PDA

Zobacz pełną wersję : solarium w gabinecie stylizacji paznokci



aneciak
15-11-2010, 16:43
witam wszystkie stylistki :)

jestem początkującą stylistka i młodą forumowiczką :)
założyłam już temat o takim tytule, jednakże przez pomyłkę w złym dziale:) ale tam już to wyjaśniłam:)

moje pytanie będzie dotyczyło solarium :)

planuję otwrzyć gabinet stylizacji paznokci i chcę prowadzić do tego solarium.
mam ograniczony budżet, parę łóżek na oku i dylemat które wybrać:(

może któraś z was tez prowadzi solarium przy paznokciach i mogłaby wypowiedzieć się na temat ergoline 600 i 500 utp bądz ergoline 600 classic???
potrzebuje tez informacji o dobrych, sprawdzonych lamapach :)

będę wdzięczna za każdą opinię i sugestię:)

pozdrwiam serdecznie :)

Asik_sk4
15-11-2010, 20:36
wiesz na temat lozek to ja Ci duzo nie podpowiem ale najczesciej jaki napis widzialam na moim solarium to ergoline 600 ale ostatnio poszlam do innego bylam 3 razy i lamy byly z karotenem czy kolagenem niewiem teraz dokladnie... na twarz byly pomaranczowe lamy a na reszte ciala normalne niebieskie ale na gornej czesci byly wmontowane tez 2 te pomaranczowe i na dole 1... i powiem ci ze wystarczyly 2 wizyty po 16 min (na nich trzeba dluzej lezec) i juz bylam opalona one nie opalaja na czerwono a ja mam do tego tendencje i jak dla mnie to to sa najlepsze lozka ... Takie jest bynajmniej moje zdanie bo na takie opalanie chce sie wracac :) a w moim solarium na te lozka jest 1zl. czyli 16min. 16 zl ;)

aneciak
16-11-2010, 14:17
Dzieki Asik:)

te pomarańczowe to zapewne halogeny o takim kolorze.

może pani Ci powiedziała że są z karotenem czy dodatkowymi witaminami bo to taki chwyt reklamowy :)

będę wdzięczna za dalsze sugestie :)

pozdrawiam :)

unita
16-11-2010, 16:03
w solarium ostatecznie najwazniejsze sa lampy i dobra klima:) Ja osobiscie bardzo lubie ergoline 600avantgarde, bardzo wygodne:D
Nie wiem na ile jestes zorientowana w temacie solaryjnym i jakich konkretnie porad od nas oczekujesz:/:

Ewelina83
16-11-2010, 16:18
U mnie w niemczech znow na solarium ktore chodze sa 3 rodzaje lozek: Ergoline 600
Pozniej to Ergoline teraz nie wiem dokladnie czy 600 czy 500 chodzi mi o to wyprofilowane i najprostsza taka widac juz stara 500 i zauwazylam jedno-wszyscy chodza na ta 500 pomimo ze nie ma dobrej klimatyzacji a pozniej na to profilowane! na tych z klima pomimo ze lamp jest wiecej i wiekszej mocy nie opala sie tak szybko jak na tej 500 gdzie lampy sa blizej ciala!Dlatego nikt nie chce chodzic na te pozostale...

Asik_sk4
16-11-2010, 16:44
jak dzisiaj pojde na solarium to zapisze nazwe tego lozka moze cos Ci pomoze ;) bo naprawde ja bylam blada jak sciana po ciazy i pol roku tak chodzilam az wkoncu sie wystraszylam mojej bladosci, poszlam 3 razy i juz lepiej ;)

