PDA

Zobacz pełną wersję : Wpis do MEN?



garadiela90
15-09-2010, 12:55
Witam, męczy mnie jedna rzecz i chciałabym się dowiedzieć czy kurs bez wpisu do MEN jest tak naprawde nie ważny?

Doszły do mnie ostatnio takie informacje, a z tego co mi wiadomo to sporo szkoleń nie kończy się tym wpisem..

Chciałabym iść na kurs i szukam namiętnie po internecie szkół, które mają certyfikat z MEN, ale jest ich malutko..

Jestem pewna, że tutaj dowiem się czegoś więcej..

Dziękuję od razu za wszystkie informacje :))

RoksiSK
15-09-2010, 13:05
Wiesz co, dla mniej najistotniejszy jest instruktor, a nie pięczątka. Jednak - niestety - często słyszy się, że pracodawca, który najczęśiej nie zna "świata" stylistek, woła dyplom z pieczątką i innego nie uznaje. Wiem też, ze niektóre firmy nie wydają ceryfikatów ze znacznkiem MEN, a mimo to ich szkolenia są na bardzo wysokim poziomie.

zyza
15-09-2010, 13:37
jednak MEN to MEN a tak to prosze bardzo mozesz sobie certyfikat druknąc na dobrej drukarce :D

garadiela90
15-09-2010, 13:46
No właśnie, pewnie jest tez tak, ze z MEN nawet więcej się płaci.. ;/

ilonka_90
15-09-2010, 14:04
O kurcze dobrze wiedzieć że coś takiego jest ja nawet nie miałam świadomości że coś takiego jak MEN jest:(

zyza
15-09-2010, 14:08
no jak? Ministerstwo Edukacji Narodowej to chyba swiadczy o tym ze masz renomowany zawod nie?

ilonka_90
15-09-2010, 14:16
Chodziło mi o to ze nie wiedziałam że coś takiego jak dyplomy i certyfikaty mają takie wpisy... Niewiedza nie jest to zbrodnia:) ja swoich kursów szukałam po stylistach i wiem ze czegoś się nauczyłam:)
A według mnie nawet jeśli certyfikat nie ma takiego wpisu to liczą się najbardziej umiejętności i jeśli ktoś chce pracować w zawodzie to tak naprawdę dobry pracodawca popatrzy nie na ilość certyfikatów i ich wpisy tylko poprosi o zdjęcia prac;)

KaMiLaC.
15-09-2010, 14:16
jednak MEN to MEN a tak to prosze bardzo mozesz sobie certyfikat druknąc na dobrej drukarce :D

wiesz no niekoniecznie Zyza ;] bo np kazdy dyplom ma nr ewidencyjny, naklejke holo z logo firmy..wiec raczej tego sama nie zrobisz;]

poza tym szkolenia z papierkiem MEN sa coraz rzadziej wybierane bo sa to zazwyczaj szkolenia grupowe, ktore trwaja dlugo, a ich jakosc pozostawia wiele do zyczenia :/
no i prowadza je zazwyczaj centra szkoleniowe a nie male salony wspolpracujace z dana marka :)
jesli ktos stara sie o prace s alonie gdzie nie respektują indywidualnych szkolen to dla mnie po prostu salon ktory nie jest na biezaco w informacjach z branzy pazurkowej :)
konczac szkolenie z firmy bez papierka MEN masz takze uprawienia do pracy w zawodzie stylistki :)

zyza
16-09-2010, 12:35
Kamilko nie pracuje po raz pierwszy i wiem ze papier to papier :D
ja wiem ze bronisz stanowiska poniewaz pewnie nie macie wpisu do MEN ale ja jestem z tych co wlasnie to sobie cenią poniewaz na poczatku drogi stylistki nie kazda jest na tyle odwazna zeby otworzyc swoj salon (co wg mnie jest glupotą w NIEKTORYCH PRZYPADKACH) bo wiadomo ze to doswiadczenia bark i albo szlifuja po tajnaicku w domu albo chialyby podszkolic sie pracując u kogos... to tak jak wszedzie wymagaja wyksztalcenia wyzszego a na dobra sprawę kazdy w dzisiejszych czasach moze skonczyc byle jakie studia :D

