PDA

Zobacz pełną wersję : Egzamin Zawodowy Technik Usług Kosmetycznych



Strony : 1 [2] 3

evevlina
13-06-2013, 21:26
troche dziwne info, bo wlasnie sprawdzałam na stronie CKE i nic o czyms takim nie piszą. tylko ze co najmniej 50% poprawnych musi być z całości.

evciia6
13-06-2013, 21:46
jak z całości 50% to by było dobrze , mam nadzieje że tak będzie , tylko nie wiem czemu dyrektorka nam podała inaczej :/ jutro się okaże

trzymajdystans
13-06-2013, 23:10
http://www.oke.gda.pl/plikiOKE/Egzamin_zawodowy_od_2013/Informatory/informator_z180_514207_tuk.pdf

tutaj nie ma ani slowa o podstawach przedsiebiorczosci... trzeba miec niby min 50 %, mysle, ze gdyby byl podzielony na dwie czesci i kazda na zaliczenie posiadalaby inny pulap procentowy to byloby to zaznaczone? :/: Nie wiem jak Wy, ale ja jestem wkurzona! :[

evevlina
13-06-2013, 23:26
ja mysle ze nie ma co się denerwować na zapas, jutro się wszystko okaże. Powodzenia jutro dziewczyny:) dajcie znać później jak wam poszlo :)

Daria
14-06-2013, 13:45
Witajcie. Ja też 17 i 19 zdaję technika usług kosmetycznych. Boję się niesamowicie..Obstawiacie co może być na praktycznym ? ):

trzymajdystans
14-06-2013, 15:01
Może byc wszystko! Po dzisiejszym egzaminie spodziewam sie wszystkiego najgorszego. Egzaminy z zeszlych lat rozwiazywalam w 95% z zamknietymi oczami, a teraz minimum 10 pytan to byly czyste strzaly...

evevlina
14-06-2013, 16:36
No ja podobnie. moim zdaniem były bardzo trudne, a niektóre pytania jakieś z kosmosu, nazwy pierwszy raz na oczy widziałam, czarno to widze;/

fiolek19922
14-06-2013, 17:00
mogłybyście zamieścić tu skan pytań? była bym wdzięczna:) :)

madziorkowa
14-06-2013, 17:41
dziewczyny też jestem po egzaminie tym nowym po pierwszym roku i moje odczucia sa okropne.... te pytania z kosmosu normalnie niektore.... nie wiecie czy da sa gdzie odpowiedzi ??

malvinka88
14-06-2013, 17:44
Hej dziewczyny. Jestem tu nowa. Pisałam dzisiaj egzamin z kwalifikacji (ten nowy, bo jestem na 1 roku dopiero). Jak Wam poszło? Moim zdaniem pytania były dość trudne i nawet nasza wykładowczyni stwierdziła, że trudne jak jej pokazałyśmy arkusz po egzaminie. Na stronie CKE jest już dostępny klucz odpowiedzi. Podczas egzaminu zaznaczałam sobie moje odpowiedzi na arkuszu, więc teraz łatwo mogłam sprawdzić czy zaznaczyłam poprawnie. No i wychodzi na to, że zdałam. 29/40. A trzeba odpowiedzieć na conajmniej 20, żeby zdać.
A jak Wam poszło? :)
Ciekawe co będzie na praktycznym 25 czerwca.
Pozdrawiam
Malwina :]

trzymajdystans
14-06-2013, 18:15
http://www.cke.edu.pl/files/file/Nowy-egzamin-zawodowy_2013/Klucze_2013/a_61_2013_05_X_k.pdf
Faktycznie :) Ja mam 33/40, myslalam, ze bedzie gorzej, ale i tak nie jestem zadowolona :P A jak sobie pomysle o praktycznym to mi sie slabo robi... U mnie kilka dziewczyn juz mowi, ze nie zdalo...

kosmetyczka100
14-06-2013, 19:02
http://www.cke.edu.pl/files/file/Nowy-egzamin-zawodowy_2013/Klucze_2013/a_61_2013_05_X_k.pdf
Faktycznie :) Ja mam 33/40, myslalam, ze bedzie gorzej, ale i tak nie jestem zadowolona :P A jak sobie pomysle o praktycznym to mi sie slabo robi... U mnie kilka dziewczyn juz mowi, ze nie zdalo...



kochana a mogłabyś wrzucic arkusz? byłabym bardzo wdzięczna :)

---------- Dodano o godzinie 18:02 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 17:29 ----------

U nas nie można było zabrac ze sobą arkusza... dopiero na drugi dzień, czyli jutro:) dziewczyny błagam zeskanujcie i wrzuccie tutaj na forum :) pewnie wiele dziewczyn skorzysta ;) błagam!! mam taki stresik :(

trzymajdystans
14-06-2013, 19:16
U mnie tez mozna na dopiero pozniej odebrac arkusz :(

kosmetyczka100
14-06-2013, 19:17
To nie jestem sama :((

evevlina
14-06-2013, 20:11
przyłączam się do prośby o skany arkuszy pytań bo też nie mam więc nic mi po odpowiedziach :(

jagoda92
14-06-2013, 22:51
Hej dziewczyny :)
Ja mam swoj arkusz o literze X
Skanu nie zrobie bo nie mam jak ale moge podac wam odpowiedzi jak chcecie:)
Ja zdałam na 60% uff udało sie oby praktyczny był dosyc łatwy:)


Jezeli chodzi o teorie to słabo mi poszło , poniewaz połowy nie mielismy na zajeciach az tak dogłebnie i zeby nie te pytania miała bym pewnie z 80%
Ale chyba wazne ze sie udało zdac:P

Wiola186
14-06-2013, 23:03
Arkusz egzaminacyjny:

Egzamin zawodowy 14 06 2013 technik uslug kosmetycznych.pdf - download. Darmowy hosting plików. (http://www.sendspace.pl/file/673327eb7fec432d01f4a19/egzamin-zawodowy-14-06-2013-technik-uslug-kosmetycznych)

madziorkowa
14-06-2013, 23:32
ale mi ulżyło 75 % :) jupi :skacze::skacze::skacze:

jagoda92
15-06-2013, 00:17
jak narazie wszystkie zdaja:-) rosnie konkurencja kosmetyczek:-)

evevlina
15-06-2013, 10:01
uff ja na szczęście też zdane :)

agnieszka-nails
15-06-2013, 13:29
gratuluje wszystkim nowym kosmetyczkom :)

jagoda92
15-06-2013, 16:01
jeszcze nie jestesmy kosmetyczkami do konca

---------- Dodano o godzinie 15:01 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 14:42 ----------

Robicie teraz praktyki?

Daria
15-06-2013, 16:10
dziewczyny a na czym ten nowy egzamin polega? wiem ze piszecie go po 1 i po 2 klasie. Tez jest teoria i praktyczny?

jagoda92
15-06-2013, 16:19
zgadza sie , mamy po 2 egzaminy po kazdym roku , teoretyczny i praktyczny z czego praktyczny tez pisemny:-)

Daria
15-06-2013, 21:38
a o czym miałyście praktyczny? :)

jagoda92
16-06-2013, 16:37
mialysmy teoretyczny a nie praktyczny

zlotko87
16-06-2013, 23:23
Dziewczyny trzymajcie za mnie kciuki jutro o 12 :)

jagoda92
16-06-2013, 23:36
a jaki masz egzamin?

zlotko87
16-06-2013, 23:44
no na technika usług kosmetycznych. Jutro maja IV sem

jagoda92
17-06-2013, 00:16
a bo wy macie inne egzaminy niz my . To powodzeniaa 3 mam kciuki

zlotko87
17-06-2013, 01:18
Inny inny :) jutro napiszę jak mi poszło :)

Kasia991
17-06-2013, 01:29
Ja resztka sil roziwązuję jeszcze testy, ale bedzie co bedzie, powodzenia dziewczyny :)

Daria
17-06-2013, 17:04
Ja wróciłam z testów i powiem szczerze że jestem załamana.. Jak w szkole pisałam na 70-80% to tu nie wiem czy w ogóle minimum punktów się nazbiera... Wg mnie test był strasznie trudny :/

Kamcia20
17-06-2013, 18:23
Ja tez dzis pisalam egzamin zawodowy i tez musze przyznac ze trudny byl :huh:

---------- Dodano o godzinie 17:23 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 16:16 ----------

ale wyniki sprawdzone i na szczęście zdane :) :D

Daria
17-06-2013, 18:39
oo to gratuluje. Podaj stronke na ktorej jest arkusz i wyniki :)

tomaszka
17-06-2013, 18:52
Uff. Zdałam 80% i 85%. Jeszcze tylko horror w środę i wolne.:cwaniak2:

Daria
17-06-2013, 19:04
dziewczyny a wiecie gdzie można znaleźć arkusz egzaminacyjny?

Kamcia20
17-06-2013, 20:22
Gdzie arkusz to nie wiem, my mogłyśmy po egzaminie poczekać i wziąć do domu arkusze a klucz odpowiedzi jest na stronie CKE :)

jagoda92
17-06-2013, 21:15
gratulacje tym ktore dzis zdaly! jestesmy zdolniachy nie ma co:-) a ja dzis 1 dzien praktyk i jestem meeeega zadowolona . padam na twarz bo.juz dzis sie narobilam

Daria
17-06-2013, 21:31
aaaaaaa.... Zdane ! :D Jeszcze tylko została nam środa..

Kamcia20
17-06-2013, 21:47
Gratuluje! :) jak dziś taki test to aż strach pomyśleć co będzie w środę :)
ale szczerze bardziej się bałam testów niż praktycznego więc myślę że źle nie będzie :)
Powodzenia! :)

Kasia991
18-06-2013, 01:18
ufff trudne bylo ale 80% jest :)

fiolek19922
18-06-2013, 12:11
dziewczyny jak uważacie czy ten projekt jest dobry? chodzi mi bardziej nie o cały opis tylko o zabiegi? czy to starczy? czy inaczej byście zrobiły?

Zabieg WYBIELAJACY
Do gabinetu kosmetycznego zgłosiła się klientka lat 45 na zabieg wybielający. Skóra klientki jest przesuszona, lekko łuszcząca się z widocznymi zmarszczkami mimicznymi i przebarwieniami na policzkach. Klientka często korzysta z solarium. Opracuj projekt realizacji prac do tego zabiegu.

1.TYTUŁ PRACY:
Projekt realizacji prac związany z przeprowadzeniem zabiegu wybielającego.
2.ZAŁOŻENIA:
a)rodzaj zabiegu:
-zabieg wybielający
b)okres wykonywania zabiegu:
-wiosna-jasień
c)wiek klientki:
-45 lat
d)warunki życia:
-często korzysta z solarium
e)cel zabiegu:
-usunięcie przebarwień i poprawa kolorytu
-nawilżenie, zmiękczenie i wygładzenie skóry
-redukcja drobnych i głębszych zmarszczek
3.DIAGNOZA STANU SKÓRY:
-cera sucha
-skóra przesuszona, lekko łuszcząca się
-widoczne zmarszczki mimiczne
-na policzkach widoczne przebarwienia
-nie ma widocznych zmian naczyniowych i rozszerzonych porów
4.WYKAZ WSKAZAŃ I PRZECIWWSKAZAŃ DO ZABIEGU:
a)wskazania:
-trądzik pospolity
-cera tłusta, łojotokowa
-przebarwienia skórne
-skóra zmęczona z widocznymi zmarszczkami
b)przeciwwskazania:
-podrażnienia
-przerwana ciągłość skóry,brodawki, znamiona (te miejsca musimy zabezpieczyć)
-trądzik różowaty
-stany ropne skóry
-wypryski
-ciąza
-osoby ze skłonnością do bliznowaceń
-po operacjach
-po elektrolizie, depilacji, światłolecznictwie
-opryszczka w fazie aktywnej
-brodawki płaskie-kurzajki
-trądzik grudkowo-krostkowy

c)szczególną ostrożność musimy zachować:
-u azjatów- skóra bardziej wrażliwa
-u osób z ciemną karnacją- ryzyko odbarwienia
-u osób z chorobą tkanki łącznej
-u osób chorujących na cukrzyce
-u osób z chorobami autoimmulogicznymi
-u osób z problemem gojenia się ran
-u osób palących
5. WYKAZ ŚRODKÓW I PREPARATÓW:
-płyn do demakijażu oczu
-mleczko do zmywania twarzy
-tonik
-peeling enzymatyczny
-koncentrat wybielajacy z kwasami AHA (najczęściej stosowany kw.glikolowy, najlepiej penetruje )
-neutralizator
-kolagenowa maska z algami morskimi
-krem z filtrem
-wazelina
-preparat do dezynfekcji powierzchni
-woda mineralna
6.WYKAZ SPRZĘTU I PRZYBORÓW:
-waciki
-chustki zabiegowe
-potyczki kosmetyczne
-miski (szklana,plastikowa, gumowa,malutka miseczka szklana)
-pędzle
-szpatułka
-opaska ochronna
-ręczniki jednorazowe
-peleryna jednorazowa
-prześcieradło frote
-koc
-fotel kosmetyczny
-stolik kosmetyczny

