PDA

Zobacz pełną wersję : żel podkładowy typu BONDER



niszowa
03-10-2010, 20:15
Zastanawiam się nad kupnem jednofazowego żelu clear firmy Sun Flower. Na stronce oferującej te żele w ich opisie zalecane jest użycie żelu podkładowego typu BONDER.Czy mogłybyście mi poradzić czy ten żel podkładowy jest mi aż tak niezbędny?Z góry dziękuję za odpowiedź:)

kashia83
03-10-2010, 20:34
Ja używałam wcześnie produktów SF i są na prawdę dobre :) według mnie powinnaś sobie dokupić ten bonder, zwiększa on przyczepność żeli :) Nakłada się go jak lakier i jest na prawdę wydajny. Jednofazowe żele chyba nie potrzebują podkładowego. Najpierw używałam samego jenofazowego i nie dawałam bondera, ale później przerzuciłam się na bonder+budujący+wykończeniowy lepiej pazurki się trzymają :)

byli
03-10-2010, 21:17
Niszowa każda firma tak na prawdę zaleca pod swoje żele stosowanie SWOICH primerów, bonderów a nawet cleanerów. Początkowo pracowałam na żelach SF, 1 fazówka na prawdę całkiem w porządku i nie stosowałam żadnych preparatów podkładowych z Sf, więc jeśli masz już inne firmy to nie ma potrzeby dokupowania.

nadya188
06-10-2010, 23:07
No właśnie ja też czytałam że bonder trzeba kupować i zastanawiam się właśnie jak koleżanka u góry że bonder- budujący- nabłyszczający:D Aż wypróbuję:)

monibeni
02-05-2011, 17:25
Bonder zwiększa przyczepność płytki paznokciowej do nakładanej masy, dezynfekuje i odtłuszcza jednocześnie :) nie wiem czy z każdej firmy, ale na moich produktach tak. powinno się go używać pod warstwę budującą i nabłyszczającą :)

unita
02-05-2011, 18:57
monibeni> z jakiej firmy masz ten boder, bo szczerze mowiac pierwsze slysze zeby bonder jednoczesnie odtluszczal i dezynfekowal no i zeby sie go nakladalo pod nablyszczacz:/:

monibeni
02-05-2011, 19:54
Hollywood Nails

chodzilo mi, ze nakladasz bonderstift i potem warstwe żelu budującego i nablyszczacz. a nie bezpośrednio przed nablyszczaczem :)

unita
02-05-2011, 20:34
hehe , zle zrozumialam:D a czy w hn nie maja tylko tego plasmowego bondera?

monibeni
02-05-2011, 22:42
nie wiem o jaki plasmowy ci chodzi? o ten taki elektryczny, ten strasznie drogi?
bonderstift to jest taki w kształcie pisaka można powiedzieć i się go używa pod budującym i nabłyszczającym żelem zamiast można powiedzieć żelu podkładowego :) coś jak primer, tylko, że na primer jeśli używasz 3 rodzajów żeli to musisz dać podkład,budujący i nabłyszczacz jeszcze:), a jak masz bonderstift, to tylko budujący i nabłyszczacz :)

moniii
17-07-2011, 17:23
czesc dziewczyny ostatni przeczytalam na necie ze bondera trzeba uzywac w malenkich ilosciach pisza nawet ze po nalozeniu go na paznokcie powinno sie go przetrzec bibulka (czego zupelnie nie rozumiem, ale tak bylo napisane) poniewaz zbyt duza ilosc tego produktu moze powodowac podchodzenie powietrza czy to prawda?

ewelinka:*
17-07-2011, 18:02
tak to prawda, gdy bedzie go za dużo będą zapowietrzenia, powinna to być bardzo cienka warstewka, generalnie polega to na tym w moim systemie na tak jakby wtarciu go pędzelkiem w pazurek, a gąbeczką zbierasz nadmiar... ale akurat ja dzięki temu forum;) dowiedziałam się, że np. dla IBD, których używam lepiej stosować sam primer bez bondera, bo rzeczywiście był problemowy i zdarzało się, że u niektórych pań były zapowietrzenia, a z samym primerem nieeeeeeeeeeeee!!! ;D

