PDA

Zobacz pełną wersję : Żel silikonowy



daruniunia
02-05-2009, 11:00
Mam pytanko. Czy używałyście kiedyś żelu silikonowego? Jeśli tak to jest on dobry? Bo tak się zstanawiam czy go sobie nie kupić.

Agusia_pa2
02-05-2009, 11:05
ja własnie zakupiłam I-nails od Doberka ale jeszcze nie wypróbowałam...jak wypróbuje to dam znać...;)

Anna Kosińska
02-05-2009, 11:59
zel silikonowy jest bardzo dobrym i blyskawicznym sposobem na piekne i naturalne paznokcie ale ten elastyczny zel silikonowy nie nadaje ie do przedluzania a jedynie do wzmocnienia posiadanej dlugosci paznokci ta metoda nakladamy zel na naturalna plytke najmniej od dwoch do trzech warstw po czym utwardzamy w lampie,zel nie pozostaje juz poddawany zadnym pilowaniem czyli zadnej obrobce mechanicznej..efekt polysku uzyskujemy odrazu po nalozeniu silikonu..ta metoda dobra jest dla klijentek ktore chca wzmocnic,ochronic slabe lub rozdwajajace sie paznokcie...czas takiego zabiegu to pol godziny gora to do 40minut lecz czestotliwosc tego zabiegu powtarza sie co dwa tygodnie...dobry uwazam jest zel silikonowy z sun flower moja kolezanka ma czesto te zabiegi poniewaz cena rowniez jest atrakcyjna od 30 do 50 zl zalezy od salonu...

madzialena
02-05-2009, 12:25
ja mam żele silikonowe od dobrejrady i są bardzo ok :) tylko trzymaj je sobie w lodówce..wtedy lepiej sie na nich pracuje :) przynajmniej mi :)
a co najważniejsze bardzo fajnie sie ich pozbywa z paznokci naturalnych a na tipsach też bardzo fajnie sie trzymają :) żadnych odprysków nie miałam jak na razie..

daruniunia
02-05-2009, 13:18
Aha czyli ja nawet mam taki żel a o tym nie wiedziałam. Bo raz w sklepie kupywałam sobie żel na naturalną płytkę (lekko różowy). To chyba będzie ten nie??

Anna Kosińska
02-05-2009, 15:43
tak Darunia...:)

paznokietek1000
03-05-2009, 12:02
zgadzam się z anną zel silikonowy z sf jest super.

ulala10
07-05-2009, 00:28
zgadzam się z anną zel silikonowy z sf jest super.


Popieram zel z Sun flouers jest rewelacyjny i daje ładny połysk,paznokietki wygladaja super.POLECAM!!!!

barbara_kawka
13-05-2009, 12:39
wlasnie sobie zamowilam z sf silikona ... powiedzcie mi jak go nakladacie ... ja opisze jak ja bym to zrobila i powiedzcie czy dobrze... opracowanie pazurka , primer , bonder ( nie wiem czy jest konieczny ) , pierwsza warstewka silikona , potem druga i na koniec trzecia dluzej trzymana w lampce zeby pozostal polysk ... czy moge na pierwsza warstwe lub na ten bonder dac jakies ozdoby takie delikatne lub french zel .. ??

barbara_kawka
19-05-2009, 11:08
niech mi ktos odpowie buuuu ;(;(;(

daruniunia
19-05-2009, 14:02
Mi pani w sklepie powiedziała że wystarczą dwie ciękie warstwy i najlepiej żeby nie nakładać ozdób. Ja nałożyłam sobie ozdoby na próbę, ale mi odpryskiwał, ale mam żelik z innej firmy.

natalia268
08-06-2009, 12:06
hmmm czyli nie mozna nakładac ozdób w ten żel... bo własnie tez się zastanawiam nad kupnem ?

Agusia_pa2
08-06-2009, 16:07
ja właśnie parę dni temu koleżance nakładałam silikonowy i wrzuciłam w niego brokacik...na razie się jej trzyma ok, ale jak troszkę go wyrównywałam to było czuć jaki on delikatny ze tak powiem, taki miękki heh :)

daruniunia
08-06-2009, 16:23
No tak tak jest całkiem inny niż te zwykłe żele.

Evelina.J
08-06-2009, 16:34
Dziewczyny ja uzywam zel silikonowy SunFlower jako zel nablyszczajacy. Jest super! Polecam! Pzurki sie dzieki niemu nie zapowietrzaja, bo wczesnie nieraz mi sie to zdazylo i moj dostawca mi polecil Zel Silikonowy na ostatnią warstwe (oczywiscie jesli jest wszystko prawidlowo wykonane od poczatku do konca)

daruniunia
08-06-2009, 18:00
No to trzeba by wypróbować, a żeczywiście to on się ładnie błyszczy!

