PDA

Zobacz pełną wersję : Kolorowe soczewki kontaktowe



betisska
19-09-2010, 23:53
Dziewczynki czy któraś z Was używała kolorowych soczewek kontaktowych? Jeśli tak to jakiej firmy są najlepsze? Potrzebne są jakieś badania wzroku czy wypukłości oka, aby móc ich używać? Poradźcie:)

AtelierStylizacji Carolla
20-09-2010, 10:17
do lekarza trzeba iść obowiazkowo bo nie kazdy soczewki nosic moze, trzeba zbadac wade wzroku oraz srednice

ja nosze kolorowe ale szczerze nie wiem jakiej firmy kupuje w siecie- twoje soczewki

polecam ale tylko jako podkreslenie naturalnych, bo kolezaanki kupowały majac brazowe oczy np zieelone albo niebieskie i bardzo sztucznie to wyglada,
ja mam zielone oczy i nosze zielone soczewki efekt wow:D kolega ma niebieskie i podkresla niebieskimi i super z niego ciasteczko:D:D

unita
20-09-2010, 10:51
mialam kiedys taka zachcianke :) (bo nie mam wady wzroku) i kupilam sobie niebieskie soczewki Acuvue. Tez mialam wizyte lekarska , gdzie sprawdzono mi wzrok i dobrano odpowiednia wielkosc soczewek.
Czytalam , ze zle dobrana wielkosc soczewki albo noszenie modnych teraz soczewek powiekszajacych teczowke moga powodowac powazne urazy oka, wlacznie ze znaczym pogorszeniem wzroku.

zyza
20-09-2010, 11:08
ja np tez mialam robione badania wzroku i okazalo sie ze mam idealne do noszenia soczewek... jednak przy braniu pewnych tabletek antykoncepcyjnych odrzucalo mi soczewki... znacyz sie miala dosc suche oczy i czulam non stop te soczewki jakies takie niedopasowane...

ogolnie im krotsze do noszenia tym lepsze soczewki bo s anawilzane te miesieczne czy trzymiesieczne im dluzej nosisz tym potem szybciej wysychaja... oczywiscie jak nosisz nie przekraczaja terminu uzytkowania :D
no ale jednodniowe sa proporcjonalnie drozsze do tych miesiecznych :D

bestilka007
20-09-2010, 13:57
na allegro jest ich pelno :D
ale najlepiej zrobic badanie wzroku i bedzie wszytko jasne :)

eksnail
21-09-2010, 09:20
też polecam najpierw badanie wzroku żeby sobie kżywdy nie zrobić, a w salonach optycznych można zrobić pierwsze badanie za darmo albo 1zł także warto.

asiek
21-09-2010, 10:53
Ja mam niebieskie oczy, a chciałabym,żeby były bardziej "widoczne" :D więc może się zastanowię nad tym :)

Chanti25
21-09-2010, 12:26
Ja nosze soczewki od lat... i kolorowe i te zwykle.
A wiec badanie wzroku przed zakupem soczewek jest jak najbardzie przydatne i wskazane.
Ja używam soczewk Air Optix z CIBA Vision i są dla mnie rewelacyjne.
Natomiast kolorowe soczewki to polecam te pogłębiajace kolor (czyli nie zmieniaja koloru Twoich oczu tylko nadaja im głebszy kolor). Wyglada to rewelacyjnie jak na niebieskie oczy nakładam soczewki błękitne lub morskie oczywiscie pogłębiajace kolor. Natomiast mocno zmieniajace kolor oczu to polecam soczewki FreshLook Color. Akurat kiedys miałam bzika na punkcie brązowych oczu i tam sa dość ciekawe brązowe...ale i tak jak zmieniała sie źrenica na małą to prześwitywał mój niebieski kolor. Ogólnie firma CIBA jest bardzo dobra , bo od nich mnie nie swędza oczy jak w przypadku innych renomowanych firm., ale to jest rzecz indywidualna i każdemu inaczej reaguja oczy :)

betisska
21-09-2010, 14:23
A czy nie zrobię sobie krzywdy przy ich zakładaniu mając długie pazurasy?

szpila59
21-09-2010, 18:03
A czy nie zrobię sobie krzywdy przy ich zakładaniu mając długie pazurasy?
ja miałam kiedys biała soczewkę taka jak Manson, więc radze jednak dla własnego bezpieczeństwa skrócić pauzrki przed zakładaniem soczewki ;P

betisska
21-09-2010, 19:55
Dzięki laski za rady:) Mam niebieskie oczy tylko takie wpadające w szary odcień i chcę je trochę podrasować;)
Powiedzcie jeszcze jaki jest najlepszy płyn do soczewek.