Aliz
18-07-2011, 01:29
na szkoleniu z mistero milano wgl nie używaliśmy bondera, tylko preparat przygotowujący płytkę, primer, baza i dalej z koksem

calkiem nowa
20-07-2011, 01:15
Ja w tej chwili robie zele na sunny nails i kladlam primer:jednak zmieniam zele na modena bo na tych mi sie zapowietrzaja. Wczesniej kladlam primer(bo wyczytalam,ze trzeba) moze te zapowietrzenia to wina ze brak bondera. I niewiem czy go kupic..

kaka80
20-07-2011, 10:45
ja od kiedy daje bonder nic mi sie nie zapowietrza:)

kasandra262
20-07-2011, 12:29
ja tak was czytam i zgłupiałam wreszcie:huh: bo jak to wreszcie jest? jaka kolejność/ odtłuszczacz bonder primer? tylko się nie śmiejcie bo bym kupiła sobie ten bonder ^_^

calkiem nowa
20-07-2011, 13:21
ja tak was czytam i zgłupiałam wreszcie:huh: bo jak to wreszcie jest? jaka kolejność/ odtłuszczacz bonder primer? tylko się nie śmiejcie bo bym kupiła sobie ten bonder ^_^



Ja się nie śmieje bo rowniez zglupialam .Ale chyba zdecyduje sie na bonder odpiuszcze sobie primer i zobaczymy

claudia.c
20-07-2011, 13:57
kolejność to : odtłuszczacz, primer, bonder lub żel podkladowy ;)

Nena90
20-07-2011, 14:10
Ja się nie śmieje bo rowniez zglupialam .Ale chyba zdecyduje sie na bonder odpiuszcze sobie primer i zobaczymy

Osobiście zostawiłabym primer :)

pinusia6
20-07-2011, 14:10
Ja zamiast bonderka daje cieniutko jednofazówki i wszystko elegancko się trzyma :)

calkiem nowa
21-07-2011, 00:19
A czy ten bonder daje sie tak samo jak primer czy na calego wraz z tipsem juz paznokietka.

Elizabeth76
21-07-2011, 10:57
A czy ten bonder daje sie tak samo jak primer czy na calego wraz z tipsem juz paznokietka.
bonder dajesz na naturalka czyli na primer bardzo cieniutko i nadmiar przecierasz wacikiem i do lampy ;)

kaka80
21-07-2011, 11:08
kolejność to : odtłuszczacz, primer, bonder lub żel podkladowy ;)
ja tez tak robie

calkiem nowa
27-07-2011, 14:12
Czy żele Modena Nail -wymagaja bondera?

samaron
27-07-2011, 14:19
Tutaj poczytaj o modenie: http://forum.wzorki.info/sprzedawcy-produkty/1775-modena-nails.html

rudzielec
27-07-2011, 14:41
calkiem nowa - ja uzywam modeny i nie daje bondera pod spod, jednak zamowilam od nich bonder tylko zeby sprawdzic.

Elizabeth76
27-07-2011, 14:45
calkiem nowa ja pod budujące zawsze daje :D

Kasiao88
15-08-2011, 15:00
ja daje i primer i bonder....i jest super...pazurki idealnie się trzymają a nawet z miesięcznym odrostem nie ma żadnego zapowietrzenia nigdzie.....mam chyba firmy crystal z tego co pamiętam bo mam go pół roku....

