PDA

Zobacz pełną wersję : Egzamin Zawodowy Technik Usług Kosmetycznych



Strony : [1] 2 3

honeypuff
29-11-2010, 23:28
Poszukuje wszelkich testow wraz z kluczem do egzaminu zawodowego TUK :)

Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu

//niestety na internecie za wszystko trzeba placic ;s lub brak klucza do testow ;(

joystynka
30-11-2010, 00:01
też bardzo chętnie bym skorzystała,gdyby ktos takowe posiadał.mnie tez to czeka :/

gattina
30-11-2010, 00:26
Patrzyłyście tutaj? http://www.cke.edu.pl/index.php?option=content&task=view&id=11&Itemid=34
Wybieracie co was interesuje, z którego roku i macie :)

joystynka
30-11-2010, 00:45
superrrrr !!!!!gattina dziękuję bardzo !!!!!!

asiek
30-11-2010, 01:13
Też mnie to czeka, za 1,5 roku :]

joystynka
30-11-2010, 01:26
a mnie za pol roku :/

honeypuff
30-11-2010, 11:09
czerwiec sie zbliza.... :why: :why: a na weekend mam probny egzamin ;(

barbara_kawka
30-11-2010, 13:08
nie ma co sie bac :) ja chodzilam do profesji ( czyt. g**** nie nauka ) i zdalam :) jesli jestescie sprytne to wszystko mozna wziasc na logike :) i w projekcie przede wszystkim nie wykorzystywac wszystkiego zeby tylko miec jak najwiecej ... nie wciskac wszystkiego na chamca :) dziewuchy bedzie dobrze :) jak ja zdalam to znaczy ze sie da :D

joystynka
30-11-2010, 20:52
ja mam nadzieje ,że się uda,chociaż na logikę szanse niewielkie w stresie:)
całe dwa lata bimbania wyjdzie :)

honeypuff
30-11-2010, 21:02
dokladnie ;p dwa lata nic nierobienia i wielkie zakuwanie tydzien przed egzaminem bedzie :D ale damy rade :D moze sie uda, 50h specjalizacji 95h pracowni to sie czlowiek cos nauczy w IV semestrze chyba :D

zyza
30-11-2010, 22:47
nie ma co sie bac :) ja chodzilam do profesji ( czyt. g**** nie nauka ) i zdalam :) jesli jestescie sprytne to wszystko mozna wziasc na logike :) i w projekcie przede wszystkim nie wykorzystywac wszystkiego zeby tylko miec jak najwiecej ... nie wciskac wszystkiego na chamca :) dziewuchy bedzie dobrze :) jak ja zdalam to znaczy ze sie da :D

barbaro ja tak zdalam zrobilam 3 zabiegi gdzie normalnie nie zrobilbym az trzech na jednej babce i jednym zabiegiem wstrzelilam sie w klucz...
i mialam 95% :D

chodzi o to by trafic a klucz tak wiec ja jestem wlasnie za tym zeby uzyć jak najwiecej produktow ktore sa wymienione w zalacznikach oczywiscie z glowa bo zdarzalo sie ze babki robily po oczyszczeniu parafine na twarz...

honeypuff
30-11-2010, 23:13
czyli co musimy uzyc produktow z listy ktora dostaniemy czy same wymyslamy co tam uzyjemy?

Bożena P
30-11-2010, 23:36
wy tu się przejmujecie egzaminem praktycznym a mi na kosmetologii powoli zbliżają się sesje, a tam jakże wspaniała anatomia, farmakologia, fizjologia, chemia kosmetyczna itd, itp... i oczywiście teoria z kosmetyki pielęgnacyjnej ;(

joystynka
01-12-2010, 00:19
a ja w niedzielę mam egzamin z chemii kosmetycznej .masakra!!!!:(

honeypuff
01-12-2010, 09:24
Bożenko nie martw sie nas tez czekaja egzaminy semestralne :D mnie juz w grudniu.... :why:

Pati88
01-12-2010, 12:11
ja już na szczęście mam to za sobą i chciałam powiedzieć że jeżeli któraś miała by jakis problem z projektem lub chciałaby jakieś notatki itp. to chętnie pomogę w miarę możliwości :)

---------- Dodano o godzinie 11:11 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 11:07 ----------


czyli co musimy uzyc produktow z listy ktora dostaniemy czy same wymyslamy co tam uzyjemy?

są załączniki w których wypisane są produkty, sprzęt itp. trzeba najpierw zastanowić się jaki wykona się zabieg a później wybrać z tej listy to co nam jest potrzebne.

honeypuff
01-12-2010, 13:49
a jezeli na liscie nie ma tego czego chce uzyc to moge napisac?

barbara_kawka
01-12-2010, 13:56
barbaro ja tak zdalam zrobilam 3 zabiegi gdzie normalnie nie zrobilbym az trzech na jednej babce i jednym zabiegiem wstrzelilam sie w klucz...
i mialam 95% :D

chodzi o to by trafic a klucz tak wiec ja jestem wlasnie za tym zeby uzyć jak najwiecej produktow ktore sa wymienione w zalacznikach oczywiscie z glowa bo zdarzalo sie ze babki robily po oczyszczeniu parafine na twarz...
kochana jak najbardziej ok ;) jesli wszystko ma rece i nogi . mi chodzi o to ze jedna laska u mnie w szkole np.do oczyszczania parafine wykorzystala zamiast do rozpulchnienia twarzy to na chama wciskala ni zz gruchy ni z pietruchy parafine na dlonie , gdzie wogole nie bylo o tym mowy a wiec zbedne lanie wody ... no a nie sskupila sie na tym co najwazniejsze ...

najwazniejsze to nauczyc sie subsancji aktywnych .... a zreszta ja tam nawet nie zajzalam do notatek hehe i poszlam z zalozeniem ze itak nie zdam... tak tez zrobilam idac na mature :D

---------- Dodano o godzinie 12:56 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 12:54 ----------


a jezeli na liscie nie ma tego czego chce uzyc to moge napisac?


z tego co ja pamietam mozesz uzyc tylko wymienionych produktow ,aparatury ;)

zyza
01-12-2010, 14:43
czyli co musimy uzyc produktow z listy ktora dostaniemy czy same wymyslamy co tam uzyjemy?


a jezeli na liscie nie ma tego czego chce uzyc to moge napisac?

jelsi uzyjesz produktow nie z listy to i tak ci tego nie wypunktują :D
ja np. z tego egzaminu co oczyszczalam cerę nie zdalam a uzywalam m.in peelingu kawitacyjnego...a trzeba bylo w kluczu zrobic zwykle oczyszczanie manualne z uzyciem igly i nie wazne ze sa metody ciekawsze nowsze i tez zabieg oczyszczania wykonany kawitacją jest poprawny nie pasuje do klucza :D

w zeszlym roku był zabieg antycellulitowy u kobiety z niewielkimi pajączkami na nogach a w zalacznikach byly produkty do wykonania kilku zabiegow... z kocem termicznym i z algami, bandaze, oraz parafina ktora tez sie stosuje na cellulit ale z racji tych naczynek nie wolno bylo uzyc sprzętu... w kluczu odpowiedzią bylo bodywraping czyli albo algii i folia albo bandaze i kto zrobil to trafil :D

a jakbys tylko uzyla np. urzadzenia do masazu podcisnieniowego a nie zrobisz podstawowego zabiegu o jaki im chodzi to nie zdasz... jak zrobisz body wraping i dodatkowo cos zastosujesz to i tak wypunktuja ci tylko to co trafilas w klucz :D

rozumiesz?

honeypuff
01-12-2010, 15:13
nom juz czaje :) dzieki

Pati88
01-12-2010, 15:24
jelsi uzyjesz produktow nie z listy to i tak ci tego nie wypunktują :D
ja np. z tego egzaminu co oczyszczalam cerę nie zdalam a uzywalam m.in peelingu kawitacyjnego...a trzeba bylo w kluczu zrobic zwykle oczyszczanie manualne z uzyciem igly i nie wazne ze sa metody ciekawsze nowsze i tez zabieg oczyszczania wykonany kawitacją jest poprawny nie pasuje do klucza :D

w zeszlym roku był zabieg antycellulitowy u kobiety z niewielkimi pajączkami na nogach a w zalacznikach byly produkty do wykonania kilku zabiegow... z kocem termicznym i z algami, bandaze, oraz parafina ktora tez sie stosuje na cellulit ale z racji tych naczynek nie wolno bylo uzyc sprzętu... w kluczu odpowiedzią bylo bodywraping czyli albo algii i folia albo bandaze i kto zrobil to trafil :D

a jakbys tylko uzyla np. urzadzenia do masazu podcisnieniowego a nie zrobisz podstawowego zabiegu o jaki im chodzi to nie zdasz... jak zrobisz body wraping i dodatkowo cos zastosujesz to i tak wypunktuja ci tylko to co trafilas w klucz :D

rozumiesz?

w tym roku byl cellulit i wenektazje ja własnie zdawalam ten egzamin i zrobiłam parafinę tyle że podkreslilam ze omijam miejsca zajęte przez wenektazje zrobiłam body wrapping i dali mi az 90% napewno nalapalam tez punktow dzieki masazowi opisalam krotko kazda technike, jej działanie i kierunek wykonywania masazu oprocz tego skladnikow aktywnych mialam pelno wypisanych wiem ze za to tez mozna sporo nalapac i za suplementację i zalecenia do domu. a dopisywac wlasnych preparatow nie radze bo oni i tak nie punktuja tego jedyne co dopisalam to nożyczki bo musiałam czymś tą folię uciąć :)

natalia268
01-12-2010, 18:14
rany jak to wszystko czytam, to jakos strasznie to brzmi... Współczuje wszystkim i trzymam kciuki :D^_^

Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu

Pati88
01-12-2010, 19:59
jezeli komus naprawde zalezy to wcale nie jest takie przerazajace, wszystko da sie opanowac trzeba tylko chciec a nie bimbac.

andźka
02-12-2010, 00:43
dziewczyny nie ma sie co przejmowac, mnie tez to w czerwcu czeka :haha:;(

zyza
04-12-2010, 22:28
jezeli komus naprawde zalezy to wcale nie jest takie przerazajace, wszystko da sie opanowac trzeba tylko chciec a nie bimbac.

