PDA

Zobacz pełną wersję : zmiany skórne na dłoni



Emilia B.
28-10-2010, 22:02
Pytałam klientkę czy była u dermatologa bądź chociaż zwykłego lekarza , niestety nie. Ma takie zmiany tylko na prawej dłoni, druga ok, paznokcie też..Już ma to dosyć długo.Nie boli, nie swędzi i nie piecze (bynajmniej się nie skarżyła) Wiecie może co to może być??
31970

xsunnyolciax
28-10-2010, 22:48
Najpierw myślałam, że to kurzajki, ale jak się przyjrzałam, to mi to wygląda na bąble surowicze. Niech idzie do dermatologa.

Tekila_18
28-10-2010, 23:13
Mnie się wydaje, że są to "potówki" (chyba dobrze nazwałam :)) mnie też się często takie zdarzają od czego nie wiem i najczęściej na prawej dłoni ( jestem praworęczna). Polecam pić wapno przez kilka dni, a jak nie pomoże to koniecznie do dermatologa.

Emilia B.
28-10-2010, 23:41
mówiłam jej żeby poszła, ale się wykręca brakiem czasu. Zresztą w sumie nie moja sprawa ale ciekawość mnie zżera :)

xsunnyolciax
29-10-2010, 10:43
mi się wydaje, że tam jest płyn w tym, dlatego wspomniałam o bąblach surowiczych i bym nie kombinowała tylko poszła do dermatologa, żeby później nie mieć większych problemów.. :(

Emilia B.
29-10-2010, 10:51
ja nie mam zamiaru się do tego zabierać bo najnormalniej w świecie się nie znam :) mówiłam jej kilka razy już żeby poszła...bez skutku. W sumie jej zdrowie, ale denerwujace że ludzie o takie rzeczy nie dbają :/:

emilka13
29-10-2010, 17:01
Pytałam klientkę czy była u dermatologa bądź chociaż zwykłego lekarza , niestety nie. Ma takie zmiany tylko na prawej dłoni, druga ok, paznokcie też..Już ma to dosyć długo.Nie boli, nie swędzi i nie piecze (bynajmniej się nie skarżyła) Wiecie może co to może być??
31970

U mnie na środkowym palcu taki kształt i zabarwienie miała kurzajka, ale była to pojedyńcza narośl i po tygodniowej kuracji zniknęła. W sumie podobnie wygląda :huh:

asiek
29-10-2010, 21:16
Ja kiedyś miała takie bąbelki na całym ciele, ale mnie strasznie swędziały. Poszłam do dermatologa, przypisał witaminę PP i przeszło :) może niech klientka też weźmie witaminę PP, z tego co wiem można kupić bez recepty koszt to jakieś 2 zł :)

krasta
04-02-2012, 22:04
Miałam takie coś tez i to więcej i nawet na twarzy też cos takiego mi wyskakiwało i poszłam do dermatologa i dostałam tabletki i po nich mi przeszło ale pozniej znowu wyskoczyły. Ale w moim przypadku twierdzą ze to alergia na cos:) bo ja kiedys miałam robione testy na alergie i mi wyszło na co mam:) radze dermatologa dobrego:) oczywiście mogą mówić tak jak mi że może zmiana szamponu albo jakiegoś kremu czy coś w tym stylu. Takie własnie dostawałam odpowiedzi. Jedna dermatolog stwierdziła ze zmiana szamponu i oczywiscie powypisywała mi jakieś kremiki,szampony i mydełka dla dzieci z firmy Oilatum które nie pomogły. Ale pózniej sie przeszłam gdzie indziej i mi wyszło. :) Koniecznie dermatolog on ci powie co i jak:) bo jak to sie drapie to tylko wiecej sie pojawia:P

Agnieszka Praska
07-02-2012, 20:22
wygladaja jak kurzajki plaskie
niestety tyko dermatolog ogladajac to z bliska moze powiedziec co to ;)

buusia78
06-08-2015, 15:02
Trudno powiedzieć. Może ma na coś uczulenie? Lepiej niech zgłosi się do lekarza i wykona testy alergiczne (http://www.alergiczne.info/testy-alergiczne).