PDA

Zobacz pełną wersję : Grzybek tybetański



asiek
29-11-2010, 19:26
GRZYBEK TYBETAŃSKI (jogów hinduskich) - SAMO ZDROWIE - STRONA GŁÓWNA (http://grzybektybetanski.pl.tl/)
Czytałam wątek o algach morskich, jednak to jest trochę co innego. Polecam. Naprawdę :) mleczko uregulowało mi przemianę materii, oczyszcza organizm. Jest z tym trochę zabawy, ale warto :)

czarnyaniol121
29-11-2010, 20:15
ło matko:wow:
a to mleko jak wyglada po "grzybku" i jak smakuje :D bo jestem bardzo ciekawa:D

NiCoLa
29-11-2010, 21:07
też to chyba kiedyś miałam,ale to strasznie śmierdziało i nie piłam...

asiek
29-11-2010, 21:33
Mleko smakuje i wygląda jak zsiadłe :) dobre na kaca :D trzymać to 24 h, jak stoi dłużej robi się gorzkie ;p

Latika
29-11-2010, 21:40
a ten grzybek na ile starcza bo nie doczytałam,doczytalam tylko zaby zmieniac dziennie i po tygodniu grzybek podwaja objętość...no i ile mleka sie leje bo ponoc jak za mało to kwaśne bardzo...

asiek
29-11-2010, 21:55
Wystarczą do tego:

Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu


Można również z niego robić maseczki:

Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu

I oczywiście jak macie już za dużo grzybka, to można komuś oddać :)
aaaa i piję się go 20 dni i robi się 10 dni przerwy, oczywiście dalej zmieniając mleko. Można wykorzystać chociażby do maseczek. Po przerwie znowu 20 dni pijemy i tak w kółko :) można pić kilka lat. I rezultatów nie zobaczycie jak będziecie pić jeden dzień :) ja piję już z 2 tygodnie.

Latika
29-11-2010, 22:24
Dzięki.
Na jednej aukcji sprzedawali nie w postaci proszku dlatego zapytałam :)

asiek
30-11-2010, 00:11
Ja akurat dostałam go od znajomej :) nie wiem czy taki w proszku to to samo.

nanami7
08-11-2011, 23:23
i jak te wasze grzybki ? :) chetnie poczytam dalsze opinie.
Asiek, pijesz go nadal ?

asiek
12-11-2011, 22:07
Nie mam już dawno..jakoś mi się zepsuł. I nie mam od kogo wziąć.

RedSunset
12-11-2011, 23:32
kurczę zaciekawiło mnie to chyba sobie kupię na wypróbowanie :D
znalazłam tutaj
Kombucha (Kombucza)+ Grzybek Tybetański +6xGRATIS! (1926043818) - Aukcje internetowe Allegro (http://allegro.pl/kombucha-kombucza-grzybek-tybetanski-6xgratis-i1926043818.html)

butterfly 1
14-11-2011, 22:51
ja też go zamówiłam , ciekawa jestem efektów

asiek
15-11-2011, 09:19
Powiem Wam, że grzybek musi ciągle być w mleku, więc nie wiem jak oni go Wam przyślą..

butterfly 1
19-11-2011, 15:04
Mój grzybek pięknie produkuje kefirek, ale bałam się że zanim do mnie dotrze to wyzionie ducha , na razie żyje . Przysłano mi potrójną porcję:)

bartus2003
13-05-2012, 23:58
Forum na temat grzybka tybetańskiego - Indeks (http://www.grzybektybetanski.darmowefora.pl)
Pogadajmy tutaj na temat grzybka, bo widzę iż w polskim internecie nie ma forum dotyczącego tego tematu ;-)

betisska
14-05-2012, 00:24
Polecam wszystkim!!!
Pije juz jakies 2 miesiace:) Schudlam, mam lepsza przemiane materii, nie wypadaja mi wosy, paznokcie nie sa lamliwe, cera rozswietlona:) Grzyb cud!!

Właściwości lecznicze grzybka:

reguluje przemianę materii, zapobiega zaparciom
obniża poziom złego cholesterolu
wspomaga leczenie serca
wytwarza naturalne antybiotyki, leczy stany zapalne
hamuje wzrost komórek rakowych
leczy choroby przewodu pokarmowego, wrzody żołądka i dwunastnicy
łagodzi skutki stresu, eliminuje zmęczenie, wyczerpanie
zwiększa libido
opóźnia proces starzenia się komórek
pomaga walczyć z bezsennością
zewnętrznie: pomaga na oparzenia słoneczne
dostarcza wielu witamin

Hodowla grzybka

2 łyżeczki grzybka,
słoik,
szklanka mleka (nie gotowanego),
plastikowa lub drewniana łyżka (nie mogą być metalowe)
sitko,
gaza.
Zalać w słoiku dwie łyżeczki grzybka szklanką mleka. (analogicznie - na 1 łyżeczkę grzybka przypada ok 150ml mleka itd.).

Po 24 godzinach przemieszać go i przecedzić przez sitko.

Grzybka na sitku przepłukać zimną bieżącą wodą. (aż nie będzie pokryty mlekiem, a woda po przepłukaniu grzybka będzie czysta).

Ponownie umieścić grzybka w słoiku i zalać na 24 godziny mlekiem. (nie wolno zakręcać słoika, należy go zabezpieczyć gazą).

Optymalna temperatura dla grzybka to 18-20*C, czyli temperatura pokojowa. Dla urozmaicenia smaku możemy dodać sezonowe owoce np. truskawki, maliny, jagody, jeżyny itp.

Kuracja trwa 20 dni, nastepnie robi sie 10 dni przerwy nie przerywajac plukania i zalewania grzybka mlekiem. Po 10 dniach przerwy oije sie znow 20 dni....nastepnie 10 dni przerwy, takie seri nalezy powtorzyc 3 razy.
Dla lubiacych maslanke lub zsiadle mleko niebo w gebie:)