racja! wystarczy ze w domu napiszecie kilka razy projekt realizacji prac i sie nauczycie :D
albo wynajmijcie sobie jakaś mocno zaawansowana ciezarna :D dzieki mnie ze bylam ciezarna dziewczyny sobie wychodzily do toalety nawet po 3-4 razy :D
no bo mi nie zabronia jako ciezarowce nie? to innym tez nie bronili hahahahaha :D

Pati88
05-12-2010, 21:41
dla mnie projekt to banał w 1 klasie jak zobaczylam co mnie czeka to zrobilam oczy jak piec zlotych i nie wiedzialam wogole o co chodzi, mialam o tyle dobrze ze po kazdej klientce musialam pisac taki projekt zdarzalo sie ze robilam 3 za jednym zamachem bo mialysmy bardzo niska frekwencje klientek bylo 8 w jednej turze a nas 4-5 osob to juz pozniej nie musialam sie zastanawiac co po kolei juz rece same chodzily :p

xjotkax
07-12-2010, 11:25
No no mnie tez to czeka w następnym roku szkolnym.. Nie pisaliśmy jeszcze żadnych projektów na zajęciach, ale myślę ze nauczyciele później nam pokażą co jak i z czym "się je", że tak powiem. Pogrzebie tu troche może znajde od was jakies podpowiedzi. :)

Brilliant
07-12-2010, 15:57
mnie to czeka dopiero w 2012 r. :( smutna bo juz bym chciala umiec to wszystko:) i pracowac w tym zawodzie:skacze:
i dalej sie dokształcac:) juz powoli zapoznawałam sie z tymi arkuszami egzaminacyjnymi z poprzednich lat itp...nie jest to takie straszne... i zgadzam sie ze jak komus zalezy na tym to przyłozy sie i zda egzaminek:)

mysiula
16-02-2011, 22:54
No no mnie tez to czeka w następnym roku szkolnym.. Nie pisaliśmy jeszcze żadnych projektów na zajęciach, ale myślę ze nauczyciele później nam pokażą co jak i z czym "się je", że tak powiem. Pogrzebie tu troche może znajde od was jakies podpowiedzi. :)

Witam :) Ja w ubieglym roku zdawałam egzamin na technika usług kosmetycznych, zdałam , mniej wiecej wiem z czym to się je wieć służe pomocą :)

mysiula
18-02-2011, 15:59
Projekty też mam

---------- Dodano o godzinie 14:59 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 14:57 ----------

A testy muszę poszukać bo gdzieś pod kupką książek też leżą :)

beautystokrotka
20-02-2011, 01:20
Dziewczyny ,mam pytanie czy któraś z Was jest szczęśliwą posiadaczką książek Sławomiry Jurkowskiej "Surowce kosmetyczne" lub "Chemia surowców kosmetycznych" (nie jestem pewna) wydania z 2004r ?

Paulka
20-02-2011, 14:53
mnie również czeka egzamin zawodowy ale to jeszcze kawałek czasu mi do tego...zdawalam juz jeden egzamin zawodowy ale z calkowicie innej dziedziny(technik organizacji usług gastronomicznych)po czterech latach nauki w technikum nie mialam problemu żeby zdać praktyke i teorie tylko wszystko mialam pisemne,a powiedzcie jak wyglada egzamin praktyczny w tym(tuk) zawodzie??w czesci praktycznej pisze sie tez projekt realizacji prac czy robi sie w praktyce??

gattina
20-02-2011, 18:59
Mi dyrektorka powiedziała, że na razie robi się projekt. Lecz do tego czasu aż by bedziemy zdawać może być już praktyczny, ale na razie taki nie jest :)

Paulka
21-02-2011, 21:33
mam nadzieje ze nie bedziemy mialy takiego na zywca wole pisac projekt:) ej a egzaminy sa tylko w czerwcu czy jest jakas seria w styczniu??

Agnieszka Praska
23-02-2011, 09:04
egzaminy sa zimowe i letnie ;) w zaleznocie kiedy szlole zaczynalas czy od semestru w lutym czy w we wrzesniu :)

ja egzaminy zdaje w czerwcu :D

aniuoleq
23-02-2011, 09:30
a czy wiecie juz kiedy dokladnie bedziecie mialy te egzaminy w czerwcu? bo slyszalam ze pierwsza czesc ma byc 13 a druga nie mam zielonego pojecia :D

Paulka
23-02-2011, 10:35
aniuoleq szukaj na stronie cke tam powinny byc takie informacje juz:)
agulusia dzieki, dobrze ze są dwa terminy bo ja zaczęłam w lutym semestr także jak skończę to nie będę musiała czekać do czerwca na egzamin:):skacze:

Agnieszka Praska
23-02-2011, 10:54
aniuoleq drugi ma byc 20 albo 23 czerwca:) nie pamietam;)

aniuoleq
24-02-2011, 13:29
Etap pisemny
13 czerwca 2011 r. (poniedziałek) godz. 12.00 – dla absolwentów wszystkich typów szkół prowadzą-cych kształcenie zawodowe
2. Etap praktyczny od 14 do 17 czerwca 2011 r. – dla absolwentów techników, techników uzupełniających i szkół poli-cealnych kształcących w tych samych zawodach, w których kształcą technika
(szczegółowy harmonogram przeprowadzania etapu praktycznego, o którym mowa w § 113 ust. 5 rozporządzenia, będzie zamieszczony na stronach OKE do 2 kwietnia 2011 r.) od 21 czerwca do 5 sierpnia 2011 r. – dla absolwentów zasadniczych szkół zawodowych i szkół policealnych kształcących w tych samych zawodach, w których kształcą zasadnicze szkoły zawodowe

to juz nie rozumiem bo ucze sie w szkole policealnej i tu i tu jest napisane o szkole policealnej. kurcze mogliby podac dokladny termin bo chce wyjechac za granice w czerwcu ale cos czuje ze egzaminy mi to pokrzyzuja... :/:

Agnieszka Praska
24-02-2011, 16:12
nam babka z kosmetologi mowila ze po 20 piszemy :)

aniuoleq
25-02-2011, 13:55
no to nie dobrze ;/ szkoda ze nie mozna w innym terminie bo zalezy mi i na wyjezdzie i na egzaminie :/:

Luthvian
11-03-2011, 15:01
Ja mam pytanie i pewnie się powtórzy czy macie może arkusz do testu teoretycznego wraz z kluczem odpowiedzi na technika usług kosmetycznych?
Bo na internecie nie ma ich za wiele a na stronie cke są tylko odpowiedzi bądź do praktycznych przykładowe rozwiązania. Jedyna nadzieja w tym że ktoś po egzaminie wziął swój arkusz. :D

EwaS.
11-03-2011, 22:34
Dziewczyny nie ma się czym stresować :) Egzaminy nie są trudne, pytania się powtarzają. Ja przygotowując dziewczyny do egzaminu zawsze powtarzam: nie trzeba kuć się definicji na pamięć, trzeba myśleć logicznie!
Sprawdzając testy czasami można się za głowę złapać... Dziewczyny do nawilżenia cery naczynkowej używają wapozonu, piszą że wskazaniem do manicure jest grzybica bo przecież lakierem można zakryć brzydki kolor płytki itd itp. Ja to zostawię bez komentarza, to wykładowcy powinni się wstydzić że takie osoby dopuszczają do egzaminu w ogóle.

Widzę że macie wątpliwości co wypisać a co nie... Jest lista - wypisujecie to co potrzebujecie do zabiegu. Na przykładzie zabiegu oczyszczania twarzy: wypiszcie tą igłę, łyżeczkę, peeling kawitacyjny, sollux niebieski i tych rzeczy użyjcie bo wtedy będziecie miały pewność że wypiszecie to co znajduje się w kluczu. Wiem że zadania są skonstruowane tak że można myśleć że np tej igły użyć nie trzeba. Ale pomimo wszystko znajdźcie coś na tej twarzy :) Jedno zdanie a macie pewność że będzie ok.
Jeśli chcecie użyć jakąś rzecz której w załączniku nie ma, np kocyk dla klientki - nie krępujcie się:) punktowane nie będzie ale dobre wrażenie też się liczy :)

Mam nadzieję że każda z Was trafi na wykładowcę który udowodni Wam że schemat pisania części praktycznej zawsze jest tak sam i jest to bardzo łatwe. Powodzenia :kwiatek:

Luthvian
11-03-2011, 22:41
Ewa.S dziękuje za odpowiedź :D

mam jeszcze takie pytanie bo nie wiem gdzie je zamieścić ;)
Czy ma ktoś dobre notatki z ziołolecznictwa i działanie najczęściej używanych ziół które się znajdują w kosmetykach :)

Z góry bardzo dziękuje za pomoc :)

EwaS.
11-03-2011, 22:50
Wiesz co kochana ja Ci to w wolnym czasie napiszę :)
Bo składniki aktywne to bardzo ważna rzecz na egzaminie a kolejna na logikę. Dziewczyny boją się że muszą znać skład konkretnego kosmetyku i nikt ich z błędu nie wyprowadza :huh: A wystarczy że wiedzą że np skóra dojrzała potrzebuje kolagenu, elastyny, kopajawa itp i wypisać że użyte przez nich kosmetyki miały właśnie takie składniki! I koniec! A uczą się że składników z konkretnego preparatu i konkretnej firmy:huh:

Luthvian
12-03-2011, 01:28
Dokładnie ja potrzebuje te podstawowe które są najczęściej tam arnika kasztanowiec itd
Bo w moich notatkach jest jeden wielki miszmasz a kobieta tak nam namieszała i tyle niepotrzebnych ziół dała a zna tylko parę to byłabym wdzięczna za pomoc :D

aniuoleq
12-03-2011, 22:21
poszukaj na stronie Przyjazny dysk internetowy - Chomikuj.pl (http://www.chomikuj.pl) tam duzo dziewczyn wstawia notatki strona naprawde przydatna

mysiula
24-03-2011, 22:06
Składniki aktywne do:

CERY NACZYNKOWEJ:
-wit.C i K - dbają o szczelność naczyń krwionośnych, wit C dodatkowo zaopatruje skóre w subst.odżywcze,
-oczar wirginijski- działa kojąco, przyśpiesza regenerację skóry, wycisza
-algi morskie-zawieraja mikro i makro elementy, wzmacniają naczynia krw.
-miłorząb japoński- uelastycznia ściany naczyn krw.zmniejsza kruchość naczyn krw., poprawia krązenie drobnych navczyn krw.
-arnika górska- wzmacnia sciany naczyn wlosowatych, zmniejsza obrzek
-kasztanowiec zwyczajny-uszczelnia ściany naczyn krw.
-nagietek-zmniejsza kruchość naczyn krw,
-olejki eteryczne (min.cyprysowy, sandałowy), lawenda, witamina PP- dotlenia skórę,