7.Metodyka pracy
a)Przygotowanie stanowiska pracy: (ZAWSZE)
-przygotowanie sprzętu, podłaczenie do sieci, sprawdzenie czy działa zgodnie z przepisami Bhp i wg instrukcji obsługi
-przygotowanie stolika zabiegowego- dezynfekcja stolika, przygotowanie i ułożenie potrzebnych preparatów.
-dezynfekcja-aparatów, stolika, powierzchni (stolik, fotel, krzesło)
-przykrycie fotela zabiegowego pokrowcem jednorazowym
-dezynfekcja i przygotowanie potrzebnych narzędzi tj. pędzelki, miseczki etc
-przygotowanie kosmetyczki do zabiegu- spięte włosy, zalozony czysty fartuch, mycie i dezynfekcja rąk)
b)wywiad i przygotowanie klientki
Przeprowadzam wywiad z klientka:
-Jak pani często korzysta z usług kosmetyczki?
-Kiedy ostatnio pani była?
-Jak pani pielęgnuje cerę w domu?
- Czy jest pani na cos uczulona?
-Czy pali pani papierosy?
-Czy ma pani klaustrofobie?
-Czy jest pani w ciąży?
-Czy chodzi pani na solarium?
-Czy często pani się opala?
-Jaki rodzaj pracy pani wykonuje?
-Jaki prowadzi pani tryb życia?
-Gdy są prady to czy ma pani jakies implanty, wszczepy, uczulenie na prąd. Itd.
STWIERDZAM BRAK PRZECIWWSKAZAN DO ZABIEGU!
- wskazuje klience miejsce gdzie może się przebrac, proszę o sciagniecie biżuterii, podaje jednorazowy peniuar i klapki i proszę o przebranie się.
Gdy już się przebierze, układamy ją wygodnie na fotelu, zabezpieczamy jej włosy (opaska lub czepkiem), przykrywam ręcznikiem jednorazowym w celu zabezpieczenia ubrania klientki, przykrywam kocem by było jej przyjemnie.
c)przebieg zabiegu z uwzględnieniem metodyki
-myje i dezynfekuje ręce!!
-wykonuje demakijaż oczu i ust
Na płatek kosmetyczny nakładam odpowiednia ilość preparatu do demakijażu oczu i ust z wyciągiem rozy i świetlika. Przykładam płatek na zamknięte oczy i usta, czekam chwile aż preparat zwiąże makijaż, następnie zmywam makijaż zgodnie z z określonymi ruchami ( usta od kącików zewnętrznych do wewnątrz, rzęsy zgodnie z kierunkiem wzrostu, powiekę górna od kącika wewnętrznego na zewnątrz, a powiekę dolna od zewnątrz do kącika wewnętrznego)
-wykonuje demakijaż twarzy:
Na dłoń nakładam odpowiednia ilość mleczka do demakijażu z zielona herbatą, następnie delikatnie rozprowadzam ruchami okrężnymi na skórę twarzy, szyi i dekoltu zgodnie z przebiegiem mięśni, następnie zwilżonym w wodzie płatkiem kosmetycznym zmywamy zmywam cała twarz, szyje i dekolt aż płatek będzie czysty.
Następnie skórę twarzy, szyi i dekoltu osuszam chusteczka kosmetyczna
-tonizacja skóry
Na płatek kosmetyczny nakładam tonik bezalkoholowy z aloesem, następnie przecieram dokładnie cała skórę twarzy, szyi i dekoltu zgodnie z przebiegiem mięsni, aby wyrównać pH skóry.
-diagnoza skóry twarzy za pomocą lampy lupy
Dokładnie oglądam skórę twarzy, szyi i dekoltu i STWIERDZAM BRAK PRZECIWWSKAZAN DO ZABIEGU!
-wykonanie peelingu enzymatyczny
Na dłonie lub pędzelkiem nakładam na skórę twarzy, szyi i dekoltu zgodnie z przebiegiem mięsni, odczekuje ok. 10minut, patrząc na reakcje skory. Po upływie czasu zmywamy płatkami zwilżonymi w wodzie peeling, zgodnie z przebiegiem mięśni.
Twarz osuszamy chusteczka higieniczna.

2.nałożenie kwasów AHA
a) kwasy nakładam pędzelkiem
-zaczynam od czoła następnie policzki, nos, broda i szyja
-czas działania ok. 3-4 min
cały czas jestem przy klince i pytamo odczucia
dobierając kwasy musimy zwrócić uwagę na parametry:stężenie, pH, czas działania, stan skóry przed zabiegiem, częstość stosowania kwasów, postać i rodzaj kwasów
b)po upływie określonego czasu na kwasy nakładamy neutralizator
- wlewam kilka kropel do malutkiej miseczki szklanej i nakładam za pomocą pędzelka
-czas działania ok. 3-4 mni
c)po upływie określonego czasu całość dokładnie zmywam chustką zabiegową i wodą mineralną

IV ETAP: KOLAGENOWA MASKA ALGOWA:
-maska ta ma działanie łagodzące
-do gumowej miski odmierzam odpowiednią ilość maski i rozprowadzam letnią wodą mineralną przy użyciu szpatułki. Mieszam do uzyskania jednolitej masy o gęstości gestej smietanki
-gotową maskę nakładam równomiernie na twarz i szyję za pomocą szpatułki
-jeżeli klientka wyrazi zgodę możemy pokryć maską oczy i usta, a jeżeli nie to te okolice omijamy
-po upływie 20 min ściągam maskę delikatnie i powoli w jednym kierunku od dołu ku górze, a resztki zmywam

V ETAP: Krem z filtrem:
na wykończenie zabiegu aplikuję krem z filtrem
-odpowiednią ilość kremu nabieram czystą szpatułką na wierz dłoni, następnie umieszczam krem na szyi, brodzie, policzkach i czole
-krem rozprowadzam delikatnie wklepując go ruchami ku górze i na zewnątrz

-Po zakończonym zabiegu proszę kliente o przebranie się w swoje ubrania i sprzątam stanowisko pracy.
Odstawiam preparaty i srodki kosmetyczne na miejsce. Sprzatam bielizne zabiegowa, wkładam do kosza na brudna bielizne. Wyrzucam jednorazowe materialy i jednorazowe przybory do pojemnika na odpady komunalne. Myje i dezynfekuje powierzchnie i urzadzenia. Myje i dezynfekuje swoje rece.

8.ZALECENIA DLA KLIENTKI DO STOSOWANIA W DOMU:
1.uprzedzam klientkę przed niekorzystaniem z solarium
-po zabiegu co najmniej 10 dni, a po serii 1 miesiąc
2.proponuję klientce serię zabiegów z kwasami owocowymi w salonie kosmetycznym
3.do codziennej pielęgnacji skóry proponuję kosmetyki wybielajżce:
-peelingi -mleczka -toniki -kremy
Preparaty te powinny zawierać w swoim składzie:
Kwas kojowy– hamuje wytwarzanie melaniny, rozjaśnia przebarwienia, działają przeciwzmarszczkowo i nawilżająco
Kwas azelainowy hamując melanogenezę
Retinol (witamina A) zapobiega przebarwieniom
Witamina C (kwas askorbinowy) spowalnia syntezę melaniny
4.proponuję klientce maseczki które może zrobić sama w domu np.:
-własciwości wybielające skórę mają warzywa, owoce i zioła, np. ogórek, cytryna, grejpfrut, papaja, rokitnik czy mącznica lekarska..
-Świeży ogórek pokrój na plasterki i położyć w miejscach przebarwień na 15 minut. Potem przetrzeć skórę wacikiem nasączonym sokiem z cytryny. Zabieg powtarzać co 2-3 dni.
-Robić okłady z rozgniecionej papai wymieszanej z kilkoma kroplami soku z cytryny. Położyć maseczkę na ok. 30 minut. Spłukać ją wodą i wklepać krem wybielający.

5.zwracam uwagę na chronienie skóry przed UV i stosowanie kremów z filtrem

Kamcia20
18-06-2013, 13:57
Moim zdaniem jest dobry tylko ja bym coś tu jeszcze dorzuciła, ale to tylko moje zdanie :)

Blejsia
18-06-2013, 23:55
matko bosko jak ja wyszlam z sali i spojrzałam na miny koleżanek to w duchu sie ucieszyłam-że nie tylko dla mnie byl trudny. w naszej szkole prawie nic nie bylo z tego co bylo na tescie...a o 2 etapie nie wspomne..MASAKRA!

HANKAO
19-06-2013, 11:03
Witam ja 25 czerwca zdaje egzamin praktyczny w Informatorze jest do wypełnienia karta klienta itd . w szkole dokłanie nie umieli nam powiedzieć na, czym bedzie polegał egzamin praktyczny na nowych zasadach -my sie nie uczylismy pisac projektów ----CZY KTOŚ MOZE SIE ORIENTUJE JAK TO BEDZIE WYGLADAĆ ?

Danutka
19-06-2013, 15:20
Właśnie wróciłam z Zielonej Góry,uf.:crazy: Piszcie jak robiłyście te stópki to będę wiedzieć czy mam szanse być w tym roku kosmetyczką czy już mam się zacząć uczyć do 3-ciego podejścia:blink:

mini89
19-06-2013, 15:38
też chętnie sie dowiem jak pisałyście :)

Blejsia
19-06-2013, 15:51
Ja jestem zalamana :( zaznaczylam dobre kosmetyki a uzylam i przepisalam te z mentolem :(ktis sie orientuje czy jjak sie wybierze zle kosmetyki a wszystko dobrze opisze to sa jakues pkt? Man zalamke ja wymoczylan w koncentracie opracowalam frezarka paznokcie skrocilam cegami przypilowalam pilnikiem peeling maska zel z mssazem krem

Danutka
19-06-2013, 17:31
Ja najpierw po dezynfekcji,wywiadzie i diagnozie skróciłam i nadałam kształt pilnikiem a potem kąpiel,peeling z kwasami.Potem tarka i frezarka i nie byłam pewna czy frezy diamentowe,nie napisałam jakie.Za skalpel się nie brałam.Kosmetyków używałam tych z cynamonem,maskę dałam rozgrzewającą skoro miała problem z zimnymi nogami.Wsadziłam w folię.Dalej pazurki to już prawidłowo tylko nie wiem czy tu coś nie pochrzaniłam? :/:

zlotko87
19-06-2013, 17:45
jak ja się ucieszyłam ze był pedicure dzisiaj :D obstawiałyśmy makijaż z dziewczynami a jakoś nam ciężko go opisać. Jestem dobrej myśli bo test poszedł mi do bani :(

ja pisałam mniej więcej tak:


wywiad
zakładamy rękawiczki jednorazowe
dezynfekcja stóp klientki
zmywamy lakier
wymoczenie stóp w misce z ciepłą wodą i solą z cynamonem i imbirem (20 minut)
obcięcie i opiłowanie paznokci (na prosto) wypolerowanie płytki
odsuniecie skórek (patyczkiem)
wycięcie falban
frezarka (nasadki jednorazowe)
tarka
peeling z kwasem AHA
masaż stóp (z tym co miało wosk pszczeli)
maska odżywczo rozgrzewająca (15-20 minut)
odtłuszczenie płytki
separatory między palce
lakier baza
lakier kolor
lakier kolor utwardzacz
oliwka
krem na zakończenie zabiegu z cynamonem

Nie brałam nic z mentolem i miętą... Tylko to co rozgrzewa.

Blejsia
19-06-2013, 17:58
Jestem zalamana w zastosoeaniach fomowych pidalan wszystkie ktore rozgrzewaja nie eiem cxemu tak dalam cials i ezielsm ten mentol:*jezeli wybralo sie zle kosmetyki a wszystko dobrze opisali to i tsk nie zalicza prawda ?

Daria
19-06-2013, 18:09
ja napisałam prawie tak samo jak Ty złotko ale po wymoczeniu piet zajełam sie stopa (frezarka i tarka) a potem paznokciami ( obcinanie, piłowanie, skórki, polerowanie) bo z tego co wiem to nie powinno sie obcinac i piłowac paznokci gdy sa morke bo wtedy sie zadziorki moga robic.. Ja chyba mam zle cala tabelke.. dziewczyny co w niej pisałyście? :)

zlotko87
19-06-2013, 18:17
A widzisz a nam babeczka mówiła że paznokcie u stóp są twarde i obcina się je i piłuje się je jak są wymoczone... Widocznie inna technika:) kłócić się nie będę :)

A ja w tej tabeli napisałam tak jak wyżej tylko w "celu" opisałam po co to robię... Przeważnie w celu wygładzenia i pozbycia się zrogowaciałego naskórka, nawilżenia.
Np dezynfekcja stóp-> w celu odkażenia stóp
wymoczenie-> w celu łatwiejszego pozbywania się zrogowaciałego naskórka itp

---------- Dodano o godzinie 17:17 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 17:15 ----------


Jestem zalamana w zastosoeaniach fomowych pidalan wszystkie ktore rozgrzewaja nie eiem cxemu tak dalam cials i ezielsm ten mentol:*jezeli wybralo sie zle kosmetyki a wszystko dobrze opisali to i tsk nie zalicza prawda ?

wiesz co myślę że dostaniesz tylko mniej punktów za użycie niewłaściwych kosmetyków... że z mentolem... a tak to spokojnie ci zaliczą :*

Danutka
19-06-2013, 18:25
jak ja się ucieszyłam ze był pedicure dzisiaj :D obstawiałyśmy makijaż z dziewczynami a jakoś nam ciężko go opisać. Jestem dobrej myśli bo test poszedł mi do bani :(

ja pisałam mniej więcej tak:


wywiad
zakładamy rękawiczki jednorazowe
dezynfekcja stóp klientki
zmywamy lakier
wymoczenie stóp w misce z ciepłą wodą i solą z cynamonem i imbirem (20 minut)
obcięcie i opiłowanie paznokci (na prosto) wypolerowanie płytki
odsuniecie skórek (patyczkiem)
wycięcie falban
frezarka (nasadki jednorazowe)
tarka
peeling z kwasem AHA
masaż stóp (z tym co miało wosk pszczeli)
maska odżywczo rozgrzewająca (15-20 minut)
odtłuszczenie płytki
separatory między palce
lakier baza
lakier kolor
lakier kolor utwardzacz
oliwka
krem na zakończenie zabiegu z cynamonem

Nie brałam nic z mentolem i miętą... Tylko to co rozgrzewa.