Nena90
15-08-2011, 23:11
Hmmm ja chyba zawsze kładę najpierw primer a potem bonder...

calkiem nowa
15-08-2011, 23:57
Jednak zzkaupiłam bonder i daje najpierw primer ,a pozniej bonder i jestem zadowlona bo pazurki sie trzymaja niema zapowietrzen gdzie wczesniej po 3 dniach je mialam. Tylko bardzo szybko nudzi mnie wzorek i chcialabym go zmienic;))

Kasiao88
24-08-2011, 13:24
- całkiem nowa- moja mam tez ma ten problem, że nudzą ją zdobienia po tygodniu...dlatego teraz normalnie na robię pazurki z frenchem...a na koniec robię kwiatki akrylowe albo kwiatki farbkami akrylowymi...i przy zmianie wzorku nie mam dużo piłowania i robię to w kilka minut...a mama co tydzień ma inne zdobienia bez naruszenia czy uszkodzenia paznokci ;D

Basia24
25-02-2012, 13:49
Hej wiecie co tam czytam i sie zastanawiam ... bo przeciesz jak daje sie podkladowy czyli bonder to po co dajecie primer przeciesz bonder daje sie zaniast primera i na odwrot... tylko ze bonder daje sie na cala plytke a primer daje sie tylko na naturalny paznokiec jak robi sie tipsy

rudzielec
25-02-2012, 15:25
nie priver tylko priMer, nieprawde piszesz... mozna dawac i primer i bonder.

Basia24
26-02-2012, 23:18
Wiesz czy ja mowie prawde czy nie to nie wiem ...ucze sie teraz na tym kierunku i pisze to czego sie dowiedzialam na uczelni :) :P

murbania
04-03-2012, 22:03
Mnie też to bardzo intryguje bo przechodze na drastyczną zmiane z alle paznokcie gdzie wszystko super sie trzyma na IBD albo Indigo i nie wiem co z czym się je

ewelinka:*
04-03-2012, 22:36
ja do IBD używam dehydrate, potem primer kwasowy lub bezkwasowy i builder, nabłyszczacz... pracuję na nich od 5 lat i nie zawiodłam się nigdy!

doti-nails
02-07-2012, 18:27
witam. mam na imie Dorota mam 45 lat( chyba juz babcia ) :) 4 lata temu zrobilam kurs przedluzania paznokci - podstawowy zel i akryl, ale niestety Panie prowadzace kurs pokazaly tylko wasko okrojony sposob nakladania zelu i akrylu i na pytania bardziej doglebne odpowiadaly z e w tej sprawie jest odrebny kurs i podawaly zaraz cene kursu. dodam ze kurs robilam w Exmouth w Anglii. tutaj kogokolwiek sie nie zapyta o rade to od razu traktuja cie jak wroga .
od poczatku mam problem z podpowietrzaniem sie materialu, a dodam ze odtluszczam i nakladam primer. Odpylam bardzo starannie plytke bo wiem ze kurz to moj wrog. pracuje na polskich zelach z Wroclawia Activ sa o niebo lepsze od IBD CND ktore sa tu w sklepach. ale potrzebuje zlotego srodka na podpowietrzanie sie matrialu. Trafilam to wpisujac w Google : co to jest bonder. i panie tu pisza ze po zastosowaniu bondera odsaczyc wacikiem wsadzic raczke do lampy i potem juz budowac paznokcia. mam jedna klientke ktorej po tyg czasu odpada tylko jeden paznokiec , zawsze jej naprawiam wkladam cale serce w naprawe i znow to samo.
Drogie Panie moze jakies sugestie w zwiazku z moimi bledami. bede wdzieczna za pomoc . pozdrawiam Dorota:]

---------- Dodano o godzinie 16:27 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 16:20 ----------