ZABIEGI DLA SKÓRY NACZYNIOWEJ:
-jonoforeza, galwanizacja, ultra dzwieki,sollux z nb.filtrem
(stosujemy tutaj peeling enzymatyczny )

---------- Dodano o godzinie 20:54 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 20:49 ----------

Cera sucha:

-kolagen i elastyna- nawilżają
-skwalen-zatrzymuje wodę , rekonstrukcja plaszcza lipidowego
-aminokwasy, mocznik, kwas hiauronowy-odbudowa NMF
-kwiat pomarańczy-regeneruje sucha skore
-wit C, B5- nawilżają skórę
-rumianek, nagietek, chmiel,siemie lniane,działaja pezwciwzapalnie.
-aloevera-substancje nawilzające
alantoina- subst.nawilżająca.

zabiegi:
peeling kawitacyjny, sonoforeza, jonoforeza

---------- Dodano o godzinie 21:01 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 20:54 ----------

cera tłusta;
-zwiazku krzemu, miedzi, siarki, łopian, azuleny, garbniki
-cytrynai fijołek- środek ściągający
-lawenda-chroni przez bakteriami
- łubin- oczyszcza
-pokrzywa
-szałwia-oczyszcza stymujuje sciaganie, zamyka pory,
aloes-odkaża, ściąga pory, ma właściwosci myjące
-oczar wirg.-ściąga
-kwasy owocowe-zapobiegaja powstawaniu czopów łojowych
-glinka zielona-wł dezynfekujace, odkazajace,

zabiegi:peeling kawitacyjny, wapozon i maska, dansonwalizacja ( nie st, przy tradziku rózowatym!), maska łagodząca-ściągająca, lampa sollux, serum normalizujace,

---------- Dodano o godzinie 21:05 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 21:01 ----------

i cera dojrzała..:

-retinol, wit A- wspomaga produkcje kolagenu, wybiela skóre
- wit C
-Awokado- odżywia skórę
- bez czarny- wygladza zmarszczki, wybiela.
- aloes
- koenzym Q10
-rozmaryn


zabiegi:
peeling kawit lub peeling chemiczny, mikrodermabrazja, ampułka z wit C, sonoforeza, maska algowa, krem odżywczy,

---------- Dodano o godzinie 21:06 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 21:05 ----------

..mam nadzieję , że choć trochę pomogłam :p

farbstift
25-03-2011, 13:34
bardzo pomogłaś :* lubię takie notatki w pigułce, bo fajnie podsumowują to wszystko co czytamy w wielu książkach i czasopismach. Fajnie też są napisane artykuły np. w LNE, że ważne zwroty, czy też podsumowania są mocno zaznaczone lub dane w ramkę. A ma ktoś może coś o prawidłowym masażu twarzy? Choćby link do filmu jakiegoś czy coś. Po prostu jest tyle rozbieżnych danych w necie, że aż sama nie wiem co właściwe.

Agnieszka Praska
27-03-2011, 12:06
ja do zabiegow dodalabym jeszcze
dla cery suchej i tlustej jeszcze bym dodala mikrodermabrazje
do suchej wapozon na peling enzymatyczny
do tlustej i dojrzalej green peel lub peelingi ziolowe
do wszystkich nie podraznionych eksfoliacje kwasami AHA i BHA , i kataplazmy
do dojrzalej maske termoakrywna(gipsowa), platy kolagenowe, maski liftingujace(jonowe), parafinowa,jonoforeza na karboksylaze,biostymine i wit c, masaz,drenaz limfatyczny,mezoterapia i fale radiowe

aktywne do naczyniowej to jeszcze
flawonoidy- rutyna
kwas hial.
alantoina i bisabobol
a zabiegi
elektroliza
mezoterapia
kawitaja i mikro

subst aktywne dla dojrzalej
biotyna
kawior
kolagen
nosniki np liposomy
zen-szen
fitohormony
fibromektyna
kwas liponowy
kwasy aha
elastyna

aktywne dla suchej jeszcze bym dopisala
ceramidy
NMF
mukopolisacharydy
kwas hial.
lipidy



fabi sa rozbiezne dane bo sa rozne mieszanki klasycznego z firmowymi :) my w szkole uczylysmy sie klasycznego, drenazu limfatycznego i firmowego farmony :)
jak znajde jakis filmik to wrzuce

farbstift
27-03-2011, 16:45
Dzięki Agulusia za odpowiedź :* czyli mam mniejsze obawy już :D

Shizunia
23-04-2011, 00:52
eh ja też w czerwcu mam egzaminy... a w maju praktyki :/ jak zdam to będzie jakiś cud!

MalaMi280783
02-05-2011, 23:06
Mówią Wam w szkole czego można się spodziewać na tegorocznym projekcie ? Bo u nas milczą jak groby eh a człowiek siedzi i się głowi jak pacan i nie wie w co ręce włożyć :placz:
Na forach podają ciało rozstępy, piersi, makijaż eh albo pedicure licho ich wie :P

Wena
03-05-2011, 15:09
Zeschizowałam się ;p mnie to czeka za rok. Niby oceny mam bardzo dobre, ale czy to się przełozy na ezgamin... kto wie;p Chociaz na tle mojej grupy to... ech, naprawdę jak niektóre z nich zdadzą to fartem, ale ja za żadne skarby nie chciałabym trafić do takiego "fachowca"! ;/ Ogólnie moja szkoła ma niby wysoką zdawalność... to się okaże ;>

MalaMi280783
03-05-2011, 15:54
Eee to masz jeszcze cały rok :P a ja miesiąc a za trzy dni jakiś dziwny nikomu niepotrzebny próbny projekt aaaaaaa hehe
Co do ocen i przełożenia na egzama to różnie bo ja mam średnią 5,7 a trzęsę portkami przed zawodowym hihi U mnie w szkole też jak czasami wiedzą zablysną to ręcę opadają no ale zobaczymy czymże nas uraczy CKE w tym roku na projekcie :P

Dziewczyny na rozstępy to mikro i peelingi ziołowe a na projekcie jaki zabieg byście dały ? Bo mam problem z zorganizowaniem zabiegu na rozstępy :( pliiiiiiis

Wena
03-05-2011, 16:48
No właśnie wiem jak to bywa... dlatego denerwuję się, a za rok to chyba tez mi portki będą spadac ze strachu :D W sobotę mam egzamin końcowy z fizyko - zabrać się nie mogę! ;/ Nie chce mi sie po prostu, a do zawodowego pewnie będzie jeszcze gorzej. Byłam na kosmetologii, ale straszna padaka, lepszy TUK :)
W takim razie zyczę wszystkim zdającym w czerwcu POWODZENIA! :)

Agnieszka Praska
03-05-2011, 20:38
mala mozesz tez dolaczyc do mikro streczowanie :) np zabieg saipan ktory wygladza rozstepy :)

honeypuff
16-05-2011, 22:39
a jakie zabiegi można zrobic przy wenektazjach i jakie na piersi? :)

MalaMi280783
17-05-2011, 10:35
Przy wenektazjach zimne owijania, może algi - zimne algi są polecane nawet na żylaki Jonoforeze możnaby i galwana, sono i kawitacje, zależy co by dali, grunt żeby na zimno i może sollux niebieski - choć widzicie w zeszłym roku były wenektazje i było trzeba zrobić zabieg na zimno, ale potem w trakcie sprawdzania zmienili klucz, bo pół Polski pobralo koc termiczny i by oblało eh a zresztą w testach jest np pytanie o zabieg dla cery naczyniowej, czyli teleangiektazje to masz prawidłową odpowiedź zabiegi zimno - ciepło... STRACH SIĘ BAĆ...
A na piersi hmm peeling (scrub algowy kawitacje mikro może AHA) po tym ampułka olejki masaż i maska termo błotna algowa wszystko z ominięciem sutków no i ruchy masażu wokół i modelujące chyba ? Ja bym tak zrobiła, ale też z pielęgnacją ciała dziewczyny ja w szkole dopiero ZACZYNAAAAAM aaaa

Ach a przy pedicure klamre korygującą zakładamy po opracowaniu paznokci czy po masce przed samym malowaniem ? Bo nigdy nie miałam tego w rękach ;( A jakby był wrastający paznokieć i nie byloby klamry to wycinamy i tamponik czy odsyłamy do podologa ? eh ale jestem do tyłu rajciu

fibbi
20-05-2011, 18:05
czesc dziewczyny!
ja mam egzamin 15 czerwca;(
bylabym wdzieczna za jakies tematy ktorych sie spodziewacie lub pomoce do nauki:help:

Agnieszka Praska
12-06-2011, 18:18
jutro pierwsza czasc egzaminu:cwaniak2:
przygotowane ??:D

Shizunia
12-06-2011, 21:53
robię teraz ostatni tesr, przedsiębiorczość spoko ;) po 80% mam ze starych testów. Ale z kosmetyki 60-70... Raz miałam tylko 56%! ;O Boje się troche...

15ego mam praktyczny i jestem ciekawa co będzie... U mnie w szkole obstawiają makijaż, pedicure albo piersi... Wolałabym jakąś cere i zwykłe zabiegi...

honeypuff
13-06-2011, 08:46
aaaaaaaaaaaaaaaaa :boi_sie::why: help ^^ to juz dzis... ;(
trzymajcie za nas kciuki od 12 :)

Agnieszka Praska
13-06-2011, 09:48
ja dzisiaj jeszcze szybciutko tescik rozwiazalam :P
bardzo spokojnie do tego podchodze moze dlatego ze na wszystkie testy jakie rozwiazalam nie zaszlam ponizej 75%:)
w srode projekt:D
mnie sie marzy zabieg na twarz albo na cialo:D


dziewczynki trzymam kciuki:ok:
powodzenia
:D

niedzwiadek1
13-06-2011, 18:15
cześć dziewczyny
jak Wam poszedł dzisiejszy egzamin? czy któraś zna odpowiedź co do kwasu tioglikolowego tz czego jest składnikiem:huh: oraz terapia olejkiem cytrynowym do czego jest przeciwwskazaniem?:huh:
Z góry dziękuje

Agnieszka Praska
13-06-2011, 22:54
kwas byl do usuwania owlosienia
a olejki cytrusowe beda p.wskaz do lasera ;)

wogole to spodziewalam sie duzoooo trudniejszych pytan:huh: bo ten test w porownaniu z tymi ktore mialysmy na zaliczenia semestrow to wielki pryszcz byl:)

marzka991
14-06-2011, 13:45
Ciekawa jestem co będzie jutro :P ma któraś z was poprawne odpowiedzi do testu? ja znam mniej więcej poprawne do II części :P

honeypuff
14-06-2011, 14:13
ja z chęcią przyjmę poprawne odpowiedzi do części I i II :)
a na jutro marzy mi się pedicure ^^

ewelaina17
14-06-2011, 16:50
czesc dziewczyny :D
jesli bedziecie mialy odpowiedzi do testow z poniedzialku to podeslijcie mi :P
a co do jutra to bardzo bym chciala jakis zabieg termoaktywny na cialo albo jakis zabieg dla cery dojrzalej lub suchej.

honeypuff
14-06-2011, 23:29
yyy masaż wykonuje się przed czy po jonoforezie/sonoforezie itp. ???

