PDA

Zobacz pełną wersję : Domowe sposoby na piękne włosy



bera0
28-04-2009, 23:24
Domowe sposoby na super połysk!

ZŁOTA POŚWIATA- raz w tygodniu płucz włosy w herbacie rumiankowej. Kwiat ten zawiera specjalne pigmenty, które rozjaśniają pasemka i dodaja im złotego blasku. Zaparz herbatę, ostudź ją i wetrzyj we włosy. Zostaw na 2-3 minuty, a na koniec spłucz wodą.

TABLETKA SOS- Jeśli często chodzisz na basen, twoje włosy sa narażone na działanie chloru. Aby nie straciły koloru, zawsze po powrocie do domu zrób im kapiel z aspiryną. Jedną tebletkę rozpuść w szklance letniej wody i wypłucz w tym włosy.

MAGICZNY CYTRUS- sok z cytryny rozjasnia i podkreśla odcień. Jednocześnie zamyka łuski włosów, sprawiając, że kolor farby dłużej się trzyma. Wyciśnij sok z jednego owocu(odcedź go przez sitko, aby został bez pestek i miąższu), wymieszaj z litrem ciepłej lecz nie gorącej wody, a nastepnie dokładnie spłucz nim umyte włosy.

aga
28-04-2009, 23:37
Stosowałaś może któryś z tych sposobów?:)

bera0
28-04-2009, 23:51
Polecam rumianek szczególnie dla blondynek latem gdy jest słonce to refleksy same mi sie pojawiają, a zimą warto sobie raz w tygodniu przepłukac rumiankiem to naprawde rozjasnia włoski :)

aga
29-04-2009, 00:31
Oo to muszę spróbować dzięki:)

dzidzia
29-04-2009, 00:34
no to mi się coś takiego przyda hehe , bym Ci podziękowała przyciskiem ale niestety zużyłam już dziś wszystkie :P

bera0
29-04-2009, 00:38
Dziekuje ;) ale nie podziekowania sa najwazniejsze ;p wazne zeby sie przydało :)

ivonna70
29-04-2009, 08:28
Co prawda porady przydadzą się bardziej mojej córce, bo jasne włosy, ale sama też kiedyś stosowałam rumianek i był bardzo skuteczny. A o aspirynie to jeszcze nie słyszałam.:)

bera0
06-05-2009, 09:20
Włosy. Nigdy ich do końca nie akceptujemy takich, jakie są w naturze. Kręcone często prostujemy, proste - kręcimy. Ciemne rozjaśniamy, jasne... rozjaśniamy jeszcze bardziej.

Tego nie zmienimy, ale możemy podzielić się radami, jakie mamy odnośnie włosów.

Zeberka poszperała wśród kilku blogów fryzjerów z Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych, wybierając kilka rad, niektóre całkiem zaskakujące.

- W miarę możliwości zrezygnuj z codziennego mycia włosów. Optymalne jest mycie ich 2-3 razy w tygodniu. Jeśli nie możesz sobie na to pozwolić, używaj jak najłagodniejszych środków do mycia.

- Szukaj szamponów, które nie zawierają SLS (Sodium Laureth Sulfate). To głównie przez ten składnik włosy ciężko rozczesać bez odżywki - wysusza skórę głowy i pasma.

- Za dużo odżywki szkodzi nieraz bardziej, niż jej brak. Przy średniej długości włosach wystarczy ilość wielkości ok. połowy orzecha włoskiego. Wcześniej odciśnij delikatnie nadmiar wody - kosmetyk lepiej się rozprowadzi.

- Nie zawsze trzeba słuchać koleżanek. Masz naturalnie kręcone włosy, a one mówią Ci, jak świetnie wyglądasz w prostych? Nie zmieniaj na siłę swoich włosów, tylko wydobądź z nich to, co najlepsze. Naturalnie.

- Raz na jakiś czas zrezygnuj z mycia włosów szamponem. Zamiast niego użyj... odżywki! Postępuj jak zawsze - wmasuj kosmetyk we włosy, zostaw na kilka minut i spłucz.

- Zamień lakier do włosów na ten lżejszy o stopień lub dwa. Używaj dobrej jakości, "suchych" sprayów. Te mokre wysychając wysuszają dodatkowo włosy.

- Odchudź swoją kosmetyczkę. Na co dzień nie potrzebujesz odżywki, maski do włosów, kremu do prostowania, sprayu nabłyszczającego i lakieru do włosów. Połowa z tych kosmetyków spokojnie wystarczy.



źródło: Zeberka.pl - moda, fryzury, uroda, kosmetyki, plotki, gwiazdy, wizaż, stylizacja (http://www.zeberka.pl)

Chanti25
06-05-2009, 10:23
Dzisiaj sobie zaaplikowałam jedną z takich domowych maseczek, którą stosuję od lat, a mianowicie - żółtko + sok z cytryny + olejek rycynowy.Nakładam na brudne włosy i zawijam włosy w czepek foliowy oraz ręcznik. trzymam nawet do godziny :) Przy tej masce trzeba uważnie myć i dokładnie spłukać włosy, bo może zostać nieprzyjemny zapach żółtka.
Inne przepisy jakie znalazłam:

Blondynki, które chcą wzmocnić lub zregenerować swoje włosy lub rozświetlić jasne pasma, powinny systematycznie stosować płukanki z rumianku lub rabarbaru. Kwiat rumianka można kupić w każdej aptece. Potem należy go zalać litrem wrzącej wody. Gdy wywar naciągnie i ostygnie, należy go odcedzić. Stosujemy go po każdym myciu włosów. Najlepiej także ten typ włosów myć w szamponie rumiankowym.
Płukankę z rabarbaru przygotowuje się podobnie. Trzeba tylko pokroić jego łodygę i wrzucić do gotującej wody. Gotować pięć minut, ostudzić, odcedzić i płukanka gotowa.

Naturalne wzmacnianie włosów:

· Czosnek pomaga zwalczać łupież. Musimy tylko przygotować płyn z dwóch rozgniecionych ząbków czosnku i szklanki wody. Raz w tygodniu należy nim myć włosy.

· Włosom matowym blasku doda płukanka z cytryny i octu. Trzeba ją przygotować z 1/2 litra ciepłej , przegotowanej wody, soku z połowki cytryny i łyżki octu winnego. Płynem płuczemy wilgotne włosy.

· Włosy nie będą się przetłuszczać, jeśli systematycznie będziemy je płukać w płukance z mięty i pokrzywy. Płukankę należy przygotować mieszając po łyżce suchej pokrzywy i mięty i zalewając je wrzątkiem. Po odcedzeniu tym płynem spłukujemy mokrą głowę.

· Na włosy suche i zniszczone dobrze działa kompres z oliwy z oliwek. Napierw należy trochę rozgrzać olej, potem nakładamy go na włosy, które zawijamy woreczkiem foliowym i owijamy ręcznikiem. Po 30 minutach kompres zmywamy pod bieżącą wodą z szamponem.

