PDA

Zobacz pełną wersję : Praca na Fizykoterapię - Zabiegi ciepłe i zimne - potrzebne notatki



asiek
25-10-2010, 21:16
Dziewczyny, mam głupie pytanie, ale...muszę napisać pracę z Fizykoterapii pt. "Analiza wskazań kosmetycznych i przeciwwskazań do zabiegów ciepłych i zimnych". I tu mój problem, te zajęcia odbyły się dopiero raz i akurat na nich mnie nie było, więc nie mam zielonego pojęcia co to są ZABIEGI CIEPŁE I ZIMNE. Na forum znalazłam mnóstwo zabiegów ze wskazaniami itd, ale dalej nie wiem co to są ciepłe i zimne ;(:placz: :wstydek:

Agnieszka Praska
25-10-2010, 21:58
z tego co pmietam to do cieplych zalicza sie miedzy innymi cieple wilgotne, suche a zimne to krioterapia

cieplo suche to zabiegi z zastosowaniem suchego powietrza i np ogtrzanego piasku, cieplo wilgotne to , sauny, kapiele, wilgotne oklady



przeciwwskazaniem do stosowania ciepplej pary jest np tradzik rozowany i teleangiektazje
do masek parafinowych obrzeki, choroba nadcisnieniowa, niewydolnosc krazenia i st.zap.skory

asiek
25-10-2010, 22:14
O matko...:P Ale sobie wybrałam temat. Czy ktoś mógłby mi to opisać jakoś szerzej? Wystarczy mi tylko nazwa zabiegu i czy ciepły czy zimny.

MalaMi280783
25-10-2010, 23:04
no to kadziaaaa :D

Ciepłolecznictwo
- suszarka do włosów
- prostownica do włosów
- termofor
- poduszka elektryczna
- budka polaro - drewniana
- solarium
- nagrzewanie gorącym piaskiem w woreczkach
- łaźnia sucha szafkowa
- łaźnia sucha rzymska
- zabiegi parafinowe
- sauna

Zimnolecznictwo:
- krioterapia (calościowy)
- okład woreczkami z lodem
- częściowa kąpiel w wodzie z lodem
- okłady ręcznikiem zamoczonym w wodzie i zamrożonym
- kriożel
- masaż lodem
- spray ze zmrożoną wodą
- ciekły azot

:skacze:

asiek
26-10-2010, 11:57
Dzięki MałaMi:*:*
Czyli np.Mezoterapii nie mogę wliczyć do żadnego?:P

MalaMi280783
26-10-2010, 14:51
asiek mezoterapia to z innej beczki jest :P można by ją zaliczyć ewentualnie do "kłócioterapii" hihihihihi
pozdrawiam i polecam się :D