Agnieszka Praska
15-06-2011, 00:44
przed jonoforeza/sonoforeza ;)

aneczka19895
15-06-2011, 13:55
Ja już po egzaminie :) wyszłam ze sali o 12.20. Niby trudne nie było ale jak to się będzie miało do klucza to licho go wie :) napisane jest teraz tylko trzeba czekać...

Emilia B.
15-06-2011, 14:26
no dziewczyny trzymam kciuki :ok: na pewno wszystkim wam pójdzie celująco :)

mariet86
15-06-2011, 14:50
ja wyszłąm tez pare minut po 12. test był spoko i projekt też nie ciężki ale tak naprawde zobaczymy jak wyniki bedą

migget
15-06-2011, 17:36
hej dziewczyny, ja tez dzis zdawalam egzamin, projekt mysle ze byl spoko, spodziewalam sie duzo trudniejszego, a tu prosze, zabieg pielegnacyjny na twarz, oby tylko nalapac tych punktow:] Kochane jak macie dobre odpowiedzi z testu to podeslijcie chetnie sobie sprawdze jak mi poszlo;)

niedzwiadek1
16-06-2011, 08:57
jestem załamana jeżeli chodzi o masaż przed jonto i sonoforezą, bo nas uczyła P.Grzelakowska że do tych zabiegów z prądem i ultra zawsze musi być skóra odtłuszczona ! więc masaż zawsze PO a czytając wszystkie fora jest inaczej. Pocieszam się że w razie czego to tylko dwa błędy..........
dziewczyny a jaki zabieg zaznaczyłyście jeżeli chodzi o zapobieganie chorób - kosmetykę leczniczą czy pielęgnacyjną?^_^
pozdro
niedzwiadek

Agnieszka Praska
16-06-2011, 09:29
kosmetyka wspomagajaca terapie dermatologiczna to kosmetyka lecznicza:)


i po egzaminach :P
teraz tylko czekamy na wyniki ciekawa jestem co bylo w kluczach do projektu:D


SA WYNIKI !!!!:skacze::skacze::skacze::skacze::skacze:

zdalam testy na 94% i 85% :D kamien z serca

I czesc
http://www.cke.edu.pl/images/stories/000002011Zawodowe/technikum/t_uslug_kosmetycznych_112_kl_0x.pdf

II czesc
http://www.cke.edu.pl/images/stories/000002011Zawodowe/czesc_2.pdf

gattina
16-06-2011, 09:54
No to brawo Aguś :)

AgnesBeauty
16-06-2011, 10:32
agulusia - gratuluję serdecznie!!! :kwiatek: Mnie ta przyjemność czeka w następnym roku :huh:

goslava
16-06-2011, 10:36
agulusia gratki

Paulka
16-06-2011, 10:38
Aguś zdolniach z Ciebie:)moje gratulacje:) a czy masz moze arkusze i chcialabys sie nimi podzielisc??

Emilia B.
16-06-2011, 10:42
Aguś aaa gratuluje :* ja wiedziałam że dasz rade ;)

samaron
16-06-2011, 10:56
Aga - gratki raz jeszcze :*

honeypuff
16-06-2011, 11:52
:yess::jupi: zdane:tany::tany: :) teraz tylko czekać na część praktyczną :)

Emilia B.
16-06-2011, 12:26
honey również gratuluję :ok: zdolne dziewczyny mamy :D

honeypuff
16-06-2011, 12:56
dziękuję dziękuję :)
i graty dla wszystkich dziewczyn, które zdały :)

samaron
16-06-2011, 13:11
Honey - gratki !

Shizunia
16-06-2011, 14:06
ja pierwszą część zdałam na 84% i 75% :)

Agnieszka Praska
16-06-2011, 15:33
dziewczyny gratki :kwiatek::yess:

mam arkusze tylko nie mam skanera :(

ewelaina17
16-06-2011, 18:46
gratulacje dziołchy ;))
ja z pierwszej 88% a z drugiej 80.
a i czeladnik tez do przodu ;DD ocena- bardzo dobry ;DD ;)))
teraz tylko czekac na wyniki z projektu

aneczka19895
16-06-2011, 22:08
Dziewczyny gratulacje :) ja też zdałam na 84 i 90 procent :) Teraz jeszcze musimy czekać na wyniki z projektu

marzka991
16-06-2011, 23:09
No Gratuluję wszystkim! :ok::)
Ja część tzw. teoretyczną też zdałam ^_^^_^ Icz. (kosmetyka) 74% a IIcz. (przedsiębiorczość) 60% ^_^:P
Teraz tylko czekać na wyniki projektu :]

justyna nail
17-06-2011, 09:32
Hej dziewczyny jak tam po egzaminie, jakie wrażenia? dla mnie test był banalny, sprawdzałam odpowiedzi i napewno mam zaliczone, a projekt powalił mnie na kolana oczywiście pozytywnie, obstawiałam coś trudnego a tu banalny projekt pielęgnacji twarzy hehe mam nadzieję, że nic nie pomieszałam i będzie ok, trzymam również kciuki za wszystkie zdające mam nadzieję, że wszystkie otzrymamy tytuł :kwiatek:

Emilia B.
17-06-2011, 09:39
no prosze wszystkie pięknie pozdawały - grupowe gratulacje ode mnie macie dziewczyny :ok::kwiatek:

gattina
17-06-2011, 10:54
Jakie my tutaj mamy zdolne dziewczyny ;D Aby mi tak za rok poszło dobrze :P

justyna nail
17-06-2011, 15:32
Narazie nie będę głośno dziękować żeby nie zapeszyć bo różnie to bywa , podziękuję cichutko:kwiatek:dziękuję

---------- Dodano o godzinie 14:32 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 14:16 ----------

dziewczyny a jak Wy wyliczałyście sobie te procenty:/:bo ja to chyba ciemna jestem i nie wiem jak

samaron
17-06-2011, 15:35
Ależ mamy zdolne dziewczyny na forum :D
Gratuluję wszystkim !

justyna nail
17-06-2011, 23:41
już sobie obliczyłam I część 76% II część 85% :D

fibbi
24-06-2011, 16:10
Do 30.08 trzeba czekac...
Mam nadzieje ze wszystkie zdalysmy!!!

nie używamy czerwonego kolorku / Emila

honeypuff
22-08-2011, 19:00
26 będą wyniki :)

no ciekawe co tam wyszło.

Agnieszka Praska
23-08-2011, 16:25
zdalam :tany::yess:
jeszcze nie wiem tylko na ile procent
musze podjechac do szkoly po dyplom:D

samaron
23-08-2011, 17:02
Gratki !!! :*:*

honeypuff
23-08-2011, 20:19
gratki!

co tak szybko masz wyniki? ja dopiero 26 ;(

Agnieszka Praska
23-08-2011, 20:25
a nie wiem dlaczego tak, dzwonilam do szkoly dzisiaj i u nas juz byly od samego rana wyniki:D

tusia
23-08-2011, 21:18
gratulejszyn!

Emilia B.
23-08-2011, 22:18
aaaaa gratuluję :* wiedziałam, że zdasz :D

carmenita
24-08-2011, 01:24
Gratuluję! :) Też się denerwowałam aż do sierpnia, jak dla mnie wyniki powinny być wcześniej.

Agnieszka Praska
24-08-2011, 09:23
ja bylam pewna ze nie zdam po przeczytaniu na jednym z for ze osoby ktore sobie doloza jakis sprzet spoza wykazy beda oblewane:o jak widac jonoforeza nie zaszkodzila:cwaniak2: ale sie ciesze:)
musze jeszcze po dyplom podjechac to bede wiedziala jak to procentowo wyglada:)
u nas nie zdaly 4 osoby:(

Sylwia87
24-08-2011, 09:38
no to gratuluję :) to ja dzisiaj zadzwonie do szkoły i też już może będą :) kurde aż w brzuchu mi się przewraca...

aniuoleq
26-08-2011, 15:17
zdane :skacze: hura

Sylwia87
26-08-2011, 15:48
Zdałam :)

Askar
26-08-2011, 18:23
No, widzę, że grono dyplomowanych Kosmetyczek nam stale rośnie :) Bardzo się cieszę i gratuluję Wam dziewczyny!

Agnieszka Praska
26-08-2011, 19:14
pierwsza czesc 94% i 80% praktyczny 93%


gratuluje dziewczyny:D

andźka
28-08-2011, 19:52
gratuluje dziewuszki, ja również zdałam hehehe:skacze:

honeypuff
28-08-2011, 22:31
ja tez :)

gratulacje dla wszystkich

Emilia B.
29-08-2011, 10:40
gratuluję wszystkim!! to nam się narobiło teraz kosmetyczek hehe :D :ok:

Palusia
29-08-2011, 18:58
Wszystkim gratuluję! Ja od dziś też jestem szczęśliwą posiadaczką dyplomu ;)

julcia88
30-08-2011, 12:03
Gratuluję :D
A ja właśnie odebrałam wynki zawodowego na technika usług fryzjerskich i tez zdałam :D
to może zróbmy rangę FRYZJER:D hmm..? :D

elle09
30-08-2011, 17:41
Gratuluję! :ok:
Mnie egzamin czeka za rok... ;P

aga
30-08-2011, 18:43
Gratki nasze forumkowe zdolniachy! :):kwiatek:

KarolciaK
30-08-2011, 20:15
Gratuluję :):)

Cytryna**
31-08-2011, 11:22
Cześć dziewczyny mam pytanie czy ma może któras z was gotowy jakis projekt? mam za rok egzamin i chciała bym się zacząć przygotowywać...ale jakoś nie bardzo mi to wychodzi ....wiec prosze o pomoc.:/: Pozdrawiam

Palusia
05-09-2011, 20:40
Cytryna to wam nie dają projektów w szkole? Nam ciągle kazali pisać , albo przesyłali na maile gotowce żebyśmy się uczyły. Ja poszukam i dam znać jutro czy znalazłam :)

Cytryna**
05-09-2011, 20:51
ok dzieki bardzo bede czekała :D

Cytryna**
12-09-2011, 10:12
hej to jak jest z tymi projektami? posiadacie jakies?

mysiula
03-10-2011, 15:09
Hej dziewczyny ja zdawałam egzamin w 2010 roku , poszedł mi całkiem nieżle z części I 88% z II 70% a z cześci praktycznej 93%. Więc napiszę wam plan projektu którego ja się uczyłam..a więc:

Do gabinetu kosmetycznego zglosila sie 40 letnia kobieta z popekajacymi naczynkami, jest osoba palącą, prowadzi aktywny tryb zycia, ma skore naczyniową...