Nnisiaa
06-07-2009, 21:40
wlasnie sie zastanawialam nad tymi zelami...i chyba sie skusze...na probe:)...a powiedzcie mi...czy frencha....to tez z tych silikonowych trzeba klupic??bo widzialam ze sa..i na pewno lepiej nie mieszac roznych bo moga odlazic....

czyli z tego co piszecie rozumiem ze zadnych ozdob tylko czyste pazuraski?:]

dancia
05-08-2009, 19:56
mam pytanko, nie wiecie moze jaki jest termin przydatności żelu, obojetnie czy silikonowego, czy zwykłego

elinka
05-08-2009, 19:58
hmmm nigdy się nad tym nie zastanawiałam bo zazwyczaj dość szybko zużywam :) ale jeśli nie będziesz często używałą żelu to może lepiej kupić w mniejszym pojemniczku ?

dancia
05-08-2009, 20:12
Mieszkam w Szkocji i chciałam sobie kupić zapasik , będę niedługo we Wrocławiu i tam planuję zrobić wszelkie zakupy do pazurków.

elinka
05-08-2009, 20:19
Czytałam że niektóre żele mają przydatność nawet 3 lata ale nie wiem czy to prawda bo ludzie różnie piszą najlepiej by było gdybys poprostu zapytała sprzedawcy u którego się zaopatrzysz mw rodukty o ich termin ważności kiedyś zakupiłam żel i jak zrobiłam jedne z moich pazurków to szybko odleciały myślałam że z żelem jest coś nie tak ( jednak to ja chyba żle wykonałam pazurki były to moje początki )i go odstawiłam po roku go znalazłam i zrobiłam sobie pazurki i trzymały się ponad miesiąc

dancia
05-08-2009, 20:29
ok dzięki śliczne, muszę się porządnie zaopatrzyć, bo moje koleżanki z utęsknieniem czekają na dzień kiedy wrocę z kursu i będę sie na nich szkolić, podejrzewam, że kilka litrów mi zejdzie zanim sie porządnie nauczę...hehe, jeszcze raz dzięki

natalia268
27-08-2009, 00:18
jejku no juz tak dawno miałam w tym temacie napisac i ciagle zapominałam..

tam pisałyscie ze w ten żel sie nie wtapia ozdób... ja wtapiam i mi sie doskonale trzymają... jak w normalnym...

Agusia_pa2
27-08-2009, 09:40
jejku no juz tak dawno miałam w tym temacie napisac i ciagle zapominałam..

tam pisałyscie ze w ten żel sie nie wtapia ozdób... ja wtapiam i mi sie doskonale trzymają... jak w normalnym...
Ja też wtapiam :)

elinka
27-08-2009, 14:21
a czym on właściwie rózni sie od innych żeli?

daruniunia
29-08-2009, 13:06
Gdzieś słyszałam że można go usunąć acetonem. To prawda?

natalia268
29-08-2009, 15:20
hmm.. tak łatwo jak lakier do paznokci to on tez nie schodzi.. niestety..
ale hmm... kurcze nie umiem tego ubrac w słowa co dzieje sie po tym jak uzyjemy acetonu..nie wiem.. staję się miekki i przy uzyciu pilnika tak jakby się łuszczy.. ciezka sprawa..

Agusia_pa2 moze Ty umiesz wytłumaczyć?

albo ktokolwiek inny ? ;]

Agusia_pa2
29-08-2009, 15:50
hmm.. tak łatwo jak lakier do paznokci to on tez nie schodzi.. niestety..
ale hmm... kurcze nie umiem tego ubrac w słowa co dzieje sie po tym jak uzyjemy acetonu..nie wiem.. staję się miekki i przy uzyciu pilnika tak jakby się łuszczy.. ciezka sprawa..

Agusia_pa2 moze Ty umiesz wytłumaczyć?

albo ktokolwiek inny ? ;]

Żel silikonowy mozna moczyć tak jak akryl w acetonie, zrobi się jak guma i można ściągnąć z paznokcia. Wogóle pod pilnikiem czuć że jest tak jakby miękki taki bardziej elastyczny...

dudejla
29-08-2009, 16:12
Niedawno byłam na warsztatach, na których Pani Instruktor mówiła też o żelach silikonowych.
1. Różnica pomiędzy żelem silikonowym a zwykłym polega na tym, że żel zwykły jest sztywny a silikonowy elastyczny.
2. Nie stosuje się do nich bonderów (chyba że producent sobie zażyczy) ale primer jest konieczny.
3. Można zrobić cieniutki frenchyk albo wtopić bardzo cieniutkie ozdoby i tych ozdób nie może być za dużo.
4. Nie wymagają nabłyszczania a nawet nie powinno się używać do nich nabłyszczaczy.
5. tak jak pisała już Annamon nie powinno się ich piłować, co najwyżej drobna korekta blokiem polerskim.


Widziałam żele silikonowe tylko nie pamiętam jakiej firmy (muszę poszukać), do których dołączony był specjalny preparat do ich usuwania, tak że bez problemu można było je ściągnąć.

natalia268
29-08-2009, 20:52
co do tych ozdób.. no to ja wtapiałam brokatu mnóstwo i fimo i sie trzymały..

i czemu 'nie powinno się używać do nich nabłyszczaczy' ?