· Jeśli masz słabe włosy z tendencjami do wypadania, to wypróbuj maseczkę z piwa i żółtka. Najpierw trzeba dwa żółtka wymieszać z trzema łyżkami piwa do konsystencji papki, którą nakładamy na włosy i owijamy woreczkiem foliowym. Po pół godzinie zmywamy ją pod bieżącą wodą i myjemy włosy szamponem ___________

amelia
07-05-2009, 14:33
Witam.Ja mam rade na wypadajace wlosy.Zetrzec cebule na malych oczkach,dodac zoltko wymieszac,wmasowac w skore glowy.Nalozyc czepek,owinac glowe recznikiem,splukac po 30 minutach.Zapach cebuli znika jak wlosy wyschna.Super sprawa,mnie tam pomoglo

aga
17-06-2009, 18:01
Ja ostatnio przeczytałam że można włosy z po rozdwajanymi końcówkami po myciu płukać wodą z sokiem cytrynowym lub octem (łyżeczka na pół szklanki wody)

sylwia12314
17-06-2009, 19:27
Ciekawe porady trzeba bedzie wyproboawac

Pati88
17-06-2009, 19:36
ja w liceum mialam babe od przedmiotow socjalnych ktora po umyciu wlosow plukala je w gorzkiej herbacie wogole herbata tez kwiatki podlewala w klasie.jakas obsesje herbaciana miala ale wlosy miala ladne.slyszalam tez o domowej maseczce z olejkiem rycynowym ale jej nie stosowalam wiem tyle ze oprocz odzywienia dodatkowo przyciemnia wlosy oto przepis:
Łyżkę oleju zmieszac z żółtkiem, odrobiną nafty kosmetycznej i odżywką.nalozyc na umyte wlosy i przykryc czepkiem trzymac okolo 45 minut nastepnie splukac

farbstift
30-06-2009, 21:17
Rumianek faktycznie skutkuje. Wiem też,że do włosów z łupieżem czasem powinno robić się płukankę z octu.

paznokietek1000
30-06-2009, 21:46
płukanka z octu?? a w jaki sposób,

Chanti25
30-06-2009, 21:55
szkoda tylko , że te wszystkie sposoby nie sa tak pięknie pachnące jak te maski gotowe firmowe :(

farbstift
30-06-2009, 23:12
po prostu najpierw zamoczyć włosy a potem wmasować w nie i w skóre głowy ocet rozcieńczony z woda, ale logiczne, że potem smierdzą:skacze: to po zabiegu trzeba umyć ponownie już z szamponem

ivonna70
30-06-2009, 23:22
Może to nie jest domowy sposób, ale muszę się z Wami podzielić moim odkryciem. Niedawno moi rodzice byli w sanatorium i mama przywiozła mi szampon i odżywkę dr. Dudy - uzdrowiskowy szampon z bio-siarką. Strasznie wypadały mi włosy, przy myciu miałam całe ręce we włosach. Stosuję oba kosmetyki od tygodnia (włosy myję co drugi dzień) i jestem w szoku. Włosy przestały wypadać i świetnie się układają. Cena jest niska, a to dodatkowy plus.

Chanti25
30-06-2009, 23:58
O proszę.... to super :] a gdzie można kupić takie kosmetyki dr. Dudy ???

Angie1722
01-07-2009, 16:23
Ja polecam sok z czereśni. Akurat teraz dużo czereśni to można łatwo go zrobić. Sam sok z czereśni albo z odrobiną soku z cytryny. Pobudza cebulki do wzrostu...

margareta
01-07-2009, 19:41
poszperałam na necie i znalazłam na allegro tego dudę :)
dr duda na Allegro - Wyniki wyszukiwania - Aukcje internetowe Allegro (http://allegro.pl/search.php?sg=0&string=dr+duda)

Gość
01-07-2009, 19:45
Ja polecam sok z czereśni. Akurat teraz dużo czereśni to można łatwo go zrobić. Sam sok z czereśni albo z odrobiną soku z cytryny. Pobudza cebulki do wzrostu...

ale to do picia czy do smarowania??:)

margareta
01-07-2009, 19:48
chyba do smarowania :D

farbstift
02-07-2009, 06:17
heh ja bym wolała czereśnie zjeść mniammmmm....

farbstift
04-07-2009, 09:00
poszperałam trochę:
Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu

leniuch
06-08-2009, 15:15
To i ja pozwole sobie wrzucić mały poradnik na domowe sposoby pielęgnacji włosków, który wygrzebałam na inspiranderze. >>> Naturalne sposoby na piękne włosy | mamypomysl.pl (http://www.inspirander.pl/ciaza/naturalne-sposoby-na-piekne-wlosy) <<<. Jest tam naprawde sporo rewelacyjnych domowych rozwiązań.

gattina
05-01-2010, 19:28
Ja znalazłam coś takiego:

Herbatki z pokrzywy
Efekty:
 oczyszczenie organizmu z toksyn
 wygładzenie cery
 wzmocnienie włosów i ich szybszy porost
 pokrzywa może również wpływać łagodząco na przetłuszczające się włosy, ale większy efekt w tym przypadku będą miały płukanki z pokrzywy
Dawkowanie:
W przypadku picia pokrzywy na oczyszczenie cery, organizmu i wzmocnienie włosów wystarczy 1-2 pokrzywy dziennie. Na początku, w przypadku dużych problemów z cera i włosami możemy zacząć od 2 kubków dziennie, a po unormowaniu się sytuacji można przerzucić się na 1 kubek dziennie.
Zaparzanie:
 najlepiej pod przykryciem, trzymać przez 15-20 minut, aby napar naciągnął.
Rady:
 przy 1 kubku pokrzywy dziennie należy pić pokrzywę przez 3 miesiące, potem zrobić 1 miesiąc przerwy
 dobrze jest zażywać dodatkowo kompleks witamin z grupy B
 pić dużo dodatkowych płynów, ok. 2 litrów dziennie, aby się nie odwodnić
 w czasie picia pokrzywy nie można brać dodatkowych suplementów o takich samych właściwościach(np. vitapil, skrzypovita, itd.). można zażywać np. tran.

hersa
20-04-2010, 12:29
jak mi włosy odrosły z farbowanych i miałam już naturalne za ramiona to chcąc je jakkolwiek naturalnie rozjaśnić nie farbując, przez jakiś rok po każdym myciu płukałam włosy zaparzonym rumiankiem z pokrzywą i wyciśniętym do tego sokiem z cytryny i muszę powiedzieć, że efektów nie było żadnych, więc to chyba zależy od rodzaju włosów.

jOotka
22-04-2010, 00:51
jajko + olejek rycynowy[jakieś50ml] + odżywka do włosów = superpołysk :D


POLECAm :D trzymać na głowie jakieś 10-15 min ;D

beata671
09-07-2010, 14:40
ja daję olejek rycynowy+ żółtko jaja+ sok z cytryny+nafta kosmetyczna
cały 50 ml olejek rycynowy wlewam do miseczki dodaję jedno żółtko z jaja i łyżeczkę soku z cytryny, masa robi je bardzo gęsta i ciężko sie nakłada wiec dodaję do niej jeszcze trochę nafty kosmetycznej, rozrzedza maseczkę i ma dodatkowe właściwości. całość na włoski w folie spożywcza i na pol godzinki. później myjemy włoski.. tak ze 2 razy na spokojnie bo ciężko sie zmywa ale efekt jest super.. sa mięciutkie i błyszczące, a co najważniejsze odżywione.

jak zostanie troszeczkę olejku w buteleczce możemy nałożyć na brwi.. przyciemnia i wzmacnia..... oraz na rzęsy! trzeba tylko uważać zeby nie dostał sie do oka bo szczypie.. ale rzęsy również przyciemna i wzmacnia...ponoć szybciej rosną :)

farbstift
24-07-2010, 21:58
ja szukam czegoś na przesuszone włoski. wiem, że maseczki z bananem i miodem pomagają, ale troszkę szkoda mi banana na włosy, na dodatek pewnie cieżko by mi było to wypłukać z włosów, bo mam gęste:) znacie jakieś fajne i sprawdzone metody??

Gość
24-07-2010, 22:41
nie jest to domowy sposób ale działa i to bardzo.. ja miałam po róznych eksecach i pomysłach dot odnulacji, prostowania, farbowania rozjaśniania etc etc.. pomogła mi

http://www.grabieniec.pl/fotografie_mini/769.jpg

henna wax, brązowa dla brunetek i szatynek, pomarańcz dla blondynek, jest jescze eco, zielona ale tej nie uzywałam. moja znajoma używała brązwej na blond i nic nie zafarbowało, wiec spokojnie mozna...im wieksze pudło tym taniej... ok 400g 21zł w aptece mzna dostać

---------- Dodano o godzinie 21:41 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 21:39 ----------

jak stosowac pisąłm w postach z linku Forum Paznokcie Wzorki.Info - Wyniki wyszukiwania (http://forum.wzorki.info/search.php?searchid=418782)

bojarka
20-07-2011, 16:50
moje sposoby na piękne włosy:

- lagodne szampony
- splukiwalna odzywka po kazdym myciu
- plukanki ze skrzypu, cytryny lub octu
:):):)

skowronkasia
21-07-2011, 11:43
z naturalnych sposobow to dodalabym jeszcze rumianek czy aloes i diete bogata w bialko, cynk, zelazo i witaminy z grupy B. a z kosmetykow do stylizacji, to na pewno lakiery, tylko te lagodniejsze, które nie niszcza struktury wlosa, pianki czy pudry do ukladania (od niedawna jest dostepny taki produkt z got2b).

bojarka
22-07-2011, 10:31
to ja dodam jeszcze, ze plukanki z miety i pokrzywy robia dobrze szczegolnie na wlosy przetluszaczajace się. Zreszta nadaja się tez do picia, ale to już razej tylko na trawienie dziala :P yy puder do wlosow? Nie slyszalam o tym nic...