Piszemy:

TYTUŁ: ( w temacie musi byc zawarte: Projekt realizacji parc związany z przeprowadzeniem zabiegu (tu piszemy jakiego) np. pielęgnacyjnego, oczyszczającego..itp. czego ten zabieg dotyczy (np. dłoni i stylizacji paznokci, skóry naczyniowej, trądzikowej itp.) oraz na koniec musi być: oraz zalecenia do pielęgnacji domowej.
CaŁość: PROJEKT REALIZACJI PRAC ZWIAZANY Z PRZEPROWADZENIEM ZABIEGU ODŻYWCZEGO I WZMACNIAJACEGO NACZYNIA KRWIONOSNE ORAZ ZALECENIA DO DO PIELEGNACJI CERY W WARUNKACH DOMOWYCH.

1. ZAłOŻENIA (piszemy wszystkie informacje ktore sa zawarte w tresci polecenia)
-kobieta 40 lat
-palaca papierosy
-ma popekane naczynka
-prowadzi aktywny tryb zycia
-ma skore naczyniowa
-
-

2.diagnoza ( tu piszemy cechy skory, tu akurat skory naczyniowej)

3.przeciwwskazania ( po wypisaniu piszemy: stwierdzam brak przeciwwskazan)

4. wskazania do zabiegu

5.Wykaz srodków i prep.kosmetycznych( wybieramy tylko te z listy, gdy wybieramy np.mleczko do demakijazu odrazu podajemy skladnik aktywny_RUTYNA-wzmacnia naczynia krwionosne. i tak przy kazdym preparacie)

6. Metodyka wykonywania zabiegu.
a) [rzygotowuje siebie do pracy
-zakładam biały , wyprasowany i czysty fartuch
-zwiazuje wlosy
- zdejmuje bizuterie
- zakladam wygodne biale obuwie
-..
b) przygot.stanowisko pracy
-
-
-
c) przeprowadzam wywiad kosmetyczny
-
-
d) przygot.klientkę do zabiegu
-
-
e)metodyka zabiegu:
- myje i dezynfekuje ręce prep.do dezynf. rąk (!)
-demakijaż twarzy klientki( poszemy wszystko dokladnie jakie ruchy, od czego zaczynamy...)
-tonizacja ( czyli na platek kosmetyczny nalewam tonik, przecieram czoło, nos....
-osuszam chust. higienicznymi przykladajac na poszcz.partie twarzy.

- wykonuje diagnoze (!) + cechy skóry
-(ważne aby napisać: wykonuje diagnoze z lampą bezcieniowa z lupą)
wlanczam lampe kieruje na twarz klientki i stwierdzam, że skóra jest: cienka, malo elastyczna...

- wykonuje peeling enzymatyczny
( dokladnie wysztkie ruchy, czas..
-zmywam peelng za pomocą platkow kosmetycznych
-tonizacja
-osuszenie

-wykonuje zabieg jonoforezy
(opis)

- ampułka
-maska albowa( tu musi się znależć min, rozrabiam maskę, 3 miarki alg w proszku i 1 miarka aktywatora do alg, czas)

-lampa sollux z nb filtrem

f) efekty zabiegu
-
-..
8.zalecnia do domu.

9.Cznnosci koncowe
-( musi się znalezc dezynfekcja narzedzi, powierzchni, dezynf,rąk.)
-oraz wszystkie czynnosci min. takie jak: wyzucam wszytkie zuzyte waciki, husteczki do kosza na odpady komunalne, wyzucam jednorazoey pokrowiec na fotel,chowam preparaty kosm, umycie misek pod bierzaca wodą, dezynf.misek..itp..)

PAMIETAJCIE ABY KAZDY ZABIEG DOKLADNIE OPISAC, KAZDY RUCH PRZY NAKLADNAIU MASKI CZY DEMAKIJAZU JEST TO WAZNE POWNIEWAZ DOSTAJECIE ZA TO PUNKTY. IM WIECEJ TYM LEPIEJ, CZASAMI TO CO WYDAJE NAM SIE ZBEDNE I OCZYWISTE LEPIEJ ZAMIESCIC W PROJEKCIE. JA NAPISALAM TO W SKRÓCIE, JESLI NIE WIECIE CO NAPISAĆ PRZY KTORYMS PUNKCIE TO PISZCIE, CHETNIE WYJASNIE.;)

Napisałam tak po krótce mniej wiecej jak to ma wyglądać, mam nadzieje ze coś pomogłam i rozjasnilam ;)

Askar
03-10-2011, 19:03
Mysiula, ja zdawałam egzamin na TUK w 2007r. i miałam DOKŁADNIE ten sam temat...:wow:
Jestem szczerze zdziwiona, że temat powtórzył się w tak krótkim odstępie czasu...!

Co do tego co napisała mysiula, to się w 100% zgadzam. Ja na egzaminie pisałam przy każdym punkcie co robię, nawet jeśli napisałam już o tym w punkcie wcześniejszym.

mysiula
03-10-2011, 19:12
Mysiula, ja zdawałam egzamin na TUK w 2007r. i miałam DOKŁADNIE ten sam temat...:wow:
Jestem szczerze zdziwiona, że temat powtórzył się w tak krótkim odstępie czasu...!

Co do tego co napisała mysiula, to się w 100% zgadzam. Ja na egzaminie pisałam przy każdym punkcie co robię, nawet jeśli napisałam już o tym w punkcie wcześniejszym.

Askar ja podałam przykładowy projekt, pierwszy lepszy jakiego sie uczylam. Na tym prawdziwym egzaminie miałam zabieg na ciało. :)

DiamondShine
03-10-2011, 19:16
a ja tak zaluje , ze poszlam do technikum :(:( jestem dopiero w 3 klasie jeszcze poltora roku... :( na fryzzjerstwo chodze. w ogole to mnie nie ciągnie ... tylko kosmetyka! a tak to jak bym byla w LO to bym juz konczyla i ze swiadectwem szkoly sredniej bym mogla pojsc na kosmetyke a tak to musze czekac :( szkoda, ze nie mozna isc tak ze robi sie jedna szkole technikum i druga kosmetyke :(:( tylko potem znow sie uczyc i czekac az sie szkole skonczy ehh

Askar
03-10-2011, 19:38
Askar ja podałam przykładowy projekt, pierwszy lepszy jakiego sie uczylam. Na tym prawdziwym egzaminie miałam zabieg na ciało. :)
Aaaa... A ja już myślałam, że idą na łatwiznę i co parę lat powtarzają pytania ;) źle Cię zrozumiałam :D

Aliz
04-10-2011, 17:03
DiamondShine mam to samo, ale jakos wytrwam i zaraz po trechnikum do policealnej pojde:)

germana
05-10-2011, 23:37
a polecacie jakieś książki z testami bo moja babka od specjalizacji ostatnio uczulała nas żebyśmy nie kupowały
tej bo jest w nich tona błędów w odpowiedziach itd. i można źle się nauczyć/ zapamiętać Sprawdzając...

47045

ta podobno jest spoko ale nie wiem czy kobieta ją polecała bo napisała ją jej znajoma czy po prostu jest ok.

47046

Agnieszka Praska
06-10-2011, 08:59
germana mam ta pierwsza ksiazke :) jest kilka bledow(jesli dobrze pamietam to ok 6), ale tak oczywistych ze od razu sie zorientujesz:D drugiej nie znam

germana
06-10-2011, 14:26
dzięki za opinie:kwiatek:
muszę się zastanowić, drogie jakoś strasznie nie są więc nawet jeśli sa tylko takie błędy któóre rozpoznam to może się na nią skusze...;)

fullmoon
06-10-2011, 19:44
Witajcie:) Zdawałam egzamin kilka lat temu więc jeśli macie problemy z pisaniem projektów to proszę o kontakt melissar@wp.pl

EmiliaP
17-02-2012, 09:43
Witam Dziewczyny!!! Zapraszam do napisania informacji która z Was chciałaby zostać przeszkolona z pisania projektów, szkolenie można przeprowadzić w szkole wiecej informacji w odpowiedzi na Wasze meile ...proszę pisać e.puklacka@wp.pl - ZAPRASZAM !!! / opowiem na każde pytanie!! mgr Kosmetolog Emilia Pukłacka/ pozdrawiam

honeypuff
17-02-2012, 16:54
ktoś wie co było w tym roku w styczniu na egzaminie? ktoś pisał teraz? :)

agaretka
17-02-2012, 18:32
Coś obiło mi się o uszy,że był pedicure u osoby z cukrzycą ale głowy nie dam sobie uciąć.

fiolag
23-02-2012, 19:37
hejka! ja zdawałam egzamin w tym roku. Rzeczywiście był pedicure u kobiety z cukrzycą- zabieg pielęgnacyjny w celu profilaktyki stopy cukrzycowej...
Osobiście swoją pracę traktuję jako totalna porażkę- a im bliżej wyników tym bardziej widzę swoje błędy... użyłam metody łączonej- frezarka na pięty i śródstopie a pilnik na pazurki... parę rzeczy dopisałam, np polerkę do paznokci, maseczkę do stóp bo była tylko eksfoliująca w wykazie i , szczerze mówiąc nie wiem czy dobrze zrobiłam... nie wiem czy można było dopisywać czy nie ... zostało 4 dni do wyników i potwornie się boję! uważam że 2 miesiące niepewności to totalne nieporozumienie!
trochę było podpuchy- cążki do skórek- a u cukrzyka wycinać nie wolno- parę osób z sali się nacięło...
tak samo moczenie stóp- w wykazie była miska i termometr ale nie każdy wiedział że w profilakty=ce stopy cukrzycowej mczy się stopy krótko max 5 min i to w letniej wodzie-34-36 stopni... tu ja się nacięłam-moczenie skróciłam ze względu na frezarkę z 15-20 do 10 min i moczyłam w tem 37-38 stopni... nie wiem czy uznają...
oj tam oj tam przerąbane!

