PDA

Zobacz pełną wersję : Wada postawy?



asiek
20-11-2010, 22:32
Dziewczyny, chciałam się zapytać, czy któraś z Was ma ten sam problem co ja. Otóż moja lewa noga schodzi mi do środka :huh:no nie tak mocno, ale troszkę "skręca", zauważyłam to rok temu nosząc buty zimowe, jak obcas był zjechany cały po prawej stronie ! :o Czyli to tylko pięta, po zwykłych adidasach tego nie widać. Nie wiem, mam problemy z kręgosłupem, może to ma jakiś związek..jak chodzę staram się stawiać nogę prosto. Dziwne. :/:

rudzielec
21-11-2010, 17:43
ja mam to samo, kregoslup mam prosty, ale nogi ida mi koślawie do środka...wszystkie buty mam zjechane, obcasy wlasnie tez strasznie...ani nie mam plaskostopia ani nic...chyba ktos kiedys w rodzinie musial tez tak stawiac stopy...a jesli masz cos z kregoslupem to moze faktycznie od tego...no nie mam pojecia...ty to zauwazylas rok temu, a ja mam tak cale zycie i walcze z tym, probuje chodzic prosto a te stopy same uciekaja;/

asiek
22-11-2010, 11:26
A do tego mam uczucie, że lewa noga jest krótsza i ją ciągnę za sobą... no koszmar.

weronisiaaa88s
22-11-2010, 11:47
Kiedys na bilansie w podstawówce pamietam ze badali postawe ciala i wlasnie wiecej niz polowa miala jedna noge krótsza. Tłumaczyli ze w miarę wzrostu może sie nam to wyrównać.
Jezeli problem pozostanie to wizyta u lekarza wskazana. Nie ma na co czekać.

samaron
22-11-2010, 13:08
To może być tzw koślawość kolan, wskazana wizyta u ortopedy:)

NiCoLa
22-11-2010, 14:10
Też tak mam tylko że w każdych butach, nie tylko tych na obcasach i przez to wszystkie buty strasznie szybko mi się psują :( mam poważne problemy z kręgosłupem,ale nie wiem czy to od tego...hmmm ciekawe

olao
22-11-2010, 15:44
Problem z kregoslupem moze byc od krotszej nogi.Moj syn ma tak,wystarcza mu wkladka wyrownujaca w jednym bucie i jest ok.Z kolei corcia ma koslawosc kolan.I nie jest to widoczna wada,po prostu po problemach ortopedycznych syna jestem juz uczulona.Mała z kolei nosi w butach wkladki(sublimujace-do kupienia w sklepie obuwniczym)korygujace ta wade.Ale nie chce sie tu wymadrzac,idzcie do ortopedy,bo bez leczenia problem z kregoslupem gwarantowany.Krotsza noga moze byc tez od zwichniecia stawu biodrowego przy porodzie,i moze byc to wada nie widoczna golym okiem.Wyjdzie na zdjeciu rtg

rudzia1985
22-11-2010, 19:05
Asiek, jedna noga zawsze jest krotsza od drugiej, jedna stopa jest mniejsza od drugiej, podobnie z oczami :) czlowiek nie jest symetryczny :)

asiek
22-11-2010, 21:21
Rudzia rozbawiłaś mnie :D chyba się wybiorę do ortopedy, bo później mogą być problemy na starość.
A co byście poradziły na garbienie się? bo z tym też mam problem, i ciężko mi się prostować... :P

goslava
22-11-2010, 21:36
asiek sa takie szelki nazywa sie to pajaczek zakladasz je i jak zaczynasz sie garbic to zaczyna ci piszczec i wtedy sie prostujesz (taki przypominacz) fajna sprawa:)

rudzia1985
22-11-2010, 23:15
mnie juz na garbienie sie nic nie pomoze, jak sie wyprostuje i postoje tak chwile to zaczyna mnie brzuch bolec ;)
zostalo mi z mlodszych lat, jak dziewczyny baly sie cycki do przodu wystawiac, ja tez, tyle ze nie mialam co ale i tak chowalam, i tak mi zostalo
do tego noszenie torby na jednym ramieniu, spanie na jednym boku itd.
wszystko wplywa na krzywosc kregoslupa ;)

a wiecie, ze rano jestescie o pare mm wieksze niz jak idziecie spac ? :)

asiek
23-11-2010, 12:05
A to akurat wiem :D