Agnieszka Praska
29-08-2009, 21:14
i czemu 'nie powinno się używać do nich nabłyszczaczy' ?

bo zele silikonowe sa zelami miekkimi pracujacymi z pazurkiem a zel nablyszczajacy jest zelem twardym:D

dudejla
30-08-2009, 00:13
bo zele silikonowe sa zelami miekkimi pracujacymi z pazurkiem a zel nablyszczajacy jest zelem twardym:D

Tak samo jest z bonderem on też jest twardy dlatego nie powinno się go dawac pod sylikonowy:)

natalia268
30-08-2009, 00:14
aaa takie buty :D

pa_pi1
02-11-2009, 22:12
poczytałam i się skusze na zakup od DR :D

dor@
04-11-2009, 07:12
Zelu silikonowego uzywam na stopki i super wyglada, rownie dobrze sie trzyma i mniej pracy przy tym.

pa_pi1
12-11-2009, 01:05
Ja dzisiaj pierwszy raz robiłam pazurki takim żelem, jest fajny bo szybciej sie nim robi, ale mam biały który strasznie mi sie rozlewał i ciężko mi sie robiło frencza

maboul
12-11-2009, 01:22
czego to ludzie nie wymyślą ... :huh:

RoksiSK
04-01-2010, 20:16
Ja też dorzucę cosik od siebie;) Kupiłam Easy off z PB. Bardzo fajnie się błyszczy i odpukać dobrze trzyma.
Ja nakładam tak:
- zmatowienie płytki i odsunięcie skórek,
- dehydrator,
- primer kwasowy,
- 2-3 warstwy żelu, każda osobno utwardzona.
Do drugiej można dodać brokat i np. pieguski.

_kasiunia_4
04-01-2010, 23:00
pa_pi1 skoro tak ci się rozlewa to go daj do lodówki na trochę ;)
moje przestały się rozlewać ;P

laguna
29-01-2010, 15:14
widziałam ostatnio że niektóre firmy wprowadziły w żelach soak off także żele budujące do przedłużania płytki np. ibd, używała któraś z Was tych żeli do przedłużania? i drugie pytanko, jak długo na rączkach trzymają silikonowe?

RoksiSK
29-01-2010, 21:34
Mam teraz silikonik z PB -Easy off. Trzyma się ładnie do 3 tygodni.
Też widziałam te budujące, interesują mnie jednak z ImpressioNails, bo mają całą serię w przystępnej cenie. Na szablonie próbowałam przedłużyć moim z PB - porażka - jest bardzo rzadziutki, może ciut gęściejszy niż lakier do paznokci. Nadaje się jedynie na naturalki.

mini89
20-05-2010, 17:41
dziewczyny, zalałam sobie naturalną płytkę paznokcia żelem sylikonowym( Dobra Rada), ale na wolnym brzegu żel zaczął mi odchodzić...przy skórkach trzyma sie super, ale na wolnym brzegu odwarstwia sie. Co mam zrobić ? proszę o pomoc :)

szpila59
20-05-2010, 18:10
dziewczyny, zalałam sobie naturalną płytkę paznokcia żelem sylikonowym( Dobra Rada), ale na wolnym brzegu żel zaczął mi odchodzić...przy skórkach trzyma sie super, ale na wolnym brzegu odwarstwia sie. Co mam zrobić ? proszę o pomoc :)
a "zawinęłaś" żel troszkę na naturalny brzeg płytki?? trzeba zrobić tak jakby"fałdkę" i wjechać troszkę pod spód pazurka :)

mini89
20-05-2010, 18:15
pod spód ? hmm..nie pod spód nie, tylko chciałam tak na samym koniuszku paznokcia troszke wiecej dać żelu...ale w taki razie zrobię pod spód :)

Anika
21-05-2010, 14:44
Zastanawam się już nie wiadomo, który tydzeń z rzędu, jaką firmę mam wybrać jeśli chodzi o zakup żeli silikonowych. Ogólnie używam żeli z SPN.
Doradźcie mi coś laski bo już powoli wariuję!!:lol:

agasol78
27-05-2010, 13:28
Dziewczyny, zamierzam kupić ten żel silikonowy. I powiedzcie mi, czy na naturalne krótkie paznokcie, które chcemy utwardzić silikonem budujemy krzywą C czy nie ma takiej konieczności???? Wydaje mi się, że nie ma konieczności, ale wolę spytać.

MURKA
27-05-2010, 13:35
No ja też się chętnie dowiem!!:)

Annauelle
27-05-2010, 13:35
krzywej nie musisz budowac...
co do wolnego brzegu to zelu nie kladzie sie pod pazurek a otula sie nim sam wolny brzeg...metoda jest ta sama jak w zelach "twardych"
Ja czasami podkładam forme i przedłuzam pazurki 2mm wtedy zaden zel na naturalku nie odchodzi od wolnego brzegu. :)

agasol78
27-05-2010, 13:43
A jakie kolory macie tych żeli (delikatnie różowy, brzoskwiniowy, czy bezbarwny), które polecacie do naturalnych paznokci??? :)

misiowepazurki
27-05-2010, 13:46
miałam silikonowy z SF trzyma się super, błyszczy jeszcze lepiej, a jakie macie opinie o dobrej radzie, bo sa taniutkie a jak jakość??