germana
24-02-2012, 21:29
faktycznie opcja pedixu była dość ciężka.
tym bardziej że sposobów pracy jest miliard.
no i podchwytliwa ta cukrzyca.
Będzie dobrze ;) a jak nie to zawsze można spróbować następnym razem w mniejszym stresie.
ja to się obawiam co mnie czeka w czerwcu. Moja babkaod kosmetologii przeczuwa, że będzie jakiś hardcore. Na zasadzie że jakiś zabieg którego nie można wykonać przez przeciwwskazania i trzeb będzie to obejść. bo już łatwe były w latach wcześniejszych -_- ale wychodzę założenia że będzie co będzie. w święta planuje popisać kilka projektów bo teraz ciężko o chwile wolnego :(


fiolag - daj znać jak wynik i nie przejmuj się jak nie wyszło. :przytul: (tfu tfu)
Niby wydaje się że prosty temat po dłuższym przemyśleniu ale przy stresie sama pewnie bym tonę głupot napisała.
Chociaż mam nadzieje że przynajmniej z 76% będziesz miała :kwiatek:

betisska
24-02-2012, 22:25
Mnie też w czerwcu czeka ten stres....niby dopiero luty, ale to tak zleci....
Na samą myśl mnie w żołądku kręci.... Trzeba być dobrej myśli o pisać duuużo projektów:)
Macie jakieś plany po egzaminie? Co dalej? Dalsza edukacja czy własny gabinet?

fiolag
25-02-2012, 13:21
no kochane 3 dni do wyników! :cwaniak2:
wiecie, jak zdam to wszystkie materiały z nauki wrzucę wam na forum! albo na maila dla tych co będą chciały... miałam ich duuużo! :wow: jak nie zdam to też wam wrzucę! :) no cóż... w życiu nie spodziewałam się takiego durnego tematu ! ale co będzie to będzie... wszystko zależy od klucza który będą się kierować.
dam wam znać jak tylko we wtorek się dowiem...

germana
25-02-2012, 19:52
fiolag - trzymam kciuki :yess::przytul:

w ogóle te klucze to też potrafią być głupie -_- denerwuje mnie,że nie można zrobić czegoś jak się uważa i co potrafi to być lepsze od tego z klucza.
no ale będzie co będzie.

fiolag
27-02-2012, 08:55
juuutro...:cwaniak2:

agaretka
27-02-2012, 17:05
Trzymam kciuki, pochwal nam się wynikami.
Klucze odpowiedzi są czasami pokopane, trzema jakoś się w nie wstrzelić. Jak pomyślę o egzaminie to mam ciary na ciele.

zlotko87
27-02-2012, 17:50
Trzymam kciuki :) mnie to czeka za 1,5 roku w sumie bo zaczęłam drugi semestr :)
Fiolag ja bym była wdzięczna za materiały jakieś :) wiem że dużo czasu mam ale... kurde na tym egzaminie mi bardzo zależy :)

fiolag
28-02-2012, 10:38
:jupi::hura::woot::szabelka::tany:
ZDAŁAM!!!!!! 93% praktyczny!!!!!!
:skacze: :haha::leze:

zlotko87
28-02-2012, 14:39
łoooooooo no gratulacje!!!!!!!!!!!!!!!!! :)

agaretka
28-02-2012, 15:58
O super, gratulacje.Teraz możesz podzielić się z nami swoją wiedzą hehe

fiolag
28-02-2012, 18:04
:tuptup: dzięki, dzięki kochane! jestem pszeszczęśliwa! oczywiście zgodnie z obietnicą wrzucę wam materiałki z których ja się uczyłam... ale za jakiś czas jak ochłonę :skacze:
dziś pani kosmetyczka będzie obleeewać!:haha:

---------- Dodano o godzinie 17:04 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 17:03 ----------

a jutro odbiorę dyplomik...

tomaszka
28-02-2012, 23:01
Gratulacje. Najlepiej podoba mi się ikonka na skaczącym koniku na kiju:ok:

Paulka
29-02-2012, 12:31
jak widze ze ten temat jest odswiezany to mnie dreszcze przechodza...egzamin czeka mnie za rok, juz teraz jako prace kontrolna mam napisanie takiego jednego, ale jak go widze to mnie przeraza, dobrze ze mam juz pisanie tego typu projektow za soba co prawda nie z tej dziedziny, ale samo obycie z projektami tez sie przydaje;)gartulacje dla nowoupieczonej kosmetyczki:)

gosia666
29-02-2012, 18:51
Gratuluje:) bardzo dobry wynik :)Mnie to czeka w czerwcu i narazie jakos sie nie boje :P ale nie lubie pisac tych projektow :/

KarolciaK
29-02-2012, 20:20
Gratulacje:) Trzymam kciuki za następne zdające osoby ;)

germana
05-03-2012, 13:55
fiolag (http://forum.wzorki.info/members/15825-fiolag.html) - widzisz a Ty się martwiłaś :D
:kwiatek: forumkowa energia zawsze pomoga ;)

mysiula
05-03-2012, 15:44
Hej.
Wieciee może jak wygląda egzamin końcowy na studiach kosmetologicznych?:huh:

honeypuff
05-03-2012, 16:18
to na studiach jest jeszcze egzamin końcowy (taki jak zawodowy)? bo ja myślałam że jest egzamin z przedmiotów tak jak wszędzie + obrona pracy.

mysiula
05-03-2012, 18:03
Nie mam pojęcia..dlatego pytam :) nie mają żadnych egzaminów praktycznych na koniec??

marzka991
28-03-2012, 14:59
Hej Dziewczyny :)
Podobno klucz według którego się piszę który jest na 1 stronie egzaminu praktycznego lekko uległ zmianie :( Wiecie coś na ten temat i macie może jakie to zmiany ? Pozdrawiam :)

Pati88
28-03-2012, 18:59
ja to nie rozumie czemu kazda czepia sie tych kluczy, ja pisalam w 2010 roku i mialam klientke z wenektazjami ktorej zrobilam parafinę a ona jest nie bardzo wskazana i zdalam na 90%.uwazam ze jesli ktos ulozy wlasny plan zabiegu uwzgledniajac wybrane preparaty itp. z zalacznikow i logicznie napisze to zda.nie zdaje tylko osoba ktora chodzi do szkoly tylko po to zeby miec obecnosc(u mnie bylo 15 takich osob)-niestety ale samo sie nie napisze.jezeli ktos wiaze przyszlosc z tym zawodem i sie przyklada to bez wzgledu na temat projektu poradzi sobie. takie jest moje zdanie.

Paulka
28-03-2012, 22:04
marzka chyab cos pomieszalas albo ja niezrozumialam dobrze...klucz t ojest do odpowiedzi i tego nikt nie widzi procz egzaminatorow, a Tobie chyba chodzi o wzor wg ktorego trzeba napisac cala prace, tak?? punkt po punkcie....

lirene21
29-03-2012, 10:38
Hej.
Wieciee może jak wygląda egzamin końcowy na studiach kosmetologicznych?:huh:


na studiach masz zaliczenia i egzaminy z przedmiotów, z zajeć praktycznych masz zaliczenia a na koniec obrona pracy lic. którą musisz napisać

honeypuff
16-04-2012, 14:22
znajoma się zapytała mnie czy sam makijaż/masaż może być na egzaminie? czy raczej byłby powiązany z jakimś zabiegiem ?
no i nie wiem ;) bo chyba bez sensu jakby miał być sam masaż :D chyba że twarzy, to by komuś mogło kartek nie starczyć :) słyszałyście o czymś takim ?

justyna nail
19-04-2012, 10:24
Co do makijażu to pamiętam, że kilka razy był na egzaminie ale masaż wątpię żeby był ewentualnie jeśli Ci starczy czasu możesz naznaczyć w jakimś zabiegu , że można wykonać ale raczej nie bawiłabym się w to, z egzaminami jest tak, że musisz napisać tak jakby komisja sobie tego życzyła, w komisji zazwyczaj są osoby które niezadużo wiedzą na temat kosmetyki, mają tylko swój wzór i tego się trzymają więc trzeba myśleć wzorem-niestety ale egzamin jest do zdania :)

elle09
20-04-2012, 14:34
Dziewczyny błagam o pomoc!!!
Zabieg antycellulitowy.
Jaka maska?
DO wyboru: algowa, ściągająca (odpada), termomodelująca.
Ja bym wybrałam termomodelującą ale pewna nie jestem. Mam koc elektryczny. TO na maskę i folie ale nie wiem jak z masażem kompletnie. POMOCYYYY!!

agaretka
20-04-2012, 16:17
Elle a możesz wkleić cały tamacik? To wtedy mogę jakoś pomóc. Zabieg antycellulitowy: to ja zrobiłabym peeling gruboziarnisty, masaż jakimś olejkiem anty, później serum, i owinąć folią tzw. body wrapping.

elle09
20-04-2012, 19:18
Jednak sie zdecydowałam na zabieg anty rozstępom, łatwiej mi go opracować. Ale ten też będe musiała wkoncu przegryźć.

tomaszka
20-04-2012, 23:57
Dziewczyny wiem, że może to nie do końca w tym temacie, ale wiecie może jaką książkę ( podręcznik) z dziedziny kosmetyki na poziomie technika możecie polecić. Jestem dopiero w 1 klasie i chciałabym sobie kupić jakiś, Nie z lat 70 tylko cos nowoczesnego. Opisy zabiegów mnie interesują, urzadzenia , wiecie o co chodzi. Ja wiem, że w dobie internetu jest łatwiej ale mnie w tej chwili zależy na jakimś wydawnictwie.

