PDA

Zobacz pełną wersję : Czyszczenie Lampy UV



Pati88
27-04-2009, 09:02
nie wiedzialam gdzie zamiescic swoje pytanie jezeli jest one niezgodne prosze je przeniesc nie wiem jak sie zaklada nowy post a mam takie pytanie czym czyscicie lampe UV chodzi mi o preparaty jakich uzywacie bo mam w lampie taka nieduza smuge po zelu i nie wiem czym ja zmyc.prosze o pomoc

pisiowa21
27-04-2009, 09:19
ja zmywam od żelu clenerem a póżniej mam takie chusteczki nawilżone spisytusem i nimi przeczyszczam cała lampe:)

Pati88
27-04-2009, 09:23
dzięki spróbuję bo nie moge patrzeć już na tą smugę.

Anna Kosińska
27-04-2009, 09:23
ja rowniez tak samo czyszcze jak moja poprzedniczka...

Jade
27-04-2009, 09:48
Ja takze uzywam clenera a pozniej alkohol do dyzynfekcji

Pati88
27-04-2009, 10:08
a to ma byc cleaner z acetonem tak? bo ja mam dwa w jednego skladzie pisze ze zawiera etanol i jest napisane ze sluzy do przemywania masy zelowej a drugi zawiera aceton i pisze ze jest do naturalnej plytki.

Evelina.J
27-04-2009, 10:33
Cleaner a potem dezynfekcja obowiazkowo (przed kazda klientka):skacze:

---------- Dodano o godzinie 10:33 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 10:28 ----------

Przed każda klientka nalezy zdezynfekowac lampe oraz wszystkie narzedzia. Ale to napewno kazdy wie tylko z tego co widzialam w salonach zanim zaczelam sama zakladac paznokcie nie kazdy sie do tego stosuje. Wpuszczaja klientke za klientka bez czyszczenia narzedzi. Tak sie nie robi :porazka:

Jade
27-04-2009, 10:34
a to ma byc cleaner z acetonem tak? bo ja mam dwa w jednego skladzie pisze ze zawiera etanol i jest napisane ze sluzy do przemywania masy zelowej a drugi zawiera aceton i pisze ze jest do naturalnej plytki.

Niewiem jaki stosuja dziewczyny,bo ja mam bez acetonu i takim wycieram:).A o tym z acetonem nic nie wiem:(

Evelina.J
27-04-2009, 10:43
Robie pazurki profesjonalnie ale nie slyszalam ze jest cleaner z acetonem :wow: Moze jestem do tyłu z wiadomościami

Pati88
27-04-2009, 15:06
tak mam napisane na buteleczce mam 2 butelki i jest napisane na obu cleaner tylko jeden jest bialy a drugi niebieski kurde to moze ja jakis trefny zestaw kupilam :/ albo ktos sie machnal z naklejkami nie wiem

---------- Dodano o godzinie 15:06 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 14:38 ----------


Cleaner a potem dezynfekcja obowiazkowo (przed kazda klientka):skacze:

---------- Dodano o godzinie 10:33 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 10:28 ----------

Przed każda klientka nalezy zdezynfekowac lampe oraz wszystkie narzedzia. Ale to napewno kazdy wie tylko z tego co widzialam w salonach zanim zaczelam sama zakladac paznokcie nie kazdy sie do tego stosuje. Wpuszczaja klientke za klientka bez czyszczenia narzedzi. Tak sie nie robi :porazka:

ja bylam swiadkiem sytuacji w ktorej kosmetyczka nie zdezynfekowala ani dloni ani narzedzi tak jak lezaly po ostatniej klientce tak zostaly dla nastepnej nic nie zrobila tylko od razu zabrala sie do pracy.

dzidzia
27-04-2009, 15:07
raczej nie ma takiego czegoś jak cleaner z acetonem... bynajmniej ja o niczym takim nie mam zielonego pojęcia...

---------- Dodano o godzinie 15:07 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 15:06 ----------


tak mam napisane na buteleczce mam 2 butelki i jest napisane na obu cleaner tylko jeden jest bialy a drugi niebieski kurde to moze ja jakis trefny zestaw kupilam :/ albo ktos sie machnal z naklejkami nie wiem

---------- Dodano o godzinie 15:06 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 14:38 ----------



ja bylam swiadkiem sytuacji w ktorej kosmetyczka nie zdezynfekowala ani dloni ani narzedzi tak jak lezaly po ostatniej klientce tak zostaly dla nastepnej nic nie zrobila tylko od razu zabrala sie do pracy.


to w takim przypadku sanepid by się przydał...