I chcialabym zasiegnac rady co zrobic zeby zel w lampie uv nie piekl moje klientki, pomimo ze nakladam cienkie warstwy, juz myslalam moze kupoie lampe LED diodowa ale nie znam nikogo kto by stosowal taka lampe. moze ktos mial problem z piekacym zelem i zna rozwiazanie, dodam ze stosowalam lampy 9W , 36W. dziekuje.:] Dorota

emila
02-07-2012, 19:15
Dorotko poczytał dokładnie forum jest tam tak wiele cennych informacji, a przy okazji odpowiedzi na Twoje pytania :)

souki2020
02-07-2012, 19:48
:O to ja stara i głupia już zgłupiała, to żel podkładowy to nie to samo co bonder, nie rozumieć ;p możecie mi wyjaśnić różnice ?

hersa
02-07-2012, 20:27
mi się wydaję że żel podkładowy = bonder

sztynka
02-07-2012, 21:14
Dorotko pieczenie żelu występuje u mnie u 80% klientek, bez względu na markę na jakiej pracuję. PO prostu zachodzi proces utwardzania i wiązania materiału z płytką i powoduje to wrażenie kurczenia. Rada na to jest taka, aby klientka po włożeniu pazurka z żelem do lampy policzyła do 10 sekund i wyjęła dłoń za kolejne 10 sekund i włożyła ponownie na 1-2 minuty w zależności od produktu.
Bonder to to samo co żel podkładowy. Ja go nie stosuję, ale wiem, że stosuje się go zamiast primera, albo też razem z nim wtedy jest pewniej. Czyli matowienie , odpylenie, odtłuszczenie, primer, odparowanie, bonder i jazda z modelażem:D

doti-nails
02-07-2012, 22:27
Bardzo dziekuje za podpowiedzi , oczywiscie poczytam forum bardzo chetnie. :)

Nysza
02-07-2012, 23:22
Bonder jest to żel podkładowy o rzadkiej konsystencji
wzbogacony o składniki wzmacniające przyczepność żeli
super się sprawdza przy problematycznej płytce
w zależności od producenta przeciera się go wacikiem lub nie ...

co do efektu pieczenia żeli w lampie , to takie zjawisko zachodzi jeśli żele są kwasowe
lub jeśli płytka jest zniszczona , lub w trakcie upałów ( bez względu na rodzaj żelu )

żele z Nails Company nie powodują tego efektu - no chyba że stylistka przepiłowała
nat. płytkę paznokcia a to się niestety zdarza bardzo często ...

doti-nails
03-07-2012, 00:13
Bonder jest to żel podkładowy o rzadkiej konsystencji
wzbogacony o składniki wzmacniające przyczepność żeli
super się sprawdza przy problematycznej płytce
w zależności od producenta przeciera się go wacikiem lub nie ...

co do efektu pieczenia żeli w lampie , to takie zjawisko zachodzi jeśli żele są kwasowe
lub jeśli płytka jest zniszczona , lub w trakcie upałów ( bez względu na rodzaj żelu )

żele z Nails Company nie powodują tego efektu - no chyba że stylistka przepiłowała
nat. płytkę paznokcia a to się niestety zdarza bardzo często ...

dziekuje Pani bardzo za informacje zaraz rozekze sie za zelkami z Nails Company . pozdrawiam Dorota:*:*

---------- Dodano o godzinie 22:13 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 22:08 ----------

a czy moze orientuje sie Pani czy mozna placic paypalem w Nails Company? patrze ze maja ceny w Euro.

Nysza
03-07-2012, 00:15
proszę Cię bardzo tutaj masz namiar na e-sklep Nails Company | Tipsy | Zabrze - ŻELE 15g NAILS COMPANY / ŻELE JEDNOFAZOWE (http://sklep.nailscompany.pl/k551/ZELE/ZELE_15g_NAILS_COMPANY/ZELE_JEDNOFAZOWE)
niestety nie ma wszystkich nowszych rzeczy w sklepie ponieważ jesteśmy w trakcie zmiany szaty graficznej
ale za to na bieżąco można je zobaczyć tutaj http://forum.wzorki.info/sprzedawcy-produkty/7940-nails-company.html
lub pisać do mnie

i tylko nie "pani" bo jeszcze nie mam 120-stu lat :skacze:

doti-nails
03-07-2012, 00:22
Bardzo przepraszam za ta Pania :) chcialabym sie blizej dowiedziec i tym zelu 4 w jednym czy jest trwaly jaka ma konsystencje i czy piecze? juz pytam asekuracyjnie .:] dziekuje