sylla
23-09-2010, 10:25
Kiedyś się zastanawiałam nad kolorowymi soczewkami . Widziałam takie u jednego chłopaka. Z tym że u niego to tak raczej mroziło krew w żyłach. Tamten chłopak miał oczy zrobione bardzo dziwnie. Tak jakby źrenice były wąskie i podłużne pionowo nie wiem jakie zwierze ma takie ... może koza?
Wyglądało to przerażająco. Ale za inspirowało mnie do poszukiwań . Oczywiście pierwsze co to Allegro wpadło mi w ręce. jest tego tam mnóstwo rzeczywiści. I ceny wcale nie są straszne. Ale wstrzymałam się . Kiedyś jak byłam u okulisty to zapytałam o nie. Nie wiem czy to takie normalne ceny ale dwieście złoty za miesięczne soczewki kolorowe mnie odepchnęło. Tak więc poprzestałam na niczym . Ale temat cały czas gdzieś mi tam w głowie siedzi. Kiedyś może go uskutecznię.

betisska
30-05-2011, 01:22
Dziewczyny co prócz soczewek jeszcze potrzebuję? Płyn? Pojemniczki?

Aliz
30-05-2011, 10:01
jak masz soczewki jednodniowe to obowiązkowo płyn do płukania ich przez noc oraz te pojemniczki, ale one są z reguły dołączane gratis do większych butelek z płynem;) jeszcze są takie miesięczne co się zakłada i nosi bez ściągania 30 dni i wtedy nic więcej do nich nie potrzeba

samaron
30-05-2011, 11:43
Dziewczyny co prócz soczewek jeszcze potrzebuję? Płyn? Pojemniczki?
Rozumiem, że pytasz o kolorowe, one są do noszenia dziennego tzn , że na noc musisz je zdejmować i wkładać do pojemniczka z płynem. Producenci zalecają stosować płyn z tej samej linii / serii co soczewki. Ja czasem używam jeszcze takich kropelek nawilżających coś jak sztuczne łzy, dodatkowo wzbogacone kwasem hialuronowym.

betisska
31-05-2011, 21:19
A miała któraś z Was takie soczewki? BARBIE BLUE Kolorowe Soczewki płyn 130 ml DO -7 (1622921443) - Aukcje internetowe Allegro (http://allegro.pl/barbie-blue-kolorowe-soczewki-plyn-130-ml-do-7-i1622921443.html)

betisska
02-10-2011, 00:43
Oczywiście po długim namyśle zakupiłam soczewki, nie poszłam nawet na badanie do okulisty. Zaszalałam i pod wpływem impulsu zakupiłam soczewki kolorowe :) Nauczyłam się je zakładać z instrukcji dołączonej do opakowania:) Jestem bardzo zadowolona! Kupiłam od razu 2 rodzaje, barbie blue oraz glamour blue i naprawde pięknie podkreślają kolor oczu. Polecam!

natalia268
02-10-2011, 10:08
Pokazuj sie :)

rudzielec
02-10-2011, 10:22
a ja sie zastanawiam nad tymi dwoma z dołu i nie moge sie zdecydowac ktore lepsze:D
źródło:
Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu

DiamondShine
02-10-2011, 10:41
mi osobiscie sie podobają te 3 ;) czyli na dole z lewej strony ;) ile takie soczewki stoją?

rudzielec
02-10-2011, 10:50
tam w linku masz cene, cos okolo 60zł juz z płynem. ja tez wlasnie myslalam nad nimi.

xsunnyolciax
02-10-2011, 18:29
Rudzielec, te z lewej ładniejsze ;)

betisska
02-10-2011, 18:42
Rudzielec ja też się długo zastanawiałam i w końcu się zdecydowałam:) Teraz soczewki są dla mnie niczym biżuteria hehe
Jeśli dotkniesz oka palcem to z pewnością nie będziesz miała problemu z zakładaniem czy noszeniem:)

---------- Dodano o godzinie 17:42 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 17:41 ----------

Te z lewej na dole piękne!

rudzielec
02-10-2011, 21:26
no i chyba je wezme, wiem kochana ja tez uzywalam wczesniej soczewek, wiec dla mnie to nie kłopot:D z poczatku mialam opory przed wsadzeniem palca w oko:D ja nosiłam brązowe, a mam zielone naturalne:D odrazu inny wyraz twarzy:D