aneciak
16-11-2010, 16:47
U mnie w niemczech znow na solarium ktore chodze sa 3 rodzaje lozek: Ergoline 600
Pozniej to Ergoline teraz nie wiem dokladnie czy 600 czy 500 chodzi mi o to wyprofilowane i najprostsza taka widac juz stara 500 i zauwazylam jedno-wszyscy chodza na ta 500 pomimo ze nie ma dobrej klimatyzacji a pozniej na to profilowane! na tych z klima pomimo ze lamp jest wiecej i wiekszej mocy nie opala sie tak szybko jak na tej 500 gdzie lampy sa blizej ciala!Dlatego nikt nie chce chodzic na te pozostale...
"Nie wiem na ile jestes zorientowana w temacie solaryjnym i jakich konkretnie porad od nas oczekujesz:/:"

wiem, że lampy sa najważniejsze:)

chodzi mi o firme lamp - planuje kupić hanau 3.3, ale może ktoś ma inne doświadczenia odnośnie lamp???

teraz powinny być tez zgodne z normą europejską 0.3, ale są one dosyć słabe i chyba kupie niezgodne z tą normą bo u nas nikt tego nie sprawdza.

oczekuje opinii na temat ergo 500, 600 utp lub classic i lamp:)

unita
16-11-2010, 17:10
ja bylam zadowolona z opalania na lampach philipsa, a to ze lampy sa blisko ciala niestety nie jest zbyt dobre bo pali sie po prostu skora i niestety ludzie nie zdaja sobie sprawy z pozniejszych konsekwencji.
A co do tych lamp Hanau, to te o tym wspolczynniku 3,3 sa 160W , wiec przy zakupie solarium musisz zwrocic uwage czy podola takiej mocy:P

mikusia08
24-11-2010, 14:38
Fajnie ze zalozylas taki watek bo wlasnie sama go chcialam zalozyc hihi ;P
Ja palnuje salonik kosmetyczny ze stanowiskiem fryzjerskim i jednym lozkiem...ale tez nie wiem jakies wybrac... Obecnie kazdy (mieszkam w malej miejscowosci) chodzi do takiego pkt solarium sa tu 3 łóżka...czy opalaja hm opalaja ale bez rewelacji;)co napewno me koge powiedziec jest bardzo tu czysto lozka za czyszczone w srodku co sobote... chodzi mi ze otwieraja lozko w srodku pomiedzy lampami... co malo gdzie to tak naparwde czyszcza;)
Chetnie bym dowiedziala sie od osoby ktora prowadzi solarium mniej wiecej czy jest to oplacalne ile kosztuja saszetki do opalania ile lampy ktore wymieniaja i mniej wiecej co jaki czas wykonuje sie...czy ktos obiliczal koszty jakie ponosimy miej wiecej np przy godz chodzeniu lozka?aby miec obraz czy interessik sie oplaca;) pozdrawiam

Asik_sk4
28-11-2010, 11:52
te lozka co sa u mnie w solarium to sa SOLTRON THE SUNMAKER ale nie umiem znalezc tego lozka z tym kolagenem ale te jest mniej wiecej podobne do tego SPRINGSUN - łóżka do solarium nowe - Soltron XXL-95 Chilli Power (http://www.springsun.pl/soltron01-xxl95.php) :skacze:

ale tu znalazlam te lozko o ktore chodzilo :D
Solaria-Team - solaria - nowe i używane (http://solaria-team.pl//www/1/171,k.php)

a tu cyknelam zdjecie tych wszystkich guziczkow :D

asia
28-11-2010, 12:52
co do lamp to są bardzo różne, czasami są na nie duże promocje, trzeba liczyć ok 4tys. łóżka łatwiej kupić używane, ci dystrybutorzy obracają różnież takimi i one mają bardzo konkurencyjne ceny, od 16tys za takie zwykłe łóżko, do 40 i więcej za używane, ale w super stanie i z różnymi dodatkowymi funkcjami

aneciak
30-11-2010, 23:22
ja zdecydowałam sie w końcu na ergoline 500 classic.
nie jest najnowsze - rocznik 2001, ale nie jest drogie, zżera 11,5 kw z klimą, ma 44 lampy 160 v(ich ilość warto uwzględnić, bo im więcej lamp tym większe koszta ich wymiany) i fajnie wygląda:)

w środku dosyć dużo miejsca, klima więc ogólnie to łóżko wybrałam.

jak już je kupie i zacznie chodzić to napisze coś o nim więcej.