Kosmetyki dałam dokładnie wszystkie takie jak Ty czyli rozgrzewające.Tylko napisałam,że najpierw się piłuje a potem moczy,tak nas uczyli i nie wiedziałam,że na nogach odwrotnie:/: I najpierw dałam peeling a potem tarkę i frezarkę choć potem się mi wydawało,że peeling na końcu.:(

Kamcia20
19-06-2013, 18:48
Ja też jestem po egzaminie, domyślałam się że może być pedicure :)
zabieg wykonałam podobny tylko z użyciem Omegi, tarka, peeling, zaś masaż, maska folia skarpety bawełniane, krem, lakier :) i zabieg rozgrzewający na zimne stopy

Daria
19-06-2013, 18:56
ale omegi nie było.. skalpel był. Ja go użyłam do usunięcia tego zgrubienia na jednej stopie ale nie wiem czy dobrze zrobiłam... :/:

Nefra
19-06-2013, 19:03
A była omega do uzycia w wykazie?
Ja wybrałam mydło w płynie to dla nas do umycia rąk,oliwkę do skorek z olejem ze slodkich migdałów
preparat zmiękczający z mocznikiem
peeling ziarnisty z kwasami AHA
krem do masażu z woskiem pszczelim
maska odzywczo rozgrzewająca
krem do stóp z cynamonem
zmywacz preparat odtłuszczajacy lakier podkladowy,kolor i utwardzajacy
i preparaty do dezynfekcji rąk stop powierzchni i narzędzi


potem,fotel z podnożkiem
taboret dla kosmetyczki
stolik podręczny
lampa bezcieniowa
miska do pedicure
frezy z jednorazowymi nakladkami
tarka skalpel pilnik o ziarnistosci 240
patyczek drewniany
cązki,cęgi folia do miski
folia zabiegowa przezroczysta
reczniki pokrowce klapki platki separatory
waciki bezpylowe
skarpety bawelniane
maseczka ochronna
okulary
rękawiczki jednoraz.
myjka ultradzwiękowa
opakowania do sterylizacji
peniuar koc
pojemnik na odpady skazone

skalpela uzylam do usunięcia zgrubienia na przodostopiu
nie wiem czy zachowałam dobrą kolejność bo pisalam a czas leciał jak głupi i musialam się spieszyc,nie jestem pewna czy wszystko napisałam.

Kamcia20
19-06-2013, 19:05
nam tłumaczyli że zawsze można dopisać czy to przybory, preparaty kosmetyczne tak samo sprzęt. W jednym egzaminie który pisałam w szkole była pani uczulona na prąd galwaniczny a w aparaturze do wyboru w większości były aparatury do galwanizacji

HANKAO
19-06-2013, 19:20
Czy ktoś z was bedzie pisal na nowch zasadch egzamin praktyczny?

Daria
19-06-2013, 20:09
z tego co ja wiem to można używać tylko rzeczy z wykazu ale pewna nie jestem...

HANKAO
19-06-2013, 20:34
W infomatorze z cke jest zadanie 120 minut karta klienta zalecenia ale chyba bedzie do napisania projekt ? W szkole dyrektor kazał sugerowac sie infomatorem wiec ? Moze komuś wiecej w szkole przekazali jak bedzie wygladał egzamin praktyczny 25

zlotko87
19-06-2013, 20:49
moje koleżanki też użyły omegi. Można dopisać i to nie jest błąd. W projektach które pisałyśmy w szkole dopisywałyśmy i nie było problemu. To nie jest błąd. W masce też stopy zawinęłam i włożyłam w skarpety. Skalpela tez nie użyłam :d napisałam że zgrubienie nie wymaga użycia skalpela, że samą frezarką i tarka można to usunąć.

I ja sobie nie dam głowy uciąć że obcięcie i opiłowanie od razu po namoczeniu stóp jest prawidłowe. Mnie tak uczyli może Wy macie racje.

Kamcia20
19-06-2013, 21:04
Szczerze w książce z kosmetologi z której się uczyłam od razu po wymoczeniu jest obcięcie i opiłowanie oraz odsunięcie skórek więc myślę że będzie dobrze bo też tak napisałam :)
ogólnie zaszalałam z pisaniem bo ledwo 11 stron starczyło. Użyłam omegi bo z frezarką mało miałam do czynienia i nie chciałam zawalić więc będzie co będzie. Wiem na pewno że wszystko do wykazu można dopisać :)

Kasia991
19-06-2013, 21:22
na pewno po moczeniu skracanie paznokci:) ja zapomnialam o wywiadzie:/

zlotko87
19-06-2013, 21:58
dziewczyny damy radę :) zdamy wszystkie :) ja po teście się bałam że nie zdam:) co prawda kijowa mi poszło ale grunt że do przodu :)

Kamcia20
19-06-2013, 22:15
Pewnie :) też się bałam testu bo był trudny ale jakoś poszło i teraz czekać do sierpnia na wyniki :)

jagoda92
19-06-2013, 22:49
hejjj ja pisze 25 egzamin na nowych zasadach i powiem wam , ze po tym co piszecie boje sie strasznie bo na zajeciach nie robilysmy zadnych projektow i.nie.mam o tym zielonego pojecia!

tomaszka
19-06-2013, 22:53
Ja zapomniałam, żeby klentka zdjęła klapki, a potem zapomniałam też zdjąć separatorów.:leze:

Blejsia
20-06-2013, 00:04
Jeny Zlotko oby bi mojs baba powiedzisla ze jak uzylsm zlych kodm to nie zdalsm :( i dzis csly dzien zalamka :(

cubaro
20-06-2013, 00:48
Hej dziewczyny ja też dzisiaj pisałam i dopiero teraz tutaj zajrzałam :)
U mnie też po testach było groźnie, ale poszło nawet całkiem. Wszystkie moje dziewczyny byłyśmy załamane tymi testami, były b. trudne (jak nigdy dotąd).
Dzisiaj przy tym projekcie jakoś mało mi czasu było i pod koniec leciałam jak szalona, zapomniałam w ogóle użyć separatory, teraz jak Was czytam to sobie przypomniałam. Preparaty użyłam takie jak złotko87 i kolejność również taka sama. Mało czasu przeznaczyłam na sprzątanie stanowiska i tylko ogólnie napisałam, że te jednorazowe z możl. skażenia to do odpadów skażonych, te niejednorazowe nie skażone to dezynf., a te niejednorazowe skażone do dezynf., mycia w myjce ultra, suszenie, pakowanie i autoklaw. Tak mniej więcej i raczej ogólnie. Nie zdążyłabym napisać jak nas uczyła nasza babeczka, że każde z nazwy gdzieś przeznaczam, no trudno. Wolałam opisać jeszcze ten ostatni punkt z zaleceniami.
Jak zobaczyłam w załącznikach ten skalpel to się wystraszyłam, ale po chwili czytam tą treść zadania i jak byk widzę zabieg pielęgnująco-upiększający to gdzie tutaj skalpel, to raczej leczniczy byłby, podologia itp. Więc luzik, też frezarka i jednorazowe nakładki, tarka też. Ja nie znam frezarki i pisałam na czuja. A o co chodziło z tymi diamentowymi nakładkami? Do czego dokładnie? Jakiej folii użyłyście do tej maski? Ja wybrałam kurcze aluminiową, długo się zastanawiałam.
Wiem, że jak się wybiera środki, preparaty itp. to lepiej wybrać wszystkie możliwe (pasujące) na swoją listę, natomiast w opisie zabiegu jeden.

HANKAO
20-06-2013, 08:14
Sądze ,ze nowy egzamin bedzie wygladał inaczej czas jest skrócony 120 , wiec raczej projektu nie bedzie --chociaż kto wie co oni wymyslą z tego ,co czytam jestem pełna podziwu dla dziewczyn !!!!!!

leahh
20-06-2013, 10:50
Teraz ma być podobno karta klienta. No i podwójny stres, bo pisanie egzaminu dwa razy, po roku i po dwóch: dwie kwalifikacje. Jak dla mnie ta reforma do niczego dobrego nie doprowadziła, chyba że do większego bałaganu.

HANKAO
20-06-2013, 10:59
Tak niby karta klienta chociaż zobaczymy , czym nas zaskoczą ????

leahh
20-06-2013, 12:59
Ja na szczęście mam jeszcze jeden semestr do pierwszej kwalifikacji. Najgorzej mają osoby, które jako pierwsze zdają egzamin po reformie, nie wiadomo czego się wtedy spodziewać.

HANKAO
20-06-2013, 13:15
Ja będe pisać egzamin praktyczny 25 zobaczymy, w szkole tyle wiedza , co my każa czytać informator mam nadzieje , ze nie bedzie projektu pocieszam sie ż koleżankiami bo czas jest skrócony 120 minut

Malinka93
20-06-2013, 16:04
Dziewczyny, które mają nowy egzamin praktyczny, UWAGA!

Trzeba napisać na minimum 75%.
Będzie wypełnienie karty klienta, czyli kolor skóry, nawilżenie, przetłuszczenie, elastyczność, grubość , gładkość, wrażliwość, defekty, rodzaj zabiegu, jaki będziemy wykonywać, zastosowane preparaty wypisać (będziemy miały do wyboru), reakcja na preparaty, zalecenia pielęgnacyjne do domu, wywiad - alergie, elementy metalowe, no takie wiecie - podstawowe rzeczy

I wiem, że będzie albo wersja z kolorowym obrazkiem (w co z dziewczynami wątpimy - za dużo pieniędzy by na to poszło) lub wersja bez obrazku, opisowa.

HANKAO
20-06-2013, 16:16
Mam nadzieje , że nie dadzą nic innego odnosnie nowego egzaminu praktycznego chyba nie będzie , aż tak żle ????????????

evciia6
21-06-2013, 12:24
mam nadzieje, że będzie karta klienta, bo protokołu nie pisaliśmy na zajęciach :(

HANKAO
21-06-2013, 13:06
Nie martw się my tez nie pisałysmy , ale bedzie karta klienta z tego co dziewczyny piszą i , to co jest w informatorze , ale napewno łatwo nie bedzie :(

evciia6
21-06-2013, 13:22
koleżanka mi wysłała link http://www.egzaminzawodowy.info/downloads/wykaz_pomocy_czerwiec2013.PDF (http://www.egzaminzawodowy.info/downloads/wykaz_pomocy_czerwiec2013.PDF) jestem ciekawa po co nam linijka i ołówek :D

HANKAO
21-06-2013, 13:28
Matko a po co nam ołówek gumka itd.... No teraz sie zaczne martwić ha:/:

evciia6
21-06-2013, 14:03
nie mam pojęcia... jedyne co mi przychodzi do głowy to narysowanie tabelki tz. karty klienta ? a może się nie przyda to nawet oni sami nic nie wiedzą chyba :/

Luna18
21-06-2013, 17:14
Z tym ołówkiem to może na wypadek gdyby kazali nam narysować nie wiem... kierunek masażu albo prawidłowy kształt przy regulacji brwi? Będzie dobrzeee :)

Malinka93
21-06-2013, 17:48
He? Toć będziemy mieć temat zabieg upiększający/pielęgnacyjny na twarz, szyję, dekolt... A nie żadna regulacja brwi!
A ołówek i gumkę zawsze każą przynosić, na każdy egzamin.

leahh
21-06-2013, 21:13
Trzymam za Was dziewczyny mocno kciuki i koniecznie napiszcie jak Wam poszło i co było :)
Mnie jutro czekają egzaminy zaliczeniowe po I semestrze w studium ;/

białaaaa
21-06-2013, 21:18
dajcie znać dziewczyny na czym polegał ten egz bo ja też będę go pisać w zimowym semestrze

evevlina
21-06-2013, 21:27
a może ktoś już mial ten nowy praktyczny? bo z tego co wiem to odbywają się one w różnych terminach.
Ja bede pisać 25 i też się boje, nie wiem czego się spodziewać:/

Luna18
21-06-2013, 23:08
He? Toć będziemy mieć temat zabieg upiększający/pielęgnacyjny na twarz, szyję, dekolt... A nie żadna regulacja brwi!
A ołówek i gumkę zawsze każą przynosić, na każdy egzamin.

Moze bedzie zabueg + regulacja? Sama nie wiem.. A moze i bedzie tak jak mowisz, ze zawsze kaza taki zestaw zabrac ze soba, tylko moje pytanie: po co? :)

leahh
21-06-2013, 23:27
Na egzamin zawodowy z poprzednich lat też mówili o ołówku i gumce. Z resztą na każdy większy egzamin zaleca się taki zestaw. W sumie, nie wiadomo po co.

Maja13
21-06-2013, 23:31
Ja już jestem po egzaminach ... miałam jeszcze w starej formie. Temat był bardzo prosty ... poza opisem była też tabelka do wypełnienia w której trzeba było wypisać kolejność wykonywanych czynności zabiegu i cel ... dajcie znać jak będzie po egzaminach ... Trzymam za Was kciuki ;)

zlotko87
22-06-2013, 00:00
Hej dziewczyny ja też dzisiaj pisałam i dopiero teraz tutaj zajrzałam :)
U mnie też po testach było groźnie, ale poszło nawet całkiem. Wszystkie moje dziewczyny byłyśmy załamane tymi testami, były b. trudne (jak nigdy dotąd).
Dzisiaj przy tym projekcie jakoś mało mi czasu było i pod koniec leciałam jak szalona, zapomniałam w ogóle użyć separatory, teraz jak Was czytam to sobie przypomniałam. Preparaty użyłam takie jak złotko87 i kolejność również taka sama. Mało czasu przeznaczyłam na sprzątanie stanowiska i tylko ogólnie napisałam, że te jednorazowe z możl. skażenia to do odpadów skażonych, te niejednorazowe nie skażone to dezynf., a te niejednorazowe skażone do dezynf., mycia w myjce ultra, suszenie, pakowanie i autoklaw. Tak mniej więcej i raczej ogólnie. Nie zdążyłabym napisać jak nas uczyła nasza babeczka, że każde z nazwy gdzieś przeznaczam, no trudno. Wolałam opisać jeszcze ten ostatni punkt z zaleceniami.
Jak zobaczyłam w załącznikach ten skalpel to się wystraszyłam, ale po chwili czytam tą treść zadania i jak byk widzę zabieg pielęgnująco-upiększający to gdzie tutaj skalpel, to raczej leczniczy byłby, podologia itp. Więc luzik, też frezarka i jednorazowe nakładki, tarka też. Ja nie znam frezarki i pisałam na czuja. A o co chodziło z tymi diamentowymi nakładkami? Do czego dokładnie? Jakiej folii użyłyście do tej maski? Ja wybrałam kurcze aluminiową, długo się zastanawiałam.
Wiem, że jak się wybiera środki, preparaty itp. to lepiej wybrać wszystkie możliwe (pasujące) na swoją listę, natomiast w opisie zabiegu jeden.

Ja użyłam tej fili przezroczystej. Diamentowe frezy- można było użyć zamiast jednorazowych- później autoklaw.
Ja nie używałam klapek dla klientki i zapomniałam jej separatory zdjąć :D i puściłam ją do domu :D Nam babka mówiła że co się wypisze na listę to trzeba użyć więc ja nie brałam wszystkiego :)

Nefra
22-06-2013, 09:02
Jak dla mnie to było za malo czasu na takie dokładne rozpisywanie się pod kontem ruchów np przy masażu i dokładnie co biorę a co odkladam,też zapomniałam zdjąć separatorów i na koniec to już tak bardziej ogólnie pisalam bo po prostu nie bylo na to czasu.U nas była fajna komisja i była babka od pracowni i dała do zrozumienia ,że skalpela można uzyć ,bo też sie zastanawialam czy to wskazane . Potem mówiła ,że odchodzi sie od omegi i może dlatego nie było jej w wykazie a nie wiem jak Wam ale mi lepiej pracuje się omegą niż skalpelem.