Aliz
22-07-2011, 10:38
a ja słyszałam, ale nie testowałam:P
a co do pielęgnacji to trzeba zmieniać co jakiś czas upięcia -szczególnie gdy spina się je gumką, bo się przecierają w tym miejscu i łamią

skowronkasia
22-07-2011, 15:09
ddziwne, ze ni eslyszalyscie o tym pudrze :P puder ma takie przeznaczenie, zeby zwiekszac objetosc wlosow, ale ja uzywam go do robienia przeroznych fryzurek :)

samaron
22-07-2011, 15:11
To jest temat o domowych sposobach, nie o produktach do stylizacji włosów

DiamondShine
18-09-2011, 20:47
ja miałam super włosy jak użyłam "maski" żółtka jaja, olejek rycynowy i coś tam jeszcze ;) a jak miałam przedłużone to dla gładkości 1-2 razy w tyg octem ;)

zosia_29
20-09-2011, 13:50
Ni ostatnio fryzjerka przy pasemkach blond spaliła włosy teraz mam ich mało i ciągle wypadają, chyba spróbuję domowych sposobów...

DiamondShine
20-09-2011, 15:57
o kurcze to nie dobrze :( moge poradzic maske z waxxx

noi domowe sposoby tez sa fajne ;) polecam z żółtka

zosia_29
21-09-2011, 11:11
Zobaczy się a jak nic nie pomoże to zostanie mi ogolic się na łyso.... :/:

DiamondShine
21-09-2011, 17:09
haha :D nie no az tak drastycznie nie podchodź do tego ;) bedzie dobrze :przytul:

Rudzielec7
28-07-2012, 02:10
Od bardzo dawna stosuję maskę WAX (najlepsza moim zdaniem z pilomax-u)
włosy stają się zdrowsze, mięciutkie, nie wypadają,
mi wyrosło dużo nowych włosów.
Dodatkowo raz w tygodniu robię miksturę -
WAX-a + żółtko+ oliwa z oliwek(może być inna)+ miód.
Jeżeli chcecie aby ładnie pachniała można dodać odrobinę waszej odżywki do włosów
bez silikonów (rossman ma fajną)
Nakładamy na wilgotne włosy, na to czepek, ręcznik i trzymamy minimum 30 minut.
Ja zawsze trzymam dłużej.
Mieszanka szczególnie pomocna przy popalonych, przesuszonych włosach, sprawdzona wielokrotnie na różnych włosach :)
Stosowana systematycznie doprowadzi wasze włosy do ładu.
Do mycia stosuję szampon dla dzieci - niebieski z Rossmana.

hersa
03-08-2012, 20:14
Dla każde co innego jest dobre, ja mam takie uczulenie na WAX że myślałam że skórę z głowy wyrwę razem z włosami tak swędziało. A niby dla alergików :/

elle
22-08-2012, 00:46
Dziewczyny, a jaką macie opinie na temat olejku rycynowego? Każdy tak go sobie zachwala, nie tylko na włosy, ale i na rzęsy. Ja dopiero go kupiłam i zastanawiam się nad potraktowaniem moich włosów maseczką żółtkowo-rycynową. Przepis znalazłam na http://www.katalogavon.pl/byc-piekna/wl ... lne-blasku (http://www.katalogavon.pl/byc-piekna/wlosy/gladkie-pelne-blasku) Tylko jest strasznie tłusty, co mnie trochę zniechęca do wypróbowania. Może lepsze byłby te płukanki z ziół, o których piszą w tym artykule? Ostatnio włosy zaczęły wypadać mi garściami dlatego szukam dla nich jakiegoś ratunku http://forum.styl.fm/images/smilies/icon_smile.gif

fryzzz
22-08-2012, 09:47
Na wypadanie włosów nie pomoże żadna odżywka czy maseczka, są to produkty które działają na włosy a problem wypadnia jest związany z korzeniem włosa (cebulką) czyli tym co znajduje sie pod skora, szkoda waszych pieniędzy na maski które kosztują majątek a z tym problemem nie moga sobie poradzic. Polecam odżywić je od środka, poprzez dostarczanie do organizmu odpowiedniej ilości witamin i mikroelementów, należy jeść owoce, warzywa i inne produkty bogate w BIOTYNE, potrafi ona działać cuda! Można również posiłkować się suplementami diety bogatymi w krzem. skrzyp polny i biotyne.
Natomiast na ,,spalone,,, zniszczone włosy polecam wykonanie serii regeneracji Helen Seward Mediter 7S, 7M + 7L - daje rewelacyjne efekty, stosuje je na sobie i swoich klientkach i efekt jest rewelacyjny

Daria
22-08-2012, 10:59
A słyszałyście może o laminowaniu włosów za pomocą żelatyny ?
Ostatnio głośno jest o tym a YT. :)

podobno super wygładza włosy i sprawia że są lśniące :)

MadaPP
22-08-2012, 11:33
Ja pije od 1,5 tg drożdze na włosy i cerę. na rzie efektów nie bo to za krótko ale mam nadzieje, ze chociaż troche mi pomoże;)
a o tym laminowaniu nie słyszałam.. ale wydaje sie być ciekawe;DD

MartaOSz
22-08-2012, 12:46
Ja swego czasu stosowałam maseczke na wlosy (2 razy w tygodniu) z olejku rycynowego,zółtka i pół cytryny. Nawłozy folia recznik i pół dnia w tym chodzilam. Efekty były widoczne po miesiacu a później niestety mi sie to znudziło, stało się bardzo kłopotliwe więc odpuściłam. Moze kiedys do tego wróce. Narazie jem silice bo mi zaczely strasznie wypadac .

W kazdym badz razie polecam rycyne ;)

Zen.
25-08-2012, 16:48
Ja czytałam o laminowaniu na innym różowym forum, dzisiaj mam zamiar wypróbować i zdam relację.

a wax faktycznie super, teściowa przyniosła z pracy próbki (z pilomaxu) użyłam tej do jasnych włosów, włosy po były super, muszę kupić duze opakowanie. :)

3524
25-08-2012, 22:49
Fryzjerka poleciła mi WAX, który można kupić w aptece. Poszłam więc i kupiłam. Baaaaaardzo fajny, tak bardzo mi się spodobał, że oddałam potrzebującej babci i poszłam kupić drugi. W innej aptece, inne opakowanie, ale nazwa ta sama. Skóra swędziała, no ale pomyslalam, że może tak jest bo rosną nowe włosy :) stosowałam do czasu...az pół twarzy nie pokryło mi się krostami :) także wax waxowi nie rowny...