Lampy średnio zmienia się co 600 godzin chodzenia łóżka. jednakże to zależy od rodzaju lampy. każda lampa, każda firma ma inną żywotność lampy.

co do kosztów - trzeba liczyć ok. 0,25 zł kosztów za minutę opalania (prąd=lampy)- zależne od tego ile prądu zżera łóżko i jaki koszt lamp.

czyli przeciętnie - jeśli przyjmiemy 1zł/min. opalania to ok. 0,75zł jesteśmy na czysto.

zastanawiam się jeszcze nad firmą lamp, ale polecano mi nie raz hanau i chyba się tez na nie zdecyduje:)

a może jeszcze macie jakieś doświadczenia z lampami??? PISZCIE PROSZĘ!

dzięki za info o czyszczeniu łóżka w środku - gdzieś kiedys o tym czytałam, ale pewnie bym zapomniała o tej ważnej czynności:)

POZDRAWIAM:)

ania_niusia:)
01-12-2010, 12:11
aneciak mam to samo solarium co Ty chcesz kupić:) mogę podac Ci namiary gdzie ja kupowałam w wielkopolsce;) ja jestem zadowolona, mam od nich lampy brązujące ale szczerze powiedziawszy działam od października także jak wyjde na prądzie to jeszcze nie wiem bo czekam za rachunkiem:) minutkę mam po 1 zł:) ale klienci zadowoleni;)

mikusia08
10-12-2010, 20:16
i w jakiej cenie to lozko kupilas???

Tosiaczek
10-12-2010, 20:50
Fajny temacik właśnie tego szukałam od przyszłego roku przynajmniej będę wiedziała z kim mam rozmawiać na temat łóżeczek :)

aneciak
11-12-2010, 18:52
ostrzegam Tosia przed zakładaniem solarium... w moim przypadku okazało się to najprawdziwszą drogą przez mękę. Zanim się zdecydowałam miałam wszystkie sprawy techniczne rozwiązane, wszystko sprawdzone, a jak przyszło co do czego to z tych pięknych założeń nie wiele wyszło.
Jak na razie dużo nerwów i zero korzyści:)
pozdrawiam:)

Tosiaczek
11-12-2010, 19:51
Aneciak ale opisz dokładnie co się dzieje. Bo ja z chęcią poczytam. Bo nie wiem z czym musiała bym się liczyć kochana. :)

SPN Magik
11-12-2010, 21:57
3 lata temu kupilam 3 solaria
Mega SUN 6800 pobor mocy cos kolo 12kwh
Ergoline Avangarde 800 exellence pobor mocy prawie 18 kwh
Q-med stojące z wibracją - jestem z niego bardzo zadowolona, to akurat kupowałam nowe lozko

reasumujac
ciesze sie, ze sprzedalam tego ergoline, bral bardzo duzo pradu, i uwazam, ze mega sun jest lepszy, przynajmniej u mnie bardziej sie sprawdzilo to lozko - wygodne, bardziej je polecam - ale wiem, ze wiecej na rynku jest ergoline i to rzecz gustu
klientki u mnie wolaly chodzic na MegaSun, wiec przekazuje jak to jest u mnie ;-)

lampy mam tylko brazujące, klientki sa baaaaaaardzo zadowolone i o to chodzi, nie wiem dokladnie jakie, bo tym sie juz maz zajmuje, wymienialam 3 tygodnie temu, wiec jak chcecie moge zobaczyc, ale wszystkie klientki pytaja, czy lampy z Afryki sciagam ;-) kiedys mialam tylko heraeus hanau, ale ostatnie 2 wymiany bralam inne i sa o niebo lepsze efekty,

jak u Was w miejscowosci nie ma lozka stojacego polecam Q-med z wibracja (3 rodzaje drgań odchudzające, gimnastyka, antycellulit) zajmuje malo miejsca, naprawde fajne łózko

w razie pytan sluze radą :kwiatek:

Tosiaczek
11-12-2010, 23:10
Magik sprawdź co to masz za lampy :D Proszę proszę :D

aneciak
11-12-2010, 23:36
Magic ja tez prosze o sprawdzenie tych lamp:) wiec już masz dwie potrzebujące pomocy:)

Tosiaczek dla Ciebie krótko o przebojach z solarium:)
dwie najważniejsze rzeczy to wentylacja i siła( prąd trójfazowy).
ja wynajmując lokal dowiadywałam się czy nie będzie problemu ze zrobieniem dziury w ścianie na wentylację - problemu oczywiście miało nie być, Jednak potem okazało się, że budynek był jakiś czas temu remontowany, jest jeszcze na gwarancji i dziury zrobić nie mogę:(
pojawiła się opcja z wentylacją przez okno, ale ktoś się doczepił że muszę mieć taki papierek jak decyzja o warunkach zabudowy... a długo to trwa i jeszcze okoliczni mieszkańcy mogą miec jakies sprzeciwy na to solarium.
następny problem to siła.. miało tez nie być z nią problemu, ale jak przyszli ją zakładać okazało się że wiercić nie mogą, bo pod tynkiem idzie masa różnych instalacji. Bali sie że odetną np. prąd całemu budynkowi. i nie wiadomo co zrobić, bo schematów tych inastalacji nigdzie nie ma:(
lokal wynajęty, płacić trzeba a kasy zero:(

jakbys miała jakieś pytania służę pomocą:)
pozdrawiam:)

Tosiaczek
11-12-2010, 23:49
Aneciak kochanie ja będę się do Ciebie kierować z pytankami :) Od przyszłego roku myślałam żeby coś otworzyć dotację dostanę i tak myślałam o solarium :) Ale to podam ci najwyżej gg jak będę potrzebowała pomocy i pogadamy :) Jeśli nie masz nic przeciwko. :) :skacze:

mikusia08
17-12-2010, 13:56
kochana jakie masz model lozka megaSun? i jakie lampy jesli sa takie super hiih bo o to chodzi;)))
Wymianielas teraz lampy jakie to sa koszta wymiay ile lamp jest w takich solarium? co ile wymieniasz?
dziekuje za odp z gory;)

---------- Dodano o godzinie 13:56 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 13:53 ----------

Jesli to nie jest tajemnica to gdzie kupujesz lampy i przyjezdza ktos je montowac?
Ja akurat mam sklep obok solarium i przyjezdzaja z ergoline do nich....

A i jakie masz kosmetyki do opalania?:P

Tosiaczek
17-12-2010, 14:30
Piszcie tu jak najwięcej o solarium. Ja chce czytać na ten temat ;] ;] Bo może będę się przygotowywać do otworzenia saloniku i wepchnę tam solarkę. Bo mama nie daje mi spokoju :)

Tosiaczek
19-01-2011, 09:37
"Łóżko Ergoline 50/5 Ultra Turbo Power"

Słyszałyście o tym solarium?

katherinne
06-02-2011, 10:55
Jedno z łóżkek mam ergoline 500 UTP i jestem mega zadowolona. Jest naprawdę fajne, lampy mają ponad 650 godzin już, a opalają dalej jak szalone, aż dziwne:wow: Tylko denerwuje mnie dezynfekowanie łóżka na górnej pokrywie, bo jest takie jakby podzielone na górze i wyginam się przy nim strasznie żeby dokładnie doczyścić.
No i klimatyzacja jest taka sobie, ale daje radę, chociaż lepiej by było gdyby była mocniejsza... ale ogólnie polecam.