Pati88
27-04-2009, 15:09
wlasnie bo nawet na kursie jak uzywalismy to byl cleaner i odtluszczacz a nie dwa cleanery rozniace sie skladem.jakbym odzyskala aparat to bym zrobila zdjecie tych produktow

dzidzia
27-04-2009, 15:20
przecież cleaner to to samo co odtłuszczacz ...

Pati88
27-04-2009, 19:26
my na kursie mielismy jedna buteleczke podpisana cleaner z etanolem a druga odtluszczacz z acetonem.

ania
27-04-2009, 19:27
hmmm ja chyba nie kapuje... pzeciez acetonem sciaga sie pazzurki... a nie odtłuszcza?

margareta
27-04-2009, 22:39
ja wycieram całą lampę ręczniczkiem papierowym nasączonym płynem skinsept pur ;) a jeśli chodzi o pozostałości żelu to oczywiście cleanerem (jeżeli żel jest nie utwardzony, bo jeśli tak się stało, to już się nie da wytrzeć, przynajmniej tak mi się wydaje)

donna69
27-04-2009, 22:58
Aceton wysusza i odtluszcza Plytke,
Cleaner tylko zmywa warstwe dyspersyjna-sa ale rowniez Cleanery z dodatkiem Alkocholu i wtedy maja lekka fukcje dezynfekcyjna.
ale jednak co profesjonalne srodki dezynfekcyjne to dezynfekcyjne,zadna tam papranina

martakolo
14-06-2009, 10:36
nie wiem jak oczyścić lampe gdy jest utwardzony już żel w środku;( niestety nieraz zdarzyło się, ze klienka wkładając ręke do lampy, poprostu nie trafiła do środka i kciukiem uderzyła w bok lampy, czego ja odrazu nie zauważyłam i tak po utwardzeniu został żel z boku na lampie

Anna Kosińska
14-06-2009, 10:46
juz nic na to nie pomoze jak juz to mozna jakos podwazyc i wtedy zalac clenerem i pozostawic na jakis czas ale zostalo juz utwardzone Martus wiec nie wiem czy cokolwiek pomoze na to...

czarus
14-06-2009, 13:43
wyczyścisz to taką skrobaczką do płyt ceramicznych w piecach kuchennychja tak miałam poprostu miałam trochę żeliku w lampie w środku na spodzie komuś skapało i się utwardziło

Jade
14-06-2009, 13:59
Ja niestety tez tak mam w lampie,i niewiem jak to usunac bo zel ztwardnial :(ale skrobaczka przecierz to mi porysuje cala srebrna powierzchnie?

czarus
14-06-2009, 14:07
ale to sie robi bardzo delikatnie plyta ceramiczna tez jest delikatna i nie mozna jej porysowac bo bedzie mozna kupic nowy piec z tak plytą

stella
14-06-2009, 14:11
mi czesto zdarz sie miec troszke zelu juz utwardzonego w lampie, po prostu batrdzo delikatnie skrobie a raczej podwazam, nalezy to robic delikatnie, przewaznie nie ma z tym problemu, a potem zdezynfekowac, ja tak robie

paznokietek1000
14-06-2009, 14:53
ja czyszczę lampę po każdej klientce produktem do dezynfekcji miejsc trudno dostępnych nazywa i każda kropelka żelu się zmywa

Daria
04-07-2009, 14:06
ja niestety też mam problem z żelem utwardzonym w lampie, i niewiem jak się go pozbyć:huh:

Salsa
05-07-2009, 13:14
ja tez mam gdzie niegdzie utwardzony zel na lampce, np taka kropelke zaraz na "wlocie", moja mama sierotka przewaznie gdzies bombnie jak wklada reke do srodka...

sylwia-p_86
07-07-2009, 16:25
Dario i salso ja ma dokładnie to samo teraz mam nowa lapkę i tez jest chyba juz kropelka,ale w starej nie dałam rady niczym usunąc i zostawiłam tak jak jest ;]