Nysza
03-07-2012, 00:46
tak jak pisałam , żele z NC nie pieką
polecam Ci żel jednofazowy http://sklep.nailscompany.pl/foto/w4_foto_70DSCF8325.jpg (http://sklep.nailscompany.pl/foto/w5_foto_70DSCF8325.jpg) ALL IN ONE CLEAR (jednofazowy)
tutaj link do niego Nails Company | Tipsy | Zabrze - ALL IN ONE CLEAR (jednofazowy) (http://sklep.nailscompany.pl/p884/ALL_IN_ONE_CLEAR_%28jednofazowy%29)
super na płytke naturalna jak i do przedłużania na szablonie , jest średniogęsty co usprawnia pracę na szablonie
jak potrzyma się go w lampie 4 min. to uzyskuj się wybłyszczenie - aczkolwiek wolę nałozyć nabłyszczacz
lubię jak paznokcie mega błyszczą

i polecam bonder - niezastapiony przy problematycznej płytce Nails Company | Tipsy | Zabrze - ŻELE 15g NAILS COMPANY / ŻELE PODKŁADOWE (http://sklep.nailscompany.pl/k545/ZELE/ZELE_15g_NAILS_COMPANY/ZELE_PODKLADOWE)

doti-nails
03-07-2012, 00:54
mam ostatnie pytanie przed snem, na web site Nails Company pisze ze wysylacie za pobraniem, wplata na konto i przelew internetem. poniewaz od 5 lat nie mieszkam w polsce nie posiadam konta w banku polskim, dlatego pytalam o paypala przez ktorego place na ebayu. prosze o blizsze informacje . podziekowala pieknie. :)

Nysza
03-07-2012, 01:23
jak się dzieje w tych innych firmach na świecie nie mam pojęcia -
mogę wypowiadać się jedynie w imieniu polskiego Nails Company Group w Zabrzu
jutro dam Ci znać jak jest u nas - wiem że paczki za granicę idą
ale co do płatności - muszę zapytać dziewczyny z obsługi ;)

doti-nails
03-07-2012, 07:52
bardzo dziekuje , bede czekala na wiadomosc .pozdrawiam :)

natalia268
03-07-2012, 09:31
reszta rozmowy tu -> http://forum.wzorki.info/sprzedawcy-produkty/7940-nails-company.html :)

kaka80
03-07-2012, 09:54
Dorotko pieczenie żelu występuje u mnie u 80% klientek, bez względu na markę na jakiej pracuję. PO prostu zachodzi proces utwardzania i wiązania materiału z płytką i powoduje to wrażenie kurczenia. Rada na to jest taka, aby klientka po włożeniu pazurka z żelem do lampy policzyła do 10 sekund i wyjęła dłoń za kolejne 10 sekund i włożyła ponownie na 1-2 minuty w zależności od produktu.
Bonder to to samo co żel podkładowy. Ja go nie stosuję, ale wiem, że stosuje się go zamiast primera, albo też razem z nim wtedy jest pewniej. Czyli matowienie , odpylenie, odtłuszczenie, primer, odparowanie, bonder i jazda z modelażem:D

ostatnie zdanie-robie dokladnie tak samo ;)
a od kiedy uzywam zeli z Indigo nikogo nic nie piecze^_^