MT89
16-10-2012, 15:38
Zdomowych sposobów na zdrowe włosy, które znam lub osobiście stosowałam to np. maseczka z nafty kosmetycznej + jajko + sok z cytryny i potrzymać 15 min. pod folią i ręcznikiem to taki sposób domowego kondycjonowania włosów, a wiosną płukanka z młodych listków lub całych pędów młodej pokrzywy, wspomaga proces zapuszczania wlosów - po myciu wypłukać tym włosy, a następnie spłukać letnia wodą. Jeśli skóra głowy zacznie szczypać, przerwać kuracje. Słyszałam też, ze picie napoju z drożdży z mlekiem oraz maseczka na włosy również z drożdży, polecam przeczytanie tego artykułu:
http://w-spodnicy.ofeminin.pl/Tekst/Uroda-domowe-sposoby/528630,1,Drozdzowe-kosmetyki--drozdzowe-maseczki-.html (http://w-spodnicy.ofeminin.pl/Tekst/Uroda-domowe-sposoby/528630,1,Drozdzowe-kosmetyki--drozdzowe-maseczki-.html)

W internecie jest sporo informacji na temat domowych sposobów pielęgnacji włosów i nietylko ;) Każdy może wybrać coś dla siebie. Ja jestem taka, że wszystko dostosowuję do własnych potrzeb, więc stosuję zarówno nowości technologiczne jak i stare domowe sposoby ;)

karusia2203
16-11-2012, 01:00
nie słyszałam o wax ale bd musiała wypróbować w najbliższym czasie

Viku6a
02-12-2012, 12:01
Ja mam cienkie włosy i w dodatku przetłuszczające się. Muszę myć włosy codziennie. Dlatego pewnie mam ich teraz mniej na głowie:( i w dodatku jakieś zniszczone,zmęczone. Wczoraj poszperałam troszke na Internecie na temat przetłuszczających się włosów. Kobietka na filmiku powiedziała (co ja wcześniej i sama wiedziałam ), że my sami jesteśmy winni w tym, że musimy myć włosy każdego dnia. Przyzwycziliśmy swoje włosy do tego. Im cześciej myjemy włosy, tym szybciej ten tłuszcz skóry głowy się wydziela. Trzeba przyzwyczaić włosy do rzadszego mycia, i wtedy tluszcz się "uspokoi":ok:
Powiem szczerze, że kiedyś spróbowałam myć głowe rzadziej. Miałam takie nienaturalne warkoczyki, które były wplecione w moje włosy. I z czymś takim trzeba było myć głowe tylko raz w tygodniu. Miałam te warkoczyki przez ok. 2 miesięcy, myłam głowę raz w tygodniu, no i po zdjęciu warkoczyków żadnego efektu nie zobaczyłam: włoski przetłuszczały sie każdego dnia:( Ale może komuś uda się... Myślę że to też zależy od włosów. Ja mam cienkie, a cienkie jak wiadomo szybciej się brudzą.
Dziewczyna już na innym filmiku opowiedziała, że zrobiła taki "wynalazek" dla siebie, na przetłuszczające się włosy: zaczeła dodawać do szamponu 2 kropelki olejku Paczuli. Po takim szamponie już nie myje włosy codziennie. Hm, ciekawe. Ja już zamówiłam ten olejek na allegro. Spróbuję. Czy bedą efekty napiszę poźniej :D

MadaPP
02-12-2012, 17:53
Viku6a dla mnie wloski mniej sie przetłuszczają jak nie uzywam odżywki
a z resztą napsiałm doscy długi post w wątku http://forum.wzorki.info/wlosy-fryzury/8829-wypadanie-wlosow-pomocy-2.html jedne z ostatnich;) moze coś Ci się przyda;)

Viku6a
02-12-2012, 18:25
MadaPP, czytałam-czytałam:ok:

natalia268
02-12-2012, 20:49
Chyba się nie zgodzę z tym, że sami przyzwyczajamy włosy do codziennego mycia.

Myłam włosy codziennie od hmm.. mniej więcej 6 lat. Teraz niby mogłabym ich nie myć na ten drugi dzien. Nie widać, że niby włosy są przetłuszczone. Więc wiele się zmieniło. Mimo wszystko wolę myć codziennie, czuję się świeżej i sama mam lepsze samopoczucie ;) no ale to już siedzi w głowie - może jakies przyzwyczajenie.

karciaG
01-03-2013, 18:58
Czesc dziewczyny:) jestem na tym wątku pierwszy raz i mam do was bardzo ważne pytanie czy były byscie mi wstanie polecić jakis fajny sposób na to żeby moje włosy odzyskały blask i nie były takie pierzaste?? bo mam już długie włosy które od bardzo dawna zapuszczałam ale straciły blask:( a nie chciała bym ich scinać. Z góry dziękuje za odpowiedz.

Patrycja_92
25-03-2013, 00:56
Ja od przedwczoraj stosuję Henna Treatment Wax, zachęcona pozytywnymi opiniami w necie, że szybciej rosną, że ładnie błyszczą, są sypkie itd, po pierwszym uzyciu mogę powiedzieć, że mimo iż jest to maska i nakłada się również na skórę głowy, to włosy nie są obciążone, wg mnie są bardziej błyszczące. Mam kręcone włosy i moje loki zamiast być kupką siana, skręciły się w ładne loki, poddające się na ruchy głową ( nie sztywno sterczący puch) Zobaczymy co dalej się okaze po jakichs 3-4 miesiącach stosowania, gdyż najbardziej zalezy mi na zapuszczeniu długich włosów, gdyż duzo obcięlam koncówek zniszczonych farbowaniem :)
Drugim sposobem jest Olejowanie włosów, jest to nawilżanie włosów i skóry głowy olejkami ( zależnie od predyspozycji, w internecie jest wiele propozycji, dla wlosow suchych, tłuszczących się, itd, różne olejki na rózne dolegliwości np kokosowy, arganowy). Sama zaczełam się tym interesować i też zacznę to robić, kupiłam juz olejek rycynowy( ten zwyczajny w aptece) i zaczynam akcję na sobie. Więcej można poczytać na ten temat w internecie, dziewczyny wrzucaja fotorelacje z olejowania itd :) Osobiście najbardziej wymagający zabieg ( trzeba nałozyc dokladnie na skórę głowy, końcówki, wczesać i chodzić z tym pod folią i ręcznikiem jak najdłużej, czasami dziewczyny piszą, że chodzą w tym nawet spać i zmywają rano) ale to mnie nie zniechęca, ponieważ fotki i recenzje zachęcają naprawdę mocno :)
Trzecim sposobem jest zaprzestanie farbowania farbami chemicznymi, na rzecz farbowania włosów henną. Podobno rewelacyjna jest Henna Khadi, też mozna sobie poczytać w internecie, odcieni henny jest wiele, czarna, ciemnobrązowa, brązowa, nawet bezbarwna, nadająca pobłysk i refleksy blondynkom. ( Niestety nie da się rozjaśniać włosów nią, bo to środek typowo ziołowy na bazie naturalnych składników) Dziewczyny opisują, że są bardzo zadowolone i gdyby nie fakt iż rzucam zupełnie farbowanie włosów ( pol roku juz nie farbuję) to sama bym farbowała tą henną, gdyż wiadomo co naturalne jest zdrowsze :)

marylin
25-03-2013, 16:24
Zainteresowało mnie to laminowanie,czy któraś z Pań stosowała? Nie jestem pewna czy ta metoda jest skuteczna,ale ciekawość mnie zżera:P.Znalazłam temat w WP:
Cała prawda o laminowaniu włosów - Kobieta - WP.PL (http://kobieta.wp.pl/kat,26369,title,Cala-prawda-o-laminowaniu-wlosow,wid,15041863,wiadomosc.html)

kiwaczek2
25-03-2013, 20:10
a to to samo co ten zabieg keratynowy?

ja ze swoimi wlosami nic robię, nic ich nie rusza , nic nie poprawia, są jakie są i już się przyzwyczaiłam.

marylin
31-03-2013, 12:49
Zrobiłam to laminowanie na włosach i powiem sczerze,nic szczególnego.Może dlatego ,że nie mam zbyt zniszczonych włosów,połysk naturalny,więc dodatkowego z żelatyny nie zauważyłam,jedynie przez parę godzin włosy były fajnie sprężyste i bardziej proste niż zwykle.No i nie były ciężkie jak po odżywce.Na drugi dzień doszły do normy,czyli musiałam układać i "przyklepywać" jak zwykle.Na tyle zachodu spodziewałam się lepszych efektów,może zastosuje kiedyś tam na wielkie wyjście,ale na co dzień na pewno nie.