Drapi
03-10-2011, 00:16
mi sie podobaja na gorze po lewej i na dole po lewej mmmm extra sa :)
ale mi ochoty narobilas oj oj oj

rudzielec
04-10-2011, 17:38
no i sie skusiłam, biore te z lewej a siostra moja te z prawej:D do konca aukcji zostalo tylko kilka godzin:D chyba 3:D wiec akurat sie zmiescilam:Djak dojdą to pokaze wam jak sie prezentuja na zywo:D

zyza
04-10-2011, 17:57
a ja sie zastanawiam po co wam soczewki skoro nie macie wady wzroku? dla ozdoby? ile ja bym oddala zeby nie musiec nic nosic i nie miec wady takiej ze wlasnego odbicia w lustrze nie rozpoznaje:leze:... poza tym noszenie soczewek to nie bagatelka... nie jest takie latwe na poczatku a do tego pomimo nalezytej higieny mozna zlapac zapalenie spojowek... ja mialam kilka razy przez soczewki... a do tego obowiązkowe jest pojscie do lekarza bo on wam powie jaka średnica soczewki... jak kupicie za duza moze wypadac jak za mala beda oczy piekly bo podraznia wam tęczowke... warto więc dowiedziec sie czegos wiecej nt. :)

rudzielec
04-10-2011, 20:01
ja juz soczewki nosiłam, kupuje sobie bo chce mieć i tyle. jeśli będą mnie uwierały to nie będę ich nosiła, z tego co czytałam kwartalne soczewki są bardzo wygodne, z resztą czasy sie zmieniły i ich budowa także, sa zazwyczaj z hydrożelu zrobione, wiec sie dopasowują. niestety niektórzy sa na nie skazani i ja to rozumiem, ale nie bede sie doszukiwala i z gory zakładąła, ze bede miala zapalenie spojówek. a z reszta nie mam zamiaru nosic ich dzien i noc, tylko okazyjnie, wiec mysle ze bedzie okej. :) :kwiatek:

zyza
04-10-2011, 21:11
oczywiscie rozumiem ze to jak z noszeniem bizuterii czy dlugisz szpicow... mimo to ja wolalabym sobie nie wkladac do oczu wiec nosze okularki od dluzszego czasu,,, tak bylam ciekawa co wami kieruje... to tak jak ci co nosza okulary dla picu...

rudzielec ale ja sie nie urodzilam w epoce kamienia lupanego ja nosilam soczewki calkiem niedawno i mimo wszystko źle dobrane moga ci wypasc albo bedziesz je czuc przy noszeniu... mowilam ogolnie zeby dziewczyny nie kupowaly sobie ich jak bizuterii bo to nie jest kolczyk czy pierscionek do ozdoby i dlatego uprzedzam o badaniach... ale zycze milego noszenia ja z koloru chyba wyroslam juz :)

samaron
04-10-2011, 21:21
Do zwykłego optometrysty można iść, wizyta zazwyczaj jest bezpłatna, on dobierze nie tylko średnicę ale i promień krzywizny, uwieranie to juz etap końcowy - jest też m.in. coś takiego jak ścieranie się własnej soczewki, ale to pewnie Was nie interesuje, będziecie płakać później, zadziwia mnie Wasza niefrasobliwość...

rudzielec
05-10-2011, 09:14
no cóż ja tak juz mam i taka jestem ze nie lece ze wszystkim do lekarza, tylko nie wiem dlaczego uważasz że jestem niefrasobliwa?

zyza
05-10-2011, 11:19
o widzisz dzieki sam za wyjasnienie ja w kazdym razie pierwsze soczewki mialam super dobrane od okulisty... potem zapomnialam jaka byla srednica i zaczely sie cyrki z drapaniem, czerwonymi oczami itd... wg oczy to bardzo delikatny narząd i trzeba uwazac co sie do nich pcha :)

Drapi
05-10-2011, 11:26
tez tak mysle, kiedys kupilam te soczewki co calkiem zmieniaja wzor i kolor oka np kocie oko i nawet do konca nie moglam zalozyc bo kulo w oko niemilosiernie a kupilam chyba z 6 psr roznych wtedy ( bo jeszcze te co tylko lekko zmieniaja kolor) i te zwyklejsze byly lepsze tak mi sie strasznie podobaly iiii... nosilam je 2 dni... i wiecej ich nie zalozylam.:(

betisska
06-10-2011, 11:58
zakładając ten temat czekałam na Waszą pomoc, a teraz to czuję się jakby mnie mama pouczała co mam robić, a czego nie, zupełnie jakbym była jakąś małolatą. No cóż, widzę, że lepiej się wogóle nie wypowiadać...