Annauelle
27-05-2010, 14:09
Ja mam silikonki od DR i osobiście bardziej je lubie niz np. SF :) nie są takie rzadkie i łatwiej sie nimi pracuje .

Anika
02-06-2010, 10:36
Kupiłam w końcu kolorowe żele silikonowe!! :)Firma Star Nail. Ciesze się jak dziecko :D Zobaczymy jak będze mi się nimi pracowało.

agasol78
22-06-2010, 12:06
Ja dziś właśnie zamówiłam silikonki od Dobrej Rady. Jak zrobię mamie na naturalnych dam znać jak się trzymają :)

paznokietek1000
22-06-2010, 16:27
to czekamy na relację

agasol78
05-07-2010, 13:42
Kochane dziewczyny.
Nałożyłam mojej mamie (na bardzo krótkich paznokciach) żel silikonowy, wykonałam frencha i muszę powiedzieć, że trzyma się rewelacyjnie! Żel jest elastyczny, pracuje razem z paznokciem. POLECAM, fajny do naturalnych pazurków!!!!!!!!!:skacze:

hassi
12-07-2010, 22:49
Słuchajcie, ja mam olbrzymi problem wlasnie z silikonowymi od DR, kupilam cover i whita, bo cleara mam z SF. Problem jest tego typu, ze te zele, jako jedyne które mam, poprostu NIE CHCĄ się utwardzac.
Utwardzalam juz nawet spooro powyzej 5 minut i nic..;/
jak przemywam, to schodzą na waciku;/ Kiedyś jak zaczynalam robic paznokcie, mialam podobne problemy z whitem z nail design, temu faktowi sie jednak nie dziwilam, bo firma mowi sama za siebie. Ale DR? Tym bardziej ze wszytskie sobie chwalą. Wiecie co moze byc powodem ich niecheci do utwardzania?

samaron
12-07-2010, 22:59
Zdaje się, że minimouse miała podobny problem: http://forum.wzorki.info/metoda-zelowa/1978-jak-nakladamy-odmaczamy-zele-soak-off-easy-off-4.html#post142215

Sweetestgirl13
30-07-2010, 14:08
kochane, mam zel silikonowy SF super nic niepodpowietrza sie uzywam go na warstwe nablyszczajaca.. tylko ze on sie praktycznie nie blyszczy dlaczego co mam zrobic?:(

Emilia B.
30-07-2010, 16:55
to warstwę nabłyszczającą powinnaś kłaść na ten sylikonowy... jaz sama nazwa wskazuje żel nabłyszczający idzie na sam koniec :) przed nałożeniem ostatniej warstwy (nabłyszczającej) poprzednią możesz delikatnie zmatowić bloczkiem (ja tak robię) :)

nanami7
30-07-2010, 19:54
a czy żel silikonowy się sam poziomuje, czy są takie, które się nie poziomują?? bo ja mam właśnie taki, który się nie poziomuje. Beznadzieja ...:)

Emilia B.
30-07-2010, 21:51
to jak się nie poziomuje to musisz normalnie pilnikiem zniwelować nierówności :) i na to nabłyszczacz :)

stefcia92
06-04-2011, 08:07
można te żele pomalować normalnie lakierem i później zetrzeć zmywaczem bez acetonu , próbowała któraś z Was ? :)

i jeszcze 1 pytanko jak je później uzupełnić skoro nie mozna ich tak bardzo piłować :)?

mysiula
21-07-2011, 17:26
hej dziewczyny,postanowiłam ze i ja zakupie zele silikonowe
Chcę zamówić te żele od DR... ale czytalam rozne opinie..

Zuuzaneczka
21-07-2011, 19:04
można te żele pomalować normalnie lakierem i później zetrzeć zmywaczem bez acetonu , próbowała któraś z Was ? :)

i jeszcze 1 pytanko jak je później uzupełnić skoro nie mozna ich tak bardzo piłować :)?

1. Jasne, że można, malować, ścierać, co dusza zapragnie
2. Ja normalnie uzupełniam, lekko piłuje odrost i poprawiam pazurka pilnikiem i dokładam żelu :) nakłada się go ciensza warstwą niż normalny żel więc łatwo uzupełnić :)

Nena90
21-07-2011, 21:12
Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu

Moje pazurki lubią twarde żele a nie lubią silikonowych :) Co do covera to zależy od konkretnego produktu - jedne się błyszczą bardziej a inne mniej. Cover od DR ma dodatek silikonu więc nadaje się do łączenia i z twardymi żelami i z easy off ;)Ten budujący przezroczysty miał połysk o ile dobrze pamiętam ale do blasku glossa się nie umywa ;)

mysiula
22-07-2011, 01:15
dziękuję. A cuż to za glosssss?? od DR? pewno drogi:D

Nena90
22-07-2011, 09:49
Tak od DR, żel nabłyszczający (http://dobrarada.com.pl/p9244,zel-quick-finish-nablyszczajacy-koncowy-15ml-gloss.html) kosztuje około 25zł :) Ale na silikonowe się nie nadaje, tylko na twarde.