i pracując tam gdzie obecnie pracuje moja szefowa tez sprawdzala moj kurs pod tym wzgledem zeby byl wpis do MEN :D
co prawda nie jestem do konca zadowolona z niego ale sa sprawdzone kursy z wpisem do MEN i nie ucza grupowo a indywidualnie i siwetnie w tym kierunku ksztalca :D

np. Olymp Ani Kosinskiej :D Centrum Szkoleniowe - kursy stylizacji paznokci, kursy wizażu,kursy fryzjerskie, kursy przedłużania rzęs, kursy przedłużania włosów i inne kursy (http://www.olympgroup.megahost.pl/)
i jakbym miala decydowac sie na kurs ponownie to zdecydowalabym sie tam poniewaz maja takowy wpis i o niebo lepsze szkolenia :D niektorym do szczescia zaden taki wpis niepotrzebny a mi do perfekcji i owszem :D
tak samo moglabym zrobic kurs kosmetyczny w koncu wiedze mialam ogromną juz przed rozpoczeciem policealnej, ale dla mnie wazny jest papier o technik to jednak technik :D

co do dyplomu to zrobisz Kamilka zrobisz :D znam laseczki ktore tak wlasnie sobie podrukowaly dyplomy i wisza one w ich salonach z podrobionymi numerami i hologramamai :D... a klient patrzy duzo dyplomow znaczy sie kumata :D
jednak jakas kontrol moze sprawdzic uprawnienia a czasem co bardziej upierdliwe klientki :D

KaMiLaC.
16-09-2010, 13:33
Zyza uzyskac wpis to nie problem :] tak samo jak oglosic sie instruktorem :]

dla mnie szkolenie nie ma znaczenia czy MEN czy nie :] wystarczy ze znam wartosc swojej usługi i ze klientki ja znaja :]
owszem mozna sobie wydrukowac dyplom ale na pewno nie zrobisz tego z logo jakies firmy, bo nikt nie bedzie ryzkowal - to karalne :] ale na pewno nie ma na nim nr ew. czy logo :]
Twoja szefowa Cie sprawdzala bo Ty najzwyczajniej w swiecie jestes kosmetyczka:] a kosmetyczka po kursie a po szkole kosmetycznej to zasadnicza roznica :] tak samo jak stylistka po kursie w prywatnej firmie a stylistka z papierkiem MEN :]

ja jednak kolejny kurs robilabym w prywatnej firmie - zalezy mi bardziej na prestizu niz papierku MEN :]

---------- Dodano o godzinie 12:33 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 12:31 ----------



A według mnie nawet jeśli certyfikat nie ma takiego wpisu to liczą się najbardziej umiejętności i jeśli ktoś chce pracować w zawodzie to tak naprawdę dobry pracodawca popatrzy nie na ilość certyfikatów i ich wpisy tylko poprosi o zdjęcia prac;)


no i odpowiedz jest zawarta właśnie tu :]

Renata Bronisława Kubiak
16-09-2010, 13:47
ja skończyłam na Podwalu w szkole kurs w Warszawie i dostałam dyplom MEN musiałam zaliczyć teorie i praktykę egzaminem by uzyskać certyfikat ale warto pracuje się na dobrych produktach bo te drugie szkolenie co mam w tej chwili to jestem załamana;(

KaMiLaC.
16-09-2010, 13:52
musiałam zaliczyć teorie i praktykę egzaminem by uzyskać certyfikat

są firmy ktore bez takowego egzaminu nie dadza certyfikatu :]

..wg mnie do perfekcji potrzebny jest dobry kurs, zdobyte umiejętności, ćwiczenia, chęć dalszego rozwoju.. nie papierek MEN ^_^

fashion.nails
16-09-2010, 15:18
Zgadzam się z Kamilą, najważniejszy jest dobry kurs, a nie papierek. W naszym zawodzie najistotniejsze jest podnoszenie sobie cały czas poprzeczki wyżej, zrobienie dobrego kursu podstawowego(najlepsze są indywidualne) i wieeeczne doszkalanie....