Nysza
03-07-2012, 17:19
bardzo dziekuje , bede czekala na wiadomosc .pozdrawiam :)
wysłałam PW aby już nie zaśmiecać - modku przepraszam :kwiatek:

milane
07-01-2013, 15:01
Od nie dawna pracuje na systemie trójfazowym i jestem badzo zadowolona z żelu bazwego SPN wczesniej nie chciałam sie bawić w dwa żele ale naprawde sie opłacało,ponieważ klientkom z tzw trudna tłuszczaca sie płytka już nigdy nie pojawiło sie zapowietrzenie:) także polecam wszystkim żele bazowe,bondery szczególnie dla trudnych płytek-przyczepnosc gwarantowana:)

wonderland
10-01-2013, 11:43
Witam

Moja odpowiedz: TAK. Pamiętaj iz firmy specjalnie starają sie zbliżyć klienta z ich produktami, wiążą nas chociażby tym iz jeden produkt danej firmy współgra z drugim produktem danej firmy. Bonder rowniez moze byc nazywany zelem podkładowym, ktorego nie powinnaś przecierać gdyz sam w sobie po utwardzeniu posiada malusie haczyki, które odpowiadają za przyczepność zeli jednofazowych.

charlotte_2013
25-02-2013, 10:22
Witam

Moja odpowiedz: TAK. Pamiętaj iz firmy specjalnie starają sie zbliżyć klienta z ich produktami, wiążą nas chociażby tym iz jeden produkt danej firmy współgra z drugim produktem danej firmy. Bonder rowniez moze byc nazywany zelem podkładowym, ktorego nie powinnaś przecierać gdyz sam w sobie po utwardzeniu posiada malusie haczyki, które odpowiadają za przyczepność zeli jednofazowych.

Ojej ja już zglupialam, ja swój bonder przecieram suchym wacikiem i do lampy. Ale to może każda firma ma inaczej .
Z tego co pamiętam to bonder ma być takim łączeniem między płytka paznokcia a warstwą zelu. I że jeśli nie będzie przetarty to może powodować zapowietrzenia .
No chyba że coś pogmatwalam. ? :wstydek:

Nysza
25-02-2013, 14:33
potwierdzam, że nie każdy bonder wymaga przecierania ...

isabellt
03-04-2013, 15:00
Witam,

zaczynam pracę na żelach z Silcare (Base One) i zastanawiam się co z tym bonderem?Zakupiłam i kwasowy i bez kwasowy i nie wiem czy nakładać czy nie a i jeszcze nasunęło mi się dziwne pytanie, ponieważ pracuję na tipsach to w którym momencie mam nałożyć ten bonder tak jak primer tylko na naturalna płytkę po przyklejeniu tipsa czy również i na tipsa?pozdrawiam

milane
03-04-2013, 16:56
Najpierw przyklejasz tips,potem primer następnie bardzo cienutko bonder;)

---------- Dodano o godzinie 15:56 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 15:52 ----------

Najpierw przyklejasz tips,potem primer na naturalna płytkę ,następnie bonder bardzo cieniutko wcierasz na całą płytkę wraz z tipsem;)

MURKA
03-04-2013, 18:27
no w tipsa też musisz wetrzeć bonder:ok:

NataliaNails
26-08-2013, 19:50
Polecam zele SF sa super pracuje na nich od niedawna wcześniej pracowałam na Impresive Nails, ja używam zeli jednorazowych i do nich nie potrzebny jest bonder...

ingusia_sz
19-09-2013, 23:54
witajcie dziewczyny po przeczytaniu tych 3 stron już nie wiem nawet to co wiedziałam wcześniej o bonderze :) ale to tak na marginesie..... :)
przychodzę do was z pytaniem, ja używam żele jednofazowe (simply nails) z alleg... na moich pazurkach super się sprawdzają (ale moje pazurki nawet na naturalku sam lakier mogę nosić do tygodnia i nic nie odpryskuje ) a jak komuś chcę zrobić to zdarza się że szybko odpadają w całości, (tak około 2-3 dni po jednym )no i pomyślałam że jak będę robić koleżankom to do kupie bonder i teraz nie do końca wiem co kupić

dekorynka ŻEL UV BASE PODKŁADOWY (BONDER) 5ml (3528468938) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. (http://allegro.pl/dekorynka-zel-uv-base-podkladowy-bonder-5ml-i3528468938.html)

czy tez taki preparat

dekorynka PREPARAT PODKŁADOWY BOND 10ml (3538094879) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. (http://allegro.pl/dekorynka-preparat-podkladowy-bond-10ml-i3538094879.html)

