lepiej :(##ja robie tak
-odsowam skorki
-matowie paznokiec
-szczoteczka znmiatam pylek
-daje dehydrator na naturalka i priemer
-podkladam forme
-przedluzam pazur i do lampy
-zdejmuje forme i delikatnie pilunje zelik
-robie french i buduje pazur itd

AgUsia950
03-07-2009, 21:56
Też pracuję na SF no i mam podobny problem... Ale spróbuję dostosować się do Waszych porad ;) Dopiero niedawno zaczęłam zabawę z pazurkami, no i nie mam żadnego kursu (mam 14 lat dopiero;(), więc wątpię, żeby którakolwiek instruktorka chciała mnie wziąć ;( Pozdrawiam;):kwiatek:

szpila59
03-07-2009, 22:09
Też pracuję na SF no i mam podobny problem... Ale spróbuję dostosować się do Waszych porad ;) Dopiero niedawno zaczęłam zabawę z pazurkami, no i nie mam żadnego kursu (mam 14 lat dopiero;(), więc wątpię, żeby którakolwiek instruktorka chciała mnie wziąć ;( Pozdrawiam;):kwiatek:
no kurcze widać ze nas coraz więcej :D Też mam 14 latek i jedna z forumowiczek takze jest w naszym wieku :D jak się pytałam to nie było według wiekszości problemu z daniem kursu niepełnoletniej dziewczynie. No ale kto da 14-latce około 1000 zł na kurs?? :P
P.S.: czekam na fotki Twoich pazurków :D

mala
03-07-2009, 22:11
ja dzis myslalam ze wywale moj bialy zel
u nas jest tak goraco ze co go nalozylam to on do gory i krzywo
zrobilam tak prosto jak mi sie udalo ale bylam zla

kasiasssss
03-07-2009, 22:11
ne macie nic do stracenia uczcie sie,zbierajcie kase a potem bedzie jak znalazl bedziecie doskonale

Euphoria
03-07-2009, 23:36
ja tak samo rozlewało sie cholerstwo po palcach;(

barbara_kawka
04-07-2009, 00:33
do lodowki na trzy zdrowaski i bedzie gitara ;) nic sie nie rozleje ;)

dzidzia
04-07-2009, 00:41
a ja dzis odwalilam najlepszy numer, mialam na chwilunie do zamrazarki wlozyc zelik i oczywiscie chwilunia sie zamienila w 40 min. bo zapomnialam... wyciagnelam juz ladnie zmrozony , wiec go bach do goracej wody w misce,mam nadzieje ze nie bedzie sie z nim nic dzialo po takich przejsciach...

farbstift
04-07-2009, 07:44
haha nieźle:P ciekawe czy żel przetrwał:D

daruniunia
07-07-2009, 11:50
Ja raz teżmiałam za długo w zamrażarce i później nie chciał mi się uformować

farbstift
07-07-2009, 12:06
o jacie:skacze:

spokojna88
07-07-2009, 13:30
mój po takich przejściach przetrwał i nic się z nim nie dzieje

sylwia-p_86
11-07-2009, 13:58
Szpila właśnie dlatego przestałam na nim pracować bo jest za rzadki według mnie i się leje,ale postaraj się dawać mniej go.Czasami pomaga nakładanie dwóch cieńkich warstw,ale to za duża starta czasu:( Wsadź też do lodówki na 5 min,ale jak wyjmiesz postaraj się szybko pracować bo zaraz będzie to samo hi hi No i jescze jedno czy robisz po jednym paluszku i do lampki??Czy całą rękę i dopiero do lampki??

szpila59
11-07-2009, 14:12
ja robię po 2 paluszki, czasami po jednym :D

Nnisiaa
11-07-2009, 14:39
ja mialam taki sam problem ...i okazalo sie ze wystarczy wymieszac porzadnie zel...bo caly pigment osiadl na dnie....skorzystalam z tej rady wymieszalam wszystko i problem sie juz nie powtorzyl...:)

Gość
11-07-2009, 16:00
a przecierasz pędzelkiem namoczonym w cleanerem??
mi sie tak robiło jak miałam zbyt mokry pędzelek :) cleaner rozcieńczał żel i sie rozpływał, teraz bardziej go odsączam na waciku i nic sie nie dzieje :)


