PDA

Zobacz pełną wersję : Akryl-dylemat z odtłuszczaczem



Daruszka
23-11-2010, 01:10
Witam wszystkich
pierwszy raz pisze tu na forum choc duzo czytałam wiele tematow śledziłam i dużo pomocnych rzeczy sie od Was dziewczyny nauczylam
mam pewnien problem,a mianowicie z pazurkami akrylowymi,ktorych dopiero sie ucze.
nie wiem jak to jest z tym odtłuszczaczem jesli chodzi o akryl czy go zawsze stosowac czy można tylko primer czy tylko do tłustej płytki i pod jakimi nazwami go znajde i z jakiej firmy jest najlepszy,i to nie jest ten sam odtłuszczacz co do żelu?szukałam tu w tematach i nie znalazlam nic,bede bardzo wdzieczna za sczegułową pomoc;(
z góry dziekuje:]

asia
23-11-2010, 01:23
ja uzywam spirytusu. albo dehydrator. jeżeli chodzi o firmy to te preparaty są bardzo podobne do siebie..

Emilia B.
23-11-2010, 10:28
a ja wogóle nie odtłuszczam - daje odrazu primer po opracowaniu pazurka :) czekam aż przeschnie i jadę :D

Ewelina Kazmierczak
23-11-2010, 18:32
ja pazurki zawsze odtluszczam, stosuje do tego aceton. Pozniej nakladam primer, czekam az 1 warstwa odparuje i nakladam drugi raz, w metodzie akrylowej przy Grafiti mase nakladamy na mokry primer. :kwiatek:

goslava
23-11-2010, 19:17
ja tez ostatnio odtluszczam plytke acetonem potem primer czekam az odparuje i wiooo:)

Daruszka
23-11-2010, 19:29
dziekuje bardzo za wskazówki :)

mala
23-11-2010, 20:13
tak jak dziewczyny juz napisaly
paznokcie mozesz odtluscic
-spirytusem
-dehydratorem
-acetonem

Daruszka
23-11-2010, 23:57
jeszcze raz wielkie dzieki :) :)

AtelierStylizacji Carolla
24-11-2010, 09:40
Pb ma suoer odtłuszczacz- nail prep- 10 ml w cenie tylko 15 zł, a jest to preparat bardzo wydajny bo stosuje sie go badzo małą ilość a super sie sprawdza,:D daje sie go przed primerem i od razu widac jak płytkę odtluszcza elegancko:D

ja stosuje prze malowaniem, żelem i akrylemmŁD

kiziamizia80
24-11-2010, 15:41
ja przy akrylkach używam najzwyklejszego zmywacza i jest ok

pinusia6
24-11-2010, 16:37
Ja używam dehydratora od dobrej rady. 12zł bodajże kosztuje :) I chwałę go sobie więc polecam

RedSunset
24-11-2010, 17:03
Ja mam odtłuszczacz bezkwasowy z Perfect Lady, wcześniej używałam też primer Perfect Lady, jednak Kamila i Iza doradziły mi zakup Primera kwasowego z Golden Nails. Zakupiłam. I robię tak:
-odsuwam skórki
-matowię pazurka
-wilgotnym pędzelkiem smaruję płytkę odtłuszczaczem Perfect Lady
-gdy odtłuszczacz odparuje stosuję primer z Goldena, czekam ok minutki, gdy odparuje nakładam żel czy akryl:)

I potwierdzam słowa Kamili - paznokcie trzymają się jak beton:D:D:D:D:D

Joan
24-11-2010, 17:34
ja przy akrylkach używam najzwyklejszego zmywacza i jest ok

Zmywacz się średnio nadaje, ale jak ktoś np robi sobie to może być plus primer, bo bez niego nie widzę tego.
Odtłuszczacz znajdziesz pod nazwą Cleaner (po ang)

kiziamizia80
24-11-2010, 18:48
Joan no tak ja jak na razie molestuję tylko swoje pazurki (jeszcze mi duuużo brakuje żeby zająć się czyimiś) a primer oczywiście obowiązkowo.

Kamilia B.S.
24-11-2010, 23:50
ja odtłuszczam pazurki skinseptem i świetnie się sprawdza :)

AtelierStylizacji Carolla
25-11-2010, 00:05
joan niestety nie we wszystkich firmach odtłuszczacz to cleaner, u nas np. cleaner to odtluszczacz ale warstwy dyspersyjnej, a nail prep płytki:D to sa dwa całkiem inne preparaty

ja bym acetonu nani zmywacza nie uzywała a dlaczego??... poniewaz jak wiadomo akryl rozpuszcza sie w acetonie jesli nałozymy go na płytke to zmniejszy on a nie zwiekszy przyvzepnośc do niej masy:D

sa produkty które sa do tego przeznaczone

Daruszka
25-11-2010, 06:43
o dokładnie o to mi chodziło Carolla,to sie zgadza ze w jednych firmach to cleaner i dlatego to mnie zmylilo,po moim szkoleniu mialam wlasnie dylemat,bo przecierz cleaner to odtłuszczacz do warstwy dyspensyjnej.a mam jeszcze małe pytanko,czy prep do żelu też jest konieczny?

AtelierStylizacji Carolla
25-11-2010, 08:41
Daruszka ja nail prepea uzywam do żelu, akrylu i manicure:D nic mi sie wówaczas nie zapowietrza a lakier trzyma sie dłużej, :D ja podkreslam zawsze ze jest to tani preparat a bardzo wydajny wiec sie opłaca go zakupic:d moje klientki widza różnice w stylizaacji u mnie i u mojej " konkurencji":D a kursantki zawsze w nail prepa sie zaopatrują:D

zosia_29
25-11-2010, 13:10
A mi ostatnio klentka wróciła z zapowietrzeniami takimi że aż się przeraziłam i na reklamacji wymacałam, że ma mokre dłonie, okazało się, że sobie nakremowała rączki przed stylizacją, chociaż wcześniej uprzedzałam iż nie wolno tego robić.

Ewelina Kazmierczak
27-11-2010, 20:13
joan niestety nie we wszystkich firmach odtłuszczacz to cleaner, u nas np. cleaner to odtluszczacz ale warstwy dyspersyjnej, a nail prep płytki:D to sa dwa całkiem inne preparaty

ja bym acetonu nani zmywacza nie uzywała a dlaczego??... poniewaz jak wiadomo akryl rozpuszcza sie w acetonie jesli nałozymy go na płytke to zmniejszy on a nie zwiekszy przyvzepnośc do niej masy:D

sa produkty które sa do tego przeznaczone


no,nie dokonca sie z tym zgodze. Aceton owszem rozpusci akryl,ale jezeli polozymy go duza ilosc na mase, a z tego co tu jest pisane to aceton stosujemy do odtluszczenia plytki ;) Czyli on odparuje nam z naszej plytki zanim polozymy mase :)

Ja stosuje aceton juz dosc dlugo i niespotkalam sie by on mi rozpuscil mase akrylowa ;) czy tez zmniejszyl mi przyczepnosc masy do plytki.

Ale owszem,kazdy ma swoj sposob na odtluszczenie,jedni wola miec specjalnie do tego przeznaczone preparaty inni uzywaja czegos innego :)

Pozdrawiam