Paulka
23-04-2012, 10:35
grzelakowska - kosmetyka stosowana, tylko poszukaj nojnowszego wydania:) mysle ze jest całkiem ok:)

edusia777
23-04-2012, 19:51
ja dzisiaj pisalam probny w szkole:) mysle ze nawet dobrze poszlo:) gorzej bylo z testami, prawie sama dermatologia-masakra

agaretka
23-04-2012, 20:01
Edusia a jaki miałaś temat projektu?

edusia777
23-04-2012, 22:17
16-letni klient,z tradzikiem i wypryskami ropnymi na plecach. bylo do zrobienia maska rozpulchniajaca pod wapozonem, pozniej oczyszczanie manualne, darsonwal, pozniej maska sciagajaca pod lampa sollux z niebieskim swiatlem, jonoforeza, maska algowa i krem matujacy. chyba nic nie pominelam:)

elle09
23-04-2012, 22:24
Ja również polecam Kosmetyke stosowaną, baaardzo się przydaje :)

Kaja21
18-05-2012, 19:43
także polecam tą książkę bardzo dobre jest do przygotowywania się do egzaminu książka z testami TESTY TECHNIK USŁUG KOSMETYCZNYCH eMPI (2293285351) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. (http://allegro.pl/testy-technik-uslug-kosmetycznych-empi-i2293285351.html) sama niedługo mam egzamin i jest świetna:))

honeypuff
18-05-2012, 20:31
Z tego co pamiętam są w niej błędy w niektórych projektach.

Kaja21
22-05-2012, 23:10
póki co to zauważyłam jeden błąd w zadaniach teoretycznych

Agnieszka Praska
09-06-2012, 12:25
w tej ksiazce jest sporo bledow ;)

betisska
09-06-2012, 23:07
Kupie ksiazke z testami jak najszybciej:) Najlepiej z okolic Koszalina.

zlotko87
10-06-2012, 00:15
ja mam w pdf'ie ale z 2010 jak co :)

edusia777
10-06-2012, 10:41
Jak chcecie sie troche poduczyc to wejdzie sobie tutaj i rozwiazujcie testy. Pytania Podobno co roku sie czesto powtarzaja...
Egzamin Zawodowy - Testy zawodowe on-line 2012 (http://www.testy.egzaminzawodowy.info/)
Ja wlasnie jestem po testach:) a u Was jak tam poszlo?

mini89
19-06-2012, 21:44
też jestem po testach :) poszło myślę że nie tak źle, bardziej przeraża mnie praktyczny :(

germana
19-06-2012, 23:17
No ja też... Mogło być lepiej, ale bez tragedii.
Ciekawe co jutro będzie. :huh:

betisska
20-06-2012, 13:52
Sa juz wyniki testu na www.testy.egzaminzawodowy.info ja zdalam:) Czekam na jutro......

---------- Dodano o godzinie 12:52 ---------- Poprzedni post był napisany Wczoraj o godzinie 23:15 ----------

Jestem po egzaminie praktycznym:) I jestem bardzo zadowolona. Był zabieg pielegnacyjny biustu, po karmieniu piersia. Co robilyscie?

edusia777
20-06-2012, 14:48
a ja nie jestem zadowolona. nie bylam przygotowana na biust, na zajeciach tez tego malo robilysmy:/
ja zrobilam peeling,masaz, serum, sonoforeze, dwie maski(niestety nie wybralam termomodelujacej), i krem

betisska
20-06-2012, 16:53
Wszystko zalezy od tego jaki byl klucz. Ja zrobilam peeling enzymatyczny, sonoforeze, masaz i maske termomodelujaca. Kiedy beda wyniki i gdzie? Trzymam za Was kciuki:*

mini89
20-06-2012, 19:26
Juz po praktyczny, ja robilam peeling enzymatyczny, sonoforezę i maskę regenerującą :) wyniki podobno mają być w sierpniu

Kaja21
22-06-2012, 15:24
Mi teoretyczny poszedł całkiem dobrze:) ale obawiam się praktycznego zrobiłam peeling drobnoziarnisty, masaż, serum, sonoforeze i maskę algową, a wyniki ponoć mają być 26 sierpnia;)

DiamondShine
22-06-2012, 21:11
jeju dziewczyny ja czytam wasze komentarze i nie wiem o co chodzi :D musze wdrążyć bardziej w kosmetyke bo za rok chce isc na studium

kobieta i uroda
26-06-2012, 10:34
no ja teoretyczny uważam że to był pikuś -pisałam rok temu, rzeczywiście jak ktoś te testy przegląda,-one się powtarzają , wiec można zapamiętać,
na blogu pisałam o egzaminie Kobieta i Uroda: Egzamin Zawodowy-Technik Usług Kosmetycznych-jak zdać? (http://kobietaiuroda.blogspot.com/2012/06/egzamin-zawodowy-technik-usug.html)

betisska
19-08-2012, 14:59
Dziewczyny, a gdzie beda wyniki egzaminu?

KarolciaK
20-08-2012, 10:27
pewnie w Twojej szkole będzie lista osób które zdały ;)

honeypuff
20-08-2012, 16:53
Akurat w Cosinusie w Koszalinie nie ma listy do wglądu dla wszystkich ;) (a przynajmniej nie było w tatym roku). Idziesz/dzwonisz i babka sprawdza i mówi wyniki.

betisska
20-08-2012, 23:39
Tylko w szkole beda wyniki? Na OKe nie bedzie?

honeypuff
21-08-2012, 17:22
żeby na oke odczytać wyniki trzeba mieć login i hasło, którego nie dostaniesz, bo szkoła chyba się w to nie bawi. więc pozostaje telefon lub przejść się do sekretariatu.

edusia777
21-08-2012, 19:01
ja dostalam haslo ale jeszcze nie ma wynikow na stronie

agaretka
21-08-2012, 19:10
Edusia a jak to jest z tym hasłem każdy ma inne tak?

betisska
21-08-2012, 19:22
Właśnie nie dam rady przejsc sie w tym dniu do szkoly, bo jestem daaalekooo, a jestem bardzo ciekawa wynikow:) A jak to jest z tym haslem?

honeypuff
21-08-2012, 21:56
no to zadzwonisz i ci babka powie czy zdane czy nie ;)

edusia777
21-08-2012, 22:20
haslo kazdy ma inne. jesli nie dostalyscie z tej szkoly to moze dostalyscie iedys na maturze lub gimnazjalnym? tam tez dawali takie hasla, to jest to samo konto tak jakby. na tym koncie sa wyniki gimnazjalnego, matury no i jak wzruca w koncu to i zawodowego.
https://www.oke.krakow.pl/sio/login_form.php

germana
30-08-2012, 00:02
Już w piątek wyniki :strach:
ja już nie pamiętam co napisałam dokładnie i się zastanawiam czy na pewno wszystko... :(
ojj oby to minimum było...

marzka991
31-08-2012, 16:32
No i po wynikach :) Zdane :D a wy jak tam Dziewczyny ??

germana
31-08-2012, 17:48
Marzka GRATULUJE :przytul:

ja też !!! :yess:

edusia777
31-08-2012, 21:28
i ja:)

betisska
01-09-2012, 01:55
i ja zdalam:) Nawet jestem bardzo zaskoczona moim wynikiem:) Gratuluje Dziewczyny!

germana
01-09-2012, 10:19
Ważne że w pozytywną stronę jesteś zaskoczona ^_^
Gratuluje gratuluje :przytul:

Askar
01-09-2012, 19:14
Kochane, witajcie w fachowym gronie :)
Serdecznie Wam gratuluję!

dizzzy_girl
01-09-2012, 19:20
Gratulacje dziewczyny! Ja piszę za rok :)

stefcia92
03-09-2012, 07:45
gratulacje dziewczyny :) ja za 2 latka. ale teraz zdałam technika usług fryzjerskich :)

marzka991
04-09-2012, 19:08
Dzięki Dziewczyny :) Wam też gratuluję :)

mysiula
04-09-2012, 23:36
a jaki był temat na praktycznym?

honeypuff
05-09-2012, 04:13
yyy piersi?

edusia777
05-09-2012, 08:48
na poprzedniej stronie jest napisane

betisska
06-09-2012, 23:59
Dziewczyny nie moge znalezc zgloszen po range:( A chcialam foto dyplomu podeslac.

natalia268
07-09-2012, 10:52
http://forum.wzorki.info/rangi/300-kosmetyczka-zgloszenia-po-range.html Proszę :)

Brilliant
29-09-2012, 20:52
nio to ja tez muszem sie pochwalic ze zdalam egzamin:) co prawda jeszcze nie mialam kiedy odebrac papierow ze szkoly ale nie dlugo to zrobie i zglosze sie po range odrazu:)

delyszys
30-09-2012, 01:39
Ja na studiach mialam tak najpierw pisalam opis wylosowanego zabiegu pozniej w inny dzien oczywiscie mialam egzamin praktyczny losowalam dany zabieg i go wykonywalam i po zdaniu reszty egzaminow z danych przedmiotow i zdaniu calego roku mialam oborne polegajaca na odpowiadaniu przed komisja na 3 wylosowane pytania :)

Paulka
17-01-2013, 22:02
Kochane nikt w sesji zimowej nie zdawał egzaminu??
uf...ja mam po dzisiejszej czesciu juz za soba to:) rteraz czekac na wyniki:D
test zdałam zobaczymy jak praktyczny...a wiecie ze zabieg na biust byl?? :o

betisska
17-01-2013, 22:11
Znow zabieg na biust? A co konkretnie?

Paulka
17-01-2013, 22:24
34-letnia kobieta zgłosiła sie na zabieg ujędrniająco-odżywczy na biust i dekolt, bez konkretnych problemow tylko chodziło o to ze jest w trakcie kuracji odchudzającej od 3tygodni, zauwazyla ze biust uległ pogorszeniu skora koloru ziemistego, przesuszona i odwodniona, jakos tak:) właściwie to mysle ze ten temat był podejrzanie łatwy, w arkuszu nie bylo ani bogato od preparatow ani urzadzen

betisska
17-01-2013, 23:06
Czyli zwykly zabieg pielegnacyjny:) A co zrobilas?

Paulka
19-01-2013, 11:19
no w sumie taki zwykły....az boje sie klucza :o
ja zrobiłam tak:
-przemycie cieplą woda
-peeling enzymatyczny
-serum ujędrniające na tym masaz
(nie wiem czemu ale ubzdurałam sobie ze piersi nie mozna masowac i nei zrobilam masazu na zwyklym preparacie do tego, ale napisalam ze na serum robie lekki masaz, moze mi sie upiecze)
-maska odzywcza, gruba warstwa
-gaza i na to maska gipsowa
opisalm sie co sie dzieje pod ta maska mam nadziejej ze na +
-a potem krem po zakonczeniu zabiuegu
no i oczywiscie za kazdym razem pisalam ze z pominieciem brodawek, acha i oczywiscie zabiezpieczyłam brodawki płatkami kosmetycznymi, i mostek jałowa gaza przed maska gipsowa

mam nadzieje ze bedzie dobrze:)

betisska
19-01-2013, 17:23
Bardzo dobrze :) Ja jeszcze bym zrobila sonoforeze, ale pewnie sam masaz wystarczy, bo to moim zdaniem mial byc zwykly zabieg pielegnacyjny :) A kiedy wyniki?