RoksiSK
16-09-2010, 16:00
Kamila święte słowa :D Zobaczcie ile jest stylistek z dyplomami, pewnie ze znaczkiem MEN, a jak przyjdzie do stylizacji, to kiepsko im idzie (delikatnie mówiąc), a pracują w salonach i wszystkim wydaje się, że skoro ma odpowiedni papierek, to jest prawdziwą stylistką.

Apropo zatrudniania - jako pracodawca poprosiłabym starającą się dziewczynę o pracę o: dyplom/y, portoflio z jej pracami lub zdjęcia na płytce (teraz praktycznie każdy robi fotki stylizacji) + oczywiście wykonanie w mojej obecności lub na mojej dłoni frencha - bo to najbardziej "chodliwa" stylizacja. Dopiero wówczas zatrudniłabym taką osobę. Dyplomy są ważne, ale ważniejszy jest efekt pracy.

Emist
16-09-2010, 20:24
po
1. proszę zachować SWOJE nieprzyjemne uwagi dla siebie i nie obrażać innych,bo są TYLKO albo AŻ
2. temat nie dotyczy co komu się podoba, proszę odpowiedzieć na temat,posty offtopowe zostaną usunięte a użytkownik otrzyma ostrzeżenie.

Agnieszka Praska
16-09-2010, 20:36
no jak? Ministerstwo Edukacji Narodowej to chyba swiadczy o tym ze masz renomowany zawod nie?


przeciez we wpisie nie ma wogole takiego zawodu jak stylistka paznokci;) to samozwanczy "zawod" nazwany przez same stylistki

wiec dla mnie papierek z MEN dotyczacy stylizacji paznokci jest wart tyle co papier do ....;)

co innego z kosmetyka;]

Nnisiaa
16-09-2010, 21:24
a ja juz gdzies o tym pisałam napisze i tutaj.....bylam na rozmowie o prace w salonie i mnie wlascicielka zapytala o dyplomy pokazalam a ona pyta o zaswiadczenie MEN a ja szok ze co....powiedziala mi ze moge byc mistrzem swiata dla niej liczy sie MEN:/....a sa tez takie salony ktore pytaja jest kurs/? jak nie ma a umiesz robic to dyplom n allegro kupimy zeby bylo ze cos jest:/..... takze mysle ze to indywidualna sprawa kazdego czy bedzie chcial sie szkolic z MEN czy bez i czy to do czegos mu sie przyda.....

co do holo i nazwy firmy na tym..... ja np zabezpieczyc chcialam dyplom poprzez bindowanie i....wszelkie napisy z holo zniknely po bindowaniu.....

Anna Kosińska
16-09-2010, 21:56
Co wy tutaj kobiety wypisujecie..??masakra

to własnie sam certyfikat na dzien dzisiejszy jest takim papierkiem gdzie mozecie go uzyc do podtarcia jak to użyła agulusia ...

a nie zaswiadczenia o ukonczeniu kursu na druku MEN III CO za bzdury wypisujecie i dziewczyny w bład wprowadzacie jest to bardzo wazny papier,najwazniejszy a tym bardziej akceptowany w innych krajach europejskich,
moze nie w kazdym dlatego ze kazdy kraj rzadzi sie swoimi wewnetrznymi zasadami gdzie nalezy spelnic dodatkowo ich wymagania taki papier przetłumaczy tłumacz przysiegły.wiec to jest wazny papier a nie certyfikat..

Mylicie pojecia kobiety..!

Kamila nie wprowadzaj dziewczyny w bład czyli zaswiadczenie na druku MEN III sa rzadziej wybierane i to tylko grupowe ...??!!

skad ty posiadasz takie informacje..??

i uzyskac wpis to nie problem..??

roznica zaswiadczenia a wpisu jest bardzo duza i wcale nie tak łatwo uzyskac wpisu ..

poinstruj Nas moze ja sie dowiem czegos nowego mysle ze Twoja wiedza na ten temat jest bardzio znikoma i wprowadzasz dziewczyny tylko w bład..ile osob przeszkoliłas..??ze tak pewnie odpowiadasz gdzie pewne Twije odpowiedzi niestety sa mylace...

wpis Kamila mozesz uzyskac wtedy kiedy szkoła jest publiczna lub posiada uprawnienia szkoły publicznej wtedy ma to range swiadectwa..

i niektore uwagi na prawde nie sa na miejscu..