Gość
07-07-2009, 16:31
ja właśnie przed chwilą wyczyściłam swoją lampkę... mam taki płynik M&M PŁYN DO DEZYNFEKCJI SKÓRY I NARZĘDZI (679980979) - Aukcje internetowe Allegro (http://www.allegro.pl/item679980979_m_m_plyn_do_dezynfekcji_skory_i_narz edzi.html)

i czyści mi się nim rewelacyjnie. schodzi dosłownie wszystko, nawet utwardzony żel:good:

sweetpazurki
22-07-2009, 21:16
cleanerem i plynem do dezynfekcji

megi222
30-07-2009, 12:29
Dzięki ja swojej nie czyściłam jeszcze ale dzięki za wskazówki

goslava
30-07-2009, 21:58
woszczurku ja czasami zaopatruje sie u magdyszewczyk ale tego plynu nie widzialam teraz juz bede wiedziala i zakupie koniecznie

farbstift
31-07-2009, 09:10
dobrze wiedzieć, bo już na swoją lampę patrzeć nie mogę...

madzzzia92
31-07-2009, 14:41
a ja jczyszczę hydrotoolem i clinem do szyb :P

Ewelina83
31-07-2009, 14:45
cleanerem i plynem do dezynfekcji
ja tak samo:)

anita21032103
02-08-2009, 17:09
ja również skinseptem w środku a na zewnątrz jakimś mleczkiem do czyszczenia:)

LaVenda
19-11-2009, 09:35
Witam :)

Mam mały problem z moją lampą uv, a mianowicie na jej ściankach są drobne smużki żelu które powstają gdy klientka dotknie nie utwardzonym jeszcze paznokciem o ściankę. Wiecie może jak coś takiego wyczyścić ?

Pozdrawiam La_Venda :)

Agusia_pa2
19-11-2009, 09:42
Ja podważałam czymś cienkim i po prostu zdrapywałam ;) heh

dzidzia
19-11-2009, 11:06
ja tak samo jak Agusia robie ;P

sylwia-p_86
19-11-2009, 12:00
Tez mam taki problem,ale jakoś się tym nie zajęłam ;p

LaVenda
20-11-2009, 13:18
No cóż, to dziś mnie czeka skrobanie ^^ Dzięki za radę :)

Anna Kosińska
20-11-2009, 13:22
najlepszym sposobem to jest dziewczyny czyscic odrazu lampe po wizycie klientki ,Ja rowniez czyszcze cleanerem..

rynba
25-11-2009, 12:53
a ja po kazdej klientce czyszcze lampe cleanerem i dezynfekuje niestety utwardzony zel trzeba zdrapac ja to robie kopytkiem:D

kaha9898
27-11-2009, 16:38
O dziki za rady, też miałam taki problem:)

izek74
27-11-2009, 17:00
utwardzony żel usuwam drucikiem kuchennym

mysza31
27-11-2009, 19:52
dzięki za rady dzięki wam juz wiem jak ich sie pozbyć:)

dzoana
27-11-2009, 20:37
cóż za dobre rady :P skorzystam :D

kobietazpazurem
24-03-2010, 20:49
ja także po każdej klientce czyszcze lampe ale żel zawsze jest już "utwardzony" niestety... no i te zdrapywanie mnie dobija po prostu...

Ewelina83
24-03-2010, 21:09
no i ja zdrapuje to chyba standard:)

Gość
26-03-2010, 17:47
tu jest temat

http://forum.wzorki.info/sprzet-do-przedluzania-paznokci/502-czyszczenie-lampy-uv.html

anikol
26-03-2010, 17:50
a ja kobiety znalazłam sposób na zaschnięty żel :skacze:

a wacik kosmetyczny płyn do czyszczenia pędzelków ja mam z alle i przecieram, znika w mig :good:nawet stare glutki :D
Spróbujcie :P

Sildre
25-04-2010, 22:57
a ja kobiety znalazłam sposób na zaschnięty żel :skacze:

a wacik kosmetyczny płyn do czyszczenia pędzelków ja mam z alle i przecieram, znika w mig :good:nawet stare glutki :D
Spróbujcie :P

Też mam to cudo i na pędzelki działa doskonale... z żelem w lampie też dał radę, ALE zostawił mi smugi na srebrnej powierzchni. Co prawda po długim polerowaniu zniknęły, ale jednak wolę cleaner.