Malinka93
22-06-2013, 13:16
Moze bedzie zabueg + regulacja?

Może zrobią, ale na pewno nie będzie tak, że będziemy miały samą hennę i regulację zrobić. Przede wszystkim będzie jakaś tam cera np. tłusta i mamy dostosować do niej zabieg np. oczyszczający (oczyszczanie manualne), nawilżający, normalizujący, odżywczy...

HANKAO
22-06-2013, 19:09
Też tak może być , albo cera mieszana ?

Paulka
24-06-2013, 13:27
tzn ze egzaminy zawodowe w czerwcu juz sie odbyły czy nie? bo po przeczytaniu postow mam watpliwosci....a co do tego olowka i gumki to z jednej stroby moze sie przydac po to zeby np narysowac propozycje zdobienia manicuru slubnego, ale z drugiej strony zabrania sie uzywania ołowka...np dlatego ze mozna do bardzo łątwo zetrzec ikomisja moglaby powiedziec ze obrazka nie ma

HANKAO
24-06-2013, 17:49
Egzaminy praktyczne ze starymi przemisami odbyły sie , a jutro sa egzaminy---- nowe zasady ci ,co zaczeli nauke 2012 mamy egzamin praktyczny :/:po pierwszym roku zdobywajac kwalifikacje na zabiegi na twarz a po drugim roku zdobywa sie kwalifikacje na zabiegi na ciało i stopy , dłonie

EwelinuS
24-06-2013, 18:49
Tez jutro pisze ten egzamin. Oby nie bylo makijazu, bo to chyba najgorsze co moze byc :D. Z tego co wiem to ma byc karta klienta a w niej opis skory czyli mi.in koloryt, poswiata, ilosc i wielkosc porow, jedrnosc i grubosc, defekty i na podstawie tego bedziemy musialy ustalic jaki jest to rodzaj cery :P nastepnie bedziemy musialy nazwac owy zabieg jaki bedziemy wykonywac :P po czym wypisac wszystkie przeciwwskazania do danego zabiegu i zaznaczyc w karcie dostepnych srodkow i preparatow czego bedziemy uzywac :) oraz wyznaczyc termin nastepnej wizyty :P to wszystko w karcie klienta a w informacji dla klienta bedzie trzeba wypisac zalecenia do pielegnacji w warunkach domowych (czyli rodaje kosmetykow, preparatow wraz ze skladnikami czynnymi, ich dzialaniem oraz czestotliwoscia stosowania :P czyli po kolei, mleczko, tonik, krem na dzien, krem na noc, krem pod oczy, peeling, maska) potem trzeba wypisac wskazowki dotyczace trybu zycia np. ograniczyc uzywki, aktywnosc na swiezym powietrzu itd.

evevlina
24-06-2013, 19:22
mam te same info co EwelinuS (http://forum.wzorki.info/members/19886-ewelinus.html). jestem pewna ze nie bedzie trzeba nic rysować, a to, że trzeba mieć ołówek itp to standard, na wszystkich egzamianach tego typu o tym piszą ;]
Dziewczyny, powodzenia jutro. dajcie znać poźniej jak wam poszło:)

Malinka93
25-06-2013, 16:16
Już po egzaminie. Chyba nie poszło mi za najlepiej, szło się pogubić z tą kolejnością, bo trzeba było wszystkie czynności opisać, chyba jak w tym starym?? Tego nie miało być... No ale nie to było najgorsze, najgorsze jest to, że w tych najłatwiejszych nie napisałam wszystkiego, co trzeba było napisać. Kobita 58 lat, naczynka, skóra łuszczy się, a ja zapomniałam, że to jest cera dojrzała i tego nie napisałam, ani nie uwzględniłam... Wiecie może ile za to dostanę mniej punktów? Napisałam, że jest to cera naczynkowa, sucha, ale że dojrzała... Nie.

blackly
25-06-2013, 16:59
malinka ja znowu napisałam ze to cera dojrzała z tendencja do teleangiektazji...a ne napisałam ze sucha..
egzamin taki sam jak na technika tyle ze tylko 120 minut mielismy a nie 240;/
nas dyrektor ochrzanił za ołówki i linijki xD masakra


ja dałam zabieg darsonwalizaje...a miałabys sonoforeza;/ masakra;/

jagoda92
25-06-2013, 17:01
tez tak napisalam jak.ty ale ze dojrzala to.napisalam i ze sucha . Ogolnie latwe w miare zrobilam babce mikro i sonoforeze oraz algi i chyba jest ok . .ciekawe czy zdam

EwelinuS
25-06-2013, 17:56
Troche inny byl niz ten co podali dla przykładu w informatorze :P . Sama nie napisałam że jest to skóra dojrzała, tylko sucha i naczyniowa więc nie wiem jak to bedzie. Najlepsze jest też to że daty zapomniałam napisać :P wieć pewnie odejmą za to punkty też ;/. Ogólnie nie był to trudny egzamin, ale zobaczymy w sierpniu jak poszło :)

---------- Dodano o godzinie 16:55 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 16:54 ----------

jagoda92 a gdzie Ty niby tam mialas mikro ? :o

---------- Dodano o godzinie 16:56 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 16:55 ----------

Dziewczyny powiedzcie jeszcze jak nazwałyście zabieg :P :)

blackly
25-06-2013, 18:06
była w zabiegach dostepna mikrodermabrazja

evevlina
25-06-2013, 18:17
niby nie byl zly ale zaskoczyla mnie jego forma. nie spodziewalam sie ze bedzie opis zabiegow. ja wybralam sonoforeze i mikro ale mikro nie jestem pewna.

Luna18
25-06-2013, 18:25
ja dalam jakos tak: zabieg nawilzajaco-wzmacniajacy (naczynka krwionosne).
Zrobilam tak: wstepny wywiad (wstepne wykluczenie p/wskazan), demakijaz, diagnoza pod lupa+ wykluczenie p/wskazan, zel do sono z chyba arniki+ serum na naczynka+ aparat do sono.+ serum z kw. hialuronowym+ algi z rutyna+ krem wzmacniajacy+ krem pod oczy ze swietlikiem.. Tylko zapomnialam napisac o odpadach itp...
A teraz moje pytanie: trzeba bylo opisac kazda czynnosc tak dokladnie czy wystarczylo ogolnie opisywac zalozny demakijaz? bo niby mial wygldac inaczej ten egzamin (tak jak w informatorze) a tu psikus.. :/:

evevlina
25-06-2013, 18:30
ja mam podobnie. tzn po demakijazu wywiad i diagnoza, peeling enzymat., mikrodermabrazja, sonoforeza z zelem na naczynka, serum z wyciagiem z kasztanowca i na to maska algowa z rutyna, pozniej krem wzmacniajacy i krem pod oczy ze swietlikiem.
caly zabieg nazwalam nawilżająco- uszczelniający naczynia krwionośne :P

Ja nie opisywalam szczegolowo, wszystko w skrocie

HANKAO
25-06-2013, 18:46
Hejka ja tez pisałam nie robiłam mkirodremabrazji bo nie było w wykazie rekawiczek jednorazowych , a zabieg powinien byc robiony w rekawiczkach robiłam peeling enzymatyczny i sonoforeze maska algowa krem wzmacniajacy nie wiem czy dobrze -----napisałam cera dojrzała sucha naczyńkowa a ogólnie masakra

Luna18
25-06-2013, 19:07
Szkoda tylko ze tak pozno wyniki, a 75% to nie malo:/ Zaskoczyli mnie z tym egzaminem powiem Wam:)

HANKAO
25-06-2013, 19:21
Wszystkich zaskoczyli u nas dziewczyny po godzinie wychodziły masakra

blackly
25-06-2013, 19:27
u nas na weterynarii ludzie dawali puste kartki...ci to dopiero musieli miec ciekawexD

evevlina
25-06-2013, 20:00
a wiadomo kiedy beda wyniki? bo nam nic nie powiedzieli

HANKAO
25-06-2013, 20:21
30 sierpnia sa wyniki

EwelinuS
25-06-2013, 20:29
Widocznie tak mnie stres zzarl ze nie doczytalam do konca, ale mikro chyba byla dopiero dostepna w tych aparatach itd ? ; p poza tym nie bylo np borasolu i fakt rekawiczek ... i nie rozumiem skoro robilyscie mikro to po co peeling enzymatyczny ? :/

evevlina
25-06-2013, 20:32
lepiej zrobić za duzo niż za malo, punktow ujemnych nie ma;]

EwelinuS
25-06-2013, 20:34
Poza tym chyba trzeba bylo dokladnie opisac wszystko, jak wykonujesz czym nakaldasz peeling zel czy tam maske itd. Ja tak samo zabieg nazwalam nawilazajacy, wzmacniajacy naczynka krwionosne, wzielam mleczko z wyciagiem z arniki, tonik bezaalkoholowy, płyn do demakijażu, peeling enzymatyczny, żel do ultradźwięków na naczynka, serum z kwasem hialuronowym, maska algowa z rutyna i krem wzmacnijacy..ponad to zaznaczylam te wszystkie preparaty do dezynfekcji a w czynnosciach to po kolei przygotowanie kosmetyczki, przygotowanie stanowiska pracy, przygotowanie klientki, wywiad, demakijaz, diagnoza stanu skóry, peeling enzymatyzny, sonoforeza, serum + maska algowa, krem wzmacniajacy, krem pod oczy ze świetlikiem, czynnosci po zabiegu i wszystko to po kolei rozpisalam :P jak wykonuje co robie i wgl, nie wiem czy dobrze ...

kosmetyczka100
25-06-2013, 20:35
a zabieg odżywczo-nawilżający w tych proponowanych też mógł byc? bo ja go dałam jako pierwszy i do niego nie odwoływałam w dalszych zadaniach.

EwelinuS
25-06-2013, 20:37
co prawda to prawda ...:P

---------- Dodano o godzinie 19:37 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 19:35 ----------

tez mogl byc :P mniej wiecej do cery suchej stosuje sie zabiegi nawilzajace, odzywcze, dotleniające, pojędrniające ...czyli wydaje mi się że jest ok

Luna18
25-06-2013, 20:43
Poza tym chyba trzeba bylo dokladnie opisac wszystko, jak wykonujesz czym nakaldasz peeling zel czy tam maske itd. Ja tak samo zabieg nazwalam nawilazajacy, wzmacniajacy naczynka krwionosne, wzielam mleczko z wyciagiem z arniki, tonik bezaalkoholowy, płyn do demakijażu, peeling enzymatyczny, żel do ultradźwięków na naczynka, serum z kwasem hialuronowym, maska algowa z rutyna i krem wzmacnijacy..ponad to zaznaczylam te wszystkie preparaty do dezynfekcji a w czynnosciach to po kolei przygotowanie kosmetyczki, przygotowanie stanowiska pracy, przygotowanie klientki, wywiad, demakijaz, diagnoza stanu skóry, peeling enzymatyzny, sonoforeza, serum + maska algowa, krem wzmacnijacy, czynnosci po zabiegu i wszystko to po kolei rozpisalam :P jak wykonuje co robie i wgl, nie wiem czy dobrze ...

Zrobilam tak samo tylko mniej uwagi poswiecilam przygotowaniu stanowiska i o tych odpadach nie napisalam albo napisalam w jednym zdaniu. Dla mnie te 120 minut to bylo malo jesli mialysmy sie rozpisywac na wszelkie czynnosci tak jak w "starym" egzaminie, siedzialam do konca...:/:

EwelinuS
25-06-2013, 20:49
Fakt bylo za malo czasu...a skoro to nowy egzamin wiec moze i nie koniecznie trzeba bylo sie rozpisywac, ale jak w poleceniu bylo napisane wypisać czynności wraz z techniką ich wykonania?...tez siedzialam do konca ;//

Luna18
25-06-2013, 21:15
Fakt bylo za malo czasu...a skoro to nowy egzamin wiec moze i nie koniecznie trzeba bylo sie rozpisywac, ale jak w poleceniu bylo napisane wypisać czynności wraz z techniką ich wykonania?...tez siedzialam do konca ;//

Wlasnie to bylo bez sensu, ten egzamin w informatorze wygladal calkieeem inaczej wiec myslalam ze 120minut starczy z palcem w nosie a tu nie dosc ze kazali opisac to dali 120 minut:/:

malvinka88
25-06-2013, 21:17
Hej. Mnie również zaskoczyła forma egzaminu, bo właściwie to jego forma się nie zmieniła, tylko okroili trochę projekt do napisania (bo tylko szczegółowo opis zabiegów trzeba było podać, chociaż ja opisałam też przygotowanie stanowiska pracy, dezynfekcja, wywiad z klientka i takie bajery) i okroili czas !
Niby nie było trudne, ale nie wiadomo jak będą oceniać. Ja napisałam, że jest to cera sucha i dojrzała z licznymi teleangiektazjami w okolicy nosa i na policzkach.
Z kosmetyków wybrałam mleczko do demakijażu z łopianem, tonik bezalkoholowy, maskę algową z rytuną (uszczelnia naczynka i jednocześnie nawilża i odżywia skórę), żel do ultradźwięków na naczynka, serum z wyciągiem z kasztanowca, krem normalizujący, a na zimę wzmacniający, bo skóra naczynkowa i sucha jest bardzo podatna na czynniki atmosferyczne, z preparatów zaznaczyłam preparat do dezynfekcji dłoni, narzędzi i powierzchni, lampę z lupą do diagnostyki skóry, fotel, stolik, kosz na odpady komunalne, pokrowiec na fotel, czepek, miseczka gumowa (do rozrobienia alg), miseczka plastikowa (do wody), szpatuła (do nakładania alg), płatki kosmetyczne, ręczniki papierowe i chusteczki. Z zabiegów zaproponowałam kawitację i dopisałam, że można ją wykonać urządzeniem do sonoforezy, bo nie było osobno w spisie sprzętów urządzenia do kawitacji, a właściwie to nie uwzględnili jakie to urządzenie do sonoforezy jest, czy z tą szpatułką czy z okrągłymi głowicami, więc postawiłam na to, że ze szpatułką. Mogłam właściwie zaznaczyć peeling enzymatyczny, bo kawitacja niby na naczynka nie powinna być robiona, ale napisałam, że kawitację wykonać należy na czoło, brodę, szyje i dekolt i pominąć nos i policzki ze względu na naczynka. Sprawdzałam później w necie bo nie dawało mi to spokoju czy może być na naczynka czy nie i niby na kilku stronach twierdzą, że jeśli poprawnie ją wykonamy to jest nawet wskazana do cery naczynkowej. Kolejny zabieg to jonoforeza właśnie z tym żelem do ultradźwięków i serum, potem maska algowa z rutyną i krem normalizujący. W zaleceniach zabiegów kosmetycznych napisałam, że raz w tygodniu zalecam peeling kawitacyjny na przemian z peelingiem enzymatycznym, sonoforezę raz na tydzień i maskę algową też raz na tydzień. Tryb życia polałam wodę - zdrowe odżywianie, unikanie używek i takie tam. Preparaty zalecane do pielęgnacji domowej - zaproponowałam mleczko do demakijażu do cery naczynkowej, tonik do cery naczynkowej z wyciągiem z kasztanowca, krem na dzień do cery naczynkowej nawilżający, krem na noc do cery naczynkowej regenerujący, korektor zielony do zakrycia naczynek w makijażu. Dziewczyny u mnie w grupie skupiły się też na tym, że to jest cera dojrzała i zaznaczyły kwas hialuronowy - ja o tym jakoś nie pomyślałam :/
Ciekawa jestem jak nas ocenią. Dwa miesiące czekania - masakra.