KaMiLaC.
16-09-2010, 22:03
wystarczy ze sama się szkoliłam w takich firmach :]
co do uzyskania wpisu - oczywiscie ze to nie problem :] wystarczy uzyskac uprawnienia szkoly jak sama napisalas :]

oczywiście ze szkolenia grupowe sa rzadziej wybierane..i te z papierkiem MEN rowniez :] a czemu?? temu, że same opinie o nich świadczą o ich jakości...:]

doskonale wiesz, że instruktorem jestem od niedawna..dogryzasz, docinasz, ale wiesz co?? nie rusza mnie to:] a czemu? temu, że instruktora nie nadałam sobie sama :]

Agnieszka Praska
16-09-2010, 22:16
..i te z papierkiem MEN rowniez :] a czemu?? temu, że same opinie o nich świadczą o ich jakości...:]





Kamila jestes w ogromnym bledzie;]
jest wielu wspanialych instruktorow w tym mistrzyn polski i europy, ktore takie zaswadczenia do kursu ukonczonego u nich wystawiaja bo maja do tego uprawnienia;)

sa firmy i firmy...


co do mojego postu powyzej to oczywiscie zapomnialam dopisac ze dotyczy to osob otwierajacych wlasny salon;]

afterglow
16-09-2010, 22:29
jednak MEN to MEN a tak to prosze bardzo mozesz sobie certyfikat druknąc na dobrej drukarce :D

Czyli jak ja nie mam certyfikatu z MEN to znaczy ze go sobie wydrukowałam?? Podstawą do oryginalności certyfikatu jednego czy drugiego jest PIECZĄTKA i podpis...

oczywiscie MEN jest najwazniejszym papierkiem potwierdzajacym kwalifikacje zawodowe, uprawniajacym do wykonywania zawodu. Ale każdy certyfikat wystawiony w Centrum Szkoleniowym (z MEN czy nie) jest ważny i można pracować w zawodzie stylistki....

Anna Kosińska
16-09-2010, 22:35
Kamilko to zycze powodzenia w uzyskaniu takiego wpisu jesli Ty uwazasz ze otworzenie szkoły to nie problem..mało wiesz na ten temat i tyle..no comments

Nie dogryzam ani nie docinam tak jak Ty swoim jadem lubisz kąsać to nie w moim stylu Kamila..

a dobre jednostki szkoleniowe,firmy,centra zawsze beda mialy dobre opinie jesli posiadaja bardzo dobra kadre pracowników i bez znaczenia czy to beda grupowe czy indywidualne kursy gdzie zawsze jest ich wiele...

a zarazki zawsze sie znajda by czasami opinie obnizyc,taki juz ten brutal life
ktory tworza sami ludzie..

prace i opinie instruktorow mowia same za siebie gdzie w branzy kosmetycznej nie trudno sie dowiedziec gdzie jest dobrze a gdzie słabo..


Czyli jak ja nie mam certyfikatu z MEN to znaczy ze go sobie wydrukowałam?? Podstawą do oryginalności certyfikatu jednego czy drugiego jest PIECZĄTKA...

oczywiscie MEN jest najwazniejszym papierkiem potwierdzajacym kwalifikacje zawodowe, uprawniajacym do wykonywania zawodu. Ale każdy certyfikat wystawiony w Centrum Szkoleniowym (z MEN czy nie) jest ważny i można pracować w zawodzie stylistki....


after certyfikat tez jest wazny,oczywiscie ze tak..

nie podwazamy takich jednostek szkoleniowych ktore nie posiadaja takowych zaswiadczen,
jezeli znana szkoła to ok ale wiesz pieczatke tez nie problem wyrobic..

połączyłam pościki//Emist

afterglow
16-09-2010, 22:46
no... akurat Zyza pisała, że można sobie druknąć... no może i są takie naiwne laski, co drukują... ale bez przesady... co z tego, że 3 na 4 ściany salonu/ pokoju będę miała w certyfikatach wydrukowanych, na pazurkach będę robić bułki, ale przy okazji mieć świetną renomę, bo robię tylko za 15 zł
nie no sory, ale nie mogłam się powstrzymać...

nie liczy się ilość, ale jakość...