fryzzz
31-03-2013, 21:20
Ja od przedwczoraj stosuję Henna Treatment Wax, zachęcona pozytywnymi opiniami w necie, że szybciej rosną, że ładnie błyszczą, są sypkie itd, po pierwszym uzyciu mogę powiedzieć, że mimo iż jest to maska i nakłada się również na skórę głowy, to włosy nie są obciążone, wg mnie są bardziej błyszczące. Mam kręcone włosy i moje loki zamiast być kupką siana, skręciły się w ładne loki, poddające się na ruchy głową ( nie sztywno sterczący puch) Zobaczymy co dalej się okaze po jakichs 3-4 miesiącach stosowania, gdyż najbardziej zalezy mi na zapuszczeniu długich włosów, gdyż duzo obcięlam koncówek zniszczonych farbowaniem :)
Drugim sposobem jest Olejowanie włosów, jest to nawilżanie włosów i skóry głowy olejkami ( zależnie od predyspozycji, w internecie jest wiele propozycji, dla wlosow suchych, tłuszczących się, itd, różne olejki na rózne dolegliwości np kokosowy, arganowy). Sama zaczełam się tym interesować i też zacznę to robić, kupiłam juz olejek rycynowy( ten zwyczajny w aptece) i zaczynam akcję na sobie. Więcej można poczytać na ten temat w internecie, dziewczyny wrzucaja fotorelacje z olejowania itd :) Osobiście najbardziej wymagający zabieg ( trzeba nałozyc dokladnie na skórę głowy, końcówki, wczesać i chodzić z tym pod folią i ręcznikiem jak najdłużej, czasami dziewczyny piszą, że chodzą w tym nawet spać i zmywają rano) ale to mnie nie zniechęca, ponieważ fotki i recenzje zachęcają naprawdę mocno :)
Trzecim sposobem jest zaprzestanie farbowania farbami chemicznymi, na rzecz farbowania włosów henną. Podobno rewelacyjna jest Henna Khadi, też mozna sobie poczytać w internecie, odcieni henny jest wiele, czarna, ciemnobrązowa, brązowa, nawet bezbarwna, nadająca pobłysk i refleksy blondynkom. ( Niestety nie da się rozjaśniać włosów nią, bo to środek typowo ziołowy na bazie naturalnych składników) Dziewczyny opisują, że są bardzo zadowolone i gdyby nie fakt iż rzucam zupełnie farbowanie włosów ( pol roku juz nie farbuję) to sama bym farbowała tą henną, gdyż wiadomo co naturalne jest zdrowsze :)

Ja nie polecam farbowania henną, jest to krok od którego nie ma odwrotu :skacze: włosy są nią obklejone ponieważ nie przenika ona o kory a obkleja łuki dając efekt zdrowych, grubych włosów, które tak naprawde tylko pokryte sa jej warstwa, co uniemożliwia wszelkie zabiegi (trwała, farbowanie, rozjaśnianie, trwałe prostowanie itp) aż do całkowitego pozbycia się jej z powierzchni włosa (czyli obcięcia ich)

Patrycja_92
02-04-2013, 17:01
Ja nie polecam farbowania henną, jest to krok od którego nie ma odwrotu :skacze: włosy są nią obklejone ponieważ nie przenika ona o kory a obkleja łuki dając efekt zdrowych, grubych włosów, które tak naprawde tylko pokryte sa jej warstwa, co uniemożliwia wszelkie zabiegi (trwała, farbowanie, rozjaśnianie, trwałe prostowanie itp) aż do całkowitego pozbycia się jej z powierzchni włosa (czyli obcięcia ich)

A farby z amoniakiem, lub bez, zwykłe chemiczne nie obklejaja włosa? :skacze: co gorsza wżerając się do środka
:) Żeby się pozbyć chemicznej farby również trzeba włosy obciąć, nie farbuje juz włosów 7 miesięcy i koncówki nie są o nawet jeden ton jaśniejsze :) Fryzuniu bez urazy ale nie przekonasz mnie do tego, że farbowanie chemią jest zdrowsze od naturalnej henny, jak widac po fotkach ( i z autopsji nie ma nic gorszego niz farbowanie chemiczne, włosy są matowe po jakimś czasie, sztywne) :kwiatek: Nie wiem jak z zabiegami typu trwała itd, ale przecież farbując chemiczie tez mamy farbę na włosach więc też uniemożliwiałoby to takie zabiegi przeciez chyba, tutaj sie nie wypowiadam bo się nie znam, nie poważam nikogo zdania, ale z reguły nie widzialam nigdy bloga/artykułu, w ktorym było napisane " moje włosy po farbie chemicznej są zdrowsze niz zwykle", a po tej hennie owszem, dziewczyny sobie chwalą, stąd wniosek że to może być cos fajnego :)

moja pasja paznokcie
02-04-2013, 22:33
Mam pytanie może to nie na tym wątku ,ale nie mogłam znaleźć innego na temat moich włosów, otóż miesiąc temu pofarbowałam jasne rozjaśniane włosy na ciemny blond ,wyszedł mi taki jasny brąz ale wpadał w zielony,dlaczego?? potem kupiłam szampon koloryzujacy i zrobiłam jasny brąz ,minął miesiąc czy mogę zrobić na to jasny balejaż nie będzie odcienia żółtego na pasemkach?śliczne dzięki za odpowiedz.

LailaK
03-04-2013, 16:50
mozna ,ale tylko u dobrego fryzjera

mewa92
04-04-2013, 12:45
Kochane znacie może jakieś dobre specyfiki albo domowe sposoby na elektryzujące się włosy. Jest to dla mnie istny horror i strasznie się z tym męczę jak moje włosy do każdego ciągną i mam je po całej twarzy. Myślałam,żeby je pofarbować i troszkę obciążyć,ale czy to coś da? :(

fryzzz
04-04-2013, 15:08
A farby z amoniakiem, lub bez, zwykłe chemiczne nie obklejaja włosa? :skacze: co gorsza wżerając się do środka
:) Żeby się pozbyć chemicznej farby również trzeba włosy obciąć, nie farbuje juz włosów 7 miesięcy i koncówki nie są o nawet jeden ton jaśniejsze :) Fryzuniu bez urazy ale nie przekonasz mnie do tego, że farbowanie chemią jest zdrowsze od naturalnej henny, jak widac po fotkach ( i z autopsji nie ma nic gorszego niz farbowanie chemiczne, włosy są matowe po jakimś czasie, sztywne) :kwiatek: Nie wiem jak z zabiegami typu trwała itd, ale przecież farbując chemiczie tez mamy farbę na włosach więc też uniemożliwiałoby to takie zabiegi przeciez chyba, tutaj sie nie wypowiadam bo się nie znam, nie poważam nikogo zdania, ale z reguły nie widzialam nigdy bloga/artykułu, w ktorym było napisane " moje włosy po farbie chemicznej są zdrowsze niz zwykle", a po tej hennie owszem, dziewczyny sobie chwalą, stąd wniosek że to może być cos fajnego :)

Pati nie chce cie przekonac do ,zwyklych farb,, :) Jedynie roznica w dzialaniu farby chemicznej z amoniakiem lub bez i na bazie henny jest taka ze henna nie wnika do wnetrza wlosa w zaden sposob a jedynie tworzy taka powloczke na calej jego powierzchni natomiast te chemiczne farby przenikaja do jego wnetrza barwiac warstwe korową czyli cale jego wnetrze natomiast luski czyli to co oblepia henna pozostaja czyste :P
Nie uwazam ze farby chemiczne sa zdrowsze od henny i odwrotnie bo zalezy to od skladu obu preparatow, wiec dobra farba na bazie henny moze byc rewelacyjna tego nie kwestionuje :) Jednak trzeba uwazac na niespodzianki i czytac sklad :)
Co do zabiegów chemicznych zaleznie od uzytej farby chemicznej, techniki nakladania, uzytego oksydantu itp kolor utrzymuje sie lepiej lub gorzej czyli poprostu trzyma sie dobrze lub wyplukuje z czasem :) Jednak nie ma on wplywu na zabiegi chemiczne jakimi chcemy potem chcemy wykonac czyli wlosy farbowane farbami chemicznymi mozemy zafarbowac henna, zrobic trwala, trwale prostowanie, pasemka, koloryzacji itp natomiast gdy wlosy sa oblepione henna czyli nia pofarbowane te zabiegi sa juz potem nie mozliwe do wykonania poniewaz henna stanowi bariere miedzy srodkami chemicznymi do np trwalej czy koloryzacji a wlosem przez ktora srodki te nie sa w stanie sie przebic :przytul:

Nie neguje farb na bazie henny jednak sa one dobre dla tych osob ktore sa zdecydowane ze nie beda chcialy w przyszlosci na tych wlosach wykonac zadnego zabiegu chemicznego :P
O ile pamietam chcialas wrocic do naturalnego koloru wlosow i masz swoje piekne loki wiec w takim przypadku to swietne rozwiazanie a w innych tak jak wspomnialam trzeba przemyslec wszystkie plusy i minusy :skacze:



Mam pytanie może to nie na tym wątku ,ale nie mogłam znaleźć innego na temat moich włosów, otóż miesiąc temu pofarbowałam jasne rozjaśniane włosy na ciemny blond ,wyszedł mi taki jasny brąz ale wpadał w zielony,dlaczego?? potem kupiłam szampon koloryzujacy i zrobiłam jasny brąz ,minął miesiąc czy mogę zrobić na to jasny balejaż nie będzie odcienia żółtego na pasemkach?śliczne dzięki za odpowiedz.