zyza
06-10-2011, 17:08
betisska alez dobrze ze zalozylas... sa osoby co musza nosic szkla jak ja i tez lubia poczytac o kolorowych soczewkach bo ciagle korci mnie ze jak juz musze to czemu nie kolorowe? ale nie rozumiem po co waszym nie zniszczonym oczom taka ozdoba i tyle :)
no i kazdy moze wypowiedziec sie w temat ze swoim zdaniem nawet jesli tobie nie przyklaskuje prawda? tez moglabym napisac 'betisska mnie zrugala wiec lepiej sie juz nie wypowiadac' i focha walnąć a co! :P

betisska
07-10-2011, 23:55
Zyza i tu trzeba by było zapytać się producentów po co robią kolorowe soczewki o mocy "zero".
Poza tym kobieta zmienną jest i lubi co jakiś czas wyglądać inaczej chociażby za pomocą kolorowych soczewek. Przynajmniej ja tak mam i czuję się z tym wymienicie!

zyza
08-10-2011, 09:26
jest popyt to robia... ale nie koniecznie rzeczy nie szkodzace :) niby szpilki tez szkodza ale dla mnie oko to duzo wazniejszy narzad i wydaje mi sie delikatniejszy... moze dlatego ze od 12 lat mam wadę obecnie -4.0... no i soczewka dla mnie to nie pierscionek czy kolczyki :) ale jak dobrze ci sie nosza to swietnie :) chcialam tylko uprzedzic o konsekwencjach. Wejdzie ktos w temat i powie 'o super, ja tez sobie zafunduje bo polecacie' a nie dla kazdego sa soczewki :)

Drapi
08-10-2011, 11:00
ja tylko chcialam powiedziec ze mi sie znudzily(nie mam wady) a nie zeby nie kupowac bo to be jest... jak sie wie jakie ma sie krzywizny oka to spoko . ale juz nic nie mowie :(:(

samaron
08-10-2011, 11:20
Ale przecież nikt nie mówił, żeby nie nosić !
Tylko najpierw trzeba dobrać rozmiar, typ, itd. Są czasem pewne przeciwwskazania, czy wskazania, dlatego najpierw powinno się iść i zbadać oko. Czasem trzeba stosować dodatkowe środki nawilżające i wiedzieć co zrobić jak z okiem zacznie się coś dziać. I tego powinnyście się dowiedzieć od specjalisty. Firmy produkujące takie soczewki też są różne, a okiem nie ma żartów.
Moim zdaniem na tym polega pomoc, a nie na tym, że ktoś Wam powie: "weź orzechowe".

hersa
09-10-2011, 16:35
Jakby miała wadę wzroku to pewnie bym kupiła kolorowe soczewki bo są super, moja znajoma chciała zamienić okulary na kolorowe albo chociaż zwykłe soczewki, poszła zmierzyć krzywiznę i jeszcze jakie badania zrobić i się okazało, że coś ma z okiem i zamiast sobie pomóc to jeszcze zaszkodzi, niestety soczewki nie są dla wszystkich, róbcie badania, oczy są bardzo ważne. U mnie na studiach był moment kiedy wszyscy koledzy po kolei zamieniali okulary na soczewki (głównie chodziło o sport i zawody sportowe) i dwóm ciągle się coś paprało, wiecznie zapalenie spojówek mieli, także uważajcie na swoje oczka :) Swoją drogą jakbym szła na sylwestrową imprezę to może i bym się zdecydowała na jakieś odrzutowe soczewki na jedną noc :)

madziulka123
26-03-2015, 17:10
Ja kupiłam swoje pierwsze soczewki kolorowe [edit link] Przedtem nosiłam głównie jednodniowe, ponad 3 miesiące(oczywiście pierwsze dwa miesiące to był jakiś koszmar). Potem usłyszałam od koleżanki (która oczywiście interesowała się mangą :P), że są soczewki zmieniające kolor. I od tego czasu noszę już tylko kolorowe. Jedyna różnica to musisz częściej używać kropli.

marianka61
31-03-2015, 13:43
jak kształtuje się cena dobrych, oddychających soczewek kolorowych? Niestety mam z nimi przykre doświadczenia, kupiłam jakieś kiepskie i ciągle piekły mnie oczy :/