No tak Aniu, można wyrobić pieczątkę... ale nie daj Boże ktoś kiedyś sprawdzi ten NIP i REGON z tej pieczątki hehe (mówię tutaj o osobach chcących oszukać, zdobyć coś na lewo- nie o instytucjach profesjonalnie zajmującymi się szkoleniami).

byli
16-09-2010, 22:52
No niestety uzyskanie statusu szkoły nie jest tak łatwe Kamilko jak piszesz, poza tym z tego co ja się orientowała, a nie jest to póki co potwierdzone, więc Aniu jeśli wiesz coś na ten temat to mnie popraw, ale żeby móc wystawiac certyfikaty MENu musi się miec wykształcenie wyższe.

Kamilko jeśli nadal twierdzisz że liczy się instruktor a nie pieczątka, to powiedz to dziewczynom, które nie zostały za granica przyjęte do pracy właśnie z powodu braku tego papierka z pieczątką.

Jeszcze odniosę się do tych szkoleń grupowych. To prawda nie mają one dobrej opini, tak jak i niektóre szkolenia indywidualne. Wszystko zależy od osoby szkolącej. Ja dostałam propozycję prowadzenia szkolenia w studium kosmetycznym na ok grupie 10-12 dziewczyn. I gdybym tylko miała uprawnienia instruktora to przyjęłabym tę propozycję bez wahania. Czy myslisz Kamilko że jeśli byłoby tam te 10 osób to nie byłabym w stanie przekazac im swojej podstawowej wiedzy w zakresie przygotowania płytki, produktów i podstaw stylizacji? Przecież na kursie podstawowym nie uczysz się nic skomplikowanego, owszem, taką grupę ciężko ogranąc, wręcz jest to bardzo bardzo trudne, ale takie są skzolenia w tego typu szkołach i trzeba sobie z nimi dac radę i koniec. Nie można generalizowac i ładowac wszystkich do jednego worka.

Zuzanna Rzeszewska
16-09-2010, 23:30
Nie pamiętam kto powiedział, że nie ma takiego zawodu jak stylista paznokci. Owszem jest, radzę się doinformować przed wyrażaniem opinii.
Wpis MEN czy jego odpowiednik innym kraju zaświadcza, że jesteś osobą wykwalifikowaną, przez co dajesz rękojmie, bez niego np w Irlandii lub Anglii (nie wiem jak w Polsce) nie możesz wykonywać zawodu. Czyli ten salon możesz sobie mieć,jako osoba prowadząca działalność ale klientek Ci dotykać nie wolno.

Radziłabym również nie śpieszyć z życzliwą odpowiedzią, jeżeli się w czymś nie orientuje. Po to jesteśmy żeby sobie pomagać, a nie podrzegać do olania papieru, który Cię UPRAWNIA do wykonywania zawodu. Czasami taką uprzejmością można komuś krzywdy narobić.

Agnieszka Praska
17-09-2010, 08:38
No niestety uzyskanie statusu szkoły nie jest tak łatwe Kamilko jak piszesz, poza tym z tego co ja się orientowała, a nie jest to póki co potwierdzone, więc Aniu jeśli wiesz coś na ten temat to mnie popraw, ale żeby móc wystawiac certyfikaty MENu musi się miec wykształcenie wyższe.




z tego co sie wczoraj na szybko dowiedzialam to jeszcze pedagogiczne lub pokrewne:)


Aniu mam pytanko do ciebie:D ja bedac instruktorem firmy X ktora nie wydaje zaswiadczen MEN jako odrebna jednostka szkolaca moge sie ubiegac o wpis??