mini89
22-07-2011, 10:24
a ja polecam silikonowy żel w pędzelku Sun Flower :) dla mnie bardzo dobry, na naturalkach ładnie błyszczy, nic nie odpryskuje i się nie zapowietrza, jest to mój ulubiony żel silikonowy. Miałam jeszcze od DR, też są ok :)

CYRUSS1703
28-07-2011, 12:11
ja mam silikony z alle paznokcie i nie mam zastrzeżeń, ładnie się samopoziomują i super sie piłują

mysiula
29-07-2011, 13:17
a mozesz podac linka do tego żelu? bo chcę zakupić jakiś nabłyszczający silikonowy najlepiej w pędzelku bo ten od DR budujący pisali, że się błyscy a się nie blyscy ;P

---------- Dodano o godzinie 12:17 ---------- Poprzedni post był napisany Wczoraj o godzinie 15:43 ----------

mam pytanko czy te żele nadają się na naturalną płytkę?59. żel kolor NTN - Allepaznokcie Hurtownia Kosmetyczna (http://www.allepaznokcie.pl/9038-59-zel-kolor-ntn-.html) Szukam kolorowych żeli silikonowych z allepaznokcie..i nie moge znależć moze ktoras z was ma?

lub te..Żele kolorowe - Allepaznokcie Hurtownia Kosmetyczna (http://www.allepaznokcie.pl/kategoria/105/zele-kolorowe)

lub jakiekolwiek inne np.od DR...

Kacha8432
11-09-2011, 18:47
ja własnie zakupiłam I-nails od Doberka ale jeszcze nie wypróbowałam...jak wypróbuje to dam znać...;)
Ja właśnie wypróbowałam żele silikonowe od dobrej rady :skacze:. Trzymają się dobrze tylko mam jeden problem...;( Żel różowy (jeden z zestawu 4 żeli) praktycznie mi się nie utwardził a z resztą nie było problemów. Żele bardzo dobrze nakłada się na paznokieć, nic nie spływa na skórki. Mam jeszcze jeden problem, może któraś z was dziewczyny coś mi doradzi. Jakiego żelu użyć jako żel końcowy czyli takiego żeby się błyszczał? Żaden z tych żeli z zestawu nie błyszczał mi się po przemyciu. :/:

sztynka
14-09-2011, 16:02
Kochana jak na silikony to najlepiej ten do nabłyszczenia Greenstyle 15ml - Żel UV hybrydowy (Easy-Off) Bezbarwny - Nabłyszczający :: dobrarada (http://www.dobrarada.com.pl/p19507,greenstyle-15ml-zel-uv-hybrydowy-easy-off-bezbarwny-nablyszczajacy.html) ponadto możesz go dać też na normalne żele twarde.
Jeśli chodzi o problem z utwardzaniem sprawdź żarówki w lampie, jaką masz moc , ile żarówek, może się wypaliły. Albo spróbuj cieniutkie warstwy kłaść. Za operując kolorówką nawet to daję 4, a czasem i 5 ale meeega cieniutkich warstw i wszystko się utwardza.

KATITA
17-04-2012, 11:13
Dziewczyny pomozcie bo nie moge sie zdecydowac co lepsze do naturalnych paznokci lakiery hybrydowe czy zele silikonowe?
Naprawde przeszperalam calego neta i nic nie znalazlam
korci mnie zeby je sobie zamowic,i to bardzo albo powiekszac kolekcje hybrydek,sama nie wiem,mozna je mieszac,np baza silikonowa a kolor hybrydowy,jaka jest miedzy nimi roznica?
Poradzcie prosze

syrena16
17-04-2012, 11:38
Żeby znaleść idealny produkt musisz go poprostu wypróbować. Wiem, że to forum kryje mnóstwo opinii, ale bez względu na to jak są profesjonalne to i tak najważeniejszą opinią będzie Twoja.
To co Ci zaproponuję to żebyś zakupiła słownie jeden (najciekawszy w Twoim odczuciu kolor) lakier hybrydowy i żel silikonowy.
Dobra rada oferuje naprawdę dobre i tanie produkty. Załóż te produkty i sprawdz. Który dla Ciebie ma najlepszą konsystencję, kolor, oraz który z nich ściąga się łatwiej. To wszystko będzie później stanowiło o Twojej pracy z klientem.
I dopiero wtedy gdy uznasz któryś z nich kup większa gamę kolorów do pazurków.
Ja popełniłam jeden błąd i więcej go nie popełnię - kupiłam hybrydy firmy bardzo dobrej, ale która nie opracowała jeszcze całej formuły i hybrydy te nie usuwają się w formie płatka sylikonowego, a substancje które ponoć miały je usuwać w tej formie rozmiękczają je jedynie - co wymusza na styliście usuwanie tej hybrydy poprzez delikatne spiłowywanie.
Także jak widzisz wszystkie aspekty pracy z produktem są ważne, bo pomijając tak oczywista kwestie jak finanse, musimy rozumieć,że ten produkt nie tylko będzie stanowić o czasie wykonania usługi, Twoim osobistym komforcie pracy to jeszcze musi jakoś wyglądać.
Za to płaci klient