Malinka93
25-06-2013, 21:34
malinka ja znowu napisałam ze to cera dojrzała z tendencja do teleangiektazji...a ne napisałam ze sucha..
egzamin taki sam jak na technika tyle ze tylko 120 minut mielismy a nie 240;/
nas dyrektor ochrzanił za ołówki i linijki xD masakra


ja dałam zabieg darsonwalizaje...a miałabys sonoforeza;/ masakra;/

ja dałam sonoforezę, a skąd wiesz, jest już gdzieś klucz ?

i UWAGA

ja poległam na cerze w sensie, że zapomniałam napisać, że jest dojrzała i rodzaj zabiegu źle określiłam... (nie wiedziałam jak określić, że na naczynka - teraz mi się przypomniało, że uszczelniający naczynia krwionośne i napisałam zabieg pielęgnacyjny twarzy do cery naczynkowej) pewnie już nie zdam, bo na pewno jeszcze gdzieś mi powinęła się noga. Jak myślicie? Jak to będzie?

Byłyśmy królikami doświadczalnymi, takich niespodzianek nie powinno być! W informatorze było zupełnie coś innego :|
Nie spodobała mi się forma tego egzaminu.
Trzeba było wszystko szczegółowo opisać, a przy tym można się właśnie pomylić najwięcej.
Co innego robić taki zabieg naprawdę, w rzeczywistości, a co innego o tym pisać...
Mam nadzieję, że to, iż jesteśmy królikami doświadczalnymi, spowoduje, że potraktują nas łagodniej.
A jak nie TO KIEDY POPRAWA?

EwelinuS
25-06-2013, 21:55
U mnie poprawka by była dopiero za rok, wraz z pierwszymi klasami. To też chyba od tego zależy czy uczysz sie w szkole dziennej czy w zaocznej...

jagoda92
25-06-2013, 22:00
ja mam podobnie. tzn po demakijazu wywiad i diagnoza, peeling enzymat., mikrodermabrazja, sonoforeza z zelem na naczynka, serum z wyciagiem z kasztanowca i na to maska algowa z rutyna, pozniej krem wzmacniajacy i krem pod oczy ze swietlikiem.
caly zabieg nazwalam nawilżająco- uszczelniający naczynia krwionośne :P

Ja nie opisywalam szczegolowo, wszystko w skrocie

jaa mam tak samo , jeszvze algi polozylam . opisalam prawie wszystko , bo pare czynnosci pominelam:-P jestem dobrej mysli...

Malinka93
25-06-2013, 22:10
U mnie poprawka by była dopiero za rok, wraz z pierwszymi klasami. To też chyba od tego zależy czy uczysz sie w szkole dziennej czy w zaocznej...

Myślałam, że można za pół roku? Ja jestem w zaocznej.

HANKAO
26-06-2013, 10:10
Szkoda , ze nie ma żadnego klucza ,żeby chociaż sprawdzić jak bedzie to punktowane itd ---u nas tak samo w trybie zaocznym poprawka za rok

Malinka93
26-06-2013, 12:41
Szkoda , ze nie ma żadnego klucza ,żeby chociaż sprawdzić jak bedzie to punktowane itd ---u nas tak samo w trybie zaocznym poprawka za rok

Kurcze za rok to za późno. Także muszę zdać teraz, w co zaczynam coraz bardziej wątpić. Ale może warto mieć nadzieję.
Może będzie dobrze :ok:

Tak, klucz by się przydał. A nie udostępnią? Powinni... ?

blackly
26-06-2013, 13:17
u nas natomiast poprawka jest co pół roku .

kosmetyczka100
26-06-2013, 18:19
dziewczyny, a jak ja opisałam zabieg odżywczo nawilżający, wykonałam masaż i ultradźwięki (sonoforeza) + serum to też będzie okej?
bo teraz nie wiem czy masaż będzie przeciwskazaniem do tej cery ktora tam była opisana? bo nie pamiętam jak tam było napisane czy znaczna ilosc rozrzerzonych naczynek?


jakbym jeszcze raz pisała ten egzamin wybrałabym zabieg uszczelniający :( a tak boje się, że nie zdam:((

HANKAO
26-06-2013, 18:33
Wiesz co trzeba poczekac na klucz na dobra sprawe każda z nas może mieć żle nie ma co sie dołować ja dałam zabieg pielegnujący- uszczelniajacy naczynia krwionosne stwierdziałam , że duzo ma popekanych naczyniek /teleangiektazji a łuszczy sie troche było napisane i krem do pobrania był wzmacniajacy stwierdziłam ze chodzi o zabieg żeby obkurczyc naczynia krwionosne ale sama nie wiem, czy mam dobrze :/:wiec czekamy na klucz i na wyniki ale ja mam przeczucie ze czeka mnie poprawka :(

kosmetyczka100
26-06-2013, 19:45
ciekawi mnie w ogóle jak oni beda oceniac ten egzamin... bo ja ten zabieg wybierzemy błędny, to już dalej niby wszystko jest źle...

Maja13
26-06-2013, 20:39
Hej dziewczyny,

Jaki miałyście temat z drugiej części egzaminu ??

Malinka93
26-06-2013, 20:43
ojej, na pewno tak nie jest...
bo jak ktoś zupełnie nie strzelił z zabiegiem, to cała praca wtedy byłaby nie tak, a to nie o to chodzi, raczej podchodzą do wszystkiego jak do pojedynczego, odrębnego zadania. czyli 1 I części było dajmy na to 6 zadań, i jeśli 1 zadanie było źle, to po prostu nie przyznają punktu.

Bynajmniej mam taką nadzieję, bo ja nazwałam zabieg zupełnie inaczej, bo jak już wspomniałam nie pamiętałam jak się nazywa zabieg na naczynka (stres...) i napisałam "zabieg pielęgnacyjny twarzy do cery naczynkowej" bo nie miałam po prostu innego pomysłu, potem jak już oddałam pracę, usiadłam, wpadłam na pomysł by napisać, że zabieg wzmacniający, ale już nic nie mogłam zrobić... ;) wyszłam przedostatnia. więc czasu akurat starczyło, chociaż... kto wie, jakbym miała wiecej czasu to na pewno by mi się coś przypomniało, ale zajęłam się opisem wszystkich czynności...
Więc już totalnie mam źle... tą nazwę zabiegu. no i rodzaj cery zapomniałam uwzględnić, że dojrzała, ale... może darują :)

Alexis93
26-06-2013, 21:30
A jak wykonałam zwykły podstawowy zabieg pielęgnacyjny z peelingiem, ampułką, maską algową i kremem na koniec to źle ? Nie zrobiłam sonoforezy :( Sama nie wiem czemu, chciałam, ale w końcu jej nie zrobiłam

kosmetyczka100
26-06-2013, 21:48
ojej, na pewno tak nie jest...
bo jak ktoś zupełnie nie strzelił z zabiegiem, to cała praca wtedy byłaby nie tak, a to nie o to chodzi, raczej podchodzą do wszystkiego jak do pojedynczego, odrębnego zadania. czyli 1 I części było dajmy na to 6 zadań, i jeśli 1 zadanie było źle, to po prostu nie przyznają punktu.

Bynajmniej mam taką nadzieję, bo ja nazwałam zabieg zupełnie inaczej, bo jak już wspomniałam nie pamiętałam jak się nazywa zabieg na naczynka (stres...) i napisałam "zabieg pielęgnacyjny twarzy do cery naczynkowej" bo nie miałam po prostu innego pomysłu, potem jak już oddałam pracę, usiadłam, wpadłam na pomysł by napisać, że zabieg wzmacniający, ale już nic nie mogłam zrobić... ;) wyszłam przedostatnia. więc czasu akurat starczyło, chociaż... kto wie, jakbym miała wiecej czasu to na pewno by mi się coś przypomniało, ale zajęłam się opisem wszystkich czynności...
Więc już totalnie mam źle... tą nazwę zabiegu. no i rodzaj cery zapomniałam uwzględnić, że dojrzała, ale... może darują :)




no niby tak :) ale pierwsze zadanie odnosi się do całej reszty. np. tak jak ja wybrałam zabieg odżywczo-nawilżający. i ten zabieg opisałam po kolei co robię itd. a jak oni mi tego nie uznają, to cały opis zabiegu zapewne też nie :(

---------- Dodano o godzinie 20:47 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 20:46 ----------



---------- Dodano o godzinie 20:48 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 20:47 ----------


A jak wykonałam zwykły podstawowy zabieg pielęgnacyjny z peelingiem, ampułką, maską algową i kremem na koniec to źle ? Nie zrobiłam sonoforezy :( Sama nie wiem czemu, chciałam, ale w końcu jej nie zrobiłam


Pewnie mniej punktów będzie, bo aparatury nie uwzględniłaś żadnej :)

Alexis93
26-06-2013, 21:51
Ale są też takie zwykłe zabiegi pielęgnacyjne bez żadnych aparatur a kosmetyki i wszystko dobre wybrałam. Coś czuję że nie uda mi się osiągnąć tych 75%. Cóż podejdę w styczniu. Zrobili z nas takie króliki doświadczalne. Nas nie przygotowali do opisywania, miała być karta klienta i zapewniali nas, że nie będzie trzeba nic opisywać :/

kosmetyczka100
26-06-2013, 22:09
Ale są też takie zwykłe zabiegi pielęgnacyjne bez żadnych aparatur a kosmetyki i wszystko dobre wybrałam. Coś czuję że nie uda mi się osiągnąć tych 75%. Cóż podejdę w styczniu. Zrobili z nas takie króliki doświadczalne. Nas nie przygotowali do opisywania, miała być karta klienta i zapewniali nas, że nie będzie trzeba nic opisywać :/


tak oczywiście, że są takie zwykłe zabiegi pielęgnacyjne :) ale trzeba mieć to co w kluczu odpowiedzi sobie wymyślą:) i na pewno jakas aparature tam wybrali :) pewnie Ci jakiś punkt odejmą za nie wybranie aparatury, ale to nie oznacza że nie zdasz :) głowa do góry!
chociaż sama negatywnie myśle :(:D i boje się!

Alexis93
26-06-2013, 22:33
Ale oprócz tej aparatury to po drodze na pewno jakieś inne błędy porobiłam, o czymś zapomniałam a 75% to jednak dużo

Malinka93
26-06-2013, 22:49
Ale oprócz tej aparatury to po drodze na pewno jakieś inne błędy porobiłam, o czymś zapomniałam a 75% to jednak dużo

Dokładnie, to tak samo jak ja z tą cerą i nazwą zabiegu...
Ehhh jeśli jest tak jak wcześniej ktos wspomniał, ze jeśli ma się źle w 1 części choćby jedną rzecz, to reszty już nie biorą pod uwagę, to ja nie zdałam na 100%.

kosmetyczka100
26-06-2013, 23:09
Dokładnie, to tak samo jak ja z tą cerą i nazwą zabiegu...
Ehhh jeśli jest tak jak wcześniej ktos wspomniał, ze jeśli ma się źle w 1 części choćby jedną rzecz, to reszty już nie biorą pod uwagę, to ja nie zdałam na 100%.


nazwa cery to akurat nie jest problem. gorzej jest z ta nazwa zabiegu:) ale Ty i tak dałaś że do cery naczyniowej więc masz spoko:) i dalej opisywałaś odwołując się do tego zabiegu. a ja wybrałam nawilżająco-odżywczy tak jak wcześniej wspomniałam i pisałam poźniej wszystko krok po kroku do tego zabiegu:) i nie wiem właśnie, bo jeśli ten zabieg mi nie zaliczą to też cały przebieg zabiegu będe miec źle :(

ewelinka8885
27-06-2013, 11:52
Ja zrobilam tak: wywiad, demakijaż, diagnoza, peeling enzymatyczny, sonoforeza z żelem na naczyka, serum, maska, krem wzmacniający i pod oczy ze świetlika.
Dziewczyny, powiedzcie, naprawdę była do wyboru mikrodermabrazja?? bo ja jej nigdzie nie widzialam...:/:

Malinka93
27-06-2013, 13:25
tak, było mikro, ale na naczynka to raczej przeciwwskazanie

ewelinka8885
27-06-2013, 13:39
To może i lepiej, że nie widziałam, bo jeszcze bym się zastanawiała nad użyciem, chociaż faktycznie jest to niewskazane ale w stresie różne rzeczy się pisze :)

EwelinuS
27-06-2013, 16:24
Masaż też można było wykonać? Jakoś nie widziałam żeby był tam krem do masażu czy oliwka...;/

---------- Dodano o godzinie 15:24 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 15:23 ----------

ja zapomnialam dopisac daty w karcie kliente i nie napisalam filtru ochronnego w kremie na dzien ;/

Malinka93
27-06-2013, 23:48
ja zrobiłam na koniec krótki masaż. na zwykłym kremie na zakończenie.