Moja pasja paznokcie: farba ktora nalozylas zawierala chlodny ton koloru :) Jeśli fryzjer zna sie na rzeczy, pracuje na dobrych jakosciowo preparatach (delikatnych dla wlosow a odpowiednio mocno dzialajacych) i uzyje ich nie bedzie problemu, jednak jest to diagnoza przez internet, nie widze twoich wlosow i nie wiem w jakim sa stanie ale jesli nie sa uwrazliwone to nie powinno byc zadnego problemu :) Zapytaj o zabieg regenerujacy wlosy po koloryzacji a wlosy wroca do dobrej formy :P


Kochane znacie może jakieś dobre specyfiki albo domowe sposoby na elektryzujące się włosy. Jest to dla mnie istny horror i strasznie się z tym męczę jak moje włosy do każdego ciągną i mam je po całej twarzy. Myślałam,żeby je pofarbować i troszkę obciążyć,ale czy to coś da? :(

Mewa, najprostszym rozwiazaniem jest odrobna jedwabiu lub olejku arganowego na konce lub dlugosc i konce wlosow zaleznie od ich kondycji.
Opisz prosze jak dbasz o wlosy (mycie, suszenie/prostowanie/modelowanie, farbowanie itp) oraz jakie masz wlosy dlugie/krotkie, krecone/proste.falowane itp
Farbowanie nic nie da bo moze wysyszyc wlosy co zwiekszy problem

mewa92
04-04-2013, 16:00
fryzzz : Włosy mam długie,proste,gęste i naturalne,nie farbowałam ich jeszcze. Myje je codziennie bo zawsze na drugi dzień już zaczynają się elektryzować. Końcówki podcinam po 2-3 miesiącach. Nie suszę włosów,pozwalam im schnąć samym i po tym jak wyschną nakladam piankę.

fryzzz
04-04-2013, 16:46
A odżywki, maski, balsamy używasz?

mewa92
04-04-2013, 17:34
Nic z tych rzeczy,niestety na odżywkę mam uczulenie. A masek i balsamów jeszcze n8ie próbowałam a możesz polecić jakąś na te konkretny problem? :)

fryzzz
04-04-2013, 22:04
Elektryzowanie włosów polega wnikaniu do nich cząsteczek naładowane dodatnio. Ponieważ włosy mają taki sam ładunek, zaczynają się odpychać.
(Jak magnesy :P )
Gdy włosy są suche, niczym nie poskromione elektryzowanie dokucza nam jeszcze bardziej.

Moim zdaniem powinnas:
-używać suszarki z jonizacją która wyrównuje ładunki we włosie, sprawia ze ,,przyciaga,, on bardziej wszelkie skladniki aktywne, staje sie blyszczacy a wlosy sie nie elektryzuja
-spróbuj na koće lub dugości i konce dac odrobine jedwabiu badz olejku arganowego :)
Nie spokalam sie jeszcze z uczuleniem, na odzywke, byc moze uczulil cie jakis jej skladnik ale mysle ze powinnas poszukac dla siebie odpowiedniej, takiej ktora cie nie uczuli, nie bedzie zawierac substancji na ktora jestes uczulona, nie nakladaj jej na skore glowy a jedynie na dlugosc i konce wlosow :) Nie znam sklepowych marek wiec nie potrafie polecic zadnej z nich, natomiast dziewczyny zachwalają wax, ja moge polecic z tanszych placente lub ciut drozej helen seward, mantibello, CHI, mogla b ym tak wymieniac bez konca ale sa to produkty dostepne w hutrowniach fryzjerskich wiec mozesz miec problem z ich zdobyciem :)
Mysle ze watro poszukac odzywki ktora bedzie ci pasowac, poniewaz wlos przypomina szyszke, i gdy umyjesz wlosy i nie nalozysz odzywki, wyglada jak szyszka z mozno rozchylonymi luskami :) nie przylegaja do siebie przez co wlos nie jest blyszczacy, do srodka przedostaje sie kurz itp a luski odrywaja sie co konczy sie trwalym uszkodzeniem wlosow. Przez te rozchylone luski wlosy elektryzuja sie :)

Proponuje takze nie myc wlosow codziennie, bo przyzwyczaisz do tego skore glowy ktora bedzie w odruchu obronnym co raz szybciej sie przetluszczac :P

mewa92
04-04-2013, 23:53
fryzzz dziękuje za rady :przytul: podporządkuje się do nich i będę cierpliwie czekać na rezultaty :)

fryzzz
05-04-2013, 11:25
Na początek kropla jedwabiu lub olejku arganowego (bardziej polecam olejek) powinna dać radę :D

annstyle
09-04-2013, 01:02
Domowe sposoby na super połysk!

ZŁOTA POŚWIATA- raz w tygodniu płucz włosy w herbacie rumiankowej. Kwiat ten zawiera specjalne pigmenty, które rozjaśniają pasemka i dodaja im złotego blasku. Zaparz herbatę, ostudź ją i wetrzyj we włosy. Zostaw na 2-3 minuty, a na koniec spłucz wodą.

TABLETKA SOS- Jeśli często chodzisz na basen, twoje włosy sa narażone na działanie chloru. Aby nie straciły koloru, zawsze po powrocie do domu zrób im kapiel z aspiryną. Jedną tebletkę rozpuść w szklance letniej wody i wypłucz w tym włosy.

MAGICZNY CYTRUS- sok z cytryny rozjasnia i podkreśla odcień. Jednocześnie zamyka łuski włosów, sprawiając, że kolor farby dłużej się trzyma. Wyciśnij sok z jednego owocu(odcedź go przez sitko, aby został bez pestek i miąższu), wymieszaj z litrem ciepłej lecz nie gorącej wody, a nastepnie dokładnie spłucz nim umyte włosy.
fajne rady, :)napewno przydatne jak dla mnie, ponieważ dosyć często bywam na basenie:D

---------- Dodano o godzinie 00:02 ---------- Poprzedni post był napisany Wczoraj o godzinie 23:53 ----------

Dziewczyny napewno wam nie polecam ampułek odżywczych, gdyż to strata pieniędzy i czasu ;P- na większości przypadków wogóle nie daje rezultatu, lepiej zainwestować w olejek rycynowy.:ok:
Oczywiści polecam wam delikatne mycie i pielęgnacje włosa. Szampon nie zawsze musi sie pienić, aby dał efekty. Powinno się delikatnie wcierać, rozsmarowywać szampon na głownie od góry do dołu głowy aby nie plątać i łamać włosów (przy wycieraniu), delikatny masarz i włos jest od razu inny. Nie zapominajmy również o czesaniu włosów przed myciem. Wiekszość sądzi że to nie ma znaczenia , ja zaczełam sie do tego stosować i rezultaty super. :ok::D

marylin
09-04-2013, 12:21
To dla blondynek, a dla brunetek??????:P

fryzzz
09-04-2013, 14:51
To dla blondynek, a dla brunetek??????:P

Można odświeżyć lub wzmocnić kolor płukanką z kory dębu (napar lub odwar) nie używam domowych sposobów i juz niektóre detale wylatują mi z głowy niestety :skacze:
Poza tym wszystko zalezy jaki efekt chcesz uzyskac, jakie masz problemy ze skora glowy lub wlosami itp