##ja robie tak
-odsowam skorki
-matowie paznokiec
-szczoteczka znmiatam pylek
-daje dehydrator na naturalka i priemer
-podkladam forme
-przedluzam pazur i do lampy
-zdejmuje forme i delikatnie pilunje zelik
-robie french i buduje pazur itd


do lodowki na trzy zdrowaski i bedzie gitara ;) nic sie nie rozleje ;)


Szpila właśnie dlatego przestałam na nim pracować bo jest za rzadki według mnie i się leje,ale postaraj się dawać mniej go.Czasami pomaga nakładanie dwóch cieńkich warstw,ale to za duża starta czasu:( Wsadź też do lodówki na 5 min,ale jak wyjmiesz postaraj się szybko pracować bo zaraz będzie to samo hi hi No i jescze jedno czy robisz po jednym paluszku i do lampki??Czy całą rękę i dopiero do lampki??

ja robie frencha tak samo jak mała, z tym, że jak buduję na formie z żelu clear to staram sie zrobić weższego żeby pościągnieciu formu i ipiłowaniu mozna było po bokach "nadlać" troszkę białym żelem, żeby nie było widać spod spodu szkieletu (aczkolwiek czasem i tak go widać:/:)

a co do żelu to juz pisałam to chyba milijon razy:P DO LODÓWY:)

kasiasssss
11-07-2009, 16:09
do lodowki a nie do zamrazalki:skacze:

Agnieszka Praska
11-07-2009, 16:47
dziewczyny sprobujcie sobie przecierac linie usmiechu pedzelkiem zamoczonym i odsaczonym nie w cleanerze a w zelu clear, i nie na zmatowiona powierzchnie a na warstwe dyspresyjna zelu clear:good:
nie ma prawa naciekac. ja tak robie od 3 miesiecy i nigdy poza usmiech nie splywal jedynie to lekko na boczki. jesli jest rzadki to trzeba nabrac wprawy w opanowaniu materialu, zebrac z brzegow do srodka i bach do lampy;)

Elirena
13-07-2009, 10:53
mnie sie wydaje ze to jest też wina żelu SF, miałam od dobrej rady i nic takiego sie nie działo a ten z SF to fochy ma straszne:P

szpila59
13-07-2009, 12:25
mnie sie wydaje ze to jest też wina żelu SF, miałam od dobrej rady i nic takiego sie nie działo a ten z SF to fochy ma straszne:P
to chyba kobitka jest z tego żeliku :D:D:D:D Może akurat wtedy okres miała, to mi tu takie fochy strzelała, że frencha nie pozwoliła zrobić :D

martakolo
16-07-2009, 21:47
dziewczyny sprobujcie sobie przecierac linie usmiechu pedzelkiem zamoczonym i odsaczonym nie w cleanerze a w zelu clear, i nie na zmatowiona powierzchnie a na warstwe dyspresyjna zelu clear:good:
nie ma prawa naciekac. ja tak robie od 3 miesiecy i nigdy poza usmiech nie splywal jedynie to lekko na boczki. jesli jest rzadki to trzeba nabrac wprawy w opanowaniu materialu, zebrac z brzegow do srodka i bach do lampy;)
też mi sie rozlewała linia uśmiechu a teraz nakładam wartswe żelu, utwardzam i przecieram cleanerem i dopiero robie frencha i jest już dobrze

megi222
16-07-2009, 22:40
Dzięki spróbuje

delfina8
08-08-2009, 00:37
Wielkie dzięki za porady :)

Rozalka87
18-02-2010, 16:37
No ja też mam sf i ten żel jest taki seee ;/ jedna warstwa nie pokrywa dobrze nie jestem zbytnio zadowolona teraz mam lakier uv z sf który jest śnieżnooo biały i jedna cieńka warstwa i jest git :))

kobietazpazurem
20-02-2010, 10:52
ja tez mam z SF i mam tak żawzsze jak płytka nie jest dobrze odtłuszczona. Ale polecam z SemiNail biały bo jest kryjący strasznie już po pierwszej warstwie :)

nnataliaa@op.pl
22-02-2010, 23:48
polecam odtluszczenie warstwy dyspresyjnej i lekkie zmatowienie paznokcia nastepnie namalowanie frencha a na nokcu pedzelkiem uformowanie krzywej na wyszystkich i do lampy, jezeli dalej sie rozlewa to trzeba zamrazac kilka sekund okolo 20 i robic rece na zmiane. pozdrawiam