Daria
30-08-2013, 12:36
dziewczyny jak Wam poszło?
Ja zdałam i jestem mega szczęśliwa :skacze:

EwelinuS
30-08-2013, 14:04
Gratulacje! Zazdroszcze ;) ja jeszcze nie wiem bo dopiero w poniedzialek sie dowiem w szkole ;/ niestety..

evevlina
30-08-2013, 16:43
ja tez na szczescie zdalam:)
gratuluje innym, ktore zdaly i trzymam kciuki za te, ktore jeszcze nie znaja wynikow;)

Kamcia20
30-08-2013, 18:03
Zdane ! :) Gratuluje dziewczyny :)

ewelinka8885
30-08-2013, 20:08
gratulacje dziewczyny! Ja jeszcze nie znam wynikow i boje sie :(

Nefra
30-08-2013, 20:52
Zdało się :) :skacze:

kosmetyczka91
30-08-2013, 23:00
Dziewczyny jeżeli ktoś nie zdał ma prawo isc na drugi rok???

Nefra
31-08-2013, 11:06
A może w styczniu trzeba zdawać ,bo to ostatni semestr na starych zasadach...trzeba pytać w szkole .

kosmetyczka91
31-08-2013, 16:41
u mnie nawet nie wiedzą kiedy jest poprawka,mam dzwonić w przyszłym tygodniu dopiero.Ale nie wiem co z tym drugim rokiem bo o to zapomniałam zapytać.

tomaszka
31-08-2013, 19:24
OCH, ja też zdałam. Dwa lata nie poszło na marne :ok:

Danutka
31-08-2013, 20:37
Dziewczyny jeżeli ktoś nie zdał ma prawo isc na drugi rok???
Pytałam przed egzaminem i powiedziano mi,że do 4 razy sztuka tz trzy razy po pierwszym nieudanym można podejść.

---------- Dodano o godzinie 19:37 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 19:31 ----------

:skacze2::skacze2::skacze2: ZDAŁAM !!! :mml::mml: JESTEM KOSMETYCZKĄ !!! :tany2::tany2::tany2::win::hura::hura::hura::jupi: :jupi::jupi:

kosmetyczka91
31-08-2013, 22:17
Pytałam przed egzaminem i powiedziano mi,że do 4 razy sztuka tz trzy razy po pierwszym nieudanym można podejść.

---------- Dodano o godzinie 19:37 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 19:31 ----------

:skacze2::skacze2::skacze2: ZDAŁAM !!! :mml::mml: JESTEM KOSMETYCZKĄ !!! :tany2::tany2::tany2::win::hura::hura::hura::jupi: :jupi::jupi:
ale zdawałaś nowy egzamin?Ja jestem po pierwszym roku.I u mnie mówiono różnie,jedni mówili można kontynować II rok,a inni nie....

Kasia991
31-08-2013, 23:15
aaa zdałam <3 Wam dziewczynki gratuluje:*

Danutka
01-09-2013, 07:20
ale zdawałaś nowy egzamin?Ja jestem po pierwszym roku.I u mnie mówiono różnie,jedni mówili można kontynować II rok,a inni nie....
A to to nie wiem.Ja wszystkie egzaminy miałam zaliczone i po pierwszym i po drugim roku ,tylko zawodowy praktyczny mi nie poszedł i podchodziłam znowu za rok a,że miałam plan zdawania do skutku :) to od razu zapytałam ile jeszcze mam szans.

jagoda92
02-09-2013, 15:11
zdalaaaaam! nie jakos super ale zdane i to sie liczyyy:-) gratulacje tym co zdaly coraz nas wiecej:-) u mnie w szkole poprawka jest w styczniu a nie wiem jak w innych .


z tego co wiem i na forach pisza to duzo dziewczyn nie zdala praktycznego egzaminu

EwelinuS
02-09-2013, 18:58
Zdane :yess::skacze: ale z tego co wiem :P to skoro ktoś nie zdał to ma prawo się odwołać z części praktycznej, u mnie koleżanki będą się odwoływać

stefcia92
03-09-2013, 08:44
mi zabrakło 2 % :P zdawałam na tych nowych beznadziejnych zasadach. jakaś masakra . dziewczyna która miała same 2 i jechała na ściągach zdała a jej kolezanka z ławki piatkowa uczennica nie zdała. ;p .... to najlepiej ukazuje polityke oceniania tych prac;p ...

agnieszka-nails
03-09-2013, 10:43
a co to za nowe zasady weszly?

Luna18
03-09-2013, 13:19
Tez zdalam (ta pierwsza kwalifikacja):) Zdawalam rowniez na tych nowych zasadach ale poszlo mi dobrze. Duzo dziewczyn ode mnie nie zdalo wlasnie z praktycznego.

Malinka93
03-09-2013, 14:02
Tez zdalam (ta pierwsza kwalifikacja):) Zdawalam rowniez na tych nowych zasadach ale poszlo mi dobrze. Duzo dziewczyn ode mnie nie zdalo wlasnie z praktycznego.


Ja też zdałam!!!! :) Aż nie wierzę... Bo myślałam, że poszło mi fatalnie, jeszcze nie wiem, na ile procent, ale ważne, że zdane, pewnie minimum. U mnie też dużo dziewczyn nie zdało. Ależ nas zaszczyt kopnął. :ok::P

jagoda92
04-09-2013, 00:38
wychodzi na to ze slabo wypadl ten praktyczny

ojjj kopnal nas zaszczyt i to jaki!!!?

Danutka
04-09-2013, 14:21
http://pliki.wzorki.info/images/ObViX.jpg

Przesyłam dyplomik do nadania rangi. Gratulacje dla wszystkich dziewczyn, które zdały w tym roku :D

jagoda92
05-09-2013, 16:57
juz nie moge sie doczekac takiego dyplomu:-)

cubaro
09-09-2013, 22:31
I mi się udało, nawet niezły wynik z tego praktycznego (94%), a tak się bałam i też mam taki dyplomik superrr, ogromnie się cieszę, już spać po nocach nie mogłam, uffff

Danutka
10-09-2013, 11:51
I mi się udało, nawet niezły wynik z tego praktycznego (94%), a tak się bałam i też mam taki dyplomik superrr, ogromnie się cieszę, już spać po nocach nie mogłam, uffff

:brawa::brawa::brawa::brawa::brawa::brawa:

Aliz
14-09-2013, 00:14
masakra z tą nową reformą, wystarczyło zapomnieć napisać o zastosowaniu ampułki w projekcie na praktyczny z pierwszej specjalizacji i już punkty leciały ostro...

stefcia92
15-09-2013, 18:59
w tym nowym egzaminie byly jakieś straszne zawirowania przy sprawdzaniu. mi zabrakło 2 % wiec złożyłam podanie o wgląd do pracy . mam termin wyznaczony na 18.09 . ale nie wiem jak to bedzie wygladać . moze któraś z Was tez robiła wgląd w prace? a ile można było uzyskać punktów z czesci praktycznej? bo wszedzie jest tylko informacjia ze 75%zalicza ale ile to jest pkt?

Luna18
16-09-2013, 17:00
stefcia92-niestety nie mam pojecia i tez jestem ciekawa jak to wyglada i jak bylo punktowane... Podziel sie z nami jak oceniali prace i czy udalo ci sie te 2% znalezc, powodzenia;)

stefcia92
23-09-2013, 09:10
juz wiem, ;] 100pkt to 100%. jutro jade to dam znac;)

---------- Dodano o godzinie 08:08 ---------- Poprzedni post był napisany Wczoraj o godzinie 08:41 ----------

juz wszystko wiem .

byłam obejrzec swoja prace i wygladało to tak , ze dostałam klucz odp. moja karte która oceniał egzaminator, wglad do swojej pracy oraz czysta kartke na której mogłam zaznaczyć tylko ktore zadania mialam zle. (poniewaz nie mozna bylo spisywac tresci ani egzaminu ani klucza odp.)

klucz odp byl podzielony na 4 rezultaty w kazdym bylo po kilka zadan. 1- dotyczyl opisu klientki - 2 przygotowania stanowiska 3- wykonywania zabiegów 4 - sprzatania stanowiska i zalecen domowych diety itd.

w mojej pracy znalazłam 4 podpunkty które moim zdaniem byly jeszcze dobrze . wiec zlozyłam kolejne podanie o ponowne sprawdzenie pracy z uwzglednieniem tych punktów . teraz musze czekac 30 dni na kolejna decyzje. w miedzy czasie musilaam złozyc juz kolejne podanie o poprawke w styczniu bo upływa termin wniosków.

w mojej szkole kilku osobom sie udało miedzy innymi dziewczynie której brakowalo 10% mi brakowalo tylko 2 %. zobaczymy . zawsze pozniej bede mogla powiedziec ze przynajmniej próbowalam. ;)

---------- Dodano o godzinie 08:10 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 08:08 ----------

a i bylo w sumie 29 ocenianych zadań ... ale np. 1 zad. moglo byc za 9pkt, a 6- za 1pkt. niestety karty z tym kryterium sie nie dostaje na wgladzie.

roza83
09-10-2013, 11:31
Witam,
Jestem na 3 sem. kosmetyki w policealnym studium i mam pytanie czy ktoras z Was ma egzamin 15 pazdziernika tak jak ja??? I czy macie jakies namairy na stare egzminy teoretyczne ? czy tylko uczylyscie sie z ksiazki kosmetyka stosowana

Dziekuje z gory za pomoc:przytul:

wani
09-10-2013, 15:56
Wejdz na stronę egzaminzawodowy.info . Tam znajdziesz wszystkie testy z ubiegłych lat razem z kluczem.

Egzamin to formalność, bez paniki ;)

roza83
09-10-2013, 16:59
Dzieki za info :)

stefcia92
18-10-2013, 08:52
mam odpowiedz z CKE ZDAŁAM :skacze: okazało sie ze mialam jeszcze dodatkowych 5 % a brakowało mi 2. więc warto bylo złożyć podanie

roza83
25-10-2013, 16:02
Super Gratuluje :D ja też zdałam :D:skacze:

---------- Dodano o godzinie 15:02 ---------- Poprzedni post był napisany Wczoraj o godzinie 09:30 ----------

Mam prośbę do Wszystkich dziewczyn które zdawały w czerwcu egzamin praktyczny na nowych zasadach z twarzy szyi i dekoltu !!! o wstawienie tego egzaminu (przykładowego rozwiązania) tutaj na forum lub bezpośrednio na mojego maila roza83@gmail.com
29 pazdziernika mam egzamin i juz wszystko mi sie pomieszalo :( wszedzie sa egzaminy ale na starych zasadach i juz nie wiem czym one sie roznia

Dzieki za pomoc :przytul:

Margy
09-11-2013, 21:07
Mam pytanie do dziewczyn które pisały praktyczny na nowych zasadach i zdały. Jak to zrobiłyście? U mnie z roku zdała tylko jedna osoba, ja miałam 73% i szczerze nie mam pojęcia co miałabym dopisać aby uzyskać więcej punktów.
Rozpisywałyście się bardzo o wszystkich czynnościach? Pisałyście o dezynfekcji, sterylizacji, dokładne sprzątanie po? Być może tego mi zabrakło, aczkolwiek dziewczyna która zdała nie pisała wiele na ten temat.

emilka92
27-11-2013, 17:47
Hej ;) Jestem nowa :) Czy jest tu ktoś kto zdaje egzamin zawodowy A61 w styczniu na nowych zasadach? Oraz czy macie jakas strone z egzaminami bo na str egzaminzawodowy mozna pobierac platnie....

Luna18
09-12-2013, 14:08
stefcia92 (http://forum.wzorki.info/members/11299-stefcia92.html)- gratuluuje! I wlasnie dlatego nalezy sie odwolywac ;)

Margy- ja opisalam w jednym zdaniu o dezynfekcji, sterylizacji, dokładnym sprzątanie po wiec to chyba nie bylo az tak istotne. Ale rozpisywalam sie o wszystkich czynnosciach dosyc dokladnie i o zaleceniach do domu a jesli chodzi o skladniki aktywne w kosmetykach do domu to juz w ogole szalalam i mialam 93% :)

emilka92-moze poszukaj na chomiku, tam jest tego sporo albo na CKE, OKE :)

Margy
27-12-2013, 20:25
Czyli wychodzi na to że ten nowy egzamin podobny jest projektów. Składników aktywnych to zbyt wiele nie pisałam, wymienilam sporo ale nie opisywalam.

Luna18
09-01-2014, 15:26
I co tam Babeczki bylo dzisiaj na egzaminie?
Podzielcie sie wrazeniami i tematem:)

kasiiia
09-01-2014, 16:54
Temat dziwny, tzn wszystkiego się spodziewałam, ale nie MAKIJAŻU!
Pani lat 62, z widocznymi zmarszczkami wokół oczu, z widoczną bruzdą nosowo-wargową, z brunatnym przebarwieniem na policzku zgłasza się do gabinetu na makijaż na kolację służbową. Klientka ma kwadratową twarz, szerokie nozdrza, oczy osadzone blisko siebie, ciemne włosy, ciemną oprawę oczu z brązową tęczówką i jasną karnację.
Ogólnie w spisie nie było kredki, tuszu do rzęs, była za to baza zielona i żółta ( a z tego co ja się uczyłam i co robiliśmy na ciemne brunatne przebarwienia daje się niebieski korektor którego nie było).

ashley2020
09-01-2014, 17:44
Dla mnie to jakaś porażka była ... u mnie w grupie nikt się tego nie spodziewał .. tym bardziej, że przez 1,5 roku uczyliśmy się projektów ze starego systemu na 7 zadań w projekcie... a tu zaledwie 3?? Karta klienta w której trzeba było opisać twarz, nos, kolorystykę makijażu ...opisać zabieg i zalecenia do domu..doradzić jak ma modelować twarz, nos i jeszcze coś ale nie pamiętam ... szczerze mówiąc boje się wyników :/ co prawda napisałam cały projekt, ale kto wie jak to będzie oceniane

Luna18
09-01-2014, 18:04
Ho ho... To widze ze pojechali po calosci... :/:
Ale kurcze uwazam ze to bylo troche.. niesprawiedliwe?
Bo to jest w koncu egzamin kosmetyczny a nie wizazysty. Dobra kosmetyczka niekoniecznie musi umiec makijaz ale musi znac sie na sprzecie, skladnikach akt. i zabiegach. A od wizazu czy makijazu zawsze mozna wziac sobie osobnego wizazyste.
Juz wyobrazam sobie Wasze zdziwienie jak otworzylyscie arkusze :wow:.