Mam jednak problemik techniczny z czyszczeniem mojej lampy, otóż mam lampkę... Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu
...i czy może ktoś wie czy w tym modelu można jakoś wyciągnąć tą srebrną podstawę? Przy zakupie lampy powiedziano mi, że tak. Jednak samej nie udało mi się tam nic ruszyć, nie próbowałam też zbyt mocno, żeby nie popsuć. Lampka ma tam czujnik ruchu i tak na logikę wydaje mi się, że nie ma mowy o wyciągnięciu tego... a bardzo by ułatwiło sprawę podczas czyszczenia. Help ;(

czarnyaniol121
25-04-2010, 23:26
ja mam dwie lampki...
jedna z nich sie da rozkrecic wiec poszukaj na zewnatrz jakis śrubek czy cuś :D

malutkaistotkaa
25-04-2010, 23:34
ja mam taka sama tylko ze rozowa tez zastanawialam sie czy mozna wyjac to wysunac jakos
ale chyba nie da rady...

Zuzanna Rzeszewska
25-04-2010, 23:35
Ja czyszczę cleanerem do żelu, niektóre ślady da się już tylko zdrapać, więc je zostawiam bo nie chciałabym zepsuć warstwy odbłyskowej.
Po cleanerze na tej folii zostają białe smugi, tak jak powiedziała Sildre, ja sobie z nimi radzę płynem do szyb. :)

Sildre
25-04-2010, 23:58
ja mam dwie lampki...
jedna z nich sie da rozkrecic wiec poszukaj na zewnatrz jakis śrubek czy cuś :D

Rozkręcałam dzisiaj, ale za dużo zachodu jest. Osiem śrubek, w tym dwie strasznie trudno dostępne. Poza tym męczyłam się chyba z 15 minut, żeby skręcić z powrotem bo kable nie chciały się ułożyć. W sumie nie wiem czy dobrze mi to wyszło, bo teraz mam delikatne szparki pomiędzy "lustrami" bocznymi a podstawą. Ale nie pamiętam czy już tak było czy nie ;) Wolałabym wyciągać, ale malutkaistotkaa chyba ma rację. A szkoda, bo było by łatwiej :/:
Zuzanno chyba następnym razem spróbuję płynu do szyb po cleanerze lub w ostateczności poprawię nim po magicznym płynie do pędzli ;) skoro polecasz :)

kotek2121
30-05-2010, 21:06
Ja wszystko czyszczę skinseptem przy okazji dezynfekuje się w środku :D No a na utwardzone ślady nie ma rady trzeba zdrapać delikatnie :P

Ewelina83
05-08-2010, 10:44
ja mam taka lampe i ona ma dwie srubki z dolu zeby to niby wyjac tylko ze jak sie rozkreci to w srodku sa kable od czujnika..
ja mam z nia inny problem ze ten ekran nie jest metalowy tylko ala jakas nklejka umieszcze tu calego posta ktory byl gdzie indziej..
A ja dziewczyny mam inny problem, jak juz wczesniej pisalam kupilam sobie nowa lampke tunelowa cyfrowa i wszystko super by bylo gdyby nie jeden feler-chodzi o to ze lampa jest wylozona tym niby ekranem ktory odbija swiatlo do lepszego utwardzania, w starej lempie ekran mam metalowy i moge ja dezynfekowac i w ogole wszystko i nic sie nie dzieje a mam ja juz ponad 3 lata a w nowej ktora mam zaledwie drugi miesiac po zdezynfekowaniu w srodku ten niby ekran schodzi bo to est tak akby ala taka nalepka a nie metal...Mialysciejuz z czyms takim doczynienia????Bo juz niewiem co mam robicczy zglaszac to jako reklamacje czy jak???Przeciez lampe musze w srodku tez dezynfekowac...wiec jak to robic jak to juz prawie biale jest!Zaraz wstawie fotke
Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć) http://forum.wzorki.info/attachments/sprzet-do-przedluzania-paznokci/28033d1280997530t-dsc_0279.jpg (http://forum.wzorki.info/attachments/sprzet-do-przedluzania-paznokci/28033d1280997530-dsc_0279.jpg) http://forum.wzorki.info/attachments/sprzet-do-przedluzania-paznokci/28034d1280997530t-dsc_0280.jpg (http://forum.wzorki.info/attachments/sprzet-do-przedluzania-paznokci/28034d1280997530-dsc_0280.jpg)
bardzo prosze o pomoc..