PAZURKOMANIA
23-02-2010, 00:18
ja uzywam zelu b.gestego z spn...wiec nie mam tego problemu...jest niczym pianka :)

sylwia-p_86
23-02-2010, 10:57
ja uzywam zelu b.gestego z spn...wiec nie mam tego problemu...jest niczym pianka :)

To chyba mamy ten sam Angel white jest dla mnie jak gęsta sietana jak go postawisz tak będzie stał :P

kathieku
23-03-2010, 01:27
dziewczyny sprobujcie sobie przecierac linie usmiechu pedzelkiem zamoczonym i odsaczonym nie w cleanerze a w zelu clear, i nie na zmatowiona powierzchnie a na warstwe dyspresyjna zelu clear:good:
nie ma prawa naciekac. ja tak robie od 3 miesiecy i nigdy poza usmiech nie splywal jedynie to lekko na boczki. jesli jest rzadki to trzeba nabrac wprawy w opanowaniu materialu, zebrac z brzegow do srodka i bach do lampy;)


fajny pomysl,tak jeszcze nie robilam.

tusia
23-03-2010, 10:35
ja mam bardzo gęsty żel od Dobrej Rady i nic nie ma prawa spłynąć;]
Żel UV i-nails Prima White AMERICAN 15ml/15g NOWOŚĆ!! :: dobrarada (http://www.dobrarada.com.pl/index.php?p16182,zel-uv-i-nails-prima-white-american-15ml-15g-nowosc)

cocaine258
14-06-2010, 19:26
dziewczyny sprobujcie sobie przecierac linie usmiechu pedzelkiem zamoczonym i odsaczonym nie w cleanerze a w zelu clear, i nie na zmatowiona powierzchnie a na warstwe dyspresyjna zelu clear:good:
nie ma prawa naciekac. ja tak robie od 3 miesiecy i nigdy poza usmiech nie splywal jedynie to lekko na boczki. jesli jest rzadki to trzeba nabrac wprawy w opanowaniu materialu, zebrac z brzegow do srodka i bach do lampy;)


no o tym to jeszcze nie slyszalam :) ale sprobuje ;)
:cwaniak2:

Sweet-ka
14-06-2010, 21:26
Powiem wam że ja też tak robie czaem jak pracuje na takim rzadkim i sie sprawdza, tylko nie nabierajcie tym samym za duzo zelku bo moze sie rozmacac mieszajac z białym, wiecie tak roządnie :) A jeśli to nie pomaga to można sprawdzic sposób z matowieniem. teraz jak jest cieplutko to za dużego polu do popisu nie posiadamy no chyba ze mamy w saloniku mini lodóweczke to na jakis czas mozna sobie pomoc choc przy takich upałach bedzie ciezko... ;)

Askar
18-06-2010, 23:40
No, ja byłam uczona na kursie, żeby białą końcówkę nakładać na nieodtłuszczoną warstwę żelu, ale z czasem doskonalenia "fachu" doszłam do wniosku,że wygodniej mi nakładać białą końcówkę na zmatowiony wcześniej żel. Oczywiście wszystko zależy od nas samych, każda z nas musi sobie popróbować. U mnie przynajmniej nie ma różnicy na jakim żelu, jakiej firmy pracuję.

---------- Dodano o godzinie 22:40 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 22:38 ----------

... zaczęłam od znęcania się nad siostrą. Kilka palców jedną metodą, kolejnych kilka inną i tak doszłam do aktualnego wniosku :D

ania38
19-06-2010, 00:13
Powiem wam że ja też tak robie czaem jak pracuje na takim rzadkim i sie sprawdza, tylko nie nabierajcie tym samym za duzo zelku bo moze sie rozmacac mieszajac z białym, wiecie tak roządnie :) A jeśli to nie pomaga to można sprawdzic sposób z matowieniem. teraz jak jest cieplutko to za dużego polu do popisu nie posiadamy no chyba ze mamy w saloniku mini lodóweczke to na jakis czas mozna sobie pomoc choc przy takich upałach bedzie ciezko... ;)
zgadzam się w 100%
nie mogłam krzywej C zbudować,żel się po prostu rozlewał był upał ,pazury nie wyszły dobrze:(