annstyle
09-04-2013, 14:53
Drzewo sandałowe pogłebia kolory brązu i rudych włosów, przez swój barwnik czerwony santalinę.:] Również można wybierać szmpony i są też płukanki dla włosów ciemnych ( nie są drogie) z Mirtem zwyczajnym który przyciemnia włosy. :)
No i nie zapominajmy o orzechu włoskim który jest równie dobry dla włosów ciemnych, brązowych.
Gdy bedziecie dobierać odżywki, szampony to najlepiej te aby kolor był trwały i wyglądał świeżo.:D

fryzzz
09-04-2013, 15:32
Annstyle, zgadza się z tym, dodała bym tylko że mimo wszystko szampon dobieramy do skory glowy a dopiero pozniej do rodzaju wlosow

annstyle
09-04-2013, 17:04
Annstyle, zgadza się z tym, dodała bym tylko że mimo wszystko szampon dobieramy do skory glowy a dopiero pozniej do rodzaju wlosow
tak tak oczywiście, gdyż na początku powinniśmy zrobić analize skóry przed podjęciem jakiegokolwiek działania. ;)
Ale również nie zawsze rózne odżywki musimy nakładać na skóre głowy ( jest to zazwyczaj zaznaczone na opakowaniu specyfiku) , tylko własnie nie które wogóle nie powinny dotylać skóry tylko samego włosa ;)

fryzzz
09-04-2013, 18:46
Na profesjonalnych preparatach są takie informacje ale na detalicznych czesto nie ma. Dlatego tez wspomnialam ze dobieramy do skory a nie wlosow :)
Niestety producenci omijaja takie informacje :(

marylin
10-04-2013, 12:37
Tylko się nie śmiejcie:yess::wstydek:,a jak mam parę siwych włosów na grzywce,to mi się zafarbują takimi naturalnymi płukankami?Np. to drzewo sandałowe?

annstyle
10-04-2013, 15:51
Ogólnie do siwych włosów jest stosowana szałwia lekarska ;)
Ale powiem tak że barwniki roślinne są jako preparaty do farbowania włosów nie zbyt moce gdyż kolor można przyciemnić lub rozjaśnić o 2 poziomy.:P
Ale możesz spróbować tą płukanką nic nie zaszkodzi. Jak będzie ciemna płukanka np. z tego drzewa sandałowego to ten pigment nie wsiąknie,wejdzie w siwego włosa, tylko go jakby oblepi. To faktycznie może dać rezultat. ;)
Też ci nie powiem dokłdnie bo ja mam jasne włosy ale używałam płukanek i odżywek no to kolor od razu ładniej wygląda.:)

GrotaBryza
08-08-2013, 16:24
Mogę polecić tradycyjną, domową maseczkę do włosów. Wyciągamy z lodówki jajko, oliwę i oliwek i cytrynę. Następnie mieszamy żółtko z 4 łyżkami oliwy i 2 łyżki soku z cytryny. Po takiej maseczce nasze włosy powinny być błyszczące.

Selenna
08-08-2013, 22:59
Dziewczyny wczoraj robiłam domowe laminowanie włosów żelatyna,cytryna trochę odżywki,ciężko sie zmywało,ale włoski są miękkie i wygładzone ;)

Basiczek
18-03-2014, 01:21
O joj ile tego, to chyba nasze babcie sprawdzały przez pokolenia, fajne. Zaraz ktoś przyklei do tego etykietkę Organic i będzie sprzedawał.
Ja z kolei wykopałam informacje na temat olejowania włosów: Olejowanie włosów (http://www.babskiswiat.com.pl/olejowanie-wlosow.html) jak mi powiecie, że to znacie, to może się odważę moją słabiznę potraktować oleje arganowym.

marylin
18-03-2014, 14:29
Znamy,spróbuj:)Jak nie spróbujesz to się nie przekonasz.

goska32
04-07-2014, 12:25
Skorzystam z waszych rad:)

Qeef
08-07-2014, 16:10
Od czasu do czasu stosuję płukankę piwną - ładnie mi to wygładza włosy, aczkolwiek zapach jest dość nieprzyjemny potem.

mala55
17-07-2014, 11:14
Ja co 2 dni stosuję na swoje włosy olejek kokosowy. Rozprowadzam na całej długości włosów, idę spać, a rano je myję szamponem i nakładam odżywkę arganową. Po kilku tygodniach takiej kuracji moje włosy stają się gładkie i lśniące, więc polecam ten sposób :)

krysia_p
12-08-2014, 13:38
Ja także polecam olejowanie włosów:) naprawdę daje to fajne efekty

julka8
23-10-2014, 16:43
ja nie stosowałam :)
ale musze zaczac :D

Soulbreaker
24-10-2014, 01:16
Z tym olejowaniem to pierwsze słyszę, ciekawe, może kiedyś spróbuję bo ja mam dość swoich własnych.

kiranka
05-01-2015, 10:55
Jeżeli jesteście zainteresowane wegańską kuracją dla włosów to polecam siemienie lniane gotować na małym ogniu ok 10 minut, wystudzić, możecie oddzielić masę od nasion(ja tego nie robie) i nałożyć na włosy, trzyamy min 20-30 minut, potem zmywamy. Len działa jak kolagen, włosy są gładkie i lśniące.

colinne
21-02-2015, 21:34
Ja polecam maseczkę z olejku rycynowego, nadaje połysk włosom

Lovely
30-04-2015, 12:57
Ja polecam maseczkę z olejku rycynowego, nadaje połysk włosom
A jak przygotowujesz tą maseczke? Dodajesz coś do tego oleju rycynowego?:huh:

monia65x2
19-10-2015, 23:44
Moje problemy z wypadaniem włosów zaczęły się po stosowaniu silnych leków. Byłam na skraju załamania i zupełnie przypadkowo natrafiłam na łopian, a konkretnie: Łopian Płyn (http://www.naturala.pl/Produkt/124/lopian_plyn) Nie dość, że włosy się wzmocniły to jeszcze nabrały blasku. Myślałam, że będę musiała skrócić moje długie włosy, widać było je jest ich niewiele :( dzięki specyfikowi nadal jestem szczęśliwą posiadaczką długich włosów :)

paula.rozman
21-11-2015, 23:08
Zamiast szukać sposób "cud" domowych sposobów i innych na wypadające włosy, poznaj ich przyczynę i dokłądnie się przebadaj, nie tylko badanie krwi ale też trychologiczne badanie skóry głowy i cebulek, tzw mieszków włosowych- tam niestety czasem tkwi powód problemów,
Lepiej poznać przyczynę, niż działać w ciemno. Ale w sumie takie rzeczy jak wcierki i olejowanie nigdy nie zaszkodzą i są na pewno bardziej bezpieczne niż preparaty drogeryjne. Mi bardzo pomaga olejowanie olejem z kokosa dla mnie to najlepsze rozwiązanie

Ola Bańkowska
22-11-2015, 16:11
Moje włosy mają ze mną przechlapane:D Jestem modelką, ciągle ktoś mi je prostuje, kręci, tapiruje... Gdybym się nimi nie zajęła, byłabym łysa :o