KATITA
17-04-2012, 12:43
Wiesz tylko ja to robie sobie sama w domu i zalezy mi na szybkiej stylizacji,jakis kolorek i bardzo lubie frencha i gdziesz wyczytalam ze silikonami frenchy sie nie robi??
mam pare hybrydek i naprawde je polubilam ale strasznie zaciekawily mnie te silikonowe,chocby przez to ze nie trzeba ich pilowac a tylko odmaczac i jak bym zamowila to juz zestawik do frencha (po co placic 2 razy za przesylke ;)
dobra rada ma fajne produkty i ceny tez przystepne ale i ladys nails cosmetics mnie ciekawi

w sumie to chcialabym wiedziec jaka tak naprawde jest miedzy nimi roznica (hybryda i silikon)bo pisza ze to to samo tylko hybryda ma pedzelek,choc sa i bez w sloiczkach i jak wychodzi french z silikonowego zelu

hersa
17-04-2012, 13:04
Ja miałam easy off i mi od wolnego brzegu odchodziły, biały miałam od DR i z allepazurów i były beznadziejne, już lepiej farbką domalować (to było dawno i teraz DR ma większy wybór easy off'ów) ale kamuflaż z allepaznokci był super. Jest na forum gdzieś temat o żelach easy off, a tak w ogóle to nie odmaczają się tak super, że schodzą w całości.

KATITA
17-04-2012, 15:12
no widzisz a wszedzie pisza ze schodza platkiem,a moze teraz one sa lepszej jakosci jak na poczatku,wiesz co nie wiem czy powiekszac kolekcje hybryd czy sprobowac silikonow

Elizabeth76
17-04-2012, 15:34
KATITA przecież nikt za ciebie nie podejmie decyzji , każdemu pasuje co innego ile produktów ,kazdy ma swój ulubiony co moze ten sam innej osobie może nie pasować ,ja lubie posłuchać co inni polecaja ,ale uważam ze najlepiej jest samem przetestować wtedy sama sie przekonasz czy cos ci odpowiada . Na probę kup sobie jeden słoiczek jakis mały i wypróbuj takie moje zdanie ;)

KATITA
17-04-2012, 15:55
i chyba tak zrobie,ja nie chcem zeby ktos za mnie decydowal tylko majac wieksze doswiadczenie odpowiedzial mi na te moje skromne ;) pytania w poprzednim poscie

Paulka
17-04-2012, 16:27
katita kazda z dziewczyn napisala co mogla o produktach ktore przestestowala, jesli pretestowala kilka firm to tez napisala opinie ktore z nich najlepsze...kazda testuje co innego, kazdej podoba sie co innego, nie ma marki ktora bylaby najlepsza ze wszystkich i najlepsza dla kazdej z dziewczyn, take wybierz kilka marek ktore chcialabys przestestowac, ewentualnie w obrebie jakis cen i wtedy szukaj opini na ich temat...powodzenia:)

hersa
17-04-2012, 17:25
Mi te easy offy odchodziły tylko od wolnego brzegu reszta nie chciała ładnie odchodzić nawet w acetonie, mojej mamie odłaziły właśnie w całości już na drugi dzień, tak samo jest z hybrydami z tego co mi wiadomo, że jak ktoś ma słabą płytkę to mogą odłazić, ale ja już to pisałam w temacie o easy offach, poczytaj tam, dziewczyny też się wypowiadały

syrena16
18-04-2012, 13:09
...a ja jeszcze inaczej robie:) Ja jestem akrylowa, ale nie lubię mieć zbyt nadbudowanej płytki u palców stóp. I pedicure o ile ma to być french wykonuję z mieszanych firm i produktów.
I tak np : żel easy off clear oraz cover easy off używam z alle paznokcie bo schodza w firmie płatka sylikonowego a jesli dobrze przygotujesz płytke to trzymaja sie do 3/4 tygodni bez uszczerbku- wiem co mówie bo mam hiper problemy z hormonami i takiej osobie jak ja nie maja prawa trzymać się paznokcie nawet tygodnia. Białą końcówkę wykonuje z indigo lab - białą hybrydą (są dostepne próbki) to samo nabłyszczenie-używam basa /top.
Jak chcesz konkretne nazwy pisz.
Sam pedicure wygląda pięknie i ponieważ planuję wykonać go w ten weekend podrzucę Wam fotkę. Jeśli chodzi o manicure to stosuję ten sam zestaw easy off z alle - żeby nadbudować i wzmocnić płytkę.
U mnie z płytką doszło do tego że wchodzi mi onchylioza na większość paznokci. Dzięki easy off i aplikacji na krótkich paznokciach wycofuje to schorzenie do zera- nie rozumiem dokładnie mechanizmu działania tego sposobu wiem jedno - po dwóch tygodniach warstwa zelu easy off zaczyna mi się zapowietrzać i odchodzi od płytki jako sylikonowy płatek ale już wtedy mam zdrową płytkę i nie ma oddzielania sie łoża od płytki.
Nie mniej jednak ten sposób działa a w moim odczuciu produkty z alle są wystarczające i całkiem nie złe.