AtelierStylizacji Carolla
17-09-2010, 09:57
dziewczyny ja napisze tak


wpis tak jak Ania pisała maja szkoły publiczne, ale równiez placówki prywatne moa sie ubiegac i to zeby zasświadczenie MEN wydawać, wiem bo swego czasu- jakies 2 lata temu, interesowalam sie tym

owszem jest wiecrej zaleznosci, utrudnien itp ale mozna, warunek, jesli firma ma np. 30 placówek szkolacych w POlsce wszystkie musza iśc na takich samych zasadach, prowadzic dzienniki szkoleń, które sa do wgladu w głównej siedzibie, itp. itd... czyli typowa biurokracja

nie pisze ze to złe ale, jest wiele szkoleń ktore koncza csię jedynie certyfikatami i uprawniają one na równi do wykonywania pracy stylisty paznokci- ale zawodu stricte " stylista paznokci" nie ma

jest to że tak napisze gałąz kosmetyki, która rowija sie w zastraszajacym tempie i mam nadzieje ze bedziemy na równych prawach z innymi zawodami

jak narazie co mozna było wyczytać na świecie kosmetyki swego czasu zawód taki nie istnieje a dziewczyny wysoko postawione w branży z całego serducha pragną ten niuans biurokracji zniwelować i postuułuja za utworzeniem odrebnego zawodu

ja mam za soba szkolenia z MEN i bez MEn
nieczym sie one nie różnia, jeden druk z MEn mam po prostu wypisany bez pieczatek i hologramó wiec... mówi samo za sie...

dojdzie do tego ze tak jak dziewcyny drukuja sobie certyfiaktay beda wypisywac sobie swiadectwa MEN


a co do pracy bez tego papieru- nigdy w zyciu nie spotkałam sie ani sama ani nigdy w zyciu kursantki mi nie wspominały ze nie moga dostac pracy bo nie maja zaswiadczenia z MEN, i to zarówno z kraju jaki z zagranicy a szkoliłam dziewczyny z Wielkiej Brytani, Niemiec i Irlandii

jesli placówka wydaje zaswiadczenie to super, jesli jest publiczna placówka to zaswiadczeie wydać musi bo to jej obowiazek ,ale placówki które wyaja firmowe certyfikaty, z holo i pieczatkami, nuemrami indetyfiakcyjnymi stoja na róni co do umiejtniści, zdobycia pracy orz moz,liwosci wykonywania stylizacji paznokci

KaMiLaC.
17-09-2010, 10:01
Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu

Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu

Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu

Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu
[* posty nic nie wnoszące do tematu,swoje osobiste zagrywki proszę kierować na pw i nabrać trochę więcej szacunku wypowiedzi do Admina//Emist]

a teraz do rzeczy..
nie twierdze, ze posiadanie papierka MEN to cos zlego! nie powiedzialam tego, nie napisalam...
twierdze tylko, ze szkolenia potwierdzone tym papierkiem pozostawiaja w dalszym ciagu wiele do zyczenia..oczywiscie wyjatki nie stanowia reguly...
jednak jesli salon prosi o takowe zaswiadczenie/potwierdzenie kwalifikacji jest po krzywdzace dla tysięcy stylistek, ktore wybraly szkolenia indywidualne, pod logo danej firmy! tym bardziej, ze takowy papierek z MEN rowniez mozna kupic na allegro!
na poczatku mojej przygody z pazurkami kupiłam jakis produkt od laski z allegro - bodajze oliwki male dla klientek - i podczas finalizowania transakcji dziewczyna probowala mnie namowic na kurs korespondencyjny..podkreslam - bylam juz po kursie :D
kusila mnie przesylajac na maila tysiace wzorkow na zdobienia :D ale kiedy napisala, ze posiada rowniez uprawenia do wystawienia papierka MEN wtedy stwierdzialam, ze na allegro mozna kupic juz wszystko :D
takze dla mnie skreslanie stylistki przez brak papierka MEN to po prostu nic innego jak rzucanie klód pod nogi dla potencjalnych pracownic..