1. Na godzinę przed myciem lub na całą noc nakładam na włosy oleje. Migdałowy, różany, z pestek winogron, rzepakowy, lniany - co wpadnie mi w łapki.
2. Rozczesuję włosy przed myciem. Jeśli będę je myć głową w dół, tak samo czeszę włosy, żeby się nie poplątały.
3. Skórę głowy myję posuwistymi ruchami, żeby nie poplątać włosów.
4. Zawsze nakładam odżywkę, w zależności od tego, czego akurat potrzebują. Humektantowe lub emolientowe.
5. Włosy i skórę głowy po myciu moczę chwilę w misce/umywalce z letnią wodą i octem jabłkowym. Proporcjami się nie przejmuję :)
6. Nie wycieram mokrych włosów, odciskam wodę w bawełniany ręcznik.
7. ZAWSZE suszę włosy. Mokre są bardzo podatne na uszkodzenia, mogą się powycierać nawet o nasze plecy.
8. Codziennie wciskam w końcówki silikonowe serum, żeby chronić je przed uszkodzeniami.
9. Zmieniam sposoby upięć, żeby nie wytrzeć włosów w jednym miejscu.
10. Rozczesuję włosy przed snem, czasem delikatnie je związuję.
11. Włosy szczotkuję krótkimi ruchami, kierując się od końców ku górze.
12. Co dwa-trzy tygodnie robię peeling skóry głowy cukrem (podczas mycia mieszam z szamponem). Cukier jest humektantem, nawilża przy okazji skórę głowy :)
13. Co kilka tygodni robię wcierkę z żółtka i oliwy (bez nafty, bo stosowana dłużej wysusza).
14. Na wypadające włosy świetnie sprawdza się ziołowa wcierka od Bonifratrów, niestety przyciemnia włosy i przez zawartość alkoholu może wysuszać skórę. Rośnie po nim mnóstwo baby hair, stosują go nawet ludzie po chemioterapii. Na męskie łysienie nie działa :P
15. Z tabletek najlepiej sprawdzają się u mnie Merz Spezial. Do tej pory wszyscy, którym je poleciłam, podzielają moje zdanie :)
16. Co 2-3 miesiące podcinam końcówki, mimo że nie są rozdwojone. Lepiej się wtedy układają :) A włosy mam do pasa, ciągle o coś nimi zahaczam, a końcówki są idealne :) (No, chyba że jakaś "fryzjerka" na pokazie nie ogarnia prostownicy i tracę całe pasmo.)

Amela
26-11-2015, 16:49
Z domowych sposobów na piękne włosy to ja ze swojej strony na pewno mogę polecić maseczkę z żółtka i olejku rycynowego, ale należy bardzo uważać przy spłukiwaniu, ponieważ ciągnąć włosy możemy dużo włosów wyrwać.:/ Bardzo fajnie do włosów sprawdzają się tez płukanki z dodatkiem octu jabłkowego, które wygładzają włosy, zmniejszają ich wypadanie oraz przetłuszczanie. Z naturalnej pielęgnacji raz na jakiś czas można sobie zrobić detox i umyć włosy sodą oraz zrobić cukrowy peeling z dodatkiem glinki oczyszczającej:) Wszystkie te zabiegi wykonujmy delikatnie:)

sebastian_kolega
27-11-2015, 11:16
Z domowych sposobów na dbanie włosy, znam tylko olejki makadamia (http://www.fryzjerskie.com/macadamia-natural-oil,236.html). Świetnie odżywiają i pielęgnują.

ASadowski
30-12-2015, 09:26
Ja nie znam metod na pielęgnację włosów.

olaf.oko
12-01-2016, 10:41
Pierwszy raz słyszę o takiej metodzie. Wyjaśnij mi co to jest macadamia (http://www.fryzjerskie.com/macadamia-natural-oil,236.html), jak się to stosuje. Zaciekawiło mnie to.

grzegorz.jaja
12-01-2016, 10:54
Też jeszcze nie słyszałem o tej metodzie. Także chętnie posłucham.

artur.brojek
12-01-2016, 11:01
Jak stosować olejek makadamia (http://www.fryzjerskie.com/macadamia-natural-oil,236.html) do włosów? Możesz go m.in. użyć:
Do stylizacji włosów.
Do ochrony przed wysokimi temperaturami.
Jako głęboko działającej maseczki na włosy.
Do zabiegu z gorącym olejem.
Na porost włosów.
Do kuracji skóry głowy.

Jak widzicie jest cała gama sposobów jego zastosowania. Wystarczy zacząć stosować.

monkas
21-01-2016, 10:54
Bardzo konkretnie o tym, jak należy wygładzać włosy, zerknijcie - Jak wygładzić włosy? - Blog fryzjerski Pro-sprzet.pl (http://www.pro-sprzet.pl/blog/?p=403) Myślę, że to przede wszystkim kwestia dopasowania rozwiązania pod względem funkcjonalności.

olka1255
25-01-2016, 18:43
Ja rówienież polecam olejek rycynowy, podgrzany i ciepły nałożony na skórę głowy, następnie głowa - włosy w reklamówke i zawinąć w ręcznik dla lepszego utrzymania ciepła. I tak siedzimy ok. godzinki a później myjemy włosy. :)
Kolejne wskazówki to ograniczenie suszarki, prostownicy, lokówek etc. do minimum. :)

Szalyza
05-02-2016, 09:28
Ja nie zauważyłam, żeby domowe sposoby mi pomagały. Pomogły mi dopiero tabletki Vitapil VITAPIL biotyna + bambus ? zapobiega nadmiernemu wypadaniu włosów (http://www.vitapil.pl) Wreszcie mogę przestać przejmować się włosami - są zdrowe i nie wypadają.

invisible20
24-02-2016, 20:51
Ja lubię olejowanie włosów. Używam olejów Sesa i Dabur. Włosy po zmyciu oleju są przede wszystkim nawilżone i takie gładkie. Czasem używam tez zwykłego oleju rycynowego.

monkas
09-03-2016, 10:50
Jeszcze dobry tekst na temat utrzymania włosów w idealnej kondycji - Jak dodać odżywce mocy? 6 domowych sposobów na piękne włosy - Blog Fryzomania.pl (http://www.fryzomania.pl/blog/?p=727) Można to zrobić bez wydawania wielkiej kasy, chociaż wiele zależy od sytuacji. Generalnie wszystko zależy od nas samych.

jolkusia
06-06-2016, 10:45
Z domowych sposobów znam tylko olejek kokosowy. Nawet po hennie (http://www.zawszepiekna.pl/pielegnacja-brwi-i-rzes-c-15.html) włosy wyglądają na zregenerowane.

KatarzynaW
18-07-2016, 23:50
Tutaj http://kosmetykidowlosow.com.pl/maska-do-wlosow-z-chia-diy/ macie fajną recepturę na własnej produkcji maskę z nasion chia, oleju lnianego i kwasu hialuronowego. Ja stosuję ją od miesiąca i moje włosy stają się coraz ładniejsze :)

JadziaDax
24-09-2018, 23:14
Muszą być domowe? Nie znalazłam lepszej rzeczy niż Elastabion Floslek, to u mnie numer jeden.

Caliope
01-10-2018, 15:16
Ka testuję od jakiegoś czasu płukanki z octu jabłkowego, na razie nie zauważyłam spektakularnego efektu, ale może z czasem coś się zmieni.

JadziaDax
22-10-2018, 23:23
Elastabion Floslek, potem długo, długo nic.

ell
20-10-2019, 11:11
A jakieś opinie na temat aloesu?

cass
22-10-2019, 16:06
Mogę Ci polecic kosmetyki, które maja w składzie aloes. Aloes ma bardzo dobre właściwości nawilżające tak wiec przy regularnym stosowaniu powinnaś zobaczyć różnicę na plusik jeśli chodzi o nawilżenie oraz odżywienie swojej skóry

Serum do twarzy Alpha Factor- serum nie jest olejowe, ma bardzo delikatną konsystencje tak więc powinno się nadać również dla cery mieszanej, poza tym nie klei się przy porannym makijażu ( możesz nakładac make up tuż po nałożeniiu kosmetyku)
Żel do cery Sonya - żel bardzo uniwersalny, można stosować pod makijaż jak i na makijaz. W przeciwieństwie do wielu kosmetyków jakie możesz znaleźć na pólkach drogeryjnych ma dobry skład, praktycznie same naturalne ekstrakty

Kosmetyki te mogą byc trudno do znalezienia w sklepach stacjonarnych, ale kupisz w tym sklepie online https://aloes.center/23-kosmetyki-forever

Caliope
24-05-2021, 15:12
A stosuje się aloes na włosy?

minizo
08-02-2023, 13:13
Od czasów pandemii swoje włosy farbuje samodzielnie :D z początku było to dosyć ciężkie, ale okazało się, że dużo zależy od farby. Teraz stosuje produkty wysokiej jakości i efekt jest super jak prosto od salonu! Jeśli nie siedzicie w temacie to najlepiej zajrzeć sobie na https://terdeals.com/pl/ranking/101/ranking-top-10-najlepszych-farb-do-wlosow i tam dopasować produkt do swoich potrzeb