KATITA
19-04-2012, 09:18
Mi jak do tej pory nie trzymaly sie zadne zele,hybryde nakladalam na zniszczone paznokcie i tez nie bardzo (kiepskiej jakosci ale jak dla mnie do zabawy w domu wystarcza),ogolnie paznokcie mam ladne,w miare dluga plytke i lubie swoje naturalne i rosna jak im dam,tylko chyba z powodu suchej plytki lamia sie zaraz przy koncu plytki (cala biala czesc)-nie wytrzymuja urazow i przy lekkim stuknieciu dowidzenia dlugi pazurku.
Zaciekawily mnie zele silikonowe i wybor padl na ladys nails cosmetics,mam juz przygotowane zamowienie na pare ich produktow i dwie probki zelu silikonowego clear i cover,bialego narazie nie biore bo mam krotkie pazurki,mam zamiar wziasc tez primer super bonder bo pisza ze polepsza przyczepnosc zeli do naturalnej plytki i mozna go stosowac pod kazdy zel czy lakierozel
po powrocie do domu zamowie (bo jestem w gosciach)zobacze jak sie beda trzymaly
tez mam zamiar eksperymentowac i bede mieszala hybryde z silikonem i zobacze jak to sie ma u mnie

kobietazpazurem
21-05-2012, 19:23
a czy moze któras wrzucic kpk z żelu silikonowego ??:)

alimka
19-06-2012, 22:07
Ja od początku mojej kariery paznokciowej :Dużywam żelu silikonowego z SF w pędzelku.Same zalety - ładnie się trzyma ,nie odłazi ,nie za żadki nie za gęsty i co ważne to łatwa aplikacja.Czasem używam go jak już opracuję zbudowanego pazurka jako nablyszczacz i na to kladę kolejną warstwę żelu nablyszczającego UV.Szczegolnie jak robię french brokatowego-wszystko świetnie się trzyma .Jak narazie nie korci mnie by go zmienic.

zosia_29
20-06-2012, 11:14
Alimka no ja własnie tez ostatnio go kupiłam i zrobiłam sobie akrylowe pazurki zostawiłam od wału kawałek a na koniec uzyłam tego żelu i zero zapowietrzeń, jest idealny gęstością, przyznaję że bardzo mi się podoba :)

alimka
20-06-2012, 12:28
Alimka no ja własnie tez ostatnio go kupiłam i zrobiłam sobie akrylowe pazurki zostawiłam od wału kawałek a na koniec uzyłam tego żelu i zero zapowietrzeń, jest idealny gęstością, przyznaję że bardzo mi się podoba :)

Zosia ,może go tak nie zachwalajmy bo nam babeczki wszystkie "silikony" wykupią.:D:D

Shizunia
11-08-2012, 20:12
Hej :) Niedługo będę pracować w salonie kosmetycznym. Jestem bardzo zadowolona z pracy na żelach i-nails. Mam problem z żelem do naturalnej płytki, u stóp trzymają się super, problem pojawia się przy dłoniach... Z jakiej firmy polecacie żele do naturalnej płytki? :)

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi :)

nanami7
11-08-2012, 20:23
Shizunia ja uzywam clear pink z silcare z linii no name. Trzyma sie bez zarzutow :)

sloneczko
11-09-2012, 14:35
Nie wiem czy dw dobrym temacie pisze ale mam problem z zelem Think z Silcare jakos nie chce mi sie utwardzac w lampie mam nowego dopiero co otworzylam go chcialam go nalozyc na hybryde bo gdzies wyczytalam ze dziewczyny go nakladaja na hybryde i jak nalozylam to w lampie normalnej na 4 zarowki sie nie utwardzil po 2min. ,a jak dalam do malej na 3min. to tak ledwie przymrozony mi sie wydawal albo i nie juz sama nie wiem a ta malutka lampke mam nowa zaledwie 2-3 miesiace.
A szkoda by mi bylo go teraz wyrzucic czy zeby stal bezczynnie ;)
Moze wie ktos cos na to jak sobie z tym poradzic.

natalia268
11-09-2012, 15:26
a lampę na 4 żarówki masz nową ? a raczej masz nowe żarówki ? bo to może być przyczyną

sloneczko
11-09-2012, 18:12
Ta na 4 mam juz dlugo ale od roku jej dopiero urzywam i w niej sie wcale nie utwardza przy 2min. ,a ta mala na 1 zarowke mam od jakis 2-3 miesiecy i przy 3min. to tak jak by przymrazal sie ten zel a przy 2min. tez sie nie utwardza ;(

natalia268
11-09-2012, 19:26
a jak z utwardzaniem innych żeli w tej na żarówki?