Szalyza
20-11-2015, 05:17
Dla mnie soczewki są bez sensu. Potem jest problem z suchością i trzeba stosować krople do oczu (http://www.optrex.com.pl/produkty/krople-actidrops/optrex-actidrops-nawil%C5%BCaj%C4%85ce-krople-do-suchych-oczu). To chyba niewygodne.

monkas
22-01-2016, 12:50
Proszę tutaj - http://www.okularywsieci.pl/kontaktowe/biofinity
Nie ma co ukrywać, że trzeba przetestować różne typy soczewek. Każdy może reagować na poszczególne marki zupełnie inaczej - trzeba to sprawdzić.

Malikaa
22-03-2016, 12:52
Nie ma co ukrywać, że trzeba przetestować różne typy soczewek. Każdy może reagować na poszczególne marki zupełnie inaczej - trzeba to sprawdzić.

Mam akurat trochę doświadczenia i skorzystałam z promocji w alesoczewki.com (http://www.alesoczewki.com) w tamte lato. Co jak co, ale trzeba wyrobić w sobie nawyk dbania o soczewki. Z rana założyć soczewki, następnie wieczorem zdejmować i "dłubanie w oku". W te lato zapewne ponownie wrócę do soczewek, bo więcej jest korzyści niż wad.

Westfalka
24-03-2016, 15:24
Dla mnie soczewki są bez sensu. Potem jest problem z suchością i trzeba stosować krople do suchych oczu. To chyba niewygodne.

Ja się z kolei z tym nie zgodzę - to zależy od rodzaju soczewek, jaki kupujemy. Dla przykładu ja stosuję od jakiegoś czasu soczewki ze specjalnym systemem dodatkowego nawilżania przy mrugnięciu i sprawdzają się świetnie. Przy dotychczasowych, standardowych z kolei - miałam problem z suchością oka, zwłaszcza zaś po całym dniu, wieczorem. Zastanawiam się jednak, czy soczewki w podobnym stylu dostanę także w wersji kolorowej, bo w sklepie, w którym kupowałam - ni ma. Znacie może takie soczewki kolorowe (http://www.piekneoczy.pl/soczewki/soczewki-kolorowe) - czy one posiadają takie właściwości?

Z góry dzięki za radę!

Alessandre
04-08-2016, 13:22
Z allegro to bym nie eksperymentowała, bo to oczy jednak i stawiałabym na jakość. Sama raz zamawiałam tylko stąd https://www.lens-shop.pl/soczewki-kolorowe/ i fajnie mi się sprawdziły, w takim sensie, że oczy nie były podrażnione i nie czułam ich. Miałam za to inny problem - nie czułam się dobrze, bo nie byłam do siebie podobna.

monkas
17-08-2016, 09:01
Proszę - kolorowe soczewki kontaktowe bardzo dobrej jakości i z normalną ceną. Są świetne, trzymajcie - https://soczewki4you.com/soczewki-kontaktowe-kolorowe Ale oczywiście to trzeba przymierzyć i samodzielnie ocenić sensowność działania.

amelia90
18-10-2016, 15:24
Wiecie, że takie soczewki najlepiej przedyskutować z okulistą zanim je wybierzecie? Przecież to nawet nie wiadomo jak się zachowuje na oku... Polecam wizytę u np. http://januszewskiokulista.com.pl (http://januszewskiokulista.com.pl/) i tam ustalenie jakie firmy warto wybrać :)

reniusia1002
18-10-2016, 22:41
tu gdzie mieszkam w UK i pewnie całym Uk jest tak samo pierwsze soczewki okulista daje za darmo po to by ocenic czy nie będzie jakiejś reakcji alergicznej zaczerwienionych oczu podraznionjych itd.wiem bo sama takie dostałam i to kolorowe.na następnej wizycie wypisal mi normalne już takie same oczywiście już za odplatnoscia ale miałam już sprawdzone na moich oczach wiec bylam zadowolona bo wygoda jest dla mnie w miejscu którym pracuje oczywiście kolorowe.wiec musze przyznać ze efekt w pracy był piorunujący.