ja od pewnego czasu mam swoj maly salonik..poki co nie mam zamiaru nikogo zatrudniac, ale nigdy nie mow nigdy :D i dla mnie podczas takiego szukania nie bedzie wazny papierek MEN czy jego brak..bedzie wazne to czy chetna do pracy u mnie bedzie: posiadala wiedze z zakresu stylizacji, chce sie dalej rozwijac, jest ambitna, a przede wszystkim bede chciala zobaczyc jej prace..papierek dla mnie nie jest wazny..dla innych i owszem..bo ludzie to wzrokowce jak to sie mowi i dyplom na scianie na pewno w odczuciu klientki podniesie autorytet takiej stylistki..
jest jeszcze jedna rzecz, ktorej wymagalabym od mojej potencjalnej pracownicy...
to PASJA!!
nie papierki, nie dyplomy, a pasja..ta pasja ktora powinna nas łączyc, a poki co coraz czesciej dzieli..
niestety..:(

Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu

zyza
17-09-2010, 10:34
oj sie porobilo :D

After wyrazilam opinie nie obrazajac nikogo ze ja jako ucząca sie (bo instruktorem nie jestem i pewnie nie predko bede bo duuuuzo mi brakuje a nie chce zostac intruktorem przypisanym do jednej marki) wole kursy z wpisem do MEN bo to ma dla mnie znaczenie, ma znaczenie w tym malym regionie gdzie mieszkam takze dla pracodwawcow niestety :D i tak jak wymagania na studia w kazdej szkolel sa inne tak kazdy pracodawca ma swoje tak? to temat na dluzsza dyspute czy stylistka jest zawodem czy nie i w jaki sposob powinno to byc uregulowane wazne ze ja czuje sie w pelni wyksztalcona majac ten papierek do podcierania tylka :D
po to temat by kazdy wyrazil swoja opinie wiec mowie jakby ktos jeszcze nie zalapal o czym mowie: JA wole ze wpisem do MEN
szkoda ze odbieracie moje slowa jako negowanie czegokolwiek innego :D

jeden woli budyn drugi kisiel no!

barbara_kawka
17-09-2010, 11:25
tak sie wczytuje i wiecie co Wam powiem ?? kazda z Was ma troche racji ... czasem trafi sie na Gów***** szkolenie grupowe z papierkiem MEN a czasem trafi sie na takie grupowe że z indywidualnego tyle czlowiek nie wyniesie ... same wiecie bo na warsztatach uczymy sie bardzo duzo . Osobiscie wolalabym isc na porzadne szkolenie z papierkiem MEN a nie na takie firmowe gdzie moim zdaniem kazda instruktorka bedzie zachwalala jakie to ich produkty nie sa swietne . Na MENowskich przynajmniej ( tak jak u Ani Kosińskiej ) nikt nie bedzie mi na chamca zachwalal tego czy tamtego . Nie mówie tez ze firmowe sa zle bo jest wiele utalentowanych instruktorek od ktorych mozna sie wiele nauczyc ... a jest wiele takich ktorych prace moim zdaniem to jedna wielka kupa : zero znajomosci laczenia kolorow , podstawowych pojec w stylizacji i zasada im wiecej tym lepiej . no i czasem ta dobra i ta zla sa w jednej firmie ... tak i w MENowskich jak i w zwyklych.po prostu trzeba sie troszke orientowac i wiedziec co i jak a wiadomo ze osoba poczatkujaca nie zawsze od razu trafi na dobre szkolenie ...

aha no i sorry ale lepiej wygladaja na scianie 3 dyplomy MENowskie niz 20 certyfikatow/dyplomow z warsztatow , konkursow itp ( moim zdaniem ) .