mikusia08
07-02-2011, 00:28
kochane powiedzcie mi jakie sa wymogi sanepid jesli chodzi o solarium o wielkosc pomieszczenia, czy musi byc umywalka?

katherinne
07-02-2011, 09:26
umywalka musi byc, papierowe reczniki dla klientek, poczekalnia (tzn jakas kanapa czy cos), toaleta (ogolnie w budynku zeby byla- niekoniecznie w pomieszczeniu)... to na tyle z wazniejszych, a z mniej waznych to mozna wymieniac i wymieniac... np dostep do wody pitnej

mikusia08
07-02-2011, 11:36
hm a jaki ty zrobilas dostep do wody pitnej?
a wielkosc jest wyznaczona?

katherinne
07-02-2011, 21:56
wielkość musi być taka żeby się zmieścily pomieszczenia na łóżka np ścianki działowe plus stanowisko obsługującego i poczekalnia, ja mam jakieś niecałe 30m2, dwa łóżka, małe zaplecze i sporą poczekalnie. No chyba że jest jakaś nowość co do wymogów. Najlepiej jest sobie ściągnąć ustawę, tylko trzeba nad nią siedzieć żeby dokładnie zrozumieć każdy punkt. Jeśli chcesz wynajmować lokal to masz trochę pod górę, bo musi być zgoda sąsiadów na solarium, no i ten kto ci będzie wynajmował lokal musi pozwolić na robienie dziur w scianach na wentylacje itd. Ja gdybym nie dostała gotowego solarium do użytku, to chyba bym się nie zdecydowała robić wszystkiego od początku.

Ja mam dystrybutor Edenu.

lusill
14-02-2011, 10:22
witajcie dziewczynki, czytam ten temat od samego początku i bardzo mi się spodobały Wasze wypowiedzi.
Nie wiem czy wiecie, mam salon stylizacji paznokci z solarium od 2006 roku. Gdy go otwierałam również trzeba było spełnić parę wymogów, najważniejsze dla sanepidu to, aby w pomieszczeniu z łóżkiem była dobra wentylacja, umywalka, jednorazowe ręczniczki, odpowiednia dezynfekcja.
Jeżeli o wentylację to nie musiałam robić żadnych dodatkowych dziur w ścianie oprócz tej odprowadzającej powietrze "marszczoną tubą" z łóżka, ale wiem np, że u konkurencji to jeszcze jedną dziurę mają, przez którą wietrzy się nie tylko same łóżko ale pomieszczenie którym łóżko stoi.. dziwne co nie?
poza tym rozwiązałam problem wietrzenia pomieszczenia konstrukcją ścian.. ściana oddzielająca solarium ma pod sufitem specjalne otwory przez które powietrze miesza się...
jeżeli chodzi o typ łózka to posiadam UWE Formuła UNO i wszyscy sobie je chwalą, mam bardzo dobrze dobrane lampy bo mimo iż są na wykończeniu (czeka mnie niedługo ich wymiana) to bardzo dobrze jeszcze opalają..

Camilla
19-02-2011, 01:40
Witajcie
ja otwieram wlasnie swoj salon kosmetyczny i solarium ( 4 urządzenia) 3 leżace i jedno stojące.
Stojacego jeszcze nei wybrałam ale lezace mam juz wybrane:


1. KBL MegaSun 7000 rok prod .2000/2001 New Technology FLAME 160 Longlife

2. Ergoline Avantgarde 600 rok prod. 2000/2001 l lamp. Light System 3,5/ 160 Long

3. Ergoline Exellence 800 multiVISION z lampami NT Point 3

rok prod. 2004/2005
W sumie te łóżka wyniosły mnie koło 100 tysiecy. Papierów załatwiania jest duzo , wazne aby miec dobrego fachowca , ja robie kapitalny remont lokalu pod solarium i kosmetyke ( 100 metrow) i ma pomoc specjaliste od urzadzania solarium i architekta takze wszytsko zalatwiam na bierzaco co oni mowia , oczywiscie bez zgody wspolnoty mieszkaniowej i milona pis z energetyka sie nie obylo;-)

NeoNail
11-03-2011, 10:09
Ważne jest także chyba sama prezentacja lokalu i pomieszczenia. Im wiecej miejsca tym lepiej dla klientów,nie czują się ściśnięci i nie ma tłoków. Warto zadbać o takie szczegóły.