sloneczko
11-09-2012, 21:28
No wlasnie dobrze wszystko sie utwardza dobrze tylko ten jedyny zel mi sie w niej nie utwardza.

natalia268
11-09-2012, 22:34
to nie mam zielonego pojęcia

jealousgirl
15-12-2012, 22:24
Dziewczyny, powiedzcie mi czy jest sens kupować żel silikonowy i używać go zamiast bazy do manicure hybrydowego? Czy pomoże on jakoś utwardzić paznokieć?
Czy ten żel nakłada się jak lakier czy też trzeba uformować krzywą C, tunel itd. ? Który polecacie?

siena
15-02-2014, 20:39
Właśnie też na to wpadłam i dziś położyłam na próbę silikon z Sun Flower jako bazę pod hybrydę. Jak się trzymało, powiem za 3 tygodnie. Na razie mogę ci powiedzieć jak się nakładało...rewelacyjnie, ponieważ po raz pierwszy nie musiałam przecierać płatkiem bazy bo nic a nic nie ślizgał się kolor!!!Domalowałam jak najbliżej skórek (czarny), utwardziłam 2 min, klientka wyjęła i oczom nie wierzyłam!Czarny był tam gdzie powinien, nie drgnął ani pół milimetra! Nie było na bokach falbanek, nie uciekł do środka, nie musiałam drugą warstwą poprawiać boków, po prostu bomba!!! Dodam, że zawsze bazę zbieram suchym płatkiem żeby nie było poślizgu. Jeśli nie zejdzie wcześniej jak przed upływem 2,5 tygodnia to zamieniam bazę na silikon z SF :)

reeege
10-05-2014, 20:13
Witam! Mam pytanie odnonie żelu silikonowego z allepaznokcie konkretnie: EASY OFF - CLEAR 5 ml (http://www.allepaznokcie.pl/15035-easy-off-clear-5-ml.html). Czy to zel jednofazowy? Wymaga bondera lub primera? Czy ladnie sie poziomuje??? Kupilam zel z dobrejrady gdyz na celu mialam tylko utwardzenie naturalnych paznokci bez ozdob frencha itd. Zostal mi polecony builder brick ale zel w ogole sie nie poziomuje a ja niestety nie mam wprawnej reki. Czy moge go uzyc jako np podkladu a na niego zel z allepaznokcie??? Poleccie mi jakis dobry zel do naturalnych paznokci:)))

hera16
22-08-2014, 22:37
mam pytanie, moze trochę głupie. Czy żel silikonowy a easy off to to samo czy nie. Bo już się pogubiłam jak zobaczyłam na stronce dobre rady zakladkę" żele silikonowe i easy off" czy jest między nimi różnica.
przecież hybrydy to też easy off ale chyba nie silikony. Bo hybrydy nie trzymają się płytek problematycznych a żele miękkie podobno tak
pracuję od lat na twardych żelach sun flower i chcę wprowadzić żele do naturalnej płytki. I jak zaczęłam o nich czytać to się pogubiłam.

chocopolish
03-05-2015, 22:25
Dziewczyny proszę o radę:)
moja siostra ma bardzo miękką płytkę i co wpadnie na hybrydę, to jej za kilka dni coś odpryśnie. Wpadłam na taki pomysł (jak niektóre z was wyżej), aby kupić żel silikonowy i wzmocnić nim paznokieć a na to położyć hybrydkę. I właśnie chciałam was zapytać czy to zdaje egzamin? czy przedłuża trwałość? Czy hybryda nie pęka na silikonie? Nigdy ich nie używałam więc nie wiem jak bardzo są miękkie, myślę o zakupie silikonu sunflower.
Jeśli próbowałyście takiego zestawienia albo słyszałyście o efektach takiego połączenia to będę bardzo wdzięczna za informacje :kwiatek:

samaron
04-05-2015, 10:06
Miałam SF niepolecam, lepiej albo położyć cienką wartwę żelu twardego, albo 2 razy bazę hybrydową,
dziewczyny polecają też SO harmony structure gel.

chocopolish
04-05-2015, 12:12
ok dziękuję! to spróbuję dać podwójną bazę korzystając z tego co już mam i może tak będzie się trzymać :)

Mysiaczeq
06-05-2015, 13:59
Ja polecam zel silikonowy z silcare jest super. Albo harda z semilaca

chocopolish
06-05-2015, 14:10
Który z silcare jest silikonowy? Pure line czy exelent easy vanish? czy może obie linie? :)

Mysiaczeq
06-05-2015, 14:13
Easy vanish :)

Gejszalicious
23-05-2015, 14:46
czy tym żelem easy vanish można zastąpić harda z semilac i robić nim nieduże przedłużenia paznokci? jakie żele silikonowe możecie polecić w zastępstwie za semilac hard?

liczka
13-07-2015, 15:19
ja używałam i w sumie jestem zadowolona :)

SylVal
17-11-2015, 14:05
uzylam pierwszy raz zelu silikonowego firmy LNC jutro mina dwa tygodnie i poza odrostem nic sie nie dzieje,jest ok