eufrat
17-11-2016, 13:07
Ja tam nigdy problemu z jakimikolwiek soczewkami nie miałam, a od jakiegoś roku noszę kolorowe dokładnie brązowe i każdy mi mówi, że o wiele ładniej wyglądam. Takie noszę Soczewki kontaktowe kwartalne - sklep internetowy InterMarkt. - Dolly Black - Kolorowe soczewki kontaktowe Big Eyes - NewBio (http://www.intermarkt.pl/dolly-black-kolorowe-soczewki-kontaktowe-big-eyes-p-119.html)

akacja66
14-12-2016, 17:56
Ja noszę zielone. Mojemu chłopakowi się podobają :)

basiuq
18-01-2017, 15:36
Czasem noszę kolorowe soczewki, ale zdecydowanie częściej siegam po bezbarwne miesięczne. Najczęściej kupuje w Mylensshop: Soczewki miesięczne - szkła kontaktowe MylenShop.com (http://mylenshop.com/pol_m_soczewki-miesieczne-612.html).
Przez jakiś czas używałam również jednodniowych, są mega wygodne i nie trzeba się martwić o ich prawidłowe przechowywanie.. ale cena jest trochę zbyt wysoka :(

vivaldo
24-04-2018, 13:32
Ja nigdy nie miałam soczewek kolorowych ale za to jakiś czas nosiłam soczewki podkreślające naturalny kolor oczu z tej firmy https://www.acuvue.pl/. Byłam z nich zadowolona, fajnie wyglądały i były wygodne. Według mnie soczewki kolorowe nie wyglądają*zbyt naturalnie, dlatego polecam każdemu wypróbowanie tych z Acuvue.

Janka102
19-03-2019, 09:53
To na pewno ładnie wygląda. Ale ja nie potrafię nosić soczewek niestety. Ostatnio muszę częściej zaglądać do okulisty, bo po prostu mam coraz słabszy. Chodzę do One Day Clinic w Oleśnicy bo mam najbliżej,a co jest ważne można skorzystać z porady optyka i dobrać okulary. Więc w moim przypadku bardziej jestem za okularami niż soczewkami.

cass
20-11-2019, 10:06
Nosze soczewki juz jakieś dobre 6 lat, nigdy nie mialam z tym problemu. Okulary mam, ale jakos nie jestem do nich przekonana. Nie chodzi o estetyke, bo wygladam w nich calkiem nieźle ​ ale denerwuje sie gdy mi zaparuja, co chwilke poprawiam je bo wydaje mi sie , ze się zsuwają..

Co do paznokci, to na poczatku musialam sie przyzwyczaic, ale nie bylo z tym wiekszych problemow. Paznokcie mam swoje, sa dlugie i wygladaja jak tipsy, nikt mi nigdy nie wierzy, że to moje wlasne :D

Jeśli chodzi o sklep w jakim warto kupić to polecam Trendy Opticians https://trendyopticians.pl/ . Są to salony optyczne w większych miastach. Przy zakupie okularów mozna tam wykonać badanie wzroku, które jest bardzo dokładne (nigdy nie czułam się tak dobrze przebadana jak włąśnie tam).

Ajsi
28-01-2020, 11:16
Kolorowe soczewki nie są zdrowe dla oczu. Na chwilę, na jakąś imprezę czy coś to ok, ale żeby chodzić w nich na co dzień? Nie, zdecydowanie nie.

agus123
27-03-2020, 15:05
Zanim wybierzecie odpowiednie okulary, szkła itd. trzeba wykonać badanie wzroku. Osobiście bardzo długo szukałam odpowiedniego okulisty, aż w końcu trafiłam na stronę klinikę https://blikpol.pl/badanie-wzroku-test-online gdzie podany jest cennik oraz to, w jaki sposób przebiega badanie. Wydaje mi się, że jest to super sprawa, bo nawet na rozgrzewkę można wykonać sobie badanie online.

chanah
27-04-2023, 13:38
Od jakiegoś czasu właśnie zastanawiam się nad tym by zapisać się do https://www.citomed.pl/poradnie/okulistyka . Ogólnie zależy mi na tym by znaleźć dobrą poradnie w Toruniu i wydaje mi się, że to by był jednak dobry wybór, tym bardziej, że tutaj jest dostępny bardzo szeroki zakres jeśli chodzi o diagnostykę

ell
30-06-2023, 09:03
Najlepiej z aktualnymi badaniami wzroku iść do salonu optycznego, gdzie jest optometrysta lub optyk i dobiorą soczewki. Zazwyczaj odejmuje się 0,5 dioptrii od wyniku badania.

Mogę dać tutaj namiar na sieć salonów optycznych https://hasztagoptykwawrzon.pl/ Mają swoje salony w Rzeszowie, Dębicy czy Tarnowie. Pomogą w doborze odpowiedniej mocy soczewek.