Evelina.J
14-05-2012, 15:59
Dziewczynki ja szukam informacji na temat zarobku na posiadaniu solarium w gabinecie. Na leżące i cena za minute u nas 80gr wiec też wyższej nie przewiduje... Jaki jest zysk kupując łóżko na własność a jaki na wynajem łóżka??

Evelina.J
07-08-2012, 08:39
Dziewczyny do konca roku napewno bede juz tez miec ten wlasny wymarzony salon kosmetyczny. Prosze powiedzcie jaki zysk jest z solarium. Z jednego łóżka leżacego minuta ok 1zl (tak w miescie stoją ceny). Pytam moje klientki (mam 2 fryzjerki ktore maja 1 łożo) ale nie chca powiedziec prawdy. Słysze od nich ze praktycznie wcale zysku nie ma na solarium hehe ;) Np przy 1 klientce na dzien ile wychodzi na czysto zarobku. Bo wiadomo 1zl za minite ale prad, dezynfekcja ... Czekam niecierpliwie na info

---------- Dodano o godzinie 08:39 ---------- Poprzedni post był napisany Wczoraj o godzinie 21:13 ----------

Pilne ponieważ na poddaszu na całym mieszkaniu stawiam salon kosmetyczny i planuje gdzie na co miejsce dostosowac i nie wiem czy solarium daje zyski czy nie i jakie. Jesli nie to miejsca nie robie a jeslli tak to oczywiscie zabuduje obszar na solarium :)

Camilla
07-08-2012, 09:59
Hej
Ja mam solarium , 3 łóżka i uwazam ze na dobrej kosmetyce o wiele wiecej sie zarobi niz na solarium i mniej zachodu. najpierw chodzi o siłe , czy masz podłączoną do domu? Napewno jak jest nie ma tak wielkiej jakiej potrzebuje łóżko - minimum 10 kilo , podłączenie przez ENEe każdego kilo wata to 150 zł. za zammo podłączenie 1500 zł. Nie wiem jak to bedzie w domu wygladało u ciebie bo chyba nowy licznik bedzie potrzebny i przerobienei instalacji , dodatkowe koszta. Najwiekszy ruch na solarium jest od kwietnia do sierpnia , pozniej jest o wiele mniej ludzi a rajgorsze to sa rachunki za prad i wymiana lamp. nawet jak za bierzace zurzycie masz mało to za ich opłaty stałe , zmienne i tak chca dużo! Np. ja średnie rachunki za prad mam koło 1500 zł w sezonie to ich opłat jest z tego 700 zł a reszta to dopiero faktyczne zurzycie pradu. Jak cos jeszce to pytaj odpisze pozniej bo musze do pracy leciec;-)

angelikapl
07-02-2013, 15:46
Witam! Chcę otworzyć solarium i chciałabym się poradzić odnośnie łóżek opalających i lamp. Większość z was ma pewnie już swoje ulubione. Szukam dobrego serwisu a najważniejsze są jednak dla mnie lampy, czy mógłby mi ktoś polecić sprawdzone?:wstydek:

angelikapl
24-08-2013, 08:12
Witam! Serdecznie szukam opinii na temat urządzeń takich jak Ergoline 700, Ergoline Evolution 600 lub 600IQ, MegaSun 7000? Będę wdzięczna za informacje, może ktoś ma takie łóżka lub korzysta z nich?
a może możecie polecić jakieś inne sprawdzone wygodne łóżko? :) :)