Milijanovic
09-07-2010, 23:54
mam ten sam problem.. juz mnie trafia jak ktos chce french :( zel mnie rozbraja i sprobuje zrobic jak radzicie :D probowalam z trickiem lodowkowym ale do du.. mam ten zel.. na dodatek zaplacilam go sporo i jestem zla !! a jeszcze kupilam clear zel ktory mial byc srednio gesty.. leje sie jak cholera i piecze okropnie :( ... chyba bede musiala kupic jakies usb urzadzenie chlodzace zeby je miec przy reku bo mieszkam na Balkanach gdzie sa straaaszne upaly.. Rece opadaja ... przez to nienawidze robic french :P

planetka
10-07-2010, 00:35
Tak, biale zele bywaja kaprysne :(
Lubie pracowac taka technika: buduje pazurka, opilowuje, nakladam mega cieniutki poslizg z zelu przezroczystego, utwardzam w lampie ale nie odtluszczam,i na to cienko zel bialy, pedzelkiem zanrzonym w odtluszczaczu wyrysowuje usmiech, utwradzam i na to nablyszczenie. Meoda szybka, szczegolnie przy uzupelnieniach, bo wystarcza 3 ruchy pilnika i nie ma bialej.

Bialy nie moze byc za rzadki, kupujac zel, trzeba odkrecic sloik i poprostu go przechylic, jak sie szybko przesuwa, NIE BRAC! musi miec konsystencje bardzo gestej smietanki..no gestosc to nie wszytsko,ale napewno odpowiednia bardzo pomaga poczatkujacym styliskom.

Milijanovic
10-07-2010, 00:51
no tak :) gesty tez bym chciala miec.. ale kupujac tutaj nie daja zagladac do srodka :S a jak sie chce to patrza jak na wariatke :D

planetka
10-07-2010, 00:57
Jak chcesz miec w 100% spokoj z biala, popros rodzicow niech ci przeysla ta Brise Paint, bedzie NAPEWNO bardzo zadowolona:ok:

Milijanovic
10-07-2010, 01:00
no chyba tak zrobie ... dziekuje za rade :) wlasnie probowalam ponownie cholernego frencha i oszaleeeeeejeee.. nic z tym moim zelem nie da rady zrobic !! paskudzstwo :leze:

rudzia1985
10-07-2010, 10:51
przy tej pogodzie to strasznie sie zele rozlewaja na paznokciach :(
ostatnio jak robilam klasyk na stopkach to zanim wsadzilam noge do lampy to juz musialam poprawiac biala koncowke i linie bo mi sie zlewalo wszystko...ehh

Milijanovic
10-07-2010, 10:53
a tak wogole to trzeba miec niezla wprawe zeby nie splywalo ... patrze na babki na youtube co robia... raz dwa i gotowe

farbstift
10-07-2010, 10:57
no tak, ale żel musi mieć fajna konsystencję i warunki muszą być odpowiednie:) Ja przy najbliższym napływie gotówki mam zamiar zainwestować w budujący white i mieć spokój. Bo niestety klientki odstrasza zbyt długi czas stylizacji, a rozlewajacy się french ją niemiłosiernie wydłuża.

sweetkicia84
13-07-2010, 20:10
ja mam żel french z master profesional i jestem bardzo zadowolona, nigdy nie rozlewal french :) polecam

LAURKA
03-09-2010, 18:10
Mi też sie rozlewał i zrobiłam tak jak już wcześniej ktos pisał: najpierw clear, przemyłam cleanerem i dopiero french i przestało sie rozlewać. A teraz mam La femme i nic sie nie rozlewa w ogóle.

byli
04-09-2010, 11:05
Laurko i przy takiej kombinacji nic się z paznokciami nie dzieje. Bo warstwa dyspersyjna wiaże kolejne warstwy żelu, a jak nałożych frencha na przetarty i nie zmatowiony żel to a 90% obstawiam że się będzie rozwarstwiać...

paznokietek1000
04-09-2010, 13:19
niektóre żele najlepiej przetrzeć podkład, i nic sie nie rozwarstwia i nie rozlewa, dzieje sie tak np za naszym super whitem, klientki przynoszą zwroty reklamacyjne bo sobie z nimi nie radzą, ale są też super białe żele których najlepiej nie przecierać włąsnie żeby lwpiej związały.
po takim przetarciu podkładu należy jednak pamiętać, żeby ewentualnie uniknąć rozwarstwienia to suszymy zelik 4 min i nakładamy dwie cieniutkie warstewki, a potem przykrywamy ję żelikiem tworząc ponton na wolnym brzegu, zakończeniu paznokcia, włąsnie po to aby zabezpieczyć ten biały.