Alexis93
09-01-2014, 19:31
Masakra. W życiu bym się tego nie spodziewała. A koleżanka coś przeczuwała, że będzie makijaż i wykrakała. Najgorsze co mogli dać. I znowu nie zdam, następnym razem będę musiała w styczniu zdawać bo teraz w czerwcu druga kwalifikacja. Byłam przygotowana, uczyłam się, ale akurat makijażu nie powtórzyłam !! :( Jestem złaaaaa !

amamj
09-01-2014, 19:47
Masakra jakaś... z koleżankami w szoku byłyśmy :( ale może się uda... jednak też nie powtórzyłam sobie makijażu za bardzo.... ale też nawet pędzelków do cieni nie dopisali... i w ogóle dziwne przybory niektóre były no ale cóż takie realia egzaminowe... ale mam nadzieje że zdamy :ok::*
A jak mniej więcej pisałyście? jakie makijaże dawałyście? :P

ashley2020
09-01-2014, 20:04
Przez 1,5 roku głównie moja grupa miała nacisk na zabiegi kosmetyczne, składniki aktywne, dezyfekcje, urządzenia itd ... makijaż owszem był na zajęciach teoretycznych jak i praktycznych ..no ale nie ćwiczyłyśmy tego tak jak innych rzeczy ... w tabeli z materiałami do wykorzystania były np. pędzle z naturalnego włosia i tyle .. w zadaniu nic nie pisało by uwzględnić składniki aktywne czy coś więcej. Ja pisałam tyle co wiedziałam ..oczywiście do kremu, mleczka dodałam jakiś składnik aktywny ..a pędzle opisałam ... no ale cóż zobaczymy 28ego marca na wyniki ... życze Wam zdanego egzaminu :)

ja przy makijaż napisałam tak: jasny cień we wewnętrznych kącikach oka, ciemniejszy na zewnętrznych.. nos po bokach przyciemniony, środek lekko rozjaśniony .. boczne części policzków i czoła lekko przyciemnione, aby uzyskać optyczny efekt owalu ... w ogóle dużo by pisać, bo się rozpisałam ..

Alexis93
09-01-2014, 20:31
Ja dałam zimę. Zaczęłam od demakijażu, potem krem nawilżający, baza liftingująca, korektor jasny złóty (czy jaki to tam był), pod oczy korektor rozświetlający, puder beżowy. Oczy w zimnych kolorach i zaczęłam od jasnego białego cienia na całą powiekę aż po łuk brwiowy, żeby trochę rozjaśnić, potem na ruchomą środkową część niebieski jasny cień a w zewnętrzny kącik i załamanie szary i wszystko porozcierałam, żeby nie było widać granic. A w wewnętrzny kącik dałam jasny cień błyszczący, żeby oddalić trochę oczy od siebie bo są blisko osadzone podkreśliłam brwi ciemniejszym cieniem, wytuszowałam rzęsty (ale nie było w spisie tuszu. Na usta malinowy błyszczyk jasny (bo oczy mocniej podkreślone, więc usta chciałam dać delikatnie). Niestety nie było kredki do ust a ona miała górną wargę małą, którą należałoby obrysować, żeby powiększyć trochę. Na policzki róż malinowy (tak jak przy ustach, żeby kolorystycznie pasowało do siebie). A bronzer nałożyłam na żuchwę, pod kości policzkowe, trochę na czoło przy linii włosów i na szczyt nosa i skrzydełka, żeby trochę pomniejszyć te szerokie skrzydełka nosa.
Tak teraz myślę, że trochę za mocny makijaż bo ona ma 62 lata i to kolacja biznesowa ! :( Masakra. Teraz dopiero w styczniu poprawka bo w czerwcu piszę ciało a to będzie w tym samym czasie

amamj
09-01-2014, 20:39
Ja dałam zimę. Zaczęłam od demakijażu, potem krem nawilżający, baza liftingująca, korektor jasny złóty (czy jaki to tam był), pod oczy korektor rozświetlający, puder beżowy. Oczy w zimnych kolorach i zaczęłam od jasnego białego cienia na całą powiekę aż po łuk brwiowy, żeby trochę rozjaśnić, potem na ruchomą środkową część niebieski jasny cień a w zewnętrzny kącik i załamanie szary i wszystko porozcierałam, żeby nie było widać granic. A w wewnętrzny kącik dałam jasny cień błyszczący, żeby oddalić trochę oczy od siebie bo są blisko osadzone podkreśliłam brwi ciemniejszym cieniem, wytuszowałam rzęsty (ale nie było w spisie tuszu. Na usta malinowy błyszczyk jasny (bo oczy mocniej podkreślone, więc usta chciałam dać delikatnie). Niestety nie było kredki do ust a ona miała górną wargę małą, którą należałoby obrysować, żeby powiększyć trochę. Na policzki róż malinowy (tak jak przy ustach, żeby kolorystycznie pasowało do siebie). A bronzer nałożyłam na żuchwę, pod kości policzkowe, trochę na czoło przy linii włosów i na szczyt nosa i skrzydełka, żeby trochę pomniejszyć te szerokie skrzydełka nosa.
Tak teraz myślę, że trochę za mocny makijaż bo ona ma 62 lata i to kolacja biznesowa ! :( Masakra. Teraz dopiero w styczniu poprawka bo w czerwcu piszę ciało a to będzie w tym samym czasie

Ja podobnie miałam wybrane produkty jak Ty ale zrobiłam srebrne smooky eye :D i dałam na usta jasno różową pomadke :leze: ale myśle że jak kolacja to już można poszaleć z makijażem jednak to wieczór :D a przecież babki sie chcą odmładzać :D :D

kasiiia
09-01-2014, 20:54
ja na to przebarwienie na skórze dałam zieloną bazę a na reszte liftingującą, podkład silikonowy, cienie tak jak wy jasne od srodka ciemne na zewnątrz, brązerem wymodelowałam nos i owal twarzy i zrobiłam błąd bo dałam rudy cień na policzki :/ ustao ton ciemniejsze od naturalnego koloru bo był mocny makijaż oka (smoky eyes). Bruzdy zatuszowałam korektorem.
Ciekawe jak to będą oceniać, bo co do makijażu to jest tyle szkół malowania - jedni mówią, że na zmarszczki dobry jest silikonowy podkład bo wypełnia zmarszczki i wygładza buzię a zaś inni , że wchodzi w zmarszczki i stosuje się lekkie, kremowe podkłady. Tak samo z cieniami - nawet w książce "Kosmetyka pielęgnacyjna i upiekszająca - twasz, szyja, dekolt" B.Drygas są mylące informacje , np na str 224 jest napisane, że cienie perłowe są świetne do kamuflowania zmarszczek, zaś na str 261 napisane aby unikać cieni pełowych gdyż podkreślają zmarszczki...

Alexis93
09-01-2014, 21:03
ja na to przebarwienie na skórze dałam zieloną bazę a na reszte liftingującą, podkład silikonowy, cienie tak jak wy jasne od srodka ciemne na zewnątrz, brązerem wymodelowałam nos i owal twarzy i zrobiłam błąd bo dałam rudy cień na policzki :/ ustao ton ciemniejsze od naturalnego koloru bo był mocny makijaż oka (smoky eyes). Bruzdy zatuszowałam korektorem.
Ciekawe jak to będą oceniać, bo co do makijażu to jest tyle szkół malowania - jedni mówią, że na zmarszczki dobry jest silikonowy podkład bo wypełnia zmarszczki i wygładza buzię a zaś inni , że wchodzi w zmarszczki i stosuje się lekkie, kremowe podkłady. Tak samo z cieniami - nawet w książce "Kosmetyka pielęgnacyjna i upiekszająca - twasz, szyja, dekolt" B.Drygas są mylące informacje , np na str 224 jest napisane, że cienie perłowe są świetne do kamuflowania zmarszczek, zaś na str 261 napisane aby unikać cieni pełowych gdyż podkreślają zmarszczki...

Z tego co mi się wydaje to zielona baza i zielone korektory tuszują zaczerwienienia itp.
Ja dałam podkład rozświetlający, ale tego też nie jestem pewna. Bo własnie niektórzy mówią, że rozświetlający jest dobry dla cery dojrzałej, że ją odmładza, nadaje blasku a inny, że jak są głębokie zmarszczki to je podkreśla :/ I jak tu zrobić makijaż

białaaaa
10-01-2014, 21:44
o widzę dziewczyny że was też zaskoczył egzamin, a ja nic z tego wizażu sie nie uczyłam a co najlepsze na zajęciach wogóle nie robiłysmy wizażu bo czasu brakło na to, a co najlepsze wykrakałam na zajęciach że będzie makijaż bo mamy karnawał a tu taka niespodzianka, ja dałam liftingującą bazę i podkład rozświetlający, korektor lekki jasny czy jakiś tam, też zimne kolory wybrałam makijaż jej zrobiłam biało wew. a grafitowy w zew. i czerwone usta i nie wiem czy te uta mogą być ale do urody zimy pasują idealnie i ja się nie nastawiam na to że zdam bo coś tam jeszcze pogmatwałam zapomniałam napisać przygotowania klientki siebie musiałam to do pisać skreśliłam pół str pisania zeby to wcisnąć i jeszce raz to przepisać o demakijażu i czasu straciłam więc pisałam szybko i aby było kpk cokolwiek nie rozpisywałam sie zabardzo co do czego i dlaczego


przynajmniej z dzisiejszego etapu jestem zadowolona 35 na 40 bo na praktyczny nie licze że zdam

kasiiia
11-01-2014, 09:04
ja 36/40 :) super, ale jestem niezadowolona pytaniem o sterylizcje łyżeczki Unny, ponieważ w niektórych województwach (m.in wmoim) sterylizator kulkowy jest zgodny z przepisami i pensety, łyżeczki unny i inne małe przedmioty można swobodnie steylizować a w niektórych województwach tylko autoklaw jest dopuszczony. Ja oczywiście zaznaczyłam kulkowy i źle...

ashley2020
11-01-2014, 09:09
dziewczyny a pamiętacie pytanie 37 o prawidłową kolejność w depilacji woskiem? U mnie na zajęciach takich produktów nie używałyśmy :/ jak woda utleniona.. zawsze używamy specjalnych preparatów przed i po depilacji ..a tu tyle różnych opcji??

Luna18
11-01-2014, 12:46
kasiiia (http://forum.wzorki.info/members/21306-kasiiia.html)-ogolnie moim zdaniem ten test byl jednym z latwiejszych na przestrzeni 6-7lat ale byly tez pytania glupie poniewaz tak jak piszesz "sterylizator kulkowy jest zgodny z przepisami i pensety, łyżeczki unny i inne małe przedmioty można swobodnie steylizować" przynajmniej nas tak uczono:)
ashley2020- to tez bylo wyjatkowo glupie pytanie bo chyba wziete sprzed sredniowiecza. Wody utlenionej juz sie nie uzywa od dawien dawna przy depilacji, przed czy po no chyba ze przerwiesz ciaglosc naskorka to mozesz uzyc jej zeby zdezynfekowac rane:)
Gratuluje wszystkim ktore zdaly:brawa:

megi92
11-01-2014, 15:37
Dziewczyny macie może arkusz z pytaniami z cz teoretycznej z 2014r? U nas nie można było zabierać. Mogła by mi któaś na e-mail wysłać? kwiatuszek1225@wp.pl PROSZĘ WAS BARDZO :)

Luna18
11-01-2014, 15:56
poszlo:D

Jula
11-01-2014, 18:06
Witam czy ja też mogłabym prosić na maila magnolka2@o2.pl bardzo byłabym wdzięczna:)

ewelinkas
14-01-2014, 20:17
ja też bardzo proszę o pytania z egzaminu na maila ewelinkaslowicka@o2.pl. z góry dzięki :)

amamj
18-01-2014, 20:23
Hej dziewczyny :-) mam pytanie... czy u was w szkołach też wyczytywali na egzaminie państwowym osoby które zdały wcześniej czerwcowy egzamin??? Bo u mnie tak było i nawet dowiedziałam się, że mnie też wyczytali na teoretycznym! a zdany był :P jakaś patologia troche.....bałagan jak nic :P

kunia21
09-02-2014, 11:49
Hej mogłabym też prosić o przesłanie arkusza na kunia16@interia.pl

A czy ktoś z Was zdawał kwalifikację A.62 - egzamin był przeprowadzony bo na stronie oke jest niestety tylko klucz odpowiedzi

Pozdrawiam

kasiiia
03-04-2014, 08:01
I jak dziewczyny zdałyście? Ja tak, ale z części praktycznej jestem zawiedziona , tylko 87% :(

Mysiaczeq
03-04-2014, 11:45
Ja zdalam 80 pare proc z teorii 96 z praktyki ; p

evevlina
03-04-2014, 12:43
Ja do dziewczyn, które jadą nowym systemem tzn piszą ten nowy egzamin. Nie wiem jak w waszych szkolach, ale u nas niedawno dostali info, że egzamin praktyczny będzie rzeczywiście praktyczny, a nie tak jak do tej pory pisemny:/
Ja jestem na 2roku studium, na 1roku mieliśmy pisemny no i u nas w szkole wszyscy mówili że na 2roku na 90% też będzie pisemny a tu takie coś... :/ oczywiście nikt do konca nie wie jak to bedzie wyglądać i szczerze ja jestem przerażona :/
Może któraś wie coś więcej na temat tego nowego egzaminu praktycznego?

kasiiia
04-04-2014, 09:00
Tak będzie praktyczny. Egzamin będzie w twojej szkole (jeżeli spełnia normy egzaminowe), pracujesz na kosmetykach dostępnych na pracowni czyli nic nowego. Najprawdopodobniej będzie przychodzić się ze swoją modelką i przed egzaminem będzie losowanie kto kogo ma (żeby nie mieć swojej)

evevlina
07-04-2014, 15:38
No właśnie co do tych modelek to nie bylabym taka pewna bo ostatnio w szkole nam mówili, ze probowali się dowiedziec cos więcej odnosnie tego nowego egzaminu i zapytali m.in. co z modelkami, to dostali odp ze nie mają się martwić o modelki..
czyli wychodzi na to że nie będą one potrzebne, bo nie wydaje mi się, żeby sami organizowali modelki..
Nasza szkoła spełnia wymogi więc egzamin będzie odbywał się u nas. Wykładowcy przypuszczają, że skoro nie mamy mieć modelek to może ten egzamin będzie tylko częściowo praktyczny a wiec bedzie się ograniczał np do przygotowania stanowiska itp..