żel Uv bonder właśnie wyszczególniono że jest kwasowy i Tu potrzebuje waszego doświadczenia " jak bardzo kwasowy bonder może zniszczyć płytkę i czy w ogóle ? " i jak domyślam się będzie piekł :)
a do moich jednofazowych żeli Uv mam primer bez kwasowy (tak na buteleczce pisze ) chociaż wiem że to samo sobie przeczy bo jak nie ma kwasu to niby czym wytrawia ....

jeżeli możecie mi pomóc będę bardzo wdzięczna :przytul:

marylin
20-09-2013, 11:36
ingusia_sz primer bezkwasowy też ma w swoim składzie kwas tylko w mniejszym stężeniu,kwasowe używa się do płytki problematycznej,tłustej a nie każdej:)

Jeśli chodzi o żele bonder to tak samo,Nysza pisała o tym kilka postów dalej,o tych konkretnych Ci nie powiem bo ich nie mam, ale z opisu wynika,że pierwszy można stosować profilaktycznie,drugi kwasowy jest do tłustej płytki, więc nie "serwowałabym" go ot tak koleżankom, bo nie wierzę ,że wszystkie mają tłustą płytkę.

Dekorynke prowadzi pani,która ma sklep internetowy Dobra rada i robi pazurki,więc można również jej zapytać,który byłby lepszy.:)

agulan82
06-01-2014, 09:20
Od nie dawna pracuje na systemie trójfazowym i jestem badzo zadowolona z żelu bazwego SPN wczesniej nie chciałam sie bawić w dwa żele ale naprawde sie opłacało,ponieważ klientkom z tzw trudna tłuszczaca sie płytka już nigdy nie pojawiło sie zapowietrzenie:) także polecam wszystkim żele bazowe,bondery szczególnie dla trudnych płytek-przyczepnosc gwarantowana:)

Ja z pytaniem konkretnym do MILANE Tez pracuje na SPNie i chcialam sie dowiedziec czy jak robie zele na formie to czy caly szkielet mam zrobic z zelu bazowego (jest bardzo zadki) czy tylko na naturalna plytke a przedluzenie z cleara?

milane
06-01-2014, 10:06
agulan82,żel bazowy służy tylko i wyłacznie do wcierania w płytkę w bradzo minimalnej ilosci celem zwiększenia przyczepnosci kolejnych żeli.Czyli reasumując- bazę nabieramy na samą końcówkę pędzla i wcieramy w naturalna płytkę,potem szablon i szkielet z cleara badz z buildera cleara

agulan82
06-01-2014, 12:42
Dzieki tak wlasnie myslalam, ze tylko na paznokiec bo zbyt zadki jest zeby z tego uformowac szkielet ;)

akacyjka86
06-01-2014, 14:37
Ja miałam szkolenie z Astonishing i tam nauczono mnie, choć nigdzie więcej się z tym nie spotkałam, że bonder nakłada się jednym "maźnięciem " pędzelka a później dotyka się go delikatnie gąbeczką i do lampy. Nie wiem czy każdy bonder ma inny sposób aplikacji ale muszę powiedzieć że ten się świetnie sprawdza :ok:

Ka_r0
07-01-2014, 14:04
mi tak samo, bonding gel z asto i jest elegancko :)

Thalia
01-07-2014, 13:55
Czy mozna stosiwac zele innej firmy i bonder tez z innej ?

markotka
01-07-2014, 16:46
w większości przypadków można

Thalia
03-07-2014, 13:25
A ten z Sun Flower? Mozna stosowac z zelem innej firmy?