Anna Kosińska
17-09-2010, 13:17
tak jak Carolla z Atelier Stylizacji ładnie w słowa ubrała odnosnie zawodu stylisty paznokci takowego nie ma jestesmy podłaczone pod kosmetyke...staramy sie bysmy były jako oddzielny zawod ale to daleka droga..w innych krajach byc moze inaczej to traktuja..jakby nie patrzec jest to jednak zawod ktory wykonujemy



Kamila i nie zycze sobie pogrywania sobie ze Mna w taki sposob,szacunek szacunkiem ja doskonale wiem jak on powinien wygladac i szanuje wszystkie jednostki w tym kierunku ale od wyrazania moich opinii nikt nie bedzie podwazal jezeli pisze prawde i mam do tego prawo..a swiat stylistow nie tylko od paznokci jest niestety brutalny czego sama doswiadczyłam na wlasnej skorze ty chyba jeszcze nie...

temat paznokcie w gazecie jak bys dobrze czytała posty nie Ja go zaczełam i to Ja stanełam w obronie dziewczyn ,wyrazajac swoje zdanie raczej nie urazajac nikogo tylko piszac taka jaka jest rzeczywistosc i uwazałam Cie za osobe inteligentna ze potrafisz czytac miedzy wierszami ciekawe kogo uraziłam jezeli nawet osoby pracujace w tych magazynach przyznały Mi racje..gdzie Ja sama zaczełam z Nimi wspólpracowac..z czego bardzo sie ciesze
i jestem z tego dumna..


a roznica jest taka ze ja nie cukruje dziewczynom jakie to one piekne prace nie wykonuja jezeli do konca nie sa one dobre... ja potrafie wypowiedziec konstruktywna krytyke,pomagam dziewcznom bardzo duzo i trafnie..znam sie na rzeczy..

sama kiedys babole robilam z pedzlem w tyłku sie nie urodziłam ze pieknie wszystko od razu robiłam....
zamilowanie do estetyki i piekna bylo moja mysla przewodnia , mialam takie grono znajomych stylistek i mistrzyn w tym fachu gdzie szybko sie odnalazałam w tym co robie i wiem ze robie to bardzo dobrze ale nadal sie ucze i uczyc sie bede..czego Tobie równiez zycze..koniec tematu bo dalsza polemika nie ma tutaj sensu..

szerek
17-09-2010, 13:18
Oj, to widz♥e że sie tu troszke narobiło.
A ja za to mam przypadek gdzie mam kolezanke po 2 letnim studium kosmetycznym i akurat panokciami nigdy sie nie zajmowała- babka chciała ją zatrudnic a ona mi na to ze pójdzie na kurs i bedzie robić paznokcie. Czy w 3 dni da sie nauczyć do porzadku przedłuzać paznokcie? Widać postepy dziewczyn które zajmuja sie stylizacją, np. 2 lata i widać że budowe, zdobnictwo itp. maja na dobrym poziomie opanowane. Ja sama nie posiadam zadnego kursu na razie się uczę od was, na warsztatach i z gazet dla samej siebie- a dyplomy z konkursów itp. same wiecie ze łatwo zdobyć.

co do certyfikatów MEN- nie znam się na tym wcale- ale wytłumaczcie mi jedno, żeby posiadac jakikolwiek zawód czy to po studiach, czy po studium, czy w technikum lub zawodówce dostajemy swiadectwo które ma certyfikat MEN( czy jak to się tam nazywa).
Moja szwagierka jest fryzjerką ma zrobionego rzemieslnika, chciała zrobić mistrza żeby szkolić ludzi( może wtedy przyjmowac na praktyki uczniów) nie ma wykształcenia sredniego nie może tego robić.

A ogółem mówiąc nawet Van Goth był bezdomny a był wspaniałym artystą i jego dzieła sa warte milony.

Emist
17-09-2010, 13:37
po raz ostatni przywołuje pewne osoby do porządku

- jeszcze raz i punkt karny

KaMiLaC.
17-09-2010, 13:39
Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu


:kwiatek:

asia
17-09-2010, 14:11
żenada. aż nie moge! uświadamiam, niektórzy chcą w tym temacie porozmawiać i zaciągnąć info o bardzo interesujących sprawach i po to jest ten wątek założony. troche pokory...

nasze forum służy to tego, aby dzielić się wiadomościami, plotkować, doradzać