EwelinuS
14-04-2014, 14:16
Bo nie będzie modelek :P możliwe że dadzą palec treningowy i trzeba bedzie pomalować tipsa :P u nas w szkole mówią że może trzeba będzie też przygotować stanowisko pracy itp :p a reszta może być pisemna czyli np wypełnienie tej karty klienta :P

farbstift
14-04-2014, 19:47
To jest chore, że nikt nic nie wie :/ jak mamy się niby przygotować... I tak obstawiam, że właśnie manicure będzie, bo z tego chyba najprościej sprawdzić i każda szkoła ma sprzęt/kosmetyki do manicure :D

Maladive
15-04-2014, 00:20
zajrzyj tutaj: podstawowe informacje o egzaminie praktycznym
Zippyshare.com (http://www57.zippyshare.com/v/92493398/file.html)

ja mam egzamin 29 maja i tez obstawiam manicure klasyczny albo biologiczny, a dyrektorka manicure frezarka

farbstift
16-04-2014, 08:56
dzięki:*ja bym wolała klasyczny lub biologiczny, przy frezarce może mnie stres zjeść, bo nieczęsto używam.

białaaaa
19-04-2014, 23:26
dziewczyny u nas też mówią ze może byc manicur i że będzie przygotowanie stanowiska bo modelek niby nie może być. Dajcie znać jak na egz było bo ja dopiero w czerwcu bedę mieć. a widzę że już ostatkiem maja sie zaczyna. wkurzające jest to ze nikt nie wie jak to ma w ogóle wyglądać.
dzieczyny a jak was uczą scheamtu manicure każdego ?? bo ja mam 2 czy 3 wersje i głupieje jak by się którejś chciało napisać byłabym wdzięczna bardzo

Mysiaczeq
20-04-2014, 08:59
my mielismy tradycyjny i biologoczny i laczony z parafina
wywiad.dezynfekcja. diagnoza. opilowanie paznokci. moczenie dloni. nalozenie zelu na skorki odsuniecie ich patyczkiem z drzewa pomaranczowego (w biologicznym). odsuniecie kopytkiem skorek i wyciecie w tradycyjnym. masaz. odtluszczenie i malowanie. po malowaniu krem. jesli chodzi o ten laczony z parafina to wywiad. dezynfekcja. diagnoza. opilowanie. moczenie. peeling. zmiekczenie i wyciecie skorek. masaz. maska. i w parafine. potem odtluszczenie malowanie i krem :)

beata_bb
02-05-2014, 17:45
cześć - my mamy już terminy dla A,62 - teoria 16.06 o godzinie 14:00. Praktyczne mamy 13 o 16:00 i 14.06 w podziale na 3 zmiany w godzinach 8,12 i 16.
Nasza Pani dyrektor mówiła że będą dla każdej zdającej 3 stoliki : na pierwszych praca pisemna, ale nikt nie wie o co chodzi z tym pisaniem - podejrzewam że może trzeba będzie wypisać przeciwwskazania, zalecenia do domu itp .
Na drugim przybory do wyboru , a trzeci do wykonania.
Ma nie być na żywym organizmie :) więc chyba jednak fantomy.

Z różnych źródeł mówi się o manicure - ale może dlatego że szkoły wiedzą że mają przygotować stoliki a nie łózka :) - to może mylić

Piszcie jak coś będziecie wiedzieć ze szkoły. Podobno cała Polska ma to samo na praktycznym - ale w terminach rożnych :) Dotychczas było tak że wszyscy w jednym terminie.

amamj
11-05-2014, 19:21
zajrzyj tutaj: podstawowe informacje o egzaminie praktycznym
Zippyshare.com (http://www57.zippyshare.com/v/92493398/file.html)

ja mam egzamin 29 maja i tez obstawiam manicure klasyczny albo biologiczny, a dyrektorka manicure frezarka

Maladive a byś podzieliła się wrażeniami z nami po egzaminie ?
z góry dzięki :D
Życzę wszystkim zdającym wcześniej niż w czerwcu zdania oczywiście i podzielcie sie wrażeniami na forum :ok:

evevlina
12-05-2014, 13:58
u nas też wszyscy obstawiają manicure. tylko własnie zastanawiająca jest sprawa modelek- że nie ma ich być.
Więc być może będzie częściowo praktycznie, a częsciowo bedzie trzeba cos opisać.
Ja będę mieć praktyczny dopiero 22czerwca, ale też oczywiscie zdam poźniej relacje ;D

roxaa19
15-05-2014, 18:57
Cześć dziewczyny! Mam prośbę czy któraś z Was ma napisany projekt jakiegokolwiek projektu zabiegu pielęgnacyjnego TWARZY A.61 na nowych zasadach?? Bardzo bym go potrzebowała, zmiany nastąpiły a jeszcze nie widziałam żadnego projektu na nowych zasadach.

Pozdrawiam!

Aliz
17-05-2014, 13:36
Cześć dziewczyny! Mam prośbę czy któraś z Was ma napisany projekt jakiegokolwiek projektu zabiegu pielęgnacyjnego TWARZY A.61 na nowych zasadach?? Bardzo bym go potrzebowała, zmiany nastąpiły a jeszcze nie widziałam żadnego projektu na nowych zasadach.

Pozdrawiam!

Nam pani na pracowni pokazywała te nowe egzaminy, jeden (ten o makijażu) nawet zrobiła nam na próbnym zawodowym. Mówiła też, że nie można wrzucać ich do neta, bo to karalne niby i tylko szkoła ma do nich wgląd. Prawda jest taka, że wystarczy znaleźć na necie stare projekty, pominąć 2 pierwsze punkty pracy i wykuć schemat pisania projektu + oczywiście zalecenia domowe i składniki aktywne oraz kartę klienta.

roxaa19
17-05-2014, 18:45
Nam pani na pracowni pokazywała te nowe egzaminy, jeden (ten o makijażu) nawet zrobiła nam na próbnym zawodowym. Mówiła też, że nie można wrzucać ich do neta, bo to karalne niby i tylko szkoła ma do nich wgląd. Prawda jest taka, że wystarczy znaleźć na necie stare projekty, pominąć 2 pierwsze punkty pracy i wykuć schemat pisania projektu + oczywiście zalecenia domowe i składniki aktywne oraz kartę klienta.


Dzięki za odpowiedź :) A masz może napisany projekt zabiegu uwzględniający masaż twarzy?

Maladive
18-05-2014, 11:41
ja pisałam rok temu ten nowy projekt z twarzy i widziałam klucz. W opisie nie trzeba opisywac wszystkieg tak szczegółowo jak dotychczas, tylko tak ogólnikowo. U mnie była cera dojrzała i sonoforeza.

jagoda92
22-05-2014, 19:17
Dziewczyny macie moze jakies probne testy na dłonie cialo i stopy?
Przydaloby sie jakies porobic.

roza83
23-05-2014, 11:53
Hej, ja zdaję 4 czerwca A.62, mam zajęcia w niedziele z naszą nauczycielką, jeśli coś będę wiedzieć więcej dam znać. Chociaż pewnie będzie tak samo jak z A.61 dowiedziała się o kluczu po tym jak 98% klasy nie zdało. Dziewczyny musimy liczyć tylko na siebie, nie mam pojęcia o co chodzi z tą edukacją w pl, ale nikt nic nie wie :zly: Czy na 100% cała Polska ma ten sam temat ? I jeszcze jedno pytanie z czego się uczycie?

ashley2020
25-05-2014, 07:07
roza83 są książki do kwalifikacji A.62 trzeba dokładnie czytać przykładowe zabiegi ponieważ często kolejność czynności w nich jest inna niż w praktyce i są w nich takie błedy/ cuda, że można się zastanawiać kto tą książkę pisał
http://allegro.pl/listing/listing.php?string=zabiegi+piel%C4%99gnacyjne+cia% C5%82a&search_scope=

http://allegro.pl/listing/listing.php?string=zabiegi+piel%C4%99gnacyjne++i+u pi%C4%99kszaj%C4%85ce+d%C5%82oni+i+st%C3%B3p&search_scope=wszystkie+dzia%C5%82y

roza83
25-05-2014, 21:03
Dzieki za ksiazki napewno musze w cos sie zaopatrzyc. Dzisiaj bylam w szkole i w sumie nic nowego sie nie dowiedzialam. Oczywiscie pani zablysla z fantomami :leze: dala do zrozumienia zeby dokladnie pocwiczyc manicure. Jesli chodzi o urzadzenia (autoklaw, sonoforeza itp) podobno ma ich nie byc. Noi na moje pytanie czy cala pl ma jeden temat glupi usmiech - stwierdzila ze w danym dniu moze byc 1 temat ;/ Wszystko bylo na zasadzie wydaje mi sie .... czyli nic nowego. Dziewczyny trzymajmy sie razem bo na szkoly nie ma co liczyc.

evevlina
26-05-2014, 12:07
u nas też wszyscy obstawiają ze na 99% bedzie manicure, więc nie tak zle;)

roza83
27-05-2014, 09:39
Jutro pierwsze egzaminy, dziewczyny piszcie co było.

białaaaa
29-05-2014, 15:41
czy ktoś juz miał z was egz praktyczny??

Maladive
30-05-2014, 06:26
ja miałam:( było przyklejanie tipsów do fantoma, a potem ich malowanie: 2 french, 3 czerwone

paulinka172233
30-05-2014, 13:50
witam , i jak Ci poszło ? jak wrażenia ?

jagoda92
31-05-2014, 13:09
hejjj jak tam egzamin? piszcie cos dziewczyny

evevlina
31-05-2014, 21:27
Maladive (http://forum.wzorki.info/members/20723-maladive.html) o kurde, myslalam ze z tą sztuczną łapą to byly tylko plotki a tu sie okazuje ze jednak prawda... masakra, ale wymyslili. ale tylko malowanie bylo czy caly zabieg pielegnacyjny trzebabylo przeprowadzic?

Zosia kosmetyczka
31-05-2014, 22:55
Witam czy ja też mogę prosić o więcej info na meila co miałyście na Egzaminie ? Dzięki meil zosbyk18@wp.pl

evevlina
31-05-2014, 23:04
dziewczyny, poczytajcie sobie tutaj:
Jaki temat :: FORUM EgzaminZawodowy.info (http://forum.egzaminzawodowy.info/tematy709/jaki-temat-vt3297,75.html)

Pacia
31-05-2014, 23:23
Witam wszystkich,
czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czy na kwalifikacji A62 z teorii będzie także przedsiębiorczość? :)

Maladive
01-06-2014, 10:52
nie bedzie

ashley2020
15-06-2014, 20:16
dziewczyny a jak Wam poszła praktyka? Jak przed jutrzejszą teorią?? :)

lalio
16-06-2014, 21:36
Jak wrażenia po dzisiejszym egzaminie teoretycznym?
macie może arkusz? bo nam nie pozwolili wziąć :/:

---------- Dodano o godzinie 20:36 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 19:52 ----------

Dziewczyny jeżeli miałyście arkusz wersji X to na stronie CKE są ale same odpowiedzi :)
http://www.cke.edu.pl/images/files/zawodowe/klucze_nowy_czerwiec_2014/a_62_2014_05_X_k.pdf

evevlina
16-06-2014, 22:23
Nie pozwolili wam zabrać testów?dziwne.. przecież tylko karta odpowiedzi podlega ocenie. u nas po zakonczeniu egzaminu spokojnie moznabyło zabrać swój arkusz z pytaniami. Moim zdaniem pytania były ok, nie bylo dosc trudne choc kilka pytan takich dziwnych;p

lalio
16-06-2014, 22:43
A czy mogłabyś przesłać arkusz jak masz?

Arkusz musiałyśmy zostawić razem z kartą odpowiedzi :/

evevlina
17-06-2014, 11:06
Jasne, podaj mi maila w prywatnej wiadomosci to wysle Ci skan mojego arkusza (tylko nie sugeruj sie zaznaczonymi odpowiedziami bo nie wszystko mam dobrze :p )

emilka2809
17-06-2014, 11:25
Cześć! Ja również poproszę o przesłanie arkusza na mail: emilka2809@op.pl. Będę niezmiernie wdzięczna :))))

evevlina
17-06-2014, 11:51
Poszło;)

emilka2809
17-06-2014, 12:10
Dziękuję! Jesteś kochana! :*

Lusa20
17-06-2014, 19:19
Witam.
Je też bardzooo proszę o skan testu wersji X.
Po i nam nie pozwolili zabrać :(. I cała klasa jest bardzo ciekawa.
Mail: LusaLusaLusa20@wp.pl

Aliz
17-06-2014, 21:04
Nam pozwolili testy zabrać. za to dziś spotkała nas niespodzianka na praktycznym - zamiast kilkustronicowego referatu była tabelka na jedną stronę z nazwą czynności, czasem wykonania i celem :wow:

Copykat
18-06-2014, 19:15
Nam pozwolili testy zabrać. za to dziś spotkała nas niespodzianka na praktycznym - zamiast kilkustronicowego referatu była tabelka na jedną stronę z nazwą czynności, czasem wykonania i celem :wow:
Też byłam nastawiona na opisowy a tu takie coś że nie wiadomo jak wypełnić ;]

Aliz
19-06-2014, 22:44
Też byłam nastawiona na opisowy a tu takie coś że nie wiadomo jak wypełnić ;]

Dokładnie, u nas wszyscy się wystraszyli, że nie zdadzą, bo nie wiadomo było co pisać i co będzie punktowane, praktycznie cały rok nauki pisania egzaminu do kitu...
A wyniki dopiero w sierpniu:P