LAURKA
05-09-2010, 22:25
Czyli jak rozumiem najpierw podkład z clearu i nie przemywać i na to frencza robić? Czy na zmatowiony paznokieć od razu frencza lepiej?

paznokietek1000
05-09-2010, 22:49
to zależy od żeliku, jeśli jest bardzo rzadki jak woda, to ja przemywam podkład i robię frencha, na zmatowiony nie za bardzo bo wychodzi poszarpany uśmieszek.

byli
05-09-2010, 22:52
Dokładnie jak paznokietek pisze, na zmatowionym pazurku owszem, pod warunkiem że masz bardzo rzadki żel, a frencha namalujesz odręcznie a nie metodą przecierania. Jeśli zaś chcesz wybrać metodę przecierania to najlepiej nie przemywała bym w ogóle paznokcia, a jeśli filmu dyspersyjnego jest dużo, to zamiast przemyć to, zdejmij nadmiar pędzelkiem którym nakładasz żel i na to daj biały żel. Wtedy warstwa dyspersyjna pozostaje, ale w mniejszej ilości i nie musisz nadkładać pracy matowiąc jeszcze raz pazurka :)

LAURKA
07-09-2010, 17:46
A jeszcze jedno pytanko: podkład to robić na całej płytce czy tylko na końcówce - tam gdzie frencz? Jak robicie?

paznokietek1000
07-09-2010, 18:14
oczywiście że na całej płytce.
ja zawszę daje podkład na całości, bo jak przy odnowie klientka chcę zmianę zdobienia, to żeby potem nie męczyć jej naturalnej płytki ciągłym piłowaniem, zdejmujemy stare zdobienie a cienka warstwa podkładu zostaje.

barbara_kawka
07-09-2010, 18:21
A jeszcze jedno pytanko: podkład to robić na całej płytce czy tylko na końcówce - tam gdzie frencz? Jak robicie?
podklad wmasowujemy w nieduzej ilosci ( ale wystarczajacej ) w calego pazurka ;) tak aby bylo widac to zmatowienie pod zelikiem ;) mam nadzieje ze zrozumialas ??

jowka
15-05-2011, 17:19
suszymy zelik 4 min
żelu nie suszymy tylko utwardzamy w takim czasie lub zamrażamy trzymając rękę w lampie kilkanaście/kilkadziesiąt sekund

---------- Dodano o godzinie 16:19 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 16:18 ----------


podklad wmasowujemy w nieduzej ilosci ( ale wystarczajacej ) w calego pazurka ;) tak aby bylo widac to zmatowienie pod zelikiem ;) mam nadzieje ze zrozumialas ?? dokładnie bo przez podkład rozumiemy zel bazowy nie warstwę króra robimy szkielet:)

xsunnyolciax
15-05-2011, 18:45
dziewczyny, dzisiaj doznałam szoku. otóż byłam na pokazie abc nailstore international i powiem wam jedno- magia! Żel stoi tam gdzie go postawisz i to dosłownie, ani mm w żadną stronę, nie kurczy się, nie spływa, NIC!!! Nie mogę wyjść z podziwu, naprawdę, pierwszy raz coś takiego widziałam, pani nałożyła go na szablon i odwróciła i tak sobie wisiał nieutwardzony przez godzinę w tym samym miejscu dokładnie. oprócz tego jest baaardzo wydajny. No dla mnie bajka :love:

mini89
17-05-2011, 18:01
a jaki to żel z abc ?:)

xsunnyolciax
17-05-2011, 18:46
To ten emarket: IMPULS Polar White 15g (http://sklep.abc-nailstore-gdansk.pl/product_info.php?cPath=305_485&products_id=3062) Cena wysoka, ale jest bardzo wydajny, no i wydaje mi się, że jak ktoś ma dużo klientek to sie naprawdę opłaca. ;)