Paulka
20-01-2013, 20:52
ja sonoforezy jakos tak niekoniecznie, ale nie mowie ze nie mozna...
a tak w ogole to jak pisalam ze załaczniki byly okrojone, to wlasnie mialam na mysli to ze nie bylo za wielu rzeczy...nie bylo zwyklego koca, i w urzadzeniach nie bylo zadnej aparatury, zadnej, tylko lampa bezcieniowa, lampa UV, frezarka i inne smieszne rzzeczy, nie mam niestety arkusza, bo bym wkrzucila i sama bys zobaczyla:):D

betisska
20-01-2013, 21:04
Byc moze tylko masaz byl w kluczu:) Trzymam kciuki i czekam na wiesci po wynikach :)

Paulka
21-01-2013, 23:51
ciżeko wyczuc co tam w tym kluczu, wyniki maja byc cos okolo marca... czekamy...

Paulka
12-03-2013, 14:36
:yess:zdałam, zdałam, zdałam:skacze:

sylwus1612
12-03-2013, 20:11
Gratuluje :-) ja dopiero zaczynam po raz drugi, zobaczymy czy cora mi pozwoli :-)

evevlina
29-03-2013, 17:02
Cześć dziewczyny,
Ja jestem na pierwszym roku studium kosmetycznego i już w tym roku mamy egzamin zawodowy bo od tego roku jedziemy nowym systemem. egzamin jest w czerwcu, część teoretyczna w sumie bez zmian ale praktyczna.... i tu jest problem bo nikt nic nie wie. nawet wykładowcy bo CKE tak dziwnie sformułowało informator egzaminacyjny, że w sumie nie wiadomo czy czasem praktyczny nie bedzie typowo praktyczny, a nie jak do tej pory było, pisanie projektu. Trochę się boje bo w sumie nie wiem czego się moge spodziewać, a moze dopiero w dniu egzaminu się dowiem, jaka bedzie jego forma.. masakra;/

Kasia991
03-04-2013, 01:15
A zmieniają non stop :/
Dziewczyny, a bedac na studium placilyscie cos za egzamin ?

mini89
03-04-2013, 12:16
nie, nie powinno być opłat za egzamin :)

Paulka
03-04-2013, 17:25
ja szkołe miałam bezpłatna i za egzaminy wew. ani zew. nie płaciłam nic

germana
03-04-2013, 17:27
ja płaciłam, niestety szkoly prywatne mogą sobie zażyczyć nie to ze za "egzamin" dosłownie ale za samą organizacje egzaminu :/:
sprawdzane w kwestiii prawnej i wiadomo gdzie idzie o kasę to zawsze ciągną jak chcą.

u mnie tez jak weszły te przepisy ze się nie płaci za poprawkę to zmienili "poprawkę" na "konsultacje z wykładowcą" na której się odpowiada bądź pisze... za co oczywiście kasiorke trzeba wyłożyć.

PlatynkaNails
03-04-2013, 18:36
Ja szkołę miałam płatną,ale za egzamin nic się nie płaciło ! Chyba że coś się zmieniło bo pisałam pare lat temu.

evevlina:Nas pod koniec drugiego roku poinformowano że CKE zmieniła projekt i nie bedziemy go pisać tak jak nas uczono tylko inaczej punkty inna klolejnośc inna forma itp..Więc widze ciągle coś wymyślają ;/

Nefra
03-04-2013, 22:24
Ja jestem na czwartym semestrze więc po staremu chyba mamy :) Ciekawe czym teraz zaskoczą,bo chyba nie o zabiegu na biust będzie trzeci raz :)

Aliz
05-04-2013, 15:53
ja czytałam w jednym numerze LNE, że nowy egzamin praktyczny rzeczywiście ma być typowo praktyczny i, że niby ma być możliwość wykonania go w salonie, w którym odbywa się praktyki pod okiem komisji

agnieszka-nails
05-04-2013, 18:39
kurcze same zmiany... uff, na szczęście mam już to dawno za sobą :mml:

Kasia991
06-04-2013, 01:33
Ja mam płacic mojej Pani dyrektor 100zł od osoby za egzamin, zeby na wylot na Majorke miala:/
Non stop trzepia z nas kase - mamy miec 50% obecnosci w MIESIACU, jak ktos nie ma to kolejne 100zł, spoznisz sie tydzien z kasa kolejne 100zł...za kosmetyki w semestrze 30 zł, a polowa i tak jest przeterminowana, wacikow nigdy nie ma, peelingów nic...masakra, dno i porażka :/
Przepraszam dziewczyny, ze tak sie uzalam, ale wkurzylam sie teraz na maksa:/

agnieszka-nails
06-04-2013, 10:38
W regulaminie szkoły też są wnienione te wszystkiw kwoty które płacisz? Przecież to chore, żeby tak zdzierać!

Kasia991
07-04-2013, 23:24
To wszystko zostało zmienione w trakcie edukacji, pani dyrektor dopisuje sobie do regulaminu co rusz jakies nowe sumki, na szczescie juz koncze jeszcze 2 miesiace jakos przezyje ;)

agnieszka-nails
07-04-2013, 23:53
przecież to chore, nie można gdzieś tego zgłosić? Ja podpisywałam regulamin obowiązujący w szkole przed rozpoczęciem roku i wyrażałam przez to swoją akceptację. Przy każdej jego zmianie kolejny podpis. Ale z drugiej strony zaprotestowanie równa się rezygnacji z nauki w danej szkole... i tak zle i tak nie dobrze :/

AnastazjaB
08-04-2013, 02:26
Ciebie obowiązuje tylko regulamin który podpisywałaś, wszelkie późniejsze poprawki o ile ich nie podpiszesz możesz mieć w poważaniu. Trzeba umieć się postawić...

Jeżeli do tej strony mają takie podejście do słuchaczek to podejrzewam, że na samych zajęciach będzie podobnie :/

Aliz
08-04-2013, 13:09
Ja mam płacic mojej Pani dyrektor 100zł od osoby za egzamin, zeby na wylot na Majorke miala:/
Non stop trzepia z nas kase - mamy miec 50% obecnosci w MIESIACU, jak ktos nie ma to kolejne 100zł, spoznisz sie tydzien z kasa kolejne 100zł...za kosmetyki w semestrze 30 zł, a polowa i tak jest przeterminowana, wacikow nigdy nie ma, peelingów nic...masakra, dno i porażka :/
Przepraszam dziewczyny, ze tak sie uzalam, ale wkurzylam sie teraz na maksa:/

a możesz napisać jaka to szkoła i gdzie? tak dla przestrogi dla innych chociaż...

Maja13
12-06-2013, 17:22
Witam,
zauważyłam że egzaminy na technika usł. kosmetycznych są w różnych terminach w różnych placówkach szkolnych... w jakich terminach będziecie zdawały ?? ja 1-część 17 i 2 - część 19 czerwca ... i podobnie jak większość z Was obawiam się 2 części . Pozdrawiam i trzymam kciuki za wszystkich zdających ;)

trzymajdystans
13-06-2013, 13:05
Jak to jest mozliwe? Ja mam egzamin teoretyczny jutro a praktyczny w przyszlym tyg tez w piatek? :blink: Zdaje w Poznaniu...

Sylwia87
13-06-2013, 13:17
Informacja ze strony OKE:


TERMINY EGZAMINU POTWIERDZAJĄCEGO KWALIFIKACJE ZAWODOWE

dla absolwentów wszystkich typów szkół prowadzących kształcenie zawodowe, którzy uzyskali świadectwo ukończenia szkoły

w kwietniu lub czerwcu



1. Etap pisemny
17 czerwca 2013 r. (poniedziałek), godz. 12:00 – dla absolwentów wszystkich typów szkół prowadzących kształcenie zawodowe


2. Etap praktyczny
od 18 do 21 czerwca 2013 r.
– dla absolwentów techników, techników uzupełniających i szkół policealnych kształcących w tych samych zawodach, w których kształcą technika (szczegółowy harmonogram przeprowadzania etapu praktycznego, o którym mowa w § 113 ust. 5 rozporządzenia, będzie zamieszczony na stronach OKE do 6 kwietnia 2013 r.)

Technik Usług Kosmetycznych 19 czerwca (środa) 2013 r. początek egzaminu godz. 9.00

trzymajdystans
13-06-2013, 17:32
Rozumiem, roznica tkwi w tym, ze ja jestem na pierwszym roku i zdaje egzamin w nowej formule :D Czy Dziewczyny, ktore zdaja nowy egzamin pisemny wiedza cos moze o pytaniach z podstaw przedsiebiorczosci? Nie mam pojecia czy obowiazuja na egzaminie czy tez nie...:/:

evevlina
13-06-2013, 18:40
Ja też już zdaje w nowym systemie. 1 rok. Egzamin teoretyczny mam jutro, a praktyczny 25czerwca. Wydaje mi się, że z przedsiębiorczości nie będzie pytań (może dopiero po 2 roku), bo np. my w ogóle nie miałyśmy na pierwszym roku takiego przedmiotu

trzymajdystans
13-06-2013, 19:45
My mialysmy, ale zupelne podstawy, nasz wykladowca faktycznie wspominal, ze nie bedzie z nami teraz przerabial testow bo prawdopodobnie test ma byc po 2 roku ale z kolei inni wykladowcy dali nam kilka pytan do przerobienia... Nie zabieram sie za to bo chyba nie ma sensu... A w informatorze jest napisane, ze bedzie tylko 40 pytan ^_^

evevlina
13-06-2013, 19:49
a nie wiesz moze ile procent trzeba mieć żeby zdać? no na to wlasciwie nie wiadomo co się uczyc;/

evciia6
13-06-2013, 21:25
Nam dyrektorka powiedziała że 20 pytań z działalności przedsiębiorczości i 20 pytań zawodowych i niestety 75% trzeba mieć z pytań zawodowych a 50% z przedsiębiorczości :(