PDA

Zobacz pełną wersję : Medytacja



dudejla
15-11-2010, 13:32
Medytacja jako sposób na relaks, wyciszenie oraz uspokojenie umysłu. Także jako sposób na kontrolowanie stresu.
Co sądzicie o medytacji?
Praktykujecie?

farbstift
17-11-2010, 12:26
to nie dla mnie:skacze:

dudejla
19-11-2010, 12:30
Farbi, dlaczego nie dla Ciebie?
Nie poznałam Cię na tym awatarze :D

farbstift
19-11-2010, 19:56
bo ja jak już mam chwilkę dla siebie to wolę poczytać książkę, posiedzieć na necie , zrobić paznokcie lub po prostu iść spać:)

Tekila_18
19-11-2010, 23:49
Ja medytacji nie praktykuje ale rozmawiałam z kilkoma osobami, które stosują i sobie chwalą:)
Medytacja są to jedne z zajęć prowadzone w więzieniu w Częstochowie ( moja koleżanka pisze o tym prace magisterską :) ) byłyśmy tam, ale ze względów możliwości wyciszenia nie mogłyśmy w tych zajęciach uczestniczyć bo ( jak to stwierdziła Pani dyrektor tego zakładu) rozpraszały byśmy panów :D.

Jeśli cię to interesuje to mogłabym (ale dopiero w przyszłym roku jak jej praca będzie miała ręce i nogi:)) przesłać Ci jej wypociny:D

Chyba, że znasz jakieś dobre książki dotyczące medytacji, które moglabym jej polecić do zglębienia tematu:)

dudejla
10-01-2011, 12:29
Tekila książek niestety nie znam, Medytacją zainteresowałam się dla tego, że moja koleżanka bardzo zachwalała. Miała strasznie stresującą pracę ze względu na sprawy rodzinne nie mogła jej zostawić. W ciągu kilku miesięcy stała się po prostu kłębkiem nerwów, schudła itd W końcu rodzinie udało się namówić ją na wizytę u lekarza, który powiedział że przydała by się terapia antydepresyjna. Tylko nie chciał zapisywać jej tabletek i wymyślił medytację i ponoć pomogło.
Nie mam powodów żeby jej nie wierzyć dlatego chciałam coś więcej wiedzieć na ten temat, czy również ma takie działanie na innych ludzi itp