frytusia
14-08-2010, 11:22
ewlina83 ja tez mam taka lampe. w srodku nie ma metalu tylko plastik pokryty jakas folia niby lusterko.ja delikatnie czyszcze ja "cleansept 20+" i nie schodzi nic. moze za mocnych produktow uzywasz do przecierania? sprobuj reklamowac, powiedz ze nie nadaje sie do uzytku, ze przeciez oczywiste jest ze przet nalezy zdezynfekowac a u Ciebie jest to niemozliwe bo ekran sciera sie

kasia101081
10-09-2010, 21:05
Witam.dawno mnie tu nie bylo,a jak zagladam to od razu z zapytankiem-czy slyszalyscie moze o wymianie tej srebrnej folii(lustra) w lampie?-rozmawialam niedawno z pewna dziwczyna i mowila,ze podobno tej folię mozna wymieniac.Rzeczywiście wysunęłam z lampy ta szufladke,podhaczylam pazurkiem i odchodzi jak naklejka,a pod spodem zostaje taka warstwa nieklejąca, jak po odklejeniu plastra, czy papieru samoprzylepnego. Pytalam w hurtowniach i szukalam w necie ale nic nie ma. Jesli cos byscie wiedzialy na ten temat,to dajcie znac.pozdrawiam

Bożena P
10-09-2010, 21:48
ja tę folię odkleiłam zaraz jak dostałam lampę i teraz mam samo "lustro", nie mam na tym plastyku żadnej folii, a po czyszczeniu nic się z nim nie dzieje :)

kasia101081
14-09-2010, 15:15
piszac folia(lustro) mialam na mysli wlasnie to lustro-bo to tez jest przylepione-chcialabym to lustro zdjac(odkleic) i przykleic nowy czysciutki kawaleczek :D Na allegro znalazłam "lustro weneckie",ktore odbija filtry UV,stosuje sie je w oknach,szybach mebli i szybach samochodowych-zastanawiam sie czy to byloby dobre. Jak kupie to sie przekonam i dam znac. Pozdrawaim.:macham:

pinusia6
16-09-2010, 09:58
Też mam to cudo i na pędzelki działa doskonale... z żelem w lampie też dał radę, ALE zostawił mi smugi na srebrnej powierzchni. Co prawda po długim polerowaniu zniknęły, ale jednak wolę cleaner.

Mam jednak problemik techniczny z czyszczeniem mojej lampy, otóż mam lampkę... Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu
...i czy może ktoś wie czy w tym modelu można jakoś wyciągnąć tą srebrną podstawę? Przy zakupie lampy powiedziano mi, że tak. Jednak samej nie udało mi się tam nic ruszyć, nie próbowałam też zbyt mocno, żeby nie popsuć. Lampka ma tam czujnik ruchu i tak na logikę wydaje mi się, że nie ma mowy o wyciągnięciu tego... a bardzo by ułatwiło sprawę podczas czyszczenia. Help ;(

O kurcze to troche nieciekawie z ta lampą :( A miałam ją kupic ale chyba jednak sobie daruje :(

sylla
16-09-2010, 11:48
Ja mam lampę której dolna szufladka się wysuwa całkowicie. Przez to mam dobry dostęp do wszystkich zakamarków . Tak samo jest z wymianą żarówek . Bez zbędnej gimnastyki mogę naprawić co trzeba.

pinusia6
17-09-2010, 18:43
Ja mam lampę której dolna szufladka się wysuwa całkowicie. Przez to mam dobry dostęp do wszystkich zakamarków . Tak samo jest z wymianą żarówek . Bez zbędnej gimnastyki mogę naprawić co trzeba.

A mogę wiedzieć gdzie Kochana zakupiłaś tą lampeczke z wysuwaną półeczką?? :) Byłabym wdzięczna :)

MesiaszCiszy
02-11-2013, 14:45
To ja jako kompletny nowicjusz w tej dziedzinie załatwiłam sobie swoja lampe acetonem! ... myślałam ze to jakis specjalny aceton do czyszczenia lampy , ponieważ dodali mi go do mojego pierwszego zestawu żelowego ... oczywiście pod wpływem "środka" plastik z lampy zaczął sie rozpuszczać , wcierając w siebie smugi zabrudzeń ...efekt po "sprzątaniu lampy"byl ...hmm powalający =.= Chociaż ostatnio postanowiłam cos w końcu zrobić z tym moim szkaradzieństwem i ozdobiłam ja w kosmiczna lampe ^^
http://www.youtube.com/watch?v=nOKEPfpnyac&feature=youtu.be&t=1m11s

sandrus
08-11-2013, 00:27
Folia metaliczna do lamy.
Może ,którejś przyda sie link

Folia metaliczna do lampy UV ODBLASK - arkusz :: dobrarada (http://www.dobrarada.com.pl/index.php?p20328,folia-metaliczna-do-lampy-uv-odblask-arkusz)